KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : OMSK - 3. listopadu 2021   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
52:20' Miťakin (Chajrullin, Klok) • 61:36' D. Sexton (Klok, M. Sidorov)
OMSK

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokeje zase brzy na viděnou.
Nižněkamsk vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů a posunul se v tabulce Východní konference na sedmou pozici právě za šestý Omsk. Za dva dny přivítá Neftěchimik poslední Vladivostok. Avangard bude hrát rovněž v pátek na ledě třetí Ufy.

Hity – 23:16
V souboji Nižněkamsku s Omskem se na první branku čekalo až do 52. minuty. Pak se po dorážce zblokované střely prosadil Peter Cehlárik a poslal Avangard do vedení. Domácí ale z následné akce bleskově vyrovnali, Hrubce propálil rovněž po bloku Jevgenij Miťakin. Duel nakonec dospěl až do prodloužení tři na tři. V něm se dostali Dan Sexton se Sidorovem do úniku dva na jednoho. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, položil si Prochorkina a zacílil nekompromisně pod víko. Nutno říci, že vítězství Neftěchimiku je zasloužené. Domácí byli po většinu utkání aktivnější partou.
61:36'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Neftěchimik dokonává obrat a vítězí! Domácí se dostali do úniku dva na jednoho. DAN SEXTON to vzal na sebe. Položil si vracejícího se Prochorkina a krásnou trefou pod břevno udělal za dnešním duelem definitivní tečku. Asistence: Lukáš Klok a Michail Sidorov.
60:59'
První zákrok si připisuje Alexandr Sudnicin. Nikolaj Prochorkin mířil z levé strany zápěstím do jeho lapačky.
60:18'
V úvodu prodloužení tři na tři drží puk hokejisté Nižněkamsku. Ti začali hodně rozvážně.
60:01'
Třetí dvacetiminutovka konečně přinesla góly, o vítězi ale nerozhodla. A tak si dáme pětiminutový přídavek a dost možná i samostatné nájezdy. Vše je otevřené.
60:00'
59:36'
Teď mají hrací předmět na holích pro změnu domácí. Zřejmě už se nic nestane.
59:00'
Poslední minuta aktuální třetiny. Omsk drží kotouč ve vlastním pásmu.
58:15'
Z levé strany napřáhl z větší vzdálenosti Damir Šaripzjanov. Jeho dělovku ukryl Alexandr Sudnicin mezi betony.
58:00'
Oba mančafty si vyměňují hrací předmět jako horký brambor. Do konce třetí třetiny schází poslední dvě minuty.
57:03'
Buly po pravé ruce Alexandra Sudnicina.
56:42'
Nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden z týmů nechce v závěru duelu udělat chybu.
55:43'
55:29'
Domácí prohráli souboj za Hrubcovou brankou a musí rozehrávat ze středního pásma.
54:00'
Do konce třetí třetiny schází posledních šest minut. Po dlouhém čekání na změnu skóre jsme byli svědky dvou slepených gólů. Prodloužení je tak opět velmi reálným vyústěním zápasu.
52:20'
Nižněkamsk bleskově reaguje! Chajrullinova střela z levé strany byla u bližší tyče zblokována. Do puku plácl pohotově JEVGENIJ MIŤAKIN a z bezprostřední blízkosti prostřelil Hrubce. Asistence: Marat Chajrullin a Lukáš Klok.
51:35'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! PETER CEHLÁRIK nejprve střílel z vrcholku pravého kruhu do bloku, dorážka už ale skončila za Sudnicinem, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Vladimir Žarkov a Semjon Čisťakov.
51:01'
Pavel Dědunov mířil z pravé strany do Sudnicinova betonu.
50:29'
Obrovská skrumáž před brankou Nižněkamsku! Alexandr Sudnicin skončil na zemi, kde se jej snažil mermomocí překonat Nail Jakupov a poté i Ville Pokka. Ani tentokrát se stav nemění.
49:44'
Vhazuje se po levé ruce Alexandra Sudnicina. Ten je i ve třetí části hry méně vytíženým mužem v masce.
48:47'
Ronald Knot se prokličkoval s pukem až před branku. Nenápadný bekhend skončil na betonu Hrubce.
48:11'
Obě mužstva mají možnost poradit se se svými kouči. Na programu je krátká reklamní pauza.
47:24'
Čas rychle kvapí. Hraje se ve svižném tempu. Třetí perioda je zatím asi nejzajímavější. Branka ale není ani jednomu z týmů, zdá se, souzena.
45:59'
Hezkou domácí souhru zakončoval před brankou Marat Chajrullin. Ke sraženému kotouči se dostal Danila Popov, jenž mířil zleva na bližší tyč. Šimon Hrubec tygřím skokem vyrazil!
45:10'
Alexandr Beljajev mířil po přihrávce od zadního hrazení zleva do připraveného Hrubce.
44:04'
Peter Cehlárik dostal zprava puk mezi kruhy. Ze souboje vyšel vítězně pozorný Alexandr Sudnicin. Následuje vhazování.
42:58'
Aktivní Nižněkamsk musí opustit útočné pásmo a spěchat pro puk k vlastní brance.
42:20'
Bulat Šafigullin přihrával zpoza klece. Vladislav Šutov před brankou promáchl. Maxim Berezin poté skrze skrumáž dostal puk k Hrubcovi, který ho ukryl ve výstroji.
40:42'
Po přihrávce zpoza branky pálil z dobré pozice Corban Knight bez přípravy do Alexandra Sudnicina. To byla solidní možnost na otevření skóre.

Hity – 14:10
Čekání na první trefu trvá i po druhé dvacetiminutovce. Jasně lepším týmem byl ve druhé části hry trochu překvapivě Nižněkamsk. Ten měl místy tak drtivý tlak, až to vypadalo, že má snad na ledě o hráče více. Ze své převahy ale domácí gól nevytěžili, a to i díky výborně chytajícímu Šimonu Hrubcovi, který zatím polapil všech dvacet střeleckých pokusů.
40:00'
39:29'
Jevgenij Miťakin nahazoval zleva puk před branku. Tam se o teč pokoušel Lukáš Klok. Hrubcovy betony byly na svém místě.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:43'
Sextonovi sjel při rozehrávce kotouč z hole a k puku se na pravé straně dostal zničehonic volný Vladimir Brjukvin. Jeho křižný pokus vyrazil Alexandr Sudnicin do rohu kluziště.
37:29'
Závěr třetiny patří Omsku. Ten ale drží puk v pásmu jen podél mantinelů, do střeleckých pozic se prakticky nedostává.
36:23'
Avangard rozehrává z vlastní poloviny novou útočnou kombinaci. Tento duel bude zřejmě o jednom gólu.
35:35'
Omsku se teď daří pobývat v pásmu soupeře. Obrázek, který tu hodně dlouho nebyl.
33:49'
Nižněkamsk se dostal do přečíslení dvou na jednoho! Jegor Popov potáhl puk po pravé straně a přihrál doleva, Dan Sexton ale obdržel kotouč příliš za tělo a do zakončení se tak nedostal.
33:11'
Klokovo nahození od levého mantinelu si stáhl Šimon Hrubec do lapačky.
32:47'
Teď se ale hokejisté v tmavě modrých dresech sami vyhnali z pásma. Rozhodčí postřehli, kterak Lukáš Klok dloubl zpětnou přihrávku přes modrou lajnu.
32:17'
V posledních minutách to vypadá, jako by hrál Nižněkamsk přesilovku. Diváci si žádají "šajbu", tedy gól.
31:39'
A další vyhození Omsku přes všechny čáry. Teď je to doslova a do písmene na jednu branku. Avangard roli favorita na ledě nepotvrzuje.
31:10'
Tohle střídání budou hosté vydýchávat dlouho. Hru přerušili až po skoro třech minutách za cenu zakázaného uvolnění.
30:23'
Knotova dělovka od modré čáry skončila na zadním plexiskle. Nižněkamsk zamkl soupeře v pásmu a cítí šanci.
29:25'
Lukáš Klok střílel z mezikruží zápěstím vedle levé tyče. Po chvíli to zkoušel ze stejného místa i druhý Čech Ronald Knot. Ten zase poslal puk pro změnu napravo od branky.
28:22'
Puk z hole Alexandra Beljajeva byl přizvednut do ochranné sítě. Divoká pasáž zápasu je pro tuto chvíli u konce.
28:01'
Nižněkamsk teď svírá soupeře v jeho pásmu. Hraje se téměř tři minuty bez přerušení.
26:30'
Na protějším konci hrací plochy se dostal do samostatného úniku Jaroslav Kosov. Ani on ale své sólo střelou mezi nohy brankáře nezakončil! Dva zajímavé momenty jsou příslibem do dalšího průběhu zápasu.
26:11'
Do pásma se vřítil Marat Chajrullin. Z pravého kruhu hledal skulinku mezi betony Hrubce. Ten je včas sklepl.
25:28'
Hra zase přerušena. Na programu je reklamní přestávka.
24:59'
Urputná přetahovaná o puk ve středním pásmu. Stále je to především velký boj na úkor hokejové krásy.
23:52'
Jegor Popov pálil od modré čáry. Jeho pokus byl sražen nalevo od branky. Nižněkamsk je při hře pět na pět lepším týmem.
23:05'
Hra je teď hodně rozkouskovaná. Pravý opak začátku úvodního dějství, kdy se hrálo téměř pět minut bez pauzy.
22:40'
Peter Cehlárik nabil zprava na modrou Oliweru Kaskimu. Jeho pumelici vyrazil Alexandr Sudnicin lapačkou. Nižněkamsk už je v plném počtu.
21:43'
Michail Sidorov vyhodil puk podél pravého mantinelu za branku Omsku a odchází střídat. Přesilovka zatím hostům vůbec nevychází.
21:12'
Další odpal Neftěchimiku, který krotil u své branky až Šimon Hrubec.
21:00'
Nižněkamsk vyhodil puk z pásma. Při návratu byl hostům pískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:34'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., podrážení).
20:34'
První přerušení hry. Avangard si zahraje svou premiérovou přesilovku.

Hity – 8:3
V úvodní třetině toho týmy příliš nepředvedly, přesto jsme pár zajímavých šancí viděli. Tu největší měl Peter Cehlárik, jenž křižnou střelou z levé strany orazítkoval tyčku. Krátce před sirénou se pak zrodila před brankou Nižněkamsku velká skrumáž. Lukáš Klok spolu s gólmanem Sudnicinem prostor mezi tyčemi uhájili. Až na výjimky ale platí, že obrany zatím převyšují útoky. Snad se to po pauze trochu změní.
20:00'
19:55'
Obrovská skrumáž před brankou Nižněkamsku! Kotouč se usilovně snažili propasírovat za Sudnicina Ville Pokka a Nikita Sošnikov. Svému brankáři pomohl na brankové čáře obětavě také Lukáš Klok. Skóre se nemění!
19:17'
Hraje se už tři minuty bez přerušení. Corban Knight dával nepřesnou zpětnou přihrávku na modrou a Omsk musí opustit pásmo.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32'
Ronald Knot posunul v krátkém sledu dvakrát puk z modré čáry do útočného pásma. Jeho spoluhráči se ani v jednom případě do zakončení nedostali.
17:14'
Do souboje s přesilou se v útočném pásmu pustil Damir Šaripzjanov. Od puku byl odstaven a dopředu může opět vyrazit momentálně aktivnější Nižněkamsk.
16:16'
Michail Sidorov dostal prostor na levé straně. Jeho nepříjemnou přízemní ránu Šimon Hrubec likvidoval až nadvakrát.
15:41'
Od modré čáry nahazoval kotouč Lukáš Klok. Po bloku se k bekhendu z otočky dostal mezi kruhy Vladislav Šutov. Mířil kousek vedle levé tyče.
14:42'
Peter Cehlárik potáhl puk podél levého mantinelu. Poté přišlo nepřesné přenesení hry na pravé křídlo.
13:41'
Jegor Popov byl v útočné třetině o něco dříve než kotouč. Po ofsajdu následuje buly ve středním pásmu.
13:31'
Hosté přidali na aktivitě. Alexej Běreglazov obdržel puk a z vrcholku pravého kruhu mířil zápěstím do Sudnicinovy hrudi.
12:24'
Duel pokračuje po reklamní pauze. Vhazuje se v krátkém sledu podruhé v obranném pásmu Nižněkamsku.
11:53'
Omsk mohl jít do vedení! Peter Cehlárik si na levém křídle narazil kotouč do jízdy s Nikolajem Prochorkinem a křižnou střelou zápěstím orazítkoval vzdálenější tyčku!
10:27'
Od modré čáry nahazoval Michail Sidorov. Puk byl mezí kruhy zablokován a odpraven z pásma.
09:20'
Už se zdálo, že Vladislav Šutov pojede sám na Hrubce. Nakonec nezpracoval ideálně prudký pas. Český brankář mohl zůstat v klidu.
08:40'
Danila Popov nabral rychlost na levém křídle a dostal se až ke střele. Šimon Hrubec si připsal povedený zákrok a kotouč vyrazil.
08:22'
Po zakázaném uvolnění Nižněkamsku se vhazuje po pravé ruce Sudnicina.
08:06'
Omsk vytlačen z útočného pásma. Hosté musí zakládat nový útok až z vlastní poloviny.
06:42'
Jevgenij Miťakin číhal na přihrávku u pravé tyče. Odkrytou část branky netrefil, Bikmullinův pas z levé strany nezasáhl.
06:25'
Útočná snaha Omsku skončila na domácím bloku. Na druhé straně prohrál Neftěchimik souboj o puk v rohu kluziště. Galimovova střela je zatím po hříchu jediným zakončením v utkání.
05:20'
Nikita Komarov vyhodil kotouč z vlastní třetiny na zakázané uvolnění. Na programu je první komerční pauza.
05:03'
Ansel Galimov si nabruslil z pravé strany do zakončení. Bekhend na bližší tyč pokryl bez problémů Šimon Hrubec.
04:42'
Až po téměř pěti minutách je hra poprvé přerušena. Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude po pravé ruce Sudnicina.
04:14'
Rafael Bikmullin vyhrál souboj za vlastní brankou. Kotouč pak z pásma Nižněkamsku posunul Jevgenij Miťakin.
03:27'
Ilja Kablukov obkroužil Sudnicinovu branku. Zpoza ní poslal nepřesnou přihrávku na modrou čáru. Omsk se musí z pásma vystěhovat.
02:36'
Hra se stěhuje z jedné strany na druhou. Stále platí, že brankáři zatím zasahovat nemuseli. Sledujeme opatrný úvod.
01:27'
Zatím se hraje bez přerušení. Nižněkamsk nastoupil do zápasu v tmavě modrých dresech. Hosté z Omsku hrají v bílých.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Ozolin, Tuohimaa) – M. Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Knot, Berezin (A), Petriščev, G. Semjonov – Chajrullin (C), Miťakin, Bikmullin – Ansel Galimov, J. Popov, D. Sexton – A. Beljajev, Čiviljov, D. Popov – Vladislav Šutov, Chafizov, Šafigullin.

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko, Dianov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, K. Gotovec, Běreglazov, Čisťakov – N. Jakupov, C. Knight (C), Sošnikov – Kosov, Prochorkin, Cehlárik – N. Komarov, Děrgačov, Brjukvin – V. Žarkov, Kablukov (A), Dědunov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik — Bersenjov, Kanifadin.
Avangard to na Nižněkamsk umí. Proti tomuto soupeři táhne Omsk šňůru šesti vyhraných utkání v řadě – naposledy zvítězil 7. února letošního roku v domácí hale 4:2. Jak ale známo, každá série jednou končí. Stane se tak tentokrát?
Omsk je na tom v tabulce Východní konference o něco lépe. Na kontě má o pět bodu více a figuruje proto na šesté pozici, a to při kladném skóre 63:58. Rovněž Avangard nevstoupil do nového kalendářního měsíce ideálně, když prohrál 1:2 na ledě Kazaně. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 24 body Kanaďan Corban Knight (10+14). Důležitou součástí týmu je rovněž slovenský útočník Peter Cehlárik (10+4) či český brankář Šimon Hrubec (91,28 %), jenž zasáhl do 17 z celkových 23 letošních střetnutí Omsku.
Nižněkamsk se v tabulce Východní konference nachází na deváté pozici, a to se ziskem 21 bodů a při negativním skóre 62:72. Po dvou výhrách Neftěchimik v první listopadový den přepustil na domácím ledě překvapivě všechny body poslednímu Kunlunu, s nímž prohrál 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 23 kanadskými body za 13 branek a 10 asistencí pětadvacetiletý ruský forvard Marat Chajrullin. Hned za ním se s 18 body nachází český dvorní nahrávač Lukáš Klok (5+13). Na soupisce Nižněkamsku je rovněž jeho krajan – obránce Ronald Knot (2+3).
Hezký středeční podvečer u sledování prestižní Kontinentální hokejové ligy. Druhá nejprestižnější soutěž světa má dnes na programu celkem pět duelů a my se v tomto textovém přenosu podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Avangard Omsk. Roli papírových favoritů budou v utkání zastávat hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.