KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Kazaň - 10. listopadu 2020   17:00

Novgorod
Novgorod
04:26' Gončaruk (Belevič) • 27:13' Čechovič (Miele)
2:6
(1:2, 1:1, 0:3)
Kazaň
Kazaň
07:20' M. Gluchov  (Judin) • 12:06' Žuravljov  (S. Da Costa, V. Tichonov) • 24:22' Judin  (V. Tichonov) • 46:29' M. Gluchov  (Burmistrov, Rukavišnikov) • 55:42' Dawes  (S. Da Costa, Azevedo) • 56:56' Burmistrov  (Voronkov)
Novgorod
Bělov, Kulakov – Nikolajev, Stroganov
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
Kazaň

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.
Střely na branku: 32 – 44.
Mužstvo z Tatarstánu si upevnilo postavení na čele Východní konference, když si na liduprázdném stadionu Nižného Novgorodu připsalo už čtvrté vítězství v řadě. Torpedo šlo zkraje zápasu do vedení, ale během první přestávky už prohrávalo 1:2. Na další zásah Judina sice zareagoval Čechovič, ale to už bylo v domácím podání vše. Michail Gluchov v 47. minutě uklidnil Bars gólem na 4:2, načež se ještě stihli prosadit Dawes a Burmistrov.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
57:52'
Azevedo má klid na export puku z obranného pásma. V závěrečných vteřinách utkání už o nic moc nejde.
56:56'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Melničuk – 2 min., zdržování hry).
56:56'
Kazaň vstřelila branku!
Krátce po pátém gólu slaví hostující střídačka dokonce šestou trefu do černého! Voronkov z červené čáry oslovil ALEXANDRA BURMISTROVA, jenž na levé straně přebruslil obránce a přesnou střelou na zadní tyč nedal Melničukovovi žádnou šanci. Asistence: Michail Voronkov.
55:42'
Nádherná přesilovková souhra znamená definitivní konec domácích nadějí! Azevedo nahrál Da Costovi, jehož přihrávka podél brankové čáry našla u zadní tyče NIGELA DAWESE a ten zprava spolehlivě překonal přesouvajícího se gólmana. Asistence: Stéphane Da Costa, Justin Azevedo.
55:33'
Da Costa napřáhl a potrápil Melničuka, který měl u levé tyče značné komplikace se zákrokem.
55:10'
Torpedo hosty do šancí nepouští, nicméně necelých pět minut před koncem mu to moc platné není.
54:22'
Daniil Iljin spálil velkou šanci na potřebné snížení! V úniku trefil pouze lapačku brankáře Reideborna.
53:59'
Moc pochval si Miele po skončení zápasu asi nevyslechne. Už potřetí totiž míří v této třetině na trestnou lavici.
53:50'
Miele se už připravoval na střelu do odkryté branky. Jedna z obráncových hokejek přihrávku přes šířku hřiště na poslední chvíle ztečovala.
53:28'
53:09'
Galijevovu ránu pokazila hokejka nejblíže postaveného protihráče. Puk vyletěl až k opuštěným tribunám.
52:38'
Tichonov vrátil puk až k brance Reideborna. Hosté nikam nespěchají a ukrajují vteřinky zbývající do konce zápasu.
52:04'
Miele je zpátky na ledě a Torpedo ve čtyřech odpálilo kotouč co nejdál od Melničukova pracoviště.
51:43'
Kanadský kapitán Azevedo důležité vhazování vyhrál, ale o pár vteřin později Melničuka z horšího úhlu nepropálil.
51:28'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 2 min., podrážení).
51:23'
Galijevova střela z levého kruhu neprošla. Rozhodčí ale viděli faul, který pošle Novgorod do tří.
51:01'
Petrov ztratil puk u pravého mantinelu, ale Cormier jej zajistil natolik dobře, že Bars neopustil útočné pásmo.
50:35'
Dawes si vyměnil přihrávky s Wikstrandem, ale zprava trefil jen masku Melničuka, kterému přichází vhod přerušení hry.
50:09'
Lídr Východní konference má šanci na definitivní rozhodnutí. Wikstranda však Mišarin snadno vychytal.
49:56'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., nesportovní chování).
49:40'
Reidebornovi vypadl z levého křídla nahozený puk. Nikdo na dorážku v jeho bezprostřední blízkosti ale nebyl.
49:15'
Nahození Mišarina ztroskotalo na první překážce. Stejný hráč vzápětí málem propadl u červené čáry.
48:23'
Andrej Belevič vypálil z pravého mantinelu, nicméně Reideborn s drobnými komplikacemi kotouč ztlumil.
47:30'
Dnes hodně aktivní Voronkov byl vytlačen do středního pásma. Opětovný přechod kupředu se hostům nezdařil.
46:29'
Pár vteřin po skončení přesilové hry se Kazaň přece jenom dočkala gólu na 4:2! Mezi střelce se zapsal MICHAIL GLUCHOV, který se nenápadně posunul do útočného pásma. Před posledním obráncem se zastavil a nečekanou střelou zaskočil vyjetého Melničuka, přes kterého puk propadl až do sítě. Asistence: Alexandr Burmistrov, Roman Rukavišnikov.
46:18'
46:05'
Žuravljov si rozmyslel střelu od modré a ještě posouval puk na pravou stranu, odkud ale nevypálil ani Alexandr Burmistrov.
45:32'
Nevydařený přechod útočné modré čáry skončil bekhendovým vyhozením Mišarina. Zatím to domácí ve čtyřech zvládají skvěle.
45:08'
Azeveda zradil puk u pravého mantinelu a elitní přesilovková letka Barsu se kvůli tomu musela vzdát útočného pásma.
44:36'
Torpedo vyhazuje a částečně střídá jen pár vteřin po začátku svého oslabení.
44:18'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., hákování).
44:10'
Damir Žafjarov číhal před hostující branku nikým nehlídán, jenže centr zleva k jeho smůle přesný nebyl.
43:24'
Reideborn včas zaklekl proti čitelné střele Iljina. Více práce mu předtím nadělalo zakončení Marina.
42:52'
Szwarz byl u hrazení zastavený Žuravljovem. Hosté přešli do bleskového kontru, ale Melničuk Azevedovu akci překazil.
42:10'
Semjon Ručkin byl zastaven ještě před útočnou modrou, takže Reideborn zůstává zkraje třetí třetiny naprosto bez práce.
41:40'
Vydařené střídání Barsu. Domácí se dostali do bezpečí až poté, co měl Melničuk starosti s ranou zpoza levého kruhu.
41:03'
Melničuk zavřel prostor u své levé tyče, kam se objetí branky snažil kotouč zasunout Dmitrij Voronkov.
40:10'
Azevedo ve středovém kruhu porazil na vhazování Mieleho, ale Kazaň s pukem na hokejkách dlouho nevydržela.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 27 (9:13, 14:14).
Kazaň byla značnou část druhé třetiny nebezpečnější, což mělo v pětadvacáté minutě i gólový efekt. Na Judinovu trefu na 3:1 však v početní výhodě odpověděl tečující Čechovič, takže i po čtyřiceti minutách platí, že Novgorod prohrává o jedinou trefu. To se mohlo v závěru třetiny klidně změnit, ale Reideborn několika šancím odolal.
40:00'
39:40'
Hráči Novgorodu se kvůli nepřesné přihrávce vyhnali ze zóny dostřelu a před sirénou se už asi k ničemu nedostanou.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Miele trefil Judina a pak už se neprokličkoval k další střele. Ta díky Orlovovi přišla z osy hřiště, ale byla sražená do ochranné sítě.
38:32'
38:01'
Chris Wideman rozdal přihrávku do levé strany, ale ani následná střela golfákem gólové parametry neměla.
37:32'
Semjon Der-Argučincev si připravil střelu z pravého kruhu, jež po teči proletěla vedle bližší tyče.
37:03'
Domácí mohou navázat na předchozí přesilovkový úspěch. Zatím se ale nachází mimo útočnou třetinu.
36:32'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).
36:10'
Marin na vlastní pěst vyrazil na útočný výlet. Až k zakončení se kvůli háčku Ljamkina ale nepropracoval.
35:08'
Teď je to zase hostující družina, která má nemalé starosti v obranném pásmu. Podpořeno to bylo i zkaženou rozehrávkou.
34:30'
Wideman házel puk do provozu před brankou, ale k žádnému šťastnému odrazu pro Novgorod nedošlo.
34:03'
Da Costa přenechal puk Dawesovi, jehož střelu Melničuk vyrazil. Prvně jmenovaný se už k dorážce nedostal.
33:36'
Dlouhotrvající zámek u domácí branky přežilo Torpedo bez úhony. Vesměs jediná připravená střela rozvlnila jen ochrannou síť.
33:02'
Další skrumáž u Melničuka. Kazaň se z ní neprosadila, ovšem nadále pokračuje v útočném pásmu.
32:30'
Voronkov se pokoušel o střelu z otočky, jenže se puku postavila do cesty jedna z domácích hokejek.
32:12'
Čechovičova střela byla zablokovaná, nicméně úplně stejně dopadla i protiakce zakončená Ivanem Jemcem.
31:58'
Puk opustil ledovou plochu a skončil v lapačce Tichomirova, jenž dnes dělá v Torpedu brankářskou dvojku.
31:22'
Der-Argučincev se položil do nabídky z krátkého mantinelu, ale na překonání Reideborna mu to nestačilo.
30:42'
Lukojanov byl zdvojený, ale i tak z rohu poslal puk směrem na Burmistrova, jenž byl na poslední chvíli zablokovanán.
29:44'
Daniil Iljin dával zadovku do středního pásma, čímž rychlý přechod Torpeda dost zazdil.
29:17'
Reideborn vyjel několik metrů před brankoviště. Jeden z domácích měl před sebou prázdnou branku, ale poskakující puk mu v klíčový okamžik utekl mimo dosah hokejky.
28:55'
Melničuk přežil závar před brankou i následnou dorážku z dálky od Rukavišnikova, jenž dorazil z druhé vlny.
28:22'
27:13'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Nižnij Novgorod využívá početní výhodu a vrací se do hry o body! Andy Miele se zprava přesunul k ose hřiště a střelou tahem překonal Reideborna, kterému zkomplikovala situaci i klíčová teč IVANA ČECHOVIČE. Asistence: Andy Miele.
27:00'
Verjajev nabil k levému kruhu, ale Widemanův další projektil domácí brankář vyrazil.
26:35'
Reideborn nedostal pod kontrolu dělovku Widemana, ale po následném zmatku u jeho brankoviště přece jenom dostal kotouč do své moci.
26:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., sekání).
26:18'
Kloos byl faulován, když se snažil vypálit po přihrávce ze zadního mantinelu. Torpedo bude hrát pět na tři!
25:28'
Reidebornův spolehlivý zákrok znegoval domácí vyhrané vhazování i následnou podařenou kombinaci.
25:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podrážení).
24:22'
Bars zvyšuje na dvougólový rozdíl! Tichonov po zaseknutí skvěle postřehl najetého DMITRIJE JUDINA, který před nárazem do Melničuka stihl dostat puk za jeho záda. Asistence: Viktor Tichonov.
23:50'
Snaha o rychlý návrat do ofenzivy hostům nevyšel. Po nevynuceném icingu se bude vhazovat u Reideborna.
23:35'
Voronkov dorážel sražené nahození Rukavišnikova, ale puk skrz domácí hokejisty k brance opět nedoletěl.
22:40'
Jemec zkoušel štěstí hned po vyhraném vhazování, ale střela švihem skončila v Melničukově lapačce.
22:35'
Judin nahodil do rohu a odjel střídat. Pedan vzápětí vypálil na břicho včas zakleknutého gólmana Nižného Novgorodu.
21:59'
Da Costa napřáhl z pravé poloviny kluziště, ale Melničuk svižně letící kotouč betonem vyrazil k mantinelu.
21:21'
Galijev byl u puku dříve než nejistě vyjetý Melničuk, ovšem ten mu nedal žádný prostor na gólovou střelu.
20:56'
Dmitrij Voronkov byl bez hokeji, ale i tak hostujícímu týmu pomohl obětavě zablokovanou střelou.
20:35'
Adam Reideborn promáchl ve snaze o rozehrávku zpoza vlastní branky, nicméně napadající Miele toho nijak nevyužít nedokázal.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 9 – 13.
Úvodní dvacetiminutovka dopadla lépe pro Kazaň, která však od páté minuty a proměněného úniku Gončaruka prohrávala. Zanedlouho každopádně vyrovnal Gluchov a ve třinácté minutě pro změnu Melničuka pokořil Žuravljov. Favorizovaný Bars tak je o trochu blíže jedenáctému vítězství v sezóně.
20:00'
19:57'
V závěrečných vteřinách ještě potáhl hostující útok Da Costa, ale Tichonov po jeho centru z levé strany puk do sítě nedostal.
19:26'
Dobré střídání domácí pětice. Zajímavou palebnou pozici Orlov ale nevyužil, střela byla zablokovaná.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:35'
Belevič nahodil puk k zadnímu maninelu, jenže kvůli nepřítomnosti spoluhráčů z toho byla jednoduchá ztráta.
17:34'
Bars udělal velkou chybu ve středním pásmu. Zároveň ale měl štěstí, že se vzadu zapomněl Rukavišnikov, jenž zvládl aspoň částečně pokrýt Gončaruka.
16:45'
Szwarz vyjel z trestné lavice rovnou do úniku, ale z minisouboje s Reidebornem nakonec odjel jako poražený.
16:42'
16:34'
Chris Wideman si vyměnil puk s Azevedem, ale od modré trefil jen zadní mantinel.
16:01'
A znovu letí kotouč až k Reidebornovi, jehož spoluhráčům se v této početní výhodě vůbec nedaří.
15:32'
Bránící kvarteto Torpeda opět dostalo puk daleko od své branky a pak odjelo na zasloužený odpočinek na střídačku.
15:13'
Úvod přesilovky hostům moc nevyšel, protože se zatím nemohou zabydlet v útočném pásmu.
14:42'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jordan Szwarz – 2 min., hákování).
13:45'
Hned šest hráčů se sjelo na metr čtvereční, aby ukořistili puk v blízkosti mantinelu. Dílčí úspěch slavili hosté.
12:40'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, tudíž se krátce po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.
12:06'
Tichonov u zadního mantinelu vydoloval puk pro Da Costu, který jej předal obránci DANIILU ŽURAVLJOVOVI a ten přesnou střelou zápěstím otočil stav na 2:1 pro Bars. Asistence: Stéphane Da Costa, Viktor Tichonov.
11:20'
Střílená přihrávka Gončaruka spustila jen souboje na hrazení, v nichž byla úspěšnější formace Kazaně.
10:32'
Urakov zlomil hokejku, takže Torpedo muselo zapnout zpět do středního pásma, přes které hosté neprošli.
10:08'
09:45'
09:13'
Tvrdou ránu zpoza levého kruhu Melničuk s přehledem zastavil ve své náruči. Autorem štiplavého pokusu byl Pedan.
08:08'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., podrážení).
07:45'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., podrážení).
07:20'
Hokejisté Novgorodu se z vedení dlouho neradovali! Po neodpískaném zákroku na Kloose zaútočil po levé straně Judin, jehož centr propadl přes tři protihráče a MICHAIL GLUCHOV na zadní tyči uklidil puk za Melničuka. Asistence: Dmitrij Judin.
07:09'
Po diskutabilním zákroku ve středním pásmu zůstal na zemi Kloos, ale hvizd hlavních rozhodčích se neozval.
06:42'
Mišarinovo nahození nebezpečné nebylo, nicméně Torpedo díky hostujícímu icingu zůstane v útočné zóně.
06:20'
Jemec připravil neúspěšnou ránu golfákem Azevedovi. Na druhé straně zase Reideborna protáhl Georgij Mišarin.
04:26'
Domácí hokejisté se v páté minutě dostávají do vedení! Stalo se tak po buly u Melničuka a rychlém protiútoku, který SERGEJ GONČARUK vyřešil střelou nad pravou ruku brankáře Reideborna. Pochvalu si za únikovou nahrávku zaslouží Belevič. Asistence: Andrej Belevič.
04:22'
Opět jistý domácí gólman, který byl připraven na Cormierovu střelu z levého křídla.
04:02'
Melničuk předvedl hezký semafor. Potlesk si za něj ale užít nemohl, protože se hraje zcela bez diváků.
03:25'
S koncem úvodní přesilovky přišla ještě jedna rána od modré, ale na vedoucí trefu si přesto budeme muset počkat.
03:07'
02:32'
Pěkná kombinace s koncovku Čechoviče opět narazila na strážce hostujícího brankoviště, který zvládl i přerušit hru.
02:11'
Domácí rozjeli zdlouhavou kombinaci. Reideborn ale zůstal pozorný a střelu z prvního doteku vyrazil.
01:29'
Právě přihrávku faulovaného Mieleho zastavil pod výstrojí Adam Reideborn. Švédskému brankáři dnes kryje záda talentovaný Miftachov.
01:07'
Mieleho průnik zastavilo podražení Cormiera, takže hned zkraje druhé minuty následuje přesilovka Novgorodu.
00:35'
Netrvalo to dlouho a Melničuk si připsal první dva zákroky, když vyrážel střely Azeveda a Petrova.
00:15'
Na úvodním vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v tmavě modrých, zatímco hosté v převážně bílých dresech.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Marin, Mišarin, Ručkin, Bobrjašov – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Der-Argučincev, Kloos, Šenfeld (C) – Gončaruk, Belevič, Szwarz – Verjajev, D. Iljin, Urakov (A).

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Judin, Ljamkin, Pedan, Rukavišnikov, Wikstrand, Žuravljov, Lučevnikov – K. Petrov, Azevedo (C), Jemec – Voronkov, Cormier, Galijev – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Nikolajev, Stroganov.

Ak Bars Kazaň

Hostující mužstvo nedisponuje ve Východní konferenci nejlepším útokem ani obranou, ale i tak má dobře nakročeno k naprosto poklidném postupu do vyřazovacích bojů. V třiadvaceti zápasech Kazaň jen čtyřikrát nebodovala. Aktuálně drží sérii tří výher za sebou, když postupně udolala Nur-Sultan, Nižněkamsk a v poměru 5:3 také Novosibirsk. Na čele konference má Bars náskok tří bodů na Ufou, která navíc odehrála o dva zápasy více. Lépe je na tom v celé KHL jen moskevské CSKA.

Nejproduktivnější hráči:
• J. Azevedo – 18 bodů (4+14)
• S. Galijev – 17 bodů (8+9)
• S. Da Costa – 16 bodů (9+7).
Torpedo Nižnij Novgorod

Dosavadní průběh sezóny naznačuje, že Torpedo čeká dramatický boj o postup do play-off. S bilancí devíti výher a třinácti porážek je v tabulce Východní konference na osmém místě, přičemž má náskok jediného bodu na devátý Novosibirsk. V posledních pěti zápasech Torpedo jen jednou nebodovalo, když nestačilo na Čeljabinsk. Následně přehrálo 6:3 Minsk a prvního listopadu na domácím ledě bralo proti Chabarovsku alespoň bod za prohru 3:4 v prodloužení.

• D. Žafjarov – 16 bodů (6+10)
• A. Miele – 15 bodů (5+10)
• C. Wideman – 14 bodů (5+19).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Nižným Novgorodem a Kazaní!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.