MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švýcarsko - 27. prosince 2020   20:05

Ukončeno
Finsko
Finsko
04:20' Lundell (Simontaival) • 24:53' Pärssinen (Niemelä, Lambert) • 50:41' Aku Räty (Lambert, Niemelä) • 56:49' Simontaival (Hirvonen, Lundell)
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
03:44' Biasca  (Fust, Allenspach)
Finsko
Sestavy:
Taponen (Piiroinen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rafkin – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Aku Räty – Puhakka, Helenius, Petman.
Rozhodčí
Garon, Maille – Harris, O'quinn (všichni Kanada)
Rogers Place, Edmonton
bez diváků diváků
Švýcarsko
Sestavy:
Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano (A), Meier, Fiedler, Guggenheim, Delémont, Pezzullo (A), Vouardoux – Knak (C), Canonica, Fust – Biasca, Allenspach, Hofer – Marchand, Schläpfer, Bottini – Dähler, Derungs, Jobin.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Finsko potvrdilo papírové předpoklady a zvítězilo, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.
Sledovali jsme utkání, v němž Finsko bylo favoritem, což potvrdilo. Seveřané byli v duelu lepším celkem a zaslouženě dokráčeli k vítězství, které se ale nerodilo vůbec snadno. Švýcarsko dlouho kousalo a bylo alespoň gólově na dostřel. Jenomže Finové si pomohli v přesilových hrách, když z pěti dali tři branky.

Nejlepší hráči zápasu
Juuso Pärssinen (Finsko) – Ray Fust (Švýcarsko)

Střely na branku: 43:14.
Střely na branku ve třetí třetině: 18:2.
Konec zápasu.
59:49'
Mikael Pyyhtiä převzal dlouhou přihrávku na levé straně útočného pásma a výbornou zadovkou pak našel spoluhráče. Henri Nikkanen se okamžitě opřel do kotouče, který betonem vyrazil Thibault Fatton.
58:33'
Před branku se po kličce snažil dostat Simon Knak, jemuž byl puk vypíchnut. Avšak jeho snažení dokonal Lorenzo Canonica, který střelou po ledě trefil jen brankářův beton.
57:04'
Z levé strany se před branku tlačil Samuel Helenius, který až do zakončení byl úspěšný. Jeho pokus totiž prolétl jen těsně vedle pravé tyče.
56:49'
Finsko právě vstřelilo branku!
Po nádherné akci přichází třetí přesilovkový gól Finska! Anton Lundell přihrál k brance, odkud Roni Hirvonen nasměřoval černou gumu mezi kruhy, kde se nacházel pohotový KASPER SIMONTAIVAL. Jeho zakončení zamířilo přesně ke vzdálenější tyči, kde bylo spoustu místa. Asistence: Roni Hirvonen a Anton Lundell.
56:10'
Juuso Pärssinen nezvládl přihrávku přes osu hrací plochy. Švýcarsko se tak osvobodilo a ještě dokázalo vystřídat. Finsko začíná z vlastní obranné třetiny.
55:13'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ray Fust – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Střely na branku: 37:13.
55:05'
Pěknou individuální akce se prezentoval Ray Fust, který se dostal sám před brankáře, kterého nepřekonal. Roope Taponen měl dál starosti, jelikož černá guma poskakovala v jeho brankovišti, situaci vyřešil až Anton Lundell.
54:10'
Domácí mužstvo vyhodilo po prknech, ale výborně bruslil Roby Järventie, a tak se icing nepískal. S rozehrávkou Švýcarsku pomohl Thibault Fatton.
53:34'
Také Dario Allenspach dlouho váhal se střelou a kotouč mu následně sebral soupeř. Finské reprezentaci se povedlo vyhodit a navíc už bude brzy v plném počtu.
52:42'
Simon Knak ztratil kotouč u mantinelu a Finsku se znovu podařilo vyhodit přes všechny čáry. Švýcarsku by se hodilo vsítit kontaktní branku.
51:56'
Po vyhraném vhazování přišlo zakončení Švýcarska od modré čáry, které k finskému brankáři nedoputovalo. Seveřané se vyhozením vysvobodili a srovnali v pásmu.
51:49'
Vyloučení v týmu Finsko (Anton Lundell – 2 min., sekání).
Střely na branku: 36:13.
50:41'
Finsko právě vstřelilo branku!
Troufám si říci, že je rozhodnuto, protože Finsko proměňuje další početní výhodu! Brad Lambert z levé strany našel položenou hůl AKUA RÄTYHO, který pak poslal černou gumu k pravé tyči. Asistence: Brad Lambert a Topi Niemelä .
50:07'
Finské reprezentaci se početní výhoda nedaří, Seveřané mohou rozhodnout. Jenže poslední akce končí dalším ofsajdem.
49:16'
Anton Lundell přihrál pod sebe, kde se nacházel Ville Heinola, jenž vyslal nepřesný pokus. Švýcarsku se povedlo vyhodit.
48:43'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stefano Bottini – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
48:41'
Zpoza branky vyjel jeden z hostů, který přihrál mezi kruhy, kde se nacházel osamocený Noah Delémont. Jeho dělovka byla nepřesná, protože zamířila vedle branky.
47:19'
Švýcarsko přidalo a dostává se více k šancím! Cédric Fiedler sjel blíže k brance a přihrával do nebezpečného prostoru! Hra se velmi rychle otočila a před brankou se nacházel Mikael Pyyhtiä, jenž si potáhl puk do strany, ale následně trefil brankářův beton.
46:37'
Inaki Baragano přejel kluziště podél pravého mantinelu a při přejetí útočné modré čáry vystřelil. Jeho pokus byl bránícím hráčem sražen k zadnímu hrazení.
Střely na branku: 29:13.
45:47'
Z levé strany střílel Anton Lundell, který vyprášil jen betony Thibaulta Fattona, který si počíhal také na dorážku z hokejky Kaspera Simontaivala.
45:11'
Ville Heinola chyboval a mohlo být vyrovnáno! Finskému obránci utekl puk do brankoviště a měl velmi velké štěstí, že se Roope Taponen nepohyboval a nekopl si černou gumu do brány.
44:38'
Finskou dlouho kombinovalo před brankou soupeře, který se velmi dobře přesouval. O zakončení se pokusil až Topi Niemelä, který trefil jen svého spoluhráče.
43:43'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cédric Fiedler – 2 min., držení).
43:13'
Anton Lundell zastavil další akci soupeře, ale sám nevyrazil do protiakce. Domácí kapitán spíše uklidňuje hru svého mužstva.
42:30'
Finskou nevstoupilo dobře do třetí části, Švýcarsko na soupeře vlétlo a snad si myslí na vyrovnání. Další jeho akci ale zastavuje ofsajd, jenž vrátí hru do středního pásma.
41:47'
Finsko sice bylo v útočném pásmu, ale podstupovalo souboje u hrazení. Soupeři se následně podařilo přejít alespoň do středního pásma.
40:55'
Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Rocco Pezzullo, jehož pokus brankáři vypadl před sebe. O dorážku se postaral Dario Allenspach, jenž prostor brány netrefil.
40:31'
Od levého mantinelu vystřelil Inaki Baragano, jehož pokus byl tečován do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici finského brankáře.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé dvacetiminutovce bylo Finsko jasně lepším mužstvem, když se o obrat ve skóre postaral Juuso Pärssinen! Ovšem vedení mohlo být vyšší, jenomže domácímu celku se nevydařilo zakončovat slibné příležitosti. Švýcarsko se velmi urputně bránilo a na své šance čekalo velmi dlouho. Vlastně přišly až v závěru třetiny, kdy hosté hráli početní výhody, avšak stále těsně prohrávají.

Střely na branku: 25:12.
Střely na branku ve druhé třetině: 16:6.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Tak to je neskutečné, co Finsko zahodilo! Ville Heinola se výpadem u modré čáry zbavil soupeře a následně přes osu přihrál na zadní tyč, kde se nacházel osamocený Roni Hirvonen, jenž s hranice brankoviště zahodil stoprocentní příležitost!
38:51'
Znovu z levého kruhu pro vhazování se napřáhl Attilio Biasca, který mířil do bližšího horního rohu branky. Roope Taponen vytáhl parádní zákrok ramenem.
38:23'
Zleva znovu hledal hůl spoluhráče Attilio Biasca a tentokrát se mu to povedlo. Pěknou teči se prezentoval Ray Fust, který nadělal vrásky v obličeji finského maskovaného muže.
37:28'
Hostující tým sám nahrnul puk do vlastního pásma, a tak Juuso Pärssinen mohl hrát, zatímco soupeři přestali. Fin se tlačil před branku, avšak rozhodující klička mu nevyšla.
36:49'
Vyloučení v týmu Finsko (Topi Niemelä – 2 min., nedovolené bránění).
Střely na branku: 25:10.
36:40'
Nepřesnosti jsou k vidění také na druhé straně! A tak se o střelu pokusil Dario Allenspach, jehož pokus zamířil do připraveného finského gólmana.
35:11'
Švýcarsko dlouho kombinovalo v útočné třetině, avšak další zakončení nepřišlo. Seveřanům se znovu povedlo vystřídat a také prostřídat unavenou čtveřici.
34:25'
Na levém kruhu pro vhazování operuje Attilio Biasca, který znovu mířil na zadní tyč, kde hledal hůl spoluhráče. Roope Taponen uspěl a Finsku se povedlo vyhodit.
33:53'
Vyloučení v týmu Finsko (Eemil Viro – 2 min., hrubost).
33:12'
Tentokrát si před branku nabruslil Mikael Pyyhtiä, který nastavil hokejku, od které puk zamířil do horní části brány. Thibault Fatton si situaci pohlídal a stal se hrdinou momentu.
32:29'
Seveřané sice vedou a jsou o mnoho lepším týmem, avšak stav zápasu je stále těsný. Jedna povedená akce může Švýcarsko vrátit zpátky do hry o body.
31:52'
Cink! Útočník, jenž prošel i mládeží Chomutova, vystřelil z levé strany hrací plochy. Anton Lundell mířil až moc přesně a orazítkoval pravou tyč Švýcarské svatyně!
31:18'
Finsko má herní převahu, což potvrdilo také nyní! Na vrcholu pravého kruhu se nacházel obránce Santeri Hatakka, jenž mířil nahoru, ale znovu vybídl k zákroku brankáře.
Střely na branku: 21:7.
30:41'
Před branku Švýcarska mířil Petteri Puhakka, na kterého přihrávka neprošla. Tu k vlastnímu brankáři srazil Rocco Pezzullo, a tak se znovu přerušuje.
30:00'
Polovina zápasu je minulostí a Finsko zaslouženě vede! Naopak Švýcarsko neudrží kotouč na hokejkách a už vůbec ne na útočné polovině.
29:10'
Ve druhé vlně se při rychlém útoku dostal Mikko Kokkonen, který okamžitě mířil k levé tyči. Ovšem pokus si cestu do branky nenašel, jelikož byl trefen soupeř.
28:18'
Z levého kruhu pro vhazování vystřelil po ledě Attilio Biasca, který chtěl zřejmě vybídnout spoluhráče k dorážce, což se nepovedlo. Unavená finská čtveřice puk vyhodila a asi bude ráda za fakt, že může konečně vystřídat.
27:16'
Několik vteřin u hrazení získal Samuel Helenius, jenž výborně zachytil přihrávku soupeře. Švýcarsko přišlo o značnou část přesilovky a musí znovu začít za vlastní bránou.
26:57'
Vyloučení v týmu Finsko (Roni Hirvonen – 2 min., hákování).
26:45'
Těžkou přihrávku musel přebrat Simon Knak, jenž byl okamžitě atakován. Švýcarsko tak černou gumu nahodilo pouze za branku.
Střely na branku: 19:6.
26:06'
Švýcarsko se hnalo do akce, ale útočník s kotoučem byl atakován, a tak mu do třetiny přejel Elvis Schläpfer. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v neutrální zóně.
24:53'
Finsko právě vstřelilo branku!
Také Finsko využívá početní výhodu a otáčí stav zápasu na svou stranu! JUUSO PÄRSSINEN si přebral kotouč ve středním pásmu a přes osu přebruslil až do střelecké pozice. Následně z předbrankového prostoru zamířil bekhendem do bližšího horního rohu braky. Tohle si měl asi Thibault Fatton pohlídat. Asistence: Topi Niemelä a Brad Lambert.
24:29'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nathan Vouardoux – 2 min., hákování).
24:22'
V signalizované výhodě Finsko drtilo soupeře, avšak Thibault Fatton si pokus z pravé strany pohlídal.
23:26'
Před branku si to namířil Mikko Petman, na kterého také mířila přihrávka. Celou situaci zažehnal v posledním momentu Ronny Dähler, následně se Finsko dostalo do těsného ofsajdu.
22:50'
Noah Delémont nerozehrál přesně, a tak se hostující reprezentace musela bránit. Avšak Finsko při této akci nic nevymyslelo.
21:51'
Po delší době jsme viděli Švýcarsko v útočném pásmu, jenže přišla nepřesná přihrávka na modrou čáru. Noah Delémont tak musel velmi rychle spěchat zpátky k vlastní bráně.
21:26'
Švýcarský brankář znovu pod palbou! Juuso Pärssinen zakončil jen do Thibaulta Fattona, který si musel pohlídat i dorážkou, o níž se postaral Brad Lambert.
20:55'
Střeleckou pozici si na modré čáře hledal Ville Heinola, který odcouval na střed. Následným pokusem ale mířil jen nad branku, Thibault Fatton zasahovat nemusel.
20:10'
Pokračujeme druhou periodou, na puku začíná Finsko, protože vhazování vyhrál Anton Lundell. Domácí se hned ženou do branky.
20:01'
Začala druhá třetina.
Sledovali jsme velmi zajímavou první třetinu, která by se dala rozdělit na dvě poloviny. V té první jsme sledovali úžasný hokej, který se hrál ve vysokém tempu. V té druhé se hra trochu zadrhla, avšak Finové byli lepší, ale průběžný stav na svou stranu nedostali.

Švýcarsku se povedl vstup do zápasu, když si vynutili početní výhodu, kterou využil Attilio Biasca. O velmi rychlou odpověď se postaral Anton Lundell, který prošel v mládeži i Chomutovem, když jeho branku hájil otec Jan.

Střely na branku: 9:6.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Ville Heinola se nacházel na ose hrací plochy a zamířil do pravého horního rohu branky. Zakončení Thibault Fatton viděl a předvedl povedený zákrok lapačkou.
18:49'
Z levého kruhu pro vhazování se napřáhl Attilio Biasca, který mířil pod horní tyčku, avšak Roope Taponen se nenechal překvapit. Následně je Finsko v plném počtu.
18:15'
Roope Taponen se při rozehrávce zdržel za vlastní branou, což Švýcarsko nepotrestalo. Tohle mohlo finského brankáře hodně mrzet.
17:27'
Seveřanům se znovu podařilo vyhodit a také vystřídat unavenou čtveřici. Také Švýcarsko volí změnu útočné pětice, hosté se nemohou usadit v pásmu.
16:55'
Finskému výběru se povedlo vyhrát vhazování a po prknech vyhodit přes všechny čáry. Hostující celek musí začít znovu od vlastní brány.
16:46'
Vyloučení v týmu Finsko (Santeri Hatakka – 2 min., nedovolené bránění).
16:30'
Finsko zavezlo puk do útočného pásma a Santeri Hatakka se ihned pokusil o přihrávku přes osu hrací plochy. Následně Švýcarsko vyhodilo kotouč za mantinel.
16:15'
Černá guma zamířila na tribunu, ovšem hlavní rozhodčí ukazuje, že to bylo s tečí. Vylučovat se nebude, ale bude se vhazovat po levici finského maskovaného muže.
15:36'
Od vyrovnávací branky mají Švýcaři problémy udržet kotouč na útočné polovině, Finsko je výrazně lepším týmem. Další branka zatím nepřichází.
14:54'
Blížíme se do koncovky první třetiny. Eemil Viro se schoval za branku a čeká, až mu spoluhráče rozjedou další akci.
13:47'
Na modré čáře se pohyboval Nathan Vouardoux, jenž dlouho otálel se střelou, a tak po chvíli trefil prvního bránícího hráče. Obránci Švýcarska musejí tak rychle spěchat zpátky.
13:15'
Seveřané hrají opravdu skvěle! Z levé strany vystřelil na první tyč Mikael Pyyhtiä, avšak hostující brankář vyrazil. Následně přišel pokus od modré, který už Thibault Fatton schoval do výstroje.
12:40'
Dalším zakončení finského výběru zaznamenal Juuso Pärssinen, který donutil brankáře k zákorku. Thibault Fatton musel černou gumu schovat do lapačky.
Střely na branku: 6:5.
11:57'
Nepřesným pokusem se předvedl Topi Niemelä, jenž zamířil jen do rohu hrací plochy. Z druhé strany to zkusil druhý z běků, ale také on netrefil prostor branky.
10:30'
A znovu Petteri Puhakka, jenž tentokrát nabruslil mezi kruhy, odkud minul bekhendovým pokusem. Zakončení šlo do protipohybu gólmana, jenž měl opět štěstí.
10:00'
Z levého kruhu pro vhazování se napřáhl Petteri Puhakka, jenž opět zacinkal na brankovou konstrukci. Švýcarsko má obrovské potíže, jelikož Finsko výrazně přidalo.
Střely na branku: 4:4.
09:17'
Nathan Vouardoux zavezl kotouč za vlastní branku a tím uklidňuje hru. Oba celky využívají situace a posílají do hry čerstvé hráče.
08:14'
Anton Lundell zavezl puk po mantinelu a z levého rohu přihrával před branku, kde se nacházel pohotový Roni Hirvonen, jehož rána zamířila do brankové konstrukce!
07:30'
Hraje se velmi svižně a hra se neustále přelévá. Finsko se snaží o vstřelení druhého gólu, který by je dostal do pohody.
06:39'
Hostující celek znovu vyhazuje, i když tentokrát to bylo s obrovskou dávkou štětí. Vypadá to, že se Švýcaři ubrání.
05:54'
Anton Lundell ztratil u modré čáry kotouč, a tak se ho chopil Lionel Marchand, jemuž už chyběly síly. Švýcarsko ale získalo cenné vteřinky k dobru.
04:47'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Inaki Baragano – 2 min., podrážení).
04:20'
Finsko právě vstřelilo branku!
Velmi rychle je vyrovnáno! Kasper Simontaival výborně napadal rozehrávku soupeře a kotouč získal. Následně jej poslal k zadní tyči, kde číhal ANTON LUNDELL, jenž trefil odkrytou část branky. Asistence: Kasper Simontaival.
03:44'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Celkem překvapivě jde Švýcarsko do vedení, když využilo přesilovou hru! Ray Fust přihrál přes osu na levou stranu, kde si puk zpracoval ATTILIO BIASCA a následně jej poslal do vzdáleného horního rohu branky. Asistence: Ray Fust a Dario Allenspach.
03:11'
Tentokrát přišlo zakončení z druhé strany, o které se pokusil Lorenzo Canonica, jenž trefil jen prvního bránícího hráče. Kombinace Švýcarska chvíli pokračovala, následně bylo vyhozeno.
02:38'
Na levém kruhu se nacházel Inaki Baragano, který okamžitě vystřelil. Jeho povedený pokus ale vyrazil finský maskovaný muž. Bude se vhazovat před brankou domácích.
02:27'
Vyloučení v týmu Finsko (Topi Niemelä – 2 min., držení).
01:48'
Po signalizovaném icingu rozhodčí rozpažili, jelikož přes beky si nabruslil Elvis Schläpfer. Z branky tak vystartoval Roope Taponen, jenž pomohl s rozehrávkou.
01:06'
V neutrální zóně se do soupeře otočil Brad Lambert, který o černou gumu přišel. Švýcarsko směrem dopředu ale vůbec nic nevymyslelo.
00:42'
Giancarlo Chanton se dostal pod tlak, když s pukem zamířil do rohu obranného pásma. Hostující celek také vyhodil jen za cenu icingu.
00:10'
Pojďme na to, úvodní vhazování bylo vhozeno! Švýcarsko vyhrálo vhazování, avšak kotouč zastavil Anton Lundell. Seveřané následně vyhodili na zakázané uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky se srovnaly na modrých čarách, odkud se pozdravily a poté už vše bude směřovat k zahajovacímu vhazování. Potvrdí Finsko roli favorita?
Úvodní sestavy:

Finsko: Taponen (Piiroinen) – Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rafkin – Hirvonen, Lundell, Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Aku Räty – Puhakka, Helenius, Petman.

Švýcarsko: Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano, Meier, Fiedler, Guggenheim, Delémont, Pezzullo – Knak, Canonica, Fust – Biasca, Allenspach, Hofer – Marchand, Schläpfer, Bottini – Dähler, Derungs, Jobin.

Rozhodčí: Garon, Maille – Harris, O'quinn.
Ještě jednou vás vítám u dnešního souboje, jenž bude startovat krátce po osmé hodině. Již jsou známy ale sestavy, které si za pár okamžiků představíme. Pojďme se společně bavit nejlepším juniorským hokejem!
Švýcarsko

Švýcaři právě díky vzájemnému zápasu s Finskem postoupili v minulé sezóně na Mistrovství světa ze základní skupiny ze 2. pozice s devíti body. Ve čtvrtfinále se ale utkali s Ruskem a to byl pro ně po prohře 1:3 konec.
A letos vstoupilo Švýcarsko do toho Mistrovství velmi špatně, neboť Slovensko překvapilo celý svět. Nejen, že favorité Švýcaři měli méně střel, než slovenský soupeř, ale dokonce nedali ani jeden gól za celých 60 minut. Slováci tak zvítězili těsně 1:0 a Švýcarsko to bude mít s postupem velmi složité.
Finsko

Finský výběr si minulé Mistrovství světa vedl dobře, když ve skupině postoupil ze 3. místa. Ve čtvrtfinále dokázal porazit favorita USA 1:0. Posléze ale podlehl jednoznačně Kanadě 0:5 a v souboji o 3. místa prohrál se Švédskem 2:3.
Vstup do letošního ročníku se Finům povedl. V prvním zápase totiž narazili na Německo. A hned první třetina byla velmi dobrá, jelikož se trefili Lundell s Ratym Akuem a Finsko vedlo 2:0. Také druhou periodu ovládli tito borci ze severu, a po které vedli 5:3, jelikož se trefili Pyyhtia, Niemela a Nikkanen. Ve třetí třetině vstřelilo Německo jen gól a Finové tak zvítězili poměrem 5:3.
V dalším zápase základní fáze Mistrovství světa do 20 let se proti sobě ve skupině A utkají týmy Finsko a Švýcarsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před rokem rovněž v základní skupině na MS, kdy Švýcarsko zvítězilo poměrem 5:2. Dnes se bude hrát v Rogers Place v Edmontonu. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud