KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : OMSK - 1. listopadu 2020   15:00

Spartak Moskva
36:02' Fjodorov (Lehterä, Radil) • 62:45' Rylov (Lehterä)
2:1
(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
OMSK
OMSK
26:00' Činachov  (Chochlačov, K. Semjonov)
Olenin, Romaško – Sivov, Černyšjov
CSKA Arena, Moskva
3475 diváků
OMSK

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Střely na branku: 31 – 31
Je dobojováno. Domácí nakonec díky trefě Jakova Rylova rozhodli o tom, že získají bod navíc. Hosté se tak musí spokojit s bodem jedním. Sledovali jsme pěknou hokejovou podívanou. Oba celky se snažily hrát útočně. Jediné co tomu asi chybělo, bylo více branek. Brankáři však byli hodně pozorní.
62:45'
Spartak právě vstřelil branku!
Je hotovo. Domácí zapíší bonusový bod navíc. JAKOV RYLOV projel až na levý kruh, poté se dostal k bekhendové střele a puk umístil pod víko Garipovovy branky – 2:1. Asistence: Jori Lehterä.
62:35'
Domácí nadále atakují hostující klec a snaží se rozhodnout.
61:56'
Sergej Širokov v rychlé protiakci domácích pálil z pravého kruhu, ale Emil Garipov si poradil a jeho nebezpečnou střelu zneškodnil.
61:34'
Kaski byl v ofsajdu a hra je vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
61:01'
Domácí se sice dostali na území hostů, ale tam byli o kotouč obráni a hned na to šli hosté do další akce. Hudáček se tak musel mít na pozoru.
60:25'
Tolčinskij si hned sjel před Hudáčka, jeho zakončení ale do bezpečí srazil jeden z domácích beků.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba je minulostí. V ní se nerozhodlo a na řadu nyní přichází pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Semjonov pálil na Hudáčka, ten ale jeho střelu kryje a hned na to jdou domácí do další akce.
58:32'
Jori Lehterä střílel z první z prostoru mezi kruhy a jeho pokus končí opět na zákroku Emila Garipova.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51'
Július Hudáček zakročil proti další střele hostů, obětavě ale předtím zakročil Emil Djuse, jenž schytal ránu pukem do kotníku.
57:06'
Fjodorov dostal nabito do jízdy od Robina Hanzla, hned pálil z pravého kruhu, ale jeho pokus vyráží Emil Garipov do bezpečí.
56:26'
Sergej Tolčinskij si sjel na levou stranu a poté bekhendovou střelou ohrozil Hudáčka, ale ten vše dobře viděl a pohodlně zakročil.
55:25'
Domácí se opět dostali lehce do útočného pásma, jejich kombinace tak ale nepřinesla kýžené ovoce v podobě vedoucí branky.
54:35'
Na druhé straně střílel Ville Pokka, ale dalekonosný pokus zastavila obrana Spartaku Moskva.
53:30'
Sergej Tolčinskij to zblízka zkusil před Hudáčkem. Ovšem Emil Djuse mu sebral kotouč, nabral rychlost a projel celým kluzištěm až před hostující klec, ale jeho pokus byl nepřesný.
52:27'
Denis Zernov se před Hudáčkem neprosadil, následovala akce na druhé straně, ale stejně si počínal i Andrej Kutějkin.
52:06'
Třetí třetina rychle plyne a stále je stav nerozhodný. Oba celky na to, aby strhly vedení na svou stranu, mají necelých osm minut. Teď následuje další komerční přestávka.
50:40'
Sergej Širokov se natlačil před branku soupeře, ale jeho pokus se neujal a obrana Omsku pak rychle otočila hru na opačnou stranu.
49:14'
Zachar Šablovskij si nabruslil do prostoru mezi kruhy, kam mířila i přihrávka, ale nakonec se nedostal k přesnějšímu zakončení před Garipovem.
48:15'
Hosté jsou v plném počtu.
47:45'
Andrej Kutějkin střílel na Garipova, ten srazil puk do bezpečí. Domácí ale stále operují před jeho brankou, hostům se nedaří vyhodit puk.
46:31'
Hosté získali puk a hned ho poslali až před domácí branku, šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
46:15'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Běreglazov – 2 min., podrážení).
45:15'
Další komerční přestávka.
45:07'
Denis Zernov jel sám na branku domácích, poté zkusil kličku na Hudáčka, ale ta se mu nepovedla tak, jak by potřeboval. Stále se tedy skóre nemění.
44:25'
Oba celky se snaží strhnout vedení na svou stranu, ale prim hrají oba brankáři, kteří svého soupeře nepouštějí do zakončení.
43:29'
Hosté se dostali blíže brance Moskvanů a Pokkovu střelu pak kryl betonem Július Hudáček.
42:30'
Za vlastní brankou získal puk Emil Garipov a hosté se postupně dostali před Hudáčkovu klec, ale nedokázali brankáře moskevského Spartaku ohrozit.
41:55'
Následně pak šli domácí do akce na druhé straně, ale také ta nebyla úspěšná.
41:18'
Reid Boucher se dostal do zakončení před Hudáčkem, ale jeho pokus zastavila pozorná obrana Spartaku.
40:56'
Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
40:10'
Domácí jsou u kotouče a pokračují v přesilové hře, kterou zastavila siréna končící prostřední dějství.
40:01'
Střely na branku: 14 – 23
Také druhé dějství je u konce. To už přineslo branky, a sice na každé straně jednu. Nejprve se do vedení dostali hosté, ale domácí celek dokázal srovnat. Hosté se sice trefili i podruhé, ale jejich gól nebyl uznán pro atak brankáře Hudáčka. Ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 16:46.
40:00'
39:22'
Hanzl si vyměnil kotouč s Lehterou a druhý jmenovaný vystřelil, ale pouze do betonu Garipova. Nicméně akce Spartaku pokračuje dále.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Běreglazov – 2 min., krosček).
38:00'
Robin Hanzl neuspěl se svou střelou těsně před Garipovem a hosté znovu míří před Hudáčka.
37:28'
Domácí jdou do další akce, v závěru třetiny by rádi strhli vedení na svou stranu, hosté se ale nyní ubránili a rychle otáčejí hru.
36:50'
Reid Boucher dostal za Hudáčkova záda pokus Jakupova a hosté strhli vedení na svou stranu. Ovšem následovalo dlouhé přezkoumání videa, které odhalilo, že byl domácí brankář atakován a gól tedy neplatí!
36:02'
A je vyrovnáno. Po rychlé akci se domácím povedlo srovnat a začíná se znovu od začátku. ARŤOM FJODOROV dostal přihrávku na modrou čáru, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Asistence: Jori Lehterä a Lukáš Radil.
35:43'
Emil Garipov za svou bránou pomohl s rozehrávkou a hosté se pak rychle dostali až před Hudáčka, kde ale nezakončili.
34:59'
Od vlastní branky zakládají další akci domácí hokejisté, hosté jsou však pozorní a hned ve středu pole jejich rozehrávku kazí.
34:05'
Alexandr Chochlačov poslal puk na Oliwera Kaskiho, který ale byl tísněn obranou soupeře a nepovedlo se mu kotouč nasměrovat před Hudáčka.
32:49'
To se jim ale nepovedlo, hosté nadále operovali před jeho brankou a až nyní se povedlo celou akci domácím zastavit.
32:17'
Nail Jakupov si sjel do mezikruží a poté vyslal svižnou ránu, která byla zastavena Júliem Hudáčkem a následně pak se domácí snažili dostat puk mimo ohrožení jeho branky.
31:51'
Nikita Pivcakin se nepříjemně u mantinelu srazil s Nailem Jakupovem a zůstal ležet na hrací ploše. Za pomoci lékaře a spoluhráčů pak byl odveden na střídačku.
31:51'
Damir Šaripzjanov srazil puk ve středním pásmu, nahodil ho před domácí klec a hráči Omsku jdou střídat.
31:48'
Následuje další komerční pauza.
31:48'
Corban Knight na levé straně dorážel pokus od modré čáry a domácí gólman včas zakročil. Poté dostal puk k sobě a přerušil hru.
30:48'
Naopak hráči Omsku se dostali do dalšího ohrožení branky Júlia Hudáčka, ten ale vše ustál i za pomoci své pozorné obrany.
30:11'
Polovina druhé části hry je pryč a hosté stále drží těsný náskok. Domácí se snaží o vyrovnání, ale marně dobývají Garipovovu klec.
29:23'
Robin Hanzl dorážel střelu Arťoma Fjodorova, ale proti Garipovovi neuspěl. Následně pak jdou hosté do rychlého protiútoku a obrana Spartaku se vrací před Hudáčka.
28:46'
Hosté po vstřelené brance ještě více ožili a stále se tlačí před Júlia Hudáčka, jenž byl ve svém brance opět vytížen.
28:22'
Hosté pronikali opět do útočného pásma, ale zastavilo je postavení mimo hru, která je tedy vykázána zpět do neutrální zóny a tam se bude vhazovat.
28:03'
Kirill Gotovec pálil od modré čáry, jeho pokus pak chtěl tečovat Alexandr Chochlačov, ale nepovedlo se mu to. Kotouč má ve své moci Július Hudáček a zastavuje hru.
26:35'
Domácí čelili další nebezpečné akci hostů a do zákroku musel jít Július Hudáček, jenž zastavil tvrdou ránu od modré čáry.
26:00'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení a otevírají tedy účet dnešního duelu. Střelu z pravé strany vyrazil Hudáček před sebe a na puk dosáhl JEGOR ČINACHOV. Ten poté měl před sebou odkrytou část domácí branky a v pohodě pak do ní kotouč poslal – 0:1. Asistence: Alexandr Chochlačov a Kirill Semjonov.
25:39'
Následuje další komerční přestávka.
24:55'
Juňkov dostal puk mezi kruhy pro Ilju Tatalujeva, ten okamžitě napřáhl ke střele, ale ta končí jen na betonu Garipova.
24:19'
Na druhé straně to před Hudáčkem zkusil Jiří Sekáč, obrana moskevského Spartaku ho však k zakončení nepustila.
24:06'
Domácí si vypracovali další šanci před brankou hostů, ale Jori Lehterä pálil jen vedle branky Omsku.
22:47'
Lukáš Radil si sebral puk ve středním pásmu, okamžitě s ním sjel k levému kruhu, kde vystřelil. Pokus někdejšího Žraloka ze San Jose ale pokryl Emil Garipov.
21:56'
Maxim Cyplakov objel hostující klec a poté před Garipovem zakončil, ale hostující brankář byl mezi třemi tyčemi pozorný a jeho pokus zastavil.
21:09'
Denis Zernov nyní ohrozil branku domácích, ale Hudáčkovi pomohla obrana, která kotouč dostala do rohu kluziště.
20:09'
Jori Lehterä poslal puk na levou stranu pro Lukáše Radila, ten se vydal do útočného pásma, ale byl tam osamocen a záhy i o puk přišel.
20:01'
Střely na branku: 6 – 10
První třetina je za námi. Byla hodně svižná, akce střídaly akce, ale brankáři obou týmů jsou zatím velmi pozorní a kotouč za svá záda nepustili. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 15:47.
20:00'
19:54'
Ještě to zkusili domácí hráči před hostující brankou, ale jejich počínání zde nic nepřineslo. A nepřinese už nic ani toto dějství, které je u konce.
19:31'
Corban Knight si sjel na pravou stranu a svižnou ranou vystrašil Júlia Hudáčka, který si ale prostor u levé tyče pohodlně uhlídal.
19:03'
Oba celky jsou v plném počtu.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:17'
Ovšem domácí nedovolili soupeři, aby před jejich brankou vzniklo nebezpečí a kotouč pak hráči Spartaku posílají do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
17:45'
Od vlastní branky míří před tu domácí hosté, kteří se při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím jeví jako aktivnější tým.
17:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michail Juňkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., krosček).
16:23'
Ville Pokka pálil od modré čáry a jeho pokus před Hudáčkem tečoval Nail Jakupov. Poté vznikla před jeho brankou mela, ale vše domácí ustáli.
15:51'
Alexej Jemelin si srovnal kotouč na modré čáře, poté ho nahodil před Hudáčka, ale znovu tam nebyl nikdo k teči či dorážce.
15:01'
Alexej Běreglazov poslal puk před domácí branku, ale neměl tam nikoho, kdo by pokus dorážel před Hudáčkem. Místo toho pak jdou domácí hokejisté dopředu.
14:14'
Hosté se ubránili akci Spartaku a hned otočili hru před Júlia Hudáčka, ten ale mohl být v klidu, protože obrana Moskvanů zakročila včas a poslala puk do středního pásma.
14:03'
Následně pak se domácí dopustili postavení mimo hru a ta byla vrácena zpět do střední třetiny.
13:54'
Zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před branku Júlia Hudáčka. Vhazovat se tak bude v jeho těsné blízkosti. Soupeř získal zadarmo útočné pásmo.
13:04'
Zachar Šablovskij obkroužil pravý kruh, sjel si blíže Emilu Garipovovi, ale tomu zákrokem pomohla pozorná obrana Avangardu Omsk.
12:12'
Július Hudáček se nyní zaskvěl proti českému útočníkovi Jiřímu Sekáčovi, jehož pokus zastavil sklapnutím svých betonů a následně pak přerušil hru.
11:55'
Pavel Dědunov nabral ve středním pásmu rychlost a dostal se do prostoru mezi kruhy, tam naznačil střelu, která mu ale nesedla a puk tak končí jen na obránci Alexandru Nikišinovi.
11:45'
11:08'
Maxim Majorov si sjel do těsné blízkosti Emila Garipova a jeho svižný projektil pak hostující brankář kryje!
10:15'
Svižně se hraje i nadále, první třetině tak je už za svou polovinou. Andrej Zubarev dostal nabito na modrou čáru a jeho pokus zastavil obránce Omsku.
09:26'
Alexej Jemelin dojel puk u vlastní branky, poté ho vyvezl do neutrální zóny. Ale tam o něj hosté brzy přišli a před Garipova se vrací zase hráči Spartaku Moskva.
08:53'
Hra pokračuje dále. Domácí celek získal puk a zavezl ho do útočné třetiny, kde ale Ilja Arkalov svou přízemní střelu poslal jen vedle levé tyče z pohledu hostujícího brankáře.
08:44'
Nyní je slyšet hvizd sudích a hra je po čtyřech minutách bez přerušení zastavena. Následuje také první komerční přestávka.
07:50'
Jegor Činachov byl dobře bráněn domácím hráčem, nakonec se tedy vůbec ke střele na levém kruhu nedostal.
07:13'
Nail Jakupov posunul touš na modrou čáru, odkud okamžitě střílel obránce Ville Pokka, ale i jeho střela byla obranou Spartaku sražena do bezpečí.
06:24'
Od začátku zápasu sledujeme hodně svižný hokej na obou stranách, oba gólmani ale zatím svá čistá konta hájí. Nyní jdou do další akce zase hráči Omsku.
05:31'
Po zisku puku okamžitě hosté nabrali směr pásmo Moskvy, ale tam velmi rychle kotouč ztratili a Moskvané tak opět otáčejí hru na druhou stranu.
04:53'
Po delší době se v útočném pásmu objevili také hráči moskevského Spartaku, Jevgenij Kulik střílel od modré čáry, ale jeho pokus srazili beci Omsku mimo.
04:24'
Maxim Majorov pomohl obráncům Spartaku, hosté jsou totiž v útočném pásmu a úplně všude. Jejich úvodní tlak je drtivý, zatím to však domácí celek ustává.
03:29'
Hosté nenechali obranu domácích vydechnout, ta musela opět do akce, aby pomohla Júliovi Hudáčkovi, který se od úvodních minut ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
02:22'
A znovu agilní Omsk se dostal do pásma domácích a z levé strany střílel Corban Knihgt, ovšem jeho pokus srazila obrana Moskvanů do bezpečí.
01:10'
Na druhé straně se neujala střela Lukáše Radila a Garipov nemusel zasahovat, neboť puk šel mimo tři tyče.
00:30'
Hosté se natlačili před domácí branku a Hudáček musel hasit nebezpečí ve svém brankovišti, nakonec vše ustál.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Djuse, Rylov (A), Pivcakin, Zubarev, D. Musin, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä (A), Širokov (C), Radil – M. Majorov, R. Hanzl, Fjodorov – M. Cyplakov, Talalujev, Juňkov – Arkalov, Šablovskij, Zlobin.

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Šaripzjanov, Jemelin (C), Běreglazov, Pokka, Gotovec, Kaski, Čisťakov – Knight, Tolčinskij, Sekáč (A) – Zernov, Boucher, Jakupov – Činachov, Chochlačov, K. Semjonov – Stas (A), Dědunov, K. Kostin – A. Potapov.

Rozhodčí: Olenin, Romaško – Sivov, Černyšjov.

Július Hudáček (SPM)
Robin Hanzl (SPM)
Lukáš Radil (SPM)
Martin Bakoš (SPM)

Jiří Sekáč (OMS)
Vzájemná utkání

Oba celky se v uplynulém ročníku KHL utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval jeden z týmů. V probíhající sezóně to pro ně bude první vzájemný duel.
Avangard Omsk

Hosté si ve Východní konferenci vedou mnohem lépe. S devětadvaceti body okupují druhé místo, když dvanáctkrát vyhráli a devětkrát se svým soupeřem padli. Omští po dvou prohrách v řadě za sebou, s Magnitogorskem a Ufou poté zabrali a doma porazili 6:3 Jekatěrinburg. A na tuto výhru ale nenavázali v pondělí, když na ledě Petrohradu nestačili na SKA a padli 2:5. Naposledy pak měli dobře rozjetý zápas na ledě Dynama Moskva, kde vedli na konci třetí třetiny, ovšem Moskvané srovnali a v prodloužení pak dokonali obrat. O to více dnes hráči Omsku prahnou po dalších bodech do tabulky a rádi by s moskevským Spartakem uspěli. Čeká nás zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Sergej Tolčinskij 7+15
Denis Zernov 4+11
Reid Boucher6+7

Hokejisté dnes domácího Spartaku Moskva jsou v tabulce v Západní konferenci na devátém místě se ziskem jednadvaceti bodů a rozhodně by chtěli pomýšlet na vyšší umístění. Na své konto zapsali osm výher a třináctkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Moskvané po výhře 4:1 doma nad Soči pak dvakrát ve svém teritoriu padli. S Čerepovcem 3:4 a v derby s CSKA Moskva pak 2:3 po prodloužení. Čtvrtý zápas na domácí půdě by rádi zvládli, ale proti Osmku je nečeká nic lehkého.