Ode mne je to pro dnešek, a tak vám přeji příjemný zbytek dnešního večera přímo z kolínské LANXESS areny. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Utkání je u konce! Ruská sborná zatím letos působí jako parní válec, který drtí jednoho soupeře za druhým. Dnes to odneslo Lotyšsko, které však už před zápasem více soustředilo na zítřejší klíčový duel s Německem. Ve třetí třetině už se trefil pouze Anton Bělov, jenž se prosadil přesnou ranou při přesilovce.

Rusové se tak opět vyhoupli do čela skupiny A a zítra si to od 16:15 rozdají s USA o výhru ve skupině. Podobný souboj o všechno čeká i již zmíněné Lotyše, kteří si to od 20:15 rozdají od poslední volné postupové místo před vyprodaným publikem s domácím Německem.
Hráči zápasu

Anton Bělov (Rusko) – Arturs Kulda (Lotyšsko)
59:52
Úplně poslední šanci duelu měl na levé straně Kuzněcov, ale mezírku mezi betony soupeřova brankáře prudkou ranou nenašel.
59:38
O to jej mohl připravit už asi jedině Kaspars Daugavinš, jenž vystřelil z pravé strany z otočky, jeho padáček se však snesl přesně do rukavice připraveného brankáře sborné.
59:03
Rusové už nyní hrají i pro Ilju Sorokina, který by si při svém premiérovém startu na letošním MS připsal čisté konto.
58:27
Mezitím, co se rozběhly poslední dvě minuty třetí třetiny, se ke střele po přihrávce klubového kolegy Naměstnikova dostal v mezikruží, ale jeho rána byla zablokována.
57:50
Rihards Bukarts si dobře vybruslil na pravý kruh, ale kotouč mu a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
57:16
Ruští fanošci na ochozech už zpívají oslavné písně, jejich oblíbenci míří za šestou výhrou na turnaji a navíc za třetím zápasem bez inkasování.
56:52
Rusové jsou již kompletní a chtěli rychel vyrazit dopředu, přičemž jejich postup zastavil ofsajd.
56:35
Rihards Bukarts stál na konci kombinace Lotyšska na jeden dotek na levém kruhu, jeho střela tahem se ale mezi tyče branky Ruska nevešla.
56:05
Ilja Sorokin muel být ve střehu, když byl kotouč po nahození od modré čáry dvakrát tečován, ale ruský muž s maskou nakonec napodruhé neposedný puk zkrotil.
55:37
Rusové navíc poté další tlak přestáli a s vypětím sil i trochou štěstí dokázali kotouč vyhodit do středního pásma.
55:10
V první půlminutě přesilovky nabízel Indrašis kotouč z pravé strany nebezpečně na teč před branku, ale nikdo v bílém se k němu nedostal.
54:38
Přesilovku si zkusí také Lotyšsko. Vyloučen je ruský obránce Arťom Zub, který si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.
54:25
Další tlak Rusů v útoku vyvrcholil střelou Ničuškina, ale bývalý útočník Dallasu Stas mířil jen do připraveného Kalninše.
53:47
V lotyšské brance pokračuje i nadále gólman Janis Kalninš, proč však došlo ke změně v lotyšském brankovišti, zůstává stále záhadou.
53:17
Rusko právě vstřelilo branku!
Sborná ještě jednou rozjásala své fanoušky, a to po parádní přesilovkové akci! Šipačov za brankou posunul kotouč Gusevovi, jenž nabil puk na levý kruh najetému ANTONU BĚLOVOVI a ruský kapitán nekompromisní ranou z první příklepem propálil lotyšské brankáře a kotouč poslal do šibenice – 5:0! Asistence: Nikita Gusev, Vadim Šipačov.
52:57
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Ivars Punnenovs, přichází Janis Kalninš.
52:57
Uvis Balinskis sekl svého soupeře v obranném pásmu a je prvním vyloučeným hráčem ve třetí části. Lotyšský obránce si odpyká dvouminutový trest.
52:42
Panarin se vydal se spoluhráči do přečíslení a právě útočník Chicaga dostal nabito na levý kruh, ale místo toho, aby ohrozil branku, zlomil svou hůl.
52:01
Nakonec se dostal k puku a vzápětí také střele, ale Sorokin dnes předvádí spolehlivý výkon a puk levým betonem odrazil do rohu hřiště.
51:32
Pobaltský celek nyní vysunul svůj presink hodně vysoko a zatápí Rusům při lehké rozehrávce.
50:59
Lotyši poté vyhodili a se štěstím se dostali do pásma. Oskars Cibulskis hledal spoluhráčem za brankou, ale s prudkým pasem nepochodil.
50:28
Šipačov z otočky naslepo nabízel kotouč na teč na brankoviště, kde se zjevil Dadonov, ale jeho spoluhráč puk netrefil.
50:00
Polovina třetí třetiny je za námi, Rusové se opět ženou dopředu a chtějí své diváky potěšit ještě alespoň jednou brankou.
49:34
Lotyši se po delší odmlce vydali směrem vpřed, a to po pravé straně, ale ze své akce nevytěžili vůbec nic, protože jim byl odpískán ofsajd.
48:51
Dnešní utkání sleduje 16 439 převážně ruských diváků!
48:51
O chvíli později navíc lotyšský brankář musel zasahovat znovu, ale už se nejednalo o tak vážnou situaci a kotouč přikryl po svou lapačkou.
48:19
Panarin skvěle objel branku a lehkou bekhendovou žabičkou našel volného Naměstnikova, proti jehož dorážce vytáhl Ivars Punnenovs další povedený zákrok!
47:48
Šipačov ve středním pásmu rozehrál na Dadonova, ale ten pouze nastřelil puk za branku a celá druhá pětka Rusů odjíždí střídat.
47:17
A ihned poté následuje přestávka věnována komerčním účelům.
47:16
Andronov projel zprava doleva středním pásmem a po cestě si odstavil dva soupeře, ale byl příliš pomalý a jeho spoluhráči mezitím pronikli do pásma a kvůli tomu je pískán ofsajd.
46:39
Valerij Ničuškin se v pásmu vymotal od pravého mantinelu a vypálil z mezikruží, leč jeho pokus zaduněl jen o zadní plexisklo.
46:04
Nyní ožívají také diváci, kteří ženou sbornou za další gólem, ale jejich oblíbenci v těchto chvílích pouze kombinují za brankou.
45:31
Sorokin navíc po prohraném vhazování svého celku musel být ve střehu, ale na ránu od modré čáry si počíhal a ukryl ji v rukavici.
45:13
Šipačov ihned po buly a přihrávce z obranného pásma nezachytil dlouhou přihrávku, a tak kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
44:51
Kotouč poté skončil na střídačce sborné a vhazovat se bude ve střední třetině.
44:23
Bělov skvěle vlétl po pravé straně do pásma a strhl na sebe celou hru a přihrávkou pod sebe našel mezi kruhy nehlídaného Tělegina, tomu však střela z první nesedla.
43:50
Lotyši poté svého soupeře k žádné další střele nepustili, navíc sami projeli do pásma, kde podrželi kotouč a ušetřili cenné vteřinky navíc.
43:05
Jevgenij Kuzněcova se jako vítr prohnal po pravé straně až před branku, ale byl dobře tísněn a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
42:28
Netrvalo to ale dlouho a málem ji našli poté, co Panarin našel z levého křídla před brankou úplně volného Naměstnikova, ale ten trefil jen beton gólmana Lotyšska!
41:59
Rusové jsou znovu v pásmu a velmi aktivně kombinují, recept na obranu Lotyšska zatím ve třetí části ale hledají marně.
41:10
Sotnieks se v útočné třetina protáhl po levém křídle ke střele,, ale ani on nezamířil přesně na branku soupeře.
40:43
S první útočnou akcí přispěchali také Rusové, ale ke střele se nedostali.
40:10
Lotyši se ihned po buly vydali dopředu a ke střele se dostal na levé straně Oskars Cibulskis, ovšem branku Ruska minul.
40:01
Druhá třetina je za námi a Rusové vstřelil opět dvě branky! Náskok 3:0 dal sborné po přihrávce Panarina střelou do šibenice Vladislav Naměstnikov a další trefu přidal minutu před druhou sirénou parádní ranou z voleje do víka Nikita Kučerov. Sborná si ve druhé třetině přidala dvě krásné branky a vede 4:0. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 21:49.
40:00
39:56
Nakonec si to před branku aktivně namířil Vladislav Naměstnikov, ale z úhlu bekhendem přestřelil branku.
39:27
Rusové však stále a pořád nemají dost a znovu svého soupeře mačkají v jeho obranném pásmu.
39:01
Rusy však předchozí šance nemusí mrzet, nyní už vedou o čtyři branky! Artěmij Panarin ukázal znovu kousek své geniality, když na sebe natáhl soupeře a poté v pravý čas našel v mezikruží volného NIKITU KUČEROVA, jenž z první nekompromisní bombou vymetl levou šibenice. Ivars Punnenovs se za ránou pouze ohlédl a ani nezkoušel zakročit – 3:0! Asistence: Artěmij Panarin, Anton Bělov.
38:45
V dalším přečíslení našel Kučerov žabičkou Naměstnikova, který zkusil bekhendovou kličku, ale nedotáhl ji do zdárného konce!
38:27
A zasahovat musel na druhé straně opět Ilja Sorokin, ale s nevýraznou střelou si poradil a ukryl ji v rukavici.
37:55
Rusové jsou kompletní a navrativší se Provorov ihned zahrozil, ale Ivars Punnenovs jeho ránu k tyči vykopl betonem.
37:25
Rusové navíc přestáli i další nápor soupeře a poté dokázali kotouč vyhodit alespoň do středního pásma.
36:52
V pokračování přesilovky to zkusil od modré prudkou třelou Galvins, Sorokin toho příliš neviděl, ale puk na poslední chvíli vyrazil levým ramenem.
36:18
První část přesilovky zakončil střelou z pravého kruhu Miks Indrašis, ale jeho střela těsně nad ledem branku minula a kotouč navíc vyletěl z pásma.
35:55
Ale nakonec si vybojovali přesilovku. Vyloučen je ruský obránce Ivan Provorov, a to na dvě minuty ze sekání.
35:38
Do útoku se ale vydali také Lotyši a Rusům v pásmu lehce zatopili, ale chybělo jim to hlavní – střela na branku Sorokina.
35:08
Rusové mají stále ten samý a jistý tlak, v posledních minutách však celé akce příliš přehrávají místo toho, aby volili jednodušší zakončení.
34:32
Tělegin se jako vítr po vyhraném buly vydal do útoku, na pravé straně zasekl a našel z druhé vlny rozjetého Plonitkova, který se zbavil soupeře a vypálil z mezikruží, ovšem už předtím byla hra přerušena, neboť bylo Andronovovi odpískano postavení v brankovišti.
34:15
Nadešel čas na druhou komerční přestávku v prostřední části.
34:15
Na opačné straně se připomněl opět také Ilja Sorokin, ten nejprve vyrazil puk a poté si poradils dorážkou Bukartse z pravé strany.
33:37
Neskutečná šance Rusů! Gusev ujel po levé straně, ale neukvapil se a dal kotouč ještě doprava na úolně volného Šipašova, který celou akci vyšperkoval pasem před úplně prázdnou branku na Dadonova, jenž však nepochopitelně v plné jízdě před úplně prázdnou svatyní selhal a minul!
33:02
Kaspars Daugavinš vypálil po vítězném buly skrytou ránu z pravé strany, ale kotouč si cestu do branky nenašel.
32:45
Po buly už však zvládli kotouč odehrát do střední třetiny a podobný přestupek se stal také Rusům, kteří si nerozuměli při rozehrávce a kotouč poslali jen na zakázané uvolnění.
32:27
Lotyši nakonec velký tlak řešili jen vyhozením z nouze a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
31:55
Rusové mají utkání jasně ve svých rukou a na kotouči jsou stále nesmírně silní. Z ostrého úhlu to zkoušel také Panarin, ale branku netrefil.
31:20
Netrvalo to však dlouho a kotouč se po sražené střele od modré čáry dostal do mezikruží k Naměstnikovovi, ale jeho pokus mířil vedle branky.
30:50
Rusové jsou znovu na kotouči v pásmu a motají soupeře, Lotyši však zatím žádnou vážnější šanci řešit nemuseli.
30:13
Celou situaci však zbytečně rychle uspěchal a při přechodu modré čáry mu byl odpískán ofsajd.
29:43
Sborná poté znovu velmi rychle vyrazila dopředu v hojném počtu, ale Gavrikov nezpracoval na modré kotouč a dopředu také vyráží opět pobaltský celek.
29:05
Šanci měli také Lotyši! Oskars Cibulskis zůstal zcela volný u pravé tyče, kam dostal přesný pas, ale Sorokin proti jeho protisměrné ráně vytáhl skvělý zákrok pravým betonem!
28:30
Rusové místy předvádějí exibiční kousky. Vladimir Tkačjov si nyní narazil dvakrát se spoluhráčem, ale z mezikruží netrefil kotouč z první podle představ.
27:51
Tutovka Rusů! Z ničeho nic se v přečíslení 2 na 1 octl naleva Panarin, který před prázdnou branku naservíroval kotouč Šipačovovi, ale ten z voleje netrefil puk ideálně!
27:15
Naměstnikov dostal dlouhý pas dopředu, přenechal na modré kotouč Kučerovi, který hledal křižně Panarina, ale tomu podjely brusle.
26:54
Nyní je na řadě komerční přestávka.
26:54
Ronalds Keninš vystihl nepřesnou rozehrávku Rusů v jejich pásmu a vydal se do útoku, vypálil prudce z pravého křídla, ale Sorokin proti jeho ráně efektně a efektivně zároveň nastavil svou rukavici.
26:21
Ničuškin poté zkoušel střílet z pravého křídla, ale rána příklepem mu vůbec nesedla. Rusové míří ven z pásma.
25:44
Rusové otočili znovu velmi rychle a na brankovišti se k odraženému kotouči tlačil Barabanov, nicméně proti přesile neuspěl.
25:16
Ovace fanoušků nyní sklidil brankář Ilja Sorokin, který pohotově máchl lapačkou proti rán Balinskise a ukryl kotouč v rukavici.
24:38
Lotyši poprvé zahrozili. Miks Indrašis hledal v přečíslení 2 na 1 Ri. Bukartse, ale pas na něj byl na poslední chvíli zablokován.
24:08
Celou akci přerušil až brankář Ivars Punnenovs, jenž nahození z levé strany pohotově pokryl a schoval puk ve své rukavici.
23:31
Rusové zatím Lotyše v průběhu druhé třetiny vůbec nepustili do pásma a znovu svého soupeře motají s kotoučem na holi v obranné třetině.
22:58
Následně navíc hokejisté v červeném pospíchali do pásma až příliš vehementně a zastavil je v rozletu ofsajd.
22:20
Ruský kolotoč v útočné třetiny pokračoval téměř minutu, ale sborná se nakonec po nepřesné přihrávce vyhnala z pásma sama.
21:38
Ivars Punnenovs se nyní dvakrát v krátkém sledu blýskl pohotovým zákrokem, když nejprve vyrazil ránu z mezikruží a pak také zasáhl proti dorážejícímu Plotnikovovi!
20:57
Rusové využívají klasickou přesilovku 5 na 4 po akci jako z hokejové učebnice! Kučerov skvělým dlouhým pasem rozjel kupředu Panarina, jenž v přečíslení parádní žabičkou našel VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA a ten pohotovou střelou zápěstím do šibenice překonal brankáře Lotyšska potřetí – 3:0! Asistence: Artěmij Panarin, Nikita Kučerov.
20:31
Nakonec to byl Panarin, kdo dostal skvěle nabito na levý kruh, z první se opřel do střely z voleje, ale brankář Ivars Punnenovs jej fantasticky vychytal!
20:06
Rusové vyhráli buly a přechodem do útoku zahajují svou zkrácenou přesilovku 4 na 3.
20:01
Střely na branku – 15:5
První třetina je za námi a Rusové podle papírových předpokladů míří za vítězstvím. Do vedení svěřence Olega Znaroka poslal střelou od modré čáry Bogdan Kiselevič a náskok sborné znásobil v konci třetiny pohotově a aktivně dorážející Ivan Tělegin. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 21:03.
20:00
19:56
A Rusové si zahrají přesilovku 4 na 3. Vyloučen je Oskars Cibulskis, který zahákoval na levé straně unikajícího soupeře, a odsedí si dvě minuty právě za hákování.
19:40
Rusové se ženou dopředu a rádi by do konce první periody ze své velké aktivity vytěžili ještě alespoň jednu trefu.
19:11
Dadonov se při hře 4 na 4 vydal po pravém křídle na zteč, ale jeho střela přes obránce byla sražena do rohu hřiště.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině!
18:41
Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Andronov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Gunars Skvorcovs – 2 min., hrubost).
18:41
18:41
Gól platí a Rusové vedou již dvě branky! Po pravém křídle ujel do brejku Plonitkov, který prudce vypálil a brankář Lotyšů si vůbec nebyl jist zákrokem! Kotouč mu nakonec vypadl a IVAN TĚLEGIN jej pohotově bekhendem doklepl za brankovou čáru – 2:0! Asistence: Sergej Plotnikov.
18:41
Co se však sluší a patří dodat je fakt, že Lotyši se ihned po inkasování pustili s Rusy do křížku a sborná se tak místo oslav věnovala pěstním soubojům. Na hřišti se vytvořilo typicky pět zápasících dvojiček a rozhodčí jistojistě bude vylučovat!
18:41
Rusové vstřelili po dalším obrovském závaru další branku! O tom, zdali bude platit, však rozhodne videorozhodčí!
18:11
Rusové mají dnes v hledišti enormní podporu. Ta nyní mohla sledovat akci Andronova, ale ten nemířil z pravého křídla přesně.
17:44
Neskutečný závar před brankou Lotyšska! Po akci na pravém křídle v podání Ničuškina, dorážel jak Kuzněcov, tak právě Ničuškin, ale žádný z nich kotouč do sítě nedostal! Poté se strhla ještě menší strkanice, ale vše obešlo bez trestu!
17:10
Další možnost mohl mít z dorážky Barabanov, ale nemířil přesně a Lotyši znovu s vypětím sil kotouč vyhodili do střední třetiny.
16:37
Bělov se dostal na modré ke střele a svou pumelicí pořádně protáhl Ivarse Punnenovse, ale ten nakonec dobře zasáhl.
15:54
Oba celky jsou kompletní.
15:27
Oba celky nyní bojují o kotouč ve střední třetině a nechtějí si darovat ani metr volného prostoru.
14:58
Další možnost měla sborná poté, co Plotnikov našel ve třetině rozjetého spoluhráče z útoku, ten se dostal až před branku, ale tam nepochopitelně místo střely ještě přihrával zpět na pravý kruh.
14:25
Úvod hry 4 na 4 patřil Rusům. Brankář Lotyšů neudržel Orlovovu střelu a k dorážce se tlačil Andronov, ale nemířil bekhendem přesně.
13:54
Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Vladislav Naměstnikov (Rusko) a Teodors Blugers (Lotyšsko) se vzájemně osekávali ve střední třetina a oba si odpočinou dvě minuty na trestné lavici.
13:54
13:30
Ale nic ze své akce nevytěžili, další unavená pětka soupeře kotouč jednoduše po mantinelu vyhodila.
13:12
Ruští fanoušci, kterých je dnes v kolínské hale opět požehnaně, ženou své oblíbence za další trefou. Rusové jsou zatím usazeni v pásmu.
12:45
Rusové se ihned po buly vydali dopředu a málem měli další tutovku, když Ničuškin jako tank projel až před branku, ale už předtím byl ruskému forvardovi odpískán ofsajd.
12:10
Rusové jdou zaslouženě do vedení! Ihned po vyhraném buly Naměstnikova a přihrávce od Panarina se ke kotouči dostal BOGDAN KISELEVIČ, který kotouč nahodil prudce na branku a brankáři Lotyšska puk propadl na lapačkou do sítě. Ivars Punnenovs rozhodně nemůže mít po celé situacin čisté svědomí – 1:0! Asistence:
12:04
Navíc je poté při přechodu modré čáry zastavil hvizd čárového rozhodčí, který odpískal ofsajd. Následuje další komerční pauza.
11:42
Lotyši se navíc zvládli usadit v pásmu, ale nic kloudného ze své akce nevytěžili a po nepřesné přihrávce o puk přišli.
11:16
Lotyši opět velmi jednoduše vyhodili do střední třetiny, a vyčerpaná pětka celku z Pobaltí odjíždí střídat.
10:45
Po dalším tlaku svěřenců Olega Znaroka musel Ivars Punnenovs zasahovat proti tečované ráně Zuba, ale střelu ruského beka vykopl opět pohotově betonem.
10:00
Guntis Galvinš zůstla úplně sám na modré čáře a popojel si na vrcholky kruhů, kam dostal přihrávku, ale Sorokin jeho pokus zastavil pravým betonem.
09:33
Další akci Rusů, kteří se teď stěží prokousávali do pásma zastavil ve střední třetině Razgals, kotouč poté skončil na střídačce Rusů.
08:50
Na druhé straně se dostal ke střele po přenechání puku od spoluhráče Ronalds Keninš, Sorokin své betony sklepl včas.
08:19
Dmitrij Orlov si rychle narazil se spoluhráčem na středu modré čáry, poté z první vypálil skrytou ránu, ale Ivars Punnenovs jeho ránu se štěstím vyrazil pravým betonem!
07:58
Následuje první komerční brejk duelu.
07:56
Nakonec je hra přerušena, poté co novic v sestavě Rusů Dmitrij Orlov pálil od modré čáry zápěstím, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
07:22
Plotnikov projel po pravém křídle a snažil se bekhendem do druhé vlny najít najetého Tělegina, pas byl však nepřesný.
06:47
Lotyši po delší době dokázali vyvézt kotouč a také vystřídat, Rusové však do jejich pásma spěchají s dalším rychlým útokem.
06:02
Naměstnikov poté vybojoval kotouč, ale v rohu hřiště se neprosadil. V akci pokračoval Panarin, který hledal křižně Kučerova, ale trefil jen brusli bránícího hráče.
05:32
Vzápětí se do rány na modré čáře opřel z první Zub, ale zamířil příklepem kousek vedle branky soupeře.
05:12
Rusové začínají utkání neskutečně aktivně, Lotyši jsou zatím pod velkým tlakem.
04:31
Tutovka Rusů! Na útočné modré čáře zůstal zapomenutý Nikita Gusev, který dostal krásnou přihrávku a šel sám na branku. Zvolil blafák do bekhendu, ale kotouč brankáři Lotyšska mezi nohama prošel těsně vedle levé tyče!
04:01
Sborná začala hodně aktivně, další možnost měl po samostné akci na pravém křídle Tělegin, ale brankář Lotyšska jeho ránu udržel ve svém náručí.
03:30
Plotnikov se dostal ke kotouči za brankou a zkusil brankáře soupeře překvapit lišáckým řešením, ale puk o něj neodrazil.
02:55
V další akcin pálil Antipin jen do jednoho z hráčů Lotyšska, kotouč byl sražen do ochranné sítě a následuje vhazování po levici Ivarse Punnenovse.
02:25
Další možnost otevřít skóre duelu měl Valerij Ničuškin, který dostal pas zpoza branky do druhé vlny, ale byl příliš z úhlu, a tak trefil jen oblouk branky.
01:45
Až vzápětí musel Punnenovs poprvé zasahovat, ale skákavý puk po střele z pravé strany dobře odrazil svou vyrážečkou.
01:02
Sborná okamžitě vyráží znovu do útoku a je usazena na kotouči v rohu hřiště, Lotyši však zatím nemuseli řešit vážnější situaci.
00:30
Tělegin v pásmu neuspěl a k první střele se dostal Ro. Bukarts, ale Sorokin jeho ránu odrazil do rohu hřiště.
00:05
Rusové ovládli první buly dnešního klání a vydávají se do útočného pásma po pravé straně.
00:01
Sborná, která je dnes podle zápisu vedena jako domácí, vyrukuje do utkání v červených dresech, Lotyši se představí v bílém.
To Lotyši do dnešního zápasu nenominovali vůbec brankáře Merzlinskise, kterého jistojistě šetří na zítřejší klíčové utkání proti Německu. V brance se poprvé na turnaji představí svého času trojka Punnevons, v útoku dal Hartley navíc volno i Andrisi Džerinšovi.
Rusové dnes poprvé na turnaji nastoupí v brance s Iljou Sorokinem. Změny naznaly také útočné formace. Do útoku se vrací Artěmij Panarin a trenér Znaroka nasadí poprvé na MS také nové posily z Washingtonu – obránce Dmitrike Orlova a útočníka Jevgenije Kuzněcova.

Rusko: I. Sorokin (Vasilevskij) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Naměstnikov – Barabanov, Ničuškin, Kuzněcov – Tkačjov.
Trenér: Oleg Znarok.

Lotyšsko: Punnenovs (Kalninš) – Sotnieks (A), A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis, Jaks – Daugavinš (C), Blugers, Roberts Bukarts – Rihards Bukarts, Indrašis, Bičevskis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Razgals, Pavlovs, Meija.
Trenér: Robert Hartley.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Antonín Jeřábek (CZE) – Rene Jensen (DEN), Miroslav Lhotský (CZE).
Na to, jak jistojistě zajímavé utkání dopadne, si budeme muset počkat do pondělních dvaceti hodin a patnácti minut.
Zápasy Ruska

Rusko – Švédsko 2:1 sn
Rusko – Itálie 10:1
Rusko – Německo 6:3
Rusko – Dánsko 3:0
Rusko – Slovensko 6:0

Rusové prozatím kráčí turnajem bez jediné porážky. Vysoké výhry si připsali proti Itálii a Slovensku. Porazili i Švédsko, Německo a Dánsko. Navíc inkasovali pouze pět branek a to tři z toho byly v duelu s Německem a vévodí tak tabulce skupiny A.
Zápasy Lotyšsko

Lotyšsko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Lotyšsko – Slovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Lotyšsko – Itálie 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Lotyšsko – Švédsko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Lotyšsko – USA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Lotyšsko vstoupilo do turnaje nejlépe, jak mohlo. Tři vítězství znamenají historicky nejúspěšnější začátek na Mistrovství světa celku z Pobaltí. Nejprve si Lotyši poradili s Dánskem poměrem 3:0, poté přehráli Slovensko 3:1 a následně porazili i Itálii a to poměrem 2:1. Poprvé narazili až v duelu proti Švédsku, ve kterém prohráli s výběrem Tre Kronor 0:2. Následně nestačili také na Američany, se kterým svedli tuhou bitvu. Na svém kontě mají tak devět bodů.
Nominace Ruska

Brankáři: Ilja Sorokin (CSKA Moskva/KHL), Igor Šesťorkin (Petrohrad/KHL), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay/NHL),

Obránci: Viktor Antipin, Alexej Bereglazov (oba Magnitogorsk/KHL), Anton Bělov, Arťom Zub (oba Petrohrad/KHL), Bogdan Kiselevič, Michail Naumenkov (oba CSKA Moskva/KHL), Vladislav Gavrikov (Jaroslavl/KHL), Andrej Mironov (Dynamo Moskva/KHL), Ivan Provorov (Philadelphia/NHL),

Útočníci: Alexandr Barabanov, Jevgenij Dadonov, Nikita Gusev, Sergej Plotnikov, Vadim Šipačov (všichni Petrohrad/KHL), Sergej Andronov, Valerij Ničuškin, Andrej Svetlakov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva/KHL), Nikita Kučerov, Vladislav Namestnikov (oba Tampa Bay/NHL), Kirill Kaprizov (Ufa/KHL), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk/KHL), Vladimir Tkačov (Kazaň/KHL), Roman Ljubinov (Philadelphia/NHL), Artěmij Panarin (Chicago/NHL).

Rusko má na Mistrovství světa jako každý rok velmi silnou sestavu. Jedničkou je Andrej Vasilevskij, mezi největší hvězdy patří třeba Plotnikov, Šipačov, Dadonov, Kučerov, Mozjakin nebo Panarin. Posílí jí navíc také útočník Washingtonu Kuzněcov.
Nominace Lotyšska

Brankáři: Janis Kalninš (Dinamo Riga/KHL), Elvis Merzlikins (Lugano/Švýc.), Ivars Punnenovs (Langnau/Švýc.),

Obránci: Uvis Janis Balinskis, Oskars Cibulskis, Guntis Galvinš, Ralfs Freibergs (všichni Dinamo Riga/KHL), Kristofers Bindulis (Lake Superior State University/NCAA), Arturs Kulda (Jokerit Helsinky/KHL), Janis Jaks (American International College/NCAA), Kristaps Sotnieks (Togliatti/KHL),

Útočníci: Maris Bičevskis, Miks Indrašis, Lauris Darzinš, Gints Meija, Vitalijs Pavlovs, Gunars Skvorcovs (všichni Dinamo Riga/KHL), Rihards Bukarts (Springfield/AHL), Roberts Bukarts (Zlín/ČR), Andris Džerinš (Hradec Králové/ČR), Kaspars Daugavinš (Nižnij Novgorod/KHL), Zemgus Girgensons (Buffalo/NHL), Ronalds Keninš (Curych/Švýc.), Frenks Razgals (HK Riga/MHL), Janis Sprukts (Ritten/Renon/It.).

Celek z Pobaltí přivezl do Kolína nad Rýnem výběr poskládaný hned z několika nejrůznější soutěží. Jediným zástupcem NHL je Zemgus Girgensons hrající za Buffalo Sabres. Nejpočetnější zastoupí má Kontinentální hokejová liga, pozadu však nezůstala ani česká Tipsport extraliga. Na Mistrovství světa se probojovali Andris Džerinš z Hradce Králové a Roberts Bukarts ze Zlína.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z jedenáctého hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2017. Dnes se proti sobě postaví Rusko a reprezentace Lotyšska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.