KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Kazaň - 3. února 2021   15:00

Jekatěrinburg
09:05' Macek (Holzer, Holland) • 55:19' Obidin (Macek, Arzamascev)
2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
Kazaň
Kazaň
07:39' Chenkel  (Pedan, S. Da Costa) • 40:43' M. Gluchov  (Lukojanov) • 51:25' S. Da Costa  (Pesonen)
Kazaň

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 3 inkasované branky, 20 zákroků
Dnešní utkání je u konce. Důležité tři body si do tabulky zapisuje hostující Kazaň, která rozhodla až v poslední třetině, tu vyhrála 2:1 a může slavit výhru. Zápas v jejím dresu nedohrál Danis Zaripov, který byl vyloučen do konce utkání po neshodách s rozhodčím. Poté měli domácí dvouminutovou přesilovku 5 na 3, tu nevyužili a z brejku jim vstřelil branku Stéphane Da Costa, čímž prakticky rozhodl. Napravit to Jekatěrinburg bude moct za dva dny, kdy ho na domácím ledě čeká Nižněkamsk. Kazaň si v dalším utkání zahraje proti Magnitogorsku.
59:17'
Charles Genoway pálil od modré jen do bloku před sebou, domácímu týmu se čas krátí.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:47'
Zakázané uvolnění Kazaně.
58:20'
Anatolij Golyšev dostal pas mezi kruhy a s jedním kolenem na ledě pálil pouze do bloku před sebou.
58:04'
Kovář nyní míří na střídačku a domácí jdou do šesti.
57:46'
Domácí tým nyní kombinuje za vlastní brankou a čeká na skulinku v obraně soupeře.
56:50'
O dlouhý pokus dopředu se pokoušel Sergej Zborovskij, ten ale nikoho v červeném nenašel a puk pouze nabídl soupeři.
55:19'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí necelých pět minut před koncem utkání snižují na rozdíl jediné branky. Po nahození od modré čáry se před brankou dostal k puku domácí ANDREJ OBIDIN a šikovným zakončením kolem betonu Biljalova poslal puk do sítě. Asistence: Brooks Macek, Zachar Arzamascev.
54:37'
54:08'
Arťom Galimov si navedl puk do útočného pásma a hned od modré pálil. Jeho spíš takové nahození skončilo v rohu kluziště.
53:18'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., bitka + 10 min. osobní trest, bitka).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Fisenko – 2 min. + 10 min. osobní trest, bitka).
53:18'
Následuje komerční přestávka.
53:18'
Nikita Trjamkin a Michail Fisenko se ve středním pásmu utkali v boxerském souboji. Úspěšnějším byl domácí obránce s číslem 88.
52:58'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stéphane Da Costa – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., hrubost).
51:25'
Kazaň vstřelila branku!
Krutá rána pro domácí tým, který nevyužil dvojnásobnou přesilovku a z brejku inkasuje. Harri Pesonen hned po návratu z trestné lavice vybojoval puk a v brejku našel rozjetého STÉPHANA DA COSTU, který sám proti Kovářovi uspěl. Asistence: Harri Pesonen.
51:16'
50:48'
Nahrávka dostal na podnose Holland, který z voleje mířil vedle pravé tyčky hostující klece.
50:24'
Oddechový čas pro domácí.
50:01'
A domácí bek to zkusil znovu, tentokrát trefil pouze prvního soupeře před sebou.
49:41'
Alexej Vasilevskij zkusil vypálit od modré čáry, jenže jeho uspěchaný pokus branku minul o hodně.
49:16'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Timur Biljalov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Harri Pesonen.
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., nesportovní chování + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Stéphane Da Costa.
49:07'
Rychlý brejk domácího celku nic nepřinesl, protože Mackovi neutekl puk do rohu kluziště.
48:38'
Píská se zakázané uvolnění Kazaně.
48:12'
Domácí Macek se hezky proháčkoval až ke střele, která nic velkého nepřinesla a skončila ve výstroji Biljalova.
47:26'
Stěpan Chripunov dostal puk na pravou stranu útočné třetiny a okamžitě pálil. Branku ale o hodně minul.
46:53'
Dlouhá nahrávka hostů nakonec zakázaným uvolněním nekončí a domácí mohou hrát dopředu.
46:03'
46:03'
Rychle se dopředu dostal Georgij Bělousov, ale jeho nahození skončilo pouze v ochranné síti.
45:46'
45:32'
Na levý kruh dostal Stéphane Da Costa a okamžitě pálil. Důrazný kotouč na vzdálenější tyčku branku netrefil.
44:40'
Arťom Galimov dostal kotouč mezi kruhy a hned pálil. Rychlá střela z voleje trefila Kováře do betonu.
44:27'
Odražený puk se dostal k Wikstrandovi, jehož pohotový pokus branku netrefil.
44:00'
Hosté nedokázali udržet puk v útočném pásmu a Avtomobilist vyhazuje.
43:46'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Makejev – 2 min., faul kolenem).
43:17'
Stéphane Da Costa dostal důrazný kotouč na hokejku do útočného pásma, kde si ho nepřesně zpracoval a přišel o něho.
42:22'
Michail Fisenko dostal moc volného prostoru na levé straně útočného pásma, ale dostal se do velkého úhlu a vypálil jen do postranní sítě.
41:55'
Kotouč proti hokejce dostal hostující Andrej Pedan a okamžitě vypálil. Pohotový pokus našel jen připravenou lapačku Kováře.
40:43'
Parádní vstup hostů do třetí třetiny a návrat do vedení. MICHAIL GLUCHOV dostal kotouč do středního pásma a následně i moc volného prostoru. Dostal se na pravý kruh, odkud bezchybně propálil puk do sítě. Asistence: Arťom Lukojanov.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Máme za sebou druhou dvacetiminutovku dnešního utkání. V ní jsme branku neviděli, a tak se třetí třetina rozběhne za vyrovnaného stavu 1:1. Druhá třetina byla výrazně vyrovnanější, něž tomu bylo v té první. Jedinou přesilovou hru měli hosté, její využití však bylo hodně daleko.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 22:16
Vyloučení: 1:2
Vyhraná vhazování: 20:18
40:00'
39:16'
Moc rychle se přes modrou čáru dostal Pesonen, rozhodčí přesně odpískal ofsajdové postavení.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Pedan nahazoval od modré čáry kotouč před branku, kde Michail Gluchov tečoval kotouč jen do betonu brankáře Kováře.
37:39'
Zakázané uvolnění se píská i na druhé straně po nepřesné nahrávce Safonova.
37:17'
Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.
36:59'
Po mantinelu doputoval puk na modrou pro Dmitrije Judina, jehož okamžitá střela skončila znovu u Kováře.
36:23'
Na modrou čáru dostal kotouč Zachar Arzamascev a zápěstím mířil jen na střed branky, kde byl připravený Timur Biljalov.
35:53'
Nyní se hraje za brankou Kazaně, kde probíhá několik soubojů o puk za sebou.
34:59'
34:47'
Alexandr Burmistrov trefil střelou z pravé strany jen soupeře a přesilovka hostů se blíží ke konci.
33:46'
Da Costa poté hodně nepřesně nahrával a Avtomobilist vyhodil puk přes všechny čáry.
33:16'
Na levý kruh dostal nahrávku Stéphane Da Costa a okamžitě pálil. Hodně důrazný pokus skončil ve výstroji Kováře.
32:59'
32:59'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Žukenov – 2 min., sekání).
32:05'
Do druhé vlny dostal pas Dmitrij Žukenov a hned střílel. Zamířil do ramene brankáře Biljalova.
31:40'
Nepřesná nahrávka Stéphana Da Costy a píská se zakázané uvolnění.
30:55'
Od modré čáry vypálil důrazný pokus Nikita Trjamkin. Puk se z jeho hole dostal jen do lapačky Biljalova.
30:05'
Až moc rychlý byl při přechodu do pásma Vjačeslav Litovčenko, a tak se píská ofsajd.
29:50'
Georgij Bělousov (Jekatěrinburg) hodně nepříjemně ztratil rovnováhu ve střední třetině a narazil do mantinelu. Měl by být v pořádku.
29:40'
Hosté dlouho hráli v útočné třetině, jenže nepřišlo žádné zakončení z jejich hokejky.
28:40'
Z pravé strany se na střed pásma dostal Dmitrij Voronkov, poté už na střelu z prostoru mezi kruhy nestačil.
28:05'
27:38'
Nahrávka Hollanda propadla přes modrou čáru a nakonec puk doputoval až ke Kovářovi.
26:50'
Hosté nyní hrají v útočném pásmu soupeře. Pokus Romana Ljubimova trefil jen Kovářův beton.
25:49'
K odraženému puku se dostal na středu pásma Alexej Makejev a hned pálil. Rychlý pokus zápěstím branku o něco minul.
25:40'
25:40'
Po nahození od modré se natahoval Dmitrij Žukenov, který ani nadvakrát nedokázal puk dostat za brankáře soupeře.
24:42'
Důraznou nahrávku do útočné třetiny dostal Holland a zkusil hned zakončit. Bekhendem ale trefil jen Biljalova do výstroje.
24:01'
Ihned po vhazování dostal puk na modrou čáru Nikita Trjamkin a vypálil. Jeho pokus tahem skončil u brankáře Biljalova.
23:54'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
23:18'
Nahrávka Genowaye středním pásmem měla k přesnosti daleko a puku se zmocnila Kazaň.
22:43'
Další střelu od modré čáry vyzkoušel hostující Mikael Wikstrand. Kovář si na jeho pokus počkal pohotovou lapačkou.
22:15'
Sám se do útočného pásma dostal Dmitrij Voronkov a z levé strany zkusil i vypálit, mířil pouze do výstroje českého brankáře.
21:46'
Následovalo dlouhé nahození Viktora Tichonova, který už Kovář ukryl v lapačce.
21:34'
Andrej Pedan zkusil nahodit puk na branku od modré čáry. Jeho pokus skončil na pravém betonu Kováře.
20:54'
Michail Fisenko dostal puk do útočného pásma, ale díky technické nedokonalosti o něho hned přišel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:53.
První třetina dnešního utkání je u konce. K vidění byly dvě branky, a proto se jde do šaten za stavu 1:1. Domácí byli jasně lepším týmem v první dvacetiminutovce hry, ale do vedení šli hosté, když se v čase 7:39 prosadil Kristian Chenkel. O necelé dvě minuty později přišlo vyrovnání z přesné hokejky Brookse Macka.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 15:8
Vyloučení: 0:2
Vyhraná vhazování: 9:7
20:00'
19:44'
Alexandr Burmistrov se ještě dostal do zakončení na konci třetiny, ale branku netrefil.
19:27'
19:12'
Domácí tým dohrává přesilovou hru ve vlastním obranném pásmu.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:33'
Pavel Dacjuk našel na modré Genowaye, jehož pohotový pokus skončil až skoro v rohu kluziště.
17:51'
Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale hodně nepřesná nahrávka Golyševa je vyhnala zase zpět.
17:27'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., vražení na hrazení).
16:59'
Puk na modrou čáru dostal hostující Nikita Ljamkin a zkusil vypálit. Tečovaný pokus skončil o hodně vedle branky Kováře.
16:10'
Nahození Anatolije Golyševa našlo Biljalova, který okamžitě rozehrál, díky čemuž mohou hosté dopředu.
15:35'
Ve středním pásmu se o krátkou nahrávkou pokoušel Stéphane Da Costa, ale jeho pas byl nepřesný a hosté se musí znovu bránit.
14:58'
Dmitrij Judin drží puk za vlastní brankou a oba celky střídají.
14:20'
Stanislav Bočarov dostal kotouč na vrcholek levého kruhu, na nic nečekal a pálil. Pohotový pokus mířil pouze na střed hostující klece.
13:48'
Z pravého kruhu ukázal svoje střelu tahem Stéphane Da Costa. Kovář jeho pokus schoval v lapačce.
13:22'
Patrice Cormier se dostal s pukem do středního pásma, pak pouze nahodil na zadní mantinel a zamířil na střídačku.
12:20'
Dmitrij Judin si dvakrát vyměnil puk se spoluhráčem na modré a poté pálil. Kovář ale zasahovat nemusel.
11:36'
Domácí tým se okamžitě dostal do rychlého brejku, ale Alexej Makejev pálil z voleje pouze do připraveného brankáře soupeře.
11:28'
Následuje druhá komerční přestávka během jedné minuty hry.
11:25'
Ihned po vhazování vypálil od modré čáry Korbinian Holzer. Jeho důrazný pokus našel připravenou vyrážečku Biljalova.
11:20'
11:05'
Po pravé straně se chtěl uvolnil Macek, ale puk si dal moc před sebe a nakonec o něho přišel.
11:01'
10:32'
O další střelu domcích se od modré pokusil Charles Genoway, který ale zamířil jen vedle branky Biljalova.
09:52'
Alexej Vasilevskij dostal na pravém kruhu puk proti hokejce a jeho dělovka letěla jen kousek vedle tyčky hostující klece.
09:05'
Domácí rychle reagují a srovnávají vývoj utkání. Peter Holland si u hrazení vyměnil kotouč s Korbinianem Holzerem, který následně našel přesnou nahrávkou na zadní tyčce BROOKSE MACKA. Ten už neměl těžký úkol a dopravil puk do sítě. Asistence: Korbinian Holzer, Peter Holland.
07:39'
To je hodně kruté pro domácí tým. Bars se po dlouhé době dostal do útočné třetiny. Andrej Pedan nahodil puk vedle domácí branky, kde byl perfektně připravený KRISTIAN CHENKEL, jehož dokonalá teč skončilo v brance brankáře Kováře. Asistence: Andrej Pedan, Stéphane Da Costa.
06:48'
06:46'
Ještě o jednu střelu v přesilové hře se postaral Pavel Dacjuk. Zkušený Rus našel jen lapačku brankáře Biljalova.
06:06'
Moc důrazný pas dostal na modrou Charles Genoway, puk mu ujel do střední třetiny a domácí musí vyklidit útočné pásmo.
05:21'
Nepřesnou nahrávku ukázal domácí Peter Holland a hostující tým vyhazuje z vlastní třetiny.
04:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stéphane Da Costa – 2 min., vysoká hůl).
04:40'
Pavel Dacjuk dostal nahrávku do slotu a z voleje rozezněl zadní hrazení.
04:13'
Domácí jsou zatím jasně aktivnějším týmem, od modré nyní nahazoval Sergej Zborovskij. Branku ale netrefil.
03:26'
Na levou stranu modré čáry dostal kotouč Nikita Trjamkin a hned zkusil nahodit na Timura Biljalova. Ten si kotouč pohlídal pod pravým betonem.
02:50'
Andrej Pedan se sice sám dostal do útočného pásma, ale pak neměl nabídku spoluhráčů a o kotouč přišel.
02:05'
Z levé strany se před branku soupeře dostal Arťom Galimov a zkoušel zakončit bekhendem, zamířil jen do betonů Kováře.
01:24'
Na modrou čáru následně dostal puk Alexej Vasilevskij, jehož důrazný pokus golfem skončil za brankou Kazaně.
01:14'
Mackovo nahození od modré čáry skončilo jen u hostujícího brankáře Biljalova.
00:31'
Jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale střela Georgije Bělousova skončila vedle branky.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway (C), Holzer, Arzamascev, D. Zajcev – Makejev, Dacjuk (A), Bělousov – Macek, Holland, Golyšev – Bočarov, Žukenov, Chripunov – Litovčenko, Protapovič, Obidin – Suslov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – T. Murphy, Wikstrand, Chenkel, Pedan, Ljamkin, Judin, Rukavišnikov – V. Tichonov (C), S. Da Costa, Ljubimov – Zaripov, A. Galimov, Voronkov – Fisenko, Cormier, Pesonen – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov..

Ak Bars Kazaň

Hostující Kazaň vévodí tabulce východní konference. V dosavadních dvaapadesáti utkáních získala 82 bodů se skóre 168:110 a na druhý Omsk má náskok jedenácti bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Francouz Stephane Da Costa, který dal 22 branek a přidal k tomu 27 asistencí. V tabulce produktivity mu aktuálně patří pátá příčka, když na vedoucího Šipačova ztrácí přesně deset bodů. Kazaň vyhrála poslední tři zápasy, když postupně porazila Jekatěrinburg, Kunlun a v posledním utkání i Čeljabinsk.

Poslední tři zápasy

Čeljabinsk VS. Kazaň 2:3
Kazaň VS. Kunlun 3:1
Jekatěrinburg VS. Kazaň 1:3

Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí tým je aktuálně na pátém místě východní konference. V dvaapadesáti zápasech získali 61 bodů se skóre 137:131. Nejproduktivnějším hráčem týmu ruský útočník Alexej Makejev, který dal 22 branek a přidal k tomu dalších 19 gólových nahrávek. Avtomobilist V posledním utkání porazil Barys 3:2 na jeho ledě, čímž ukončil sérii čtyř proher v řadě.

Barys VS. Jekatěrinburg 2:3
Jekatěrinburg VS. Magnitogorsk 3:5
Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci další várky zápasů KHL se utkají týmy Jekatěrinburgu a Kazaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.