MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Česko - 29. prosince 2022   19:30

Švédsko
Švédsko
25:28' Wagner  • 26:58' Jansson (O. Pettersson) • 61:35' Jansson (Lekkerimäki, Östlund)
3:2
(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Česko
Česko
23:14' Jiříček  (Hauser, Měchura) • 54:08' Ticháček  (Šapovaliv, Jiříček)
Švédsko
Menniti (CAN), Schlittenhardt (USA) – Hautamaki (FIN), Klouček (CZE).
Scotiabank Centre, Halifax
9 140 diváků
Česko

Děkuji za pozornost a z východního pobřeží Kanady přeji hezký zbytek dne.
I jeden bod se v konečném účtování může ukázat jako nesmírně důležitý. V posledním utkání skupiny nastoupí česká reprezentace proti Německu, zatímco Švédové a Kanada se utkají spolu. Šance na vítězství ve skupině je stále velká.
Cenný bod, zároveň však velká škoda! Česko předvedlo i ve třetím vystoupení na turnaji skvělý výkon a utkání se Švédskem zaslouženě vyrovnalo a dotáhlo do prodloužení. V přidaném čase pak český tým měl šance na rychlé rozhodnutí, bohužel je však neproměnil a poslední slovo tak měl na druhé straně Jansson.

Střely na branku – 24:35.
61:35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Rozhodnutí nakonec přichází na druhé straně. Obránce LUDVIG JANSSON to udělal krásně, když se prosmýkl za záda protihráče, sám před Suchánkem si kotouč přehodil na bekhend a zvedl ho mimo dosah českého brankáře. Asistence: Jonathan Lekkerimäki, Noah Östlund.
60:49'
A další dobrá šance Jiříčka, tentokrát střílel z pravého kruhu. Carl Lindbom drží soupeře.
60:24'
David Jiříček parádně objel švédskou bránu, dorážet se ještě snažil Matyáš Šapovaliv! Gólman Lindbom s vypětím všech sil odmítl konec zápasu.
60:06'
Po úvodním vhazování patří kotouč Čechům.
60:01'
Je jasné, že si Češi z dnešního těžkého zápasu odnesou minimálně bod! Do třetí dvacetiminutovky vstupovali za stavu 1:2, výkonem ovšem dali jasně najevo, že s výsledkem chtějí něco udělat. Po spoustě těsných situací se v 55. minutě dočkali zaslouženého vyrovnání, prosadil se obránce Ticháček. Následuje prodloužení v už klasickém formátu tři na tři.

Střely na branku – 23:32.
60:00'
59:30'
Calle Odelius nahazoval od modré čáry, kam mu přihrál Sandin-Pelikka. Střela byla českými hráči sražená daleko mimo tři tyčky.
58:44'
Vypadá to, že závěr základní hrací doby už by se mohl nést ve spíše opatrnějším duchu. Češi teď zahráli na zakázané uvolnění, což znamená, že se hra stěhuje zpátky k Suchánkovi.
58:16'
Adam Měchura protečoval puk do útočného pásma, bojuje se o něj za bránou Lindboma.
57:34'
Calle Odelius nezvládl vystřelit od modré čáry a byla škoda pro Česko, že toho nedokázalo využít k rychlé protiakci. Následný postupný útok už však nesl ovoce, po zásahu Lindboma se bude vhazovat v útočné zóně.
56:47'
Hraje se znovu pět na pět, kvůli skončené přesilovce je ale momentum na straně Švédů, kteří dále pokračují v aktivitě směrem do ofenzivy.
56:14'
Svižnou střelu z kruhu vyslal Noah Östlund. Suchánek předvedl dobrý zákrok vyrážečkou, k dorážce už se hráči Tre kronor nedostali.
55:27'
Čechům se teď daří držet soupeře úplně mimo své obranné pásmo.
55:00'
Nebezpečný pokus Bystedta z levého kruhu dobře vyrazil Suchánek. Hra je po chvíli přerušena, vhazovat se bude před českou klecí.
54:34'
Ale pozor, stejně jako po prvním českém gólu jde národní tým rychle do oslabení... Dvě minuty za podrážení inkasoval Gabriel Szturc.
54:08'
Česko právě vstřelilo branku!
Naprosto zaslouženě je vyrovnáno! Češi rozjeli parádní ťukes v útočném pásmu, kotouč se po rychlé výměně vrátil zpět na hokejku JIŘÍHO TICHÁČKA, a ten tváří v tvář Lindbomovi zamířil přesně na bližší tyč. Asistence: Matyáš Šapovaliv, David Jiříček.
53:33'
Petr Hauser už svojí střelou překonal Lindboma, ze kterého puk vypadl. Švédští obránci ho ale dokázali odehrát ještě před tím, než se dostal za brankovou čáru! Tohle je pro Čechy obrovská škoda, od vyrovnání je dělily pouhé centimetry... Tři korunky stále vedou o gól.
52:43'
Z vřavy u mantinelu vydolovali puk švédští hráči, což se znovu líbí kanadským divákům na tribunách. O svém favoritovi v tomhle zápase mají jasno.
52:00'
Švédsku se nepodařilo rozehrát a rázem z toho byla zajímavá šance. Gabriel Szturc to vzal na sebe, jenže střelou na přední tyč vyprášil jen Lindbomovu lapačku.
Střely na branku – 19:27.
51:34'
Tre kronor se už dlouho drží na kotouči, Češi se v posledních desítkách sekund nemohou k ničemu dostat. Času nicméně stále zbývá relativně dost.
50:57'
Švédsko už svoji hru maximálně zjednodušuje. Axel Sandin-Pellikka vysokým obloučkem poslal puk do středního pásma.
50:03'
Milton Oscarson se asi díval na nedávno skončené fotbalové mistrovství. Poté, co přišel o hokejku, totiž alespoň bruslí nasměroval kotouč do útočné třetiny.
49:39'
Carl Lindbom schramstl do lapačky poskakující puk a hra je přerušena. Martin Ryšavý ještě nebezpečně spadl hlavou proti mantinelu, naštěstí je v pořádku.
49:00'
Po lehkém zaváhání v české rozehrávce měl puk Fabian Wagner, který ho bekhendem nabízel najíždějícímu parťákovi k brance. Přihrávka byla příliš dlouhá.
48:07'
Victor Sjöholm vysokým obloukem nahodil kotouč na zadní mantinel, kde se ho chopili čeští hráči. Ti mají ve třetí části výrazně navrch, jen se zatím nepodařilo vyrovnat.
47:51'
A další icing seveřanů...
47:10'
Petr Hauser vypálil hned po buly. Parádní dělovku chtěl Lindbom chytit do lapačky, nakonec puk pouze vyrážel. Pro Švédsko to ale dobře dopadlo, vyražený kotouč mířil mimo tři tyče.
47:07'
Zakázané uvolnění reprezentace tří korunek vrací hru před švédskou bránu.
46:38'
Tomáš Hamara už za svá záda téměř pustil protihráče, který byl jen sám na Suchánka. Puk na hraně faulu získal zpět, rozhodčí teď nepískají.
Střely na branku – 18:25.
46:16'
I další ošemetné situace už švédský čtyřlístek dokázal přečkat a hraje se znovu pět na pět. Následovala komerční přestávka, kanadští diváci se na tribunách dobře baví. Možná i kvůli porážce, kterou s českým týmem utrpěli domácí hráči, dnes výrazně více fandí Švédům.
45:46'
David Špaček vracel volný puk do brankoviště a pro Česko pak byla obrovská škoda, že Gabriel Szturc před prázdnou bránou promáchl!
45:16'
Česko už dlouho zůstává mimo útočné pásmo, soupeř dobře napadá rozehrávku.
44:48'
Tre kronor už se však osvobozují.
44:20'
Jiříčkova dělovka prolétla přes clonícího Marcela jen těsně mimo, Česko začíná přesilovku nadějně vyhlížejícím náporem.
44:07'
Česko si zahraje přesilovku! Victor Sjöholm je vyloučen za držení protihráčů, protesty ze švédské strany na tom už nic nezmění.
43:53'
Střela Szturce byla sražená vysoko do ochranné sítě. Následovala menší rozmíška za švédskou bránou, Jaroslav Chmelař rozdal svému oponentovi pár lehčích pohlavků. Vylučovat se nebude.
43:38'
Teď už to bylo ze švédské strany nebezpečnější, Suchánek nicméně puk v brankovišti včas schoval. Následuje buly po jeho levé ruce.
43:05'
Filip Bystedt zkusil puk odražený o zadní hrazení napálit z nulového úhlu na Suchánka. Český gólman byl na podobnou variantu připravený a zasáhl betonem.
42:20'
Dobrý tlak Česka, puky teď na Lindboma létaly ze všech směrů, bohužel pro národní tým však v drtivé většině případů nepřesně.
41:27'
Jakub Kos zpětnou přihrávkou z pravého křídla oslovil Martina Ryšavého, jemuž se sice vystřelit nepovedlo, ale puk z jeho hole i tak projel jen těsně mimo branku!
40:53'
David Špaček si udělal prostor na modré čáře a vyslal prudké nahození, které švédští hráči dokázali srazit daleko mimo svoji bránu.
40:17'
Brankář Suchánek měl málem další asistenci! Hned zkraje třetiny si totiž troufl na riskantní rozehrávku mezi protihráči. Puk si následně na obranné modré čáře převzal Kulich a výborně se prokličkoval až do střelecké pozice, Lindbom ovšem pokus z mezikruží chytil.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:27.
Také do druhé třetiny vstoupili čeští hokejisté dobře a zásluhou Jiříčka otevřeli skóre. Z vedení se ovšem neradovali dlouho, za necelé čtyři minuty už totiž byl kvůli trefám Wagnera a Janssona v popředí soupeř. Oba týmy si pak vytvořily další slušné příležitosti, další branka už nicméně zatím nepadla. Proti střele Odeliuse zachránila Čechy tyč. Sveřenci Radima Rulíka tedy mají dvacet minut na to, aby dotáhli těsné manko.

Střely na branku – 16:21.
40:00'
39:32'
Matouš Menšík chytře sklepával puk do druhé vlny na Jakuba Kosa, nicméně přihrávka byla trošku pomalejší, než čeští hráči potřebovali. Mezitím už totiž vjel do ofsajdu.
38:55'
Výborné střídaní Česka! Vidět byl zejména Jaroslav Chmelař, který nejprve nebezpečně dorážel z ostrého úhlu, obléhání švédské klece pak zakončil střelou zpoza kruhů. Carl Lindbom znovu ukázal své kvality.
38:13'
Milton Oscarson si nezištně najížděl před brankoviště, kam na něj také mířila zajímavá přihrávka. Česká defenziva ošemetně vyhlížející situaci ustála.
37:49'
Noah Östlund sebral puk ve skrumáži mezi kruhy a přihrál Calle Odeliusovi, který ze skvělé pozice orazítkoval tyčku! Teď měli Češi pro změnu velké štěstí.
37:17'
Matyáš Šapovaliv zavezl puk do pásma a střílel na lapačku Lindboma, kterému teď puk vypadl. Škoda pro Česko, že nikdo nebyl připraven k případné dorážce.
36:50'
David Jiříček obdržel kotouč na modrou čáru, odkud okamžitě pálil. Zdálo se, že mu střela nesedla úplně ideálně a Lindbom ji spolehlivě ztlumil ve výstroji.
36:17'
Stanislav Svozil zavezl puk do útočného pásma, kde nicméně neměl dostatečnou podporu a hra se přelévá na druhou stranu.
35:20'
Carl Lindbom teď zachránil Švédsko! David Jiříček křížem nabil Jakubu Brabencovi, dorážet se ještě z bezprostřední blízkosti snažil Jaroslav Chmelař. Švédský brankář všechny pokusy fantasticky pokryl.
34:55'
Noah Östlund nabral hodně vysokou rychlost, i tak ale neměl možnost zabránit odpískání icingu. Bude se vhazovat po pravé ruce švédského gólmana Lindboma.
34:42'
Kulich odvedl úžasnou práci v útočném pásmu. Filip Bystedt ho možná i trošku z přemíry snahy přidržel a švédská přesilovka je bleskově u konce.
34:27'
Puk hned z buly pomalu dojel do brankoviště, kde ho schoval Suchánek. Bude se vhazovat znovu.
Střely na branku – 13:14.
34:24'
Teď už Tomáš Hamara míří na trestnou lavici. Finální verdikt je nakonec držení protihráče. Češi před sebou mají hodně důležité oslabení, dvougólové manko už by se dohánělo složitě.
33:54'
Hamara zahákoval protihráče a rozhodčí ponechali Švédsku výhodu. Pokud ji seveřané nevyužijí, zahrají si alespoň další přesilovku.
32:38'
Adam Engström přímo před Chmelařem uklouzl a chvíli to vypadalo, že by český útočník mohl uhánět sám na branku. Nakonec chyběl krůček, Engström zachránil situaci.
Česku se na juniorské úrovni proti Švédsku dlouhodobě nedaří, prohrálo s ním na mistrovstvích dvanáctkrát v řadě. Poslední vítězství se datuje do roku 2002 – i tehdy se hrálo v Halifaxu a stejně tak byl českým asistentem trenéra Jiří Kalous. Uvidíme, zda se kruh uzavře a Češi nelichotivou bilanci proti Tre kronor zlomí.
32:21'
Zakázané uvolnění české reprezentace.
31:41'
Stanislav Svozil na modré čáře parádně zrychlil a překvapil švédskou čtveřici rychlým výjezdem až před bránu! Škoda pro Česko, že zakončení už nevyšlo.
31:03'
Jiří Kulich a Axel Sandin-Pellikka si vyměnili krosčeky, oba za to stráví dvě minuty mimo hru. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
31:03'
Za švédskou klecí se strhla menší strkanice a dvířka na trestnou lavici se už otevírají.
30:45'
Petr Hauser projel do útočného pásma a snažil se o střelu z levého kruhu. Bránící Axel Sandin-Pellikka ji zblokoval už v zárodku.
Střely na branku – 13:12.
30:03'
Matouš Menšík v polovině řádné hrací doby nahodil puk za švédskou klec. Od modré pak napřáhl David Jiříček, jehož pumelici pozorný Carl Lindbom vyrazil do rohu hřiště.
29:22'
Simon Robertsson protečovával nahozený puk do útočného pásma, nicméně prostor mezi mantinely mu byl malý. Kotouč vylétl do zaplněných tribun Scotiabank Centre.
28:56'
Švédská reprezentace pokračuje v aktivitě. Zpoza levého kruhu pálil Oskar Pettersson, který se pak ještě tlačil do brankoviště k dorážce. Kotouč proskákal nebezpečně blízko okolo tyče.
27:59'
Švédy první inkasovaný gól podle všeho probudil k větší aktivitě, protože teď jsou to pro změnu oni, kdo je všude dřív. Kvalitním forčekingem navíc českému týmu komplikují rozehrávku.
26:58'
Švédové otáčejí skóre. Oskar Pettersson přihrál na modrou čáru obránci LUDVIGU JANSSONOVI, jehož nahození zpoza clonících hráčů prolétlo pro Suchánka neřešitelně pod břevno! Asistence: Oskar Pettersson.
Střely na branku – 7:10.
26:48'
Tre kronor dobře otočili hru a Tomáš Suchánek musel být v pohotovosti! Přilétla na něj totiž štiplavá rána z levé strany. Český brankář předvedl povedený zákrok lapačkou a dal prostor komerční přestávce.
26:23'
Jaroslav Chmelař hledal za bránu najíždějícího Šalého, jenže nahrávku mu adresoval příliš dlouhou. K puku se tedy dostávají seveřené.
25:41'
Česko se inkasovaným gólem nechce nechat rozhodit. Jiříček po mantinelu okamžitě posílá kotouč do útočného pásma, kde se o něj bojuje za bránou tří korunek.
25:28'
Přesilovku Švédové ještě nevyužili, ale hned poté vyrovnávají. Jeden z českých obránců mizernou rozehrávkou od zadního mantinelu připravil střeleckou pozici FABIANU WAGNEROVI, který z mezikruží vymetl pavučiny pod horní tyčkou. Bez asistence.
24:34'
Stanislav Svozil výborně sáhl do přihrávky na Öhgrena, který už byl na kruhu napřažený a připravený pálit z první za přesouvajícího se Suchánka!
24:10'
Szturc si stáhl volný puk a vyhodil ho až na druhý konec ledové plochy.
23:14'
Hned po gólu jdou Češi do oslabení. Aleš Čech se připletl do rozmíšky po vstřelené brance a inkasuje dvě minuty za hrubost.
23:14'
Petr Hauser si parádně obhodil bránícího Odeliuse a rázem táhl přečíslení dvou na jednoho. Skvěle pak našel DAVIDA JIŘÍČKA, který znovu podpořil útok a zblízka otevřel skóre! Asistence: Petr Hauser, Adam Měchura.
22:34'
Zatím se hraje bez přerušení. Dopředu se vydali pro změnu zas Češi, Ryšavý uháněl po levém křídle, přihrávka před bránu pak postrádala potřebnou přesnost.
21:40'
Jakub Brabenec chyboval na útočné modré čáře a Švédsko mířilo do nebezpečného brejku. Noah Östlund chtěl přihrávat před bránu, do dráhy kotouče se výborně položil Svozil!
20:27'
Nepřesná rozehrávka Aleše Čecha se stala švédskou kořistí. Naštěstí pro český tým ale až ve středním pásmu, bezprostřední nebezpečí tak nehrozilo.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:30.
Češi v první třetině navázali na dosavadní výkony na turnaji, bylo však znát, že proti sobě mají defenzivně zatím nejjistějšího soupeře. Přesto si vytvořili minimálně dvě velké šance, při kterých nicméně brankář Lindbom ukázal, že na mistrovství není prozatím nepřekonaný náhodou. Švédové byli hlavně v úvodu hodně pasivní a na Suchánka za dvacet minut vypálil jen čtyři puky.

Střely na branku – 4:7.
20:00'
19:43'
Hokejisté Tre kronor si snažili proklestit cestu do útočného pásma, trošku divoké hemžení okolo modré čáry končí postavením mimo hru.
19:09'
Matyáš Šapovaliv ze středního pásma nahodil na švédskou bránu. Lindbom puk rozehrával, nechtěl hru zbytečně přerušovat. Jeho spoluhráči se znovu pokoušejí přemístit do ofenzivy.
18:49'
Minutu a jedenáct vteřin před koncem úvodní části hry se píská ofsajd Česka.
18:00'
Hamarovu sraženou střelu švédská obrana řešit nemusela. Seveřané se následně pokusili rychle otočit hru, ve středním pásmu však přišla konečná.
17:30'
Calle Odelius využil toho, že se Švédsko usadilo v útočném pásmu a nahazoval od modré lajny. Puk byl tečovaný, ale spíše ku prospěchu českého týmu. Skončil totiž v bezpečí na zadním hrazení.
17:14'
Kotouč byl vytečovaný na švédskou střídačku, následuje buly ve středním pásmu.
16:31'
Jakub Brabenec se chtěl prosmýknout okolo bránícího Sjöholma, ten si své povinnosti splnil na výbornou.
15:58'
Tomáš Hamara se od modré čáry elegantně prokličkoval až ke střele z kraje levého kruhu. Carl Lindbom musel znovu do akce, tentokrát vytasil lapačku.
15:41'
Aleš Čech dostal na modré čáře nahrávku ze strany a bez přípravy střílel. Před bránou už tradičně odváděl výbornou práci Měchura, přes kterého toho brankář moc neviděl. Je ale znát, že dosavadní Lindbomova neprůstřelnost není náhoda.
15:19'
Martin Ryšavý parádně dohrál rozehrávajícího Oscarssona, který ve zmatku rozehrál jen na icing. Český útočník za to od kanadských diváků na tribunách sklidil uznalý aplaus.
14:35'
Szturc nahazoval ještě před červenou čarou. Rozhodčí dal signalizací najevo, že viděl drobnou teč a zakázané uvolnění se pískat nebude.
Střely na branku – 4:5.
14:11'
Gabriel Szturc si v prostoru mezi kruhy a modrou čarou počkal na přihrávku a tvrdě vystřelil z první. Bohužel pro Čechy mířila rána přímo do břicha připraveného brankáře Lindboma, po jehož zákroku následuje komerční přestávka.
13:56'
Hrálo se dlouho bez přerušení, jenže pak Axelu Sandinovi-Pellikkovi vůbec nevyšla rozehrávka a píská se švédský icing.
13:19'
Matyáš Šapovaliv adresoval Aleši Čechovi přihrávku do protipohybu, český tým se tedy aktuálně sám vyhnal z útočného pásma. Hra se v posledních minutách vyrovnala, Švédové už nejsou tak pasivní.
12:30'
Seveřané to zkusili delší rozehrávkou, kterou si převzal Filip Bystedt. Další postup tří korunek už každopádně zhatila nevynucená chyba.
12:00'
Jakub Kos projel s kotoučem do ofenzivní třetiny a zkusil to sám. Střela po ledě z pravého křídla Lindbom nikterak neohrozila.
11:32'
David Moravec si dobře všiml provozu před švédskou klecí a od modré čáry poslal pozdrav, který musel Lindbom pracně vyhlížet mezi těly clonících hráčů. Poradil si ale výborně.
11:12'
Nepřesná rozehrávka českého týmu končí na zakázaném uvolnění.
10:41'
Hezké akce elitní české formace. Šapovaliv zpětnou přihrávkou mezi kruhy hledal Kulicha, jemuž v dobré pozici sjel puk z hole.
10:12'
Tre kronor uspěli na buly v útočném pásmu a od obránce na modré čáře okamžitě přiletělo nahození, které hladce přistálo v připravené Suchánkově lapačce.
10:06'
Isak Rosén vlétl do tentokrát trošku otevřenější české obrany a Tomáš Suchánek musel řešit první složitou situaci. Akci totiž zakončoval Noah Östlund, který si najel až před bránu. Český gólman těžkou zkoušku obstál a udržel skóre beze změny!
09:10'
Ludvig Jansson chyboval v rozehrávce a pak s ním ještě za brankou trošku zacvičil Marcel Marcel. Pro Švédy nakonec krušné chvilky dobře dopadly, hra se přesouvá do neutrální zóny.
08:46'
Jakub Kos schytal tvrdý náraz u mantinelu, ale rychle se zvedl a pokračoval ve hře. I díky tomu mohl střílet Ryšavý, jehož pokus prolétl mimo tři tyče.
Střely na branku – 2:3.
07:58'
Stanislav Svozil je při chuti a dnes už podruhé vytvořil velkou šanci přihrávkou zezadu do předbrankového prostoru! Jakub Brabenec si puk ještě zpracovával a ve skvělé pozici nakonec nezvládl vystřelit tak, aby mohl Lindboma překonat.
07:30'
Čeští obránci si dobře vyměnili kotouč na modré čáře, načež zpoza levého kruhu pálil Gabriel Szturc. Rána zamířila na zadní plexisklo.
06:43'
Eduard Šalé si dobře najížděl do volného prostoru podél levého mantinelu. Škoda pro Česko, že dlouhou přihrávku těsně nedokázal zpracovat.
06:16'
Calle Odelius se snažil protlačit přes útočnou modrou čáru, česká obrana ho daleko nepustila.
05:27'
Prudká Menšíkova přihrávka připravila český tým o pobyt v útočné třetině. Červenobílí neklesají na mysli a rychle se tlačí zpět dopředu.
04:40'
Jaroslav Chmelař trošku zatopil Švédům před brankou. Seveřané puk nedokázali pořádně odehrát a obléhání zakončil nepříjemnou střelou od modré lajny Svozil. Lindbom kotouč podle všeho viděl na poslední chvíli, možná to bylo i s lehkou tečí. Skóre se však nemění.
03:45'
Švédsko poprvé v zápase udrželo puk déle na svých hokejkách a protlačilo se do útočného pásma, kde si Suchánek připsal první zákrok proti střele Oskara Petterssona.
03:08'
Švédsko je nástupem soupeře opařené a jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
02:47'
A Češi už si připravili první obrovskou šanci! Po průjezdu Marcela si puk vzal Svozil, zatáhl ho k zadnímu mantinelu a oslovil před bránou připraveného Adama Měchuru, jehož ránu bez přípravy skvěle chytil Carl Lindbom.
01:54'
Zatím se hraje výhradně ve švédském obranném pásmu, český tým se svého soupeře ze začátku rozhodně nezalekl. Bude se znovu vhazovat po levé ruce gólmana Lindboma.
01:29'
Česko vstoupilo do utkání aktivně. Gabriel Szturc zkoušel štěstí po rychlé otočce, bránící hráč jeho dobře myšlenou střelu srazil mimo prostor brány.
00:47'
Matyáš Šapovaliv nachytal Švédy v nedbalkách u jejich vlastní střídačky a vydal se vpřed. Proti přesile se mu nakonec vystřelit nepodařilo.
00:18'
Matyáš Šapovaliv posunul puk od mantinelu na modrou čáru, kde se s tím David Jiříček nepáral a okamžitě poslal kotouč na bránu. Lindbom střelu vyrazil vysoko do ochranné sítě.
00:01'
Utkání Švédska s Českem je papírově určitě nejatraktivnějším zápasem skupiny A z těch, ve kterých nefiguruje domácí Kanada. Tomu odpovídá i zájem diváků, duel by měla sledovat téměř vyprodaná aréna. Hlavním tahákem dne je pro kanadské fanoušky ovšem samozřejmě až večerní zápas, v němž domácí reprezentace vyzve Rakousko.
Hráči obou mužstev se už rozbruslují. Jako domácí jsou dnes vedení Švédové, kteří si vybrali modrou sadu dresů. Česká reprezentace se představí v bílé barvě.
Kuriózní zajímavostí je, že dnes uvidíme souboj dvou brankářů, kteří zatím na turnaji mají více bodů, než inkasovaných gólů. Carl Lindbom na mistrovství doposud neinkasoval, k demolici Rakušanů navíc pomohl jednou asistencí. Tomáš Suchánek má na kontě asistence už tři, což je nový rekord juniorských šampionátů! V prvních dvou duelech přitom lovil puk ze sítě jen dvakrát.
Český trenérský štáb se řídí heslem, že vítězná sestava se (téměř) nemění. Jedinou novinku registrujeme na pozici třináctého útočníka, kde bude připravený Robin Sapoušek, jehož trenéři dopsali na aktivní soupisku.

Švédsko: Lindbom (Blomquist) – Engström, Sjöholm (A), Odelius, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Norén – Carlsson, Bystedt, Rosén – Öhgren (A), Östlund, Lysell – Stjernborg (C), Wagner, Lekkerimäki – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Strömgren.

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Šalé – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Sapoušek.

Rozhodčí: Menniti (CAN), Schlittenhardt (USA) – Hautamaki (FIN), Klouček (CZE).
ČESKO

Svěřenci Radima Rulíka hned na úvod mistrovství šokovali domácí Kanadu 5:2, o 24 hodin později pak přehráli Rakousko jasně 9:0. Zaznamenali tedy nejlepší vstup do turnaje od roku 2001 a jako vůbec první tým si zajistili postup ze základní skupiny. Teď si Češi budou snažit připravit co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Pokud porazí i Švédsko, budou dokonce sahat po udržení prvního místa! Nejproduktivnějším hráčem českého výběru je netradičně obránce – s bilancí 1+4 Stanislav Svozil.
ŠVÉDSKO

Reprezentanti tří korunek na velkých hokejových akcích už tradičně patří mezi spolufavority a v Halifaxu chtějí minimálně navázat na srpnový bronz. A do turnaje vykročili ve velkém stylu – chvílemi až nebohé Rakousko deklasovali 11:0, Německo pak přetlačili o poznání těsněji 1:0. Proti německé reprezentaci navíc Švédsko ukázalo, že ačkoliv zde zatím neinkasovalo, směrem dozadu zdaleka není bezchybné. Nejproduktivnějším hráčem týmu je po dvou vystoupeních s bilancí 2+2 útočník Linköpingu Filip Bystedt.
Zdravím všechny fanoušky nejlepšího mládežnického hokeje! Česká dvacítka zažívá nejlepší vstup do mistrovství světa od roku 2001. Teď ji bude čekat nesmírně náročná zkouška – Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.