KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : CSKA Moskva - 28. listopadu 2021   16:00

Riga
Riga
14:28' Radil  • 59:32' Scarlett (Lorito)
2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
02:46' Blažijevskij  (M. Guskov, Mingačjov) • 53:19' N. Nestěrov  (Dahlbeck, Kameněv) • 54:18' Grigorenko  (N. Nestěrov, Okulov)

Lotyšskou misi CSKA splnilo s odřenýma ušima

V opatrném začátku překvapil Hudáčka citlivou tečí Arťom Blažijevskij a hráči CSKA se už ve 3. minutě ujali vedení. To jim vydrželo přes deset minut, než se do úspěšného úniku dostal Lukáš Radil. Čáslavský rodák pak během pauzy ochotně odpovídal na dotazy místního reportéra v anglicky vedeném rozhovoru.

Ve druhé třetině se skóre nepohnulo. CSKA bylo patnáct minut lepší, ale Hudáček všem pokusům odolal. S blížícím se koncem periody se jeho tým začal zvedat a vzrůstajícímu tlaku pak čelil Adam Reideborn. Ze strany moskevského klubu to však možná byla uspávací taktika. Při jednom z brejků totiž před Světlakovem zívala poloprázdná branka, kterou ale kvůli špatnému zpracování z úhlu přestřelil. A tak i po druhé části drželo Dinamo s velkým favoritem krok.

Hned zkraje závěrečné periody měl šanci Rudolf Červený, jeho žádost o obrat ale švédský gólman odmítl. Nervozita v kádru CSKA Moskva s blížícím se koncem stoupala. Teprve v 54. minutě dostal loňského finalistu zpátky do vedení Nikita Nestěrov, jen o minutu později zvýšil náskok přesilovkovým gólem vyhlášený střelec Michail Grigorenko. V tu chvíli se zdálo, že hosté zápas v pohodě dovedou do vítězného konce, jejich plány ovšem při hře bez gólmana narušil Reece Scarlett. Zbývajících osmadvacet vteřin však na srovnání nestačilo, Riga se tak po bojovném výkonu musela před soupeřem poklonit.
Střely na branku: 16:26 (4:9, 6:8, 6:9).
Utkání přihlíželo 445 diváků (omezená kapacita).
59:45'
Hudáček je opět venku z branky.
59:32'
Riga právě vstřelila branku!
Ještě nás čeká drama! Lorito vyhrál buly pro REECE SCARLETTA, ten si z pozice levého beka nabruslil směrem ke středu a z vylepšeného postavení prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Dobrou práci přitom odvedl Čukste, který brankáři clonil ve výhledu. Dinamo má osmadvacet vteřin na srovnání. Asistence: Matthew Lorito.
59:29'
První pokus trefit prázdnou branku nevyšel.
59:19'
Július Hudáček opouští brankoviště!
59:19'
Scarlettovu střelu tečoval na Reideborna Lauris Darzinš. Ten to potom ještě dostal ke zpětné přihrávce, na kterou měl políčeno Emile Poirier, jenže Adam Reideborn přikoval svůj beton k tyči.
58:23'
Šikula Guskov si v souboji "sedmiček" obhodil Zileho a ušetřil cenné vteřiny v rohu kluziště.
58:00'
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty.
57:03'
Jenže v útoku to pokulhává. Svědomí může zpytovat Lauris Darzinš, který u střídaček tak dlouhou zpracovával puk, až ho soupeř stihl dobruslit.
55:45'
Domácí hokejisté ještě neskládají zbraně a snaží se dostat zpátky na dostřel.
54:18'
CSKA právě vstřelilo branku!
Rychle využitá přesilovka zřejmě pohřbila lotyšské šance na body! Po vyhraném buly a sérii přihrávek hosté přenesli hru doprava, MICHAIL GRIGORENKO při průniku před brankoviště natlačil své tělo před Červeného a pověst kanonýra potvrdil střelou zápěstím do vzdálenější šibenice. Nádherná samostatná akce, které se sluší zatleskat. Asistence: Nikita Nestěrov a Konstantin Okulov.
54:06'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matthew Lorito – 2 min., vysoká hůl).
53:19'
Konečně si loňský finalista bere ztracený náskok zpět! Kameněv vyhrál buly pro Dahlbecka, ten ze středu modré čáry nabil na její pravý konec NIKITU NESTĚROVOVI a jeho prudká střela z první zapadla do mezery mezi přední tyčí a brankářem Hudáčkem. Asistence: Klas Dahlbeck a Vladislav Kameněv.
53:15'
Dle statistik má nejtvrdší střelu Nikita Nestěrov (153km/h). Nejrychlejším hráčem je zase Emile Poirier (36,6km/h).
53:15'
Gilmourovo nahození od modré čáry si našel Hudáček.
51:47'
CSKA Moskva je kompletní.
51:43'
Hosté se opět vysvobodili a to už odbíjejí poslední vteřiny do konce Dahlbeckova trestu.
50:45'
Mizerná přihrávka na hůl soupeře vyhnala Dinamo z pásma. Lotyšský klub se do něj musí obtížně vracet.
50:23'
Karjalainenův pokus sražen do rohu kluziště.
49:47'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., podrážení).
49:31'
CSKA zvyšuje obrátky. Po chytré zadovce číhal na zadní tyči zakončující hráč, Július Hudáček si chybu nedovolil a přesunul se k němu včas.
48:16'
To jsou věci! Dezorientovaného Hudáčka měl Michail Grigorenko na lopatě, přesto si počínal stejně jako na konci druhé třetiny Světlakov. Hosté zahodili další tutovku a tahle ledabylost je může přijít draho.
46:59'
Nový útok chtěli Rižané provést pomocí vysokého oblouku. Za nahozeným pukem spěchající Karjalainen byl příliš pomalý, takže je z toho icing.
45:48'
Domácí kombinovali na útočné modré, dokud Freibergse od puku neodstavil Anton Slepyšev.
44:00'
Kolmici narýsovanou z levé strany převzal v kruhu pro vhazování Sergej Plotnikov a střelou z první kolem klečícího Zileho přinutil Hudáčka k dalšímu zákroku.
43:28'
Sergej Plotnikov pozdravil Hudáčka střelou od trestných lavic, vhazování proběhne po levé ruce slovenského brankáře.
42:55'
Odvážný Daniels Berzinš dostal u zadního mantinelu naloženo od Bogdana Kiseleviče. Tohle byl samozřejmě čistý hit, který v hokejovém zápase vidíme rádi.
41:37'
Kdosi z domácích hokejistů se při vstupu do pásma ladně vyhnul několika soupeřům a potom nabil Zilemu, ten trefil pouze bránícího Gilmoura.
40:30'
V pokračující akci pak Rudolf Červený trefil Reideborna do vyrážečky! Jakkoliv se to zdálo jako rutinní zákrok, opakované záběry prozradily, že byl český borec blízko ke gólu.
40:26'
Jere Karjalainen při zakončení zlomil hůl.
40:01'
Ve druhé třetině se skóre nepohnulo. CSKA bylo patnáct minut lepší, ale Hudáček všem pokusům odolal. S blížícím se koncem periody se jeho tým začal zvedat a vzrůstajícímu tlaku pak čelil Adam Reideborn. Ze strany moskevského klubu to však možná byla uspávací taktika. Při jednom z brejků totiž před Světlakovem zívala poloprázdná branka, kterou ale kvůli špatnému zpracování z úhlu přestřelil. A tak i po druhé části platí nerozhodný stav.
Střely na branku: 10:17 (4:9, 6:8).
40:00'
39:33'
Po delší odmlce se ozvali hosté a hned z toho bylo pozdvižení, neboť po kolmici z pravé strany zívala na Světlakova poloprázdná branka! Jenže ruskému hráči nevyšlo už zpracování, puk se mu od brusle odrazil do menšího úhlu a z něj trestuhodně přestřelil. Na střídačce pak měl na sebe vztek a já se mu nedivím, tohle naštve.
38:42'
Další diagonálu k zadní tyči poslal Reece Scarlett, houf hráčů tam však kotouč nepustil.
37:30'
Domácí jsou od konce své přesilovky jako vyměnění. Gints Meija na levé straně přebruslil Sergejeva, na druhé straně se mu nabízel Peter Tiivola, ale přihrávka neprošla a Reideborn ji musel znovu zakrýt.
36:44'
Riga hrozí i proti plnému počtu hráčů soupeře. Dobrou přihrávku na pravý kruh přijal Matthew Lorito, jeho střelu zápěstím přes Svedberga Reideborn neudržel, i tak se Lorito už k dorážce nedostal.
35:29'
Ve zbytku oslabení byla defenziva CSKA důsledná. Důležité pro ni je, že nekapitulovala.
34:57'
Jere Karjalainen pokazil návrat do útočného pásma, i proto se domácí zdržují v tom svém.
33:44'
Dvě lotyšské střely z pravé strany. První nepřesná, druhou zlikvidoval Reideborn.
33:29'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., podrážení).
32:27'
Joakim Nordström v přerušené hře postrčil Ralfse Freibergse. Všemu předcházel jejich vzájemný souboj, po kterém puk vypadl do hlediště. Rozhodčí okamžitě zbystřili, Freibergs ale neměl zájem oplácet.
31:35'
Na dostřel branky se domácí dostali až o chvíli později. Po Darzinšově zadovce od krátkého mantinelu vypálil na Reideborna Emile Poirier.
31:09'
Po přesunu hry na opačnou stranu kluziště Matthew Lorito nebyl schopen obehrát Arťoma Blažijevského.
29:50'
Obecně se málo střílí. Dlouho se nudil i Július Hudáček, než na něj kdosi nahodil puk od modré čáry. CSKA Moskva tím získalo území.
28:56'
Nic na tom nezměnil ani Gints Meija, jeho dravý průnik totiž soupeř zachytil.
27:42'
Domácí nedokázali proniknout do útočného pásma. Z jejich strany je to po změně stran mizérie, protože po návratu z kabin nemají ještě ani jednu střelu.
26:34'
Reece Scarlett je v poslední době u všeho. Teď ochotně podržel puk za svou brankou, aby spoluhráči mohli dostřídat. Potom ho to samozřejmě taky čeká.
25:55'
Soupeře z pásma vyhnal i Reece Scarlett, i když jen dočasně, za pomoci icingu.
24:59'
V dalším případě hosté v útočném pásmu dlouho nevydrželi. Před couvajícím Sorkinem totiž vypíchl puk Emile Poirier.
23:39'
Anton Slepyšev si připravil palebnou pozici na slotu, odkud ohrozil Hudáčka svým zápěstím.
23:20'
Kristaps Sotnieks dnes překonal Mikelise Redlihse v počtu odehraných zápasů v KHL. Nikdo z Lotyšů toho v ruské soutěži neodehrál víc.
22:09'
Hosté po té levé straně útočí často. Tentokrát se kolem trestných lavic prohnal Vladislav Kameněv, v jeho případě to na střelu nestačilo.
20:53'
Dva rychlé výpady CSKA. Nejprve Pavel Karnauchov nahodil od mantinelu, později Andrej Světlakov přijel zleva před Hudáčka, který zachoval pozornost.
20:01'
V opatrném začátku překvapil Hudáčka citlivou tečí Arťom Blažijevskij a hráči CSKA se už ve 3. minutě ujali vedení. To jim vydrželo přes deset minut, než se do úspěšného úniku dostal Lukáš Radil. Právě ho si místní reportér o přestávce přizval k mikrofonu, rozhovor vedený v angličtině pak ochotně přeložil do Lotyšštiny. Fanoušci pobaltské země můžou být s dosavadním průběhem spokojení, jejich tým totiž drží s velkým favoritem krok.
Střely na branku: 4:9.
20:00'
19:54'
V závěru třetiny ještě stihl ohrozit Hudáčka Arťom Blažijevskij, druhý gól však nepřidal.
19:25'
Dobrá zpráva pro Dinamo, Rudolf Červený se po odpykání trestu vrátil zpátky na led.
19:07'
A teď druhou. Na pravém kruhu měl napřaženo Michail Grigorenko, proti vyhlášenému střelci se Hudáček včas přesunul.
18:20'
Téměř polovina oslabení je fuč, pozorný Július Hudáček zatím řešil pouze jednu záležitost.
17:25'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., sekání).
17:22'
Maxim Sorkin se prokličkoval přes tři soupeře až před brankáře, v zakončení mu na poslední chvíli faulem zabránil Rudolf Červený.
15:55'
Po nečekaném úderu hráči CSKA zabrali a od vyrovnávací trefy jsou to oni, kdo na ledě dominuje.
14:28'
V ochozech je veselo a může za to LUKÁŠ RADIL! Čáslavský rodák ve středním pásmu sebral odražený puk a v úniku s ním uháněl na Reideborna, jehož chladnokrevně prostřelil kolem vyrážečky. Bez asistence.
13:25'
Krátce nato si gólman Rigy připsal další zákrok, tentokrát tělem vychytal Pankratova.
13:11'
Bezprostředně po buly musel Július Hudáček jít do pokleku, aby pokryl slabou střelu od Svedberga. Ta švédskému hráči vůbec nesedla.
12:34'
Slovenský gólman se ohlédl za střelou letící vedle jeho levé tyčky. Přesnost je to, co dělá hráčům obou celků velikánské problémy.
11:39'
Riga nechtěně vyhodila puk přes všechny čáry, Július Hudáček tak musí zaujmout obvyklé postavení.
11:03'
Oskars Cibulskis udržel na zádech střelce první branky Arťoma Blažijevského.
09:58'
Sledujeme poněkud hlušší pasáž hry, aktuální statistika střel na branku vypadá 2:4.
08:47'
Július Hudáček vyjel za svou branku, aby po nepřesné zpětné nahrávce ze středního pásma bekům vypomohl s rozehrávkou.
08:11'
Při souboji Rudolfa Červeného s jedním z hráčů CSKA puk vylétl na moskevskou střídačku.
07:05'
A Filips Buncis už se vrátil z trestné lavice, Dinamo Riga tak hraje v plném počtu.
06:47'
Domácí se podruhé v řadě vysvobozují, tohle oslabení zatím zvládají na výbornou.
06:10'
Kromě sražené střely z toho zatím nic nebylo, vhazování proběhne po Hudáčkově pravici.
05:40'
V pásmu usazeni hokejisté CSKA Moskva se snaží roztočit obávaný kolotoč.
05:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Filips Buncis – 2 min., držení).
04:00'
Hra přelévající se z jedné strany na druhou je plná nepřesností.
02:46'
Tak jsem to zakřikl! Matvej Guskov nahodil z pozice pravého beka na branku a ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ v souboji s obráncem Zilem zřejmě jemnou tečí vychýlil puk mimo Hudáčkův dosah. Rižané tak s favoritem krok dlouho neudrželi. Asistence: Matvej Guskov a Tachir Mingačjov.
01:49'
Obě mužstva hrají od začátku opatrně. Je zjevné, že nechtějí vyrobit chybu, která by je stála první inkasovaný gól.
00:36'
První útok ale domácí tým odvrátil a kupředu pak postupoval Reece Scarlett. Jenže k tomu nezvolil nejvhodnější způsob a u trestných lavic ho tak soupeř snadno zastavil.
00:05'
Rudolf Červený prohrál buly s Karnauchovem.
00:01'
Minutou ticha přítomní uctili památku mladého hokejisty Valentina Rodionova. Teď už jsou na řadě hymny.
Divákům se představí i dva Češi. Jak si útočníci Rudolf Červený a Lukáš Radil povedou?
Dinamu chybí jeho nejlepší střelec Nikolajs Jelisejevs (10 gólů). Talentovaný Deniss Vilmans si naopak vysloužil premiérovou pozvánku do A-týmu.
Branky budou hájit Július Hudáček a Adam Reideborn. Slovenský gólman atakuje hranici 90% úspěšných zákroků, jeho švédský protějšek má 91,6%.

Dinamo Riga: J. Hudáček (Vitols) – Scarlett, Cibulskis (A), Čukste, Zile, Sotnieks, Freibergs, Ozolš, Southorn – Radil, Červený, J. Karjalainen – E. Poirier, Lorito, L. Darzinš (C) – Meija (A), Tiivola, Švanenbergs – Buncis, Berzinš, Vilmans.
Trenér: Valerijs Kulibaba

CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – N. Nestěrov (A), Dahlbeck, Arťom Sergejev, Blažijevskij, Gilmour, Kiselevič, V. Svedberg, Grudinin – Grigorenko (A), P. Karnauchov, Slepyšev (C) – S. Plotnikov, Světlakov, Okulov – Sorkin, Kameněv, Nordström – M. Guskov, Mingačjov, Pankratov.
Trenér: Sergej Fjodorov

Rozhodčí: Birin, Ravodin – Viljugin, Lazarev.
Dobrý den, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Dinamo Riga – CSKA Moskva. V Areně Riga se dokončuje rozbruslení a to je ten správný čas představit vám sestavy. Takhle je poskládali trenéři Valerijs Kulibaba a Sergej Fjodorov.

Lukáš Radil (Dinamo Riga)
Rudolf Červený (Dinamo Riga)

Július Hudáček (Dinamo Riga)
První vzájemná konfrontace

CSKA Moskva – Dinamo Riga 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky:
27. Grigorenko (N. Nestěrov), 48. Slepyšev (Wallmark, N. Nestěrov), 58. Andronov (Alexandr Popov) – 30. Jelisejevs (Darzinš, Cibulskis), 30. Shinkaruk (Poirier).
Průběh: 1:0, 1:2, 3:2.
Dinamo Riga

S lotyšským klubem to jde z kopce. Dokonce natolik, že se propadl na chvost dvanáctičlenné tabulky. Může za to jak jeho čtyřzápasová série porážek, tak zlepšená forma Viťazu, který ho přeskočil. V pátek Dinamo vyválčilo v Nižněkamsku aspoň bod za prohru 2:3 po nájezdech. To však na jeho pozici outsidera nic nemění.

Lídrem týmové produktivity je Lukáš Radil (4+12), nejvíce gólů dal Nikolajs Jelisejevs (10) a nejlepší přehled ve hře prokazuje Lauris Darzinš (12 asistencí). Post brankářské jedničky zastává Švéd Johan Mattsson (91,9% úspěšných zákroků).
CSKA Moskva

Loňský finalista i letos patří mezi žhavé kandidáty na zisk Gagarinova poháru. CSKA Moskva se drží v popředí tabulky, na vedoucí Jokerit ztrácí dva body. Právě s ním se Moskvané utkali předevčírem a důležitou helsinskou bitvu zvládli 3:2 v prodloužení. I proto je vršek tabulky hodně natěsnán. Týmy jako CSKA Moskva, Dynamo Moskva, Čerepovec nebo Petrohrad si musejí připadat jako sardinky, protože je od sebe dělí jenom skóre, v případě naposledy zmíněného celku bod.

Nejproduktivnějším hráčem CSKA je Konstantin Okulov (6+19), nejlepším střelcem Michail Grigorenko (13 gólů) a jeho dvorním nahrávačem Nikita Nestěrov (22 asistencí). V bráně se pravidelně střídá rusko-švédská dvojice Ivan Fedotov, Adam Reideborn (93,2% a 91,6% úspěšných zákroků).
Sportu zdar a hokeji zvlášť! KHL pokračuje další várkou duelů, v Západní konferenci si zasoupeří třeba Dinamo Riga s CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.