KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novosibirsk - 3. září 2020   18:30

Československá stopa v utkání
Jiří Sekáč (Avangard Omsk): 2 střely na branku; jedno vyloučení za dvě minuty; 3 hity; celkový čas na ledě: 18:52.
I ve třetí části Omsk přestřílel svého soka. I když ne o tolik jako ve druhé třetině. Přesto byli domácí lepším týmem a po zásluze se dočkali vedoucí branky, když využili svou třetí přesilovou hru. Sibir měl pak v závěru pár ošemetných situacích před Garipovem, ale ten udržel nulu a i díky němu Omsk vítězí ve svém prvním zápase nového ročníku KHL!
Střely na branku ve třetí třetině: 10:5!
Střely celkem v zápase: 41:20!
59:55'
Další vyhození Omsku, které míří asi metr od prázdné branky. Už to vypadá pro domácí nadějně.
Oddechový čas pro domácí.
59:20'
Puk byl ve třetině Omsku, avšak bez střelby. Následně se domácím daří vyhodit z vlastní třetiny. Oleg Li přitom ztratil svou helmu a musel rychle na střídačku.
58:30'
Sibir to zkusí bez brankáře. Power play!
58:00'
Poslední dvě minuty zbývají hostům, aby dokázali dostat zápas do prodloužení.
57:15'
Až v závěru se jim daří vytvořit tlak. Puk se odrazil mimo branku a Omsk nyní přečkal těžké chvíle.
56:45'
Hosté se snaží ve své přesilovce o dosažení vyrovnání, ale zatím se jim nedaří dostat do pořádnější šance.
55:31'
Omsk si komplikuje situaci. Za podražení je nyní vyloučen Corban Knight.
53:49'
Omsk přežil i toto oslabení a v koncovce zápasu vede těsným rozdílem.
52:49'
Hosté se nyní usadili ve třetině Omsku. Jedna tvrdá rána, která skončila za brankou a Garipov se jen oháněl, odkud se objeví puk před jeho brankou. Dobře to pro něj nyní dopadlo.
51:26'
Jeden z hráčů Omsku si nyní dovolil husarský kousek. Dostal se až před brankáře, ten vyrazil jeho přízemní zakončení. Vzápětí se ještě pokoušel o dorážku, ale to už byl zpacifikován hráčem Sibiru.
51:11'
Šance pro hosty. Sekáč usedá na trestnou lavici za podražení.
50:20'
Omsk rázem ožil a přidal ještě více na tempu. Nyní se hraje převážně ve třetině hostujícího celku.
49:19'
Avangard právě vstřelil branku!
Svou třetí přesilovku už Avangard využívá. REID BOUCHER dostal ukázkový pas z levé strany a ten v pokleku zavěsil puk pod horní tyč. Zde se již Anton Krasotkin neměl šanci stihnout přesunout. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.
49:00'
Ihned od úvodu přesilovky se domácí snažili v pásmu o překonání hostujícího brankáře. Ten však zatím chytá hodně jistě a i nyní ukryl puk pod svou výstrojí.
48:37'
Jaroslav Chabarov je podruhé vyloučen. Nyní za podrážení.
47:59'
Omlouváme se Vám za menší výpadek internetu. Druhá přesilovka Sibiru v zápase neskončila brankou a stále tak čekáme na úvodního střelce tohoto střetnutí.
45:43'
Ze středu hřiště zakončoval Oleg Li, avšak vypadalo to, že minul branku Omsku.
44:54'
Jemelin narazil na hrazení Menšikova a odpyká si menší trest.
44:34'
Vše ukončil Sibir. Konkrétně střela Sajustova z pravé strany. Před Garipovem se ještě pokoušel dorážet Šarov, ale už se nedostal k puku.
44:00'
Delší pasáž hry bez přerušení. Puk putuje z jedné strany na druhou bez střelby na jedni či druhou branku.
42:49'
Dlouhé nahození tlumil Garipov a bleskurychle poslal puk zpět do hry. Jeho spoluhráčům se však nepodařilo nyní zaútočit a ztrácí puk ve středním pásmu.
41:40'
Po rychlé výměně kotouče za brankou Sibiru, musel Krasotkin opět zasahovat. Puk však letěl přímo do jeho výstroje, přesto měl problémy utlumit letící puk.
41:12'
Zato střela od Kaskiho z levé strany, byla dobře schovaná. Anton Krasotkin si však pohlídal u tuto ošemetnější situaci.
40:22'
O první útok ve třetí třetině se postarali hosté. Nicméně tato střele nemohla výrazně ohrozit Garipova v jeho brance.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 22:7
Střely celkem: 31:14
Ve zbývající části druhé třetiny se již nic zásadního nestalo. Ve druhé třetině přibylo střel, hlavně na straně domácích. Ti také hráli dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázali přetavit v branku. O největší šanci (ve druhé přesilovce Omsku) se postaral Sekáč, ale nedokázal zvednout dostatečně puk!
40:00'
37:49'
Hosté zvládají i své druhé oslabení bez újmy. Nicméně tato přesilovka Omsku byla nebezpečnější, než jejich první.
37:31'
Hosté se osvobozují, poté co museli řešit několik nahození na svou branku.
37:03'
Avangard pokračuje v náporu a nyní kombinuje v pásmu Sibiru. Bude z toho úvodní branka zápasu?
36:10'
Reid Boucher nahodil na Krasotkina a ten vyrazil puk. Následně dorážel , Jiří Sekáč, ale nedokázal dostatečně zvednout puk nad betony přesouvajícího se brankáře. Velká šance pro Omsk v této přesilové hře!
35:45'
Jaroslav Chabarov šel pomstít tvrdý hit, který byl spáchán na jeho spoluhráče. Začal ze zadu strkat do Jemelina a jeho počínání je odměněno dvou minutovým trestem.
35:12'
Nyní bylo horko před Garipovem, který nakonec našel puk pod sebou. Ale také si tam nebezpečně sjížděli hráči hostí.
34:31'
Sergej Šumakov si najížděl před branku, kde se pokoušel dorazit nahození zpoza branky, ale neuspěl.
33:38'
Danil Romancev skryl střelu za hráče Omsku. Garipov však střelu od levého mantinelu dobře viděl a zasahuje lapačkou.
33:15'
Oba celky nyní nahazují jen puky do třetiny a snaží se napadáním vybojovat puk. Ani jednomu z nich se to nyní nedaří.
32:25'
Sergej Šumakov podle rozhodčích přebíral puk v ofsajdu a byl mu odpískán tento prohřešek.
31:12'
Ani ve druhé přesilovce branka nepadla a stále sledujeme bezbrankový stav zápasu. Omsk však nehrál přesilovku špatně, jen chybělo více důrazu před brankou Sibiru.
30:27'
Po vhazování se hosté osvobozují a zatím se jim daří bránit přesilovku Omsku.
30:22'
Po dalším, nyní takovém nahození, zasahuje už Krasotkin.
29:43'
Reid Boucher po obdržení přihrávky na pravé křídlo pálil bez přípravy a minul branku Sibiru.
29:00'
Denis Zernov se vydal do útoku a zkoušel přihrávat na svého najíždějícího spoluhráče, který byl však zahákován Milovzorovem.
28:23'
O další střelecký pokus se zasloužil Maxim Čudinov, jehož ránu Krasotkin viděl a vytáhl proti ní svou lapačku.
27:50'
Jestřábi jsou tak aktivnější ve své střelbě. Aktuální statistika střel na branku je 19:10!
27:35'
Hra je nyní přerušena. Branka Garipova se musí uchytit do správného místa.
27:26'
Alexej Běreglazov si vybruslil do prostoru horních kruhů a vystřelil. Jeho rána byla ztečována do ochranné sítě. Zajímavá statistika ve vhazování, kdy Omsk jasně vede a to 22:5!
26:20'
Sergej Tolčinskij nedokázal podržet puk v útočném pásmu a Sibir se dostává do středního pásma. Nutno podotknout, že přihrávka na hráče Omsku šla do hodně složité situace.
25:33'
Lze na obou týmech pozorovat, že je začátek ročníku. U obou týmů je poměrně dost chybiček v kombinaci.
24:34'
Sergej Šumakov se sám rozjel do pásma proti jednomu bránícímu hráči. Nakonec se rozhodl pro střelu z dálky, Krasotkin si vše pohlídal a vyrazil puk.
23:41'
Hráči Omsku nyní bojují za brankou Sibiru, ovšem jejich snaha je pro tentokrát marná a jejich soupeř nakonec získává puk do své moci.
22:30'
Druhá třetina začala útočně na obou stranách, ale oba brankáři zatím působí hodně sebejistě.
21:23'
Půlená přesilovka Sibiru je minulostí a již se hraje v plném počtu.
21:05'
Garipov nyní zalehl puk, poté, co bekhendem zakončoval Viktor Komarov. Hodně důležitý zákrok pro brankáře Omsku.
20:01'
Střely na branku: 9:7!
Mohli jsme sledovat bojovnou třetinu. Zpočátku byli aktivní hosté, následně Omsk přebíral postupně iniciativu. V závěru byl vyloučen Maxim Čudinov a Sibir bude ještě na začátku druhé třetiny dohrávat svou přesilovku.
20:00'
19:50'
Jegor Milovzorov měl ke konci první třetiny dobrou možnost k ohrožení branky, ale do jeho rány si lehl hráč Omsku a úspěšně zamezil potenciální hrozbě!
19:17'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., držení hole).
18:07'
Těsný ofsajd nyní vyhnal Avangard z útočného pásma. Jeden z hráčů nedokázal udržet puk u modré čáry. Rozhodčí však až se zpožděním odpískali toto provinění.
17:07'
Jaroslav Chabarov měl u modré čáry prostor a i čas. Avšak nakonec nevystřelil, ale spíše nahazoval puk před branku, kde si sjížděli jeho spoluhráči. No, možná měl zkusit tvrdou ránu.
16:20'
Další zablokovaný pokus a na tuto statistiku vede Novosibirsk 5:4!
15:17'
Omsk po vyhraném buly dokázal zamknout svého soupeře, ale nadějná střela od modré čáry byla zablokována a následně se hostům daří dostat puk ze svého pásma.
14:21'
Zakončení z levého úhlu nedopadlo pro Šumakova nejlépe. Krasotkin byl nalepený u své pravé tyčky.
13:31'
V krátké době již druhé přerušení, nyní kvůli vyhozenému puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:50'
Dmitrij Sajustov zakončoval z levé strany, ale našel jen připravenou lapačku Garipova.
12:18'
Omsk se nyní snaží napadat, ale nedaří se jim dostat k puku a vymyslet tak nějaké ohrožení branky svého soka.
10:49'
Po střele Šarova se puk zajímavě zastavil před brankou Omsku, nejspíše byl chvíli ve výstroji dalšího hráče Sibiru. Následně se o dorážku pokoušel Sajustov. Garipov však byl pozorný a likviduje jeho dorážku.
09:39'
Anton Krasotkin musel vzápětí opět řešit problémy před svou brankou, kdy čelil nebezpečné teči po střele od modré čáry. Nakonec svou branku uhájil.
08:56'
Nahozený puk až za branku Garipova nedokázala defenzíva Omsku zpacifikovat a museli o něj nějakou dobu bojovat. Nakonec se jim to daří a po rychlém útoku prověřil pozornost Krasotkina, Kirill Semjonov, který pálil ještě před modrou čarou ze středního pásma.
07:49'
Nepřesná přihrávka na modrou čáru nyní připravila Novosibirsk o útočné pásmo a museli se rychle vracet do obranného pásma.
07:15'
Menší trma vrma před Garipovem, který nakonec našel puk na ledě a přikryl jej pod svou lapačku. Těžko se mu hledal puk, neboť před ním ležel jeho spoluhráč Pokka.
06:40'
Zatím sledujeme hodně bojovný výkon od obou stran. Oba celky se těžce prosazují do nějakého zajímavějšího zakončení.
05:50'
Novosibirsk v útoku, ale taky jen zavezl puk za brankáře soupeře a následně jej v souboji ztrácí.
05:19'
Domácí nyní delší dobu drželi pásmo soupeře, ale nakonec přišla jen zajímavá přihrávka před branku, kterou však nedokázal nikdo další využít.
03:48'
Další útok vedl Damir Šaripzjanov, ale následně Omsk přišel o kotouč za brankou Sibiru a ten se snaží otočit hru.
03:15'
Denis Zernov dokázal vystřelit zpoza bránícího hostujícího hráče, ale minul vzdálenější pravou tyč!
02:50'
Garipov nyní pomohl v rozehrávce svému týmu a od něj začíná další útočná hrozba ze strany Avangardu.
02:08'
Hostující celek je o něco živějším týmem na začátku úvodního prvního kola nového ročníku KHL.
01:26'
Alexandr Šarov neprošel přes modrou čáru, kde jej poctivě ubránil Zernov.
01:00'
Další útočná akce Sibiru končí ofsajdovým postavením. Vhazování na polovině hrací plochy.
00:27'
Garipov měl první menší zákrok, kdy betonem vyrážel lehce klouzající puk na jeho branku.
00:01'
Nyní probíhá minuta ticha za zesnulého trenéra Miloše Říhu, který také chvíli působil jako trenér v Omsku.

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Čudinov, Jemelin (C), Běreglazov, Kaski, Pokka, Šaripzjanov, Chistjakov – Knight, Boucher, Sekáč (A) – Šumakov, K. Semjonov, Činachov – Zernov, Tolčinskij, Chochlačov – Stas (A), Dědunov, A. Potapov.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – J. Chabarov (A), Jokipakka, Gurkin, Menšikov, Chochlov, K. Alexejev, Pastuchov – Romancev, N. Korotkov, O'Dell – Šaškov, Milovzorov (A), Sajustov (C) – Šarov, V. Komarov, O. Li – Dubakin, Pervušin, Potapov – Ovčinnikov.

Rozhodčí: E. Romasko, V. Spirin – K. Gordenko, A. Sysujev.
Nejvyšší ruská hokejová soutěž se vrací s novou sezónou. Ta minulá se díky pandemii koronaviru nedohrála, když nepříjemný vir zasáhl v době konání play off KHL. Gagarinův pohár tak nikdo v minulém ročníku nepozvedl nad hlavu a doufejme, že tento ročník proběhne celý. Nicméně je jasné, že se začátek soutěže ponese ve znamení různých epidemiologických opatření.

Avangard Omsk
Jestřábi Omsku budou i v této sezóně považování za aspiranta k postupu do play off a také určitě jako jeden z možných favoritů na celkové prvenství.
Minulou sezónu skončili na třetím místě tabulky Východní konference, avšak v play off vypadli ihned v osmifinále, kdy nestačili na Ufu.
Play off je tedy pro tým jasným cílem a následující postup je již otázkou aktuální formy.
Omsk v minulém roce táhla trojice Rusů a to K. Semjonov (46 bodů), S. Šumakov (41 bodů) a V. Vojnov (41 bodů).

HC Sibir Novosibirsk
Novosibirsk se umístil v minulé sezóně na páté pozici. Pro play off chytl velmi dobrou formu, kdy v osmifinále vyřadil favorizovanější Jekatěrinburg, následně Barys Nur – Sultan a v semifinále pak čekal na někoho z dvojice Kazaň – Ufa. Avšak pak přišlo k přerušení soutěže a k jejímu následnému ukončení. Novosibirsk to jistě mrzelo, neboť play off měli velmi slušně rozjeté.
V minulé sezóně se mezi trojici nejlépe bodujících hráčů umístili: dvojice Finů, M. Ruohomaa (44 bodů), J. Puustinen (36 bodů) a Rus Y. Milovzorov (33 bodů).