KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : OMSK - 17. ledna 2021   13:00

Jekatěrinburg
26:51' Holland (Arzamascev) • 44:09' Protapovič (Holland, Bočarov) • 45:40' Golyšev (Arzamascev, Dacjuk) • 59:37' Holzer (Holland)
OMSK

Utkání přihlíželo 1181 diváků. To už je z mé strany vše. Někdy se zase těším na počtenou!
Československá stopa

Jakub Kovář (AVT) 60 minut, 29 zákroků, 1 gól, úspěšnost 96,7 %

Šimon Hrubec (OMS) 59 minut, 27 zákroků, 3 góly, úspěšnost 90,0 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:30 (8:12, 5:7, 18:11)
Zblokované střely – 16:19
Vyhraná vhazování – 32:24
Trestné minuty – 2:2
Hity – 11:11
Hokejisté Jekatěrinburgu poráží Omsk 4:1 a v tabulce Východní konference svého soupeře stáhli na rozdíl tří bodů.

Hosté přitom po první třetině vedli, skóre duelu otevřel v 17. minutě Klim Kostin, ovšem v dalších čtyřiceti minutách se už střelecky více dařilo Avtomobilistu. Ve 27. minutě srovnal z mezikruží Peter Holland a rozhodující momenty duelu pak přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 45. minutě nechali hosté před svou brankou osamoceného Alexandra Protapoviče a o chvíli později zvýšil na dvoubrankový rozdíl dorážející Anatolij Golyšev. V závěrečných minutách pak domácí několikrát podržel brankář Kovář a 23 sekund před koncem definitivně rozhodl Korbinian Holzer, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou klec soupeře.
59:37'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Definitivně rozhoduje KORBINIAN HOLZER, který přes celé hřiště poslal puk do prázdné branky soupeře! Avtomobilist si připíše cennou výhru. Asistence: Peter Holland.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:38'
Je to tady, hosté hrají s prázdnou brankou!
58:22'
Vhazuje se ve středním pásmu, takže Hrubec ještě zůstává v brance. Pokud se jeho spoluhráči dostanou k puku, tak ale zřejmě zamíří na střídačku...
58:22'
Hosté si vyžádali oddechový čas. jejich branka už asi zůstane prázdná...
57:49'
Domácí jsou v plném počtu.
57:45'
Alexej Běreglazov vypálil od modré čáry těsně mimo.
57:10'
Domácí teď dobře brání a k dalšímu ohrožení své branky soupeře zatím nepouštějí.
56:13'
Další příležitost Omsku na snížení! Sergej Tolčinskij nahrál COrbanovi Knightovi, jehož zakončení zůstalo někde pod Kovářovým pravým betonem těsně před brankovou čarou!
55:47'
Za podrážení je vyloučen Petr Holland. Hosté dostávají šanci zdramatizovat závěr.
55:00'
Teď měli hosté gólovou šanci! Kirill Semjonov nebezpečně vypálil a puk zůstal stát před Kovářem. Roztažený brankář domácích však odolal dorážkám Tolčinského i Semjonova!
53:54'
Hráči Avtomobilistu teď navíc drží puk na svých holích a šetří cenný čas.
53:32'
Domácí se s ubíhajícím časem stále více přibližují k výhře.
53:02'
Další zákrok Kováře. Hned po buly to zkoušel Oliwer Kaski.
52:23'
Alexandr Chochlačov střílel z pravé strany do připraveného Kováře, který kotouč vyrazil.
51:10'
Nail Jakupov si z pravé strany nepřišel na Jakuba Kováře. Následuje reklamní přestávka.
50:51'
Stěpan Chripunov se s pukem otočil na pravém kruhu a donutil Hrubce k dalšímu přerušení hry.
50:43'
Hosté zahráli jen na zakázané uvolnění. Zatím se nezdá, že by se měli nadechnout k nějakému náporu.
49:44'
Alexej Makejev zaútočil po pravém křídle. Jeho přihrávku před branku však spoluhráč nevyslyšel.
48:09'
Brooks Macek nahrával na vzdálenější tyčku, kde byl Stanislav Bočarov. Ten branku hostí ve velké šanci netrefil!
47:53'
Hosté budou muset vložit všechny zbylé síly do ofenzivy. Nail Jakupov nyní posílal puk do ohně. Ten se ale odrazil na hole domácích, kteří s ním mohou dopředu.
46:50'
Stěpan Chripunov nyní posílal puk před brankoviště na Andreje Obidina, který ho usměrnil jen pod Hrubce.
45:40'
Domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl! Pavel Dacjuk obkroužil branku a nahrál Zacharovi Arzamascevovi, který vypálil z vrcholu levého kruhu. Hrubec puk vyrazil k ANATOLIJOVI GOLYŠEVOVI, který dorážel do odkryté klece. Asistence: Zachar Arzamascev a Pavel Dacjuk.
45:09'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
45:00'
Další šance domácích! Peter Holland najížděl zleva na Hrubce, který puk vytěsnil mimo!
44:09'
Domácí přesilovku nevyužili, ale trefili se krátce po jejím skončení! Peter Holland našel před brankou volného ALEXANDRA PROTAPOVIČE, na kterého defenziva Omsku zapomněla a domácí útočník puk pověsil pod víko – 2:1. Asistence: Peter Holland a Stanislav Bočarov.
42:56'
Arzamascev naznačil střelu a ještě nakonec našel Žukenova. Ten to zkusil z ostrého úhlu, Hrubec ale byl na místě.
41:56'
Hostující Kirill Semjonov zasáhl protihráče vysokou holí a je za to vyloučen. Jedná se o vůbec první vyloučení v zápase.
41:35'
Ve třetí třetině sledujeme podobný obrázek jako na konci druhé. Bruslí se, ale bez šancí a hra zatím nebyla přerušena.
Hity – 6:10
Závěr druhé třetiny utekl rychle, protože v posledních sedmi minutách nebyla hra ani jednou přerušena! Do šaten se odchází za stavu 1:1. Avtomobilist vstoupil do druhé části s velkou snahou o vyrovnání. To přišlo ve 27. minutě, kdy se po nabídce Arzamasceva prosadil z mezikruží Peter Holland. Poté se střídaly pasáže, kdy měl převahu jeden či druhý tým. Nejblíže vstřelení další branky byli asi hosté z Omsku, obránce Běreglazov však pálil do brankové konstrukce.
40:00'
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Bez přerušení se hraje už šest minut v kuse!
38:34'
Makejev konečně vyhodil a domácí střídají.
38:12'
Stále se hraje bez přerušení a Avangard i teď drží pásmo.
37:38'
Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím tomu ale schází střelba.
36:05'
Už se hraje přes tři minuty bez přerušení.
34:38'
Litovčenko nahrál zpoza branky Genowayovi, který si místo střely potáhl puk do strany a pak posílal před branku takový centr. Spoluhráče však nenašel a ani protihráče, který by si třeba kotouč mohl srazit na vlastní klec...
33:44'
Alexej Makejev to zkusil přes obránce, ten ale jeho pokus srazil vedle hostující branky.
33:00'
K náporu se nadechují zase hosté. Nyní měl dobrou příležitost Kirill Semjonov, kterému ale vložil hůl do střely obránce. Následuje reklamní přestávka.
31:34'
Hosté si mohli vzít vedení zpět! Semjon Čisťakov posunul puk na kolegu z obrany Alexeje Běreglazova, který měl před sebou spoustu prostoru. Vybruslil si tak až na levý kruh, odkud pálil do břevna Kovářovy svatyně!
30:52'
Hra se po náporu Jekatěrinburgu už zase srovnala.
30:33'
Hosté se na nějaký čas usadili v útočném pásmu. Pokus Reida Bouchera ukryl ve výstroji Kovář.
29:57'
Do nahození Alexeje Makejeva vložil hůl protihráč a kotouč skončil v ochranné síti za brankou Omsku.
29:21'
Nyní se hosté vymanili a Alexej Běreglazov zaměstnal Kováře střelou od modré čáry. Gólman Avtomobilistu má puk v lapačce.
28:31'
Domácí jsou nadále při chuti a pokračují ve svém náporu.
26:51'
Domácí zaslouženě vyrovnávají! Zachar Arzamascev udržel na levé straně útočného pásma puk a následně nahrál PETEROVI HOLLANDOVI, který byl mezi kruhy volný a ten přesnou střelou z první vyrovnal. Asistence: Zachar Arzamascev.
26:30'
Domácí v posledních minutách dostali soupeře pod tlak. Ten nyní uťal svým zákrokem Hrubec a po přerušení hry následuje reklamní pauza.
25:54'
Avangard se ale ubránil a nyní již na led přišly čerstvé síly.
25:27'
Domácí využívají toho, že jejich soupeř nestihl vystřídat a momentálně motají hostující pětici v útočném pásmu.
24:26'
Peter Holland přenechal puk za ním najíždějícímu Korbinianovi Holzerovi, který zápěstím orazítkoval z levého kruhu tyčku! Šimon Hrubec měl velké štěstí.
23:27'
Vypadalo to, že domácí Makejev byl u branky podražen, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.
22:34'
Kirill Semjonov nedosáhl na dlouhý pas od obránce a hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
21:53'
Kovář nyní vložil hokejku do přihrávky, která směřovala před jeho branku a přerušil tak útočnou snahu soupeře.
20:36'
Hostující Reid Bucher zkusil na úvod druhé části střelecké štěstí. Kovář přerušuje hru.
Hity – 5:6
První třetina utkání, které nabízí také souboj českých brankářů Kováře s Hrubcem, je za námi. Přinesla určitě zajímavý hokej a o něco aktivnější byl hostující Omsk, který se také dokázal gólově prosadit. V 17. minutě se o to postaral Klim Kostin, jenž usměrnil do sítě nabídku spoluhráče Knighta.
20:00'
20:00'
V úplném závěru třetiny ještě Hrubec čelil střele ze středního pásma. Byl pozorný a Omsk tak půjde do kabin s těsným vedením.
19:16'
Hostující útok podpořil obránce Alexej Jemelin. Ten si sjel až před branku, ovšem své zakončení poslal do připraveného Kováře.
18:53'
Peter Holland si nabruslil dopředu na pravém křídle, dostal přihrávku a zkusil vystřelit. Zamířil vedle vzdálenější tyče.
18:36'
Střelu Oliwera Kaskiho od modré ukryl ve výstroji Jakub Kovář. Ten puk po celou dobu dobře viděl.
17:56'
Zachar Arzamascev střílel od modré čáry. Jeho pokus byl sražen vedle Hrubcovy svatyně.
16:24'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Z pravého kruhu poslal puk před branku Corban Knight, jeho nabídka prošla až ke vzdálenější tyčce a tam kotouč v pádu uklidil do odkryté klece KLIM KOSTIN. Pro mladého útočníka je to teprve druhý zásah v sezóně. Asistence: Corban Knight a Reid Boucher.
15:12'
Do střely Bočarova z levé strany vložil hůl domácí obránce, který puk srazil až do ochranné sítě.
14:28'
Zérnov zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul doleva na Ilju Kovalčuka. Ten střílel, ovšem puk až na Kováře neprošel a následně bylo hostům odpískáno postavení v brankovišti.
13:22'
Pavel Dědunov prověřil Kováře střelou, kterou hostující gólman dobře viděl a schoval puk ve výstroji.
12:57'
Domácí vybojovali puk za brankou, odkud přišla přihrávka na Anatolije Golyševa. Tomu ale zabránil v lepší střele jeden z obránců a kotouč se jen lehce doklouzal k Hrubcovi, který ho přikryl.
12:03'
Stěpan Chripunov zůstal chvilku volný v blízkosti levé tyčky z pohledu Hrubce. Gólman Avangardu si tento prostor pohlídal.
11:09'
Střely na branku – 3:6
10:35'
Následuje icing hostí.
10:29'
Nahozený puk byl sražen do ochranné sítě za hostující brankou. Hra je tedy přerušena.
09:45'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před branku Šimona Hrubce.
08:52'
Nebezpečí pro Kováře. Chochlačov poslal puk před branku, kde byl obránce Oliwer Kaski. Domácí gólman byl na místě.
08:27'
Zápas má zatím dobré tempo. Hra se přelévá nahoru – dolů.
07:17'
Hosté chybovali při rozehrávce, kterou jim protihráč zachytil na modré čáře a hned našel před brankou volného Petera Hollanda. Ten zkusil bekhendovou kličku, proti které se Hrubec dokázal natáhnout!
06:49'
Závar před domácí brankou. Kostin tam nahrál Reidovi Boucherovi, který zamířil do betonu připraveného Kováře a následně pak přes gólmana Jekatěrinburgu neprotlačil kotouč ani z dorážek.
05:43'
Před brankou se dostal k puku Ilja Ovčinnikov, který to zkusil z otočky. Jeho střela ale byla zablokována obranou Omsku.
05:01'
Chochlačov přenechal na levé straně útočného pásma puk Kirillovi Semjonovovi, který střílel vedle bližší tyčky branky Avtomobilistu.
04:23'
Nahození hostujícího obránce Maxima Gončarova až na branku neprošlo. Kotouč mají domácí.
02:54'
Dmitrij Žukenov, který letos dosud působil na farmě Avtomobilistu ve Vyšší hokejové lize (2. úroveň v Rusku po KHL), zavezl puk do útočného pásma a střelou vyzkoušel Šimona Hrubce. Ten přerušil hru.
02:27'
Po ráně Solovjova si připsal úspěšný zákrok také Kovář.
00:29'
První střelu na hostující branku vyslal Pavel Dacjuk. Šimon Hrubec byl připraven. V brance Avtomobilistu nechybí Jakub Kovář, budeme tedy sledovat souboj českých gólmanů.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, Berezin – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Obidin, Chripunov, Protapovič – Žukenov, Litovčenko, Ovčinnikov – Zacharov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Čudinov, Solovjov, Gončarov, Čisťakov – K. Kostin, Boucher, Knight – Jakupov, Zernov, Kovalčuk (A) – Tolčinskij, K. Semjonov, Chochlačov – A. Potapov, Stas (A), Dědunov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Gorděnko, Strelcov.

Jakub Kovář (AVT) – 41 zápasů, průměr 2,20, úspěšnost 92,4 %

Jiří Sekáč (OMS) – 34 zápasů, 21 bodů (10+11)
Šimon Hrubec (OMS) – 17 zápasů, průměr 2,10, úspěšnost 92,9 %

Avtomobilist Jekatěrinburg:
Hokejisté Avtomobilistu sehráli 46 zápasů, získali v nich 57 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na páté příčce. Jejich skóre činí 122:111. Hráče Jekatěrinburgu může těšit aktuální série tří výher v řadě, navíc za toto období inkasovali jediný gól. Nejprve doma zdolali 2:0 Jokerit, pak uspěli o na stadionech soupeřů. Moskevský Spartak porazili nejtěsnějším možným výsledkem, naposledy pak vyhráli 2:1 v Minsku. Utkání na Spartaku odchytal Jakub Kovář, zbylé dva duely strávil v brankovišti Vladislav Gross, který skvěle využil nabídnutých příležitostí.