Montrealem zní ruská hymna. V tuto chvíli se s vámi loučíme, od dvou hodin ráno určitě sledujte textový přenos z finále mezi Kanadou a USA. Zatím se mějte hezky.
Kaprizov byl několikrát vyzván, aby přebral pamětní plaketu, ale zřejmě v návalu euforie moderátora neslyšel. Až teď si pro trofej jede a zvedá ji nad hlavu.
Je jasné, že všechny tři cenné kovy na MSJ 2017 získají týmy, které turnaj začaly v Torontu. Bronzové je Rusko, o dalších dvou umístěních se rozhodne ve dvě hodiny středoevropského času – domácí Kanada vyzve Spojené státy americké.
A sportovně podávají ruce švédským protihráčům.
Ruský tým právě přebírá odměnu v podobě bronzových medailí.
Ruští fanoušci oslavují bronzovou medaili a v Centre Bell zní: Malaďci, Malaďci!
Nejlepší hráči zápasu
Švédsko: Carl Grundström
Rusko: Michail Vorobjov
Na hráčích Švédska je vidět, že po bronzu toužili. Někteří z nich zadržují slzy. Juniorka Tre Kronor je potřetí za sebou bez medaile.
60:33
Rusko právě vstřelilo branku!
Nejmladší hráč na turnaji Rasmus Dahlin doplatil na svou nezkušenost. Zadovka na Nylandera se mu nepovedla, ten navíc prohrál osobní souboj s důrazným DENISEM GURJANOVEM, který následně přelstil i Sandströma a stává se hrdinou zápasu. Rusové mají sedmou medaili v řadě! Bez asistence.
60:07
Znovu ten Kaprizov – ruská hvězda vybojovala za brankou kotouč a poté střílela bekhendem.
60:01
Prodloužení se bude hrát deset minut ve čtyřech hráčích na každé straně.
O tom, kdo na mistrovství světa juniorů v Montrealu a Torontu získá bronzovou medaili, rozhodne až prodloužení. A nebo až samostatné nájezdy?
60:00
59:30
Švédové ale dostali hru za svou modrou čáru.
59:20
Teď hrozí Rusové, usadili se v útočném pásmu.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:30
Lepším týmem jsou nyní Švédové. Jejich tlak nabírá na obrátkách.
57:00
Grundström byl v dobré pozici mezi kruhy, kotouč ale vůbec netrefil.
56:50
Největší šance ve třetí třetině: Grundström a Nylander si chtěli přihrát do prázdné branky, málem se jim to povedlo. Puk skončil na tyči!
56:14
Sborná situaci zvládla a unavení hráči míří na střídačku.
56:03
Rusové si 3 minuty a 57 vteřin před koncem vybrali oddechový čas. Vhazuje se v jejich obranném pásmu.
55:35
Kylington si najel k modré čáře, dostal přihrávku a střílel golfákem. Samsonov vyrazil puk do rohu.
55:14
Závar u švédské branky – Kaprizov a Kvartalnov se dostali k několika dorážkám, Sandström a jeho spoluhráči zabránili gólu s vypětím všech sil.
54:30
Polunin má nejen šikovné ruce, ale umí hrát i tvrdě. Teď pobavil fanoušky hitem v útočné třetině.
54:08
Nylander se tlačil před Samsonova, nakonec podklouzl a posunul branku.
53:10
Gurjanov z nenápadné pozice rozezvučel tyčku za Sandströmem.
52:50
Hned po buly to zkoušel Dahlén, minul.
52:48
Eriksson Ek nahazoval od červené čáry. Samsonov puk schoval v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
50:40
Buly v útočné třetině Švédů.
50:10
Karlström ujel ruským obráncům, v tváří v tvář Samsonovovi volil bekhendovou kličku, ale selhal.
49:10
Karnauchov předvedl pořádnou minelu. Přihrával na kříž vlastním pásmem, to je věc, před kterou trenéři varují už od přípravky. Švédové ale další soupeřovo zaváhání nevyužili.
48:38
Nylander ví, že Samsonov mívá výpadky výkonnosti, proto na něj zkoušel nahodit puk. Co kdyby jej znovu vyrazil... Samsonov však chybu nezopakoval.
47:18
Samsonov opět nejistý – vyrazil kotouč na Nylandera, před kterým se objevila odkrytá branka. Ruští obránci však na poslední chvíli vložili do střely hokejku.
47:04
Trenin jako tank odrážel protihráče a dostal se ke střele z mezikruží. Minul, puk se poté odrazil od mantinelu a Sandström jej raději pokryl.
46:45
Následuje komerční přestávka. Fanoušci se baví tanečními souboji na kostce.
46:45
Další přerušení hry – Samsonov raději uklidnil hru a vyrazil puk do ochranné sítě.
45:59
Bezprostřední nebezpečí Švédům nehrozí, buly se stěhuje do středního pásma.
45:46
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu kluziště. K Treninovi se odrazil puk, ruský útočník neváhal a golfákem jej poslal na bránu. Sandström kotouč pokryl, buly se proto odehraje před ním.
45:36
Vhazování v obranném pásmu sborné.
44:50
Söderlund hraje výborný zápas. Útočník čtvrté švédské formace teď několik vteřin kroužil ve středním pásmu, ruští obránci jen čekali, co předvede. Dočkali se toho, že Söderlund přihrál spoluhráči, jenže tomu kotouč utekl.
43:26
A krátce po něm Kudako, jehož střela byla ovšem pouze propagační.
43:21
Ruská taktika je jasná – ihned po buly střílet. Teď to předvedl Rykov.
43:15
Naivní přihrávka Švédů přes celé kluziště končí zakázaným uvolněním.
43:02
Buly vyhráli Rusové, kteří okamžitě stříleli, Grundström ale pokus zblokoval do ochranné sítě.
42:59
Vhazuje se před Sandströmem.
42:40
Je tomu tak i teď – hra se stěhuje z jedné strany na druhou.
41:55
Ani jeden z týmů se nemůže usadit v soupeřově třetině.
41:11
Vymysleli to tak špatně, že vyhodili za všechny čáry a dopustili se icingu.
41:00
Švédové jsou za brankou, vymýšlí způsob, jak se dostat do útočného pásma.
40:49
Kaprizov kličkami zamotal sám sebe a je z toho ruský ofsajd.
40:30
Teď se kotouč stěhuje na hokejky soupeře.
40:02
Vhazování vyhráli Švédové, kteří mají puk na holích.
40:01
Hráči jsou na ledě, čeká je možná posledních dvacet minut na letošním turnaji.
Statistika vyhraných vhazování zůstává vyrovnaná – 17:17.
Zatímco první třetina se hrála v průměrném tempu, prostřední část byla na šance bohatá. Na střely opět vyhráli Švédové, a to poměrem 14:8. Celkově vedou 29:11.
Závěrečná třetina začne okolo 23:10.
Rusové měli do druhé dvacetiminutovky výborný vstup – skórovali po šestnácti sekundách. Podeváté na šampionátu se prosadil Kirill Kaprizov. Gól sbornou nakopl a v následujících minutách měla více ze hry. Na konci třetiny už ale znovu vládli Švédové, kteří ve 31. minutě zásluhou Dahléna vyrovnali. Samsonov měl poté spoustu práce, jednou jej dokonce zachránila tyčka.
40:00
39:35
Švédové mají drtivý tlak. Ke střele se dostal Karlström, jenže ze vzájemného souboje opět vyšel vítězně Samsonov.
39:10
Nejprve Švédové trefili tyčku, pak aktivní Dahlén objel branku a přihrál na Andersona, který střílel z první. Samsonov vytáhl zákrok jako od Dominika Haška.
39:00
Hlasatel v Centre Bell oznámil poslední minutu druhé třetiny.
38:32
37:45
Samsonov si nyní vybral slabší chvilku. Wingerliho střelu vyrazil před sebe, švédský útočník se tak dostal k dorážce. Ta jen těsně minula soupeřovu branku.
37:17
Tre Kronor jsou kompletní.
36:25
Po křižné přihrávce na Polunina následovala střela z první. Sandström si poradil i s tímto pokusem.
36:10
Vorobjov střílel z kruhu, Sandström se ale velmi rychle přesunul.
35:17
Hříšníkem byl Kylington. Rozhodčí mu udělili dvě trestné minuty za sekání.
35:13
Karnauchov se natlačil před Sandströma, byl ale faulován. Po ponechané výhodě bude následovat přesilová hra Ruska.
34:36
Hra má teď hodně rychlý spád, vhazuje se ve středním pásmu.
34:15
Dahlén se řítil sám na Samsonova, který je ale i přes smolný inkasovaný gól hrdinou zápasu. Poradil si jak s nájezdem, tak s následnou dorážkou.
33:45
Asplund po povedené kličce dostal Švédy do přečíslení 2 na 1. Místo zakončení přihrával, což byla chyba. Rusové nahrávku zachytili.
32:28
Švédsko je kompletní.
31:40
Kaprizov mohl zaokrouhlit bilanci vstřelených branek na deset. Švédové mu nechali spoustu prostoru ke střele. Kaprizov sice pálil dobře, Sandström ale pokus vyrazil nad sebe.
30:28
Rusko má šanci na nápravu. Po faulu Erikssona Eka (držení hole) bude hrát dvě minuty přesilovou hru.
30:11
Švédsko právě vstřelilo branku!
Velká chyba Rykova. Místo toho, aby odpálil kotouč z předbrankového prostoru, snažil se vymýšlet přihrávku. Jenže se přepočítal – JONATHAN DAHLÉN jeho zaváhání využil a plácl do kotouče. Ten k překvapení všech projel mezi Samsonovými betony a skončil v brance. Bez asistence.
29:40
Přihrávka přes celé hřiště málem poslala Kaprizova do samostatného úniku. Nejlepšímu střelci šampionátu ale puk přeskočil přes hokejku.
29:00
Söderlund obkroužil branku a střílel zápěstím. Samsonov ale dává zapomenout na rozpačitý výkon proti USA.
28:28
Po skončení komerční pauzy čeká hráče buly ve středním pásmu.
27:15
Iniciativu přebírají Rusové, chybí jim však střely. Během druhé třetiny vyslali na bránu pouze dva pokusy. Celkově jich mají pět.
26:25
Výborná práce Polunina. Kličkami u mantinelu se zbavil protihráčů, přihrál Kaprizovovi, který mu poté kotouč vrátil. Polunin se rázem ocitl před Sandströmem, puk za něj ale nevměstnal.
25:40
Gurjanov se v souboji jeden na jednoho snažil obhodit švédského beka, trefil ale pouze jeho brusle a do samostatného úniku se nedostal.
24:56
Eriksson Ek střílel zápěstím, poté se srazil s Grundströmem a společně najeli do Samsonova. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:45
Rusové se mohli dostat do dvoubrankového vedení. Přihrávka zpoza mantinelu málem našla osamoceného Gurjanova. Málem, byla totiž nepřesná.
23:20
Bernhardtův pokus Samsonova nevystrašil.
23:02
Söderlund zavezl kotouč do soupeřovy třetiny, puk je ale znovu v rohu kluziště.
22:30
Švédové jsou v útočném pásmu, Rusové je ale drží u mantinelu a nepouští je ke střele.
22:15
V Centre Bell zaznívají první pokřiky fanoušků, od těch ruských.
21:38
Vhazuje se ve středním pásmu. Uvidíme, co se Švédy inkasovaný gól udělá. Jednalo se teprve o čtvrtou střelu Rusů na branku.
20:16
KIRILL KAPRIZOV dává devátou branku na turnaji a Rusové se okamžitě po zahájení druhé třetiny dostávají do vedení 1:0. Vorobjov přihrával z vlastní obranné třetiny, Kaprizov pomocí odrazu puku od mantinelu přelstil Jacoba Larssona, natlačil se před Sandströma, pokusil se vystřelit, jenže promáchl, přesto se mu ještě povedlo dostat k dorážce. Ta nakonec skončila úvodní brankou zápasu. Asistence: Michail Vorobjov, Jegor Rykov.
20:07
Buly vyhráli Rusové a ženou se do akce.
20:01
Všichni aktéři jsou na ledě, prostřední část zápasu o bronz tak za chvíli začne.
Nejvytíženějšími Švédy jsou Jonathan Dahlén a Oliver Kylington, kteří na ledě strávili shodně 7 minut a 34 vteřin. Na opačné straně dostává nejvíce prostoru Jegor Rykov (7:27), kandidát do All-Star týmu turnaje.
Co se týče vhazování, oba týmy jich vyhrály deset.
Švédové hrají výborně v obraně. Blokují střely, hrají důrazně a jsou disciplinovaní. Během první třetiny ani jednou nefaulovali, Rusové přitom hned třikrát.
Převahu mají Švédové. Zatímco Samsonov čelil patnácti střeleckým pokusům, jeho protejšek Sandström jen třem.
Druhá třetina začne okolo 22:25.
Zatímco obě středeční semifinále byla strhující, zápas o bronz je na zajímavé okamžiky skoupý. Co je horší, chybí i vstřelené branky. Týmy nechtějí udělat chybu, dobře brání a skóre zůstává 0:0.
20:00
19:56
Poslední útočný pokus Švédska skončil stejně rychle jako začal.
19:33
Ulakov se do samostatného úniku poté, co opustil trestnou lavici, nedostal. Přihrávka na něj byla nepřesná a je z toho zakázané uvolnění.
19:30
Oba týmy jsou v plném počtu.
19:20
Švédsko je zpátky v útočném pásmu.
19:00
Poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
17:42
Rusko je ve čtyřech.
17:28
Urakov při zmatcích před brankovištěm fauloval a míří na dvě minuty na trestnou lavici za krosček. Švédové budou mít krátkou přesilovku 5 na 3.
17:28
Povedený signál Švédska. Na Erikssona Eka mířila střílená přihrávka, kapitán Tre Kronor ji dokázal nebezpečně tečovat. Samsonov puk vyrazil, následující dorážky však pokryl.
17:18
Dahlénova střela zápěstím Samsonova nezaskočila. Buly v útočném pásmu Švédů.
17:02
Další vyhození Rusů, kteří okamžitě spěchají na střídačku. Vystřídat stihli všichni.
16:32
Sborná se osvobozuje.
16:26
Když už se Švédsko odhodlalo ke střele, netrefilo bránu.
15:42
Rusko znovu faulovalo. Konkrétně Beljajev, který se snažil potěšit fanoušky hitem, jenže zahrál nečistě a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
15:33
Rykov napřáhl až ke stropu a vypálil, Sandströmovi ale nikdo neclonil.
14:48
Icing Seveřanů. Ve hře je hodně nepřesností.
13:06
Krásná klička Polunina, který si obhodil protihráče a natlačil se před Sandströma. Jeho střelu ale Švédové zblokovali.
12:37
Lööke využil zmatku v ruské obraně a krátce po buly střílel bekhendem. Samsonovovi puk nevypadl.
12:33
Po komerční pauze se vhazuje v obranné třetině sborné.
12:10
Zápas mezi Ruskem a Švédskem je zatím průměrný. Oba týmy dobře brání.
11:51
Buly před Sandströmem.
10:35
Jurtajkinův individuální průnik skončil neúspěchem. Švédská obrana je pevná.
09:31
Další práce pro Samsonova. Andersson byl v předbrankovém prostoru důrazný a přidal osmou střelu Švédska v zápase.
08:40
Kapitán Eriksson Ek dostal přihrávku před brankoviště, snažil se rychle zamést kotouč za Samsonova, ten je ale pozorný.
08:24
Na ledě je nejlepší švédský útok Grundström–Eriksson Ek–Nylander. Je vidět, že jejich pohyb dělá soupeři problémy.
08:15
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
08:15
Teď se ale dostávali do útočné třetiny kostrbatě, z čehož pramení švédský ofsajd.
07:40
Velmi rychle se dostali na druhou polovinu hřiště, přechod do útočného pásma nedělá Švédům problémy.
07:29
Tre Kronor drží puk za svou brankou, chystají se na další steč.
07:02
Nepřesná přihrávka Rusů končí zakázaným uvolněním.
06:45
Švédové dobře brání. Rusové sice byli před Sandströmem, k pořádné šanci se ale nedostali. Nemají moc prostoru.
05:48
Švédský tlak pokračuje. Samsonov teď musel předvést gymnastický zákrok.
05:30
Rusové jsou kompletní.
05:10
Šikula Nylander zavezl kotouč do útočného pásma. Švédům už ale moc času nezbývá.
04:27
Švédové nahodili od modré čáry, Samsonov puk vyrazil před sebe. Ahl se jej snažil baseballovým způsobem dopravit do branky, jenže se netrefil.
04:05
Rusové zvládají oslabení dobře a blokují střely. Puk je v ochranné síti. Vhazuje se před Samsonovem.
03:29
První přesilovka utkání. Ruský obránce Kudako si půjde odsedět dvě minuty za držení.
03:15
Tre Kronor si přihrávají před Samsonovem, ke střele zatím nedošlo.
02:45
Švédové ale dostali hru ze svého obranného pásma.
02:30
Momentálně jsou u puku Rusové, snaží se něco vymyslet.
01:00
Samsonov udělal velkou chybu při rozehrávce, puk získal Eriksson Ek. Ten ale nepřesně přihrával na osamoceného Grundströma. Škoda pro Švédy, Grundström měl před sebou odkrytou branku.