KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Dynamo Moskva - 30. září 2021   18:30

Red Star Kunlun
02:41' J. Chu (Sproul, Seto) • 07:08' Wong (Yip) • 24:10' S. Foo (Lockhart, P. Foo)
3:5
(2:2, 1:1, 0:2)
Dynamo Moskva
11:18' Pedan  (Bryzgalov, Fisenko) • 16:10' Galijev  (Volkov, Šipačov) • 21:36' O'Dell  (An. Sergejev) • 44:09' Galijev  (Šipačov, O'Dell) • 58:43' Fisenko  (Galijev)
Sergej Kulakov, Jevgenij Romaško – Ilja Koljasnikov, Roman Maximovskij
Sportoviště univerziády Šen-čen

S konstatováním, že Dynamo Moskva otočilo zápas proti Kunlunu z 0:2 na 5:3 a porazilo tak svého soupeře pojedenácté za sebou, se s Vámi loučí a hezký čtvrteční večer přeje Tomáš Lysý.
Využití: 0-2.
Dnešní zajímavý zápas je u konce. Kunlun v první třetině na úvod šokoval soupeře, když v osmé minutě vedl po brankách Jung Chu a Tylera Wonga již 2:0. Jenže za devět minut později bylo srovnáno po trefách Andreje Pedana a Stanislava Galijeva. Zkraje druhé části šli hosté do vedení díky další hezké ráně Erika O'Della, ovšem domácí záhy srovnali Spencerem Foo, jenž zakončil z kruhů po hezké individuální akci.

Rozhodnutí tak přinesla třetí třetina. Stanislav Galijev v čase 44:09 vstřelil svůj devátý gól v sezoně, druhý v zápase a rozhodl utkání. Ihned totiž využil dlouhou přesilovku pět na tři, kterou hosté dostali. Ačkoliv se Kunlun snažil s výsledkem ještě něco udělat a zkusit dostat zápas alespoň do prodloužení, ani pojedenácté za sebou Dynamo Moskva neporazil. Výhru hostí pečetl trefou do prázdné branky Michail Fisenko po přihrávce Galijeva – 3:5.
59:07'
Kunlun ještě jednou zkouší hru bez gólmana.
58:43'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí chybovali na útočné modré, Galijev ujel do situace dva na jednoho a nechrtil. Naopak předal puk MICHAILU FISENKOVI a ten neměl problém trefit prázdnou klec. Asistence: Stanislav Galijev.
58:31'
Domácí zkouší hru bez brankáře.
58:00'
Probihají poslední dvě minuty třetí třetiny. Otázka je, zda i celého zápasu.
57:55'
Hned po buly vypálil Saša Petunin a Jeremy Smith zapsal další zákrok.
57:52'
Tohle se hostům zcela jistě líbí, Jeremy Smith totiž musel zastavit puk a bude se vhazovat před jeho svatyní.
57:30'
Andrej Pedan zkušeně podržel puk v útočném pásmu a následně ještě přihrál pro spoluhráče.
56:58'
V pravém rohu za brankou hostí získali právě hráči v bílém a modrém kotouč a opět ho vyváží na druhou stranu do relativního bezpečí.
56:23'
Jason Fram byl za brankou jako první u puku a následně je hned pískáno zakázané uvolnění hostí.
56:01'
Další dobrá obranná práce hostí, kteří zastavili rozehrávku soupeře už ve středním pásmu.
55:27'
Hosté se v útočném pásmu na pravé straně snaží zašlápnout puk, to se jim ale nedaří a domácí ho mají na svých hokejkách.
54:42'
Petunin výborně vybojoval mezi kruhy kotouč a nahrál na vrchol pravého kruhu pro Vadima Šipačova, jehož tvrdá rána skončila přesně v místech, kde byl připravený Jeremy Smith.
53:19'
Velice špatná přesilovka Kunlunu končí, Dynamo oslabení zvládlo na jedničku.
53:11'
Nyní navíc nebyl daleko k zakončení Vladislav Jefremov, který se na levé straně před brankou Smithe už sápal k puku. Poté ještě dokázal ušetřit cenné sekundy dobrým napadáním.
52:36'
Nyní se už Kunlun dostal do útočnéhop pásma a kombinuje. Jenže celá akce trvala jen chvilku a přichází další úspěšné vyhození puku v podání hostí.
52:17'
Ani tato kombinace Kunlunu nebyla úspěšná a kotouč je zase až za brankou Jeremyho Smithe.
51:55'
Jenže i napodruhé se Dynamo osvobodilo vyhozením přes všechny čáry.
51:19'
Hosté hráli v pěti a domácím se nabízí jedna z posledních šancí na srovnání. Přesilová hra bude následovat po komerční přestávce.
50:21'
Domácí rozjíždí spoza své branky další útočnou akci a ta rozhodně nebyla špatná. Luke Lockhart přebral výborný pas na levé straně do jízdy a z kruhu vystřelil na teploměr Jerjomenka, který zachránil dobrým zákrokem svůj tým!
48:53'
Z pravé strany zkusil nahození Tyler Wong. Občas se stane, že takto překvapíte brankáře, ovšem tenhle případ k něčemu podobnému rozhodně nesměřoval.
47:55'
Nyní už musel Alexandr Jerjomenko řešit situaci před svou brankou, ale puk po zakončení Christophera Seta bezpečně našel kotouč ve výstroji.
47:14'
Dynamo hraje ve středním pásmu hodně dobře a nepouští soupeře ke své brance.
46:05'
Kunlun už klasické oslabení zvládl, hraje v plném počtu a má necelých čtrnáct minut na srovnání stavu.
45:17'
Samozřejmě ještě pokračuje přesilovka pět na čtyři v podání hostí, kteří nyní nemusí nikam chvátat.
44:09'
Spencer Foo si na trestné lavici moc nepobyl, jelikož hosté využívají přesilovku pět na tři hned po buly. Šipačov poslal puk křížem na vrchol levého kruhu pro STANISLAVA GALIJEVA, který přesně umístěnou střelou nad ledem poslal puk kolem betonu Smithe do sítě a hosté tak znovu vedou. Asistence: Vadim Šipačov, Eric O'Dell.
44:05'
Těžké chvíle pro domácí. Dynamo má totiž 1:53 minuty dlouhou přesilovku pět na tři po faulu Brandona Yipa kolenem.
43:58'
Spencer Foo jde na dvě minuty ven za podrážení.
43:41'
Andrej Mironov nyní dotal lepší přihrávku na modrou, ale ke střele se neodhodlal. To Vjačelsav Vojnov již byl odvážnější, ale puk byl sražen mimo tři tyče.
43:19'
Kunlun se bude bránit, sudí signalizují vyloučení domácích a Dynamo má výhodu. Však už také Jerjomenko pálí z branky pryč.
42:33'
Kombinace Dynama před brankou Jerjomenka nemohla pokračovat, jelikož znovu přišla nepřesná přihrávka na modrou čáru.
42:05'
Arťom Volkov se už nesnažil zastavit puk na útočné modré, aby případně nevyslal soupeře do protiútoku.
41:08'
Hlavním cílem domácích je neudělat nějakou zbytečnou chybu, po které by se favorit zápasu – Dynamo – ujalo snadného vedení.
40:14'
Hosté si museli pro puk zajet až ke své bráně a Kunlun již rozdělené oslabení zvládne.
Využití: 0-1.
Druhá třetina nabídla dvě branky. Nejprve se Dynamo dostalo poprvé v utkání do vedení, když Eric O'Dell dostal mezi kruhy pobídku od Sergejeva a mířil naprosto přesně do šibenice. Ale krátce poté bylo srovnáno, když se Spencer Foo mezi kruhy krásně uvolnil a také nedal brankáři šanci. Kunlun poté nevyužil dvě přesilové hry a šance na změnu nerozhodného stavu měli i hosté, ale také nevyužili. Do třetí části si za stavu 3:3 přenesou 34 sekund přesilové hry.
40:00'
39:57'
Jeremy Smith se měl v brance co otáčet, zasáhl lapačkou i vyrážečkou, ovšem svému týmu remízový stav do třetí třetiny udržel.
39:33'
Vojnov zachytil puk na modré a nahodil ho na branku. Z pravé strany dorážel Vadim Šipačov, ale ani on recept na opětovné vedení Dynama nenašel.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Hosté ještě dobře zabojovali v útočném pásmu o puk, ovšem střela Klinkhammera z dobré pozice mezi kruhy nebyla přesná. Poté už se Kunlun osvobozuje.
38:41'
Na střelu hned po buly z levého kruhu si Jeremy Smith počkal a pohlídal si puk.
38:34'
Jeremy Smith bude zřejmě v permanenci i nyní, neboť Tyler Wong, další autor dnešní branky, jde na dvě minuty ven za držení hole.
38:08'
Výborná rána Erika O'Della, který mohl z pravého kruhu přidat svou druhou branku ve druhé třetině. Dostal chviličku prostoru a pálil na vzdálenější tyč, kde Jeremy Smith dobře zasáhl.
36:48'
Ale ani domácí nejsou žádná ořezávátka, byť se jim úplně nedaří. Nyní dvakrát dobře zapracovali na své obranné modré.
36:12'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému závěru. Dynamo by určitě rádo odešlo do kabin za lepšího stavu než 3:3, když v dosavadním průběhu utkání smazalo dvoubrankovou ztrátu a zkraje druhé části vedlo.
Troška statistik: domácí bek Ryan Sproul hraje svůj stý zápas v KHL a oslavenec je i na druhé straně, neboť bek Jegor Zajcev dnes nastupuje na kolbiště Kontinentální hokejové ligy již po 250.
34:51'
Po buly u branky Jeremyho Smithe se puk odrazil na hokejky domácích plerejů, kteří ho hned vyváží na druhou stranu.
34:04'
A skutečně – hosté hrají znovu v pěti.
33:55'
Po dalším vyhození Dynama se zdá, že ani tato přesilovka Kunlunu nebude využitá.
33:15'
A po dvou vyhozeních Dynama musí začít znovu od svojí branky. Nyní se rozehrávky ujímá Ryan Sproul.
32:39'
Kunlun bojuje, pere se, dává do zápasu všechno, ale snaha zatím ani v druhé přesilovce po sobě nestačí. Hráči v červeném na nějaké vážnější ohoržení branky Jerjomenka zatím nedosáhli.
32:04'
Eric O'Dell, který se zasloužil o zatím poslední branku svého týmu, nyní musí zvládnout jiný zápis do statistik – dvě minuty za vysokou hůl.
30:28'
Hosté hrají v polném počtu v době, kdy už se hra přehoupla do druhé poloviny základní hrací doby.
30:10'
Osmnáct sekund před koncem oslabení Dynama raději brankář hostí Jerjomenko drží puk ve své výstroji.
29:28'
Kunlun sice kombinuje před brankou Jerjomenka, ale vážnější ohrožení jeho branky přišlo až nyní. Lockhart z kruhů tečoval puk do míst, kde byl brankář Dynama a Spencer Foo se z dorážky neprosadil, jelikož minul puk.
28:28'
Šance pro domácí, jak opět otočit stav. Alexandr Petunin dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:41'
Hosté nyní uzamkli soupeře před jeho brankou, ale nerozvlnili více než jen boční síť. Následuje komerční přestávka.
26:42'
Další útočnou akci rozjížděl aktivní Alexandr Petunin, který získal pro sůvj tým pásmo alespoň nahozením puku.
26:00'
Velmi dobrá podívaná pokračuje, sledujeme hru nahoru – dolu a ani jeden tým si nemůže na okamžik vydechnout. Střelu od modré zkoušel následně Raševskij, jenž viděl, že je před Jeremy Smithem pořádně rušno. Gólman Kunlunu zasáhl dobře vyrážečkou.
24:10'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Podruhé v utkání je vyrovnáno, tentokrát na straně Kunlunu! SPENCER FOO se totiž mezi kruhy krásně uvolnil, když oklamal Andreje Mironova a poté nedal svižnou střelou Jerjomenkovi žádnou šanci na úspěšný zákrok. Zakončil přesně k tyči. Asistence: Lucas Lockhart, Parker Foo.
23:50'
Alexandr Petunin nevzdal zdánlivě ztracenou situaci a na pravém kruhu proti dvěma hráčům na okamžik vybojoval puk. To ale bylo z jeho strany vše.
23:05'
Nyní se hosté dostávají přesně do situace, kterou potřebovali od úvodu zápasu. Nadšení domácích na průběžné vedení nestačí, naopak Dynamo od třetí branky poměrně jistě kontroluje hru.
21:36'
Nyní se již hosté radují. Sergejev totiž od modré nestřílel, nýbrž si počkal, až mu mezi kruhy najede ERIC O'DELL, jehož utažená střela prošla přesně do levé šibenice, kam se Smith natahoval lapačkou marně. Asistence: Andrej Sergejev.
21:06'
Na druhé straně se snažil zahrozit Michail Fisenko, ale střelou z kruhů netrefil tři tyče.
20:53'
Hned první útok Kunlunu ve druhé třetině byl poměrně důrazný a Alexandr Jerjomenko si připsal ne zrovna snadný zákrok.
Vyloučení: 1-0
Úvodní perioda je u konce. Kunlun jí začal velmi dobře, protože již po osmi minutách vedl nad soupeřem 2:0. Nejprve se trefil naprosto nechytatelně nad vyrážečku brankáře Jang Chu a poté uplatnil důraz na brankovišti Tyler Wong. Hosté se ale rychle vzpamatovali. O čtyři minuty později snížil Andrej Pedan a v čase 16:10 srovnal z přesilovky další tvrdou ránou Stanislav Galijev – 2:2.
20:00'
19:29'
Po vyhození Erika O'Della je pískáno zakázané uvolnění.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47'
Alex Riche přijel jako tank do útočného pásma, kde přebruslil Mironova. Už se řítil sám na branku, bek Dynama ho ale stačil ještě trošku a dovoleně rozhodit, proto mu ztížil zakončení a Jerjomenko puk vyráží.
18:36'
Nahození Alexandera Petunina zblokovali domácí hráči mimo tři tyče.
17:20'
Nakonec oboustranně hodně pohledná první třetina se pomalu blíží ke svému závěru. Kunlun se snaží ještě s výsledkem něco udělat, nicméně snaha v útočném pásmu vychází do ztracena.
16:10'
Kunlun sice hned po buly vyhodil kotouč do středního pásma, ale hosté se rychle dostali před branku Smithe. A ostrostřelec STANISLAV GALIJEV zapisuje svůj osmý gól v sezoně, když dostal na vrchol levého kruhu ideální pas a jeho pumelice se zastavila až v síti, kterou puk div neprotrhl. Asistence: Vjačeslav Volkov, Vadim Šipačov.
15:43'
A právě obránce Victor Bartley hasil celou situaci v obranném pásmu, kde se provinil držením soupeře.
15:34'
Už se zdálo, že Kunlun stahuje smyčku před brankou Jerjomenka, ale zakončení Bartleyho nebylo přesné a hosté šli rázem do situace čtyři na tři.
14:46'
Rudi Ying obkroužil prakticky celé útočné pásmo, ale nikoho na přihrávku nenašel a nakonec musel jen nahodit puk na branku Jerjomenka.
13:47'
Kombinaci hostí přerušuje nepřesnost, Volkovovi totiž utekl puk kousek za modrou čáru.
13:14'
Po pravé straně si před branku hostí sjížděl Jason Fram, jeho střela ale byla zblokována jedním z hráčů Dynama.
12:28'
Puk se na chvílku dostal před branku Jerjomenka, kde ho vybojovali hosté a už míří na druhou stranu.
Hra bude navázána po další komerční přestávce.
12:14'
Vjačeslav Vojnov měl od modré spoustu času na střelu. Připravil si puk na modrou a tvrdě vypálil, ale Jeremy Smith puk schoval mezi betony a ještě jistil za betonem svou lapačkou, aby náhodou neprošel.
11:35'
Kontaktní branka samozřejmě může hostům, doposud hrajícím hodně pod svoje možnosti, pomoct.
11:18'
Hosté jsou opět v utkání. ANDREJ PEDAN překvapil gólmana tvrdou střelou od modré hned po vyhraném vzahování, kterou Jeremy Smith pravděpodobně neviděl a puk našel až v síti. Asistence: Jegor Bryzgalov, Michail Fisenko.
09:14'
Domácí mají puk nadále poměrně bezpečně pod kontrolou a nepouští soupeře před svou branku. Vidíme tak jeden z nejlepších výkonů Kunlunu v sezoně.
07:56'
Jeremy Smith bezpečně zastavuje nahození od modré a hru přerušuje komerční přestávka.
07:08'
Když Tiraspol může v Lize mistrů vyhrát na stadionu Realu Madrid, proč by Kunlun nemohl porazit poprvé v historii Dynamo Moskva? TYLER WONG vlastně celou akci sám započal, když si po pravé straně sjel před branku. Jejromenko jeho střelu vyrazil před sebe, Yip se také ještě neprosadil, ale puk se doklouzal k levé tyčce na hůl volného Wonga a ten střílí svůj druhý gól v sezoně. Asistence: Brandon Yip.
06:44'
Domácí si situaci nijak nekomplikují a vyhazují puk až na druhou stranu. Zakázané uvolnění z toho ale není.
06:07'
Dynamo se po inkasované brance vůbec nemůže dostat do tempa. Až nyní se hosté dostávají před branku Jeremyho Smithe.
04:30'
Kunlun má puk za svou brankou a Ryan Sproul, hrající dnes svůj 100. zápas v KHL, vyhlíží další útočnou akci.
03:39'
Domácí celek je stále při chuti a nyní musel vytáhnout gólman Alex Jerjomenko výborný zákrok.
02:41'
Dvanáctý zápas a vůbec první gól v letošní sezoně, navíc proti jednomu z nejlepších týmů KHL: Sproul zadovkou od pravého kruhu našel na modré JANG CHU, který si připravil puk na střelu, sjel si blíže k brance a poté se trefil nechytatelně nad vyrážečku brankáře. Asistence: Ryan Sproul, Christopher Seto.
02:17'
Poprvé se do útočného pásma dostali i domácí. Po pravé straně prošel do útočného pásma Alex Riche, který našel mezi kruhy Zacha Yuena, jehož střela byla zblokována.
01:57'
Zajímavostí také je, že hra ještě nebyla od začátku zápasu přerušena. Hraje se už téměř dvě minuty v kuse, na což jsme v KHL zvyklí.
01:27'
Již od úvodu zápasu mají hosté převahu. Kunlun se nyní osvobodil jen díky šťastnému odrazu puku na hokejku Spencera Foo.
00:26'
Hosté již po buly zahrozili. Po pravé straně se dostali do pásma a nechybělo moc, aby se ostřelovač Vojnov dostal na útočné modré do slušné palebné pozice.
00:01'
Státní hymny dozněly, zápas za malý okamžik začíná!

Red Star Kunlun: J. Smith (Lazušin) – Sproul (A), N. Chlystov, Chelios, Yuen, Fram, Bartley (A), Jen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Yip (C), Werek, Wong – Nicholls, Riche, C. Kane – J. Chu, Seto, Ying.

Dynamo Moskva: A. Jerjomenko (I. Bočarov) – Vojnov, Mironov (A), Volkov, An. Sergejev, Pedan, J. Zajcev, S. Bojkov, Novikov – Galijev, Petunin, Šipačov (C) – Klinkhammer, O'Dell (A), Raševskij – Fisenko, Bryzgalov, Michajlov – Čebykin, Igumnov, V. Jefremov.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Jevgenij Romaško – Ilja Koljasnikov, Roman Maximovskij.
Československá stopa v utkání:
Zápas bohužel nenabídne žádnou českou ani slovenskou účast, jelikož za Kunlun ani za Dynamo nehraje žádný hokejista z těchto dvou národů nehraje.
Poslední vzájemné zápasy:
Dynamo – Kunlun 8:3 (28.8.2021, příprava)
Kunlun – Dynamo 1:5 (27.2.2021)
Dynamo – Kunlun 6:3 (4.10.2020)
Dynamo – Kunlun 2:0 (3.1.2020)
Kunlun – Dynamo 1:2 (19.10.2019).

Ve všech jedenácti vzájemných duelech se z vítězství radoval tým Dynama Moskva. Kunlun dokázal bodovat pouze jednou, když 14. listopadu 2017 prohrál doma s Dynamem 1:2 na nájezdy.
Dynamo Moskva:
Moskevský tým je na tom výrazně lépe, za celý průběh deseti zápasů totiž ztratil pouze dva body porážkou v předposledním utkání s Novgorodem, kterému navíc předcházela série osmi výher v řadě. Po prohře se ale Dynamo rychle naladilo na vítěznou notu. Devízou Dynama je ofenzíva i defenzíva, ja se na druhý celek západní konference sluší. Vstřelilo totiž již 45 branek (nejvíce v konferenci a druhý největší počet v KHL) a naopak inkasovalo jen dvacektrát, což je také druhé nejmenší číslo celé soutěže. Favorit dnešního mače je tak jasný.

Red Star Kunlun:
Čínský tým se nachází aktuálně na 10. příčce tabulky Východní konference s pouhými šesto body z jedenácti zápasů. Kunlun totiž dokázal vyhrát jen tři zápasy (dva v základní hrací době) a zapsal osm porážek při skóre 24:40. Velkým problémem pro Red Star je defenzívní činnost, jelikož 40 inkasovaných branek je třetí nejhorší počin v celé KHL.

Poslední zápasy Kunlunu:
Kunlun – Vladivostok 3:1
Kunlun – Chabarovsk 0:2
Novosibirsk – Kunlun 1:0
Čeljabinsk – Kunlun 4:1
Ufa – Kunlun 5:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentáln hokejové ligy, nejlepší evropské klubové hokejové soutěže. Ta je po svém začátku v plných obrátkách, ačkoliv poslední říjnový den má na programu pouze dvě utkání. Jedno z nich začíná od 18:30 v areálu Sportoviště univerziády Šen-čen, kde hraje své domácí zápasy Red Star Kunlun. Na svém stánku vyzve v souboji dvou celků z opačných pólů tabulky tým z hlavního města Ruska – Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.