MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Rakousko - 2. ledna 2023   15:30

Lotyšsko
Lotyšsko
16:16' Ločmelis (Ozolinš, Lavinš) • 37:01' Veckaktinš (Ravinskis, Hodass) • 48:50' Veckaktinš (Simanovičs) • 51:22' Vilmanis (Veinbergs, Hodass) • 58:54' Hodass (Fenenko)
5:2
(1:2, 1:0, 3:0)
Rakousko
Rakousko
5:20' Auer  (Scherzer, Sablattnig) • 17:53' Rohrer  (Scherzer, Auer)
Lotyšsko
Salonen (FIN), Schlittenhardt (USA) – Hautamaki (FIN), Oliver (KAN)
Scotiabank Centre (Halifax)
Rakousko

Je za námi první utkání baráže letošního juniorského šampionátu, ve kterém si úvodní bod do série připisují Lotyši. Zápas se pro ně ale nevyvíjel vůbec dobře, protože po první třetině prohrávali 1:2. Od druhé třetiny na ledě bylo vidět absolutně jiné Lotyšsko, které si začalo vypracovávat velké množství šancí, které ve druhé třetině vedlo pouze k vyrovnání. V závěrečné dvacetiminutovce se hrálo jen na jednu branku, a to na tu lotyšskou. Ve 3. třetině přestříleli domácí hosty v poměru 22:1. Dostali příležitost pětiminutové přesilovky po faulu kolenem, ve které se prosadili a odskočili do dvougólového vedení. Pečeť na vítězství udělil Hodass střelou do prázdné rakouské klece.

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Až ze svého pásma odkrytou klec trefil BOGDANS HODASS. Asistence: Niks Fenenko.
58:30'
Icing pro Lotyše, kteří zkoušeli trefit prázdnou branku přes celé kluziště.
57:15'
Oddechový čas pro tým Rakousko.
57:09'
Rakušané právě odvolali gólmana.
56:01'
Thomas Pfarrmaier si připsal jubilejní čtyřicátý zákrok.
54:39'
54:14'
Před Fenenkem dokázal kotouč přikrýt Thomas Pfarrmaier.
53:46'
Z otočky se Lotyšovi nepovedlo zamířit již popáté do rakouské klece.
53:12'
Vyhození Rakouska končí v hledišti, ale odrazilo se od plexi.
51:22'
Další věšák pod víko, tentokrát tvrdý projektil přišel od SANDISE VILMANISE, proti kterému neměl rakouský brankář nejmenší šanci. Asistence: Klavs Veinbergs, Bogdans Hodass.
50:52'
Ostrá střela Bogdanse Hodasse skončila v lapačce rakouského brankáře.
49:39'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Finn van Ee – OK, faul kolenem.
48:50'
Máme tu obrat a zaslouženou branku pro domácí, o kterou se postaral po střele z levého kruhu na vzdálenější tyč EMILS VECKAKTINS. Asistence: Rihards Simanovics.
48:19'
Hra na jednu branku pokračuje, již třiatřicátý zásah si zapsal rakouský gólman.
48:03'
47:11'
Teprve teď se Rakousko osvobodilo, vyhození přišlo až z brankové čáry.
46:08'
Gustavs Ozolinš vystřelil od modré a gólman Rakouska musel vyrazit kotouč do ochranné sítě.
46:03'
Lorenz Lindner – 2 min., držení.
45:16'
Třetí šanci měl na svědomí Darels Dukurs, ten ale opět zamířil jen do výstroje hostujícího gólmana. Nutno říci, že Rakousku se vstup do závěrečné třetiny příliš nepovedl.
42:54'
Další závar před brankou hostů, který musel odvrátit až jeden z rakouských beků.
42:04'
První lotyšská šance přišla po levé straně, tu ale vyrazil hostující gólman.
40:01'
40 minut hry je minulostí a máme vyrovnaný stav. V druhé třetině hráli především Lotyši, i přesto, že hráli další dvě oslabení, které však ubránili. Rakušany drtivě přestříleli – 12:5, ale vytěžili z toho pouze vyrovnávající gól. Lotyši budou muset do třetí třetiny omezit svá vyloučení. A Rakousko musí navázat na povedenou první třetinu a zvýšit střelbu, celkově se více tlačit do branky, jinak to pro ně moc dobře nedopadne.
40:00'
39:58'
Přišla rakouská střela z pravého kruhu, střela skončila ve výstroji lotyšského gólmana, který rovněž zaplul až do branky – kotouč ale udržel před brankovou čarou.
38:46'
Rakouský gólman si připsal již sedmnáctý zákrok.
37:01'
Tak Lotyši to tam nakonec dotlačili! Přihrávka před branku se dostala až k EMILSI VECKAKTINŠOVI, který kotouč zavěsil pod víko. Asistence: Anri Ravinskis, Bogdans Hodass.
36:23'
Velký lotyšský tlak vyústil v tvrdou střelu, kterou hostující brankář pouze vyrazil.
34:33'
33:42'
Další nahození, které musel vyřešit Patriks Berzinš .
33:21'
Nebezpečné nahození od Christopha Tiallera si našel domácí gólman a přikryl.
32:33'
Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Darels Dukurs – 2 min., podrážení.
32:04'
Vhazovat se bude vpravo od rakouské branky.
31:17'
Sandis Vilmanis se prosmýkl před rakouského brankáře, jeho následná střela skončila mimo.
29:11'
Další lotyšská střela z pravé strany, teď ale minula branku.
27:26'
Rakousko teď mělo velké štěstí, když lotyšský centr po vypíchnutí kotouče následně nedokázal kotouč zpracovat.
26:38'
Lukas Hörl a jeho kličkovaná na pravé straně kluziště vyústila střelou, kterou však rakouský brankář pokryl.
25:29'
Icing Lotyšů.
25:13'
23:53'
Rakušané se nemohou udržet v útočném pásmu.
23:21'
Rakousko se tvrdou ranou samo vyhnalo z pásma.
23:13'
Sandis Vilmanis – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
22:28'
Lotyšská šance po pravé straně byla zastavena rakouskou obranou.
21:15'
20:01'
Je za námi první třetina úvodního barážového utkání, ve které jsou blíže k vítězství Rakušané. Lotyši využili přesilovou hru, a tak po dvou utkáních konečně dokázali vstřelit gól. Následně přišla střela z velmi ostrého úhlu, která s velkým štěstí zapadla k přední tyči za domácího brankáře. Hosté byli navíc velice efektivní v zakončení, navíc do třetí třetiny půjdou v početní výhodě.

Rakousko právě vstřelilo branku!
Další střela z velmi ostrého úhlu od VINZENZE ROHRERA, která přesně zapadla Lipskisovi na přední tyč. Asistence: Ian Scherzer, Luca Auer.
16:16'
Střela z velice ostrého úhlu z levého kruhu útočného pásma od DANSE LOČMELISE prošla hostujícímu gólmanovi mezi rukou a tělem. Asistence: Gustav Ozolinš, Martins Lavinš.
15:56'
Přihrávka před odkrytou branku, byla nepřesná, tudíž se Lotyši neprosadili.
14:52'
Sandis Vilmanis se postaral o první střelu druhé lotyšské přesilovky, tu ale rakouský gólman vychytal.
14:43'
Tim Geifes – 2 min., sekání.
11:23'
David Cernik – 2 min., vysoká hůl.
5:20'
Prvním autorem branky dnešního zápasu je LUCA AUER, který posílá v důležitém zápase Rakušany do vedení. Asistence: Ian Scherzer, Tobias Sablattnig.
00:35'
Vinzenz Rohrer se postaral o úvodní střelu zápasu, ostrou střelu vyrazil domácí gólman.
00:01'

Lotyšsko: Berzinš (Lipskis) – Ozolinš (C), Hodass, Simanovičs, Fenenko, Mackevičs, Kazaks – Samitis, Dukurs (A), Ločmelis – Darzinš, Vilmanis, Lavinš (A) – Ravinskis, Veckaktinš, Veinbergs – Purmalis, Cjunskis, Rullers – Silkalns, Bukarts.
Trenér: Artis Abols

Rakousko: Pfarrmaier (Oschgan) – Hörl (A), Summer, Lindner, Sablattnig, Tialler, Söllinger – Rohrer (C), Auer (A), Scherzer – Klassek, van Ee, Dobnig – Erne, Geifes, Tschurnig – Stiegler, Linton, Cernik – Engelhart.
Trenér: Kirk Furey

Rozhodčí: Salonen (FIN), Schlittenhardt (USA) – Hautamaki (FIN), Oliver (KAN).
Rakousko:
Rakouský výběr hokejistů do 20let byl nejhorším týmem celé základní části. V hlavní části turnaje zaznamenali Rakušané nejméně vstřelených gólů (2) a nejvíce inkasovaných (35). Po těchto statistikách se nelze divit, že jižní soused České republiky nezaznamenal jediný bod, proto naprosto zaslouženě spadli do baráže letošního turnaje.

Lotyšsko:
Právě tento pobaltský stát bude soupeřem Rakouska. Lotyši byli v hlavní části turnaje o něco lepší než jejich soupeř, ale žádný zázrak to také nebyl. Lotyšsko si připsalo bod po prohraném prodloužení proti Švýcarsku. Navíc své čtyři góly, které na turnaji dali, tak vstřelili v úvodních dvou zápasech. Skupinu dohráli proti Finsku a Slovensku se skóre 0:6, takže se budou muset střelecky probudit lotyšští forvardi, aby své barvy dovedli k záchraně.

Vzájemná bilance v zápasech:
Dle výsledků na letošním mistrovství světa je zcela logicky do mírné roli favorita pasováno Lotyšsko. Jenže pozor, v posledních pěti vzájemných zápasech vyhráli Rakušané hned čtyři klání. Pokud se Lotyši budou chtít zachránit, tak musí v následujících zápasech minimálně dvakrát svého neoblíbeného soupeře z posledních let porazit. První krok záchraně mohou udělat již v pondělí v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.