Přeji hezký zbytek víkendu a těším se u dalších sportovních přenosů. Hezký den.
To je z Mistrovství světa hráčů do 20 let vše. Šampionát tedy vyhráli mladíci z USA, na druhém místě skončilo Švédsko a třetí pozici obsadilo domácí Rusko.
A je dobojováno. Finále Mistrovství světa hráčů do 20 let dopadlo lépe pro mladíky ze Spojených států amerických, kteří porazili Švédy 3:1. Nutno dodat, že vítězství hráčů ze zámoří je zasloužené, protože dnes byli o kousek lepší. Jejich vítězství se ale nerodilo vůbec lehce ...

V první třetině jsme sledovali pohledný hokej, ale na první branku stále čekáme. Švédsko tak hraje s USA stále bez branek. Aktivnější byli mladíci ze zámoří, kteří si vytvořili několik slibných šancí, ale Lundströma zatím nepřekonali. Největší šanci měl Grimaldi, který orazítkoval tyč. Švédové hrozili hlavně z rychlých brejků, ale i Gibson je zatím bezchybný.

Ve třetí třetině si oba týmy vytvořily několik slibných šancí, ale dominovali brankáři. Švédové se tlačili dopředu, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak v posledních sekundách ujel Trocheck, který se řítil sám na prázdnou branku a pečetil vítězství USA.
60:00
59:43
USA právě vstřelilo branku!

A je rozhodnuto! Švédové chybovali na modré čáře a VINCE TROCHECK se řítil sám na prázdnou branku, kterou nemohl netrefit.
59:09
Puk je ve středním pásmu. Američané velice dobře napadají.
58:47
Zatím se ale Švédové nedostali k žádné střele.
58:28
Švédsko hraje bez brankáře!
58:20
Ke střele se dostal Arvidsson, ale Gibson puk vyrazil.
58:10
Oddechový čas pro Švédsko.
58:10
Hra se přesunula před americkou svatyni, ale Sandberg posunul branku a akce Švédska skončila.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Už se opět hraje za brankou Švédska.
57:27
Švédové se nemohou dostat před americkou branku.
56:57
Grimaldi se natlačil před švédského brankáře, kterého ovšem nepřekonal. Ušetřil ale hodně cenné vteřinky.
56:27
Molin puk ztratil a hra se opět přesunula za švédskou branku.
56:02
Puk vzal ale Collberg, který ho nahodil na amerického brankáře. Ten puk přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.
55:34
Hráči ze zámoří kombinují za brankou Švédska, což jim samozřejmě vyhovuje.
54:50
Američané se už soustředí hlavně na obranu. Švédové se stále tlačí dopředu, ale zatím nic nevymysleli a stále prohrávají o jednu branku.
54:09
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
54:09
Dvě střely vyslal na americkou branku Collberg, ale Gibsona nepřekonal.
53:08
V obrovské šanci se ocitl Sandberg, který ale z bezprostřední blízkosti Gibsona nepřekonal! To byla obrovská šance na vyrovnání, to může Švédsko mrzet.
52:41
Švédové jsou v posledních minutách lepší, ale zatím se nedokázali prokombinovat do žádné šance.
51:52
Na střelu si sjížděl Rakell, ale rána mu vůbec nesedla.
51:12
K vidění je nyní hodně nepřesných přihrávek. Puk mají na svých hokejkách Švédové.
50:30
Švédové se natlačila před Gibsona, ale ten zasahovat nemusel.
50:00
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Uvidíme, zda se Švédům podaří vyrovnat či jestli Američané zvýší své vedení. Nebo se už žádné další branky nedočkáme?
49:08
Nevymysleli nic a Američané šli do přečíslení dva na jednoho. Na sebe to vzal Galchenyuk, který se natlačil před Lundströma, ale třetí branku svého týmu nepřidal.
48:40
Švédové se stále drží v obranné třetině USA. Uvidíme, zda něco vymyslí.
48:06
Američané jsou v plném počtu.
47:53
Od modré vypálil Hägg, ale jeho dělovku pozorný Gibson vyrazil. Ten dnes zatím chytá fantasticky a drží svůj tým.
47:20
A opět. Dobrá práce amerických hráčů.
47:09
Američanům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
46:42
Ke střele se dostal i Arvidsson, ale branku USA minul.
46:13
Mezi kruhy napřáhl Karlsson, ale jeho rána byla zblokována a puk skončil v ochranné síti.
46:06
To je šance pro Švédsko. Vyloučen je totiž Grimaldi a mladíci z Evropy si zahrají přesilovou hru.
45:58
Švédové začínají malinko riskovat a stále víc se tlačí dopředu. Je to ale pochopitelné, protože čas se jim hodně rychle krátí.
45:17
Zakázané uvolnění USA.
44:59
Puku se zmocnil Arvidsson, který objel americkou branku a snažil se puk zasunout za Gibsona. Americký brankář byl ale pozorný a se štěstím puk vyrazil!
44:09
Američané opět výborně napadali a získali puk.
43:30
McCabe to zkousil dlouhou přihrávkou na Hartmana, ale ten puk nezpracoval a je z toho zakázané uvolnění.
43:24
Puk mají za svojí brankou Američané.
42:47
Na druhé stráně na modré napřáhl Murphy, ale Lundström byl na svém místě.
42:21
Hra má tempo a oba týmy se tlačí dopředu. Ke střele se dostal i švédský Sandberg, ale vyrovnat nedokázal.
41:38
Američané se dostali do dobré šance. Bardreau byl sám před brankou, ale ještě hledal Millera, který se k puku nedostal.
41:14
Vhazuje se po pravici švédského brankáře.
40:55
Ke střele od modré se dostal Bardreau, ale Lundström si s jeho pokusem poradil.
40:45
Ale Arvidsson byl vytlačen a dopředu pospíchají Američané.
40:38
Švédové se usadili ve třetině USA.
40:14
Třetí třetinu začali Američané zakázaným uvolněním.
40:01
Hráči obou týmů jsou na ledové ploše. Třetí třetina začne za malý okamžik.
Začátek druhé třetiny vyšel lépe mladíkům ze Švédska, které už po 71 vteřinách poslal do vedení Sandberg. Hráči ze zámoří poté zvýšili svojí aktivitu a ve 28. minutě se dočkali vyrovnání, když se prosadil Grimaldi, který vstřelil vůbec svojí první branku na tomto šampionátu. O tři minuty později nahazoval od modré čáry Trouba, který trefil Grimaldiho, od kterého se puk odrazil za záda švédského brankáře. Na konci druhé periody měli Švédové několik dobrých šancí na vyrovnání, ale ani jednou se neprosadili a prohrávají tak o jeden gól. Třetí třetina bude tedy ještě hodně zajímavá. Začne zhruba v 15:38.
40:00
39:34
Od modré pálil Hägg, ale Gibson skvěle zasáhl lapačkou.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:35
Do dobré šance se dostával Kuraly, ale byl zablokován a nakonec se nedostal ani ke střele.
38:00
Ani tentokrát se hráči z Evropy do ničeho nedostali. Dopředu se tlačí borci ze zámoří.
37:20
Mladíci ze Švédska jsou v posledním minutách aktivnější, ale zatím se jim nepodařilo podruhé překonat Gibsona.
36:56
Ke střele se odhodlal Nilsson, ale puk mu sjel a nic z toho nebylo.
36:23
Švédové se nastěhovali do amerického obranného pásma.
35:40
Švédsko je v plném počtu.
35:09
Američané chybovali v rozehrávce a Karlsson se zjevil zcela sám před Gibsonem. Švédský útočník mířil pod horní tyčku, ale americký brankář puk vyrazil ramenem! Obrovská příležitost.
34:29
Američanům se zatím v této přesilové hře vůbec nedaří.
34:10
A ke střele v oslabení se dostal Sandberg a s jeho pokus měl hodně práce Gibson.
33:55
Švédům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
33:40
Přesilová hra pro USA. Za hákování je vyloučen de la Rose.
33:33
Stále se hraje v obranné třetině Švédska.
33:01
Švédům se v útočné fázi příliš nedaří. Gibson nemá téměř žádnou práci.
32:01
Američané jeli tři na dva. Galchenyuk našel mezi kruhy jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten jen těsně minul levý horní roh švédské branky.
31:18
Švédové se usadili před brankou USA, ale nakonec se nedostali ani ke střele. Mladíci ze zámoří výborně brání.
30:27

Američané výborně napadali a nakonec z toho vytěžili vedoucí branku. Od modré nahazoval Trouba, který trefil před brankou postaveného ROCCA GRIMALDIHO, od kterého se puk odrazil za záda Lundströma. Asistence: Jacob Trouba.
30:15
Ale Američané výborně napadají a Švédové mají problémy.
30:00
Puk mají hráči ze Švédska, kteří rozjíždějí další útočnou akci.
29:46
Z pravého rohu to zkoušel chytře Rakell, ale s jeho překvapivou střelou si Gibson poradil.
29:20
Od modré pálil Murphy, ale rána mu vůbec nesedla.
29:07
Američané přidali a nyní opět zahrozili. Nakonec ale vše vyřešil pozorný Lundström, který puk přikryl.
28:16
V další dobré šanci se ocitl Barber, ale bekhendovou střelou neuspěl.
27:41

Američané podnikli rychlou akci, která skončila vyrovnávací brankou. ROCCO GRIMALDI se dostal se sevření dvou protihráčů, sjel si před branku Švédska a se štěstím překonal Lundströma. Asistence: Pat Sieloff, Vince Trocheck.
27:00
Ke střele se dostal Molin, ale jeho rána byla zblokována a Gibson zasahovat nemusel.
26:50
Švédové se opět ubránili a pospíchají před branku USA.
26:05
Od modré nahazoval Trouba, ale Vesey tečoval mimo.
25:38
Oba týmy jsou kompletní.
25:30
Američané se ale zatím nemohou dostat do žádné šance. Švédové výborně brání.
24:40
Puk mají mladíci ze zámoří, kteří se tlačí dopředu.
24:05
Američané ale chybovali na modré čáře a Švédové šli do přečíslení dva na jednoho. Jenže to nevyřešili vůbec dobře a nakonec z toho nic nebylo.
23:46
Stále se hraje před švédskou brankou.
23:38
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost odchází Trocheck a Arvidsson. Bude se hrát ve čtyřech.
23:11
Švédové se stále brání. Američané nyní mají velký tlak.
22:37
Hráči ze zámoří se dostali k několika střelám, ale ani jedna se neujala a Švédsko stále vede o jednu branku.
22:00
Američané se hned ženou dopředu.
21:11
Švédsko právě vstřelilo branku!

Jeden z amerických obránců nedokázal zpracovat skákavý puk, který si vzal FILIP SANDBERG a krásnou ranou otevřel skóre tohoto finále. Gibson byl bez šance, protože švédský hráč vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu. Asistence: Rickard Rakell.
20:33
Mezi kruhy zůstal Karlsson, ale nakonec tak dlouho váhal, až o puk přišel.
20:10
Švédové dohrávají přesilovou hru.
20:01
20:00
19:32
Přesilovka pro Švédsko. Vyloučen je Bardreau.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:57
Vesey se řítil sám na švédského brankáře, ale nepřekonal ho. Americký hráč zkoušel blafák, ale nedotáhl ho dokonce a puk mu sjel vedle branky.
18:30
Z levého kruhu vypálil Vesey, ale s jeho ránou si švédský brankář v pohodě poradil.
17:50
Švédové kombinují ve svém pásmu a nikam příliš nepospíchají.
17:05
Do dobré šance se dostával Kuraly, ale nechal puk za sebou a nic z toho nebylo.
16:45
Puk mají Američané, kteří rozjíždějí další útočnou akci.
15:59
Miller našel krásnou přihrávku Bardreaua, který ale místo střelil volil další přihrávku a nakonec z toho nic nebylo.
15:31
USA je v plném počtu.
14:48
A opět. Hráči ze zámoří se zatím výborně brání.
14:27
Američanům se podařilo vyhodit.
13:31
Přesilovou hru si zahraje i Švédsko. Za hákování je vyloučen Bardreau.
12:59
Na druhé straně to zkusil Arvidsson, ale se slabým pokusem nemohl uspět.
12:23
Švédové měli nyní obrovské štěstí! Ke střele z levého kruhu se dostal Grimaldi, po jehož ráně skončil puk na pravé tyči, od které se odrazil do levé a ven z branky!
12:10
Nakonec z pravého kruhu pálil Bardreau, ale Lundström nechal vyniknout svojí lapačku.
11:59
Ale Švédové výborně brání a mladíci ze zámoří se nedostali ještě ani ke střele.
11:33
Nyní se už opět hraje před brankou evropského celku.
10:51
Po krásné individuální akci vystřelil z mezikruží Rask, ale Gibson jeho ránu vyrazil pravým betonem!
10:27
Z dálky to zkusil Wennberg, ale americký brankář s jeho pokusem neměl žádný problém.
10:13
Střely na branku: 3:9
09:45
Trocheck se hnal k puku a švédský brankář ho raději přikryl. Vhazovat se bude po jeho levici.
09:27
Nevymysleli nic a dopředu se ženou mladíci ze zámoří.
09:07
Nyní kombinují v útočném pásmu Švédové, tak uvidíme, co vymyslí.
08:39
Ihned po buly pálil Pietila, ale ani natřikrát se neprosadil.
08:37
Ve velké šanci se ocitl Galchenyuk, který se objevil sám před švédským brankářem, ale technickou střelou ho nepřekonal a stav utkání se tak nemění.
08:09
07:52
Před branku Švédska nahazoval Trocheck. Tam se k puku dostal Miller, ale ani nadvakrát se neprosadil.
07:31
Američané stále kombinují před brankou svého soupeře.
06:45
Švédsko je ve čtyřech.
06:39
Ke střele z pravé strany se dostal Bardreau, ale Lundström vyrazil. Další střelu vyslal Trouba, ale přestřelil.
06:18
Američané výborně kombinovali, ale rozhodčí hru přerušil, protože podle něj byl Miller v brankovišti.
06:08
Arvidsson se provinil hákováním a Švédové jsou do tří! Velká komplikace hned na začátek tohoto finále.
05:49
Další vyhození švédských mladíků.
05:17
Před brankou se k puku dostával Miller, ale nakonec se k němu nedostal a Švédové vyhodili přes všechny čáry.
04:58
Z otočky to zkusil Trocheck, ale branku Švédska netrefil.
04:43
Máme tu první vyloučení. Na dvě minuty odchází Boyce Rotervall, který se provinil nedovoleným bráněním.
04:15
Od modré vypálil Gostisbehere, ale Lundström nadvakrát puk zkrotil.
03:56
Američané jsou zatím aktivnější a neustále se tlačí před švédskou branku.
03:27
Puk se dostal k Gibsonovi, který ho raději přikryl. Bude se vhazovat po jeho pravici.
03:20
Ale nic nevymysleli a dopředu jdou hráči z Evropy.
02:59
Američané se usadili před švédskou brankou.
02:32
Švédové pokazili rozehrávku a Američané šli do přečíslení tři na jednoho. Gaudreau se proháčkoval až před Lundströma, ale nepřekonal ho.
02:09
Hra má zatím tempo a stále čekáme na první přerušení. K vidění je ale zatím i hodně nepřesných přihrávek.
01:49
K první střele se odhodlal Arvidsson, ale jeho rána byla hodně nepřesná a Gibson nemusel zasahovat.
01:08
Mladíci ze Švédska ale zatím výborně napadají a Američané s tím mají velké problémy.
00:35
První útok americkým hráčům nevyšel, ale stejně vzápětí dopadli i Švédové, kteří o puk rychle přišli.
00:02
Úvodní buly vyhráli hráči ze zámoří.
00:01
Nyní z tunelu vychází borci ve žlutých dresech, tedy Švédové.
Na ledovou plochu už nastupují mladíci ze zámoří.
Na ledě jsou zatím pouze rozhodčí. Během chvilky přijdou i hráči a velké finále může začít.

Švédsko: Lundström - Nilsson, Vikstrand, Bengtsson, Hägg, Djuse, Arnesson, Djoos - Forsberg (C), Karlsson, Sandberg - Collberg, Lindholm, Molin - Wennberg, Arvidsson, Rakell - Boyce Rotervall, Rask, de la Rose - Sorensen.

USA: Gibson - Murphy, Reilly, Trouba, Sieloff, Jones, McCabe (C), Gostisbehere, Lucia - Kuraly, Galchenyuk, Barber - Miller, Gaudreau, Vesey - Biggs, Grimaldi, Trocheck - Bardreau, Pietila, Hartman
Co čekat od finále? Setkání dvou nejlepších mužstev letošního šampionátu a hlavně oslavu juniorského hokeje. Připíší si Švédové druhé zlato v řadě nebo se letos budou z vítězství radovat Američané? Odpověď přijde již brzy.
Američané po drtivém vítězství 8:0 nad Německem prohráli 1:2 s Rusy a po stejném výsledku nestačili i na Kanadu. Chuť si spravili až díky vítězství 9:3 nad Slovenskem. Ve vyřazovací části turnaje však USA hladce vyřadilo českou dvacítku po výhře 7:0 a v semifinále vystavilo stopku Javorovým listům, které porazilo po dalším skvělém výkonu 5:1.
V něm se střetli s domácími Rusy a po samostatných nájezdech mohla v hale klubu Salavat Julajev vypuknout žluto-modrá radost. Budeme její svědky i po finálovém zápase?
Hokejisté Tre Kronor postoupili ze skupiny A hladce. V premiéře na turnaji přejeli Čechy v poměru 4:1, pak vydřeli dva body v souboji se Švýcary po výhře 3:2, smlsli si na Lotyších (1:5) a v posledním kole si díky výhře 7:4 nad svými rivaly z Finska zajistili přímý postup do semifinále.
Lze jen těžko určit favorita, ale sázkové kanceláře více věří týmu USA, který v play-off předvádí famózní výkony. Švédové se ale nebudou chtít nechat zahanbit a jakožto obhájci loňského prvenství by si rádi zopakovali zlaté oslavy.
Ve 14:00 vypukne v ruské Ufa Areně poslední zápas mistrovství a jeho zlatá tečka v podobě finálového klání mezi Švédskem a Spojenými státy americkými.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.