KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Vladivostok - 17. listopadu 2021   17:30

Jokerit
Jokerit
06:45' Nicklas Jensen (B. O'Neill, O. Leskinen) • 12:02' B. O'Neill (Schroeder, Friman) • 16:27' Björninen (B. O'Neill, A. Grant) • 59:10' Junttila (M. Anttila, O. Leskinen)
Vladivostok

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:14
Utkání je u konce a Jokerit svůj náskok dotáhl do vítězného konce. Ve třetí třetině se Admiral marně snažil něco udělat s nepříznivým stavem, na Juvonena nenacházel recept a Helsinky mohly hrát v klidu. Jokerit se nikam nehnal, pečlivě si hlídal střední pásmo a vypadalo to, že se skóre měnit nebude. Nedošlo ani na závěrečnou power-play a Vladivostok v poslední minutě nakonec ještě jednou inkasoval. Ze vzduchu sklepl puk do sítě Julius Junttila a uzavřel skóre na 4:1. Jokerit je po dnešní výhře první v Západní konferenci se 42 body, Vladivostok je ve Východní konferenci poslední se 17 body.
59:10'
Jokerit právě vstřelil branku!
Přesto je tu pojistka na výhru. Domácí tým se dostal do útočného pásma, po Anttilově přihrávce z levé strany na pravý kruh si zpracoval JULIUS JUNTTILA a i když mu Serebrjakov první pokus vyrazil, tak ze vzduchu už puk srazil do sítě – 4:1. Asistence: Marko Anttila, Otto Leskinen.
58:30'
Jokeritu bohatě stačí držet puk ve středním pásmu, nikam se finský klub nežene.
57:37'
Hosté se nemohou udržet v útočném pásmu, gólman tak stále nemůže odjet na střídačku.
56:59'
Každou chvíli se dá čekat odvolání Serebrjakova a power-play Vladivostoku.
56:42'
Zakázané uvolnění domácích, vše se po krátké pauze vrátí před Juvonena.
55:10'
Poslední minuty se hraji hodně rozháraně, na obou stranách je plno nepřesností při přechodech do útoku.
54:11'
Vladislav Kaletnik se po přejezdu modré čáry ke střele nedostal, o puk byl připraven.
53:46'
Vladivostok nahazoval puk do útočného pásma, jenže to šlo zpoza červené čáry a bylo z toho zakázané uvolnění.
53:01'
Jokerit oslabení přečkal bez úhony, zase se tak bude hrát v plném počtu na obou stranách.
52:00'
Puk je za brankou Admiralu, hosté se marně snaží založit povedenou útočnou akci.
51:22'
Přihrávka na Kestnera nebyla přesná, hosté se tak sami zbavili útočného pásma.
51:01'
Už je odpískáno, dvě minuty za hákování dostal Otto Leskinen.
50:43'
Bude se zase vylučovat, hosté mají v tuto chvíli ponechanou výhodu a operují v útočném pásmu.
50:12'
Nahození domácích do útočného pásma, víc ale Jokerit nezvládl, už se zase hraje na opačnou stranu.
49:39'
Už to vypadalo, že se Ševčenko dostane do útoku pravým křídlem, jenže byl až moc rychlý a sám se nechal chytit v postavení mimo hru.
48:35'
Puk létá vzduchem před Serebrjakovem, domácím se jej ale nedaří trefit a vidíme jen promáchnutí naprázdno.
47:45'
Hosté přečkali i další oslabení, po Mozíkově návratu je Admiral v plném počtu.
47:31'
Turunen nenašel prostor pro střelu přes obránce, raději rozvinul hru do šířky.
46:27'
Grantova bomba skončila v Serebrjakově lapačce. Po přerušení hry se ještě chvíli řešil tvrdý zákrok hostujícího Arťuchina u mantinelu, do tří však hosté nejdou.
46:06'
Na levou stranu dostal přihrávku Schroeder, svou ranou ale nechal vyniknout pouze brankáře Serebrjakova.
45:45'
Už to ale zase neplatí, neboť Vojtěch Mozík se dopustil hákování a je tu tak další přesilovka pro Jokerit.
45:25'
Už jsou zase oba celky v plném počtu.
45:19'
Dvě sražené střely Jokeritu, přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.
44:35'
Až teď vyslal ránu od modré čáry Grant, jeho dělovka skončila těsně vedle.
44:07'
Domácí krouží v útočném pásmu, je to ale pouze ve formě přihrávek, střelba schází.
43:25'
Zase se bude vylučovat, tentokrát na straně Vladivostoku. Dvě minuty za podrážení dostal Daniil Kolokolcev.
42:49'
Je po přesilovce, tato se Admiralu ale vůbec nevydařila.
41:44'
Moc nescházelo a bylo to o tři branky. Do brejku se dostal Junttila, jeho střelu Serebrjakov neudržel a puk se pomaličku sunul k brankové čáře. Nakonec se zastavil o tyčku a hosté jej pak odpálili do bezpečí.
41:20'
Přechod hostů do útočného pásma byl trochu kostrbatý a podle toho to také dopadlo – pískalo se postavení mimo hru.
40:49'
Hned v úvodu třetí části je tu další vyloučení, na trestnou lavici zamířil domácí Otto Leskinen, ten se provinil podrážením.

Trestné minuty: 6:10
Čtyřicet minut hry je za námi a skóre je stále 3:1 pro Jokerit. Jestliže jsme v první třetině sledovali akční hokej s šancemi, tak v té druhé následoval pokles tempa a více nepřesností. Přesto se dá říci, že i tak byli domácí lehce lepší, na Serebrjakova ovšem recept nenašli. A jelikož to platilo i na opačné straně u Juvonena, gólu jsme se nedočkali.
40:00'
39:36'
Ještě jedno vhazování, tentokrát před Juvonenem. Domácí ale buly vyhráli a drží puk na svých holích.
38:29'
Oba celky jsou již v plném počtu.
38:24'
Hostující Fazylzjanov mohl střílet z levého kruhu, nakonec si to ale rozmyslel a sjel si blíže k brance. Následný bekhend mu byl zablokován.
37:51'
Hra ve čtyřech přináší hokej v malém tempu, kombinace na obou stranách váznou.
36:29'
Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, na trestnou lavici míří hostující Jevgenij Gračov s dvouminutovým trestem za krosček. Se stejným trestem je ale vyloučen i domácí Nicklas Jensen.
36:10'
Je po přesilovce, hosté jsou v plném počtu, nicméně se musí stále bránit výpadům Jokeritu.
35:34'
Vladivostok vyhazuje přes všechny čáry.
35:02'
Savinainen si po projetí do útočného pásma najel mezi kruhy, na střelu už ale nenašel prostor.
34:10'
Další přesilovka pro Jokerit, dvě minuty za držení dostal Libor Šulák.
33:30'
Vypadalo to jako postavení mimo hru, nicméně Björninenův průnik do pásma nechali sudí pokračovat. Tomu ovšem puk utekl a skončil u hráčů v bílém.
32:59'
Po delší době si připsal zákrok i brankář Juvonen, krotil ránu Verby z levého křídla.
32:29'
Sledujeme více taktickou bitvu, na obou celcích je vidět, že nechtějí hlavně udělat chybu.
31:36'
Vjačeslav Ušenin měl napřáhnuto k tvrdému golfáku, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a pouze nahazoval. No a s tím si obrana Helsinek hravě poradila.
30:40'
Leskinenova rána od modré byla zablokována, puk se vykutálel do středního pásma a dopředu už míří zase Admiral.
29:45'
Další výpady před Serebrjakovem, ten si ale je v této třetině jistý a drží svůj tým nad vodou.
28:58'
Je po přesilovce, Arťuchin se zase vrátil na ledovou plochu.
28:56'
Výsledkem byla střela zpoza kruhů, Serebrjakov si připsal jistý zákrok. Po odpískání se strhla před brankou krátká rozmíška, sudí to ale ponechali bez trestů.
28:35'
Povedlo se to až nyní a finský celek rozjíždí kombinaci.
27:45'
Zatím to není povedená přesilovka, Jokerit se marně snaží se probít do útočného pásma.
26:58'
U mantinelu předvedl ostrý zákrok hostující Jevgenij Arťuchin a už míří na trestnou lavici. Dostal dvě minuty za držení.
26:34'
Z pravé strany se před Juvonena natlačil hostující Ševčenko, zblízka ovšem puk za jeho záda nepropasíroval.
25:46'
Jokerit začíná zase přidávat na tempu, daří se mu kombinace, chce to ale ještě přidat v koncovce. Zde to zatím ve druhé třetině skřípe.
24:39'
Od pravého mantinelu to zkoušel domácí Anttila, Serebrjakov i přes zhoršený výhled zvládl připsat další úspěšný zákrok.
23:29'
Na chvíli byl před Serebrjakovem volný puk, pod něj jej pak posunul Vladislav Ušenin a hra byla opět přerušena.
22:11'
Úvod druhé třetiny je trochu rozkouskovaný častými přerušeními, hra tak postrádá tempo z úvodní dvacetiminutovky.
21:52'
Kousek od modré čáry napřáhl Otto Leskinen a docela vystrašil Serebrjakova, neboť střela prolétla jen těsně vedle tyčky!
21:39'
Nahození po mantinelu do útočného pásma, Serebrjakov a spol. ale mohli zůstat v klidu, tohle se domácím moc nepovedlo.
20:59'
Domácí přečkali i zbytek oslabení a hrají zase v plném počtu.

Trestné minuty: 4:4
První třetina je za námi a my v této části viděli obrovskou převahu Jokeritu. Domácí tým se dostal do vedení v sedmé minutě, kdy se střelou z kruhu prosadil Nicklas Jensen. Pak sice hosté srovnali Andrejem Obidinem po přečíslení dva na jednoho, jenže od té doby se hrál hokej na jednu branku. V úvodu 13. minuty opět strhl náskok na stranu Helsinek Brian O'Neill a v 17. minutě bleskově využil přesilovku Hannes Björninen. Jokerit tak vede 3:1 a má tak skvěle našlápnuto k dalšímu bodovému zisku.
20:00'
19:54'
Vojtěch Mozík zakončoval z vrcholu levého kruhu, jeho bomba ale skončila na Juvonenových chráničích.
18:59'
Na závěr je tu přesilovka pro Vladivostok, dvě minuty za sevření puku rukou totiž dostal Nicklas Jensen.
18:11'
Tečované nahození od modré čáry, Serebrjakov promáchl naprázdno, ale mohl být v klidu, puk skončil na zadním mantinelu.
17:55'
Sledujeme teď hokej na jednu branku, na tu hostující. Admiral má obrovský problém vůbec udržet puk po delší dobu.
16:27'
No a přesilovka je velice rychle využitá. Zpoza branky přihrával O'Neill, našel HANNESE BJÖRNINENA a ten, i když byl těsně bráněn, dokázal si zpracovat a po ledě a podél Serebrjakova betonu skórovat střelou po ledě – 3:1. Asistence: Brian O'Neill, Alex Grant.
16:11'
Přesilovka pro Jokerit, dvě minuty za hákování totiž dostal Andrej Jermakov.
15:50'
Píská se hra vysokou holí, provinili se hosté. Jejich rozlet tak byl zastaven.
14:41'
Björninen vystihl rozehru hostů, u mantinelu se už ale ke střele nedostal a o puk přišel.
13:43'
Nahozeny puk dolétl až za branku Jokeritu, Juvonen jej zastavil a pomohl rozehrát.
12:02'
Je tu další gól, Helsinky jdou zase do vedení. Z pravého kruhu přihrával Schroeder, BRIAN O'NEILL sice z první nezakončil, ale dokázal puk udržet a z bekhendu překvapil Serebrjakova – 2:1. Asistence: Jordan Schroeder, Niklas Friman.
11:11'
Admiral ve svém pásmu lehce nestíhá, domácí tým předvádí rychlé kombinace a snaží se i o časté zakončení.
10:37'
Sledujeme velice akční hokej z obou stran, Jokerit se opět cpe před Serebrjakova a ten je zase v ohni střel.
09:42'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho a tuto výbornou situaci přetavili v jednoduché zakončení. Jevgenij Gračov přihrál na levou stranu na ANDREJE OBIDINA a ten z první překonal přemisťujícího se Juvonena. Asistence: Jevgenij Gračov.
09:19'
Síly na ledě se vyrovnávají, neboť hosté hráli v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Rihards Bukarts.
09:07'
Jokerit se osvobozuje, puk letí přes všechny čáry.
08:37'
Kestner v útočném pásmu prostrčil přihrávku na Sajustova, ten zakončoval zblízka, mířil ovšem těsně vedle.
07:25'
V pásmu Jokeritu se strhla krátká, ale výživná potyčka a sudí mají první práci. Na trestnou lavici zamířil Jordan Schroeder, jehož faul kolenem celou akci odstartoval.
06:45'
Domácí tým jde do vedení. Puk prošel na pravou stranu, kde měl hromadu prostoru NICKLAS JENSEN, ten si najel do útočného pásma a z kruhu se mu povedlo svou střelu procedit přes Serebrjakova za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Niklas O'Neill, Otto Leskinen.
06:02'
Puk se z levé strany dostal na pravý kruh, odkud z první vystřelil Grant. Serebrjakov vyrazil vynikajícím reflexem.
05:27'
Po vyhraném buly před Serebrjakovem přišla bomba od modré čáry, puk skončil na plexi za brankou.
05:08'
Rychlý výpad hostů, do sóla se dostával Vladislav Ušenin, vystřelil na levou ruku gólmana Juvonena, ten zakročil svou lapačkou.
04:44'
Prudká střela od modré čáry, u branky navíc stínil Pakarinen, Serebrjakov má další úspěšný zákrok.
03:59'
Serebrjakov se má v úvodu opravdu co ohánět, zatímco Juvonen se zatím nudí.
02:36'
Po zakázaném uvolnění se hra zase vrací před Serebrjakova.
01:50'
Admiral se ještě prakticky nedostal za červenou čáru, domácí vstoupili do utkání hodně aktivně. Střelu těsně vedle předvedl Hännikäinen.
00:59'
Neuspěl ani Sklenička, jeho pokus po sjetí si z modré čáry byl zablokován.
00:41'
První akce utkání před brankou se zjevil domácí Jensen, nedokázal ale zblízka Serebrjakova překonat.
00:01'

Jokerit Helsinky: Juvonen (Lindbäck) – A. Grant, Lindbohm (A), D. Sklenička, O. Leskinen, Friman, Kivistö – B. O'Neill (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pakarinen, Norman, Savinainen – Turunen, Kossila, Hännikäinen – M. Anttila (C), Björninen, Junttila.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Nalimov) – Chamidullin, F. Beljakov, Šulák, Mozík, Kolokolcev, Jermakov, Palivko, Fazylzjanov – Lugin (C), Gračov (A), Obidin – Rihards Bukarts, Sajustov, Kestner – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, A. Ševčenko – Verba, Kaletnik, Arťuchin (A).

Rozhodčí: Vasiljev, Kuljov – Antonov, Ivanov.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Zápas v Hartwall Areně začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

David Sklenička (JOK) 9 (3+6)
Libor Šulák (VLD) 14 (4+10)
Vojtěch Mozík (VLD) 7 (2+5)
Admiral Vladivostok

Hosté jsou na tom zcela naopak, ve Východní konferenci jsou na posledním místě, když do dnešního dne nasbírali pouze 17 bodů a na pozice pro play off už ztrácí plných deset bodů. Naposledy se tým představil na ledě Rigy a odjel s prázdnou, neboť góly Ušenina a Gračjova nestačily a Admiral tak prohrál 2:3.

Jokerit Helsinky

Domácí tým je v tuto chvíli lídrem Západní konference se ziskem 40 bodů a má tedy jednobodový náskok na Petrohrad. Jokerit se vrátil ze šestizápasového tripu, který pro klub dopadl velmi dobře, Helsinky totiž hned čtyřikrát vyhrály. Naposledy však Jokerit neuspěl, na ledě Dynama Moskva skóroval pouze Kivisto a Dynamo tak vyhrálo 3:1.

Posledních pět odehraných zápasů

Novosibirsk – Jokerit 0:2
Nur-Sultan – Jokerit 1:4
Riga – Jokerit 1:4
Dynamo Moskva – Jokerit 3:1
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Admiral Vladivostok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.