KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Chabarovsk - 19. listopadu 2021   15:00

Jekatěrinburg
00:53' A. Makejev (Bělousov) • 10:46' A. Makejev (Gurkin) • 34:39' Chripunov (S. Bočarov, Spooner) • 42:46' Prince (Šumakov, Gurkin)
Chabarovsk

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek pátku a někdy zase na počtenou!
Československá stopa:
Michal Jordán (CHA) – 0+0, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 14:36
Radan Lenc (CHA) – 0+0, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:29
David Tomášek (CHA) – 0+0, 1 střely na branku, TM 0, čas na ledě 20:27
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:25 (14:3, 15:8, 7:14)
Zblokované střely – 15:17
Vyhraná vhazování – 37:20
Trestné minuty – 4:4
Hity – 16:14
Hokejisté Jekatěrinburgu ukončili sérii čtyř porážek v řadě razantním způsobem. Chabarovsk totiž přehráli hladce 4:0. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, od úvodního buly měli hru pod kontrolou. Už po 53 sekundách otevřel skóre Alexej Makejev, který pak v první třetině přidal ještě jeden gól. V prostřední části se prosadil dorážkou do odkryté klece Stěpan Chripunov a ve 43. minutě uzavřel v přesilovce skóre duelu Shane Prince. Čisté konto udržel bezchybný Dmitrij Šikin, který ale neměl až tolik práce.
59:37'
Ještě střela Romana Ljubimova z vrcholu levého kruhu. Šikin přerušil hru jistým zásahem.
59:02'
A už tu máme poslední minutu.
58:42'
Vladimir Butuzov se ještě proháčkoval do solidní střelecké pozice. Šikin ale drží čisté konto díky zákroku pravým betonem.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:57'
Zakázané uvolnění hostí.
57:39'
Domácím odpískáno postavení mimo hru.
56:46'
Domácí se z náporu vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění.
56:06'
Hosté se snaží alespoň o vstřelené čestného gólu. S pukem se drží v útočném pásmu.
54:21'
Pedan už odjel na střídačku, kde zřejmě proběhne nějaké ošetření. Krvavého zranění jsem si nevšiml, možná bude tedy stačit jen ledování.
54:20'
Ruslan Pedan zůstává v bolestech ležet před hostující brankou. Střela spoluhráče Rylova ho zasáhla někam do oblasti ucha. Rozhodčí okamžitě přerušili hru.
53:43'
Ruslan Pedan si vybruslil až na levý kruh, odkud nepřekonal Šikina. Domácí brankář pak lapil puk po nahození Romana Byčkova.
52:39'
Spooner našel nahrávkou zpoza branky Georgije Bělousova, jehož střelu přizvedl nad horní tyčku bránící Nikolišin.
52:28'
Bartošák se teď měl co ohánět proti atakům členů první domácí formace Prince – Da Costa – Šumakov. Jeho spoluhráči nakonec zahráli na icing.
52:08'
Teď už se jedná spíše proto, zda Dmitrij Šikin uhájí čisté konto.
51:20'
50:50'
Špatnou rozehrávku hostí vystihl Nikita Trjamkin, jehož rána z osy minula Bartošákovu branku.
50:36'
Alexandr Gorškov si s kotoučem vybruslil na levý kruh. Po jeho střele švihem hru přerušil Šikin.
50:26'
Další střela Rylova. Tentokrát od modré a puk byl sražen mimo.
49:55'
Po přihrávce Volgina střílel z pravého kruhu Jakov Rylov. Šikin vyráží.
49:19'
Dvouminutový trest za držení dostává hostující Ryan Spooner. Přesilovka pro Chabarovsk.
48:39'
Nyní ale závar před již ležícím Šikinem. Nikdo z hráčů Amuru ale nedokázal dostat puk za brankovou čáru!
48:11'
Domácí celek směřuje k výhře, hru má pod kontrolou.
47:04'
Šikin si připisuje úspěšný zákrok po nahození Volgina z pravé strany hřiště. Hosté získali buly v útopčné třetině.
46:52'
Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
46:36'
Máme tu první reklamní pauzu ve třetí třetině.
46:18'
Radan Lenc hledal nástřelem od pravého mantinelu před brankou Davida Tomáška, který ale nedosáhl na kotouč.
45:45'
Šikin se nyní přemístil proti střele jednoho z hráčů hostujícího celku a drží tak čisté konto.
44:40'
Hattrick měl na holi Alexej Makejev! Ten po křížné přihrávce přestřelil z pravé strany poloodkrytou Bartošákovu klec!
42:46'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku! Jefim Gurkin přenesl hru nalevo, odkud z první pálil Sergej Šumakov. Bartošák se stačil přemístit, ale puk vyrazil pouze k SHANEOVI PRINCEOVI, jenž měl před sebou už jen odkrytou klec – 4:0. Asistence: Sergej Šumakov a Jefim Gurkin.
42:17'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Roman Byčkov – 2 min., držení).
41:40'
Uvidíme, s čím hosté přijdou do třetí třetiny. Potřebují hrát aktivně. Zatím jsme ale ani na jedné straně neviděli žádnou příležitost.
Hity – 11:11
Také ve druhé části utkání byl Avtomobilist lepší. Hostům stále chybí větší četnost střelby a tlak do branky. Gól nakonec padl pouze jeden. Ve 35. minutě zvýšil na 3:0 pro Jekatěrinburg dorážející Stěpan Chripunov. Zdá se, že domácí směřují k přerušení čtyřzápasové série porážek.
40:00'
39:20'
Z vrcholu pravého kruhu střílel Michal Jordán. Šikinem vyražený puk pak nedokázal dostat do poloodkryté branky Vladimir Butuzov! To byla velká šance Chabarovsku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:40'
Vladimir Kuzněcov vyzkoušel Bartošáka střelou z levého kruhu. Gólman Amuru přerušuje hru.
37:24'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
36:42'
Teď byl ale na levém křídle rozjetý Alexej Makejev. Ten proti povyjetému Bartošákovi naznačil střelu a ještě si kotouč potáhl více do strany. Gólman hostí ale dokázal situaci vybruslit a puk levým betonem vyrazit.
36:10'
Vypadá to, že třetí inkasovaný gól už hosty přeci jen trochu probudil. No, Amur už nemá na co čekat a co bránit.
35:45'
Hned po vhazování pálil Valerij Vasiljev. Šikin puk ztlumil na hrudi a přibyl mu tedy další zákrok.
35:40'
Pokus Vladimira Butuzova z pravé strany skončil v lapačce domácího gólmana Dmitrije Šikina. Tne dnes zatím nemá moc práce.
35:02'
Michal Jordán obětavě zaklekl do střely protihráče. Schytal to nepříjemně a chvíli zůstal klečet na ledě. Po přerušení hry na střídačku odkulhal. Snad ale bude kapitán Amuru v pořádku.
34:39'
Domácí navyšují už na 3:0! Stanislav Bočarov zavezl puk do útočného pásma a zadovkou ho přenechal spoluhráči Ryanovi Spoonerovi, který vystřelil. Bartošák vyrazil kotouč jen před sebe a dorážející STĚPAN CHRIPUNOV už to neměl těžké. Asistence: Stanislav Bočarov a Ryan Spooner.
33:36'
Teď už zase protiakce domácích, po které musel přerušit hru Bartošák.
33:16'
Hostující bek Roman Byčkov měl napřaženo na ose kluziště. Rychle ale proti němu vyjel protihráč, který jeho ránu zablokoval.
33:06'
Domácí se teď dopustili zakázaného uvolnění.
32:07'
Pavel Kulikov nahazoval od modré čáry puk na branku. U brankoviště ještě pracoval jeden z hráčů Avtomobilistu, Bartošák ale dokázal zakročit.
31:52'
Domácí v postavení mimo hru. Nařízena reklamní přestávka.
31:20'
Hosté dosud vystřelili na branku jen šestkrát. To je hodně zoufalý ofenzivní počin.
30:34'
První formace domácích zatlačila svého soupeře. Spooner posílal před branku nabídku na teč. Jeden ze spoluhráčů kotouč usměrnil mimo klec Amuru.
29:37'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
28:39'
Svjatoslav Grebenščikov si nabruslil na přihrávku za obranu. Byl ale tísněn a s jeho zakončením jednoruč si poradil domácí gólman Šikin.
27:57'
Bělousov nahrál doprava Ryanovi Spoonerovi. Ten z první střílel, ovšem Bartošák se přemístil včas.
27:30'
Do dobré příležitosti si z levé strany vyjel Alexandr Gorškov. Šikin si ale s jeho výpadem před branku poradil.
26:51'
Nahozený puk od modré čáry si Bartošák našel a raději ho podržel. Avtomobilist tak má buly v útočném pásmu.
25:41'
Také hosté jsou již kompletní.
25:21'
Domácí jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
25:10'
Stéphane Da Costa se dostal ke střele z levého kruhu, která skončila ve výstroji Patrika Bartošáka. Následuje reklamní přestávka.
24:43'
Zajímavá akce hostí. Bylo to v podstatě přečíslení 2 na 1. Ivan Nikolišin ale dostal puk před branku tak, že si ho musel rovnat a tím bylo po příležitosti.
23:40'
Síly na ledě se ale vyrovnají. David Tomášek je vyloučen za držení.
23:20'
Vladimir Kuzněcov zasáhl za hostující brankou nešťastně holí do obličeje jednoho z hráčů Amuru a daroval tak hostům přesilovou hru.
23:03'
Domácí brankář Šikin měl v první třetině jen tři zákroky. Ve druhé si ještě na puk nesáhl ani jednou.
22:30'
Hosté jen poslali puk do obranného pásma soupeře a odešli střídat.
21:16'
Domácí začali aktivně také druhou třetinu. Shane Prince nyní na levém kruhu nedokázal dosáhnout na přihrávku.
Hity – 5:8
V první třetině byli jasně lepší hokejisté Jekatěrinburgu, kteří tak zaslouženě vedou nad Chabarovskem 2:0. Oba góly vstřelil Alexej Makejev. Ten nejprve po 53 sekundách utkání zužitkoval situaci po vyhraném buly v útočném pásmu a forhendem zasouval kotouč do odkryté klece. Podruhé se pak útočník Avtomobilistu prosadil v 11. minutě, kdy překvapil brankáře Bartošáka pohotovým vytažením puku zpoza branky.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:48'
Domácí kontrolují hru s kotoučem na hokejkách.
18:07'
Pomalu směřujeme ke konci první třetiny, která zatím jasně patří domácímu celku.
16:28'
Asi největší šance hostí v dosavadním průběhu zápasu. David Tomášek se ocitl volný mezi kruhy, ovšem Dmitrij Šikin puk vytěsnil levým betonem!
15:25'
Valerij Vasiljev nahazoval od levého mantinelu puk před domácí branku. Tam nebyl nikdo ze spoluhráčů, kdo by mohl kotouč tečovat.
14:46'
Alexandr Ščemerov vypustil od modré čáry projektil, který rozezvučel pravou tyčku z pohledu Bartošáka! Hosté měli štěstí.
14:30'
14:12'
Hosté stále nemohou chytit tempo zápasu. Opět jsou zatlačeni do obranného pásma.
13:18'
Alexej Makejev už pomýšlel na hattrick! Jeho střelu z dobré pozice vyráží Bartošák.
12:36'
Shane Prince střílel z pravého kruhu do připraveného Bartošáka. Je tu reklamní přestávka.
12:03'
Hráči Jekatěrinburgu jsou po vstřeleném gólu opět při chuti a pokračují v náporu.
10:46'
Domácí vedou už o dva góly! Po nepřesné bekhendové střele Jefima Gurkina se dostal za brankou k odraženému puku ALEXEJ MAKEJEV. Ten si ho rychle vytáhl před brankoviště a zasunul za brankovou čáru dříve, než Bartošák stačil natáhnout ke své tyčce levý beton – 2:0. Asistence: Jefim Gurkin.
08:57'
Domácí si teď zase vytvořili velký tlak. Nakonec to vzal na sebe Jesse Blacker, který si z modré čáry vybruslil až před branku a z úhlu to zkusil na Bartošáka. Gólman Amuru si připsal úspěšný zákrok.
08:06'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, který táhl na pravém křídle Makejev. Ten nahrál na osu Spoonerovi, který ještě posunul puk doleva na Georgije Bělousova. Ten z první těsně minul Bartošákovu branku!
06:33'
Hosté se už přeci jen osmělují. V dobré pozici Michal Jordán ještě nahrával, Archipov však na puk nedosáhl.
05:42'
Domácí v cestě dopředu zastavilo odpískané postavení mimo hru.
05:20'
Do útočné třetiny se konečně podívali i hosté. Střelu od modré čáry vyrazil do ochranné sítě brankář Šikin.
04:45'
Amur je zatím hodně pasivní. Hraje se na jednu branku.
04:15'
Hned po buly vypálil Jakov Rylov. Bartošák svým zákrokem přerušil hru.
04:10'
Pokus Stěpana Chripunova končí v Bartošákově výstroji.
03:37'
Další závar před Bartošákem. Gólman hostí vyrazil střelu Vasilevského a následně pokryl i dorážku.
02:21'
Domácí začali zápas tím nejlepším způsobem. Rychle vstřelili gól a i po něm jsou aktivní.
01:30'
Další šance domácích! Patrice Cormier v tomto případě ztroskotal na Patrikovi Bartošákovi.
00:53'
Domácí se ujímají vedení po 53 sekundách zápasu! Po buly v jejich útočném pásmu se puk dostal až k brankáři Bartošákovi. Z jeho betonů ho vydoloval ALEXEJ MAKEJEV a po stáhnutí na forhend zasouval do odkryté klece. Asistence: Georgij Bělousov.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Šikin (Galkin, M. Zinčenko) – Rylov, Blacker, Trjamkin (C), Ščemerov, Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Salov – Prince, S. Da Costa, Šumakov – A. Makejev, Spooner, Bělousov (A) – S. Bočarov, P. Cormier, Chripunov – V. Kuzněcov, Rassejkin, P. Kulikov – Blednov.

Amur Chabarovsk: Bartošák (Alikin, Jevgrafov) – Jordán (C), R. Pedan, Volgin, Pivcakin, V. Vasiljev, Aljajev, Byčkov – Lenc, Galuzin (A), Tomášek – V. Butuzov (A), Nikolišin, A. Gorškov – Alexejev, Grebenščikov, Ljubimov – Zyrjanov, Šarov, Archipov.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Golovljov, Savenkov.
Michal Jordán (CHA) – 30 zápasů, 8 bodů (3+8)
David Tomášek (CHA) – 27 zápasů, 11 bodů (5+6)
Radan Lenc (CHA) – 30 zápasů, 9 bodů (5+4)
Patrik Bartošák (CHA) – 4 zápasy, průměr 3,93, úspěšnost 85,4 %, 0 nul
Avtomobilist Jekatěrinburg:
Hokejisté Jekatěrinburgu mají odehráno 29 zápasů, z nichž vytěžili stejný počet bodů. V tabulce Východní konference figurují na sedmém místě. Avtomobilist se momentálně výsledkově trápí. Poslední čtyři utkání totiž prohrál. Ve všech případech přitom hráči tohoto týmu padli o jediný gól. Naposledy doma podlehli 3:4 Nižněkamsku.