KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Magnitogorsk - 21. října 2021   17:30

Jokerit
Jokerit
18:24' Friman (Kivistö, Björninen) • 26:52' P. Holm (B. O'Neill, Pakarinen) • 35:30' Lindbohm (Pakarinen, Norman) • 49:22' Turunen (Hännikäinen, Kivistö)
4:5
(1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
Magnitogorsk
39:31' Zemčonok  (Korobkin, Maillet) • 40:44' M. Karpov  (Hultström, Olkinuora) • 42:13' Maillet  (M. Karpov, Goldobin) • 46:44' Leipsic   • 61:21' Hultström  (Goldobin)
Jokerit
Lindbäck (Juvonen) – Lindbohm (A), P. Holm, O. Leskinen, D. Sklenička, Kivistö, Friman – Joensuu, B. O'Neill (A), Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Hännikäinen, Kossila, Turunen – H. Ikonen, Björninen, M. Anttila (C).
Olenin, Oskirko – Ponamarenko, Šalagin
Hartwall Arena
6 142 diváků
Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Minulin, Pašnin (A), Makljukov, Hultström, I. Nikolajev – Korosteljov, Currie (A), Čibisov – Goldobin, Zernov, M. Karpov – Nikoncev, Maillet, Leipsic – Akolzin, A. Několenko, Korobkin.

David Sklenička (JOK) – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 23:13
Skončilo velmi dramatické utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Metallurg Magnitogorsk, které muselo za stavu 4:4 rozuzlit až prodloužení. V něm se prosadil hostující obránce Linus Hulström, který Magnitogorsku přisoudil bod navíc.
61:21'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté dávají vítěznou branku! LINUS HULTSTRÖM si dojel svou nepřesnou střelu a po otočce z ostrého úhlu chytře poslal kotouč na bránu, kde domácímu brankáři prošel mezi betony. Asistence: Nikolaj Goldobin.
60:59'
Střela Maxima Karpova zpoza obránce byla nepřesná. Následný útok domácím nevyšel.
60:28'
Nepřesná rozehrávka hostí znamená jen zakázané uvolnění.
60:20'
Kotouč se dostává na hole hostujících hokejistů, kteří jsou zatím ve vlastním obranném pásmu.
60:01'
Dnešní utkání sleduje 6 142 diváků.
Střely na branku 29-24
Skončila dramatická třetí perioda, ve které hosté otočili stav zápasu, ale domácí ještě vyrovnali, a tak zápas bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:08'
Domácí zakládají jednu z posledních akcí třetí periody.
58:27'
Kotouč je ve středním pásmu, kde jej mají ve své moci domácí.
57:37'
Hosté kotouč odehráli opět jen na icing, a tak stále nemohou vystřídat svou unavenou pětici.
56:56'
Hosté se po zmocnění kotouče zmohli jen na zakázané uvolnění.
56:33'
Domácí nyní vystihli rozehrávku soupeře a jsou to oni, kdo má tlak v útočném pásmu.
55:40'
Do samostatného úniku se dostal Maxim Karpov, který orazítkoval tyč!
54:45'
Dělovku Niklase Frimana zvládli hosté zablokovat a následně se osvobodili.
54:00'
Domácí jsou po vyrovnání aktivnějším týmem a jdou si za vstřelením vedoucí branky.
53:02'
Kalle Kossila si udělal z hostů slalomové tyče, když mezi nimi krásně projel, avšak jeho následné zakončení Jussi Olkinuora zneškodnil.
52:19'
Po nepřesné střele se k puku dostali hosté, kteří jej odpálili na icing.
52:05'
Nyní se ke kotouči dostávají domácí, kteří se ženou do útočného pásma.
51:07'
Dělovka Michail Pašnina od modré čáry byla nepřesná, avšak hosté zůstávají u puku.
50:12'
Po křižném pasu pálil v přečíslení Nicklas Jensen, jehož rána jen těsně minula pravou tyč!
49:22'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí přeci jen srovnávají skóre zápasu! Markus Hännikäinen se dostal k puku u modré čáry, když jeho následnou střelu v předbrankovém prostoru ještě tečoval TEEMU TURUNEN. Asistence: Markus Hännikäinen a Tommi Kivistö.
49:16'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Zernov – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
49:05'
Až teď se domácí dostali do šance, avšak střelu Veli-Matti Savinainena Jussi Olkinuora viděl, a tak kotouč vyrazil.
48:18'
Domácí jsou znatelně ovlivněni výsledkem. Ve třetí třetině se jim nedaří nic kloudného před bránou soupeře vytvořit.
47:25'
Nyní se hostům nepodařila rozehrávka. Je pískán icing.
46:44'
Hosté otáčejí vývoj zápasu! BRENDAN LEIPSIC se dostal do samostatného úniku, který zakončil naprosto precizním bekhendovým blafákem. Bez asistence.
46:00'
Z bezprostřední blízkosti se do zakončení dostal Denis Zernov, jehož pokus Anders Lindbäck vykopl betonem.
45:30'
Hosté jsou nyní nastěhováni před brankou soupeře, ale ke střele se zatím nemohou dostat.
44:38'
Střela Anatolije Nikonceva z levé strany byla z kategorie propagačních. Domácí brankář s tímto pokusem problém neměl.
43:50'
Do skvělé střelecké pozice se nejprve dostal Hannes Björninen, po něm ještě pálil Tommi Kivistö, avšak ani jeden z nich si na Olkinuoru nepřišel.
43:00'
Začíná se tedy nanovo. Domácí si v tuto chvíli v podstatě poprvé ve třetí třetina osahávají kotouč.
42:13'
Je vyrovnáno! Maxim Karpov z levého kruhu vyslal prudkou přihrávku, kterou v předbrankovém prostoru naprosto přesně tečoval PHILIPPE MAILLET. Asistence: Maxim Karpov a Nikolaj Goldobin.
41:50'
Maxim Karpov hledal křižným pasem Nikolaje Goldobina, ale tato kombinace úspěch neslavila.
41:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Philip Holm – 2 min., hákování).
40:44'
Hosté snižují na rozdíl jedené branky! Na přesný pas Linuse Hulströma si sjel MAXIM KARPOV, který z levého kruhu pálil naprosto nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Linus Hulström a Jussi Olkinuora.
40:01'
Skončila druhá perioda, která už byla o něco vyrovnanější, i když domácí měli stále herní převahu. Hosté však stříleli častěji než v první třetině, což se jim v poslední minutě třetiny vyplatilo, když Arťom Zemčonok snížil stav na současných 3:1. Hosté budou navíc mít na začátku třetí třetiny možnost přesilové hry.
Střely na branku 19-17
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení hole).
39:31'
Hosté ještě před přestávkou snižují! Do dobré pozice si sjel ARŤOM ZEMČONOK, které na levou stranu dostal přihrávku z mezikruží a hostující obránce následně pohotově zakončil, i když to měl na bekhend. Asistence: Jegor Korobkin a Philippe Maillet.
38:59'
Domácí se nyní dostali pod mírný tlak, a tak se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
37:49'
Po nepřesné rozehrávce hostí kotouč končí mezi střídačkami, a tak je hra opět přerušena.
37:38'
Domácím nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak se píská ofsajd.
37:21'
Hannes Björninen číhal před brankou na dorážku, ale domácí útočník se k ní nedostal.
36:37'
Obrázek hry se nemění. Domácí zatím dnes hrají opravdu skvěle. je až neuvěřitelné, jakou aktivitu mají už sedmatřicet minut.
35:30'
Domácí přidávají třetí branku! Iiro Pakarinen posunul puk na modrou čáru, kde stál PETTERI LINDBOHM, jehož střela propadla hostujícímu brankáři mezi betony. Asistence: Iiro Pakarinen a John Norman.
34:47'
Domácí jsou nadále aktivní. Hosté téměř nemají protihru.
34:00'
Do dobré šance se dostal Markus Hännikäinen, ale bohužel pro domácí křižný pas na jeho hůl nebyl přesný.
33:10'
Denis Zernov hledal z pravého kruhu volného Nikolaje Goldobina, ale ten byl domácí obranou dobře obsazen.
32:27'
Po pravém křídle do útočného pásma pronikl Nicklas Jensen, ale jeho následný pas nebyl přesný.
31:37'
Hosté byli pod tlakem, a tak se osvobodili jen za cenu icingu.
30:50'
Nahození Davida Skleničky ještě tečoval Iiro Pakarinen, ale Jussi Olkinuora si i se změnou směru kotouče poradil.
30:05'
Hosté se dostali do přečíslení dvou na nikoho, ale Anders Lindbäck zakončení Philippa Mailleta z první po dvou přihrávkách lapil!
29:17'
Domácí si nerozuměli při přechodu útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.
28:23'
Nahození Nicklase Jensena nebylo přesné, následně hosté kotouč vyvezli do bezpečí.
27:40'
Domácí nepolevují v aktivitě. Magnitogorsk dnes zatím opravdu není ve své kůži.
26:52'
Domácí využívají přesilovou hru! PHILIP HOLM obdržel kotouč na modré čáře a jeho následná střela švihem propálila vše, včetně brankáře hostí. Asistence: Brian O'Neill a Iiro Pakarinen.
26:16'
Rána Davida Skleničky byla nepřesná, ale tlak domácích pokračuje.
25:38'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Makljukov – 2 min., podrážení).
24:50'
Kotouč se ocitá mezi střídačkami, a tak je hra opět přerušena.
24:05'
23:37'
Domácí se zmocňují kotouče a odpalují jej přes všechny čáry do bezpečí.
22:50'
Hosté mají zatím tlak, ale zatím pálil jen Brendan Leipsic, jehož rána byla nepřesná.
22:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Teemu Turunen – 2 min., držení).
21:45'
Před Jussim Olkinuorou to opět hořelo, protože v předbrankovém prostoru operovali hned tři hráči Jokeritu, avšak puk za brankovou čáru nedostali.
21:00'
Také úvodní minuta druhé periody patřila domácímu celku, který pokračuje v aktivitě z první třetiny.
20:01'
Střely na branku 13-3
Skončila první třetina, ve které byla k vidění naprostá dominance Jokeritu, který byl po dobu celých dvaceti minut lepší, a tak není překvapením, že do kabin jdou právě domácí šťastnější. V 19. minutě se prosadil Niklas Friman.
20:00'
19:20'
Domácí do toho po vstřelené brance znovu šlapou. Snaží se své vedení před sirénou ještě navýšit.
18:24'
Domácí jdou do vedení! Krátce po vhazování od modré čáry vypálil NIKLAS FRIMAN, jehož rána se ještě pravděpodobně otřela o jednoho z hostujících obránců a kotouč následně skončil v síti. Asistence: Tommi Kivistö a Hannes Björninen.
18:20'
Hosté se ze sevření vymaňují jen odpálením puku na zakázané uvolnění.
18:00'
Souhra Philippa Mailleta a Brendana Leipsica nebyla přesná, a tak už opět útočí domácí hokejisté.
17:05'
16:24'
Denis Zernov se při vlastním oslabení dostal do zakončení, avšak nejednalo se o nikterak nebezpečnou střelu.
16:00'
Hosté se dostali ke kotouči a odpálili jej přes všechny čáry do bezpečí.
15:34'
Jokerit se sám vyhání z útočného pásma. Na vině byla nepřesná souhra na modré čáře.
15:05'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Korosteljov – 2 min., krosček).
14:54'
Z pravého kruhu pálil švihem Otto Leskinen, avšak střela mířila jen doprostřed brány, kde byl Jussi Olkinuora připraven.
14:23'
Domácí pokračují v aktivitě, avšak střela Philipa Holma mezi tři tyče nemířila.
13:31'
Do obrovské šance se naopak dostal Veli-Matti Savinainen, který zůstal sám v předbrankovém prostoru, kde obdržel kotouč, ale byl už dost blízko bráně, a tak puk skončil ve výstroji Olkinuory.
12:33'
Hosté jsou dnes zatím opravdu bezzubí. Jejich další útočná snaha nepřinesla ani střelu na branku.
11:41'
Čtvrtá formace Jokeritu byla nyní usazena v útočné třetině, ale ke střele se nedostal nikdo v domácím dresu. Hosté následně puk odpálili na icing.
10:36'
Veli-Matti Savinainen posunul kotouč do výhodnější pozice na Johna Normana, jehož bekhendové zakončení skončilo na hrudi Jussiho Olkinuory.
09:53'
Po delší době se do útočného pásma dostali také hosté, ale bylo z toho jen nepřesné nahození v podání Joshe Currieho.
09:05'
Domácím nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.
08:17'
Domácí čtvrtá formace byla nyní blízko ke vstřelení první branky zápasu, avšak Hannes Björninen netrefil dorážku podle svých představ.
07:23'
Domácí ještě pokračovali v tlaku, který vyústil ve střelu Teema Turunena, avšak Jussi Olkinuora odolal.
06:47'
06:34'
Brian O’Neill hledal křižným pasem Iira Pakarinena, ale hosté tuto kombinaci vystihli.
06:09'
Kotouč se opět ocitá až za bránou domácího týmu.
05:38'
Nahození Davida Skleničky skončilo jen na zadním mantinelu a hosté se následně dokázali osvobodit.
04:47'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Philippe Maillet – 2 min., podrážení).
04:07'
Ránu od modré čáry Jussi Olkinuora vyrazil jen před sebe, když následně ještě Henri Ikonen dorážel, avšak hostující gólman odolal.
03:14'
Špatnou rozehrávku domácích vystihl Philippe Maillet, ale hostující útočník z toho nic nevytěžil.
02:30'
Druhá útočná formace domácích byla v tlaku, ale nakonec z toho vznikla jen zablokovaná rána z hole Petteriho Lindbohma.
01:44'
Na opačné straně se ke střele z pravého kruhu dostal Brendan Leipsic, avšak mířil jen do výstroje Anderse Lindbäcka.
00:49'
První formace domácího celku se probojovala do útočného pásma, ale Brian O’Neill a jeho lajna si šanci nepřipravila.

Metallurg Magnitogorsk

Metallurg zatím v této sezóně předvádí úchvatné výkony, které jsou dokumentovány v tabulce celé KHL. Magnitogorsku patří první příčka v celé lize, když po odehraných devatenácti zápasech má tento celek na svém kontě třicet čtyři bodů při skóre 74:39.
Jokerit Helsinky

Jokerit není v posledních zápasech v ideální formě, ale i tak se v současné chvíli nachází na dobré pozici v tabulce. Po dvaceti odehraných zápasech má tým z hlavního města Finska na svém kontě osmadvacet bodů při skóre 63:59, což v současné chvíli stačí na třetí příčku v Západní konferenci. Z posledních sedmi zápasů tento tým zvítězil jen dvakrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.