KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novgorod - 13. ledna 2021   15:00

OMSK
OMSK
05:26' Kaski (Knight, Tolčinskij) • 31:03' Boucher (Kovalčuk, Zernov) • 46:43' Běreglazov (K. Kostin, Čudinov)
3:5
(1:1, 1:1, 1:3)
Novgorod
Novgorod
14:58' Szwarz  (Šenfeld) • 32:17' Terry  (Szwarz) • 44:12' Miele  (Terry, Žafjarov) • 51:51' Šenfeld  (Szwarz) • 58:50' Žafjarov
OMSK
Gamalej, Naumov – Bersenjov, Judin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
Novgorod

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Jiří Sekáč (OMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:56
Šimon Hrubec (OMS) 60 minut, 25 zákroků, 4 góly, 86,2%
Je konec. Torpedo Nižnij Novgorod zvítězilo nad Avangardem Omsk poměrem 5:3.
Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně a už v 6. minutě šli do vedení po brance Kaskiho. Následně byli lepším týmem, ale v 15. minutě při přesilovce obdrželi gól, který vstřelil Szwarz.
Ve 32. minutě se domácí mužstvo dostalo opět do vedení, když se trefil Boucher, ale o minutu později se Torpedu podařilo srovnat, neboť se trefil Terry.
Ve 45. minutě šli hosté poprvé do vedení po gólu Mieleho, ale Omsk srovnal o dvě minuty později, když se trefil Běreglazov. V 52. minutě šel ale Novgorod znovu do vedení, když se trefil Šenfeld. A v 59. minutě se trefil Žafjarov, který rozhodl o výhře 5:3.
59:45'
Následně měl brankář Pjotr Kočetkov problémy, ovšem ty Omsk nedokázal využít.
59:29'
Po buly se domácí dostali ke střele, ale ta nakonec nic nepřinesla.
59:13'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., hákování).
58:50'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hostující mužstvo pravděpodobně rozhoduje toto utkání, jelikož jde do vedení 5:3! DAMIR ŽAFJAROV se ve vlastním pásmu dostal ke kotouči, který vystřelil přes celou ledovou plochu do prázdné brány.
58:26'
Domácí hrají bez brankáře v šesti!
57:47'
Avangard se sice dál snaží, ale to nestačí a posléze se dopředu dostali hosté, ovšem následná střela skončila u brankáře.
56:39'
Tentokrát už přišla střela zpoza modré čáry, ale skončila jen za bránou.
55:49'
Omsk si zatím nemůže vytvořit nějaký souvislý tlak a možná se dočkáme překvapení v podobě výhry Torpeda.
54:37'
Anton Šenfeld mohl dostat hosty do dvoubrankového vedení, ovšem v dobré pozici zamířil do brankáře.
54:07'
Oddechový čas pro hosty.
54:07'
Hostující mužstvo se tentokrát dopustilo zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Kočetkova.
53:13'
52:25'
A málem bylo srovnáno, ovšem Pjotr Kočetkov předvedl fantastický zákrok!
51:51'
Tak tohle je neskutečné, neboť Nižnij Novgorod dává druhou brankou v oslabení a jde do vedení 4:3! ANTON ŠENFELD doslova ukradl kotouč soupeři a vydal se směrem dopředu, kde následně zakončil mezi betony gólmana. Asistence: Jordan Szwarz.
51:13'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., vysoká hůl).
50:53'
Torpedo Nižnij Novgorod se snaží vybojovat puk v útočném pásmu, ovšem nyní je pro změnu na konci Omsk.
50:00'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a stav je nerozhodný. Máme se tak na co těšit!
49:39'
48:55'
Domácí mužstvo se zatím dobře brání přesilovce soupeře, která není zrovna podle představ.
47:39'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., podrážení).
46:43'
Avangard právě vstřelil branku!
Tentokrát Omsk dokázal bleskově odpovědět a znovu máme srovnáno, nyní už na 3:3! ALEXEJ BĚREGLAZOV dostal kotouč na levou stranu, odkud vypálil tvrdou ránu k pravé tyči, kterou brankář Kočetkov přes hráče neviděl. Asistence: Klim Kostin a Maxim Čudinov.
44:12'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení 3:2! Chris Terry dostal puk na pravou stranu, odkud hledal před svatyni soupeře ANDYHO MIELA, který puk skvěle tečoval pod horní tyč. Asistence: Chris Terry a Damir Žafjarov.
43:28'
Chris Terry v přesilovce pálil z pravé strany, ale jeho rána skončila vedle brány.
42:49'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., podrážení).
42:04'
Avangard snad ještě zůstal v šatně, neboť Torpedo je od začátku třetí třetiny v tlaku.
41:28'
Nižnij Novgorod se znovu vydal nebezpečně dopředu, ale následná přihrávka byla zblokována.
40:33'
Jordan Szwarz se po přihrávce zpoza brány snažil zakončit, ale to se mu nakonec nepovedlo.
40:17'
Domácí i hosté v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Avangard Omsk hraje s Torpedem Nižnij Novgorod 2:2. Ve 32. minutě se domácí mužstvo dostalo opět do vedení, když se trefil Boucher, ale o minutu později se Torpedu podařilo srovnat, neboť se trefil Terry.
40:00'
39:24'
Avangard Omsk se snaží něco vymyslet, ovšem pokus Denise Zernova z pravé strany skončil v moci brankáře.
38:17'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., sekání).
38:09'
Posléze přišla celkem šance ze strany Omsku, ovšem zakončení Klima Kostina skončilo v moci gólmana.
37:58'
Brady Austin se snažil zakončit, ale jeho ránu dokázal zblokovat obránce soupeře.
35:52'
Znovu domácí celek po obdržené brance trochu přestal hrát a Novgorod je častěji u kotouče.
34:39'
Alexej Potapov se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho rána minula svatyni soupeře.
33:41'
Puk se dostal pouze do zámezí a následuje tak vhazování před domácí bránou.
32:48'
Opět se Torpedo dostalo směrem dopředu, ovšem Michail Varnakov zakončil do brankáře soupeře.
32:17'
Tak tohle je neskutečné, neboť hostující mužstvo dokázalo srovnat stav na 2:2 do minuty! Po chybě za bránou se k puku dostal CHRIS TERRY, který dokázal skvělým způsobem překonat brankáře Hrubce. Asistence: Jordan Szwarz.
31:03'
Tentokrát už kotouč skončil v síti a Omsk jde zpět do vedení, nyní na 2:1! Po buly se dostal ke střele Ilja Kovalčuk, jeho ránu ovšem vyrazil před sebe Kočetkov a následně byl nejpohotovější REID BOUCHER. Asistence: Ilja Kovalčuk a Denis Zernov.
30:52'
Tentokrát to byl Avangard Omsk, jenž si vytvořil střeleckou příležitost a Pjotr Kočetkov měl velké štěstí, neboť kotouč orazítkoval tyč!
29:36'
Torpedo pokračuje v útočném snažení, ovšem rána Sergeje Gončaruka z pravé strany skončila v moci gólmana Hrubce.
28:28'
Nižnij Novgorod se ale znovu dostal do zakončení, ovšem to letělo vedle poloprázdné brány.
27:57'
Andy Miele se po dlouhé době postaral o to, aby v bráně neumrznul Šimon Hrubec, který byl poslední minuty naprosto bez práce.
27:11'
Michail Orlov znovu zaměstnal brankáře Pjotra Kočetkova střelou z levého kruhu, ale Torpedo se zatím drží.
26:46'
Jiří Sekáč se z pravé strany dostal do zakončení, ale to poslal pouze nad bránu.
25:43'
Domácí mužstvo ale opět převzalo iniciativu a snaží se něco vymyslet.
24:39'
Alexej Běreglazov je dnes velmi aktivní, ale ani jeho další střela neskončila v síti Novgorodu.
24:01'
Branka Avangardu neplatí! Klim Kostin se snažil z pravé strany zakončit, ovšem nasměroval si to do brankoviště, kde srazil gólmana Kočetkova. Následný gól Corbana Knighta tak není uznán.
23:36'
Zatím je k vidění ve druhé periodě celkem vyrovnaný průběh a nyní to byl hostující Andrej Belevič, jenž se dostal ke střele.
22:25'
Nakonec přišel střelecký pokus, který ale skončil v moci gólmana Pjotra Kočetkova.
21:48'
Avangard Omsk se snaží něco vymyslet v útočném pásmu soupeře.
20:25'
Hosté se na začátku druhé periody sice dostali do zakončení, ovšem český gólman Hrubec si poradil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:51.
První třetina je u svého konce a Avangard Omsk hraje s Torpedo Nižnij Novgorodem poměrem 1:1. Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně a už v 6. minutě šli do vedení po brance Kaskiho. Následně byli lepším týmem, ale v 15. minutě při přesilovce obdrželi gól, který vstřelil Szwarz.
20:00'
19:25'
Novgorod se ke konci třetiny prodral ke střele z levé strany, ale Šimon Hrubec si poradil.
18:45'
Maxim Gončarov to zkusil z levého kruhu, ale jeho puk vyrazil brankář. Kotouč se ale opět odrazil k domácímu hráči, který to zkusil znovu, ale Pjotr Kočetkov následně chytil puk do lapačky.
17:18'
Pjotr Kočetkov nepředvedl dvakrát jistý zákrok, když mu kotouč vypadl, ale k jeho štěstí u něj byli jeho obránci.
16:52'
Domácí mužstvo sice je opět v tlaku, ovšem Novgorod se dostal k puku a také směrem dopředu, ovšem Hrubec neměl práci.
16:16'
15:52'
Přesilová hra Omsku samozřejmě pokračuje, ale Avangard je trochu zaskočen obdrženou brankou.
14:58'
Tak tohle je ovšem velice nečekané, jelikož hosté v oslabení snižují na 1:1! Domácí obránce se dopustil chyby, když přes sebe nechal projít Antona Šenfelda, který následně posunul kotouč před bránu na JORDANA SZWARZE a ten zakončil k pravé tyči. Asistence: Anton Šenfeld.
14:48'
Nail Jakupov naslepo posunul kotouč na Sergeje Tolčinského, který posléze zápěstím vypálil z mezikruží, ale Pjotr Kočetkov si poradil.
14:16'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Gončaruk – 2 min., hákování).
14:00'
A opět musel být připraven hostující gólman Pjotr Kočetkov, jelikož tentokrát přišel pokus Potapova z levé strany.
13:05'
Tentokrát se Alexej Běreglazov skvěle obtočil kolem obránce, ale jeho následné zakončení skončilo v moci gólmana Kočetkova.
12:20'
Pjotr Kočetkov si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Alexeje Běreglazova. Následuje komerční přestávka.
11:54'
Torpedo se zatím v první třetině nemůže chytit a opět je tak k vidění nepřesná útočná kombinace, která končí u soupeře.
10:06'
Potom co se Omsk dostal z oslabení jel Denis Zernov sám na bránu, ale jeho zakončení vychytal gólman Pjotr Kočetkov!
10:01'
09:06'
Chris Terry se snažil přihrávkou z pravé strany najít před bránou hůl spoluhráče na teč, ale nedopadlo to podle představ Novgorodu.
08:36'
Hosté nyní mají šanci srovnat stav utkání, ovšem sami se dostávají po nepřesné přihrávce z útočného pásma.
08:01'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., nedovolené bránění).
07:02'
Opět je to Avangard, který se dostává častěji ke kotouči a také ke střelám, ale tentokrát z toho nic nebylo a následuje komerční přestávka.
05:26'
Máme tady úvodní branku tohoto utkání! Domácí využívají přesilovku a vedou 1:0. OLIWER KASKI dostal kotouč proti své holi a z první tak vypálil tvrdou ránu k pravé tyči. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.
04:58'
Po buly sice hosté dokázali vyhodit kotouč, ale Omsk se posléze dostal zpět do útočné třetiny, kde si vyvíjí tlak.
04:37'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., vražení na hrazení).
03:12'
Posléze se dostal do zakončení na druhé straně Andy Miele, ovšem ani jeho rána neskončila v síti, nýbrž na zákroku českého gólmana Hrubce.
02:55'
Semjon Čisťakov vyslal nebezpečnou ránu na svatyni soupeře, se kterou si ale Kočetkov dokázal poradit.
01:38'
Znovu to byl Avangard Omsk, který se procpal dopředu, ovšem následný pokus skončil vedle brány.
00:48'
Domácí mužstvo se sice snažilo dostat dopředu po pravé straně, ale to se mu nepovedlo.
00:01'

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Solovjov, Čisťakov – K. Kostin, Knight, Sekáč (A) – Boucher, Zernov, Kovalčuk (A) – Jakupov, K. Semjonov, Tolčinskij – Chochlačov, A. Potapov, Dědunov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kočetkov (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Austin, Mišarin, Aljajev – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Terry, Szwarz, Šenfeld (C) – Varnakov (A), Belevič, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Pereskokov – Drobin.

Rozhodčí: Gamalej, Naumov – Bersenjov, Judin.
Československá stopa:

Šimon Hrubec (OMS)
Jiří Sekáč (OMS)
Avangard Omsk je momentálně ve Východní konferenci na 2. místě s 62 body a skóre 133:99. V posledním zápase přivítal na své půdě Magnitogorsk, se kterým si poradil poměrem 4:2 a připsal si třetí výhru v řadě.

Torpedo Nižnij Novgorod se nachází na 6. pozici s 52 body a skóre 128:128. Naposled přivítal na svém ledě Traktor Čeljabinsk. Těsné utkání nakonec rozhodli domácí a to výhrou 3:2.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Avangard Omsk a Torpedo Nižnij Novgorod. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu v přátelském utkání, ve kterém zvítězil Omsk poměrem 4:2. Dnes se bude bojovat v Ledovém paláci Jurije Ljapkina v Balašichi. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.