Slovensko - Kazachstán | ONLINE | 27.12.2019 15:08 | MS do 20 let 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Kazachstán - 27. prosince 2019   15:08

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
24:49' Okuliar (Kňažko, Čajkovič) • 57:04' Tkáč (Mrázik) • 59:54' Džugan 
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Kazachstán
Kazachstán
29:43' Musorov  (Butenko)
Slovensko
Sestavy:
Hlavaj (Vyletelka) – Dlugoš, Bučko, Vitaloš (C), Kňažko, Mudrák, Česánek, Turan – Faško-Rudáš, Džugan (A), M. Minárik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Paulíny, Mrázik, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.
Rozhodčí
Schrader (GER), Tscherrig (SUI) – Lederer (CZE), Nordlander (SWE)
Werk Arena, Třinec
Kazachstán
Sestavy:
Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, A. Koroljov, Butenko, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Djomin (A), Bujalskij, Sajko – Bojko, Čaporov, Musorov (A) – Asuchanov, Bondarenko, Omirbekov – Alexandrov, Ljapunov, Čalov.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a už třeba u večerního zápasu mezi Německem a Amerikou na viděnou.
STATISTICKÉ OKÉNKO:

Hráči utkání: Samuel Hlavaj (Slovensko) a Temirlan Gajtamirov (Kazachstán).
Střely: 24:23.
Úspěšnost střel: 12,50%:4,35%.
Trestné minuty: 24:20.
Zápas je u konce. Slováci ovládli koncovku utkání a po zásluze vítězí nad Kazachy 3:1, hráči středoasijského celku se ale určitě nemají za co stydět, navázali na dobrý výkon ze zápasu se Švýcarskem a papírově silnějšího soupeře potrápili.

První branky se fanoušci v třinecké Werk Areně dočkali až po necelé půlhodině hry. Samuel Kňažko nesobecky poslal puk na Olivera Okuliara, který z první překonal přesouvajícího se Vkadislava Nurka. Netrvalo dlouho a Kazaši se mohli radovat z vyrovnávací branky, Danil Butenko zpoza branky našel volného Maxima Musorova, který parádním zakončením švihem z hranice levého kruhu pro vhazování vymetl bližší šibenici slovenské branky.

Rozhodující branka přišla až tři minuty před koncem zápasu, Michal Mrázik podjel hostující branku a u pravé tyče našel volného Daniela Tkáče, který střelou k tyči poslal naše východní sousedy do jednobrankového vedení. Branka Róberta Džugana šest sekund před závěrečnou sirénou přes celé hřiště do prázdné kazašské branky už pouze potvrdila dnešní slovenské vítězství.
Konec zápasu.
59:54'
Slovensko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! RÓBERT DŽUGAN v prostoru pravého kruhu pro vhazování získal puk a trefou přes celé hřiště do prázdné kazašské branky pojistil slovenské vítězství. Bez asistence.
59:28'
Tak tohle bylo těsné! Martin Faško-Rudáš pálil do prázdné hostující branky, nakonec ale minul.
59:00'
Kazachstán to zkouší bez brankáře.
59:00'
Minuta do konce.
57:52'
Závar před slovenskou brankou, Ruslan Djomin se ale nakonec do zakončení nedostal.
57:04'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Podle rozhodčích gól platí, slovenská euforie může propuknout naplno! Michal Mrázik podjel kazašskou branku a poslal zleva puk na volného DANIELA VLADIMÍRA TKÁČE, který z první svým zakončením k tyči překonal přesouvajícího se gólmana Vladislava Nurka a vstřelil možná rozhodující branku. Asistence: Michal Mrázik.
57:04'
Rozhodčí ještě přezkoumá slovenskou branku pomocí videa.
56:27'
Přízemní střely z příklepu Dávida Mudráka proletěla těsně vedle pravé tyče kazašské branky. Tohle bude ještě drama!
55:44'
Maxim Musorov našel před slovenskou branku volného Olega Bojka, tomu ale puk odskočil u hokejky až za branku.
Domácí v plném počtu.
55:03'
Slováci kombinují na vlastní polovině a vypadá to, že úspěšně zvládli i toto oslabení.
54:47'
Slováci vyhazují puk a konečně tak můžou jít střídat.
54:18'
Do zakončení z bezprostřední blízkosti slovenské branky se dostal Andrej Bujalskij, překonat dobře chytajícího Samuela Hlavaja ale nedokázal.
53:52'
Nahození Jusupa Asuchanova z pravé strany těsně minulo levou tyč slovenské branky.
53:15'
A máme tu další vyloučení v týmu Slovenska! Na dvě minuty se na trestnou lavici za zdržování hry podívá Boris Česánek (Slovensko).
52:47'
Dalekonosné nahození Denise Čaporova Samuelu Hlavajovi žádné problémy nenadělalo.
52:06'
Domácí v plném počtu.
52:02'
Pokus Olega Bojjka z pravé strany vyrazil Samuel Hlavaj betonem do rohu kluziště.
51:08'
Nahození Danila Butenka končí sražené jedním z obránců, ten navíc ihned vyhazuje.
50:46'
Přihrávka Olega Bojka zpoza slovenské branky se odrazilo od nohy jednoho z obránců přímo před Samuela Hlavaja, který bez váhání přikryl kotouč lapačkou.
50:12'
Nahození Olega Bojka skončilo na stehně jednoho ze slovenských obránců, domácím se navíc povedlo vyhodit puk za kazašskou branku.
50:06'
A máme tu vyloučení, Samuel Kňažko (Slovensko) zasáhl hokejkou do obličeje jednoho z Kazachů, rozhodčí ho za to poslal na dvě minuty na trestnou lavici.
49:40'
Slovensko tlačí na kazašskou branku, zatím si ale naši východní sousedé nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost ke skórování.
48:56'
Komerční přestávka.
48:53'
Střelu z levé strany schoval Vladislav Nurek v lapačce, hra bude pokračovat vhazováním po jeho pravici.
47:40'
Tak tohle mohla být velká šance, zakončení Olega Bojka vyrazil slovenský gólman Samuel Hlavaj pouze před sebe, kde se k dorážce málem dostal střílející kazašský útočník. Díky parádní práci jednoho z obránců se mu to ale nepovedlo.
47:19'
Slováci kombinují před kazašskou brankou, zatím ale bez jediné střely.
45:19'
Střelu z příklepu od modré Dávida Mudráka vykryl jeden z Kazachů poměrně nepříjemný způsobem, po chvilce ležení na zemi se ale nakonec zvedl a odjel na střídačku.
44:23'
Do nadějné střelecké pozice se po přihrávce ze strany dostal Róbert Džugan, jeho zakončení z první z příklepu nakonec prolétlo těsně vedle pravé tyče kazašské branky.
44:05'
Nahození Martina Vitaloše od modré srazil vlastním tělem jeden z kazašských obránců.
43:12'
Z tlačenice v rohu kluziště vycházejí lépe Slováci, kteří tak budou moct pokračovat v útoku.
42:10'
Oliver Okuliar dobrou přihrávkou ze strany našel volného Michala Mrázika, ten si ale v nadějné střelecké pozici nechal puk utéct z hole až za kazašskou branku.
41:11'
Od modré to z příklepu zkusil Maxim Musorov, Samuel Hlavaj jeho razantní přízemní pokus vyrazil betonem.
40:50'
Po přihrávce zpoza branky se do nadějné střelecké pozice dostal Ruslan Djomin, branku Slovenska ale nakonec těsně přestřelil.
40:12'
Nepřesná slovenská přihrávka z vlastní poloviny hřiště končí až za brankou Kazachstánu, zakázané uvolnění.
40:01'
Na úvodním buly třetí třetiny byl úspěšnější slovenský centr Marek Minárik.
40:01'
Začala třetí třetina.
Za bouřlivého aplausu přítomných fanoušků se na led vrací hráči obou celků, do začátku třetí třetiny zbývá už pouze minuta.
Ani druhá dvacetiminutovka příliš nenapověděla, kdo by se měl stát vítězem dnešního klání. Ve 25. minutě sice po parádní přihrávce Samuela Kňažka poslal Oliver Okuliar Slovensko do vedení, po několika minutách už ale bylo vyrovnáno. V početní výhodě poslal Daniil Butenko zpoza branky puk na volného Maxima Musorova, který z hranice levého kruhu pro vhazování vymetl bližší šibenici slovenské branky.

Střely: 15:13.
Třetí třetina začne přibližně v 16:52.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Slovensko se pokouší o finální nátlak na hostující branku, zatím ale bez jediné střely.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:51'
Ani nadvakrát nedokázal Samuel Kňažko prostřelil kazašského gólmana Vladislava Nurka, poprvé jeho nahození letělo nad břevnem, napodruhé ho dokázal dobře chytající brankář vyrazit výstrojí.
38:22'
Komerční přestávka.
38:22'
Nahození Olivera Okuliara od modré srazil hokejkou jeden z kazašských obránců do ochranné sítě nad plexisklem.
37:40'
Zakázané uvolnění Slovenska.
37:34'
Oleg Bojko to zkusil z bezprostřední blízkosti slovenské branky bekhendem, nakonec ale trefil pouze nohu před ním stojícího obránce.
37:22'
Domácí v plném počtu.
37:01'
Přihrávku Olega Bojka přikryl lapačkou Samuel Hlavaj, hra tak bude pokračovat vhazováním před slovenskou brankou.
36:00'
Hosté v plném počtu.
35:22'
Oliver Okuliar (Slovensko) neudržel nervy na uzdě a krosčekoval jednoho z hostujících útočníků, za což ho rozhodčí poslal na dvě minuty na trestnou lavici. Uvidíme teď tak hru 4 na 4.
34:55'
Nadějná přihrávka Maxima Čajkoviče z rohu kluziště před brankoviště nenašla nikoho ze Slováků. Kazachům se teď navíc podařilo vyhodit puk až za slovenskou branku.
34:00'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Stanislav Alexandrov – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Konstantin Bondarenko.
33:55'
Tak tohle vypadalo nadějně, Róbert Džugan si šikovně obešel obránce a zkusil to z hranice levého kruhu pro vhazování. Kazašskou branku sice přestřelil, při zakončení byl ale faulován, Slovensko si tak zahraje další přesilovku.
33:22'
Zakončení Martina Faško-Rudáše ze středu hřiště srazil jeden z hostujících obránců.
32:42'
Zakončení Temirlana Gajtamirova od modré proletělo těsně vedle levé tyče slovenské branky.
32:32'
Už to vypadalo, že se Adam Paulíny dostane do nadějného zakončení ze strany, jeden z kazašských obránců mu ale za pět minut dvanáct ještě stačil vypíchnout puk z čepele.
31:23'
Komerční přestávka.
31:23'
Adam Paulíny zadovkou našel volného Michala Mrázika, který to zkusil z prostoru pravého kruhu pro vhazování. Jeho zakončení švihem nakonec srazil jeden z dojíždějících hostujících obránců hokejkou do ochranné sítě nad brankou.
29:43'
Kazachstán právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Danil Butenko přihrávkou zpoza branky našel sjíždějícího si MAXIMA MUSOROVA, který z hranice levého kruhu pro vhazování zakončením švihem vymetl bližší šibenici slovenské branky. Asistence: Danil Butenko.
29:05'
Dokáží Kazaši vyrovnat? Oliver Turan (Slovensko) zasáhl do oblasti hlavy a krku jednoho z kazašských hokejistů, rozhodčí mu za to udělili dvouminutový herní a desetiminutový osobní trest. Ten si odpyká Maxim Čajkovič.
28:33'
S trochou toho hokejového štěstíčka se do zakončení z hranice pravého kruhu pro vhazování dostal Martin Faško-Rudáš, jeho zakončení švihem ale nakonec srazil jeden z obránců bruslí do ochranné sítě nad plexisklem.
28:06'
Nahození Marcela Dlugoše končí sražené v rohu kluziště.
27:42'
Dvě nadějné slovenské střely, ani jednou ale nakonec Maxim Čajkovič nedokázal trefit hostující branku.
27:19'
Danil Butenko si teď na modré počkal na jednoho ze Slováků a pohledným hitem ho poslal k zemi.
26:55'
Vyhození Dávida Mudráka po mantinelu skončilo až za kazašskou brankou, tohle bude zakázané uvolnění.
26:25'
Komerční přestávka.
26:25'
Nadějně vypadající slovenský útok ukončuje rozhodčí, který odpískal vysokou hůl jednoho ze středoevropských útočníků.
25:54'
Jednomu z hostujících střelců sjel v nadějné pozici pro zakončení puk z hole, který nakonec doputoval až do slovenského brankoviště, kde ho lapačkou přikryl gólman Samuel Hlavaj.
25:35'
Zakončení Róberta Džugana ze středu hřiště srazil jeden z kazašských obránců.
24:49'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Třinecký zimní stadion je na nohách! Samuel Kňažko z nadějné střelecké pozice ještě poslal puk na úplně volného OLIVERA OKULIARA, který z první vymetl pravou šibenici kazašské branky. Asistence: Samuel Kňažko, Maxim Čajkovič.
24:17'
Slovákům se v početní výhodě nedaří, Andrej Bujalskij získal puk v rohu kluziště a bez problémů ho vyhodil až na druhou polovinu hřiště.
23:49'
Samuel Hlavaj opět s pukem na čepeli, Kazaši podruhé v řadě vyhazují.
23:32'
Po nepřesné kombinaci končí kotouč za slovenskou brankou, Kazaši můžou jít střídat.
23:14'
Nahození Dávida Mudráka od modré srazil kazašský gólman výstrojí do rohu kluziště.
23:08'
Vladislav Sajko (Kazachstán) po ztrátě puku podrazil unikajícího slovenského obránce. Tohle bude na dvě minuty.
22:28'
Vladislav Sajko teď v silovém souboji na modré poslal jednoho z hráčů Slovenska k zemi, tentokrát se ale vylučovat nebude.
21:39'
Domácí v plném počtu.
21:23'
Střelu Alichana Omirbekova v levé strany srazil jeden ze slovenských obránců vlastním tělem.
20:32'
Hosté v plném počtu.
20:09'
Už po devíti sekundách hry končí puk sražený mimo kluziště, hra bude pokračovat vhazováním po levici Samuela Hlavaja.
20:02'
Na úvodním buly byl úspěšnější hostující Andrej Bujalskij, jako první se tak do útoku podívají Kazaši.
20:01'
Začala druhá třetina.
Za potlesku fanoušků se na led vrací hráči obou celků, druhé dějství dnešního mače začne během necelých dvou minut.
Po první třetině je zatím skóre zápasu mezi Slovenskem a Kazachstánem nerozhodné 0:0. I když mají naši východní sousedé více ze hry, svěřenci Sergeje Starygina dokážou zahrozit z rychlých brejků. Doposud si tak zatím největší šanci na vstřelení branky vytvořili Kazaši, Ruslan Djomin ale nakonec při přečíslení 2 na 1 dokázal trefit pouze přesouvajícího se Samuela Hlavaja.

Střely: 9:8.
Druhá třetina začne přibližně v 16:00.
20:00'
První třetina skončila.
19:39'
Vyloučení v týmu Slovensko (Daniel Vladimír Tkáč – 2 min., sekání).
19:28'
Zakončení Dávida Mudráka od modré proletělo těsně vedle pravé tyče.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:45'
Hosté ve čtyřech.
18:35'
Do zakončení z příklepu ze strany se dostal Maxim Čajkovič, kazašskou branku ale nakonec netrefil.
18:30'
Tak tohle bude velká šance pro Slováky, 15 sekund totiž budou hrát dvojnásobnou přesilovku. Za podražení se podívá na trestnou lavici Temirlan Gajtamirov (Kazachstán).
18:18'
Dávid Mudrák po krátké kombinaci vypálil z příklepu od modré, jeho pokus ale nakonec Vladislav Nurek bez problémů zlikvidoval výstrojí.
17:53'
Po nepřesné slovenské kombinaci se Kazachům podařilo vyhodit.
17:40'
Razantní trefa od modré Martina Vitaloše skončila v lapačce dobře chytajícího kazašského gólmana Vladislava Nurka.
16:45'
Vladimir Šlyčkov (Kazachstán) teď tvrdě sestřelil jednoho ze slovenských útočníků, za což ho jeden ze dvou hlavních rozhodčích po právu poslal na dvě minuty na trestnou lavici.
16:41'
Přihrávka Marka Minárika ze strany nakonec nikoho z jeho slovenských spoluhráčům nenašla, domácí přesto budou v útoku pokračovat.
16:02'
Martin Bučko teď pohledným hitem odstavil od puku unikajícího kazašského útočníka Andreja Bujalskija, za což sklidil od slovenských fanoušků bouřlivý potlesk.
15:31'
Jakub Minárik z nadějné střelecké pozice z hranice levého kruhu pro vhazování nakonec kazašskou branku přestřelil.
15:16'
Komerční přestávka.
15:00'
Slovensko se snaží trochu uklidnit hru a kombinuje tak na vlastní polovině.
13:27'
Hosté v plném počtu.
12:49'
Andrej Bujalskij chtěl svou nečekanou přihrávkou zpoza klece najít před slovenským brankovištěm volného spoluhráče, pas nakonec došel k Ruslanu Djominovi, který ale z první nedokázal propálit skvěle chytajícího Samuela Hlavaja.
12:19'
Slováci se zatím početní výhodě Kazachů bez problémů brání, puk už třikrát letěl až za branku Vladislava Nurka.
11:27'
Daniel Vladimír Tkáč (Slovensko) omylem zasáhl holí jednoho z kazašských hráčů do obličeje, za což ho rozhodčí spravedlivě poslal na dvě minuty na trestnou lavici.
11:06'
Adam Paulíny si teď na polovině hřiště počkal na jednoho ze soupeřů a tvrdým hitem ho poslal k zemi.
10:40'
Komerční přestávka.
10:36'
Kazašskou branku teď od modré nahozením k tyči ohrozil kapitán slovenského týmu Martin Vitaloš, ani tentokrát ale nedokázal překonat zatím bezchybného Vladislava Nurka.
10:01'
Martin Faško-Rudáš tak dlouho čekal na vhodný moment ke střele, až u pravého mantinelu o puk přišel.
09:27'
Závar před středoasijskou brankou, ani jeden z hráčů slovenské reprezentace se ale nakonec do zakončení nedostal.
08:51'
Tak tohle vypadalo nebezpečně, do zakončení z hranice levého kruhu pro vhazování se dostal Kazach Jusup Asuchanov. Jeho zakončení švihem ale nakonec neletělo mezi tři tyče slovenské klece.
08:06'
Trefa Marcela Dlugoše chvilku po vhazování skončila sražená bruslí jednoho z kazašských obránců v rohu kluziště.
07:58'
Komerční přestávka.
07:50'
Závar před hostující brankou! Ke střele z hranice levého kruhu pro vhazování se nakonec kapitán Martin Vitaloš, jeho trefu pod víko branky Kazachů ale nakonec pohledným zákrokem zlikvidoval gólman Vladislav Nurek.
07:36'
Nahození Samuela Kňažka od modré proletělo těsně vedle pravé tyče kazašské branky.
07:13'
Hosté v plném počtu.
07:08'
Puk opět za slovenskou brankou, tentokrát hráči zpod Tater přišli o kotouč ve středním pásmu.
06:27'
Slovákům se zatím v početní výhodě příliš nedaří, Kazaši teď už podruhé dopravili puk za domácí branku.
05:38'
Obrovská šance pro Kazachstán! Do přečíslení 2 na 1 se vydal Andrej Bujalskij s Ruslanem Djomin, druhý jmenovaný ale nakonec po dobré přihrávce nedokázal překonat přesouvajícího se Samuela Hlavaja.
05:13'
Tohle bude velká šance pro Slovensko! Na dvě minuty se za příliš velký počet hráčů na ledové ploše podívá Konstantin Bondarenko (Kazachstán).
04:57'
Zmatek za slovenskou branku! Už to vypadalo, že si pro puk vyjede gólman Samuel Hlavaj, přes domácí obranu se ale nakonec ke kotouči procpal Temirlan Gajtamirov. Proti trojnásobné slovenské přesile ale nakonec nedokázal nic kloudného vymyslet.
04:45'
Domácí v plném počtu.
04:17'
Ani jedno ze dvou nahození Temirlana Gajtamirova neskončilo za zády slovenského gólmana, to první minulo těsně levou tyč, napodruhé už musel zasahovat Samuel Hlavaj, který ale bez problémů schoval puk v lapačce.
03:43'
Slovákům se teď povedlo dvakrát vyhodit puk až za kazašskou branku.
03:00'
Z tlačenice v rohu kluziště vychází lépe Kazaši, kteří tak budou ve svém náporu na slovenskou branku pokračovat.
02:45'
I proti velké nevoli slovenských fanoušků se bude vylučovat. Na trestnou lavici se za hákování podívá Dominik Jendek (Slovensko).
02:13'
Ani jedno z kazašských zakončení neprošlo až ke slovenské brance, to první, vyslané Arťomem Koroljovem, srazil jeden z jeho vlastních spoluhráčů, druhý střelecký pokus od modré pak srazil obětavý slovenský obránce.
01:29'
Michal Mrázik to po přihrávce ze středu zkusil z pravé strany, jeho přízemní zakončení nakonec ale dokázal Vladislav Nurek bez problémů pokrýt betony.
01:11'
Oliver Okuliar důrazným zákrokem u mantinelu zastavil kazašský útok a získal pro svůj tým puk.
00:22'
Vladislav Sajko zkusil podjet slovenskou branku, přes důraznou obranu se ale nakonec nedostal ani ke střele.
00:13'
Po třinácti sekundách hry tu máme první zakázané uvolnění, slovenské nahození zpoza poloviny hřiště minulo branku Vladislava Nureka a skončilo za kazašskou brankou.
00:01'
Na úvodním buly jsou úspěšnější Slováci.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na hřiště za bouřlivého potlesku fanoušků vjíždějí hráči obou celků. Hokejisté zpod Tater mají dnes bezpochyby větší podporu.
Kazachstán dnes nastoupí ve stejné sestavě jako ve včerejším zápase proti Švýcarsku, pouze z tribuny tak budou hokej sledovat Maxim Pavlenko, Rustem Džumagulov, Ilja Nestěrov, Dias Gusejnov a Valerij Nicevič. Do sestavy našich východních sousedů se pak nevešel gólman Jakub Lackovič, Marko Stacha a Nicolas Ferenyi.
Úvodní sestavy:

Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Dlugoš, Bučko, Vitaloš (C), Kňažko, Mudrák, Česánek, Turan – Faško-Rudáš, Džugan (A), M. Minařík – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Paulíny, Mrázik, Tkáč – Jendek, J. Minařík, Ďurina.

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, A. Koroljov, Butenko, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Djomin (A), Bujalskij, Sajko – Bojko, Čaporov, Musorov (A) – Asuchanov, Bondarenko, Omirbekov – Alexandrov, Ljapunov, Čalov.

Rozhodčí: Schrader (GER), Tscherrig (SUI) – Lederer (CZE), Nordlander (SWE).
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát přímo z třinecké Werk Areny, kde za necelou hodinu a půl odstartuje souboj mezi Slovenskem a Kazachstánem. Přejeme příjemnou zábavu!
Kazachstán
Trenér: Sergej Starygin.

Kazaši na loňském šampionátu nezískali ve skupině ani jeden bod, 5:0 dostali od Finska, 2:8 od USA, 2:11 od Slovenska a 1:4 od Švédska. Čekal je tedy náročný boj o záchranu v dvojzápase s Dánskem, první zápas vyhráli 4:3 a druhý dokonce 4:0, takže se v nejvyšší skupině juniorského MS udrželi. Kazachstán si na letošním turnaji připsal už jeden zápas, a to když nestačil včera na 5:3 na Švýcary, branky vstřelili Musorov, Demin a znovu Musorov.

ZÁPASY NA MS:

26.12.2019 Švýcarsko – Kazachstán 5:3

SOUPISKA:

Brankáři:
Vladislav Nurek (Torpedo Altaj), Roman Kalmykov, Maxim Pavlenko (oba Sněžnyje Barsy, MHL).

Obránci:
Artěm Koroljov, Danil Butěnko, Madi Dichanbek, Timofej Katasonov, David Muratov, Vladimír Šlyčkov, Rustěm Džumagulov (všichni Sněžnyje Barsy, MHL), Ilja Nestěrov (Pavlodar), Tamirlan Gajtamirov (Des Moines, USHL).

Útočníci:
Dias Gusejnov, Maxim Musorov, Jusul Asuchanov, Oleg Bojko, Alichan Omirbekov, Vladislav Sajko, Ansar Šajchmedenov, Stanislav Alexandrov, Dias Atachanov (všichni Sněžnyje Barsy, MHL), Andrej Bujalskij, Denis Čaporov, Valerij Nicevič, Ruslan Ďomin (všichni Těmirtau), Konstantin Bondarenko, Maxim Čalov, Nikita Ljapunov (všichni Altaj).
SLOVENSKO
Trenér: Róbert Petrovický.

Slovenský tým do dvaceti let na loňském šampionátu v Buffalu vyhrál jediný zápas ve skupině, když porazil právě Kazachy 11:2, tím se i zachránil. V dalších zápasech skupiny prohrál s USA, Švédy i Finy. Ve čtvrtfinále tým narazil na těžkého soupeře z Rusko, na kterého nestačil v poměru 3:8. V přípravě na MS odehráli Slováci 11 zápasů, pět vyhráli a šest prohráli.

PŘÍPRAVA NA MS:

07.11.2019 Slovensko – Švýcarsko 3:5
08.11.2019 Slovensko – Německo 3:2
09.11.2019 Slovensko – Norsko 4:1
22.12.2019 Česko – Slovensko 4:2
23.12.2019 Slovensko – Rusko 1:9

SOUPISKA:

Brankáři:
Samuel Hlavaj (Sherbrooke, QMJHL), Samuel Vyletelka (Minnesota, NAHL), Jakub Lackovič (Žilina).

Obránci:
Martin Bučko (Košice), Boris Česánek (Poprad), Marcel Dlugoš (Žilina/L. Mikuláš), Oliver Turan (Detva), Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (oba Turku, Finsko), Marko Stacha (Trenčín), Martin Vitaloš (Rögle, Švédsko).

Útočníci:
Maxim Čajkovič (Saint John, QMJHL), Viktor Ďurina (Trenčín/Dubnica), Róbert Džugan (Trenčín/Topolčany), Martin Faško-Rudáš (Everett, WHL), Nicolas Ferenyi (Trenčín/Pov. Bystrica), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Kristián Kováčik (Trenčín/Žilina), Jakub Minárik (Nitra), Marek Minárik (Žilina), Michal Mrázik (Linköping, ŠVédsko), Oliver Okuliar (Lethbridge, WHL), Adam Paulíny (Martin), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, BCHL).
Zdravím všechny fanoušky nejrychlejšího hokeje. V rámci juniorského MS se utkají týmy Slovenska a Kazachstánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud