KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Red Star Kunlun - 21. října 2021   18:30

Petrohrad
Petrohrad
03:42' Pylenkov (Kuzmenko, Pautov) • 06:05' Vey (Chusnutdinov, N. Gusev) • 11:49' N. Gusev (Ivan Morozov) • 14:32' Vey (Danila Moisejev, M. Robinson) • 40:58' Ivan Morozov (N. Gusev) • 44:43' Kemppainen (N. Gusev, M. Robinson) • 59:11' Kemppainen (Vey, Chusnutdinov)
7:0
(4:0, 0:0, 3:0)
Red Star Kunlun
Petrohrad
Lars Johansson (Askarov) – Fantenberg (A), Ožiganov (A), M. Robinson, Koromyslov, Pautov, Pylenkov – Kemppainen, Ketov, Kuzmenko – Ivan Morozov, Cicjura, N. Gusev (C) – Vey, Chusnutdinov, Danila Moisejev – Smirnov, M. Vorobjov, K. Marčenko – V. Zykov.
Mogaljov, Sojn – Stroganov, Parikov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
2 594 diváků

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Utkání sledovalo 2 594 diváků.
Kunlun byl Petrohradu vyrovnaným soupeřem pouze jednu třetinu, zbylé dvě domácí dominovali. V závěru využili druhou přesilovku pět na tři v tomto duelu. Red Star byl nejblíže k dosažení gólu ve třetí minutě, kdy Riche překonal bekhendovým blafákem Johanssona. Jenže trenér Znarok požádal o výzvu a po sedmiminutové konzultaci hlavní rozhodčí rozpažil. Petrohrad vítězí především díky čtyřem bodům Nikita Guseva. Domácí kapitán zaznamenal hned tři asistence.
Československá stopa v utkání
Do zápasu nezasáhl jediný český, nebo slovenský hokejista.
59:59'
Půl sekundy před koncem je ještě vyloučen Werek.
59:11'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Vey vystřelil z pravého obránce, Smith zasáhl lapačkou, ale kotouč spadl na jeho záda a potom skočil na led, načež jej snadno doklepl JOONAS KEMPPAINEN do prázdné brány. Asistence: Linden Vey, Marat Chusnutdinov.
58:56'
Ani Gusevova střela z levé strany se neujala.
58:35'
Ožiganov pálil vedle lapačky gólmana.
58:09'
Joonas Kemppainen se položil do střely z mezikruží, ale kotouč směřoval vedle pravé tyče.
57:46'
Yuen posílá hosty do tří za napadení Guseva z pravé strany.
57:33'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Spencer Foo – 2 min., krosček).
57:08'
Chlystov podržel kotouč v rozehrávce, ale hosté se potom nedostali ani do středního pásma.
56:29'
Rozehrávka domácích přes levou stranu skončila na holi Yuena.
55:59'
Fantenberg zakončoval z levého obránce od modré čáry výrazně vedle vzdálenější tyče.
55:15'
Gusev se chtěl natlačit zleva před obránce, ale ten mu překazil možnost zakončení.
54:25'
Wong přihrával zprava na zadní tyč, ale našel jen hokejku bránícího hráče.
54:04'
Smirnov vypálil z levé strany křížem do beka.
53:37'
Kuzmenko se otočil zleva kolem tyče, ale nepřekonal dezorientovaného Smithe, posílal kotouč po ledě vedle brány.
53:08'
Zakázané uvolnění Petrohradu.
52:58'
V situaci dva na jednoho nejprve trefil Kuzmenko zleva obránce, pak chtěl poslat kotouč mezi betony Smithe, ten je sklapl k sobě.
51:53'
Vorobjov se rozjel na levé straně a Petrohrad si krátce přihrával ve svém útočném pásmu.
51:18'
Arsenij Koromyslov zakončoval zápěstím z levého obránce a Pu srazil kotouč bruslí do ochranné sítě.
51:00'
Zakázané uvolnění Kunlunu v levé části hrací plochy.
50:11'
Vladislav Cicjura vybruslil z pravé strany až před bránu, ale mířil jen do pravé nohy Smithe.
49:26'
Kuzmenko tečoval střelu z levé strany hokejkou křížem vedle pravé tyče.
48:24'
Moisejev si narazil na levé straně, ale potom marně hledal spoluhráče na vzdálenější tyči.
47:28'
Fram přihrál na pravou stranu, Werek z úhlu minul zadní tyč.
47:06'
Ofsajd Kunlunu na levé straně.
46:37'
Gusev posunul Chusnutdinovi na pravou stranu, při jeho pokusu bez přípravy vykopl Smith svou branku.
46:13'
Joonas Kemppainen měl hodně místa na levé straně, jenže nevystřelil.
45:51'
Gusev střílel z levého kruhu bez úspěchu.
45:02'
Ivan Morozov pálil bombou z první na levé straně v pokračující přesilovce vedle přední tyče.
44:43'
Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil po sklepnutí Guseva zleva pod sebe JOONAS KEMPPAINEN přesnou střelou na protější tyč, Smith na tento pokus lapačkou nedosáhl. Asistence: Nikita Gusev, Mat Robinson.
43:59'
Kunlun vyhodil kotouč z pravé strany.
43:37'
Yuen je vyloučen na čtyři minuty, vyfasoval dvojku za krosček a potom za nesportovní chování.
43:30'
Zykov hodil kotouč Galimovi zleva do jízdy, následoval zákrok Smithe lapačkou.
43:19'
Petrohrad už je v pěti v době, kdy při pasu Squirese na zadní tyč posunul Riche bránu Johanssona.
42:44'
Wong upadl na levé straně a situaci už nezachránil, hosté to tak musí zkusit znovu.
42:10'
Petrohrad poslal puk do bezpečí.
41:29'
Parker Foo vyplaval při nahrávce pod sebe u přední levé tyče, ale Johansson kryl jeho pokus zblízka.
41:15'
Vey podrazil u mantinelu Pua.
40:58'
IVAN MOROZOV připravil o kotouč Wonga, ten si vyměnil s Gusevem a zakončil zleva rychlou střelou na lapačku. Asistence: Nikita Gusev.
40:20'
Kuzmenko předvedl parádní sólo, na konci udělal kličku i gólmanovi, ale nezasunul bekhendem po ledě do prázdné brány.
40:01'
V nudné druhé třetině branka nepadla. Petrohrad hraje to, co potřebuje. Nikam se nežene. Moc dobře si je vědom, že vede o čtyři góly a podle toho vypadá jeho přístup, který je na rozdíl od úvodní třetiny hodně laxní, ale není se zase čemu divit. Ve vyrovnané druhém dějství měli domácí k dispozici více než minutovou přesilovku pět na tři, kdy pykali Kane a Wong shodně za držení, jenže nevytvořili si prakticky jedinou vyloženou příležitost.
39:18'
Spencer Foo nastřeloval kotouč z levé strany před bránu, ten ovšem odvrátil Pylenkov.
38:44'
Kuzmenko udělal stahovačku zprava na střed a odražený kotouč chtěl poté doklepnout Ketov, načež Smith přerušil hru.
37:53'
Kirill Marčenko zamíchal s kotoučem na levé straně, posléze si vynutil zákrok Smithe na bližší tyči.
37:08'
Petrohrad si nerozuměl na své obranné modré čáře a puku se chopil Chu, nicméně domácí se následně snadno ubránili.
36:26'
Marat Chusnutdinov vystavil Guseva do ofsajdu.
36:06'
Parker Foo dorážel z pravé strany do nohy Johanssona.
35:45'
Parker Foo nahazoval z levé strany a hosté jsou usazeni v útočném pásmu.
34:51'
Kane zakončoval z levé strany, přesouvající se Johansson neměl problémy.
34:08'
Yuen střílel ze středu, Johansson vyrazil puk na svou levou stranu a nataženou hokejkou neumožnil dorážku.
33:28'
První rána Kuzmenka skončila na pravé noze Smithe, druhá směřovala zleva po teči do ochranné sítě.
33:16'
Ivan Morozov nachystal krásně přihrávku na pravou stranu, Pautov byl sám před brankářem a napodruhé vyprášil jeho lapačku.
32:28'
Spencer Foo útočil přes pravou stranu, ale jeho akci překazil ofsajd.
31:54'
Komerční přestávka.
31:28'
Morozovova střela z levého kruhu byla sražena a Kunlun v této dlouhé přesilovce neinkasuje.
31:13'
Joonas Kemppainen a Vey chtěli dorážet střelu Robinsona od modré čáry, Smith udržel kotouč.
31:06'
Hosté už jsou ve čtyřech a v přesilovce pět na tři si Petrohrad nevytvořil nic.
30:32'
Kunlun vyhazuje k Johanssonovi.
30:08'
Vey málem přišel o kotouč, pak zakončoval Gusev z pravé strany, spoluhráč clonil, ale gólman situaci ustál.
29:40'
stejně jako Wong se provinil Kane držením na pravé straně a hosté jdou do tří.
29:22'
Ožiganov rozehrává poté, co se domácí nedostali do útočného pásma.
29:01'
Wong držel z levé strany Zykova.
28:48'
Petrohrad má výhodu a bude hrát přesilovku pět na čtyři.
28:10'
Zákrok Ožiganova hraničil s podrážením na Squirese a druhým vyloučením domácího obránce ve druhé třetině.
27:10'
Nepřesnou rozehrávku sebral Pautov, domácí potom nezvládli přechodovou fázi.
26:38'
Ožiganov naskočil na led, Petrohrad je kompletní.
26:13'
Petrohrad se osvobodil a Kunlun drží kotouč za svou brankou.
26:06'
Kunlun na jeden dotek rozebral obranu a Parker Foo zakončil z levého kruhu do lapačky Johanssona.
25:10'
Yip měl perfektní pozici na levém kruhu při přečíslení, ale do jeho zakončení se vrhl Robinson.
24:43'
Vyhození z pravé strany skončilo až na hokejce Smithe.
24:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Igor Ožiganov – 2 min., podrážení).
24:07'
Luke Lockhart vypálil ze středu, pak ještě dorážel z pravé strany mimo branku vedle sedícího Johanssona.
23:36'
Vorobjov nedokázal doklepnout bekhendem zakončení z osy hřiště, byl ještě atakovaný zezadu.
23:04'
Osipov byl v ofsajdu.
22:46'
Vorobjov poslal puk zápěstím z pravého kruhu vedle bližší tyče.
22:01'
Petrohrad posouval kotouč po mantinelu, nakonec nezakončil.
21:16'
Wong se otočil za brankou kolem tyče, ale obránce k němu včas přistoupil a odebral mu hokejkou kotouč.
20:37'
Kunlun musel vyčistit pásmo, aby se nepískal ofsajd.
Trestné minuty – 0:4
Pro výsledek první třetiny bylo důležité neuznání gólu Kunlunu ze třetí minuty, kdy Riche na konci akce překonal bekhendovým blafákem Johanssona. Nicméně kouč Znarok vzal výzvu a po sedmiminutové konzultaci sudí rozpažil pro ofsajd autora gólu. Vzápětí skóroval Pylenkov do šibenice a Petrohrad začal pomalu, ale jistě dominovat. Následovala trefa Veye po kombinaci až do kuchyně při první přesilovce v zápase. Posléze přidal třetí domácí gól Gusev a v 15. minutě se podruhé prosadil Vey, když dostal nahrávku do jízdy a ačkoliv si Smith hodně sáhl lapačkou, tak to nestačilo. Kunlun toho směrem dopředu moc nepředvedl, za zmínku stojí možná, že Spencer Foo nastřelil z levé strany bližší tyč.
20:00'
19:49'
Kuzmenko zakončoval k levé tyči, kde zakročil Smith.
19:19'
Zykov přihrál zleva na střed Vorobjovovi, tomu obránce nadzvedl hokejku.
19:01'
Tentýž hráč minul kratší tyč z levé strany.
18:40'
Zykov střílel z pravé strany z druhého doteku do obránce.
18:20'
Luke Lockhart vypálil z pravého kruhu přes obránce a Johansson vykopl kotouč pravou nohou až do ochranné sítě.
17:54'
Parker Foo obešel hráče na levé straně, ale Lockhart nedosáhl na jeho pas na zadní tyči.
17:15'
Hosté se vydali do rozhozené obrany soupeře, ale Johansson nemusel zasahovat.
16:41'
Stejně jako ve třetí minutě hlavní rozhodčí rozpažil.
16:41'
Alespoň prozatím. Rozhodčí se totiž jdou podívat na video.
16:41'
Po nahrávce Morozova z pravé strany před brankoviště měl Marat Chusnutdinov stoprocentní šanci, jenže Smith udržel kotouč silou vůle před čárou.
15:59'
Veyu střelu z pravé strany vyrazil Smith a hattrick pro domácího útočnáka to tak zatím není.
15:29'
Clifford Pu si potáhl puk proti obránci na pravou stranu a mířil vedle zadní tyče.
14:56'
Parker Foo vypíchl nahrávku na útočnou modrou čáru a nahodil kotouč z pravé strany před domácí branku.
14:32'
Moisejev převzal na polovině hřiště rozehrávku a posunul do jízdy k levému mantinelu LINDENU VEYOVI, jeho zakončení si srazil Smith lapačkou k zadní tyči. Asistence: Danila Moisejev, Mat Robinson.
13:45'
Josh Nicholls vystřelil z pravé strany jen do před sebou stojícího obránce.
13:04'
Mat Robinson vjel na levé straně do ofsajdu.
12:19'
Spencer Foo pálil bekhendem z levé strany do kratší tyče!
11:49'
Morozov absolvoval vhazování na levém kruhu a prohrál ho, jenže kotouč odskočil od brusle Frama a NIKITA GUSEV rychle zakončil forhendovým blafákem přes levý beton Smithe. Asistence: Ivan Morozov.
11:47'
Petrohrad nyní zmáčkl soupeře, ale hostující obrana si poradila s nástřelem Kemppainena z levé strany na vzdálenější tyč.
10:46'
Galimov uháněl sám na Smithe, ale nedotáhl svůj forhendový blafák na pravou ruku gólmana.
10:24'
Petrohrad propadl při forčekinku, ale Yuen trefil z pravé strany brusli obránce.
09:30'
Gusev mohl skórovat, ale neprosadil se střelou z pravé strany na vyrážečku.
08:33'
Zase domácí nevystřelili a vypadá to, že v této početní výhodě neohrozí Smithe v hostující bráně.
08:11'
Kunlun opět vyhodil kotouč.
07:54'
Na konci kontru tři na dva střílel Squires z levého kruhu zápěstím na bližší tyč, ke které doklouzal Johansson.
07:25'
Kunlun odehrál puk po levé straně k Johanssonovi.
06:54'
Parker Foo zasáhl zleva bradu Robinsona a jde na trestnou lavici.
06:47'
Gusev nastřeloval kotouč z levé strany na bližší tyč, tam hosté neumožnili zakončit Morozovovi.
06:05'
Gusev poslal důraznou nahrávku na zleva na pravý kruh a Marat Chusnutdinov předložil kotouč pro LINDENA VEYE, jenž přes pravou nohu bezmocného Smithe zvýšil na 2:0. Asistence: Marat Chusnutdinov, Nikita Gusev.
05:55'
Vey zůstal víceméně sám na levé straně před brankářem, ten ho vychytal!
05:29'
Gusev nahrál z levé strany na přední tyč, tam si chtěl přehodit Vey puk na forhend.
05:02'
Denis Osipov bude jako první vyloučen za nedovolené bránění na kruhu proti Vorobjovi.
04:42'
Yuen si připravil střelu z pravého kruhu, ale byl zablokovaný.
04:11'
Cicjura si sjel za obránce na levé straně, ale pas zprava se k němu nedostal.
03:42'
Kuzmenko posunul puk od levého mantinelu, ten si přikopl DANIIL PYLENKOV a trefil levou šibenici. Následně schytal pořádný hit hned po dosažení gólu. Asistence: Andrej Kuzmenko, Jurij Pautov.
03:25'
Kuzmenko byl pokrytý při nahrávce Ketova z pravé strany na přední tyči.
02:54'
Po sedmiminutové konzultaci sudí rozpažil!
02:54'
Pořád neznáme finální verdikt, nehraje se už zhruba pět minut.
02:54'
Rozhodčí se stále radí...
02:54'
Petrohrad si ještě vzal trenérskou výzvu kvůli možnému ofsajdu střelce gólu při přechodu do útočného pásma.
02:54'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Alex Riche si klepl, Chelios mu napodruhé přihrál z levé strany a Alex Riche rychlým bekhendovým blafákem skóroval, jenže Petrohrad si vzal trenérskou výzvu a sudí po sedmiminutové konzultaci rozpažil kvůli ofsajdu střelce gólu.
02:29'
Nahození z pravé strany zastavil hokejkou Johansson, domácí potom nevymysleli směrem dopředu vůbec nic.
02:04'
Petrohrad zachytil rozehrávku a kombinuje v útočném pásmu.
01:19'
Gusev napadal Frama z levé strany bez úspěchu, hosté potom střídají.
00:47'
Úmyslný ofsajd Kunlunu na levé straně.
00:34'
Framova střela z pravého obránce propadla vedle zadní tyče.
00:01'

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Askarov) – Fantenberg (A), Ožiganov (A), Koromyslov, M. Robinson, Pautov, Pylenkov – Kuzmenko, Kemppainen, Ketov – N. Gusev (C), Ivan Morozov, Cicjura – Chusnutdinov, Vey, Danila Moisejev – Smirnov, V. Zykov, M. Vorobjov – E. Galimov, K. Marčenko.

Red Star Kunlun: J. Smith (Saprykin) – Sproul (A), Chelios, Fram, N. Chlystov, D. Osipov, Yuen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Nicholls, Yip (C), Tyler Wong – C. Kane (A), Werek, Pu – J. Chu, Riche, Squires.

Rozhodčí: Mogaljov, Sojn – Stroganov, Parikov.
SKA Petrohrad
To domácí vedou tabulku Západní konference. Ve dvaceti odehraných zápasech nasbírali celkem devětadvacet bodů a jsou o bod před minským Dinamem. To má utkání k dobru. Naposledy předevčírem porazili finský Jokerit poměrem 2:0, když oba góly zaznamenal Petrohrad v závěrečných deseti minutách Morozovem a Kemppainenem. Vítěz KHL z roku 2015 prohrál v letošní sezoně v sedmi případech, přičemž čtyřikrát po normální hrací době. Jeho nejlepším střelcem je desetigólový Burdasov. Kromě člena širšího reprezentačního kádru Ruska se můžeme v dnešním zápase těšit také na gólmana Askarova, jehož si můžeme pamatovat z mistrovství světa juniorů 2020 v Třinci a Ostravě nebo Nikitu Guseva. Ten vlastní olympijské zlato z posledních olympijských her a kdysi se neprosadil v dresu Las Vegas.
Hosté se nachází v tabulce Východní konference na samotném chvostu. Z devatenácti zápasů prohrál hned dvanáctkrát po normální hrací době. V posledních čtyřech zápasech padl Kunlun pokaždé o gól. Asi netřeba připomínat, že na hostující soupisce najdeme dva hokejisty s třineckou minulostí, konkrétně Ethana Wereka a Coryho Kanea.

Kunlun nastupuje v KHL od podzimu 2016, ale ještě ani jednou nepostoupil do play-off. V uplynulých týdnech se jeho jméno hodně skloňovalo v souvislosti s blížící se olympiádou v Pekingu. Té se účastní i hráči NHL a Čínu čeká v základní skupině Kanada, Německo a USA. Jak zmiňuje server Aktuálně.cz, tak hosté disponují hned sedmi hokejisty, které si můžete pamatovat z třetí nejvyšší české soutěže. Nicméně aby Čína odvrátila ostudu na domácí olympiádě, tak podle všeho sáhne k naturalizaci severoamerických hokejistů. Čína totiž s rodilými Číňany hraje MS čtvrté divize a takovém případě by hrozila blamáž. Každopádně emoce budí skutečnost, že kvůli přípravnému kempu před olympiádou odjede valná část kádru již 25. prosince, zatímco KHL se přeruší až 23. ledna. Dokonce se spekuluje o konci Kunlunu v KHL.
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně se oba celky utkaly dvakrát. Kunlun zvítězil v Petrohradě poměrem 2:1, když musel otáčet. V odvetě ale Petrohrad přehrál svého dnešního soupeře v jeho azylu v Mytišči 4:3, ačkoliv po dvou třetinách prohrával 0:3.