KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Jokerit - 28. listopadu 2020   15:30

Vitaz
Vitaz
23:09' Mojsejev (Smolin, Pautov) • 30:37' Bardakov (Arťuchin, Ivanjuženkov) • 59:38' Daugavinš (Hultström, Danforth) • 65:00' Daugavinš
4:3
(0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)

3:2 (SN)

Jokerit
Jokerit
25:26' Schroeder  (Nicklas Jensen) • 52:52' Joensuu  (A. Grant, O'Neill) • 53:55' Joensuu  (Friman, J. Krejčík)

Statistické okénko

Střely na bránu: 49 – 39; Přesilovka: 2/7 – 1/6; Trestné minuty: 12 – 14; Vhazování: 27 – 33; Útočné pásmo: 13:43 – 13:02.
→ Konečný výsledek:
Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 4:3 sn

Dnešní utkání Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky právě skončilo a domácí hokejisté nakonec uspěli 4:3 po nájezdech. Dovednostní soutěž rozhodl útočník Kaspars Daugavinš, který také poslal utkání do prodloužení.

Hokejisté Viťazu tak odvrátili hrozbu třetí porážky po sobě a v tabulce Západní konference srovnali bodový účet se svým dnešním soupeřem.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
Autorem vítězné branky je KASPARS DAUGAVINŠ.
Kaspars DAUGAVINŠ proměňuje. Znovu se trefil k levé tyči a rozhoduje o vítězi dnešního utkání!
Jordan SCHROEDER neproměňuje. Minul bránu Ježova. Rozhodnout může Daugavinš.
Alex GRANT proměňuje. Trefil se přesně k levé tyči. Pokračujeme!
Alexandr SJOMIN proměňuje. Skvělý blafák do bekhendu! Brankář Kalninš neměl šanci zasáhnout.
Nicklas JENSEN neproměňuje.
Pavel VOROBEJ neproměňuje.
Brian O'NEILL neproměňuje. Zkoušel to mezi betony brankáře Ježova, avšak nepochodil.
Justin DANFORTH neproměňuje. Brankáře Kalninše nedokázal prostřelit.
John NORMAN proměňuje. Povedený blafák do bekhendu, brankář Ježov neměl šanci.
Kaspars DAUGAVINŠ proměňuje. Trefil se krásně k levé tyči.
Eeli TOLVANEN neproměňuje. Forhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce.
Mattias TEDENBY neproměňuje. Zkoušel to na vyrážečku brankáře Kalninše.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi dnešního utkání rozhodnou až samostatné nájezdy. Prvním exekutorem bude domácí Tedenby.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Přečíslení 2 na 1 pro Jokerit! O'Neill našel Normana, kterému se ale nepodařilo rozhodnout dnešní utkání.
64:23'
Emoce na střídačce. Po jednom ze soubojů zůstal na ledě domácí Pautov a oba trenéři si vyměnili své názory přes plexisklo, které odděluje obě střídačky.
64:20'
Bardakov se nádherně uvolnil, aby následně z mezikruží přestřelil bránu.
64:01'
Probíhá poslední minuta prodloužení!
62:26'
Jokerit kombinuje v útočném pásmu... ke střele se dostal Norman.
61:42'
Grant se tlačil zleva před bránu, ale obrana Viťazu si celou situaci pohlídala.
60:58'
Na opačné straně kluziště vyzkoušel brankáře Ježova střelou z levé strany Pakarinen.
60:32'
Po vhazování se kotouče ujali domácí hokejisté, ovšem Kalninše nezaměstnali.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na bránu: VTZ: 45 vs. JOK: 34.
Po šedesáti minutách vítěze neznáme, rozhodne tedy pětiminutové prodloužení 3 na 3 či samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Viťaz právě vstřelil branku!
3:3! Autorem branky je KASPARS DAUGAVINŠ, který svou střelu bez přípravy umístil krásně pod horní tyč a nedal gólmanovi žádnou šanci. Jeho osmá branka v letošní sezoně! Asistence: Linus Hultström, Justin Danforth.
59:10'
Obrovská šance pro Sjomina, který z těsné blízkosti nepropálil brankáře finského týmu.
59:01'
Probíhá poslední minuta závěrečné periody!
58:37'
Domácí Viťaz zkouší hru bez brankáře!
57:50'
Na opačné straně kluziště Tedenby jen těsně minul bránu Kalninše.
56:55'
Norman najížděl na gólmana soupeře při vlastním oslabení. Skvělý zákrok brankáře Ježova!
56:30'
Velká šance pro domácí tým! Vhazování po pravé ruce brankáře Kalninše.
56:30'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2+2 min, vysoká hůl).
55:11'
Střely na bránu: VTZ: 40 vs. JOK: 30
53:55'
Jokerit právě vstřelil branku!
Po vyhraném vhazování Normana pálil od modré čáry Friman a jeho střelecký pokus tečoval JESSE JOENSUU. Jeho druhá branka v krátkém sledu! Asistence: Niklas Friman, Jakub Krejčík.
52:52'
Lavička domácího Viťazu ještě zkusila trenérskou výzvu, která ale nebyla úspěšná. Takže 2:2!
52:52'
Využitá přesilovka helsinského Jokeritu! Prudkou střelu Granta od modré čáry tečoval před bránou JESSE JOENSUU. Jeho šestá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Alex Grant, Brian O'Neill.
51:58'
Před námi je poslední reklamní přestávka.
51:58'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Sjomin.
51:01'
Necelých devět minut do konce závěrečné části. Domácí hokejisté stále drží těsné vedení 2:1.
50:03'
Tým Viťaz Moskevská oblast hraje v plném počtu.
49:40'
Helsinský Jokerit se snaží o vyrovnávací branku... Dobře vystřelil Jensen či Tolvanen, skóre se však nemění.
48:03'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., nedovolené bránění).
46:06'
Střely na bránu: VTZ: 39 vs. JOK: 24
45:36'
Velké štěstí pro helsinský Jokerit! Po střele Malychina se ozvala branková konstrukce.
45:11'
Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce brankáře finského mužstva.
44:33'
Pautov se nádherně prokličkoval až před Kalninše, který jeho šanci zlikvidoval.
44:07'
Brána za Ježovem je mimo své obvyklé postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:50'
Sjomin dostal pěknou přihrávku od Mojsejeva a málem prostřelil gólmana Jokeritu.
41:07'
Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Friman do připraveného brankáře Ježova.
40:38'
Bekhendová střela Mojsejeva z levého kruhu skončila v lapačce Kalninše.
40:16'
Po 16 vteřinách píská čároví rozhodčí zakázané uvolnění domácího Viťazu.
40:01'

→ Po 2. třetině:
Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 2:1

Po 40 minutách platí výsledek 2:1 pro domácí mužstvo, které je zároveň aktivnějším týmem. Hokejisté Viťazu otevřeli skóre utkání ve 24. minutě využitou přesilovkou.

Zatím rozdílovou branku obstaral Zachar Bardakov – jeho premiérová trefa v kariéře. Dočkal se při svém 27. utkání v KHL.
40:00'
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:58'
Danforth vyslal ze své hokejky nebezpečnou střelu, ale brankář Jokeritu měl připravený svůj beton.
37:53'
Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.
36:56'
Norman útočil při vlastním oslabení; na opačné straně kluziště vystřelil Danforth. Oba střelecké pokusy byly nepřesné.
35:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., podrážení).
34:18'
Také Sjomin se dostal do velmi dobré šance... Lotyšský brankář ve službách helsinského Jokeritu dával pozor.
33:00'
Joensuu teď vystřelil z dobré pozice, ovšem na brankáře soupeře nevyzrál.
31:56'
Střely na bránu: VTZ: 19 vs. JOK: 16
31:04'
Brankář Kalninš má kotouč ve svém držení, před námi je další reklamní přestávka.
30:37'
Domácí hokejisté dnes podruhé vedou! Po střele Arťuchina uspěl před bránu ZACHAR BARDAKOV. Měl velké štěstí, že gólmanovi propadl touš mezi betony. Jeho premiérová branka v KHL! Asistence: Jevgenij Arťuchin, Artjom Ivanjuženkov.
30:06'
Zakázané uvolnění v podání domácího týmu. Máme za sebou polovinu utkání.
28:20'
28:11'
Laričev útočil při vlastním oslabení, avšak nepochodil. Do návratu jeho spoluhráče každopádně zbývá pár vteřinek.
26:20'
Po reklamní přestávce uvidíme v pořadí čtvrtou přesilovou hru finského mužstva.
26:20'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., vysoká hůl).
25:26'
1:1! Fantasticky to vymyslel Jensen, který se zbavil soupeře a našel před bránou volného JORDANA SCHROEDERA. Jeho šestá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Nicklas Jensen.
25:09'
23:09'
Využitá přesilovka domácích znamená úvodní gól dnešního utkání! DANILA MOJSEJEV prostřelil brankáře finského mužstva, když zkusil své štěstí z pravého kruhu. Jeho třetí branka v letošním ročníku! Asistence: Michail Smolin, Jurij Pautov.
23:02'
Sjomin napřáhl k prudké střele, která skončila v lapačce brankáře helsinského týmu.
22:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2+2 min, vysoká hůl).
22:09'
Před Kalninšem nyní bylo docela rušno. Do velmi dobré šance se dostal Danforth.
21:33'
20:32'
Jensen dobře hledal mezi kruhy Mäenalanena, který však tečoval puk nepřesně.
20:02'
Helsinský Jokerit zahajuje druhou třetinu přesilovou hrou, když v čase 19:33 byl vyloučen Katičev za sekání.
20:01'

→ Po 1. třetině:
Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 0:0

Úvodní perioda je minulostí, branku jsme zatím neviděli. Start utkání patřil hráčům Viťazu, kteří doslova zasypali gólmana Kalninše. Později se hra vyrovnala a zachytal si také brankář domácích Ježov.
20:00'
19:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., sekání).
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
17:58'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., nedovolené bránění).
17:02'
Aktivní byl v útočném pásmu také Jensen, žádný z jeho pokusů však neprošel na bránu.
17:00'
16:31'
Velmi dobrá přesilovka helsinského Jokeritu. Ke střele se dostali Pudas či Schroeder.
15:00'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Smolin – 2 min., držení).
14:04'
Aktivní Daugavinš zkusil své štěstí, když vystřelil z pravé strany. Následuje druhá reklamní přestávka.
12:11'
Střely na bránu: VTZ: 9 vs. JOK: 5
10:37'
Daugavinš se obtočil kolem brány soupeře, ale gólman Jokeritu zůstal bez práce.
09:25'
Pakarinen se prokličkoval do útočného pásma a zaměstnal gólmana domácího týmu.
08:22'
Na opačné straně kluziště vystřelil zprava Jensen, ovšem trefil střed brány, tudíž i náručí gólmana soupeře.
07:55'
Daugavinš zahrozil po přihrávce Danfortha, ale lotyšský gólman ve službách Jokeritu připraven.
06:48'
První práce pro Ježova, kterého vyzkoušel střelou od modré čáry Pakarinen.
05:52'
Máme za sebou první reklamní přestávku. Vhazování po levé ruce gólmana Viťazu.
05:06'
Střely na bránu: VTZ: 5 vs. JOK: 0
04:25'
02:25'
Hokejisté Viťazu mají k dispozici 12 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Podaří se domácím rychle udeřit?
02:25'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení).
02:10'
Střelecký pokus Sjomina z pravého kruhu pro vhazování, gólman Jokeritu připraven na správném místě.
01:38'
Začala druhá minuta z trestu O'Neilla a gólmana finského mužstva vyzkoušel například Děrgačov.
00:37'
Domácí si zahrají po 37 vteřinách hry první přesilovou hru v dnešním klání. Vhazuje se po pravé ruce Kalninše.
00:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., vysoká hůl).
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Danforth a O'Neill, začínáme!
Z důvodu rozdílných opatření ohledně pandemie koronaviru neodcestovalo na venkovní duely finského týmu sedm hráčů, kteří jsou už však zdravotně v pořádku.
Do dnešního utkání nakonec zasáhne pouze jeden český hokejista, kterým bude obránce Jakub Krejčík.
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

VTZ: Ilja Ježov • brankář, 33 let, RUS
→ bilance 5-8-3, průměr 3.08, úspěšnost 90.2%, SO 1

JOK: Janis Kalninš • brankář, 28 let, LAT
→ bilance 8-2-0, průměr 2.21, úspěšnost 91.5%, SO 1

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Vorobej, Katičev, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Mojsejev, Malychin, A. Sjomin (C) – Smolin, Děrgačov, Laričev – Ivanjuženkov, Bardakov, Arťuchin (A) – V. Popov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Pudas, Kivistö, Friman, Viitasalo – Joensuu (A), Mäenalanen, O'Neill (A) – Tolvanen, Schroeder, Nicklas Jensen – Haapala, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Anttila (C), Lahnaviik.

Rozhodčí: Sidorenko, Fatejev – Ivanov, Slavikovskij.
Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Dnešní utkání mezi týmy Viťaz Moskevská oblast a Jokerit Helsinky začne co nevidět.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do dnešního souboje mohou zasáhnout tři čeští obránci. Barvy domácího Viťazu obléká Jakub Jeřábek. Na straně finského týmu jsou Jakub Krejčík a David Sklenička.

Statistické okénko vybraného hokejisty:

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
→ 17 zápasů, 3+4, +4 účast, 29 střel na bránu, TM 10, Ø čas na ledě 18:34
VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

→ Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky

Soutěž dosud pamatuje celkem 12 vzájemných střetnutí, ve kterých se hned devětkrát radovalo finské mužstvo – včetně prodloužení a nájezdů.

Helsinský Jokerit navíc pouze v jednom případě zůstal bodově na suchu a poslední nezdar s dnešním soupeřem zapsal 4. října 2016.

Stručný přehled = základní část KHL 2020-21:

Dnešní utkání je prvním vzájemným v letošním ročníku. Obě mužstva se měla potkat už 19. září v Podolsku, ovšem duel byl odložen vzhledem ke karanténě Jokeritu.

Příští vzájemná utkání: 21. 12. 2020, 22. 02. 2021 & 23. 02. 2021.
JOKERIT HELSINKY • bilance 14-8-1

→ 8. místo v tabulce Západní konference, 29 bodů

Helsinský Jokerit má aktuálně velmi dobrou formu, když dnes v odpoledních hodinách zabojuje o čtvrtý úspěch z posledních pěti utkání.

Ve čtvrtek finské mužstvo prohrálo na ledové ploše týmu Torpedo Nižnij Novgorod těsně 2:3. Oproti svým soupeřům v tabulce sehrálo zhruba o šest utkání méně.

JOK: Peter Regin • útočník, 34 let, DEN
→ 11 zápasů, 4+5, +11 účast, 12 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 16:52
VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST • bilance 13-14-2

→ 9. místo v tabulce Západní konference, 28 bodů

Hokejisté Viťazu mají na svém kontě pouze jednu výhru z posledních sedmi duelů a dnes budou odvracet hrozbu třetí porážky po sobě.

Ve čtvrtek mužstvo prohrálo na půdě běloruského týmu Dinamo Minsk smolně 3:4 v prodloužení. Příčinou špatných výsledků je především hra ve vlastním pásmu.

VTZ: Justin Danforth • útočník, 27 let, CAN
→ 28 zápasů, 12+17, +4 účast, 90 střel na bránu, TM 26, Ø čas na ledě 20:55
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Viťaz Moskevská oblast a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování padne už v 15:30 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.