Za zvuku švédské hymny se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči Slovenska na turnaji:
Adam Húska, Erik Černák, Martin Fehérváry.
Slovensko se tedy s turnajem loučí, zato Švédsko narazí ve středu na lepšího z dvojice Kanada – Česká republika.
Nejlepší hráči utkání:
Adam Húska (SVK) a Tim Söderlund (SWE).
A po Rusku známe dalšího semifinalistu! Stalo se jím Švédsko, které si poradilo se Slovenskem vysoko 8:3. Slováci se sice nadechli k náporu, když ve třetí třetině snížili na rozdíl dvou branek, rychlá branka Tima Söderlunda jim však vzala dech a od té doby skórovali jen Švédové.
59:41
Odražený puk skončil na švédské střídačce. Vhazuje se před Sandströmem.
59:03
Košeckého nahození od modré čáry minulo švédskou svatyni.
57:50
A Švédsko se stále tlačí dopředu.
57:04
Švédsko právě vstřelilo branku!
Teď už ale není třeba nikam volat. Sražený puk se před brankou dostal k JOELU ERIKSSONOVI EKOVI a ten pohotovou dorážkou okamžitě nasměroval kotouč do sítě.
Asistence: Rasmus Asplund a Oliver Kylington.
56:41
Videorozhodčí potvrdil, že ne, hraje se tedy dál za stavu 7:3.
56:41
Joel Eriksson Ek před brankou dorážel puk do výstroje brankáře Húsky a rozhodčí se jedou poradit s videorozhodčím, zda nebyl kotouč v síti!
56:33
Húska je pod neutuchající palbou, přesto odolává.
56:04
Pettersson to znovu zkusil zápěstím, tentokrát však Húska skryl kotouč v lapačce.
55:51
Petterssonovo nahození bylo před brankou zastaveno.
55:24
Martin Bodák (SVK) dostává dvě minut za podražení Eliase Petterssona.
54:27
Andrisík vypíchl přihrávku, ale založit protiútok nedokázal, neboť o puk okamžitě přišel.
54:01
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:19
Ve zmatku ve slovenském brankovišti našel Húska kotouč včas a přerušil hru.
52:53
Slováci zavezli puk do útočného pásma, tam o něj však okamžitě přišli.
52:17
Až po Asplundově pokusu, který Húska vyrazil do ochranné sítě, je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
52:06
Po dobré kombinaci se kupředu hnal Larsson, puk však nedostal a zakončit tedy nemohl.
51:20
Už delší dobu se hraje bez přerušení, hra plyne velmi rychle.
50:37
Kylington teď dobře mířenou střelou vyprášil lapačku brankáře Húsky!
49:50
Lešťan vyrazil do útočného pásma, ani z toho ale nebylo ohrožení brankáře Sandströma.
48:57
Carlssonova střela od modré byla těsně před brankou tečována a jen těsně minula branku Slovenska!
48:40
Na útočný výlet se vydal Kylington, s jeho střelou si však Húska poradil.
48:06
Vyrazit kupředu se snaží také Slováci.
47:38
Tvrdá rána Jonathana Dahléna skončila ve výstroji brankáře Húsky.
47:04
Húska skryl puk v rukavici a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
46:36
Švédi budou muset zaútočit opět z vlastní poloviny.
45:57
Švédové jsou při chuti a snaží se opět zaútočit.
45:24
Teď už se zdá, že je skutečně definitivně rozhodnuto.
44:26
Teď se ale nechal Húska zaskočit. Zpoza branky přišla rychlá nahrávka na LIASE ANDERSSONA a než si stihl slovensk brankář kleknout, už měl kotouč v síti.
Asistence: Jacob Larsson a Jens Lööke.
44:02
Dobré nahození Jacoba Larssona těsně minulo slovenskou branku.
43:24
Bude se však vylučovat. Dvouminutový trest dostane Martin Fehérváry (SVK) za hákování.
43:20
Pettersson si položil brankáře a chtěl objet branku, to se mu však nepovedlo.
43:04
Švédsko vyhazuje na zakázané uvolnění.
42:36
Švédové si tříbrankové vedení berou zpět. TIM SÖDERLUND dostal od obrany až příliš prostoru, sjel mezi kruhy a přesnou ranou zápěstím se trefil do šibenice. Húska byl bezmocný.
Asistence: Gabriel Carlsson.
41:53
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak pozor! Z 0:5 je to rázem 3:5! ADAM RŮŽIČKA za bránou získal puk, vybruslil před brankáře a poslal kotouč mezi betony brankáře Sandströma!
Bez asistence.
41:28
Andrisík se snažil přihrát puk do mezikruží, žádného spoluhráče však nenašel.
40:47
Kupředu zkusilo vyrazit i Slovensko, ale bez úspěchu.
40:29
Larssonův pokus od modré byl zblokován.
40:01
Oba celky jsou zpět na hrací ploše, třetí třetina startuje za malý okamžik!
Po divokém závěru je tu konec druhého dějství. Švédsko odskočilo na rozdíl pěti branek a už to vypadalo, že se Slovensko na nic nezmůže. Po brankách Bodáka a Strušky však přeci jen popadlo dech a Švédům začalo pořádně zatápět. Dokáže ještě zkorigovat skóre? Třetí třetina začne přibližně ve 23:13.
40:00
39:58
V samém závěru třetiny stanul sám před brankářem Carl Grunström, Húska však jeho kličku přečetl a puk vyrazil!
39:36
Slovensko se nevzdává! Z těsné blízkosti dorážel Patrik Oško, ale brankáře nedokázal překonat!
38:56
A mohlo to být o dvě branky! Hecl přihrál před branku a od dvojice hráčů se kotouč málem odrazil za brankáře Sandströma!
38:26
Puk skončil mezi diváky, hra se přesouvá do středního pásma.
38:03
Švédové se však nenechali slepenými zásahy zaskočit a hned se tlačí do útoku.
36:54
A pozor, rázem je to o tři branky! Střelu od modré čáry tentokrát těsně před brankářem tečoval MIROSLAV STRUŠKA a dává tak Slovákům naději!
Asistence: Erik Černák.
35:48
Tak i Slováci se dočkali. Nahození MARTINA BODÁKA od modré čáry tečoval těsně před brankou jeden z bránících hráčů a usměrnil kotouč přímo mezi nohy brankáře Sandströma!
Asistence: Marek Sloboda.
35:17
Tim Söderlund dnes podruhé ukázal obrovské zrychlení a najel si před brankáře, následně však těsně minul slovenskou klec!
34:39
Švédové opět dostali puk do středního pásma a brní se zatím úspěšně.
34:05
Hra se však zatím do pásma Švédů stále nepřesunula.
33:53
Přesilovou hru si nyní zahraje Slovensko. Joel Eriksson Ek (SWE) dostává dvě minuty za držení hole.
33:07
Nezávislému pozorovateli musí být slovenského brankáře až líto. Obrana ho nyní nechala zcela samotného napospas FREDRIKU KARLSTRÖMOVI, který si brankáře vychutnal parádním bekhendem o tyč.
Asistence: Filip Ahl a Rasmus Asplund.
32:46
Lešťan se pokusil z úhlu překvapit švédského brankáře, ale ten zůstává i nadále pozorný.
31:59
Ohlssonovu střelu vyrazil Húska rukavicí do bezpečí.
31:37
Švédsko nemá vzhledem k vývoji kam spěchat a v klidu kombinuje.
31:07
Slovensko hraje v plném počtu.
30:31
Nyní už Tre kronor opět kombinují v útočném pásmu.
30:00
Švédy nyní zastavil ofsajd.
29:48
Oško vypíchl puk a mohl vyrazit kupředu, prudkým příklepem však minul branku.
29:07
Martin Fehérváry (SVK) dostává dvouminutový trest za hákování.
29:00
Petterson se parádně uvolnil a i přes faul slovenského obránce dokázal zakončit, brankáře Húsku ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
28:57
Po zakázaném uvolnění Slovenska se hra opět přestěhuje před Húsku.
27:48
Bondrova tečovaná rána proplachtila nad brankou Felixe Sändstroma.
27:16
Slováci se pokoušejí s vývojem utkání něco udělat, ale k zakončení se nedostávají.
26:17
A je tu čtvrtý gól. Pokus ALEXANDERA NYLANDERA nejprve brankář Húska zastavil, stejný hráč však následně kotouč doklepl pod betonem do sítě.
Asistence: Jonathan Dahlén a Rasmus Asplund.
25:43
Dahlén objel branku a pokusil se zakončit do odkryté klece, ale trefil pouze boční tyč!
25:13
Ani Eriksson neposlal puk mezi tři tyče.
24:40
Gabriel Carlsson pálil od modré, ale těsně minul.
24:16
Kupředu se pokusil vyrazit Bondra, kterého však zastavila švédská defenziva.
23:57
U puku jsou ovšem i nadále Švédové.
23:11
I díky skvělému Adamu Húskovi Slovensko toto oslabení přečkalo.
22:10
Slováci se srdnatě brání velkému švédskému tlaku a nyní vyhazují.
21:11
Miroslav Struška (SVK) míří na trestnou lavici za naražení zezadu, k čemuž dostává také desetiminutový osobní trest.
20:51
Také Slováci zahrozili, když se na útočný výlet vydal Černák, jeho pokus ale vyrazil Felix Sandström.
20:41
Húska musel znovu zasahovat, bude se vhazovat před slovenskou brankou.
20:15
Carlsson se hned hnal kupředu, na brankáře však nevyzrál.
20:01
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu.
A první dějství je minulostí. Švédsko do něj vstoupilo skvěle, když hned v úvodu druhé minuty využilo přesilovou hru, a od té doby na ledě dominuje. Dvacet střel dokázalo přetavit ve tři branky! Slovensko ohrozilo své soupeře jen pětkrát, Sandström však ani jednou nemusel vytáhnout závažnější zákrok. Uvidíme, jaký průběh přinese druhá třetina. Začne přibližně ve 22:26.
20:00
19:47
Asplund minul slovenskou branku.
19:16
Kotouč poskakoval před slovenskou brankou a hned trojice hráčů se ho pokusila vyslat k Húskovi, ani jeden ale neuspěl.
18:29
Andrisík z velkého úhlu na brankáře nevyzrál.
17:59
Střela Sebastiana Ohlssona k brance nedoputovala.
17:42
A znovu se vhazuje ve slovenském obranném pásmu.
17:01
A je to o tři branky. CARL GRUNDSTRÖM dostal na pravém kruhu dostatek prostoru, aby napřáhl ke střele, a neomylně vymetl pavučiny v růžku Húskovy branky.
Asistence: Alexander Nylander a Lucas Carlsson.
16:54
A hra je opět nastěhována před Húsku.
16:28
Tak to byl parádní únik. TIM SÖRERLUND pláchl obraně, sjel si před branku a přesnou ranou překonal Adama Húsku!
Asistence: Andreas Wingerli a Kristoffer Gunnarsson.
15:54
Dahlénovo nahození srazil Húska za branku.
15:10
Švédský přechod do útoku tentokrát ukončilo postavení mimo hru.
14:51
Romanovo nahození od modré miinulo švédskou branku.
14:31
Slovenský protiútok překazil ofsajd. Následuje komerční pauza.
14:18
Po Ahlově nahození od modré přichází další zákrok Adama Húsky.
13:44
Tvrdý příklep Lucase Carlssona musel opět Húska vyrazit. Slovenský brankář se rozhodně nenudí!
13:03
Po další střele Švédů od modré opět pomohla Húskovi tyč!
12:54
Dahlénovu střelu brankář Húska vyrazil do bezpečí.
12:07
Studeničova střela zblízka letěla pouze do betonu brankáře Sandströma.
11:55
Před brankou se strhla drobná potyčka, vše se však obejde bez vyloučení.
11:30
Po střele Joela Erikssona Eka z mezikruží zachránila Húsku branková konstrukce, od níž se puk odrazil do bezpečí!
11:20
Anderssonovi ujel puk, jeden z obránců ho však srazil směrem k brance a Húska musel rychle změnit směr, aby kotouč chytil.
10:34
Kupředu se snažil vyrazit Andrisík, ale nedokázal zakončit.
10:07
Dahlén nepříjemně nahazoval od modré, Húska si však věděl rady.
09:23
A nyní už opět kombinuje Švédsko.
09:06
Slováci vyveli puk do pásma, nedaří se jim však nic vymyslet.
08:14
Švédský zámek trvá, střela Grunströma však letěla příliš vysoko.
07:32
Húska skryl klouzající puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
07:32
U puku už jsou opět hokejisté ve žlutém a vyrážejí kupředu.
07:02
Švédi doslova zamkli Slováky v jejich obranném pásmu a Húska musel být stále v permanenci. Nyní se mu však podařilo najít puk a zachytit ho do lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:19
Puk poskakoval po brankovišti Slovenska, nikdo z hráčů ve žlutém ho však nedoklepl.
06:01
Eriksson Ek hledal před brankou některého ze spoluhráčů, ale marně.
05:28
Slováci vyhazují až na zakázané uvolnění.
05:21
Grunströmovu střelu vyrazil Húska betonem do bezpečí.
05:08
K Sandströmovi doklouzal puk a švédský gólman ho raději skryl ve své rukavici.
04:34
Bernhardt si sjel pro přihrávku a vypálil zápěstím, mířil však těsně nad slovenskou branku.
04:04
Slovákům se stále nedaří vážněji ohrozit Sandströma.
03:26
Po rychlém brejku ujížděl Dahlén sám na brankáře, jeho bekhendový blafák však Húska přečetl a puk zastavil betonem!
02:59
Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.
02:56
Další útok Švédska zastavil ofsajd.
02:09
A mohlo být ještě hůř. Z dobré pozice pálil Andersson, ovšem trefil pouze připraného Húsku.
01:08
A Švédsko okamžitě trestá. JOEL ERIKSSON EK dostal až příliš prostoru, sjel si před branku a otevřel skóre přesnou ranou pod břevno.
Asistence: Rasmus Asplund a Fredrik Karlström.
00:59
To je pro Slovensko nepříjemné! Miroslav Struška (SVK) dostává laciné dvě minuty za podražení.
00:37
Ani Švédům se na prvním ofenzivním výletu nezdařilo ohrozit branku.
00:11
Slováci hned vyrazili kupředu, Hecl však přišel o puk.
00:01
Na ledě právě končí rozbruslení. Start utkání se pomalu blíží.

Švédsko: Sandström (Gustavsson) – Gunnarsson, Ja. Larsson, G. Carlsson, Kylington, Carlsson, Bernhardt, Dahlin – Pettersson, Asplund (A), Dahlén – A. Nylander, Eriksson Ek (C), Grundström (A) – Lööke, Andersson, Ahl – Söderlund, Wingerli, Ohlsson – Karlström.

Slovensko: Húska (Tomek) – Černák (C), Fehérváry, Hatala (A), Michal Roman, Košecký, Bodák, Hain – Studenič, Sádecký, Hecl – Struška, Oško, Andrisík – Grman, Ružička, Bondra (A) – Lešťan, Pataky, Sloboda.

Rozhodčí: Burchell (CAN), Hribik (CZE) – Davis (USA), Suchánek (CZE).
Úvodní buly bude vhozeno v 15:30 místního času, tedy ve 21:30 SEČ.
Slovensko

V cestě bude rozjetým Švédům stát Slovensko. To do poslední chvíle bojovalo o třetí příčku ve skupině, když ještě v noci ze soboty na neděli změřilo síly s Ruskem. Na sbornou však svěřenci trenéra Bokroše nestačili a postoupili tak ze čtvrté příčky.

V souboji se Švédskem možná budou Slováci považováni za favorita, tím spíš po nepříjemném stěhování z Toronta do Montrealu. Rádi by však navázali na bronzový příběh, který v Kanadě napsali před dvěma lety. Podaří se jim to?
Švédsko

Seveřané do něj vstoupí jako suverén skupiny A. Během čtyř zápasů ani jednou neztratili bod a po čtyřech výhrách se zařadili mezi favority turnaje. Neuchvacují pouze výsledky, ale také předváděnou hrou.

I český trenér Jakub Petr před Švédy smekl. "Na tomto turnaji se mi velmi líbí. Hrají skvěle od defenzivy, nebojí se riskovat. Považuji je za adepty na zlato." Nyní však musí tuto roli potvrdit ve čtvrtfinále, které může být ošidné.
Ve druhém čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa do dvaceti let změří své síly Švédsko a Slovensko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.