Stejně jako prostřední periodu vyhrála Kanada i tu poslední poměrem 3:0. Splnila tak roli jasného favorita a jako jediná prošla do semifinále bez nejmenších problémů. V souboji o finále se utká s přemožitele České republiky Slovenskem, kterého porazila v prvním utkání turnaje stejným rozdílem jako dnes Dány 8:0. I v tomto duelu budou domácí hráči jasným favoritem. Zápas Kanada – Slovensko začíná v neděli ve 22 hodin našeho času.
60:00
59:06
Kanada právě vstřelila branku!
Přesilovka je nakonec využita. Střelu Crouseho Lillie vyrazil před sebe. K puku se ale nejrychleji dostal NICK RITCHIE, který bleskově doklepl kotouč do branky ze vzduchu mezi nohama dánského brankáře. Asistence: Lawson Crouse.
58:32
Až nyní se dokázalo dánské mužstvo osvobodit a posílá puk do středního pásma.
58:01
Poslední dvě minuty 3. třetiny.
57:39
Lillie nehodlá pustit za svá záda žádný gól a proti Morrisseyemu sklapl své betony včas.
57:13
Hansen (DEN) je navíc vyloučen za držení.
57:13
Souboj o kotouč za dánskou brankou museli přerušit až hvizdem rozhodčí.
56:27
Dánsko je v plném počtu.
56:13
Kombinaci domácích zakončil Heatherington. Proti němu se ale včas dokázal přesunout Lillie.
55:32
Bowey to zkoušel od modré, ale netrefil branku a puk tak skončil v rohu.
55:00
Dánsko však posílá puk až za branku Fucala.
54:27
Kanada má navíc k dispozici přesilovou hru.
54:19
Virtanen se dostal až příliš blízko Lilliemu a nedokázal přes něj procpat kotouč do branky.
53:36
Dánští hokejisté už netrpělivě vyhlížejí konec, aby již definitivně vystoupil z kanadského kolotoče.
52:38
Mladí Kanaďané to zkoušejí dohrávat až do prázdné branky. Tu teď netrefil Duclair, který nečistě trefil puk.
52:05
Dáni si navíc berou oddechový čas.
52:05
Zakázané uvolnění na straně Dánů.
51:05
Individuálně to zkoušel Lazar, ale s pukem skončil v rohu.
49:50
Po delší době zahrozili Dáni. Dělovka Ehhlerse z mezikruží ale nenašla cestu do kanadské branky.
49:00
Kanada v poklidu kombinuje ve své obranné třetině.
47:44
Na Sörensena je toho už příliš, a tak ho v brance střídá Lillie.
47:04
Domácí hráči si už ze zápasu dělají show pro diváky a zkouší si kombinace, na které by jinak neměli prostor v jiných zápasech.
45:09
Tak tohle byla paráda od druhé útočné formace Kanady. McDavid zavezl puk až před Sörensena a nechal jej zadovkou Lazarovi. Ten místo střely ještě lišácky přenechal kotouč najíždějícímu BRAYDENU POINTOVI, který neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Curtis Lazar, Connor McDavid.
43:08
Petan vybruslil zpoza branky a přihrál puk najíždějícímu NICKU PAULOVI z druhé vlny, který neuspěchal svou střelu bekhendem a až před Sörensenem poslal kotouč nechytatelně pod horní tyčku. Asistence: Nic Petan.
42:20
Javorové listy ihned přebírají iniciativu.
41:25
Kanaďané jsou v plném počtu.
40:45
Dáni jsou již rozmístěni v útočném pásmu.
40:01
Kanada zvýšila ve druhé třetině svůj náskok na 5:0 a mílovými kroky míří za povinným postupem do semifinále. Dánsko má zatím minimum šancí a sporadicky zaměstnává Fucala. Zřejmě posledních dvacet minut ho čeká od 3:48.
40:00
39:25
Za podražení dostává dvě minuty nepodmíněně Point.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
38:46
Torontské obecenstvo si zápas užívá a v hale kolují mexické vlny.
37:19
37:06
Až nyní musel dánský gólman zasahovat. Poté mu pomohla i jeho obrana k zakrytí kotouče.
36:40
Domácí zatím vůbec neohrozil dánského brankáře.
36:01
Kanaďani se ale sami vyhánějí do středního pásma.
35:19
Je zde první bitka v zápase. Po pěstním souboji odcestovali na trestnou lavici Morrisey (CAN) a Jensen (DEN), jenž dostal 2+2 minuty. K němu ale přisedá Hetzberg (DEN¨, jenž obdržel menší trest za držení.
34:44
Sörensen nyní raději uschoval puk pod rukavici.
33:58
Před brankou se nyní zjevil Duclair, ale dánská obrana před ním na poslední chvíli odvrátila puk do rohu.
33:21
Hicketts nádhernou přihrávkou přes celé hřiště našel na útočné modré rozjetého CURTISE LAZARA, který sám tváří v tvář počínal jako zkušený mazák a střelou mezi betony překonal Sörensena. Asistence: Joe Hicketts.
32:50
Opět se ale hraje před Sörensenem. Kanada si vytváří další zámek.
31:29
Zahrozili ale i Dáni. Akci 3 na 2 zakončil však Björkstrand pouze do Fucala.
30:21
CONNOR MCDAVID vystihl na polovině hřiště rozehrávku Dánů a namířil si to rovnou před Sörensena, kterého překonal forhendovým blafákem. Bez asistence.
30:07
Kanada je kompletní.
29:26
Dáni hrají přesilovku skvěle, ale chybí tomu střelba.
28:07
Nyní ale budou hrát domácí v oslabení.
27:50
Nyní už ale kapituluje. Gauthier zachytil na modré puk a předal jej LAWSONOVI CROUSEMU, který dostal chvilku prostoru, jehož využil ke vstřelení branky. Asistence: Fredrik Gauthier.
27:20
Kanada opět začíná zvyšovat obrátky a Sörensen teď se štěstím zneškodnil střelu Petana z mezikruží.
26:15
Hraje se dlouho bez přerušení, převážně ale za brankami.
25:00
Dáni si mohou na chvíli odpočinout a v klidu hrát s pukem za brankou.
24:06
Tentokrát již dánský gólman zadržel puk v lapačce po střele Domiho.
22:42
Sörensen vyrazil střelu Hickettse do rohu.
22:05
Nurse to zkoušel individuálně, ale těsně za modrou čárou o kotouč přišel.
21:21
Hraje se už však ve třetině Dánska.
20:46
Björkstrand se dostal ke střele, místo Fucala ale ohrozil ochrannou sít.
20:01
Dánsko přestálo prvních deset minut, poté už ale inkasovalo a to domácí Kanadu uklidnilo. Reinhart poté přidal v Air Canada Centre více klidu, když se mu podařilo dostat puk za bezmocně ležícího Sörensena a Kanada tak vede po úvodní dvacetiminutovce 2:0. Druhá třetina začne ve 3:00.
20:00
19:23
Duclair je zpátky na ledě.
19:01
Poslední minuta 1. třetiny.
18:54
Dáni se osmělili v početní výhodě. Z kruhu ale nepřekonal kanadského brankáře Asperup.
18:40
Přesto se dostali ke střele a Fucale musel vytáhnout svou lapačku.
18:32
Znovu musí Dáni do středního pásma.
18:00
Domácí se však dokázali osvobodit.
17:23
Duclair (CAN) nedovoleně bránil Ehlerse před brankou a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
17:00
Dánský tým však pokračuje v tlaku a bude hrát přesilovku.
16:37
Výjimečnou šanci Dánů přerušuje postavení mimo hru.
16:23
Dánský brankář nemá chvilku odpočinku a musel již opět zasahovat, tentokrát proti Morinovi.
15:17
Ihned po buly se tři Kanaďané vrhli před Sörensena, Ten sice zprvu odolával, ale na dorážku SAMA REINHRATA už byl ale krátký. Asistence: Anthony Duclair.
14:38
Dáni se soustředí hlavně na defenzivu a když získají puk, tak ho co nejrychleji odpalují do středního pásma.
14:01
Sörensen nyní raději schoval kotouč do lapačky, aby uklidnil hru.
13:17
Zakázané uvolnění Dánska.
12:28
Dánský tým se ale ještě nehodlá vzdát a hraje s pukem v rohu svého útočného pásma.
10:37
Nyní už se však domácí tým prosazuje. McDavid si převzal ve středním pásmu puk a dostal se sním až za branku, odkud v pádu dokázal přihrát CURTISU LAZAROVI a ten našel skulinku mezi Sörensenem a tyčkou. Asistence: Connor McDavid.
10:12
Ve střehu již musí být však i Fucale.
09:31
Kanaďané kombinují v útočném pásmu, ale na Sörensena v posledních vteřinách nešla žádná střela.
08:41
Dáni se oklepali z úvodního tlaku Kanady a začínají si více věřit a pokoušejí se o kombinaci.
07:31
Dánsko je poprvé v zápase trochu déle na kotouči. Zatím se však s ním nedostalo dál než k červené čáře.
06:40
Kanada trochu zvolňuje tempo a je za vlastní brankou.
05:44
Za Sörensenem nyní zacinkala tyčka!
05:22
Lazarova bekhendová žabička skončila v rohu.
04:31
Dánský gólman je dle očekávání v jednom zápřahu a zatím drží svůj tým od inkasované branky.
03:42
Na druhé straně viděl Sörensen střelu Boweyho.
03:33
První zákrok si připsal Fucale po střele Ehlerse a sklízí velké ovace od fanoušků.
03:10
Zraněn je Fabbri po střetu s jedním z dánských hokejistů a z největší pravděpodobností pro něj utkání skončilo.
03:10
Nyní už je to ale zakázané uvolnění.
02:21
Dáni se na okamžik dostali k puku a hned jej vyhodil z obranného pásma.
01:10
V první šanci se objevil Crouse po přihrávce Gauthiera, ale netrefil branku.
00:35
Kanada dle očekávání je už zabydlena v útočné třetině.
00:01

Kanada U20: Fucale (Comrie) – Theodore, Nurse, Bowey, Morrissey, Hicketts, Heatherington, Morin – Reinhart Domi, Duclair – Lazar (C), Ritchie, McDavid – Fabbri, Paul, Petan – Crouse, Gauthier, Virtanen. Trenér: Benoit Groulx.

Dánsko U20: Sörensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, Eskerod, D. Nielsen, Hansen – Asperup, Nielsen, Aagaard (C) – Björkstrand, Ehlers, Eller – Rasmussen, True, Olesen – S. Nielsen, Holmberg, Pison, Jensen. Trenér: Olaf Eller.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Ohlund (SWE) – Ponomarjow (GER), Ritter (USA).

Kanada

Mladí Kanaďané byli dlouho dopředu pasováni do největšího favorita na zisk mistrovského titulu. Vždyť v této kategorii se radovali ze zlaté medaile naposledy v roce 2009, navíc se šampionát hraje v Kanadě a ještě v těch nejhokejovějších městech Torontu a Montrealu a na úzkých kluzištích. Očekávání všech kanadských fanoušků, funkcionářů i hráčů samotných tedy nemůže být jiné, než se stát 5. ledna mistry světa.

Kanad vyšla za svým vytčeným cílem hned v prvním utkání, kdy deklasovala v Bell Centre v Montrealu Slováky vysoko 8:0.

I druhý soupeř Německo, nedělal hráčům javorového listu příliš velké starosti a odešel poražen jasně 0:4.

První, kdo se dokázal proti kanadským hokejistům prosadit, byli Finové. Obhájci titulu se drželi s domácími hráči dvě třetiny, ale také oni se museli smířit s porážkou 1:4

Nejtěžší zápas čekal na Kanaďany na Silvestra. v severoamerickém derby vyzvali v boji o první místo Američany. Proti Spojeným státům měli však Kanaďané po celý zápas navrch a nakonec dotáhli utkání do vítězného konce 5:3a tím i zisk prvního místa ve skupině A.
Dánsko

Tým ze Severu Evropy přijel do Toronta s jasným cílem a to vyhnout se poslednímu místu ve skupině, tím pádem i bojů o udržení a jistotě záchrany. To se povedlo díky skvělým výkonům a především první historické výhře v elitní kategorii.

Již začátek turnaje ukázal, že sem Dáni nepřijeli pouze na výlet a nad Rusy drželi dlouho nadějné vedení 2:0. Sborná se ale oklepala a dokázala i přes problémy dotáhnout zápas do vítězného konce. Dánsko své úvodní představení prohrálo 2:3 po nájezdech.

Ke druhému utkání nastupovali Dáni proti favoritovi celé skupiny A Švédsku, které jako jediné dokázalo porazit Dánsko po šedesáti minutách. O své výhře rozhodli Švédi již v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhráli 3:0 a zápas nakonec ovládli 5:1.

Předposlední vystoupení dánského mužstva bylo proti českému výběru. V tomto utkání sahali dánští mladíci dlouho po vítězství, až v 58. minutě dokázal vyrovnat Kubalík a v prodloužení rozhodl o výhře Čechu Pastrňák. Česko tak nakonec s hodně odřenýma ušima vyhrálo 4:3 v prodloužení.

Kýženého a historického vítězství se Dánsko dočkalo v posledním zápase proti Švýcarsku. Proti Švýcarům byli sice Dáni v úvodu jednoznačně horší, ale s přibývajícím časem hru a následně i skóre vyrovnali a v samostatných nájezdech poté svůj obrat dovršili na konečných 4:3 po nájezdech a mohli se tak těšit na čtvrtfinále. Soupeřem bude favorit největší a to Kanada a pro dánské mladíky to v bude zaplněném Air Canada Centre jistě svátek.
Příjemný začátek prvního víkendu v roce 2015! Mistrovství světa hráčů do 20 let dospělo již do své čtvrtfinálové fáze a žádný jiný duel ze zbývajících tři utkání nemá tak jasného favorita, jako je právě domácí Kanada, která se střetne s Dánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.