KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Čerepovec - 17. listopadu 2021   17:10

Minsk
Minsk
32:00' K. Voronin  • 37:12' Pyškajlo (Tedenby) • 39:53' L. Bengtsson (Usov)
3:4
(0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Čerepovec
Čerepovec
26:18' Jemec  (M. Kazakov) • 33:05' Timašov  (Kolmykov, Šostak) • 45:05' Vovčenko  (M. Tichonov, Kodola) • 65:00' Vovčenko
Minsk
Naumov, Ovčinnikov – Viljugin, Parikov
Minsk Arena, Minsk
Čerepovec
Šostak (41. Šugajev, Podjapolskij) – Chochlov, Press, M. Tichonov, N. Makejev, M. Chabarov, Timašov, Rogov – Dmitrij Moisejev, Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Geraskin – Jemec, Kolmykov, M. Kazakov.

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Přesilové hry: 0/3 – 0/7
Branky začaly padat až ve druhé třetině. Hosté se dostali do vedení zásluhou Jemce, který si položil brankáře a ladným zakončením jej překonal. Srovnáno bylo o pět minut později zásluhou Voronina. Timašov krátce nato poslal opět do vedení Severstal, jenže do konce druhé části bylo otočeno. Ve 38, minutě se prosadil Pyškajlo, na kterého individuální akcí navázal sedm vteřin před sirénou Bengtsson. Hosté se kýženého srovnání dočkali zkraje třetí části, prosadil se Vovčenko. Ten samý hráč následně rozhodl i samostatné nájezdy.
Je konec. v bláznivém utkání s obraty ve skóre vítězí Severstal Čerepovec po samostatných nájezdech, domácím dnes za jejich snahu zůstává alespoň bod.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je DANIIL VOVČENKO.
Beck najel mezi kruhy a švihem na lapačku nepřekonal gólmana Severstalu!
Pilipenko také zvolil střelu, brankář Kolosov ji vyrazil.
Strömwall nic nevymýšlel, trefil beton brankáře a dá se říci, že svůj nájezd zahodil.
Geraskin to také zkoušel do forhendu, jenže jemu se zakončení nepovedlo.
Bujnickij provedl kličku do forhendu a se štěstím proměňuje, Minsk žije.
Výborně Kolosov. Při zákroku si pomohl hokejkou, takže Press neuspěl.
Bengtsson neuspěl, při zakončení mu ujel kotouč.
Vovčenko předvedl ukázkový blafák a Severstal vede v rozstřelu 2:0!
Tedenby naopak neuspěl, jeho klička skončila zákrokem brankáře.
Jemec si pohrál s brankářem, položil ho a dokázal mu umístit puk mezi nohy.
Samostatné nájezdy začínají.
S velkým vypětím všech sil se hostům povedlo v oslabení v závěru prodloužení ubránit, takže tento zápas rozhodnou až samostatné nájezdy!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:19'
A puk míří přes všechny čáry, hosté se osvobozují.
63:58'
Šugajev musel řešit střelu od Becka od modré čáry. Útočník Minsku využil toho, že měl brankář Severstalu zakrytý výhled, přesto ho nepřekonal.
Oddechový čas pro domácí.
63:37'
Za držení míří na trestnou lavici Kodola, takže si Dinamo Minsk zahrají přesilovou hru.
63:08'
Geraskin měl gólovku jako hrom. Povedlo se mu najíždět zkraje na osamoceného brankáře, ale nepřekonal jej!
62:15'
Zajímavým kouskem se prezentoval Korobov, který si to namířil do pásma soupeře. Nejdůležitější věc – přesná střela – mu nevyšla.
61:56'
Kotouč se rychle vyměňoval v trojici hráčů, ale už je znovu na hokejkách domácích v jejich obranném pásmu.
61:37'
Osmělují se i domácí, kteří momentálně kombinují v útočném pásmu soupeře.
60:42'
Press zavezl puk do útočného pásma, poté ale neměl tolik odvahy, aby šel do riskantní kličky a opět se s kotoučem vrátil mimo nebezpečné území Minsku.
60:01'
Máme za sebou tři třetiny, vítěze střetnutí stále neznáme. Čeká nás prodloužení, protože hosté, kteří šli do třetí části za nepříznivého stavu, dokázali utkání srovnat. Konkrétně to byl Vovčenko, jenž tečoval střelu od modré čáry.

Střely: 24 – 36
60:00'
59:37'
V samém závěru je Dinamu odpískáno ještě zakázané uvolnění. Do konce závěrečné pasáže zbývá třiadvacet sekund. Vypadá to, že nás čeká prodloužení.
59:26'
58:57'
A puk je opět v bezpečí, hokejisté Minsku jej znovu odpálili až k brankáři Čerepovce.
58:22'
Domácí se zvládají bránit, nyní navíc puk míří až k brance Severstalu.
57:50'
Geraskin na pravém kruhu chtěl prověřit Kolosova, jenže jeho pokus letěl vedle, takže k ohrožení branky Minsku nedošlo.
Oddechový čas pro hosty.
57:26'
Beck je vyloučen za sekání, což může jeho tým přijít draho. Hosté mají výbornou šanci, jak se dostat do vedení těsně před koncem třetí třetiny.
57:12'
Liška dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, odkud se góly střílejí. Forvard Čerepovce mířil těsně vedle.
56:35'
A opět se bude vylučovat na domácí straně, Severstal zatím hraje v šesti v poli.
55:53'
Kolmykov si to namířil do útočného pásma, ale při pokusu o kličku ztroskotal na prvním bránícím hráči soupeře.
55:16'
Nyní se domácí dostali pod menší tlak, takže rozhodně přišlo vhod, že dostali puk do pásma soupeře, aby unavená pětice mohla vystřídat.
54:12'
Útočnou akci za sebou mají i hokejisté Minsku. Nevedla ani ke střele, takže Šugajev nemusel zasahovat.
53:30'
Hosté se udrželi v pásmu i po konci přesilové hry. Zpoza branky si před ní sjel Kodula a snažil se překonat brankáře Minsku střelou na přední tyč, což se mu nepovedlo. Kolosov všechno volné místo ucpal.
53:06'
52:31'
Hostům se povedlo dostat do útočného pásma a hlavně se v něm udržet. Od modré čáry to nebezpečně zkoušel Timašov, jeho ránu ukryl v lapačce Kolosov.
51:43'
A opět je kotouč v pásmu Čerepovce.
51:20'
Domácí se osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.
51:06'
Korobov se ve středním pásmu dopustil podrážení a sudí jsou nekompromisní, domácí hráč odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Máme tu šestou početní výhodu pro Severstal.
50:23'
Tempo utkání vůbec neupadá, ba naopak. Zároveň se nepřerušuje, což na spádu jen přidává.
49:57'
O puk se bojovalo ve středním pásmu, dokud ho hosté nedostali do toho útočného. Tam o něj svedli marný boj, znovu hrají domácí.
49:19'
Guslistov se prokličkoval přes střední pásmo do toho útočného, jenže proti přesile bránících soupeřů dlouho puk neudržel.
48:26'
Domácí se po konci přesilovky udrželi v útočném pásmu, z levého kruhu vystřelil prudce Beck. Jeho ránu brankář Čerepovce vykopl levým betonem.
48:10'
47:52'
Další střela Bengtssona od modré čáry, kterou brankář Severstalu vyrazil před sebe. Dorážkou se jej pokusil překonat Usov, ale Šugajev si s nepřehlednou situací poradil.
47:27'
Bengtsson se opřel do kotouče od modré čáry a Šugajev si připisuje důležitý zákrok.
46:10'
Liška předvedl dva zákroky na hraně a rozhodčí mu to zřejmě sečetli. Slovenský forvard míří na trestnou lavici za napadení. Domácí mají powerplay.
45:05'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Tichonov, těsně před Kolosovem puk tečoval DANIIL VOVČENKO, který změnil dráhu letu kotouče tak dobře, že skončil za brankářem Minsku. Máme opět srovnáno – 3:3. Asistence: Michajl Tichonov, Vladislav Kodola.
44:44'
Šugajev si připisuje úspěšný zákrok po střele Šinkeviče od modré čáry.
44:20'
Teď k tomu dostali zdarma příležitost, protože se Dinamo dopustilo zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Kolosova.
44:06'
Severstal má kotouč na svých hokejkách, ale zatím se hosté nedokáží dostat do pásma.
43:34'
42:50'
V celé prozatímní přesilové hře jsme zajímavější střelu na branku zaznamenali až za její polovinou. Z levého kruhu pálil bez přípravy Vovčenko, Kolosov jeho pokus vytěsnil mimo.
41:34'
Domácí se sráží sami zbytečnými fauly, ten další zaznamenal Graovac, který míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
40:53'
Hosté se do toho od začátku třetí periody pořádně opřeli. Od modré čáry střílel Timašov a před brankou Minsku z toho byl pořádný zmatek.
40:01'
Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Konstantin Šostak, přichází Dmitrij Šugajev.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Střely: 16 – 23
Střely ve druhé třetině: 8 – 13
Zatímco jsem žehral, že v první třetině nepadl ani gól, tak nám to oba týmy vynahradily v té druhé. Čerepovec se dostal ve 27. minutě do vedení, když si Jemec vychutnal před brankou zcela osamocen Kolosova. Autor úvodní trefy následně udělal chybu, po které přišlo první vyrovnání. Voronin proměnil samostatný únik a dal na 1:1. O minutu později se stav opět měnil, Severstal znovu vedl. Timašov dostal přihrávku na pravý kruh, odkud mířil přesně na bližší tyč. Necelé tři minuty před sirénou Pyškajlo vymetl Šostakovi pavučinku v horním růžku a dal zápasu remízový stav. Ten narušil sedm vteřin před klaksonem Bengtsson, po krásné individuální akci tento obránce poslal Minsk poprvé v utkání do vedení.
40:00'
39:53'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelný závěr prostřední části! LUKAS BENGTSSON dostal kotouč ve středním pásmu, po levé straně mantinelu obehrál obránce soupeře a nabruslil si až před branku do zakončení, kterým překonává Šostaka – 3:2! Asistence: Ilja Usov.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:12'
Je znovu srovnáno. Domácím se to povedlo těsně před koncem druhé třetiny. Po zmatku v obraně Čerepovce přihrával zpoza branky Tedenby před ní, kde byl výborně postavený NIKITA PYŠKAJLO, jenž prostřelil Šostaka na bližší tyč – 2:2! Asistence: Mattias Tedenby.
36:42'
Navrátilec Mosaljov se do hry zapojil ihned po opuštění trestné lavice. Oslovil přihrávkou Voronina, který z levého kruhu trefil Šostaka. Brankáře Čerepovce o chvilku později nepřekonal ani Graovac střelou z velké blízkosti.
36:26'
35:28'
Výbornou práci odvádí také Press. Ten se nabízel několikrát na levé straně a dvakrát nebezpečně vystřelil, Kolosov zůstal nepřekonán.
34:48'
Jako první to v této početní výhodě zkusil od modré čáry obránce Chochlov. Propálil vše, co mu stálo v cestě, jeho ránu zastavil až mantinel.
34:26'
Tohle byl opravdu zbytečný útočný faul, kterým se provinil Mosaljov, ten u mantinelu objal soupeře a obdržel dvě minuty za držení. Hosté mají přesilovou hru.
33:51'
Hosté se po vedoucí trefě opět ženou kupředu, odskočení na rozdíl dvou branek by jim dalo větší jistotu.
33:05'
Nedáš, dostaneš. Známé rčení se opět potvrdilo. Po neproměněné situaci dvou na jednoho se hosté dostali rychle do útočného pásma, kde puk zpoza branky zamířil až na pravý kruh, odkud mířil NIKOLAJ TIMAŠOV přesně – 1:2! Asistence: Maxim Kolmykov, Konstantin Šostak.
32:50'
Domácí mohli během necelé minuty otočit! Mosaljov jel s Děmkovem dva na jednoho a situaci se rozhodl vyřešit střelou, bohužel pro Dinamo trefil pouze Šostaka!
32:00'
Máme srovnáno! KIRILL VORONIN využil zaváhání Jemece na modré čáře, sebral mu kotouč a svůj samostatný únik proměnil suverénní střelou pod břevno, Šostak neměl nárok – 1:1! Bez asistence.
31:50'
Domácí ve snaze rychle se dostat do pásma soupeře zkazili rozehrávku a opět se provinili zakázaným uvolněním.
30:41'
30:32'
Od modré čáry to zkoušel Lindholm, ani on nedokázal Šostaka překonat.
30:15'
Opět je kotouč až u Kolosova.
29:39'
A hosté vyhazují kotouč až do pásma Dinama.
29:10'
Výborný zákrok předvedl Šostak, který téměř v polovině utkání stále drží čisté konto. Beck se ho pokusil překonat z pravého kruhu švihem, ale brankář Čerepovce se vytasil se skvělým reflexivním zákrokem lapačkou.
28:41'
Domácí mají velkou možnost ke srovnání. Budou hrát první přesilovou hru v utkání, za držení byl vyloučen Dumbadze.
28:29'
Od modré čáry to zkusil Tichonov. Nositel slavného jména pouze prověřil Kolosovovu připravenost.
28:11'
Třetí formace hostů se dostala do útočné třetiny, dlouho v ní ovšem nepobyla. Defenzíva Minsku tentokrát žádnou chybu neudělala.
27:30'
Domácí se po inkasované brance vydali vstříc ofenzívě. Šostak nemusel řešit složitosti, protože Minsk se zatím zmohl jen na dva pokusy z dálky.
26:18'
Máme tu první gól v zápase, vedení se ujímají hokejisté Severstalu. Po přechodu do útočného pásma nepřesně střílel Kazakov, který následně v rohu vybojoval puk, předložil jej před branku, kde byl osamocený IVAN JEMEC, který si pohodlně vychutnal brankáře a otevřel skóre – 0:1! Asistence: Maxim Kazakov.
24:53'
To je fantazie! Šestak předvedl výtečný zákrok. Beck a Strömwall ujížděli dva na jednoho, druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku, ale skóre se nemění, protože famózně na čáře roztáhl brankář Čerepovce.
23:52'
I další útočná řada Čerepovce zamkla soupeře v jeho třetině. Ani tentokrát Kolosov nezasahoval vůči velké nebezpečné šanci. Bez přerušení se hraje přes tři minuty.
23:16'
Nyní musel Kolosov svému celku dokonce pomoci s rozehrávkou.
22:30'
Poměrně dlouhou pasáž se hrálo v obranném pásmu Minsku. Chabarov se snažil oslovit před brankou Guslistova, ale jeho záměr mu přesně nevyšel.
21:32'
Hra se stěhuje před Kolosova, protože se domácí provinili zakázaným uvolněním.
21:08'
Čtvrtá formace dlouho okupovala útočné pásmo Čerepovce. Šostak zasahovat nemusel.
20:36'
Dinamo se provinilo proti pravidlům při zakládání útoku, je pískán ofsajd.
20:01'
Střely: 8 – 9
Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání. Hosté v něm měli k dispozici hned tři přesilové hry, které ovšem nedokázali zužitkovat. Dinamo také drobně hrozilo, ale právě početní výhody, to byl rozhodující prvek. Čerepovec se během nich uklidnil a začal hrát svou hru.
20:00'
19:36'
Timašov to zkusil švihem od modré čáry, ale stejně si na skvělého Kolosova nepřišel.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:32'
Korobov nahazoval od modré čáry, puk tečoval Děmkov, ale nedokázal ho umístit nad beton brankáře Čerepovce.
17:50'
Domácí se prodrali po dlouhé době do pásma svého soupeře, nicméně tam žádnou neplechu nevyvedli. Pokračují hosté.
16:54'
16:17'
Domácím se povedlo osvobodit vystřelením puku až ke Kolosovovi.
15:36'
Geraskin se přihrávkou z pravého kruhu snažil oslovit před brankou stojícího Lišku, jehož teč mířila těsně vedle levé tyče!
15:04'
Kolostov si připisuje další úspěšný zákrok po střele od modré čáry. Následně likviduje i dorážku Guslistova.
14:54'
Za držení míří na trestnou lavici Beck. Bylo to jen logické vyústění velkého tlaku Čerepovce, ten tak bude hrát třetí přesilovou hru v zápase.
13:40'
Nyní to z pravého kruhu zkoušel Geraskov, ale ani on neotevřel skóre. Kolosov byl pozorný a ránu vyrazil.
12:50'
V gigantické šanci se zjevil Jemec. Ten obdržel od svého spoluhráče přihrávku před odkrytou branku, jenže puk mu přeskočil hokejku, takže se zakončení ani nekonalo. Pro hosty velká smůla.
12:12'
Tichonov střílel nejprve z pravého kruhu a poté mu byla dovolena soupeřem i dorážka. Ta mířila vedle, takže Kolosov nezasahoval.
11:29'
Obránce Chochlov se vydal na útočný výlet, na jehož konci se pokusil překvapit Kolosova objetím branky a zakončením na bližší tyč. Brankář Minsku si s touto variantou poradil, takže puk chytil.
11:03'
Čerepovec drží kotouč na holích, po nahození do útočného pásma se o něj bojuje u mantinelu.
10:27'
Dinamo zavezlo kotouč do útočného pásma. Dva útočníci ovšem proti bránící čtveřici nestačili a o puk přišli.
09:44'
Momentálně se do útoku derou hosté, na střely je to 1:1. Brankáři se dosud moc nezapotili.
09:05'
Další dlouhá přihrávka z hloubi obranného pásma byla k vidění od beka Čerepovce. Opět byla příliš dlouhá, takže je tu další zakázané uvolnění.
08:26'
Hosté se při rozehrávce dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Šostakem.
08:03'
07:36'
Kodola dostal přihrávku na pravý kruh, odkud se rozhodl vystřelit. Jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
06:54'
Vovčenko neudržel puk v útočném pásmu a domácí vyhazují. Pilipenko se pokusil kotouč zachytit, ale nepovedlo se mu to.
06:03'
Dvě minuty za podrážení dostává Alistrov, pro Čerepovec půjde o druhou přesilovou hru v utkání.
05:55'
Šostak padá po střetu s protihráčem, opět se bude vylučovat.
05:43'
Následuje komerční přestávka, která Čerepovci přijde vhod. Hosté po vlastní přesilovce dokázali přežít dvě velké šance Dinama.
05:12'
A skóre se nemění ani nyní! Voronin dostal skvělou pobídku a mířil zcela osamocen na brankáře Čerepovce, položil si jej, ale kličkou do forhendu nedokázal přehodit beton.
04:20'
První velká šance v utkání! Zapisují ji domácí. Třetí formace udělala vzruch před brankou soupeře, jenže Šostak si připsal dva skvělé zákroky.
03:41'
Strömwall zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj však proti přesile soupeřů rychle přišel.
03:06'
Byli to hokejisté Minsku, kdo se dostal k první zajímavější střele v utkání. Šostak raději kotouč před dotírajícími útočníky Dinama podržel.
02:33'
02:20'
A znovu se úspěšně domácí brání odpálením kotouče do pásma Čerepovce.
01:32'
A znovu musejí hosté zkoušet založit útok z vlastního pásma. Čerepovci se nedaří usadit ve třetině soupeře, na Kolosova nemířila žádná střela.
00:58'
Domácím se povedlo dostat puk přes všechny čáry.
00:33'
Dvě minuty za podrážení inkasuje Bengtsson, hosté si zahrají v početní výhodě.
00:15'
Tak jsme začali pořádně zhurta, po prvním útoku hostí je jasné, že se bude vylučovat.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Rybár) – L. Bengtsson, D. Korobov, Denisov, Almqvist, Šinkevič, A. Lindholm, J. Krejčík, Děrjabin – Strömwall, T. Beck, Bujnickij – Alistrov, Graovac, Tedenby – Suvorov, Usov, K. Voronin – Mosaljov, Děmkov, Pyškajlo.

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev, Podjapolskij) – Chochlov, Press, M. Tichonov, N. Makejev, M. Chabarov, Timašov, Rogov – Dmitrij Moisejev, Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Geraskin – Jemec, Kolmykov, M. Kazakov.

Rozhodčí: Naumov, Ovčinnikov – Viljugin, Parikov.
Poslední 3 vzájemná utkání

Čerepovec – Din. Minsk 1:4
Din. Minsk – Čerepovec 3:2
Din. Minsk – Čerepovec 2:1
Severstal Čerepovec

Severstal se momentálně nachází v tabulce Západní konference na páté příčce s pětatřiceti body. Po sedmadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 11 výher v základní hrací době, 5 výher po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 8 proher v základní hrací době. Venku odehráli svěřenci trenéra Andreie Razina dvanáct zápasů, ze kterých 4x vyhráli v základní hrací době, 1x vyhráli po nájezdech, 2x prohráli po prodloužení či nájezdech a 5x prohráli v základní hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem Severstalu je momentálně s patnácti body ruský útočník Daniil Vovčenko, za 6 gólů a 9 asistencí.

HC Dinamo Minsk

Dinamo Minsk se momentálně nachází v tabulce Západní konference na sedmé příčce s dvaatřiceti body. Po sedmadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 11 výher v základní hrací době, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 10 proher v základní hrací době. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Craiga Woodcrofta dvanáct zápasů, ze kterých 5x vyhráli v základní hrací době, 1x vyhráli po prodloužení, 2x prohráli po prodloužení či nájezdech a 4x prohráli v základní hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem Dinama je momentálně s jednadvaceti body švédský útočník Malte Stromwall, za 12 gólů a 9 asistencí.

Din. Minsk – Jaroslavl 3:7
Sp. Moskva – Din. Minsk 3:4 po prodloužení
Nižnij Novgorod – Din. Minsk 4:0
Din. Minsk – Dyn. Moskva 3:7
Din. Minsk – Ufa 3:5
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi HC Dinamo Minsk a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.