To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Do semifinále tak postupuje Rusko, které však v dnešním utkání příliš o svých kvalitách nepřesvědčilo a bude zajímavé sledovat, jak se jim bude dařit v semifinálovém souboji proti silnému Švédsku.
A byl to právě Kučerov, který si nakonec připsal i vítěznou branku v samostatných nájezdech, které musely rozhodnout toto dramatické a poměrně vyrovnané utkání. Švýcaři ztratili dobře rozehrané utkání a hlavně postup do semifinále pár vteřin před koncem třetí třetiny a mohou jen sami litovat toho, že nepokryli volného Kučerova.
Dnešní utkání skončilo vítězstvím domácí reprezentace, která se ale na něj velmi natrápila, když musela odvracet hrozbu porážky v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyorvnal Kučerov.
70:00
Rusko právě vstřelilo branku!
Bertaggia nedává, Rusko vybojovalo postup do další fáze turnaje! Vítěznou branku si připisuje NIKITA KUČEROV. Asistence: bez asistence.
Bertaggia musí dát!
Nikita Kučerov krásnou kličkou do pravé strany dává gól!
Bertaggia za Švýcarsko nedává!
Opět Grigorenko, který začíná novou sérii - a dává!
Také on nedává!
Nikita Kučerov za Rusko.
Andrighetto proti Vasilevskému zkouší kličku do levé strany, ale gólman úspěšnější.
Jakupov lehkou střelou také Nyffelera nepřekonává.
Bertschy za Švýcarsko také nedává, Vasilevskij ho skvěle vybruslil.
Také on nedává, Nyffeler jeho střelu chytá.
Richard nedal, nyní jede Grigorenko za Rusko.
První nájezd jede Švýcar Richard. Rusové se drží na lavičce za ramena, jako čeští hokejisté v Naganu 1998.
Samostatné nájezdy začínají.
Ale nikdo se ke střele již v závěru prodloužení nedostal, skončilo prodloužení, budou následovat samostatné nájezdy.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:35
Ještě jeden protiútok Ruska.
69:08
Nyní se opět elitní lajna Ruska tlačí do zakončení, ale zbývá již více klidu v koncovce.
68:35
Puk ve třetině Ruska, publikum píská.
68:00
Poslední dvě minuty prodloužení.
67:45
Oba týmy hrají již opatrný hokej, nikdo nechce udělat chybu.
67:18
Grigorenko střílí z levé strany, ale Nyffeler nemusí zasahovat, puk je zblokován do ochranné sítě.
66:41
Tkačov se snaží protlačit do pásma Švýcarů, ale ti mu berou puk.
66:00
Švýcarsko zaváží puk do třetiny soupeře.
65:20
Tvrdě byl před Vasilevskim sražen jeden ze Švýcarů, ale píšťalka sudích zůstala tichá, vylučovat se nebude.
64:40
Další vhazování ve třetině Ruska, tentokrát na druhé straně, buly vyhrává domácí reprezentace a zakládá útočnou kombinaci.
64:08
Zakázané uvolnění Rusů, vhazovat se bude po levici Vasilevskiho.
63:50
Švýcarsko se díky oslabení dostalo pod mírný tlak soupeře, i když nyní se snaží kombinovat v útočném pásmu.
63:25
Puk za bránou Nyffelera, přihrávka před bránu volnému Tkačovovi, ten pálí z mezikruží, ale skvělý zákrok švýcarského gólmana.
62:45
Ne, Rusům se přesilová hra vůbec nepovedla, soupeř je již v plném počtu.
61:40
Ale střela z pravé strany Kučerova vyráží Nyffeler, obránce vyhazuje, Švýcarsko se osvobozuje.
61:30
Nyní je již Rusko v útočném pásmu.
61:15
Švýcarům se povedlo vyhodit puk ve ze třetiny.
60:46
Oddechový čas si bere kouč Švýcarska.
60:45
A pozor, možná klíčový okamžik prodloužení! Před Nyffelerem fauluje Chochlačova Christian Marti a Švýcaři jdou do tří!
60:10
Prodloužení se hraje již ve čtyřech hráčích na obou stranách. U puku Rusko.
60:01
Začalo prodloužení.
Na konci třetiny ještě závar před Nyffelerem, ale Švýcarsko svou branku tentokrát ubránilo a po krátké pauze bude následovat desetiminutové prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:30
Poslední půlminuta do konce třetí třetiny, vše směřuje k prodloužení.
59:10
Rusové v klidu rozehrávají zpoza vlastní brány.
58:26
Ale Švýcaři napohlídali u pravé tyči volného NIKITU KUČEROVA, ke kterému se odráží puk po předchozí střele od modré a pro zcela volného Kučerova již neblo těžké zakončit do odkryté části branky! Asistence: Kirill Ďjakov, Michail Grigorjenko.
58:13
Jarullin střílí od modré, ale nikdo před Nyffelerem, ten puk vidí a chytá.
58:04
Rozhodčí ještě vše ověřil u videorozhodčího, branku nakonec neuznává. Na trestné lavici jde Guerra, dobrá příležitost pro Rusko!
58:04
Grigorjenko výborně zavezl puk z pravé strany, ten nakonec po zásahu dalšího Rusa končí v bráně, ale ta předtím byla posunuta, rozhodčí rozpažuje, branku neuznává, ale bude se vylučovat.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:58
Rusové zvyšují svou aktivitu!
55:55
Rusové mají na ledě opět svou elitní lajnu, stejně jako soupeř.
55:17
Tkačjov se skvěle uvolnil u zadního mantinelu, ale jeho střelu z pravé strany skvěle chytá Nyffeler.
55:15
Rusové se tlačí do útočné třetiny, ale stále musím dávat pozor na rychlé brejky soupeře.
54:51
Zblokovaná střela Jakupova, u puku soupeř.
54:20
Švýcarsko čeká na svého soupeře ve středním pásmu.
53:40
Andrighetto si troufá před Vasilevskim, obtáčí se kolem obránce, ale nakonec ještě objíždí branku, kde však o puk přichází. Tato akce ale vystihuje fakt, že Švýcaři poznali slabinu svého soupeře.
52:50
Tkačjov zaváží puk po levé straně, ale nemá komu nahrát, puk získává soupeř.
52:35
Zangger střílí z pravé strany, Vasilevski chytá.
51:20
Další vyhození puku ven ze třetiny, Rusko to bude mít nyní, proti dobře zformovanému soupeři, těžké.
50:55
U puku Švýcarsko, které vyváží puk daleko od vlastní brány, a to je přesně to, co jim v této situaci stačí.
50:00
Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, Rusko má ještě čas na vyrovnání, připadně na obrat ve skóre.
49:30
Rusové jsou dnes v obraně neskutečně nedisciplinovaní.
48:59
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A sotva na led naskočil vyloučený Muller, se dostává před modrou k puku SVEN ANDRIGHETTO, kterého obrana nedůsledně brání, neboť je jediný ze Švýcarů na ledě, ostatní šli střídat, Andrighetto však postupoval stále blíže k bráně Ruska, bránící Koledov couval, až následovala střela z mezikruží, tu gólman vyráží, ale na dorážku nijak nebráněného Švýcara byl již krátký! Asistence: Samuel Guerra.
48:54
I Švýcarsko přečkalo oslabení bez úhony, již je v plném počtu.
48:33
Ofsajd na modré, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
48:10
Další vyhození puku ven ze třetiny, unavená čtveřice Švýcarů jde střídat.
47:30
Rusové již před Nyffelerem, ale nepřesná přihrávka přes útočné pásmo, Švýcaři vyhazují puk.
46:54
Vylučovat se bude i na druhé straně, tentokrát podráží Mirco Muller a přesilovku si zahraje Rusko.
46:27
Komerční přestávka, zblokovaná střela Švýcarů z levé strany končí v ochranné síti.
46:10
Kukan zaváží puk do útočného pásma.
45:35
V útoku je to v podání Rusů o poznání lepší, ale v cestě k dalšímu gólu jim stojí nejen dobrá obrana Švýcarů, ale i výtečný Nyffeler.
45:09
Rusko v plném počtu.
44:40
Rusové mají evidentně problémy v defenzivě, na Vasilevskiho "proudí" mnoho střel, obrana nedokáže odstavit soupeře od puku.
43:57
Christian Marti střílí z levé strany z vrcholu kruhu pro vhazování, výborný Vasilevski chytá. Dobrá střela!
43:35
Švýcarsko od úvodních vteřin nastěhováno před Vasilevskim.
43:09
Pavel Koledov podráží při obranném zákroku ve vlastní třetině, Rusové opět pouze ve čtyřech.
42:57
Opět dnes s velkou chutí hrající Grigorjenko, který se dokázal natlačit za obranu soupeře a najíždí na Nyffelera, toho ale střelou z blízka nepřekonal.
42:40
U puku Rusové.
42:20
Švýcarům přesilová hra pomohla, opět se tlačí do útočného pásma.
41:37
Rusové v plném počtu, Švýcaři si sice dokázali vypracovat střelecké příležitosti, ale scházel důraz před bránou, Vasilevski všechny střely viděl a pochytal.
41:05
Kukan pálí z pravé strany, Vasilevski vyráží, Švýcaři stále u puku.
40:45
Rusové jsou již ve čtyřech.
40:12
Švýcaři již před Vasilevskim.
40:01
Oba týmy již nastupují na led, třetí třetina začne za malý okamžik. Švýcarsko do ní vstoupí s výhodou přesilové hry pět na tři, kterou bude hrát ještě 45 vteřin, poté se vrátí vyloučení Slepišjev a Rusko bude hrát ve čtyřech.
Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne v 15:45 hodin.
O tom, že zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, svědčí i poměr střel na bránu, který je pouze mírně v neprospěch Ruska - 19 : 24.
I po druhé třetině je nerozhodný stav a také jsme zaznamenali dvě branky, když nejprve vedení ruskému výběru zajistil ve 30. minutě Grigorjenko, ovšem radost domácích fanoušků netrvala dlouho. Za necelé tři minuty již totiž bylo vyrovnáno, to se trefil Ness.
40:00
39:37
Pozor, Nikita Nestěrov je také vyloučen a Švýcaři budou hrát přesilovou hru pět na tři!
39:15
Ale Rusové zatím vyhazují puky ven ze třetiny, soupeři se přesilová hra nedaří.
38:45
Slepišjev odchází za podražení na trestnou lavici, přesilovou hru si zahrají Švýcaři.
38:24
Slepišjev s Kučerovem postupovali v přečíslení dva na jednoho, nakonec Slepišjev přihrává na pravou stran, Kučerov střílí bekhendem, ale Nyffeler chytá.
38:15
Nyní se i Švýcaři dokázali natlačit do obranné třetiny soupeře a vytvořit si střelecké příležitosti. Vasilevski všechny pochytal.
37:46
Do zakončení se dostával Leone, ale Vasilevski vyráží.
37:15
Hraje se nyní převážně ve středním pásmu.
36:30
Švýcarsko je v plném počtu.
35:45
Tyč po pěkné kombinaci na brankovišti Švýcarů, na jejím konci byla lehký střela Grigorjenka, ale puk končí na levé tyčce!
35:24
Slepišjev prováhal nyní okamžik ke střele z pravé strany a Rusové vzápětí ztrácí pásmo.
34:50
A hned od úvodních vteřin se Rusové drží před Nyffelerem.
34:30
Samuel Guerra je vyloučen, Rusko bude hrát přesilovou hru.
33:50
Bertschy se natlačil z levé strany až před Vasilevskiho, střílí, ale gólman chytá.
33:27
Při vyrovnávací brance Švýcarů zaváhal i Tkačjov, který již souboj před bránou vypustil a nabrusloval si do útoku.
32:37
Rusové doslova přestali hrát, tam se zřejmě nedohodla obrana, konkrétně si Mironov nepohlídal MARTINA NESSE, který se dostává snadno k puku a z bezprostřední blízkosti překonává Vasilevskiho. Asistence: Samuel Guerra, Dario Simion.
32:22
Rusku odpískán ofsajd při přechodu přes modrou, hra se stěhuje do středního pásma.
32:00
Rusko opět v obranném pásmu soupeře, Švýcaři se pouze brání.
31:40
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, ale je z toho zakázané uvolnění Švýcarska.
31:05
Vyloučení na obou stranách, na trestnou lavici odchází Šalunov a Andrighetto.
30:16
Mironov ale neudržel pásmo, Rusové se musí vracet.
29:55
Kosov spěchá za pukem za bránu soupeře.
29:49
Komerční přestávka.
29:07
Ale nakonec z toho přece jenom je branka v síti Švýcarů. MICHAIL GRIGORENKO si skvěle před Nyffelerem převzal přihrávku od modré z levé strany, přehodil si puk na bekhend, vypálil a puk mezi nohama klečícího Nyffelerea projel až do brány. Asistence: Nikita Kučerov.
28:50
Ale elitní lajna Rusů se nedokázala výrazně prosadit, Nyffeler ani jednou namusel zasahovat.
28:30
Rusové nastěhování před Nyffelerem.
27:40
Rusko je v plném počtu.
27:10
Švýcarsko v obranném pásmu soupeře, ale bez střeleckých příležitostí.
26:40
Ale dvojnásobnou početní výhodu nedokázali Švýcaři využít, na led naskakuje z trestné lavice Ďjakov, Rusové jsou již ve čtyřech.
25:48
Švýcaři hrají v plném počtu, mají výhodu přesilové hry pět proti třem.
25:40
Ke střele se dostává Švýcar Richard z pravé strany, Vasilevski chytá. Ale pozor, Andrighetto tam byl v brankovišti sražen Žarkovem, který je vyloučen na dvě minuty!
24:50
Až nyní, Slepišev střílí z levé strany, ale Nyffeler chytá. A navíc se bude vylučovat, na trestnou lavici odchází Ďjakov, poměr sil na ledě se vyrovná.
24:32
Rusové se zatím neodokázali usadit ve třetině soupeře.
23:48
Bude se vylučovat, na trestnou lavici odchází za hákování Antonietti, Rusko hraje přesilovou hru.
23:35
Přečíslení dva na jednoho zakončuje střelou z levé strany Šalunov, ač se mu na pravé straně nabízel úplně volný Kapustin, který by zakončoval do prázdné, Nyffeler chytá.
22:50
Až nyní se soupeř dostává před Vasilevskiho, ale gólman Ruska nemusel ani jednou zasahovat, až nyní proti střele Mullera z levé strany.
22:20
Rusové stále ve třetině soupeře, Švýcaři od úvodních vteřin druhé třetiny pod tlakem.
21:21
Skvělý zákrok bránícího Švýcara Antoniettiho, Grigorjenko ujížděl sám na gólmana a švýcarský mladík mu v poslední odebral puk!
20:35
Žarkov se obtáčí kolem branky Nyffelera, před brankovištěm ještě číhal Chochlačov, ale Nyffeler odehrává puk pryč od své branky.
20:15
Rusové kombinují do útočné třetiny.
20:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše, druhá třetina začne každým okamžikem.
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začíná v 14:55 hodin.
Vyrovnávací gól Švýcarska vstřelil při vlastním oslabení v 11. minutě Bertschy. Oba týmy se při početní převaze dopouštěli velkých chyb při rozehrávce a na obou stranách jsme zaznamenali samostatné úniky, které, až na jednu vyjímku, neskončily gólem.
Skončila první třetina, po které platí nerozhodný stav 1:1, když nejprve šli do vedení mladíci Ruska po přesné střele Chochlačova při přesilové hře v 7. minutě utkání.
20:00
19:36
Grigorenko se ještě dostával do zakončení mezi kruhy, ale nakonec nedokázal zpracovat puk, ten končí v rohu.
19:00
Poslední minuta první třetiny, u puku Rusko.
18:38
Sigarjov, který se vrátil z trestné lavice, se hned snažil zapojit do hry, ale nezachytil puk spoluhráčů, zakázané uvolnění.
18:26
Rusové v plném počtu.
17:42
Bertschy se odhodlal ke střele z levé strany, ale Vasilevski s přehledem chytá.
17:10
Žarkov vystihl přihrávku Švýcarů, vhazuje puk a bránící čtveřice Rusů spěchá na střídačku.
16:45
16:26
Sekání - na trestnou lavici odchází Rus Andrej Sigarjov, Švýcaři si zahrají přesilovou hru.
16:22
Nestěrov se dostává mezi kruhy k puku, ale ve spleti hokejek se mu nepodařilo vystřelit.
16:12
Zakázané uvolnění Švýcarů, hra se stěhuje do jejich pásma.
16:00
Rusové dobře brání svou třetinu, Švýcaři se při hře pět na pět prosadit zatím nedokáží.
15:26
Švýcarsko v plném počtu.
15:12
Jakupov střílí z pravé strany, k odraženému puku se snaží probojovat i Tkačjov, ale Nyffeler chytá. Vhazování po jeho levici.
14:55
Rusové stále nastěhováni v útočné třetině.
14:20
Jarullin pálí od modré z levé strany, ale jeho střela jde mimo.
13:33
Ovšem nyní je již vyloučený Tkačjov na ledě, Rusko má přesilovou hru.
13:26
Robin Leone fauluje a poměr sil na ledě se vyrovná.
13:10
I Rusové se již dostávali do samostatného úniku, v poslední chvíli ale zasáhl jeden z bránících Švýcarů.
11:45
Šance Ruska, z levé strany postupuje Tkačjov, ale jeho střela končí mimo bránu.
11:33
Tentokrát si přesilovou hru zahraje i Švýcarsko, na trestnou lavici jde Rus Kapustin.
10:42
10:27
Rusové jsou zaskočeni obdrženou brankou při přesilové hře a hra v početní výhodě se jim vůbec nedaří.
10:07
Další chyba Rusů při rozehrávce, Jarullin špatně rozehráva a tentokrát již CHRISTOPH BERTSCHY nabídnutou šanci využívá a po samostatném úniku překonává Vasilevského. Asistence: bez asistence.
08:43
Postavení mimo hru odpískáno Rusům, vhazování ve středním pásmu.
08:42
Vyloučení opět na švýcarské straně, Simion odchází na trestnou lavici, další přesilová hra Ruska.
08:18
První komerční pauza v utkání.
07:27
Útočná akce Švýcarů stále pokračuje, ale nakonec je z toho výhoz Rusů ze třetiny.
06:40
Švýcarsko kombinuje, nahození do útočného pásma.
06:07
Rusko využívá přesilovou hru, ALEXANDER CHOCHLAČOV si vybruslil zpoza brány a z pravé strany doslova procedil puk pod levou rukou Nyffelera do brány. Asistence: Nail Jakupov, Nikita Nestěrov.
05:20
Ale do samostatného úniku při chybné rozehrávce Rusů uniká přo vlastním oslabení Richard, výborný zákrok Vasilevskeho.
04:56
Na trestnou lavici odchází Neuenschwander, Rusko si zahraje první přesilovou hru.
04:50
Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo ze Švýcarů.
03:47
Střela Tkačjova, Nyffeler chytá.
03:16
Druhá pětka se na okamžik usadila před Vasilevskim, ale nebyla z toho žádná střela.
02:50
První útočná akce Švýcarů, ale Rusko dobře brání, střídání, na led naskakuje druhá lajna Švýcarů a třetí Rusů.
02:15
Rusko má na ledě svou čtvrtou lajnu a i ona si dokázala vytvořit dobrý tlak na obranu Švýcarska.
01:18
Dyblenko postupuje sám na Nyffelera, ale je atakován jedním z obránců a nakonec se do zakončení nedostává, to mohl být faul, ale rozhodčí nepíská.
00:50
Rusko svírá svého soupeře od úvodních vteřin, ale nyní je odpískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu.
00:20
Švýcarsko nepřesně rozehrává, zakázané uvolnění, vhazování po levici Nyffelera.
00:01
A také reprezentace Švýcarska již nastupuje na led, utkání spěje ke svému úvodu.
Na led již za bouřlivého potlesku přichází domácí reprezentace Ruska.

Rusko: Vasilevski (Makarov) - Jarullin, Nestěrov, Jakupov, Chochlačov, Žarkov - Ďjakov, Dyblenko, Kucherov, Slepišjev, Grigorenko - Mironov, Koledov, Mozer, Tkachjov, Kosov - Sergejev, Šalunov, Sigarjov, Kapustin

Švýcarsko: Nyffeler (Boltshauser) - Hachler, Kukan, Richard, Kunzle, Andrighetto - Guerra, Antonietti, Bertaggia, Bertschy, Zangger - Muller, Marti, Martschini, Ness, Simion - Baltisberger, Leone, Neuenschwander, Sieber, Balmelli

Rozhodčí: Hodek (CZE), Nord (SWE) - Puolakka (FIN), Semjonov (EST).
Švýcarsko se spoléhá především na dobře chytajícího brankáře Nyfellera, který dokáže znepříjemnit život útočníkům soupeře. Naopak Rusové vyrukují silnou ofenzívou, kterou táhne jednička loňského draftu – Jakupov.
Cesta do čtvrtfinále obou týmů:

Rusko v úvodním střetnutí nečekaně zaváhalo, o bod je totiž obrali Slováci. Sborná ale v dalším zápase už na pochybách nikoho nenechala. V napínavém utkání totiž porazila Spojené státy americké tím nejtěsnějším možným rozdílem – 2:1. V dalším zápase si Rusové s chutí zastříleli proti Němcům, nasázeli jim totiž rovnou sedm fíků. Pak nastal jeden z nejočekávanějších duelů skupin, proti sobě se postavila Kanada a Rusko. Domácí celek ale zápas nezvládl a prohrál 1:4, nyní tedy musí hrát čtvrtfinále.

Švýcarsko vstoupilo do turnaje velmi dobře. V prvním utkání totiž porazilo podceňované Lotyše 7:2 a pak vyhlašovali, že chtějí medaili. Následně začala švýcarská série remíz, ve všech svých zbývajících duelech reprezentanti helvétského kříže vždy bodovali. Pokaždé ale prohráli. Dvakrát padli v samostatných nájezdech, a to se Švédskem a Finskem. V posledním duelu proti České republice prohráli v prodloužení. Švýcaři pak museli čekat na to, jak dopadne druhý zápas skupiny, vzhledem k výhře Švédů ale mohli slavit postup do čtvrtfinále.
Krásný den. Světový šampionát hráčů do dvaceti let pokračuje vyřazovacími boji. V jednom ze dvou zápasů čtvrtfinále vyzve domácí Rusko sebevědomé Švýcary. Utkání se odehraje pochopitelně na větším stadionu, v Ufa Areně. Favorizovaní jsou pochopitelně Rusové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:10 hodin.