KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Ufa - 16. ledna 2021   13:00

Magnitogorsk
06:10' Zemčonok  • 13:15' Prochorkin (S. Plotnikov, Čibisov) • 55:46' Holm (Dronov, Mozjakin)
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Ufa
Ufa
17:53' M. Granlund  (Panin) • 23:51' Alexejev  (Amirov, Kugryšev)
Sergej Beljajev, Eduard Odins – Tornike Kučava, Nikita Novikov
Arena Metallurg
Ufa

S konstatováním, že Metallurg Magnitogorsk gólem Philipa Holma z 56. minuty porazil Ufu 3:2 a přiblížil se k ní v tabulce na rozdíl jediného bodu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v zápasu:
Andrej Nestrašil (MET): 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě: 13:57 minuty.
Zápas je u konce a Metallurg Magnitogorsk bere tři body. Domácí se ujali v první třetině vedení 2:0, když nejprve usměrnil Arťom Zemčonok puk do sítě po námazu hostujícího beka Philipa Larsona zpoza branky. V času 6:10 tak Magnitka vedla a za dalších sedm minut přišla druhá branka. Nikolaj Prochorkin obdržel před brankou krásnou přihrávku od Plotnikova a protože byl nedůsledně kryt Granlundem, dokázal dorazit kotouč do volné části branky. Ale Ufa nesložila zbraně a 127 sekund před koncem první třetiny snížila zásluhou Markuse Granlunda, který sice netečoval puk do sítě, ale před brankou se hned dostal k odraženému puku a vstřelil svůj jednadvacátý gól sezony.

V čase 23:15 bylo srovnáno, když domácí v oslabení nevyhodili. Prochorkinův výhoz zastavil na modré Kugryšev, přihrál na kruh pro Amirova, ten našel na ose hřiště volného Alexandra Alexejeva a vyrovnání bylo střelou nad lapačku na světě.

Oba týmy měly poté dobré šance, ale finští brankáři Olkinuora a Metsola předváděli dobré zákroky. Rozhodnutí tak přišlo v čase, kdy se už zápas pomalu schyloval k prodloužení. Čtyři a čtvrt minuty před koncem totiž Philip Holm dostal na modré ideální pas od Dronova, vypálil z první a přes lehkou teč clonícího Soloduchina zapadl puk k levé tyčce. Domácím tak ani nemusel vadit neuznaný gól do prázdné branky Plotnikova půl minuty před koncem 3:2.
59:38'
Metallurg se tak musí ještě bránit závěrečnému tlaku soupeře.
59:21'
Branka nakonec skutečně nebyla uznána, protože před ní došlo ke hře vysokou holí domácích.
59:21'
Celou situaci před gólem do prázdné klece ještě zkoumají rozhodčí. Zda se před brankou nejednalo o hru vysokou holí.
59:21'
Ačkoliv se domácí měli před svojí brankou co otáčet, nakonec se jim nepodařilo potřetí vyzrát na dobře chytajícího Jussi Olkinuoru. Před brankou získal puk Jegor Jakovlev, který ho žabičkou posunul na SERGEJE PLOTNIKOVA. Útočník Magnitogorsku sebral puk na středovém kruhu a zavezl jej do prázdné klece. Asistence: Jegor Jakovlev.
58:47'
Philip Larsen sbírá puk na obranné modré a jde dopředu. Nyní již míří Juha Metsola ze své svatyně a hosté zkusí hru v šesti bez gólmana.
58:11'
Přechod Ufy přes modrou nebyl přesný, vhazovat se tak bude ve středním pásmu poblíž branky hostí, kteří tak stále nemohou odvolat Metsolu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a uvidíme, zda i celého dnešního mače.
55:46'
Metallurg právě vstřelil branku!
Švédský zadák PHILIP HOLM dostal podél modré ideální pas na střelu z první od Dronova. Opřel se tak do puku, který na pravém kruhu lehce tečoval stínující útočník Ufy Vjačeslav Soloduchin a kotouč tak zapadl přesně k levé tyčce branky Metsoly, který toho moc neviděl přes svého beka Naumenkova, který sváděl před brankovištěm souboj s Maximem Karpovem. Asistence: Grigorij Dronov, Sergej Mozjakin.
55:32'
Archip Několenko a Igor Švyrjov zkusili dorážky z předbrankového prostoru, ale na Metsolu nevyzráli i přes dobrý blok Panina a Lisovce.
54:20'
A nyní Geoff Platt inkasoval tvrdý úder. Mimo zraky rozhodčích se jednalo zřejmě o sekeru a v bolestech odjíždí na střídačku.
54:05'
Souboj Rasmussena s Plattem v pravém rohu za brankou Magnitogorsku byl hodně hraniční, zejména od druhého jmenovaného. Tribuny na něj samozřejmě pískají, moc dobře si totiž pamatují menší konflikt z průběhu druhé třetiny s Plotnikovem.
53:14'
Metallurg je poměrně aktivní. Snaží se rozhodnout zápas ještě v normální hrací době, což by znamenalo, že by se Ufě, jenž je na třetím místě konference, přiblížil na jeden bod s dvěma zápasy k dobru.
52:14'
Mozjakin kombinoval s Karpovem na levé straně útočného pásma. Nakonec z toho byla nebezpečná akce, jelikož nahození od modré vyrazil Metsola jen před sebe, kde byl volný Nikolaj Prochorkin. Útočník domácích se snažil zamést puk pod pravý beton gólmana, což se mu nepodařilo.
51:52'
Olkinuora si raději nadvakrát pohlídal nahození ze středního pásma, poté se k puku dostali jeho spoluhráči.
50:49'
Archip Několenko dobře napadal rozehrávku a rozhodně mu moc nechybělo, aby se na útočné modré dostal k puku. Ale i pokud by se mu to podařilo, měl by před sebou ještě jednoho obránce soupeře.
50:15'
Před Metsolou opět bylo poměrně rušno, nicméně sražený puk se nyní dostal na hokejky jeho spoluhráčů.
50:00'
Polovina třetí části je za námi a Metallurg rozjíždí útočnou akci.
48:52'
Ačkoliv buly probíhalo před brankou Ufy, do rychlého protiútoku hned vyrazil Manninen s Hartikainenem. První jmenovaný z levé strany hledal před brankou svého finského parťáka a nejproduktivnějšího hráče celé KHL, který byl ale pokrytý.
47:40'
A gólová příležitost byla k vidění i na druhé straně. Dlouhou přihrávku na útočné modré přebral Igor Švyrjov, který upaloval na Metsolu. Zkusil tvrdou střelu z mezikruží na vzdálenější tyč, kde brankář Ufy dobře vyrazil kotouč betonem!
47:24'
Na střelu Naumenkova by Jussi Olkinuora určitě nedosáhl. Jenže obránce Ufy po výborném pasu spoluhráče netrefil branku
47:08'
Po téměř pěti minutách bez pauzy je hra přerušena a následuje komerční přestávka. Oba trenéři asi budou mít svým svěřencům co říct.
46:21'
Po pravé straně si sjížděl před branku na přihrávku zřejmě Sakari Manninen, jenž puk také nakonec téměř získal. Neměl ale úplně prostor na lepší zakončení, nakonec upadl a chvilku ležel za brankou v nehokejové pozici.
45:47'
Maxim Karpov se snažil protečovat puk do středního pásma, což se mu nepovedlo a tak musel na ledě ještě chvíli pobýt. Nakonec se ale dostal na střídačku po tom, co získal znovu puk a rozehrál na spoluhráče.
44:44'
Za brankou Olkinuory má kotouč Dmitrij Kugryšev. Míchá s pukem, ale zatím nenašel nikoho z volných spoluhráčů. A jak to tak většinou je, dříve nebo později mu někdo vezme puk – pokud tedy nejste jako Albi Reichel v Naganu, který vykoupal finského brankáře. A Kugryšev vzápětí o kotouč přišel.
43:25'
Taylor Beck si vzal na levé straně až moc velké sousto proti obránci, který ho tak natlačil na mantinel a nepustil blíže k brance.
43:08'
Přítrž nepřesné kombinaci udělal obránce Michail Pašnin, který získal kotouč.
42:41'
Už se zase hraje na druhé straně, ale hráči Ufy spíše honí kotouč po prknech.
42:20'
Maxim Karpin dojel svojí nepřesnou střelu a na pravé straně se z úhlu bekhendem snažil překonat Metsolu, který se dobře presunul.
41:02'
Obratem následovala akce na straně druhé. Dnes opravdu velmi aktivní Rodion Amirov pálil z pravého kruhu, ovšem sportovní střelci by jistě jeho střelu ocenili. Téměř na střed, takže 10,7 bodů.
40:53'
Vladimir Žarkov se již dostával na levém kruhu do střelecké pozice, avšak neuchopil ideálně svojí hokejku, která mu vypadla a puk tak ztratil.
Využití: 0:1.
Ve druhé třetině padla jedna branka. Hned první přesilovou hru zápasu hosté využili, když Prochorkinovo nahození zastavil na modré Kugryšev, dal puk na pravý kruh pro Amirovova a ten si všiml, že je mezi kruhy volný Alexandr Alexejev. Dostal tak kotouč a trefil se kolem lapačky Olkinuory do sítě. I v dalším průběhu zápasu měly oba týmy slušné šance, ale další branka již nepadla, takže zápas dvou vyrovnaných týmů je zatím brankově nerozhodnut – 2:2.
40:00'
39:31'
Naopak mohlo udeřit na druhé straně a to hned dvakrát. Beck využil chyby v obranné činností a z levé strany postupoval na branku. Ale Metsolu neohrozil a z dorážky se neprosadil ani Goldobin. O dvacet sekund později v další chybě dostal kotouč na zlatém podnosu na pravé kruhu kapitán domácích Mozjakin, ale prudkou střelou také nepřekonal Juho Metsolu, jemuž spoluhráči po chybách nyní musí poděkovat.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:57'
Manninen s Hartikainenem nyní pomohli obraně v defenzívní činnosti, získali puk a sami s ním ujeli na druhou stranu. Ale ani z tohoto mráčku nezapršelo a stav je nezměněn.
37:08'
Nepřesná rozehrávka, která stála domácí vedení, přišla i nyní, když Taylor Beck hodil kotouč po prknech jen pro soupeře. Ale nakonec to neznamenalo vážné ohrožení domácí klece.
35:10'
Nedávný účastník ruského juniorského týmu na světovém šampionátu Šakir Muchamadulin si sjel za vlastní branku pro kotouč a rozehrál pro střídající spoluhráče postupný útok, který ale opět skončil jen u Olkinuory.
34:22'
Až nyní našli hráči v bílém trošku recept na poctivou defenzívu soupeře. Rodion Amirov, který je dnes hodně aktivní, se dobrým manévrem dostal po levé straně před branku, ovšem střelou na bližší tyč neuspěl.
33:48'
Metallurg se nyní výrazně lepší v defenzívní činnosti a snaží se soupeře nepouštět do ohrožení Olkinuory.
32:44'
Až nyní se hrálo trošku déle, hra bez přerušení činila 3:16 minuty. A většinou se bojovalo o kotouč v útočném pásmu Magnitogorsku.
30:41'
Nyní to domácím už vyšlo a Amirov na útočné modré krásně předal kotouč pro Kugryševa. Ten naznačením oklamal soupeře, nicméně ránou z levého kruhu neuspěl. Ačkoliv Olkinuora i Metsola již dvakrát inkasovali, podávají dobrý výkon.
30:03'
Dobré napadání domácího týmu slaví úspěch, Salavat Julajev nemá při rozehrávce klid a stěží přechází i do středního pásma.
29:23'
Oproti první třetině je hra hodně často přerušována a Juha Metsola je nyní ve výrazně větší permanenci. Po levé straně si před branku najel Maxim Karpov a trefil se těsně pod krk finského gólmana. To pro něj samozřejmě nebylo nic příjemného a hra je tak přerušena, aby se gólman Ufy dal dohromady.
28:49'
Andrej Čibisov se hned po návratu z trestné zapojil do útočení. Najel si na pravý kruh, kde trefil přesně hruď Metsoly. Poté ještě získal kotouč pro spoluhráče a kotouč se znovu dostal na toto místo, kde nyní pálil obránce Philip Holm. Finský brankář Ufy tak zapisuje další zákrok.
28:17'
Ufa si tak nyní dává trošku větší pozor na herní situace při čtyřech hráčích na ledě, takže Olkinuoru prakticky vůbec neohrožuje.
27:21'
Obrovská šance Metallurgu jít znovu do vedení. Na útočné modré získal puk Nikolaj Goldobin a upaloval sám na brankáře Metsolu, který jej ale výborně vychytal.
26:21'
Celá situace vznikla tak, že Andrej Čibisov u mantinelu atakoval Geoffa Platta a poté ze souboje ujel. Takže si to jel s Plattem vyříkat právě Plotnikov. Nicméně, Platt jde ven na dvě minuty za hrubost a Čibisov je vyloučen za nedovolené bránění.
A dvě šestnáctky už si mezi střídačkami něco vyříkávají. Plotnikov určitě nezval Platta na piknik. Ale mezi dvěma kohouty byli rozhodčí a ti je hned uklidňují. Každopádně vylučovat se bude.
26:11'
Po delším čase se zahřál také Juha Metsola. Ale spíš tím způsobem, že Sergej Plotnikov byl natlačen do jeho brankoviště.
25:29'
Opět je na ledě první lajna Ufy, jedna z nejlepších formací celé soutěže. Ale nyní vyhlásili domácí nejvyšší stav ohrožení a třetí branku tomuto útoku nepovolili.
24:31'
Hosté jsou samozřejmě v tlaku. Sakari Manninem předvedl před brankou velkou bojovnost, kde přes Několenka a Zemčonoka získal puk a ještě dorážel. Olkinuora dvakrát zasáhl a poté, co do brankoviště přijel i Teemu Hartikainen, to zase v předbrankovém prostoru pořádně vřelo. Ale sudí rozpažil, kotouč za čáru nepřešel.
23:51'
Ufa právě vstřelila branku!
Další kombinace již hostům vyšla, ovšem zejména za přispění toho, že Prochorkin z pravého kruhu nedokázal vyhodit puk. Nepodíval se, kde stojí obránce, a Kugryšev byl postaven tam, kde měl. Puk zastavil a poslal znovu na pravou stranu, kde se k němu dostal Amirov. Forvard Ufy poslal lehkou zadovku pro ALEXANDRA ALEXEJEVA, který se trefil přesně kolem lapačky Olkinuory k tyčce. Asistence: Rodion Amirov, Dmitrij Kugryšev.
23:06'
Na útočnou modrou si pro kotouč vyjel Larsen, který dával puk mezi kruhy Manninenovi. Ten ještě našel na pravé straně Hartikainena, ale jeho finský parťák netrefil branku.
22:50'
Ačkoliv má Ufa puk v útočném pásmu před brankou Olkinuory, zatím nepřišla žádná gólová šance.
22:11'
První vyloučení zápasu. Andrej Nestrašil z domácího týmu jde na dvě minuty ven kvůli podrážení.
21:09'
Dva rychlé útoky, každý na jedné straně. Nejprve domácí pokazili situaci dva na dva nepřesnou přihrávkou. Poté si výrazně říkal o kotouč na útočné modré Vladimir Žarkov, ale pas na něj byl sražen.
20:47'
Hned po buly vystřelil z levého kruhu obránce Pavel Koledov, avšak jeho pokusu chyběla přesnost.
20:24'
Philip Larsen za vlastní brankou získal v rychlosti puk a vyvezl ho na druhou stranu. Nakonec z toho bude pro Ufu alespoň buly před Olkinuorou.
20:15'
Úvodní buly druhé části vyhráli domácí. Jejich nahození ale končí zakázaným uvolněním.
Vyloučení: Bez vyloučení.
Po první třetině bude spokojenější Metallurg. Domácí šli do vedení v sedmé minutě, kdy obránce Larsen za brankou v presu ledabyle plácl do puku, ten skončil na pravém kruhu u Arťoma Zemčonoka a bek domácích se trefil přesně. Ve čtrnácté minutě vedl Magnitogorsk již o dvě branky, když Plotnikov před brankou vymyslel krásnou bekhendovou nahrávku na Nikolaje Prochorkina, jenž měl s trefením odkryté klece snadnou práci. Ale Ufa se ještě na konci třetiny dostala do zápasu. Markus Granlund sice před brankářem Olkinuorou netečoval střelu Panina, ale když se puk od betonů odrazil zpět k němu, zblízka s dorážkou již uspěl – 2:1.
20:00'
19:51'
Ještě jedno vhazování přijde na řadu v úvodním dějství. Kombinace hostí nebyla přesná a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Metsolu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:53'
127 sekund před koncem první třetiny opět udeřila první finská formace. Na Paninovu střelu od modré si najel před brankou MARKUS GRANLUND. S tečí neuspěl, ale když se puk od betonů Olkinuory odrazil zpět k finskému hráči, tak snadno vstřelil svojí jednadvacátou branku v sezoně. Asistence: Grigorij Panin.
17:38'
Tak až po čtyřech minutách a 23 sekundách je hra přerušena. Nahození Maxima Karpova totiž bylo sraženo mimo ledovou plochu.
17:13'
Ufa moc dlouho v útočném pásmu nebobyla. Naumenkov se tak stáhl až před vlastní brankou a čeká, až mu spoluhráči vystřídají.
16:37'
Již tři a půl minuty se hraje bez přerušení, což je pro KHL občas hodně typické. A bude se hrát asi i nadále, neboť Grigorij Panin za brankou vyčkává, komu nahraje.
15:41'
Pro hosty jsou samozřejmě dvě inkasované branky studenou sprchou a budou mít velmi těžké dostat se zpět do zápasu.
13:15'
Pohledná akce Metallurgu vede k jeho druhé brance. Andrej Čibisov prodloužil puk od levého mantinelu před branku na Sergeje Plotnikova. Ten si potáhl puk do pravé strany, čím zmátl beka a posléze vrátil kotouč bekhedem do předbrankového prostoru před obránce Larsena, kde byl volný NIKOLAJ PROCHORKIN a se zakončením měl snadnou úlohu – Granlund jej totiž neuhlídal. Plotnikov odvedl vskutku brilantní práci. Asistence: Sergej Plotnikov, Andrej Čibisov.
12:20'
Igor Švyrjov a Nikolaj Prochorkin velice důrazně dotírali na Juho Metsolu, když čekali, že by mu mohl vypadnout puk z výstroje. před brankou Ufy tak vznikla menší mela, ale rozhodčí emoce hasí již v zárodku.
12:13'
Nikolaj Kuljomin velmi dobře napadal v útočném pásmu a nechybělo mu moc k tomu, aby se na vrcholu pravého kruhu dostal k puku.
11:31'
Ani tato postupná útočná akce k ohrožení domácí branky nevedla. Ufa musí začít opět od svého brankoviště.
10:11'
Hartikainen měl kotouč za brankou a hledal mezi kruhy najíždějícího Markuse Granlunda. Přihrávku ale zblokoval jeden z bránících hráčů Magnitogorsku.
10:08'
Veškerý vzruch před brankou Ufy je zbytečný, jelikož je pískáno zakázané uvolnění domácích.
08:57'
Střelu Panina tečoval jeden z hráčů domácích nechtěně na branku, puk ale prolétl vysoko nad horní tyčí Olkinuory a je v ochranné síti.
08:16'
Ufa se snaží odpovědět, ale Olkinuoru zatím neohrozila ani produktivní první formace s Hartikainenem, Granlundem nebo Manninenem. Bude jiště zajímavé sledovat, zda tři Finové najdou recept na svého krajana v brance soupeře.
06:10'
Domácí jdou do vedení a jejich úvodní branka je logickým vyústěním toho, že jsou v útočné fázi nebezpečnější. Nikolaj Kuljomin si najel na pravý kruh a zkusil vystřelit. Metsola vyrazil kotouč za branku, kde byl střílející hráč jako první, ale k puku se nedostal. Ovšem obránce Philip Larsen udělal to nejhorší, co mohl. V presu plácl do puku, který se na pravém kruhu dostal k ARŤOMU ZEMČONOKOVI a ten z první propálil gólmana.
05:42'
Igor Švyrjov byl zastaven s pukem ve středním pásmu, kotouč následně skončil na střídačce.
04:54'
Lisovec obdržel na obranné modré puk od Alexejeva. Hned mu byl vrácen a obránce Ufy se nakonec prodral až mezi kruhy, jelikož se mu nikdo nenabízel. Tam ale jeho pouť snončila.
04:08'
Na druhé straně po přihrávce Eduarda Gimatova zkoušl projít přes dva hráče Alexandr Kadějkin. V poslední možné chvíli mu Michail Pašnin vypíchl čistě puk.
03:30'
Magnitogorsk je ale nebezpečnější. Třeba jako nyní! Po pravé straně se prodral až před branku zřejmě Taylor Beck. Ale ani naportuhé se Juha Metsola překvapit nenechal.
02:47'
Vážné šance zatím k vidění nejsou. Po dalším přerušení vyhráli hosté buly ve středním pásmu a formují se za brankou Metsoly k útoku.
02:13'
Archip Několenko si podél levého kruhu krásně nabruslil až k levé tyči branky, ale Juha Metsola si tento prostor pohlídal. Ruský hráč se snažil najít mezírku mezi ramenem a tyčí a moc nechybělo, aby se mu to povedlo.
01:41'
Buly ve středním pásmu vyhráli domácí a už se tlačí před branku Jussiho Olkinuory, jenž dnes dostal opět v brankovišti přednost před Vasilijem Košečkinem.
00:55'
Metallurg je na konci první minuty v hlubokém defenzívním bloku. Na útočné modré čekal přihrávku obránce Koledov, ale nebyl vyslyšen. Zadařilo se až poté Michailu Namuenkovovi, ale nemohl vystřelit, neboť byl rychle přistoupen protihráčem.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Dronov, Holm, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Čibisov – Beck, Rasmussen, Goldobin – Mozjakin (C), A. Nestrašil, Karpov – Několenko, N. Kuljomin, Švyrjov – Rožkov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, Lisovec, Alexejev, Muchamadullin – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Platt, V. Žarkov (A), Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Kartajev – Soloduchin, Baškirov, Chochrjakov – Gimatov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Eduard Odins – Tornike Kučava, Nikita Novikov.
V týmu Salavatu Julajev sice nehraje žádný český hokejista, ale sluší se podotknout, že Ufa má ve svém kádru nejproduktivnějšího hráče celé KHL. Je jím Teemu Hartikainen, jenž ve 40 zápasech dal 21 branek a nasbíral 30 asistencí. Navíc pátý nejproduktivnější hráč soutěže je jaké z Ufy a je jím Markus Granlund, jenž má také průměr bodu na zápas. Ve 37 zápasech dal 20 branek a na 24 nahrál. Hartikainen je zároveň třetí nejlepší střelec soutěže a pátý nejlepší nahrávač. Finská stopa je holt v týmu Ufy hodně výrazná.
Československá stopa v týmech:
Andrej Nestrašil (MET): 39 zápasů, 17 bodů (9+8)
Poslední vzájemné zápasy:
Ufa – Magnitogorsk 4:2 (28.12.2020)
Ufa – Magnitogorsk 1:3 (7.12.2020)
Magnitogorsk – Ufa 1:4
Magnitogorsk – Ufa 1:2 sn. (23.2.2020)
Ufa – Magnitogorsk 1:2 sn. (5.12.2019)

O tom, že zápas nemá vyloženého favorita, hovoří i to, že v posledních deseti zápasech je bilance vyrovnaná. Pět výher má Metallurg, pětkrát vyhrála Ufa.
Salavat Julajev Ufa:
Také Ufa by rozhodně chtěla okupovat první příčky tabulky. Na jasného lídra z Kazaně chybí Salavatu Julajev dvanáct bodů, ovšem druhý Omsk má Ufa na dostřel – ztrácí na něj jen dva body. A právě Avangard je i v Černyševově divizi, kde hosté hrají. Poslední zápasy hraje tým z autonomní republiky Baškortostán, kde je jedno z nejdůležitějších center chemického průmyslu v Rusku, velice slušně. Důkazem budiž čtyři výhry v pěti zápasech. Ufa se může navíc pochlubit velice dobrou ofenzívou, 143 vstřelených branek je totiž druhý nejvyšší číslo v konferenci.

Metallurg Magnitogorsk:
Domácí se v probíhajícím ročníku pomalu šplhají nahoru a aktuálně jim patří druhá příčka v Charlamovově divizi. Metallurg doposud odehrál 45 zápasů s bilancí 26 výher a 19 porážek (pěti za bod) a v celé konferenci jim patří čtvrté místo o pouhé tři body za Ufou, která má ale dva zápasy k dobru. I proto Magnitogorsk potřebuje dnes vyhrát. A v posledních utkáních se mu navíc poměrně daří, jelikož vyhrál tři ze čtyř předešlých zápasů. Devízou Metallurgu je defenzíva, protože 108 inkasovaných branek je třetí nejlepší číslo v konferenci.

Poslední zápasy Magnitogorsku:
Minsk – Magnitogorsk 2:4
Omsk – Magnitogorsk 4:2
Nižnij Novgorod – Magnitogorsk 2:3
Magnitogorsk – Spartak Moskva 4:3
Nur-Sultan – Magnitogorsk 3:2 pr.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy. Zatímco NHL se teprve rozjíždí, tak KHL je v plném proudu a začíná se pomalu bojovat o co nejlepší příčky a pozice pro play-off. Jeden ze dvou sobotních zápasů se odehraje v Areně Metallurg, kde domácí Metallurg Magnitogorsk přivítá Salavat Julajev Ufu v zápase, který začíná od 13 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.