KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Chabarovsk - 16. října 2020   18:30

Soči
Soči
17:10' Pogorišnyj  • 27:00' Pogorišnyj (Strömwall, Nilsson) • 53:04' Karjalainen (Strömwall, Miromanov)
3:4
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

0:3 (SN)

Chabarovsk
Chabarovsk
31:08' Rasskazov  (A. Kuzněcov, Gizdatullin) • 39:52' Vl. Ušenin  (Gorškov, Vj. Ušenin) • 49:48' V. Butuzov  (Jakupov) • ' Jakupov

Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:41
Oleg Pogorišnyj poslal domácí celek do dvoubrankového vedení. Hostující celek dokázal stav zápasu otočit. Kirill Rasskazov snížil v čase 31:08. Osm vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal Vladislav Ušenin a Amur do vedení poslal Vladimir Butuzov v čase 49:47. V 54. minutě srovnal domácí celek, trefil se Jere Karjalainen. Za stavu 3:3 dospěl zápas do nájezdů, které rozhodl Kirill Rasskazov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.

Autorem vítězné branky je NAIL JAKUPOV.
Denis GOLUBEV proměňuje. Je rozhodnuto, hostující celek vyhrává, nyní Golubev výbornou kličkou položil brankáře, a pak z ostrého úhlu zakončoval pod horní tyčku.
Jere KARJALAINEN neproměňuje. Domácí hráč v zakončení nevymyslel vůbec nic, nechal vyniknout brankáře Amuru.
Nail JAKUPOV proměňuje. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak skóroval.
Kirill PETKOV neproměňuje. Trefil jen střed branky, kde byl připravený gólman.
Kirill RASSKAZOV proměňuje. Úspěšně zakončil blafák.
Sergej ŠMELJOV neproměňuje. Trefil beton brankáře.
Valentin PJANOV neproměňuje. Minul branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, stále 3:3, a tak uvidíme nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:37'
Na nějakou výraznější šanci v prodloužení čekáme.
62:53'
Marek Langhamer (Chabarovsk) se se střelou soupeře dokázal poradit, směr hry se otáčí.
62:39'
Vladimir Butuzov (Chabarovsk) vypálil přes obránce, ale jeho pokus kryje pozorný Maxim Treťjak mezi betony.
62:00'
Domácí rozehrávají od své branky.
61:40'
Hra je přerušená, bude se hrát tradičně tři na tři.
61:30'
Soči trefilo brankovou konstrukci, Marek Langhamer měl nyní štěstí.
61:24'
61:00'
Aktivní hra domácích pokračuje dál.
60:30'
Domácí se usadili v útočném pásmu. První střela byla zblokovaná, druhá nepřesná, a pak Amur vyhazuje.
60:01'
Buly pro domácí.
60:01'
Ve třetí třetině jsme viděli dvě branky, po této části hry platí nerozhodný stav 3:3, a tak uvidíme prodloužení. Do něj vstoupí Soči v přesilovce.
60:00'
59:32'
Amur dostal hru do středního pásma.
59:20'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nail Jakupov – 2 min., vysoká hůl).
59:10'
Nail Jakupov (Chabarovsk) pálil od modré čáry nepřesně.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Sledujeme klidnější pasáž hry, kotouč mají v útočném pásmu hosté.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:52'
57:50'
Kotouč vypadl z hrací plochy Buly před brankou Amuru.
57:30'
Marek Langhamer (Chabarovsk) byl připravený a střelecký pokus soupeře vyrazil před sebe, pak hrála obrana.
56:50'
Daniil Miromanov (Soči) rozehrává od své branky, následně pokračují jeho spoluhráči.
56:32'
Soči se ale nemůže přes aktivně hrající hráče soupeře dostat stabilněji do útočného pásma.
56:12'
Domácí hokejisté mají velkou šanci vstřelit rozhodující branku tohoto zápasu. Hrají přesilovku
56:00'
Hostující celek vyhodil do středního pásma.
55:52'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., držení).
55:35'
Bude se vylučovat, výhoda pro domácí.
53:44'
Marek Langhamer (Chabarovsk) byl připravený a dokázal si s pokusem soupeře poradit.
53:04'
Soči právě vstřelilo branku!
Hostující celek nedokázal odehrát kotouč od své branky, čehož využili domácí. První střela byla zblokovaná, a pak kotouč získal JERE KARJALAINEN. Gólman Marek Langhamer byl ve špatném postavení a nedokázal na střelu reagovat. Asistence: Malte Strömwall a Daniil Miromanov.
52:40'
22:44, tak vypadá statistika střel na branku.
52:21'
Vladislav Ušenin (Chabarovsk) byl volný před brankou, ale kotouč po přihrávce od spoluhráče trefit nedokázal.
52:01'
Hraje se spíše ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci momentálně domácí celek čeká.
51:21'
Hra je nyní přerušena, píská se postavení mimo hru. Komerční přestávka.
49:48'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hostující celek otáčí vývoj zápasu a krátce před polovinou třetí třetiny se dostává do vedení. Nail Jakupov (Chabarovsk) našel skvělou křížnou přihrávkou spoluhráče, tím byl VLADIMIR BUTUZOV. Ten pak zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Nail Jakupov
Dnešní utkání sleduje 1552 diváků.
49:16'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Zatím platí nerozhodný stav 2:2.
49:16'
Komerční přestávka.
48:43'
Ansel Galimov (Soči) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale obrana si dokázala s jeho rychlou akcí poradit.
48:11'
Gólmani v této třetině mnoho práce zatím neměli.
47:00'
Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny, na výraznější šanci čekáme.
46:34'
Vladimir Butuzov (Chabarovsk) se dostal před branku, ale obrana si dokázala poradit, zblokovala střílenou přihrávku soupeře.
46:10'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
45:43'
Soči se dostalo znovu do útoku, ale hostující obrana byla připravená a dokázala si poradit.
45:17'
Nyní se domácí celek usadil v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.
44:33'
44:10'
Nikita Zimin (Chabarovsk) zkoušel kotouč tečovat před brankou, ale puk končí mimo branku.
43:40'
Vladislav Ušenin (Chabarovsk) rychle obkroužil branku, a pak zakončil. Jeho střelu Maxim Treťjak vyrazil před sebe.
43:07'
Soči se dokázalo obránit, vyhazuje přes všechny čáry.
42:44'
Nail Jakupov (Chabarovsk) kombinoval se spoluhráči, následně rána končí vedle branky.
42:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2 min., vysoká hůl).
41:00'
Hostující střelu dokázal Maxim Treťjak vyrazit před sebe, a pak už hrála obrana.
40:34'
Domácí celek hraje aktivně, pokouší se i při vlastním oslabení něco vymyslet.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, hostující celek hraje aktivně a má k dispozici přesilovou hru.
40:01'
Soči si ve druhé třetině vypracovalo vedení 2:0, o které ale v poslední minutě přišlo. Nejprve Amur snížil, a pak v čase 39:52 srovnal Vladislav Ušenin. Zatím platí nerozhodný stav.
40:00'
39:52'
V samotném závěru druhé třetiny se hostujícímu celku podařilo vyrovnat, po rychlé kombinaci dostal kotouč za brankovou čáru povedenou střelou obranou neobsazený VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Alexandr Gorškov a Vjačeslav Ušenin.
39:30'
Soči vyhazuje přes všechny čáry, puk získal Nikita Točickij, který mířil sám na brankáře. Marek Langhamer betonem kotouč vyrazil.
38:38'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2+2 min, vysoká hůl).
38:37'
Hra je přerušena kvůli zásahu vysokou holí.
37:44'
Sledujeme klidnější pasáž hry, špatná rozehrávka Soči znamená zakázané uvolnění. Buly před brankou domácích.
37:20'
Igor Ruděnkov (Soči) to zkoušel dobře, vybruslil si do lepší střelecké pozice, ale brankáře Amuru prostřelit nedokázal.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:40'
HK Soči hraje aktivně, tým se nastěhoval před branku soupeře, ale vypálit nedokázal.
36:30'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
36:15'
35:48'
Marek Langhamer (Chabarovsk) kryje další střelecký pokus, Daniil Miromanov neuspěl z dobré pozice na kruhu.
35:24'
Marcus Nilsson (Soči) čekal na přihrávku před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
34:45'
Soči se nastěhovalo do útočného pásma, Sergej Šmeljov pálil a Marek Langhamer byl připravený.
34:27'
Přesilovku nyní hraje domácí celek, ale ten se musel bránit šanci soupeře. Rána končí mimo branku.
34:15'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., krosček).
34:06'
Marek Langhamer (Chabarovsk) rozehrává za svou brankou, ale dostal se do problémů.
33:03'
31:08'
Domácí hokejisté nyní inkasují branku a Amur se dostává do hry. Po chybné rozehrávce obrany Soči se puk dostal před branku, kde byl KIRILL RASSKAZOV. Ten dokázal vymíchat brankáře, a pak snadno skóroval. Asistence: Alexandr Kuzněcov a Artur Gizdatullin.
30:33'
Soči se musí bránit tlaku soupeře, Alexandr Kuzněcov (Chabarovsk) měl vekou šanci, ale trefil jen rukavici brankáře.
30:27'
Vladimir Butuzov (Chabarovsk) si vybruslil před branku a pálil, Maxim Treťjak (Soči) byl připravený.
30:04'
Přesilovku hosté neproměnili, navíc se ani do výraznější šance nedostali.
29:47'
29:42'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale neuspěl.
27:47'
Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Apalkov – 2 min., sekání).
27:00'
Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlém pasu se prosazuje střelou do horní části branky obranou nepokrytý OLEG POGORIŠNYJ. Asistence: Malte Strömwall a Marcus Nilsson.
26:37'
Ani tuto přesilovku nedokázal hostující celek proměnit.
26:23'
25:45'
Amur hraje aktivně, Tomáš Zohorna hledal spoluhráče před brankou, ale obrana byla pozorná.
25:23'
Michal Jordán (Chabarovsk) od modré čáry trefil břevno, český hráč byl blízko vyrovnání.
25:14'
Vladislav Ušenin (Chabarovsk) byl blízko vyrovnání, ale jeho pokus udržel domácí brankář před brankovou čárou.
24:51'
Chabarovsk se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Pavel Turbin pálil a jeho pokus kryje Maxim Treťjak.
24:23'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Malte Strömwall.
24:10'
Vladislav Ušenin (Chabarovsk) pálil z mezikruží, jeho pokus vyrazil domácí brankář před sebe, a pak si poradila obrana.
23:30'
Maxim Treťjak (Soči) výborně zastavil forhendový blafák soupeře. Nejvýraznější šanci hosté neproměnili.
23:03'
Daniil Apalkov (Soči) rozehrával od své branky, kotouč se dostal na útočnou část hrací plochy, ale spoluhráči vypálit nedokázali.
22:16'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujme aktivnější hru hostujícího celku,
21:42'
Na nějakou výraznější šancí v úvodu druhé třetiny čekáme.
21:15'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Igor Ruděnkov (Soči) pálil a Marek Langhamer (Chabarovsk) byl připravený.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyznělo lépe pro domácí.
20:01'
Oleg Pogorišnyj (Soči) je autorem jediné branky v první třetině tohoto zápasu. Domácí celek vede po první třetině 1:0. Amur byl střelecky aktivnější 9:8, ale prohrává o gól.
20:00'
19:32'
Chabarovsk se pokoušel vyrovnat, ale jeho rána z velké dálky byla nepřesná.
19:22'
Marek Langhamer (Chabarovsk) kryje střelu soupeře. Buly před jeho brankou. To už běží poslední minuta hry v první třetině.
17:10'
Z ničeho nic se dostává domácí celek do vedení. Amur nedokázal vyhodit kotouč ze svého pásma, a pak se ujalo nahození OLEGA PAGORIŠNYJE.
16:44'
Kirill Petkov (Soči) čeká na dostřídání spoluhráčů, a pak také on mizí na střídačce.
16:25'
Aktivní hra pokračuje z pohledu Amuru i při hře pět na pět.
16:18'
16:03'
Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se mu vypálit.
15:10'
Soči vyhazuje přes všechny čáry.
14:42'
Alexandr Gorškov (Chabarovsk) nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře.
14:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (Rafael Batyršin – 2 min., držení hole).
13:34'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál.
12:55'
Hosté se dostali do postavení mimo hru, ofsajd. Komerční přestávka.
12:26'
Sergej Šmeljov (Soči) pokračoval v akci, přihrával před branku na spoluhráče, ale hosté kombinaci soupeře překazili.
11:26'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde pokoušeli něco vymyslet a rozpohybovat obranu soupeře. Amur hraje zatím pozodně.
10:44'
Jurij Alexandrov rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se dostali do útoku. Daniil Apalkov pálil a Marek Langhamer byl připravený.
10:16'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v prvním třetině, sledujeme rychlý hokej, gólmani zatím mnoho práce neměli.
09:16'
Domácí Nikita Točickij (Soči) pokoušel prostrčit kotouč před branku, ale obrana byla pozorná a dokázala si poradit.
08:00'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, Vladimir Butuzov (Chabarovsk) pálil mimo branku.
07:05'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou domácích. Maxim Treťjak musí být pozorný.
06:42'
Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.
06:00'
Amur vypálil od modré čáry, ale rána byla před brankou zblokovaná.
05:35'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál, ale znovu se domácí celek dostal do postavení mimo hru.
05:28'
05:28'
Jere Karjalainen (Soči) se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
05:08'
Georgij Soljannikov (Soči) hrál hodně důrazně, vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho střílená přihrávka před branku nebyla tečovaná.
04:37'
Domácí celek rozehrává od své branky, po rychlé akci se do útočného pásma pokoušel dostat HK Soči, ale akce byla nepřesná.
04:23'
Artur Gizdatullin (Chabarovsk) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale Maxim Treťjak (Soči) byl připravený a kotouč ukryl do své výstroje. Hra je přerušená.
03:45'
Domácí se dostali do situace dva na jednoho, ale zakončení bylo nepřesné. Po přihrávce spoluhráče druhý hráč netrefil kotouč.
03:22'
Malte Strömwall (Soči) zakončoval domácí akci, jeho střelu zápěstím kryje brankář Marek Langhamer (Chabarovsk). Buly před jeho brankou.
03:00'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do útočného pásma.
02:39'
Valentin Pjanov (Chabarovsk) přišel o kotouč, a pak po rychlé akci pálil Ansel Galimov. Jeho pokus kryje Marek Langhamer.
02:16'
Hostující celek vstoupil do zápasu lépe, rozehrává od své branky a pokouší se získat převahu v útočném pásmu.
01:25'
Nail Jakupov (Chabarovsk) postupoval do útočného pásma po zisku puku, ale vypálit nedokázal.
01:23'
Zakázané vhazování hostujícího celku, vhazovat se bude před brankou Amuru.
00:38'
Hostující celek rozehrává od své branky, pokouší se rychle dostat do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.
00:08'
Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté v bílém.
00:01'

HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Miromanov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, Soljannikov, Miščenko, Batyršin, Sedov – Strömwall, Nilsson, Karjalainen – Šmeljov, Točickij, Ruděnkov – Petkov, Ogirčuk, N. Kvartalnov – Apalkov, Padakin, A. Galimov – Garajev.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, V. Vasiljev, Korjagin, Ignatovič, Kamalov, Turbin, Zimin – T. Zohorna, Golubev, Polunin – Pjanov, V. Butuzov, A. Kuzněcov – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Gorškov – Korotkich, Jakupov, Rasskazov – Gizdatullin..
Za hosty by do zápasu mohl zasáhnout gólman Marek Langhammer, obránce Michal Jordán nebo útočník Tomáš Zohorna. Hynek Zohorna a Dominik Mašín jsou mimo hru.
Oba týmy v současném ročníku doplácí na špatnou koncovku, dokáží si vypracovat střelecké příležitosti, ale mají problémy s přesností zakončení.
Oba kluby prožívají nepovedenou část sezóny a vítěz tohoto zápasu by mohl právě tuto výhru použít jako odrazový můstek k lepším výkonům.
Poslední vzájemný zápas se odehrál prakticky před rokem, 23. října 2019 vyhrál domácí Chabarovsk 2:1.
Domácí budou hrát bez Johanssona a Rubcova, hosté naopak bez Faizullina, Kondratěva, Mašína, Železkova i Hynka Zohorny.
HK Soči se rovněž nedaří podle představ. Po čtrnácti zápasech je v tabulce Západní konference na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jen dva. Rigu porazil 4:0 a Dynamo Minsk 1:2. Pak ale třikrát prohrál. S Petrohradem 3:4, Omskem 2: 7 a znovu s Petrohradem 1:4.
Amur Chabarovsk odehrál 17 zápasů a neprožívá povedené období. S bilancí 3-1-2-11 a deseti body je v tabulce Východní konference na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jen dva. Poradil si s Novgorodem 2:1 a přehrál Čerepovec 3:1. Nestačil na Novgorod 2:2 v nájezdech, Viťaz 0:6 a Kazaň 0:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Soči a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.