MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Německo - 31. prosince 2022   19:30

Česko
Česko
04:58' Špaček (Svozil, Chmelař) • 17:04' Szturc (Brabenec) • 29:38' Chmelař (Brabenec, Moravec) • 36:27' Ryšavý (Szturc, Menšík) • 37:14' Hauser (Špaček, Marcel) • 44:33' Chmelař (Szturc, Brabenec) • 45:02' Kos (Ryšavý, Sapoušek) • 57:23' Ticháček (Ryšavý, Kos)
Německo
Quapp (29. Wolf) – Klein, Elten, Bettahar, Sinn, Wäser, van der Linde (A), Bidoul – Lutz, Rossmy (C), Hördler – Oswald, Kechter, Krening – T. Heigl, N. Heigl (A), Bader – Cimmerman, Hauf.

Ve třetí části český tým nepřipustil žádné překvapení a naprosto kontroloval hru. Němci sice chvílemi nějaký ten útočný záblesk měli, Tomáš Suchánek však už znovu nekapituloval a díky celkovým 54 střelám v zápase a třem brankám v poslední dvacetiminutovce nakročil k prvenství ve skupině, o jejímž rozložení rozhodne duel Kanady se Švédskem.
Hráči utkání:

Česko: Jaroslav Chmelař
Německo: Veit Oswald
Češi vyslali na Němce přes 50 střel, připisuje si vysokou výhru 8:1 a udělal výrazný krok k prvenství ve skupině!
59:40'
Češi ještě v závěru tlačí a kontrolují hru.
58:54'
Jiří Kulich se mohl také zapsat mezi střelce, jeho slibná střela ovšem trefila Wolfovo rameno.
58:34'
Češi vyhazují na zakázané uvolnění.
57:23'
Česko právě vstřelilo branku!
A páže se ve Scotiabank Centre zbláznilo už poosmé! Přihrávku Martina Ryšavého nechtěně jeden z dojíždějících Němců ideálně posunul JIŘÍMU TICHÁČKOVI, který se trefil laserově přesnou střelou. Asistence: Martin Ryšavý a Jakub Kos.
56:58'
Nejprve nebezpečně zakončoval Julian Lutz, následně se jeho spoluhráči pokusili dotlačit puk do sítě, ale neuspěli.
56:37'
Gabriel Szturc hledal Jaroslava Chmelaře, přihrávka nebyla ideální.
56:16'
Jeden z hráčů v červeném to zkusil z první, Wolf byl však připraven.
55:15'
Střelu Jiřího Ticháčka od modré vyráží Wolf svým betonem.
55:00'
Tomáš Suchánek lapí další německé dorážky.
Dnešní utkání sleduje 8454 diváků.
54:30'
Střelu Martina Ryšavého vyrazil Wolf před sebe a rychle zkusil v pádu zakončit Adam Měchura, jenže trefil břevno!
54:17'
Rossmyho rána jde vedle, do hry naskočil mezitím i Tomáš Hamara.
53:36'
Jakub Kos pohotově vyhodil a český tým může dostřídat.
52:55'
Po vyhození Česka bude rozehrávat Simon Wolf.
52:40'
Tečovaná střela Phillipa Sinna končí v ochranné síti.
52:05'
Do zakončení ve slotu se dostal Bennet Rossmy, kterého následně seslal k ledu Tomáš Hamara, který putuje na trestnou za hrubost.
51:32'
Sražený pokus Petra Hausera přistál v lapačce Sebastiana Wolfa.
50:50'
Německo se chystalo k dalšímu rychlému protiútoku, zastavuje je ovšem hvizd čárového.
49:54'
Je to tak, Ticháček je zpátky na ledě, Němci však ještě jednou také otestovali Suchánkovu pozornost.
49:42'
Češi ještě jednou vyhodili, tohle oslabení nejspíše přežijí.
49:07'
Němci utahují šrouby a nyní bylo v předbrankovém prostoru pořádně dusno, Suchánek vše zatím kryje.
48:20'
Český tým vyhazuje a posílá na led čerstvé síly.
47:50'
Jiří Ticháček při pokusu o zvednutí soupeřovy hole jej trefil přímo do obličeje a odsedí si za to dvě minuty.
46:36'
Tomáš Suchánek na druhé straně kryje další puky a čeká nás komerční přestávka.
46:10'
Český tým po střele Jiřího Ticháčka drží útočnou třetinu.
45:31'
Jeden z Němců dostal do obličeje nejspíše pukem a na ledě zůstaly krvavé kaluže, které se teď čistí z ledu.
45:02'
A česká radost nekončí! Po přihrávce Martina Ryšavého se poprvé na turnaji trefil JAKUB KOS. Asistence: Martin Ryšavý a Robin Sapoušek.
44:33'
Druhý český útok dnes řádí a nyní předvedl parádní kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci Gabriel Szturc nabil JAROSLAVU CHMELAŘOVI, který posílá český tým do pětigólového vedení. Asistence: Gabriel Szturc a Jakub Brabenec.
43:38'
Eduard Šalé pěknou přihrávkou vybídl ke střele Jiřího Kulicha, ten však trefil pouze Wolfovo rameno.
42:38'
Střelu Adama Měchury vyrazil Wolf vedle těsně mimo dosah prvního jmenovaného na dorážku.
42:02'
A ani se tak nestalo Petr Hauser už se zapojuje zpět do hry.
41:01'
Hráči v bílém v této přesilovce zatím nevystřelili na branku.
40:13'
Němci začínají třetí část nepřesnou přihrávkou a Češi můžou vyhodit puk do bezpečí.
40:01'
Druhá část se nejprve pro Čechy nevyvíjela optimálně. Na branku Jaroslava Chmelaře našel odpověď šťastnou dorážkou Veit Oswald. Němci měli chvílemi herní převahu a Tomáš Suchánek si musel hlídat záda. Němci vyměnili brankáře, dosud velmi jistý Nikita Quapp ze hřiště odešel, možná do toho promluvily zdravotní problémy. Každopádně jeho náhradník Simon Wolf nebyl českými útočníky vůbec šetřen, naopak se ke konci během jedné minuty trefili Martin Ryšavý a Petr Hauser. Další třetina začne přibližně v 21:25.
40:00'
39:51'
A bude tomu tak i nadále, Češi špatně vystřídali a hráli v šesti, trest odpyká Petr Hauser.
39:28'
Třetina se bude dohrávat nejspíše v našem obranném pásmu.
38:47'
Jiří Kulich si poradil s obráncem a jeho následné zakončení jen těsně přelétlo nad německou svatyní.
38:10'
Češi jsou při chuti a chtějí vsítit další trefu.
37:14'
Právě teď odbyla pátá! K odraženému kotouči se dostal pozorný PETR HAUSER, jehož zakončení z téměř nulového úhlu si smolně srazil Wolf do vlastní sítě. Asistence: David Špaček a Marcel Marcel.
36:27'
Gabriel Szturc objel německou branku, poslal puk do slotu MARTINU RYŠAVÉMU, jehož bekhendové zakončení neměl Simon Wolf šanci zasáhnout. Asistence Gabriel Szturc a Matouš Menšík.
35:41'
Nahození Aleše Čecha se snažilo dorazit několik jeho spoluhráčů, nikdo však nebyl úspěšný.
34:39'
Ofsajd Německa čeká nás komerční pauza.
33:51'
Petr Hauser zavezl puk do útočné třetiny, kde se svými spoluhráči rozjíždí kombinaci, ta však nemá dlouhého trvání.
32:35'
Německo právě vstřelilo branku!
VEIT OSWALD nejprve českého obránce připravil o kotouč a dorážkou své střely mimo zařídil první trefu svého týmu. Bez asistence.
32:11'
Němci vyhazují do útočného pásma a střídají.
31:37'
První formace Česka drží útočnou třetinu, zatím se jí nedaří najít prostor je střele.
30:54'
Němci se odmítají vzdát a Tomáš Suchánek má nyní plné ruce práce.
29:38'
A Simon Wolf po necelé minutě na hřišti poprvé kapituluje, Jakub Brabenec pěknou zadovkou vybídl ke střele JAROSLAVA CHMELAŘE, který posílá Česko do tříbrankového vedení. Asistence: Jakub Brabenec a David Moravec.
28:47'
Ale přichází překvapivá výměna v německé bráně, ze hřiště odešel Nikita Quapp a nahradil ho Simon Wolf.
28:47'
Nikita Quapp zatím v této přesilovce drží, Češi si zatím neodkázali vypracovat žádnou vyloženou tutovku.
27:50'
Střelu Davida Jiříčka inkasoval jeden z německých blokujících hráčů.
27:05'
Německu se daří vyhodit.
26:44'
Bennet Rossmy poslal na středovém kruhu dost nevybíravě a hlavně zbytečně k zemi Petra Hausera a inkasuje dvě minuty za faul kolenem.
25:41'
Ani jednomu z týmů se nedaří pořádné rozehrát a dostat se dál než do středního pásma.
24:40'
Jaroslav Chmelař to zkusil zprava, netrefil ale branku. Český tým stále ale drží útočnou zónu.
23:45'
Pohotový projektil Jiřího Kulicha letí těsně nad Quappovu svatyni.
23:26'
Petr Hauser přihrál žabkou najíždějícímu Aleši Čechovi, jenže první jmenovaný už si nepohlídal ofsajdové postavení.
22:50'
Střelu Lucy Haufa kryje Tomáš Suchánek bez větších potíží ves své lapačce. Zatím se druhá část vyvíjí lépe pro Němce.
22:10'
Nepřesná česká rozehrávka znamená zakázané uvolnění, rozhodčí vyhání některé hráče v červeném ze střídačky.
21:16'
Jeden z Čechů při nahození trefil jednu z místních kamer, tohle vyhození puku bude drahá záležitost.
21:04'
Národnímu týmu utíká puk do středního pásma, bude se muset rozehrávat od vlastní třetiny.
20:33'
Rána Jiřího Ticháčka orazítkovala Quappovu vyrážečku.
20:09'
Český tým se ihned po vhazování vydává směrem dopředu zaměstnat Nikitu Quappa.
20:01'
V úvodním úseku nenechali Češi nic náhodě a chtěli se co nejdříve dostat do vedení. Přes poměrně vyrovnaný start se v přesilovce dostal k zakončení David Špaček, který úspěšně zamířil mezi Quappův beton a lapačku. Od té doby Češi plně převzali kontrolu nad hrou a přestříleli hráče v bílém 19:7. Po několika Quappem chycených samostatných únicích se k puku dostal Gabriel Szturc, jehož ledově klidné zakončení po míchání s kotoučem nemohl německý brankář chytit. Další třetina začne přibližně ve 20:30.
20:00'
19:41'
Češi drží útočnou zónu a ostřelují německou branku.
18:54'
Robin Sapoušek zapojil své rychlé nohy a poradil s obranným párem Německa, jeho zakončení následně přistálo v Quappově lapačce.
18:13'
Němci se pokusili o protiútok, i přes nepřesnou přihrávku ještě chvíli pobyli v pásmu.
17:04'
Jakub Brabenec při návratu z trestné vystihl soupeřovu rozehrávku, posunul puk do předbrankového prostoru GABRIELU SZTURCOVI, který s ledovým klidem vymíchal obránce a bekhendem přesně zakončil k tyči. Asistence: Jakub Brabenec.
16:49'
Jakub Brabenec naskočil do hry, jsme v pěti!
16:26'
Německu se přesilovka vůbec nedaří uchopit, zatím se téměř nedostali do útočné třetiny.
16:04'
Jiří Kulich podržel kotouč za německou bránou a získal pro svůj tým důležité vteřiny.
15:47'
Adam Měchura vystihl soupeřovu přihrávku a spěchal na Quappa sám, ten jeho blafák chytil a německou branku v pádu ze svého obvyklého stanoviště vyrazil bránící Bennet Rossmy.
14:49'
Jakub Brabenec najel do Nikity Quappa, ten následkem kontaktu upadl a český forvard putuje na trestnou.
14:06'
Nikita Quapp kryje další kotouč a následuje komerční pauza.
13:16'
Veit Oswald to zkusil v rychlém brejku z bekhendu, nebyl však úspěšný.
12:53'
Puk se odrazil mezi kruhy přímo na hůl Jakubu Kosovi, jeho pokus ovšem letí nad Quappovu bránu do ochranné sítě.
12:29'
Ránu od modré Adriana Kleina lapí Tomáš Suchánek a následuje komerční přestávka.
12:07'
Puk se pohybuje spíše ve středním pásmu, nikomu se nedaří probojovat do pásma.
10:58'
Roman Kechter se řítil na tomáše Suchánka sám, za záchrannou brzdu včas zatáhl David Špaček.
10:25'
David Jiříček z půlící čáry napálil kus černé gumy do Quappových betonů a se svými spoluhráči zavelel ke střídání.
09:45'
Nahození Davida Moravce se pokusil tečovat Petr Hauser, touš však zaletěl přímo do Quappovy náruče.
08:58'
Němci se kostrbatě dostali do útočné třetiny, střela Quirina Badera je sražena mimo.
07:55'
Veit Oswald to zkusil zpoza kruhů nad beton Tomáše Suchánka, ten se však zaskočit nenechal a puk vyrazil.
07:48'
Stanislav Svozil sjel trochu více dopředu a hledal na druhé straně připraveného Davida Špačka, přihrávku však srazili němečtí beci do ochranné sítě.
07:00'
Jiří Ticháček vyslal do samostatného úniku Robina Sapouška, jeho bekhendové zakončení ovšem Niktita Quapp vytěsnil.
06:34'
Kotouč je stále v obranném pásmu Německa, Čechům se však nedaří najít střeleckou pozici.
04:58'
Z té samé pozice v levém kruhu zkusil to zkusil český obránce DAVID ŠPAČEK po přihrávce Stanislava Svozila znovu a tentokrát puk za Quappova záda propadl! Asistence: Stanislav Svozil a Jaroslav Chmelař.
04:48'
David Špaček vypálil po naznačení přihrávky, trefil jen Quappovo rameno.
04:23'
Němci vyhazují a jedou střídat.
04:01'
Phillip Sinn (GER) v pádu podrazil hokejkou jednoho ze svých soupeřů a putuje na trestnou.
03:30'
Stanislav Svozil posunul na modrou čáru Davidu Špačkovi, jeho nikým netečované nahození chytá Nikita Quapp do své lapačky.
03:00'
A Jiříček to zkusil z otočky po vyjetí zpoza branky, Quapp měl na něj své betony připravené.
02:30'
Jakub Kos nabil na modrou Davidu Jiříčkovi, jeho rázný projektil skončil v náruči Nikity Quappa.
01:29'
Phillip Krening chtěl vystřelit z levé strany, včas se však vrátil Stanislav Svozil, který střelu tečoval mimo.
01:01'
Tečovanou českou přihrávku nakonec musí chytat jeden z místních fanoušků v ochozech, vhazuje se po levici brankáře Nikity Quappa.
00:44'
Jiří Kulich chtěl kličkou projít do prostoru mezi kruhy, zastavil ho jeden z německých obránců.
00:10'
Němci vyhráli vhazování a ihned se vydali dopředu, kde si první střelu na branku připsal Bennet Rossmy.
00:01'

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Sapoušek – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Šalé.
Trenér: Radim Rulík

Německo: Quapp (Wolf) – Klein, Elten, Bettahar, Sinn, Wäser, van der Linde (A), Bidoul – Lutz, Rossmy (C), Hördler – Oswald, Kechter, Krening – T. Heigl, N. Heigl (A), Bader – Cimmerman, Hauf.
Trenér: Tobias Abstreiter

Rozhodčí: Magnusson, Schlittenhardt – Konc, Oliver.
Německo

Němci nepatří k favoritům na zisk bodů z tohoto utkání. I když proti Švédsku podali parádní výkon a padli pouze těsně 0:1, proti Kanadě to už bylo něco jiného. Javorové listy si na domácím ledě zastřílely a uštědřily soupeři debakl 11:2. Německo si chtělo spravit chuť proti Rakousku, to v předcházejících zápasech nedokázalo vsítit jedinou branku. A hráčům v bílém se dařilo, za 27 minut si vypracovali vedení 3:0. Jenže na přelomu poloviny zápasu Rakušané prolomili střelecké trápení díky trefě Iana Scherzera a aréna Scotiabank Centre mohla poprvé slyšet rakouský goal horn. Němci však ve zbytku prostřední dvacetiminutovky tlačili a dokázali přidat ještě jednu branku. Do třetího herního úseku rakouský tým vlétl v neskutečné tempu a měl jasnou herní převahu. To vyústilo ve snížení na 2:4 po zakončení Jonase Dobniga. Zejména posledních pět minut měli hráči v červeném obrovský tlak a hrálo se jen v obranném pásmu Němců, další branku už se jim vstřelit nepodařilo, a tak našeho jižního souseda čeká baráž.
Česko

Pokud se chce český tým vyhnout stěhování do Monctonu a ovládnout základní skupinu, bude muset proti Německu uspět za tři body. Bude muset také doufat, že Kanada porazí Švédy také za tři body. Papírově jsou Češi jasní favorité i přes ztrátu v posledním utkání. Souboj s Tre kronor byl od začátku podle očekávání velmi vyrovnaný, český tým měl hlavně v první a poslední třetině však mírně navrch. Jenže naskytnutých šancí se jim nedařilo využít. I když se ve druhé části trefili jako první, tři korunky dokázaly rychle stav obrátit a držet po zbytek zápasu obranný blok ve své třetině. Tedy až do přesné střely Jiřího Ticháčka ke konci třetí dvacetiminutovky, utkání šlo tedy do prodloužení. V tom měli Češi několik střeleckých možností, jenže z protiútoku se nakonec radovali hráči ve žlutomodrém, národní tým bral bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.