To je z mého pohledu vše. Já vám děkuji za pozornost, loučím se s vámi, přeji vám hezký konec roku a do toho nového jen to nejlepší! Již nyní se s vámi těším v roce 2013 u online přenosů - napočtenou!
Nejlepší hráči zápasu:

Viktor ARVIDSSON (Švédsko; 2+1) - Joel ARMIA (Finsko; 2+0)
Finsko sice dokázalo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale na úspěch to nestačilo. V posledních dvou minutách dokázali Švédové zápas definitivně rozhodnout a nyní zní Ufou hymna Švédska.
60:00
59:19
Ještě vyloučení Thomase Nykoppa (FIN) za podražení.
59:01
Švédsko právě vstřelilo branku!

Finsko zkusilo hru bez gólmana a Tre Kronor dokázaly jeho nedůslednost při útoku potrestat sedmým gólem v zápase! Opuštěnou klec trefil z mezikruží po výjezdu ze středního pásma VIKTOR ARVIDSSON, jemuž nezbrkle nabil Rickard Rakell, který mohl vyhodit, ale raději nahrál. Asistence: Rickard Rakell a Niklas Lundström
58:37

Rychlý brejk Švédů při přesilové hře, která však trvala jen chvilku, se ke kotouči dostal EMIL MOLIN, který se na levém kruhu rozhodl vypálit a trefil se přesně na zadní tyč Korpisalovy branky! Je zřejmě rozhodnuto o tom, že Švédsko vyhraje skupinu bez ztráty korunky! Bez asistence.
57:52
Ke střele od modré čáry se nyní dostal Ville Jarvelainen, ale Niklas Lundström jeho pokus podržel ve výstroji.
57:30
Finsko se však drží před brankou soupeře, který se zmáhá jen na vyvážení kotoučů ven ze třetiny.
56:56
Joel Armia (FIN) svůj celek o výhodu připravuje a putuje za katr za hákování.
56:39
Teuvo Teräväinen nyní nadvakrát zkoušel střílet, ale ani jednou se nedokázal trefit mezi tyče.
55:57
Přesilovka pro Finy. Na trestné lavici sedí Elias Lindholm (SWE) za hákování.
55:40
Aleksander Barkov spolu s Joelem Armiou nyní utvořili neskutečný závar před brankou! Lunströmovi výrazně pomohli hráči, kteří před něj napadali jako hrušky a mnoho pokusů zablokovali. Nakonec střílel Jarvelainen, ale branku netrefil!
54:50
Na druhé straně se po chybě Švédů dostal ke dvěma střelám Markus Granlund, ale nejprve minul klec a následně nasměroval puk do gólmana.
54:02
Viktor Rask se dostal do dobré střelecké pozice na pravém kruhu, ale vychytal jej gólman Korpisalo. Následně dojel puk, obhodil si gólmana a trefil jen tyčku marně se betonem natahujícího gólmana Suomi.
53:23
Rychlé dvě střely vyslal od modré čáry Olli Määtä, ale ani jednou neměl dobře seřízená mířidla a nasměroval svůj pokus nejprve vedle a následně do hráče před ním.
52:56
Po šancích, které přišly na straně Švédů, se ke střele dostal Joel Armia, ale Lundströma nepřekvapil. Nepřišel si na něj ani Ville Pokka se svým nahozením.

Komerční přestávka.
51:48
Finsko se nyní tlačilo do další šance, ale Aleksander Barkov se nedokázal se svou šancí popasovat podle svých představ a poslal ji jen vedle.
50:41
Finsko právě vstřelilo branku!

A vida budeme mít drama! Po závaru v blízkosti branky Tre Krkonor si VILLE JARVELÄINEN sebral puk v mezikruží, udělal si kolečko, kterým se zbavil shromáždění, které se na kruh utvořilo, a vypálil. Jeho pokus zaplul přesně k zadní tyči Lundströmovy branky! Finsko se tak opět dostává na dostřel! Asistence: Thomas Nykopp.
49:54
To nyní lehce protrhl Ville Pokka, který od modré čáry lehce nahodil puk na bránu a Niklas Lunström si připsal dnes nejlehčí zákrok.
49:38
V těchto chvílích sledujeme neurovnanou hru nahoru-dolů, v níž ani jeden z celků nedominuje. Chybí jak střelba, tak náznaky akcí.
49:00
Viktor Rask se nyní dostal do útočné třetiny, kde udělal dvě rychlá tempa směrem k brance a vypálil. Gólman Korpisalo jeho pokus odrazil vyrážečkou nad.
47:56
Švédsko, konkrétně Molin, vyvezlo puk do útočného pásma, ale zde se příliš nezdrželo, Následný brejk Vainia skončil ofsajdem.
47:33
Buly ve středním pásmu poté, co byla hra přerušena. Švédové jsou kompletní.

Poměr střel v této třetině: 5:4
47:09
Finskou kombinaci kazí Švédové vyhozením kotouče ven z útočné třetiny.
46:47
Aleksander Barkov se nyní dostal do útočné třetiny a vypálil, ale gólman jeho pokus vyrazil nad svou klec.
46:10
Z dorážky střely od modré čáry se snažil prosadit Ville Pokka, ale trefil jen připraveného Lundströma.
45:30
Pozor ale na Finy, kteří budou hrát přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Jacob de la Rose, jenž obdržel trest na 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.
45:26
Viktor Rask nyní projel útočnou třetinou jako vítr, objel klec a cpal se do zakončení, ale trefil jen nastavené betony Joonase Korpisala.
44:45
Hra nyní příliš vzruchu nepřináší, hraje se z pásma do pásma, ale bez střelby a bez přesných nahrávek.
43:59
Finsko se vymanilo z drobného tlaku soupeře a samo nyní zatápí výběru Tre Kronor, ale Lundström může být v klidu.
43:20
Sebastian Collberg na modré čáře našel svého parťáka Rasmuse Bengtssona, jenž napálil puk na bránu, ale Joonas Korpisalo dokázal kotouč pokrýt ve výstroji.
42:37
Finové nyní napadali v útočné třetině rozehrávku soupeře, ale Filip Forsberg nakonec dokázal puk vyvézt.
41:52
Na druhé straně se před brankou zjevil Rickard Rakell, ale trefil jen nastavené Korpisalovy betony.
41:09
Olli Määtä po nahrávce svého obranného kolegy Rasmuse Ristolainena pálil od modré čáry, ale našel jen hruď připraveného Lundströma.
40:19
První atak Finů v této třetině se nepovedl, Švédové je vytlačili do středního pásma.
40:01
Hlavní aktéři dnešního střetnutí právě přicházejí na ledovou plochu, což značí to, že utkání bude pokračovat každým momentem.
Průběžné statistiky zápasu:

Vyloučení: 6:8, navíc Ristolainen (FIN) 10 min. OT
Využití: 3:3
V oslabení: 0:0
Střely na bránu: 30:23
Finsko se na začátku druhé periody dostalo ke srovnání stavu, kdy svůj obrovský tlak korunovalo góly Armiy a Ristolainena. Jenže závěr třetiny patřil výběru Tre Kronor, který během necelé minuty zásluhou Arvidssona a Forsberga dokázal opět získat náskok dvou gólů.
40:00
39:39
Petteri Linbohm se dostal na levém kruhu ke střele, ale jeho pokus byl nejprve zablokován a následně minul vzdálenější tyčku.
38:45
Švédové v šanci, ale střela jejich hráče z pravého kruhu minula bránu povyjetého Joonase Korpisala.
37:30
Švédsko je nyní na koni a hráči Suomi neví, kde jim hlava stojí. Je mi jich trochu líto. Těžce se dostali k vyrovnání a nyní opět ztrácí dva góly.
36:49

Tak Švédsko se vrací zpět do dvougólového vedení! Na svědomí to má nositel slavného příjmení FILIP FORSBERG, který si od modré čáry sjel až na kruh a vypálil. Jeho střela prošla přes klubko hráčů na Korpisalově brankovišti a skončila až za zády nic nevidícího gólmana Suomi, kterému výborně clonil Wennberg! Asistence: Viktor Arvidsson a Christian Djoos.
36:20
Markus Häinikainen (FIN) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Další nepříjemnost pro Finy.
36:02

Obrovská radost v táboře modrožlutých, kteří se dostávají zpátky do vedení! VIKTOR ARVIDSSON napřáhl na modré čáře a jeho pokus prošel pod nohama snad tří hráčů a skončil přesně u tyčky Korpisalovy branky! Asistence: Rickard Rakell a Tom Nilsson.
35:39
A nyní se dostali do brejku, který málem skončil gólem! Emil Molin vezl puk a na pravém kruhu nahrál křižně na Linuse Arnessona, který vystřelil ke vzdálenější tyči, ale Joonas Korpisalo měl nastavenou lapačku a puk v ní uschoval!
35:13
Švédsko je již kompletní, ale Finové jsou stále na kotouči.
34:21
Finové měli nyní velkou šanci! Střela Olliho Määty skončila jen na betonu gólmana Tre Kronor, který se následně parádně přesunul proti dorážce Markuse Granlunda z mírného úhlu!
33:50
Od modré čáry se dostal ke střele Teuvo Teräväinen, ale jeho pokus si to nasměroval jen vedle branky.
33:06
Švédsko vyhrálo buly a William Karlsson vyvezl puk ven ze třetiny a dokonce došlo i ke střele, ale gólman Korpisalo byl připraven.
32:53
Elian Lindholm (SWE) za brankou zahákoval Juusa Vainia a je tak potrestán trestem na dvě minuty.

32:04
Joonas Korpisalo nyní svůj tým podržel! Christian Djoos vystřelil z mezikruží, ale jeho pokus skončil jen na betonu připraveného gólmana. Ke kotouči se však dostal ještě William Karlsson, jehož pokus backhandem skončil jen na hrudi klouzajícího Korpisala!
31:48
Od modré čáry nyní pálil Filip Forsberg, ale jeho pokus po zemi vykopl Korpisalo mimo svou branku.
31:29
Hra byla nejprve přerušena a následně Finsko vyhodilo puk.
31:15
A Švédové z toho vytěžili přesilovku. Podražením se totiž provinil Markus Granlund (FIN).
31:01
Střela Rakella z pravého kruhu byla ještě před brankou sražena, ale Rickard Rakell se ke kotouči znovu dostal.
30:29
Aleksander Barkov tečoval střelu Joela Armia od levého mantinelu, ale Niklas Lunström byl připraven a puk vyrazil před sebe a pokryl pod lapačku.
29:57
Markus Häninainen probruslil až na pravý kruh, kde nečekaně vypálil, ale jeho překvapivý pokus postrádal razanci, a tak skončil na hrudi Niklase Lundströma.
29:20
Rickard Rakell se pokusil o střelu z jízdy, ale minul bránu. Suomi následně znovu vyhazuje až k Lunströmovi.
28:50
Další nepovedená kombinace Švédů končí v rohu pásma, odkud Finsko vyhazuje.
28:23
Finsko se vymanila z tlaku soupeře a vyhazuje puk do středního pásma.
27:55
Sudí nyní v přerušené hře zkoumali video, ale Raskova střela šla doopravdy do horní tyče.
27:12
Finové vyhazují, ale přežili infarktovku! Viktor Rask stál na pravém rohu brankoviště a napálil z první puk, ale ten se odrazil od horní tyče!
26:50
Švédové mohou na své hole vrátit ztracené sebevědomí, jelikož budou hrát přesilovku. Nyní se mohutně drželi v útočné třetině až jejich tlak přerušil faulem Rasmus Ristolainen (FIN), který dostává trest 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

Poměr střel v této třetině: 1:12
25:59
A znovu Barkov. Ten tentokrát objel bránu, ale přes beton gólmana Tre Kronor se prosadit nedokázal.
25:37
Aleksander Barkov se dostal na pravém kruhu ke střele, ale vychytal kek nový muž v kleci Švédska Niklas Lundström.
24:30
Finové jsou nyní na koni a zcela se změnil obrázek hry, jelikož gólman Korpisalo ještě nemusel zasahovat v této třetině.
23:55

Suomi srovnává stav zápasu na 3:3! Od pravého mantinelu se dostal puk až na modrou čáru, kde stál JOEL ARMIA, který si sjel blíže k brance a bleskově zakončil. Jeho střela zaplula přesně ke vzdálenější tyči Lassinantiho klece! To byla pro gólmana Tre Kronor poslední akce, protože do klece míří Lundström. Asistence: Teuvo Teräväinen, Markus Granlund.
23:36
Wow! Tak nyní vytáhl Joel Lassinantti zákrok turnaje! Olli Määtä už už zakončoval do polodkryté klece, ale proti jeho pokusu nátáhl gólman beton. Následovala ještě nahrávka na brankoviště, kde stál volný Miikka Salomaki, který napálil puk na bránu, ale švédský gólman, který byl zcela mimo klec tygřím skokem odrazil holí puk míří do odkryté klece!!!
23:10
V obrovské šanci byl nyní před Lassinanttim Thomas Nykopp, ale švédský gólman je vychytal lapačkou. Na trestnou lavici míří Jacob de la Rose za krosček.
23:01
Henri Auvinen se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou schoval Lassinantti na své hrudi. Finský hráč do něj následně najel a dostal od protihráčů "čočku".
22:45
Švédsko vyhazuje puk ven ze třetiny a šetří tak čas.
22:20
Další nepříjemnost pro tým Tre Kronor. Na trestnou lavici míří Linus Arnesson (SWE) za sekání.
21:26

Finové po skončení přesilovky udeřili a snižují na rozdíl jediného gólu! Tým Suomi se dostal do útočné třetiny a Aleksander Barkov vystřelil z levého kruhu, jeho pokus vykopl Lassinantti na protější kruh, kde se jej chopil RASMUS RISTOLAINEN, který si sjel blíž k brance a trefil přesně horní roh! Asistence: Aleksander Barkov a Thomas Nykopp.
21:15
Švédové přežili závar na brankovišti, který vyřešil až Lassinanti vykopnutím betonu, a vyhazují.
20:42
Od modré čáry nyní vypálil Teuvo Teräväinen, ale jeho pokus si našel i přes dva clonící hráče na brankovišti Joel Lassinantti, který jeho pokus vyrazil a následně i pokryl.
20:19
Finové dohrávají přesilovku, ale v pásmu se příliš neohřáli a Švédsko vyhazuje puk pryč ze třetiny.
20:01
Hráči již najíždějí na ledovou plochu a druhé třetina tak bude každým momentem začínat.
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, kterou ovládl výběr Tre Kronor, který se dostal ve čtrnácté minutě zásluhou druhé využité přesilovky v zápase do vedení již 3:0, ale v závěru ještě Finové snížili také v početní výhodě.
20:00
19:39
Rickard Rakell (SWE) dostal trest za držení. Švédové dohrají třetinu v oslabení.
19:35
Krásným sólem se nyní blýskl Viktor Rask, který se přes tři hráče dostal až ke střele, která skončila na gólmanovi Suomi, který ji vykopl betonem.
19:00
Minuta do konce třetiny. Finové jsou kompletní a puk se nachází ve středním pásmu.
18:31
Jacob de la Rose si vyměnil na modré čáře puk s Emilem Djusem a ten nakonec vypálil, leč našel jen hruď připraveného Korpisala.
18:09
Máme zde střelu Forsberga od modré čáry, která však míří mimo branku. Finsko se následně osvobozuje.
17:47
Dvakrát krátce za sebou dokázali Finové vyhodit a dokonce pozdržet útočné výpady Švédů.
17:14
Viktor Arvidsson se rozjel na pravém křídle a vypálil na úrovni kruhu, ale Joonas Korpisalo nastavil svou lapačku.
16:59
Dvakrát po sobě se hráčům v modrých dresech povedlo vyhodit puk pryč ze třetiny.
16:36
Mika Salomaki oslabuje finský výběr, který se tak bude muset bránit dvě minuty.
16:17

A výběr Suomi v ní dokonce i snižuje na 1:3! Joel Lassinantti nejprve vyrazil střelu od modré čáry do rohu, kde se strhla o puk bitva, kterou vyhráli Finové a JOEL ARMIA zaskočil svého jmenovce ve švédské kleci střelou z úhlu na bližší tyč. Asistence: Aleksander Barkov a Juuso Riikola.
15:55
Švédsko vyhazuje puk ven ze třetiny a osvobozuje se. Finům se přesilovka daří.
15:05
A je to tak. Lassinantti zlikvidoval pěknou střelu od modré pravým betonem, ale neměl to vůbec lehké, jelikož před ním clonil Granlund.
14:56
Bude se vylučovat na švédské straně. Linus Arnesson dostává trest za nedovolené bránění. Je tu šance na to, že Lassinantti si připíše druhý zákrok v zápas.
13:43

Překrásná švédská kombinace končí třetí brankou za zády gólmana Jokeritu! Ten nejprve zlikvidoval betonem střelu Mikaela Vikstranda z pravého kruhu, ale kotouče se hned ujal VIKTOR RASK, který si popojel víc doleva a zakončil za marně skákajícího gólmana Suomi! Asistence: Mikael Vikstrand a Sebastian Collberg.

Finové si berou time-out.
13:10
Od levého manitnelu nyní vypálil Viktor Rask, ale jeho pokus skončil jen na hrudi připraveného Korpisala.
12:58
Z levého kruhu pálil Filip Forsberg, ale jeho rána minula bránu a následně Finsko vyhazuje.
12:33
Na pravém rohu brankoviště stál osamocený Wennberg, ale nezamířil přesně mezi tyče.
12:21
Miikka Salomaki (FIN) dostává dvouminutový trest za hrubost.

11:40
Švédsko je i nadále aktivnější a Finové pouze vyvážejí kotouče ven ze třetiny, ale nic s nimi nedokáží vymyslet.
10:57
Joonas Korpisalo nyní čaruje! Po střele Jacoba de la Roseho, kterou finský gólman vyrazil před sebe se ke kotouči dostal Filip Sandberg, jenž si hodil puk na forehand, ale před prázdnou klecí se zjevil beton parádního Korpisala. který svůj tým podržel!
10:43
Elias Lindholm vybojoval za bránou puk a poslal jej před klec, kde se do něj opřel Sebastian Collberg, kterého však parádně vyčapal Korpisalo. Následně se strhla mela a na trestnou lavici putují za vzájemnou potyčku právě Collberg (SWE) a Ristolainen (FIN).
10:02
Forsberg přišel před bránou o puk a Finsko vyhazuje puk až k Lassinanttimu.
09:28
Viktor Arvidsson vypálil z mezikruží, ale jeho rychlá střela minulo o milimetry branku. Švédové mají velký tlak.
08:53
A Finové budou hrát v oslabení. V útočném pásmu podržel Vikstranda Teuvo Teräväinen (FIN).
08:41
Joel Lassinantti příliš práce nemá. Napomáhá tomu také nepřesná střelba Finů, kteří nyní vypálil vysoko nad.
08:27
Nejprve se před Korpisalem neprosadil Filip Forsberg, jemuž finský muž s maskou vypíchl puk a následně po neúspěšném výpadu Suomi zakončoval nepřesně také Arnesson.
07:02

A je to o dvě branky! Ihned po skončení komerční přestávky se Švédsko prosazuje! Alexander Wennberg od pravého mantinelu poslal puk na modrou čáru, ROBERT HÄGG si s pukem pohrál a vystřelil a jeho pokus ještě lehoučce tečoval do horního růžku Korpisalovy branky jeden z obránců! Asistence: Alexander Wennberg a Jeremy Boyce Rotervall.
06:55
Finové se po inkasované brance vydali do útoku, ale ten nevyšel podle jejich představ a na druhé straně po Nilssonově střele přerušil hru Korpisalo.

06:17

Tak jsem to zakřikl a v početní výhodě se Švédsko poprvé v zápase prosazuje! Christian Djoos vybojoval v pravém rohu pásma puk, který následně poslal na pravý kruh, kde stál nikým nepokrytý ALEXANDER WENNBERG, který se do puku opřel a ten zaplul k bližší tyči Korpisalovy branky! Asistence: Christian Djoos, William Karlsson.
06:07
Puk opět u švédské klece, Tre Kronor se přesilovka zatím nedaří.
05:31
Střela Sebastiana Collberga byla zablokovaná a Finové vyhazují až k Lassinanttimu.
05:17
Mikael Vikstrand vypálil bleskově od modré čáry, ale jeho střela skončila jen na hrudi gólmana Suomi.
05:08
Finové budou hrát v oslabení. Na trestnou lavici míří Rasmus Ristolainen (FIN).
04:55
Elias Lindholm dostal z rohu pásma puk od Filipa Sandberga na brankoviště, kde rychle pálil, ale trefil jen zakleknuvšího Joonase Korpisala!
04:17
Finsko dostalo puk do středního pásma, kde se jej chopili znovu hráči Tre Kronor, ale do útočné třetiny se nedostali.
03:37
Švédové se nyní dostali k puku ve střední třetině a Viktor Arvidsson nahazoval na bránu, ale Korpisalo se přelstít nenechal a puk podržel v lapačce.
03:21
Icing Finů, kterým se nepovedl přechod do útočné třetiny poté, co vyhráli buly.
02:25
Nick Sorensen získal na pravém mantinelu puk v souboji a křížnou nahrávkou k modré čáře našel Toma Nilssona, který však střelou z první trefil jen hruď Joonase Korpisala.
02:06
Hra se nyní odehrává především v režii obránců, kteří kazí útočné choutky svých protivníků.
01:23
Po buly se v rohu pásma ujal puku Artturi Lehkonen, jenž si vybruslil na spodek kruhu, ale přízemní střelu nasměroval jen do betonu Joela Lassinanttiho.
00:57
Ovšem nyní bylo rušno před Korpisalem! Finský gólman nastavil svůj beton proti pokusu Sebastiana Collberga z bezprostřední blízkosti, jenž dostal nabito od levého mantinelu!
00:31
První útoky se na obou stranách nepovedly. Na modré nejprve ztroskotal Filip Sandberg na na druhé straně Rasmus Ristolainen.
00:01
Hráči se staví na buly...
Pohledem do brankoviště zjišťujeme, že v kleci Tre Kronor je gólman Luleå Joel Lassinantti a ve finské brance stojí brankář Jokeritu Helsinki Joonas Korpisalo.
Hráči obou týmů již najíždějí na ledovou plochu, což je neklamný znak toho, že řízné severské derby každou chvílí začne. Oba dva celky jsou ve svých tradičních barvách - Finové v modrém a Švédové v modrožlutém.

Švédsko: Lassinantti (Lundström) - Nilsson, Vikstrand, Bengtsson, Djuse, Djoos, Arnesson, Hägg - Forsberg "C", Karlsson, Sandberg - Collberg, Lindholm, Molin - Arvidsson, Rask, Rakell "A" - Wennberg, Boyce Rotervall "A", de la Rose, Sorensen

Finsko: Korpisalo (Juvonen) - Maatta "A", Ristolainen, Lindbohm "C", Pokka, Riikola, Vainio, Auvinen - Granlund, Tervainen, Salomaki - Armia, Barkov, Nykopp - Hannikainen "A", Leino, Lehkonen - Jarvelainen, Salminen, Lamberg

Rozhodčí: .
Finové mají v nohách složitý zápas s výběrem Helvétského kříže, kdy hned třikrát prohrávali o dvě branky, ale pokaždé se z toho dokázali vylízat. Nakonec to dotáhli až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl Markus Granlund. Právě tento hrát v zápase proti Suomi zaznamenal hattrick. Situace ve skupině a vývoj tohoto zápasu také může ovlivnit výsledek předešlého klání mezi Českem a Švýcarskem.
Švédové měli v předchozím zápase proti Lotyšsku namále, ale nakonec z toho přece jen bylo tříbodové vítězství. Jsou na prvním místě skupiny s osmi body a mají osud naprosto ve svých rukách. I případná prohra pro ně může znamenat přímý postup do semifinále.
Poslední zápas základní skupiny v Paláci Sportu obstará souboj mezi severskými velmocemi. Švédsko a Finsko budou mezi sebou bojovat o holé přežití, v horší výchozí situaci jsou jednoznačně Finové. Ti musí bezpodmínečně zvítězit, jinak se uchýlí k souboji ve skupině o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Silvestr nemá na svém programu jen tradiční fotbalové derby pražských "S", ale také prestižní severské derby dvacetiletých mezi Švédskem a Finskem na světovém šampionátu v Ufě. Utkání začíná v 13:00.