MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Rakousko - 27. prosince 2020   03:30

Ukončeno
USA
USA
15:31' Helleson (Turcotte, Zegras) • 24:35' Zegras (Turcotte, Kaliyev) • 25:03' Farinacci (Johnson, Farinacci) • 28:05' Brisson (Sanderson) • 31:59' Zegras (Turcotte) • 34:15' Boldy (Beniers, Faber) • 38:24' Boldy (Kaliyev, York) • 42:25' Berard (Farinacci) • 43:07' Brisson (Kleven, Moynihan) • 45:52' Boldy (Zegras, Moynihan) • 49:45' Colangelo (Faber, Berard)
11:0
(1:0, 6:0, 4:0)
Rakousko
Rakousko
USA
Sestavy:
Wolf (Knight) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, Kleven – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.
Rozhodčí
Langin (CAN), Menniti (CAN) – Foster (CAN), McGowan (CAN)
Rogers Place, Edmonton
Rakousko
Sestavy:
Wraneschitz (50. Brandner) – Lindner (A), Necesany, Pfeffer, Posch, Wimmer, Pallierer, Kutzer – Harnisch (A), Rossi (C), Peeters – Thaler, Kasper, Hochegger – Pauschenwein, Wallner, Böhm – van Ee, Krainz, Tschofen – Unterweger.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Další těžká zkouška čeká na Rakušany za dva dny, kdy se postaví Švédům. Spojené státy po včerejší prohře s Rusy splnily povinnost a odteď se budou chystat na konfrontaci s juniory České republiky.
Jako nejlepší hráči zápasu byli vyhlášeni Trevor Zegras (2+2) a Sebastian Wraneschitz (58 zákroků).
Střely na branku 73:10, góly 11:0. Těchto pár čísel jasně vypovídá o tom, jak dnešní poslední zápas v edmontonském Rogers Place vypadal. Z rakouského pohledu mohlo být ještě mnohem hůř, kdyby skvěle nezachytal ve třetí třetině zraněný Wraneschitz. Právě tento muž měl v první třetině velkou kliku, když mu několikrát pomohly dobře postavené tyče. Od druhého dějství už to Američanům začalo padat, byť hlavní kanonýři Kaliyev a Caufield vyšli střelecky naprázdno. Dařilo se ale jiným, Boldy nasázel hattrick a například Trevor Zegras skončil s bilancí 2+2.
Konec zápasu.
59:32'
Tim Harnisch ještě aktivně napadal a nescházelo mu příliš, aby nějaké dva metry před americkou brankou nachytal rozehrávajícího Johnsona.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny. Spojené státy budou hrát až do úplného konce v početní výhodě.
58:53'
Patrick Moynihan zůstává u středového kruhu ležet s bolestivou grimasou. Wimmer si tam na něj bezohledně počkal a zaslouženě vyfasoval trest do konce zápasu za úder do oblasti hlavy a krku.
58:35'
USA v plném počtu. Na Wolfa neletěl ve skončeném oslabení ani jeden kotouč.
57:56'
Po dalším americkém vyhození byl evropskému mužstvu odpískán ofsajd. Z trestu Kaliyeva zbývá posledních osmatřicet vteřin.
57:26'
John Farinacci mezi modrými čarami neobešel Peeterse, takže nemohl vyrazit na zteč ve vlastním oslabení.
57:03'
Peetersova svižná střela tahem byla zablokovaná, jeden z Američanů pak snadno vyhodil z rohu hřiště až k Brandnerovi.
56:35'
Asi poslední šance Rakušanů na zrušení Wolfova čistého konta. Arthur Kaliyev odchází na trestnou lavici za zahákování Rossiho ve středním pásmu.
55:24'
Brandner před úspěšným zákrokem dobře zmenšil střelecký úhel Slaggertovi. Američané to mají v přechodové fázi až moc jednoduché.
55:13'
Böhm se až moc dlouho rozmýšlel u modré čáry. Nakonec sice vystřelil, ale obráncova hokejka srazila kotouč do Wolfovy lapačky.
54:52'
S přispěním vyhraného vhazování střílel od modré čáry Luis Lindner. Nebylo to ale tak razantní, aby měl Wolf se zákrokem nějaké problémy.
54:47'
Z ukvapené rozehrávky resultuje zakázané uvolnění a buly v obranném pásmu Američanů, kteří začínají přistupovat ke koncovce zápasu trochu bohorovněji.
54:02'
Kaliyevovo trápení v koncovce neskončilo ani po velké chybě Rakušanů u vlastní branky. Brandner si pokryl prostory u levé tyče.
53:25'
Přímočarý výpad na druhém konci hřiště zastavil Brandner. Střela z bezprostřední blízkosti nevyšla Farinaccimu.
53:02'
Helleson a Brink ztratili puk ve velmi citlivém prostoru. Pro puk si přijel Rossi, ale v jedné z mála šancí svého týmu čestný gól nedal.
52:09'
Marlon Tschofen se vyhnul hitu u střídaček, ale stejně se posunul jen na úroveň útočné modré čáry.
51:22'
Rakušané se chvíli motali vedle Wolfa, ale pozorná obrana USA jim žádnou střelu nepovolila.
50:24'
Zakázané uvolnění Rakušanů. Jejich trápení bude trvat ještě deset minut.
49:45'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Jakob Brandner kapituluje hned z první střely! Jeho chyba to ale není, byli to jeho spoluhráči, kteří si poblíž branky absolutně nevšímali SAMA COLANGELA, kterého skvělým centrem z pravého mantinelu objevil Brock Faber. Asistence: Brock Faber, Brett Berard.
49:12'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Sebastian Wraneschitz, přichází Jakob Brandner.
49:12'
Rakouský hrdina Sebastian Wraneschitz se při zákroku zranil a vypadá to, že pro něj tento zápas skončil. Na kontě má senzačních 58 zákroků.
49:05'
Hezké uvolnění Bobbyho Brinka na úkor vyškoleného Kutzera. Amerického útočníka zastavil až levý beton Wraneschitze.
48:31'
Marlon Tschofen z posledních sil dojel alespoň k červené čáře, odkud poslal puk za americkou branku. Wolf zůstává na pěti zákrocích.
47:46'
Alex Turcotte nahrál do jízdy Caufieldovi, který se nedočkal ani teď. Turcotte bezprostředně dorážel, ale také to bylo bez gólového efektu.
47:18'
Colangelo si objel levý kruh a zastavil se až na ose hřiště. Střela zápěstím byla některou z hokejek nadzvednuta nad zadní mantinely.
46:32'
Brink nenavázal na své kličky přesnou přihrávkou na Berarda. Americká snaha přidávat góly asi jen tak neskončí.
45:52'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Desítka je na světě, stejně tak první hattrick! Moynihan zachytil kotouč u krátkého mantinelu, kde ho ihned předal Zegrasovi. Ten naslepo odcentroval z rohu hřiště na MATTHEWA BOLDYHO a Wraneschitz už se střelou z brankoviště nic neudělal. Asistence: Trevor Zegras, Patrick Moynihan.
45:44'
Sebastian Wraneschitz se po zákrocích zvedá stále pomaleji. Dorážka Moynihana byla už 64. střelou na jeho branku.
45:27'
A ještě jeden nezdar Kaylieva, který pálil z levého kruhu. Wraneschitz o pár vteřin později nedopřál radost ani Caufieldovi.
44:38'
Arthur Kaliyev a Cole Caufield se střelecky trochu hledají, což v mnohém připomíná i loňský šampionát. První z nich nyní nepřekonal Wraneschitze z osy hřiště.
44:22'
Sam Colangelo vybojoval puk poblíž útočné modré čáry. Na to reagoval Turcotte, který po přihrávce do jízdy desátý gól USA zatím nepřidal.
43:50'
Lukas Necesany se snažil alespoň o propagační střelu z pravé strany, jenomže kotouč k brankáři Wolfovi nedoplachtil.
43:07'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Devátý gól přichází hned vzápětí! Rakušané byli v oslabení, protože se zraněný Lindner pomalu sunul na střídačku. Během toho Kutzer nedostal puk z obranného pásma a BRENDAN BRISSON v pohodě dorazil Klevenovu střelu, kterou Wraneschitz ještě zvládl vyrazit. Asistence: Tyler Kleven, Patrick Moynihan.
42:25'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Desetigólová meta se začíná blížit! BRETT BERARD převzal puk od Farinacciho ještě na obranné polovině, poté rozdílem dvou tříd přebruslil obránce Wimmera a vpádu našel způsob k překonání brankáře Wraneschitze. Následný náraz do hrazení už tak pohledný nebyl. Asistence: John Farinacci.
42:05'
Nebývá zvykem, aby obránci měli tolik prostoru na útočení. Henry Thrun se vysunul na hrot, jenže pak zakončil nepřesně.
41:41'
Thrun z pozice pravého křídla hledal v mezikruží Kaliyeva, ale několik Rakušanů střelu na Wraneschitze tentokrát nedopustilo.
41:10'
Zegras a Sanderson překombinovali útok do rozhozené obrany. Druhý jmenovaný později alespoň vypálil zpoza levého kruhu.
40:39'
Boldy zaútočil na hattrick, i když se mu napravo nabízel Caufield. Rakouský gólman střelu zleva spolehlivě vyrazil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2. třetině: 52:5 (22:3, 30:2).
Hokejisté USA vedou po dvou třetinách 7:0, ale ani takovéto skóre zdaleka neodráží situaci na ledové ploše. Na Wraneschitze létá jeden puk za druhým a nebýt mnohokrát trefených tyčí, byl by rozdíl minimálně desetígólový. Trochu to vypadá, že se Američané chtějí vyrovnat Kanadě, jež před pár hodinami nasázela zdecimovaným Němcům šestnáct gólů. V efektivitě však zaostávají.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Thrun nenašel mezeru mezi nohama rakouského gólmana. Z rohu pak ještě odcentroval do ohně, ale Beniers puk do branky neprotečoval.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané velmi rychle využívají přesilovku a zvyšují na 7:0! Palliererovo vyhození doletělo jen na modrou čáru. Kaliyev mohl vystřelit a na správném místě číhající MATTHEW BOLDY dorazil vyražený puk do sítě. Wraneschitz se puku ještě dotkl, ale zázračný zákrok hokejkou se nekonal. Asistence: Arthur Kaliyev, Cam York.
38:13'
Vyloučení v týmu Rakousko (Clemens Krainz – 2 min., hákování).
37:54'
Henry Thrun o kousek minul. Američané jsou mezitím v šesti, protože je signalizováno nějaké vyloučení.
37:25'
Faber u modré čáry kombinoval s Colangelem, který rovněž hledal místečko v horním rohu brány, ale Wraneschitz situaci přečkal bez úhony.
36:57'
Pokus o rychlý přechod do útoku nevyšel. Pro van Eeho byla přihrávka z obrany nechytatelná, takže je pískáno zakázané uvolnění.
36:40'
Už čtyřicátý zákrok pro Sebastiana Wraneschitze. Johnsonova střela švihem zpoza kruhu nebyla až tak složitá na řešení.
36:01'
Sandersonovo zakončení z vrcholku levého kruhu se možná otřelo o tyč. Rakušané nevyhodili a z posledních sil odolávají nekončícímu náporu.
35:41'
Další rozehrávka rovnou za rakouskou obranu. Brink ale nezakončil a Hellesonovu střelu Wraneschitz alespoň vyrazil.
35:26'
Wimmer byl v nebezpečném prostoru zdvojený. Puk ztratil a pak sledoval posunutí Turcottea na Kaliyeva, jenž si na Wraneschitze nepřišel.
34:46'
Z tlačenice za americkou brankou šel puk na hůl Peeterse, jenž rychle vypálil z prostoru mezi kruhy, ale stadionem se snad poosmé v utkání rozezněla trefená tyč.
34:15'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Brock Faber během rakouského střídání převzal puk od Wolfa a přes celé střední pásmo vyslal do úniku Benierse. Tomu ještě jel v tandemu MATTHEW BOLDY, na kterého zbyla rutinní střela do odkryté branky. Asistence: Matthew Beniers, Brock Faber.
33:29'
Johnson si dobře kryl puk před van Eem. Podél hrazení jej nakonec vrátil Farinaccimu a ten od modré vyprášil lapačku Sebastiana Wraneschitze.
32:53'
Wallner zpoza levého kruhu minul, ale Wolf se svého zákroku dočkal hned záhy. O nic vážného nešlo, ale i tak to byla asi nejlepší pasáž Rakušanů.
32:21'
Mathias Böhm zajímavě nabízel puk z levého mantinelu do předbrankového prostoru. Wallner na tuto přihrávku jen těsně nedosáhl.
31:59'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak to bylo hodně drzé od TREVORA ZEGRASE, který podruhé za sebou zakončoval z nulového úhlu. Na konci dvaatřicáté minuty mu to už vyšlo, puk zapadl do bližšího horního rohu. Pro Rakousko to bude ještě hodně dlouhý večer. Asistence: Alex Turcotte.
31:46'
Drtivý tlak pokračuje. Zegras chtěl nachytat Wraneschitze střelou podél gólové čáry, ale tradičně zasáhl pouze brankovou konstrukci.
31:30'
Jacob Pfeffer čelil jako poslední obránce výpadu Caufielda. Ten vystřelil tahem z vrcholku pravého kruhu, ale Wraneschitz vyrazil puk na zadní mantinel.
30:54'
Alespoň náznak rakouské šance. Peeters posunul puk k levému mantinelu na Rossiho a ten ho nahodil do prostoru vedle levé Wolfovy tyče.
30:27'
Cole Caufield pálil zpoza pravého kruhu. Wraneschitzovi v tomto případě pomohl blok Unterwegera.
29:50'
Brink přebruslil posledního obránce a rázem z toho byla situace dvou na gólmana. Skóre se ale nezměnilo, Brisson totiž minul!
29:01'
Rakušané jsou doslova bezzubí. Ve statistice střel prohrávají před polovinou základní hrací doby 4:34! A to se nepočítá šest ran do tyčí...
28:05'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Vypadá to, že i třetí dnešní zápas skončí výrazným debaklem! BRENDAN BRISSON si vyměnil přihrávky se Sandersonem a golfákem z pravého kruhu tentokrát trefil přesně k bližší tyči. Asistence: Jake Sanderson.
27:30'
Caufield v rychlosti přesunul puk doprava na Zegrase, který vypálil golfákem do tyče. Neuvěřitelné štěstí brankáře Sebastiana Wraneschitze!
27:02'
Popáté se proti Američanům postavila tyč! Z pravého kruhu ji zasáhl Boldy, který předtím ukázal vynikající zrychlení.
26:46'
Rychlá souhra na jeden dotek skončila souhrou mezi Boldym a Caufieldem. Rána z jedničky gólová ale nebyla a puk se odrazil až do středního pásma.
26:22'
Další trable pro Rakušany, kteří jdou po dvou slepených gólech poprvé do oslabení. Za držení jde pykat teprve šestnáctiletý Marco Kasper.
25:03'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Zámořskému týmu se konečně povedlo protrhnout střeleckou smůlu! Do listiny střelců se po odvážné individuální akci zapsal JOHN FARINACCI, jenž neměl v levém kruhu puk ideálně na hokejce, ale i tak ho uklidil ze svého pohledu do pravého horního růžku. Wraneschitz byl opět bez šance. Asistence: Ryan Johnson, Brett Berard.
24:35'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané zůstali na puku i poté, Wraneschitz vyrazil střelu z levého mantinelu. Turcotte ho u pravého kruhu přenechal TREVORU ZEGRASOVI a ten mistrovsky zavěsil do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Alex Turcotte, Arthur Kaliyev.
24:30'
Sanderson se vydal až za rakouskou branku, odkud připravil šanci Turcotteovi. Wraneschitz prvního centra Spojených států už poněkolikáté vychytal.
24:09'
Drew Helleson usiloval o svůj druhý zásah večera. Tvrdá střela zápěstím se mezi tři tyče Wraneschitzovy branky o několik decimetrů nevešla.
23:25'
Z druhé vlny přijíždějící Faber se nabídl Caufieldovi pro přihrávku do pravého kruhu. Uklidnění v podobě druhého gólu USA ale nepřišlo.
23:04'
Hned po buly vyrazil po pravé straně kupředu Patrick Moynihan, ale byla z toho jen propagační střela a rutinní zásah brankáře Vídně.
22:56'
Zakázané uvolnění Američanů, kterým příliš nezafungovala rozehrávka. Vhazuje se po pravé ruce Dustina Wolfa.
21:46'
Jako další těžil z přihrávky Zegrase John Farinacci, nicméně Wraneschitz zakončení z prostoru mezi kruhy betonem zneškodnil.
21:15'
První útok USA opět nebezpečně krouží před Wraneschitzem. Rakušané na Zegrase, Turcottea a Kaliyeva zdaleka nestačí.
20:45'
Thalerovo nahození ze středu hřiště doletělo až na beton Dustina Wolfa, jenž se v první třetině rozhodně nepřepracoval.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 22 – 3.
Rakousko bylo celých dvacet minut pod drtivým tlakem, ze kterého ale vyplynula jediná inkasovaná branka. O střelci není zcela jasno, podle záběrů to vypadá na gól Hellesona, nicméně oficiální kanály ukazují jméno Alexe Turcottea. V dalších minutách měli Američané přehršel smůly, snad čtyřikrát trefili brankovou konstrukci a další šance jim navíc překazil dobře chytající Wraneschitz.
20:00'
První třetina skončila.
19:12'
Kaliyev svým forčekinkem nenechal rozehrát Rossiho. Američané pak znovu trefili tyč, po pasu z pravého křídla ji tentokrát zasáhl vysunutý bek York.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:31'
Jake Sanderson se jako obránce protančil až do rakouského brankoviště, ve kterém se kotouč rovněž zastavil. Američané mají poměrně dost smůly.
17:53'
Hlavní rozhodčí se šli na poslední situaci podívat na video, nicméně puk za brankovou čarou jistojistě nebyl.
17:53'
Ještě jeden závar u Wraneschitze. A opět v tom byl centr Alexander Turcotte, jenž sice prošťouchl puk mezi nohy gólmana, ale znovu trefil jen levou tyč.
17:45'
Další ukázka Zegrasovy kreativity! Velká naděje AnAheimu zprava přihrála do mezikruží a Turcotte opět trefil tyč Wraneschitzovy klece!
17:32'
Farinacci chytře přenesl hru ze zahuštěné levé strany na úplně volného Thruna, jehož projektil odrazil rakouský gólman mimo hřiště. Hra je logicky přerušena.
17:07'
Berard se zatím jeví ve velmi dobrém světle. Nyní se snadno dostal skrz rakouskou obranu a střelu z levého kruhu pokazila až trefená branková konstrukce!
16:50'
Kaliyev se krásně prokličkoval až do brankoviště, které Wraneschitz pokryl. Celé to ukončil z druhé vlny Johnson, který nepropálil překážky před brankou.
15:31'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Čekání na první gól končí v šestnácté minutě! DREW HELLESON na ose hřiště nezpracoval přihrávku od Turcottea, puk se od jeho brusle přesto odrazil směrem na branku a od hokejky Wraneschitze se šťastně dokutálel až za brankovou čáru. Asistence: Alex Turcotte, Trevor Zegras.
15:10'
Jake Sanderson se po svém zachyceném centru z levé strany musel rychle vracet. Ostatní hráči v tmavě modrém jej včas zastoupili.
14:51'
Ze souboje před modrou čarou mezi Kasperem a Zegrasem vyletěl puk někam na rakouskou střídačku. Následuje reklamní přestávka.
14:06'
Thrun chtěl po nahrávce od Boldyho rychle přenést těžiště hry na pravou stranu. Včasný zásah jednoho z Rakušanů mu tento plán ale překazil.
13:39'
Od Henryho Thruna to byla spíše nabídka k teči. Ta se ale nestala a Wraneschitz vyrazil nikterak nebezpečný kotouč do míst, kde běžně bývá ochranná síť.
13:25'
Ze zahuštěného prostoru na levé straně přiletěla střela od Farinacciho. Hráč patřící Arizoně Coyotes ale neměl kudy procedit puk přes dobře postaveného brankáře.
12:59'
Tim Harnisch posunul puk na vrcholek levého kruhu, odkud zkoušel štěstí Timo Pallierer. Tečovaná střela ale skončila v ochranné síti.
12:21'
Z pohledu střel na branku je to jasná dominance USA. Po dvanácti minutách v této statistice vede favorit 12 – 1.
11:46'
Clemens Krainz se k druhé střele na americkou branku nedostal, po Pfefferově přihrávce z pravého křídla měl kolem sebe hned několik protivníků.
11:03'
Matthew Boldy se uvolnil elegantní stahovačkou, jenže Caufieldovi se jeho střelu nepovedlo dorazit za brankovou čáru. Rakušany zachránila hokejka Wallnera!
10:25'
Z dobrého střídání první formace mohl těžit Kleven, který byl volný v levém kruhu. Střelu na bližší tyč však Wraneschitz lehce ztečoval až nad mantinely.
10:02'
Zegrasovi se příhodně odrazil puk k pravému kruhu. Ani tato střela zápěstím skóre utkání ale neotevřela.
09:29'
USA v plném počtu.
09:05'
Lucas Thaler v nelehké situaci udržel útočné pásmo pro Rakousko. Kombinace od evropského týmu ale výrazně pokulhává.
08:31'
Nepovedenou první část přesilovky ukončilo vyhození Spojených států, které mohou v klidu prostřídat.
08:07'
Poprvé může vyniknout Marco Rossi, který se s rakouskou přesilovkovou letkou usadil v útočném pásmu. Na střelu to zatím nikomu nevyšlo.
07:29'
Přesilovku si zahrají Rakušané, protože Ryan Johnson během onoho vyhození uštědřil zbytečný krosček Böhmovi.
07:29'
Luis Lindner se zmohl jen na vyhození po mantinelu. Je z toho zakázané uvolnění a podle všeho se chystá první vyloučení.
07:00'
Kaliyev vkládal hokejku do Zegrasova nahození zpoza levého kruhu. Teč ale nebyla tak velká, aby Wraneschitzovi výrazněji zkomplikovala život.
06:53'
Turcotte dal zadovku na Zegrase, kterému se postupně otvíral prostor v mezikruží. Finální fáze na překonání Wraneschitze ale nestačila.
06:24'
To až nyní, protože Posch vyvezl puk k červené čáře a před odjezdem na střídačku ho nahodil za americké brankoviště.
05:57'
Caufield zkusil štěstí i přes špatný palebný úhel. Z pravé strany nedal, ale americký tlak tím rozhodně neskončil.
05:30'
Senna Peeters vypíchl Sandersonovi puk do středního pásma. Přechod do útočné fáze se Rakušanům úplně nezdařil.
04:45'
Alexander Turcotte a jeho dobrý důraz v brankovišti. Vše zakončila bekhendová střela zblízka, kterou Wraneschitz opět vyřešil.
04:20'
Premiérový zákrok si připsal také Wolf, nicméně Fabian Hochegger vystřelil zpoza pravého kruhu jen velmi slabě.
03:25'
Hellesonova střela od modré čáry byla zablokovaná, o což se jmenovitě postaral Sena Peeters.
02:40'
Pauschenweinovi utekl kotouč ve středovém kruhu. Na druhé straně Boldy jen lehce prodloužil Beniersovu přihrávku do rakouského gólmana.
02:08'
Sebastian Wraneschitz odolal i proti bekhendové střele z pravého kruhu z dílny Grahama Slaggerta
01:35'
Hráči USA od prvních vteřin produkují jednu střelu za druhou. Dosud poslední z nich přišla z hole Berarda, ale Wraneschitzova lapačka byla na místě.
01:06'
Arthur Kaliyev převzal Zegrasovu nahrávku. V levém kruhu si poměrně dlouho chystal zakončení, ale puk proletěl vedle brány.
00:35'
Wraneschitz první ostrý test zvládl. Střelu z pravého křídla vyrazil na opačnou stranu a puk nakonec opustil ledovou plochu.
00:10'
Přetlačovanou po úvodním vhazování vyhráli Američané, kteří nastupují v modrých, zatímco Rakušané v bílých dresech.
00:01'
Utkání právě začalo.
Včerejší prohru s Rusy odnesl americký obránce LaCombe, kterého v sestavě nahradí Tyler Kleven. Změna je i v brankovišti, kde místo Knighta začne Dustin Wolf. V útocích zemětřesení nenastalo, pouze Colangelo spadl z třetí formace do role třináctého útočníka, odkud se naopak posunul Brendan Brisson. Sestava Rakušanů je bez překvapení, v brance bude Wraneschitz.
Úvodní sestavy:

USA: Wolf (Knight) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, Kleven – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.

Rakousko: Wraneschitz (Brandner) – Lindner (A), Necesany, Pfeffer, Posch, Wimmer, Pallierer, Kutzer – Harnisch (A), Rossi (C), Peeters – Thaler, Kasper, Hochegger – Pauschenwein, Wallner, Böhm – van Ee, Krainz, Tschofen – Unterweger.

Rozhodčí: Langin (CAN), Menniti (CAN) – Foster (CAN), McGowan (CAN).
USA

Juniorská reprezentace Spojených států tradičně patří mezi hlavní aspiranty na vítězství v turnaji. Letošní výběr je plný talentovaných mládenců z draftu 2019, který si Američané podmanili. K hvězdám jako Zegras, Kaliyev, Caufield, Sanderson, York a další se přidali jména jako Boldy, Brink nebo Matthew Beniers, jenž je jediným nedraftovaným hráčem v celém výběru trenéra Leamana. Američané jsou s věkovým průměrem 18,76 nejstarším týmem na turnaji, zatímco jejich dnešní soupeři jsou druzí nejmladší (18,32). Mezi opory by měl patřit i brankář Spencer Knight, kterému se však první zápas skupinové fáze hrubě nepovedl. Třináctka loňského draftu včera inkasovala čtyři góly z naprostého minima střel a ještě ve druhé třetině přepustila místo Dustinu Wolfovi. Američané proti Rusům manko 1:4 nedohnali, i když tomu v posledních minutách utkání neměli daleko. Trefy Farinacciho a Zegrase stačily jen na snížení na 3:4, načež Činachov přetransformoval skóre do finální podoby 3:5.
Rakousko

Rakušané jsou největším outsiderem skupiny a vesměs i celého šampionátu. Sestupu se pro letošek ale bát nemusí, neboť všech deset týmů si v Edmontonu a Red Deeru zahraje i příští rok. I to se zřejmě odrazilo na nominaci švýcarského trenéra Rogera Badera, jenž povolal velké množství hráčů ročníku 2002 a mladších, kteří budou směrem k MS 2022 sbírat cenné zkušenosti. Téměř veškerá pozornost fanoušků se zaměřuje na útočníka Marca Rossiho, jenž byl jako devátý v pořadí draftován do NHL Minnesotou Wild. Zajímavou tváří do budoucna může být také Marco Kasper, který v pouhých šestnácti letech hokejově vyrůstá ve švédském Rögle. Jediné přípravné utkání před ostrým startem turnaje odehráli Rakušané proti Švýcarsku. Těsnou prohru 2:3 ovlivnilo hned osm nevyužitých přesilovek. Celých šedesát minut odchytal Sebastian Wraneschitz, což ho ve spojení s dobrým výkonem dělá jasným adeptem na post jedničky i pro dnešek.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu mistrovství světa juniorů. Od tří hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi USA a Rakouskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.


Články odjinud