KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Magnitogorsk - 3. ledna 2022   12:30

Ufa
Ufa
27:01' Baškirov  • 32:22' V. Tichonov (P. Larsen, Markus Granlund) • 59:47' Baškirov (N. Kuljomin, V. Tichonov)
3:4
(0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Magnitogorsk
20:38' Čibisov  (Korostěljov, Currie) • 23:19' Korostěljov  (Čibisov) • 26:02' Korostěljov  (Čibisov, Maillet) • 61:59' Maillet  (Hultström)
Ufa
Metsola (27. Šaryčenkov) – P. Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Chafizullin, Viktor Antipin, Zubarev, J. Birjukov – V. Tichonov, Hartikainen (A), Markus Granlund – N. Kuljomin, Šmeljov, Kadějkin (A) – Baškirov, Chochrjakov, R. Amirov – Kartajev, Sannikov, Platt.
Gofman, Sidorenko – Goljak, Poljakov
Ufa Arena, Ufa
5 808 diváků

Skončilo nám utkání mezi Ufou a Magnitogorskem, které nabídlo velmi kvalitní podívanou. V souboji dvou týmů, které pokukují po zisku Gagarinova poháru, se Magnitogorsk dostal zkraje druhé třetiny do tříbrankového vedení, trefili se za něj Andrej Čibisov a dvakrát také Nikita Korostěljov. Ještě do konce prostřední dvacetiminutovky ale snížil Danil Baškirov a přesilovou hru využil Viktor Tichonov. Třetí třetina byla především o defenzívě hostů, ale ti nakonec své vedení neudrželi, poněvadž třináct sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Baškirov. V prodloužení hráli hosté přesilovku, kterou po chvíli využil Philippe Maillet, takže dva body dnes putují do moci Metallurgu. Hosté vyhráli 4:3 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Metallurg právě vstřelil branku!
Početní výhodu v prodloužení sehrál Metallurg opravdu velmi dobře. Linus Hultström z levé strany vybídl PHILIPPA MAILLETA, který se ranou z prostředku útočného pásma nemýlil. Alexandr Šaryčenkov se nestačil přemístit a inkasoval. 3:4 po prodloužení. Asistence: Linus Hultström.
61:40'
Linus Hultström vypálil z vrcholu levého kruhu pouze do připravené lapačky domácího brankáře. Tlak Magnitogorsku ale trvá.
61:21'
Na řadu přijde přesilová hra hostů čtyř proti třem. Je zcela pochopitelné, že si hostující střídačka vyžádala oddechový čas.
61:21'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., podrážení).
61:17'
Tichonov vybídl ve skvělé pozici Granlunda, který hledal místo mezi betony. Ty ale Jussi Olkinuora rychle zaklapl.
60:36'
Do celkem výhodné pozice si na levé straně útočného pásma najel Brendan Leipsic, jenž o kousek netrefil prostor u zadní tyče.
60:17'
Přihrávka Baškirova na Larsena přesná nebyla. Ke kotouči se dostali hosté, kteří rázem i zakončili, ale Alexandr Šaryčenkov lapačkou zakročil.
60:01'
Začalo prodloužení.
Přestože hosté vedli o tři góly, nakonec to k výhře po základní hrací době dotáhnout nedokázali. Za domácí se totiž dvěma góly blýskl Danil Baškirov, takže za stavu 3:3 půjdeme do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:47'
Ufa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, přece jen je vyrovnáno! Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma a 13 sekund před koncem třetí třetiny nakonec opravdu vyrovnali. Tichonov s Kuljominem sice na brankovišti promáchli, ale DANIL BAŠKIROV už zamířil přesně. 3:3. Asistence: Nikolaj Kuljomin a Viktor Tichonov.
59:36'
Nyní už ale opět míří na střídačku, takže domácí ještě šanci mají!
59:29'
Alexandr Šaryčenkov se musel do branky vrátit, neboť se vhazovalo v obranném pásmu Ufy. Musel si připsat další zákrok, který zvládl na jedničku.
59:15'
Karpov ze středního pásma netrefil prázdnou bránu, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště. S Magnitogorskem to ale už vypadá poměrně dobře, čas utíká domácím rychle.
58:48'
Vypadalo to, že by hosté mohli zamířit do prázdné klece, ale Ufu teď zachránil obránce Michail Naumenkov.
58:18'
Ufa už hraje bez brankáře, hosté se ale také tentokrát osvobodili. Oba celky v tuto chvíli střídají.
57:50'
Přihrávka Hartikainena adresáta nenašla. Mezitím hosté šikovně vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:22'
57:03'
Hosté zatlačili, ale čtvrtou branku zatím nepřidali. Znovu se domácí dokázali ubránit.
56:32'
Úplně volný vyplaval mezi kruhy Nikita Korostěljov, jenž ale hattrick nevsítil. Svou přízemní ranou těsně minul bližší tyč.
55:56'
Znovu střílel kapitán hostů, avšak tentokrát přímo na rameno domácího brankáře. Následně se Ufa osvobodila.
55:37'
Situace se pro domácí komplikuje, poněvadž na řadu přichází přesilovka hostů. Tvrdá střela Jegora Jakovleva od modré čáry byla sražená do ochranné sítě.
55:22'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Viktor Tichonov – 2 min., podrážení).
55:07'
Geoff Platt šikovně nabídl kotouč na brankoviště, odkud se do zakončení bekhendem dostal Stěpan Sannikov. Pozorný Olkinuora byl ale opět připraven.
54:31'
Závěr třetího dějství se kvapem blíží. Ufa se zcela pochopitelně více tlačí do útočného pásma, ale vyložené pozice si zatím nevytvořila.
53:55'
Arťom Zemčonok přitlačil na mantinel Hartikainena. Přesto se o chvíli později dostal k zakončení Tichonov, jenž ale na Jussim Olkinuorovi nevyzrál.
53:12'
Linus Hultström podklouzl v rohu kluziště, ale větší komplikace pro hosty nevznikly. Obránci s číslem 7 na zádech pomohli spoluhráči, kteří dostali touš co nejdále od branky Magnitogorsku.
52:32'
Šmeljov se snažil natlačit do předbrankového prostoru, jenže tam už bylo plno. Je vidět, že Magnitogorsk si na defenzívu dává větší pozor než ve druhé periodě.
51:48'
Alexej Makljukov teď spěchat rozhodně nemusí. Oba celky střídají, takže si může užít sekundy s kotoučem na holi za vlastní brankou.
51:05'
Hokejisté Metallurgu nyní pošetřili pár cenných sekund přihrávkami v útočné zóně. K další střele se však nedostali.
50:16'
Anatolij Nikoncev si stáhl kotouč na forehand a následně se snažil co nejlépe vystřelit. Svatyni celku v černých dresech ovšem netrefil.
49:31'
Kadějkin předvedl sympatickou individuální akci středem kluziště, ale okolo dvou bránících hráčů nakonec neproskočil.
48:49'
Icing Ufy. Nepřesná rozehrávka Michaila Naumenkova tedy nic nevyřešila a vhazovat se bude před Alexandrem Šaryčenkovem.
48:24'
Rychlou střelu od modré čáry vyslal domácí kapitán Panin. Vyrážečka brankáře byla pohotovější, přičemž kotouč se odrazil tak, že Tichonov dorážet nemohl.
47:50'
Hosté teď uklidnili hru na vlastní modré čáře. S postupem vpřed rozhodně spěchat nebudou.
46:49'
Čtvrtá lajna domácích se dnes moc do hry nedostává. Přesto zahrozil Kartajev, který se rychle vytočil před brankou, nicméně Olkinuora měl bližší tyč dokonale pokrytou.
46:18'
Magnitogorsk zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd. Hosté si tak museli nechat zajít chuť.
45:57'
Nahození Kadějkina mířilo do připravené lapačky Olkinuory. Za chvíli se bude vhazovat po jeho levici.
45:23'
Larsenova rána z otočky moc starostí hostující obraně nenadělala. Kotouč byl okamžitě posunut do neutrální zóny.
44:49'
Po delší pasáži bez přerušení přišlo na řadu zakázané uvolnění hostů. Hra se tedy stěhuje před finského gólmana Jussiho Olkinuoru.
43:46'
Na druhé straně zahrozil Čibisov, který nezvedl černou gumu dostatečně vysoko nad beton brankáře.
43:02'
Teď naopak tlačí domácí hokejisté. Také úvod třetí třetiny musí jednoznačně diváky bavit.
42:16'
Obrovskou šanci Magnitogorsku zahodil Semjon Košelev, který po parádní přihrávce Maxima Karpova zůstal úplně sám před brankou. Alexandr Šaryčenkov se snažil co nejrychleji přemístit, ale kdyby útočník hostů trefil lépe, nebylo by co řešit. Košelev však branku přestřelil.
41:45'
Na druhé straně naopak Ilja Nikolajev vyslal střílené nahození, které ale žádný z jeho spoluhráčů nedoklepl do sítě.
41:02'
Skvělou pozici k zakončení si vytvořil Sergej Šmeljov, který tváří v tvář brankáři o kousek přestřelil.
40:14'
Třetí třetina začala zajímavou příležitostí domácích. Hartikainen nabízel kotouč na brankoviště, rychlý zákrok hokejkou musel předvést Olkinuora.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 14 – 25
Druhá část nabídla opravdu vynikající hokej z obou stran, oproti opatrné první třetině to byla příjemná změna. Magnitogorsk na začátku prostřední dvacetiminutovky dal tři góly. Dalo by se říct, že na co sáhl, to skončilo v síti. Hned dvakrát se do střelecké listiny zapsal Nikita Korostěljov. Ovšem následný průběh třetiny už patřil Ufě, která nejprve snížila na rozdíl dvou branek z hole Baškirova a poté v přesilovce skóroval tečující Viktor Tichonov. K vyrovnání nechybělo moc, a proto před třetí třetinou je vše otevřené.
40:00'
39:42'
Druhá perioda se dohrává v obranném pásmu hostujícího Metallurgu.
39:08'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno. Před brankou soupeře využil svůj důraz velezkušený Nikolaj Kuljomin, kterému ale střela nevyšla tak úplně podle jeho představ.
38:27'
Závěr druhé třetiny se kvapem blíží. Další zákrok si však musel připsat Alexandr Šaryčenkov, jenž je po svém nástupu na led zatím stoprocentní.
37:46'
Karpov vybízel dnes nepříliš výrazného Goldobina, kterému kotouč utekl. Vzápětí na opačné straně pálil do hrudi gólmana Olkinuory útočník Baškirov.
36:56'
Nikita Korostěljov si dělal místo v předbrankovém prostoru, ale dnes už dvougólový střelec se k dalšímu palebnému pokusu nedostal.
36:13'
O kotouč si u zadní tyče klepal Currie, jenž si však prudkou pobídku nezpracoval ideálně.
35:58'
Střeleckou pozici si sice vytvořila, ale kvalitní už moc ne. Mezitím se Několenko už vrátil na led, takže tentokrát z přesilovky domácích branka nepadla.
35:32'
Ufa už získala puk v útočném pásmu a nyní zdlouhavě kombinuje. Vytvoří si kvalitní střeleckou pozici?
35:00'
Magnitogorsk se pro tuto chvíli osvobozuje, přičemž může poslat na led čerstvé síly.
34:26'
Sergej Šmeljov posunul mezi kruhy Hartikainenovi do vyložené pozice, ale ten rychlou střelou příklepem bránu minul.
33:58'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., krosček).
33:42'
Larsen byl faulován, takže Ufa si za okamžik zahraje další přesilovku. Nyní má ponechanou výhodu.
33:05'
Po komerční přestávce se už znovu pokračuje ve hře. Ufa si chce vynutit tlak svým pobytem v útočném pásmu.
32:22'
Domácí zcela po zásluze dávají přesilovkový gól a nyní je to už znovu pouze o gól! Markus Granlund posunul k modré čáře Philipu Larsenovi, jehož střelu zápěstím tečoval těsně před gólmanem VIKTOR TICHONOV. 2:3. Asistence: Philip Larsen a Markus Granlund.
32:07'
Po střele Larsena od modré čáry měl Jussi Olkinuora plné ruce práce. Těsně před dorážejícím Tichonovem ale puk lapil do lapačky.
31:52'
Sergej Šmeljov se šikovně zbavil bránícího hráče kličkou, avšak při střele touš nezvedl dostatečně vysoko. Celkem snadný zákrok pro Jussiho Olkinuoru.
31:44'
Teď už přichází vyhození hostů přes všechny čáry.
31:13'
Larsen si příliš dobrou pozici ke střele nevybojoval. Zápěstím nakonec opravdu vystřelil, ale jen do bruslí bránících zadáků.
30:55'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brendan Leipsic – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
30:38'
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Úplně volno měl na pravé straně útočného pásma Maxim Karpov, který ale nechal vyniknout vyrážečku domácího muže v masce.
30:16'
Ufě byl odpískán úmyslný ofsajd, takže těžiště hry se stěhuje před Alexandra Šaryčenkova.
29:47'
Druhá třetina nabízí opravdu strhující hokej! Nejprve před bránou na jedné straně promáchl Alexandr Kadějkin a poté se na stranu druhou hnal po křídle Pavel Akolzin. Do gólového konce však ani jedna příležitost nevyústila.
29:05'
Z levého kruhu přišla pohotová střela finského reprezentanta Hartikainena, jenž si ale taktéž přesnou střelu mezi tři tyče nezapsal.
28:22'
Jegor Korobkin zakončoval kousek před bránou soupeře jednoruč bekhendem. Zadní tyč branky domácích minul o opravdu málo.
27:52'
Přestože Granlund poměrně vysoko napadal, kotouč ukořistili hosté, kteří se svou rozehrávkou rozhodně nikam nespěchají.
27:01'
Po chybě obránce Nikolajeva, jenž ztratil rovnováhu ve středním pásmu, však přichází snížení! Do samostatného úniku se dostal DANIL BAŠKIROV, který udělal dlouhou kličku do forehandu, položil si brankáře a zavěsil s přehledem pod horní tyč. 1:3. Bez asistence.
26:47'
Ufa nyní nezvládla rozehrávku, takže na konci 27. minuty se provinila zakázaným uvolněním.
26:02'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Alexandr Šaryčenkov.
26:02'
S chutí hrající hosté využívají přesilovku po pár sekundách, takže rozdíl ve skóre je už třígólový. Po závaru před bránou se puk dostal k Mailletovi, jenž vybídl na kruhu Andreje Čibisova. Čibisov našel prudkou střelou mezi betony skulinku v postoji brankáře. Kotouč však dle opakovaných záběrů ještě tečoval NIKITA KOROSTĚLJOV, takže branka byla připsána jemu. 0:3. Asistence: Philippe Maillet.
25:48'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., krosček).
25:45'
Košelev oslovil na levé straně Currieho, který to ale na střelu neměl. Vůbec mu nevyšel krok, a proto si musel puk ještě zpracovávat.
25:10'
Domácí se ve druhé třetině zatím do zakončení příliš nedostávají. Teď se zdá, že Magnitogorsk má hru pod kontrolou.
24:34'
Těsně před bránou se snažil tečovat Philippe Maillet. Metsola byl však rychlejší a pravým betonem poměrně slušně zasáhl.
23:41'
Domácí trenér si hned po druhém inkasování vyžádal oddechový čas. Nyní se už ovšem znovu hraje a po levém křídle se dopředu tlačí Teemu Hartikainen.
23:19'
Už je to o dva góly! Magnitogorsk zažívá opravdu výtečný vstup do druhého dějství. Andrej Čibisov oslovil mezi kruhy volného NIKITU KOROSTĚLJOVA, jenž prudkou střelou zápěstím k zadní tyči nedal Metsolovi šanci. 0:2. Asistence: Andrej Čibisov.
22:59'
Magnitogorsk teď bude mít výhodu toho, že bude moct útočit do otevřenější obrany, což je vidět už pár sekund po první brance.
22:12'
Dinar Chafizullin vystřelil z velkého úhlu mimo tři tyče. Následně se do protiútoku dvou na jednoho dostal Semjon Košelev, který mezírku mezi betony Metsoly nenašel.
21:46'
Ufa se snažila okamžitě odpovědět, ale do útočného pásma se v následujícím střídání nedostala.
20:38'
Spolupráce první formace Metallurgu přinesla ovoce. Currie posunul za bránu Korostěljovi, jehož přihrávka zpoza ní oslovila ANDREJE ČIBISOVA. Posledně jmenovaný útočník udělal dlouhou kličku do forehandu a zametl touš mezi betony brankáře. 0:1. Asistence: Nikita Korostěljov a Josh Currie.
20:22'
Granlund si rychle vyměnil puk s Paninem a poté přihrál za bránu. Z tohoto prostoru ale přesná přihrávka nevznikla.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 5 – 13
Je za námi první třetina, která nenabídla žádný gól. Zatím se nedostavily ani šance, přestože už oba celky si zahrály jednu početní výhodu. Musíme však vyzdvihnout zatím velmi jisté výkony brankářů Metsoly a Olkinuory. Dočkáme se branky ve druhém dějství?
20:00'
19:51'
Na konci první třetiny si domácí druhá útočná formace vytvořila tlak, ale Nikolaj Kuljomin se před brankovištěm odraženého puku nedočkal. V prvních dvaceti minutách tedy branku neuvidíme.
19:05'
Nahození od modré čáry Metsola vyrážečkou posunul do rohu. Tam jako první dojeli hokejisté Salavatu Julajev.
18:40'
Hartikainen získal čas a prostor, aby mohl zamířit dopředu. Individuálně mu to však středem kluziště nevyšlo.
18:06'
Už jen necelé dvě minuty zbývají do konce první třetiny. Tentokrát bojují v útočném pásmu hosté, avšak puk jim odskakuje od hokejek.
17:31'
16:59'
Danil Baškirov to zkusil levým křídlem ve velké rychlosti, avšak pravý beton Olkinuory byl na svém místě.
16:24'
Pětice hráčů v černých dresech přitápí pod kotlem, ale zatím to je bez střelby. Kadějkin si mění puk s Granlundem.
15:42'
Přihrávka na modrou čáru, kde stál Larsen, byla velmi nepřesná. Ufa tak sama sebe vyhodila z útočného pásma.
15:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).
15:22'
Přihrávka Jakovleva byla na útočné modré čáře protečovaná, nicméně Magnitogorsk se ani tentokrát ke kotouči v pásmu soupeře nedostal.
14:25'
Za sebou máme téměř patnáct minut hry a na úvodní gólovou šanci stále čekáme. Potkávají se dva elitní týmy, ale je to z obou stran spíše opatrný hokej.
13:41'
Kapitán Jegor Jakovlev se chtěl taktéž zapojit do ofenzívy, jenže nezpracoval prudkou žabičku svého spoluhráče. Po zakázaném uvolnění bude buly provedeno před Olkinuorou, jenž zatím mnoho práce nemá.
13:05'
Útočné pásmo pro hosty vybojoval Pavel Akolzin, jenž posunul do Metsolovy lapačky.
12:32'
Čibisov celkem šikovně pronikl mezi třemi hráči Ufy až do zakončení z prostoru modré čáry, avšak jeho projektil rozhodně neměl naději na gólový úspěch.
11:54'
Připomněl se Rodion Amirov, který před obráncem naznačil kličku, ale přesto šel do střely. Jeho rána zápěstím se od hokejky beka odrazila do ochranné sítě.
11:33'
Už to vypadalo, že si to Platt bude po levém křídle mířit sám do brankoviště, jenže jej zastavil ofsajd.
11:03'
Hra se v první periodě celkem znatelně kouskuje. Další přerušení přišlo po dvaceti sekundách, icingem se provinili hosté.
10:45'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal obránce Arťom Minulin. Juha Metsola však na kotouč dobře viděl, a proto jej ukryl ve své lapačce.
10:14'
Rána Panina od modré čáry na straně opačné byla lehce tečovaná. Kotouč ale zaplul zhruba půl metru vedle přední tyče branky.
09:42'
Několenko se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru. Málem se protlačil k pohotové dorážce, avšak rychlejší byl v danou chvíli obránce Panin.
09:01'
08:49'
Hosté rozhodně nesehráli svou přesilovku špatně, ale vypadá to, že Ufa v ní inkasovat nebude. Nyní se hraje už dostatečně daleko od domácí svatyně.
08:07'
Nicméně viděli jsme další zajímavou akci hostů. Linus Hultström vystřelil od modré čáry a Semjon Košelev se pokoušel jeho ránu tečovat. To se mu sice nepovedlo, ale i tak se musela lapačka finského brankáře činit, aby úvodní gól utkání nedopustila.
07:38'
Úvodní tlak Magnitogorsku je pryč, Ufa už vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
07:16'
Linus Hultström ostře pálil od modré čáry. Metsola touš vyrazil před sebe, přičemž měl štěstí, že k dorážce nedošlo.
07:01'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., nedovolené bránění).
06:16'
Pokus o co nejrychlejší zakončení Semjona Košeleva byl hokejkami domácích hráčů sražen do rohu kluziště.
05:35'
Rána Pjotra Chochrjakova zápěstím byla sražena do rohu kluziště. O chvíli později přišlo nahození od modré čáry, po kterém je hra přerušena. Na řadu tedy přichází první komerční pauza zápasu.
05:06'
Ke skákavému puku se v prostoru mezi kruhy dostal Philippe Maillet. Forvard s číslem 61 na zádech těsně minul bližší tyč.
04:39'
Pavel Akolzin viděl, že před sebou nemá dostatek spoluhráčů, a tak se s kotoučem na holi vrátil.
04:06'
Srdnatě to po pravém křídle zkoušel Kadějkin, jenž byl ale ve finální fázi od kotouče odstaven. Vzápětí vyhodili tentokráte hosté na icing.
03:45'
Zatím je to z obou stran takový boj o územní převahu. Žádnou větší příležitost jsme zatím neviděli.
03:06'
Pomoct musel směrem dozadu i Hartikainen, po jehož otočce ale následovalo zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Metsolou.
02:39'
Jevgenij Birjukov získal puk u své brány. Rozhodně nikam nespěchá, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
01:55'
První rána hostů nepřišla ani nyní, Philippu Mailletovi totiž puk utekl z čepele. Do rychlého kontru se na opačné straně hnal Amirov, který ale trefil hruď hostujícího brankáře Olkinuory.
01:13'
Archip Několenko ve velké rychlosti pronikl do útočného pásma, avšak celkem překvapivě zvolil přihrávku do strany, která se navíc s přesností nepotkala.
00:57'
Kadějkin bojoval na útočné modré čáře o kotouč, avšak vydolovat jej nedokázal. Hrací předmět poté zapadl na střídačku Magnitogorsku.
00:19'
Pokus o první rozehrávku hostů přečetl Larsen. Obránce Ufy se postaral o zavezení puku do útočného pásma.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Chafizullin, Viktor Antipin, Zubarev, J. Birjukov – V. Tichonov, Hartikainen (A), Markus Granlund – N. Kuljomin, Šmeljov, Kadějkin (A) – Baškirov, Chochrjakov, R. Amirov – Kartajev, Sannikov, Platt.
Trenér: Tomi Lamsa

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Nalimov) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, I. Nikolajev, Minulin, M. Grigorjev – Korostěljov, Currie (A), Čibisov – Maillet, Leipsic, Goldobin – Nikoncev (A), S. Košelev, M. Karpov – A. Několenko, Kvočko, Akolzin – Korobkin.
Trenér: Ilja Vorobjov

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Goljak, Poljakov.

Do dnešního zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Vzájemné zápasy

17.10.2021 Magnitogorsk – Ufa 2:5
07.09.2021 Magnitogorsk – Ufa 2:7

SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa je také velmi blízko k účasti ve vyřazovací fázi. Momentálně je ve Východní konferenci čtvrtá, poněvadž ve 44 zápasech dokázala získat 59 bodů. Do utkání jde ve velmi dobré formě, bodovala totiž už osmkrát v řadě. Z uplynulých čtyř bitev sice dvakrát padla v nastavené hrací době, ale kalendářní rok 2021 zakončila vítězstvím 2:1 na kluzišti Nur-Sultanu. Produktivitě týmu vládne finský reprezentant Markus Granlund, jenž už nastřádal 8 tref a 25 asistencí.

METALLURG MAGNITOGORSK

Hokejisté Magnitogorsku by na první dva vzájemné střety s Ufou nejraději zapomněli, ovšem v tabulce KHL si nevedou vůbec špatně. Momentálně jsou za Čeljabinskem druhým nejlepším týmem soutěže a už nyní mají zajištěnou účast v play-off. Metallurg dohromady nasbíral 66 bodů ve 44 zápasech. Na konci kalendářního roku 2021 však dvakrát prohrál, neuspěl v Kazani po prodloužení a ani v Minsku. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nikolaj Goldobin se šestatřiceti kanadskými body.
Hezké pondělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Dnes nás čeká bitva mezi Ufou a Magnitogorskem. Začínáme ve 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.