Utkání je u konce! Německo ještě čtyři minuty před druhou sirénou prohrávalo o dvě branky, nicméně nevzdalo se a nakonec v nájezdech urvalo dva nesmírně cenné body.

V nájezdech, jak už bylo zmíněno, rozhodl Dominik Kahun a domácí si za velkých ovací zaplněných tribun připsali druhou výhru ve svém čtvrtém vystoupení na domácím MS!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Německo.
Domácí vítězí a dokonávají svůj zápasový obrat. V nájezdech se jako jediný prosadil DOMINIK KAHUN, který předvedl krásný blafák do bekhendu a vystřelil svému týmu druhou výhru na turnaji – 2:3.
Michel Miklík musel dát, ale z brankoviště střelou na lapačku přestřelil branku a Německo vítězí!
Yasin Ehliz se rozjel hodně rychle a zkusil zasunout na zadní tyč, ale také jemu kotouč utekl.
Mário Bližňák nic neřešil a zkusil vypálit z mezikruží, ovšem branku přestřelil. Pokračujeme.
Brooks Macek si skvěle rozhýbal Hudáčka, ale poté mu kotouč utekl!
Za Slováky se jako první rozjel Tomáš Hrnka, ovšem po rychlé míchanici trefili jen tyč!
Dominik Kahun se rozjel jako první k nájezdu, vystřihl klasický bekhendový zákrok a uspěl!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy. Slováci si tuto disciplínu vyzkoušejí podruhé během dvou dnů a já jen připomenu, že včera se neprosadil ani jeden z nich.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Slováci mohli v samém závěru rozhodnout! Kudrna na sebe natáhl dva hráče a načasoval v útočné třetině skvělou žabičku na Lukáše Cingela, který však sám před brankou trefil jen vyrážečku připraveného Aus den Birkena!
64:40
Další tutovka Němců! Yasin Ehliz zůstal sám mezi kruhy, dostal nabito, ale příklepem prověřil pouze tvrdost pravého betonu Hudáčka, který skvěle zasáhl!
64:16
Vladimír Dravecký si vybruslil s pukem na vrcholek kruhů, ale trefil jen připraveného Aus den Birkena, který podržel svůj celek.
64:07
Rozběhla se poslední minuta prodloužení, do útoku se ženou pro změnu slovenští hokejisté.
63:26
Patrick Reimer si dobře nabruslil z levé strany, schoval svou střelu za obránce, ale Hudáček u své levé tyče skvěle zasáhl!
62:44
Hrnka si dal v útočném pásmu dvě kolečka, vyměnil si kotouč s Mikúšem a poté prudce vypálil, ale Aus den Birken zasahovat nemusel.
62:16
A slovenský brankář v akci také potřetí. Po přihrávce zpoza branky se rychle zorientoval a ukryůll kotouč v rukavici.
61:55
A následně byl Hudáček opět připraven, tentokrát si na něj rychlým švihem zleva nepřišel Plachta.
61:27
To na druhé straně si z osy hřiště nabruslil ke střele Gerrit Fauser, Hudáček však jehor ránu reflexivně zastavil svým betonem.
60:58
Prodloužení je zatím velmi opatrné. První střelu si připsal Michel Miklík, Aus den Birken byl ale připraven.
60:39
A ani následně se žádné šance nedočkáme, Slováky dnes trochu již tradičně zastavil čárový rozhodčí, jenž odpískal ofsajd.
60:16
Libor Hudáček byl prvním, kdo mohl v prodloužení zahrozit, ale ke střele se na pravé straně nedostal.
60:01
Je to tak. Ani po dvou a půl hodinách jsme se vítěze dnešního duelu nedočkali, a tak utkání mezi domácím Německem a Slovenskem, které prohospodařilo dvougólový náskok, směřuje do prodloužení. Hrát se bude pět minut v počtu 3 na 3, pokud se nerozhodne ani zde, tak se můžeme těšit na nájezdy.
60:00
59:40
Už se nic nestane, kotouč je za brankou Němců a my, zde v kolínské LANXESS Areně, půjdeme do prodloužení.
59:17
Ale svěřenci Zdeno Cígera i potřetí vyhráli buly, tentokrát vyhodili bez icingu a oba celky střídají.
59:05
A netrvalo to ani deset sekund a přichází slovenské zakázané uvolnění s pořadovým číslem dva.
58:56
A zakázané uvolnění je k vidění také na druhé straně, na pozoru se bude muset mít především Július Hudáček.
58:48
Němci vyhráli buly a vyhodili kotouč, ale hlavně unavená pětka stihla vystřídat. Za pár chvil však přišlo další zakázané uvolnění, po němž se hra přesune opět před Aus den Birkena.
58:34
Oddechový čas pro domácí Německo.
58:22
Dennis Seidenberg pálil v rychlosti od modré čáry, ale jeho rána se mezi tyče slovenské branky nevešla, a kotouč poté opustil útočné pásmo.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty!
57:16
Utkání pomalu, ale jistě směřuje k prodloužení, oba celky hrají s čím dál tím větší opatrností.
56:35
A podobně dopadl také jeho spoluhráč Bližňák, který chtěl gólmana Německa překvapit skrytou střelou, nicméně minul.
56:00
Nakonec celou akci završil střelou od modré čáry z příklepu Sersen, ale branku netrefil.
55:27
Aktivita nyní patří slovenským hokejistům, kteří jsou silnější na kotouči a opět obléhají pásmo domácích.
54:56
Andrej Kudrna opět po svém zvyku najel do pásma zleva, rychle vystřelil, ale také tentokrát branku netrefil.
54:30
Dnešní utkání sleduje 17 647 diváků! V Kolíně nad Rýnem je tak k vidění opět parádní atmosféra a divácká návštěva!
54:30
Miklík mohl dát kotouč do tandemu Jánošíkovi, ale místo toho hledal křižně Haščáka. Přihrávku na jeho kolegu neprošla, ale domácí nechtěně srazili kotouč k Aus den Birkenovi, který jej raději přikryl v rukavici.
53:44
A ani Slovákům se nepovedlo nyní zahrozit, soupeř dobře přečetl akci u levého mantinelu a Němci opět míří směrem vpřed.
53:04
Němci rozjíždějí další ze svých kolotočů v útočné třetině, Slováci však zatím k bránění přistupují velmi svědomitě a mají všechny šance pokryté.
52:28
Philip Gogulla si dobře odcouval na modré čáře, kde dostal rychlou nabídku na střelu, nicméně Mikúš do jeho rány obětavě padl.
51:53
Ale jejich oblíbenci zatím na svou šanci čekají marně. Tentokrát pálil Plachta, ale zamířil jen do ochranné sítě.
51:42
Domácí jsou nyní mírně lepší, což pocítily i tribuny, které sborově povstaly.
51:03
Další možnost výběru Marco Sturma měl Felix Schütz, který dostal prostor ke střele po akci na levém křídle, ale na Hudáčka si střelou mezi betony nepřišel.
50:28
Dominik Kahun se obratně vytočil zpoza branky, ale Hudáček dobře utěsnil mezírku u své levé tyče, navíc domácí útočník vůbec nezakončil v těžké pozici.
49:59
Hudáček nyní skvěle četl hru a po odrazu kotouče od mantinelu, za nímž se hnal mimochodem Gerrit Fauser, rychle vystartoval a daleko od své branky jej schoval v rukavici.
49:33
Martin Gernát si dobře sjel mezi kruhy na prudkou přihrávku, ale kotouč netrefil, navíc poté narazil prudce zády do mantinelu a zůstal otřesen ležet na ledě. Hrací plochu nakonec opustil jen za pomoci spoluhráčů.
49:10
Slováci se po delší době dokázali usadit v pásmu a dobře kombinují v rohu hřiště.
48:49
Miklík projel do pásma a křižnou přihrávkou hledal an druhém křídle najetého spoluhráče, ten byl však dobře zablokován.
48:12
A opět je hra přerušena, tentokrát ofsajd zastavil pro změnu domácí hkejisty.
47:37
Tomáš Matoušek dnes hraje velký zápas, který korunoval také gólem, a nyní se na levé straně zbavil soupeře povedenou stahovačkou, ale skulinku mezi betony brankáře Aus den Birkena hledal střelou zápěstím marně.
47:11
Slovenské hokejisty navíc nyní taktéž zastavil ofsajd a následuje první komerční přestávka ve třetí třetině.
46:47
Utkání ve třetím dějství úplně ztratilo na tempu, oba celky zaujaly vyčkávací taktiku a příliš hokejových akcí na hřišti nevídáme.
46:16
Juraj Mikúš nyní v souboji u levého hrazení narazil soupeře na mantinel na hranici pravidel, ale rozhodčí faul nepískal. Slováci se následně osvobodili.
45:48
A opět. Němci znovu příliš rychle pospíchali do pásma a podruhé v rozmezí pár desítek vteřin je zastavil ofsajd.
45:25
A nepodařila se ani další akce, tentokrát Němce v útočném snažení zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
44:50
Felix Schütz dostal pas do druhé vlny mezi kruhy, ale místo střely ještě přihrával, a tak to na tribunách jen sborově zahučelo a akce Němců vyzněla naprázdno.
44:18
Ale ani svěřenci Marco Sturma zatím nemohou najít ten správný recept na obranz soupeře, Slováci se vymanili a jdou dopředu.
43:42
Po vyhraném buly střílel prudce Kudrna, Aus den Birken jeho ránu odrazil holí do rohu hřiště a Němci vyrážejí vpřed.
43:27
Marcel Haščák na levé straně dobře zabrzdil a čekal na spoluhráče, kteří mu do pásma přijedou z druhé vlny. Nakonec riskl dlouhou krosovou přihrávku napříč celý pásmem, ale ta byla sražena jen do hlediště a jeden z diváků si tak odnese cenný suvenýr na památku z dnešního zápasu.
42:58
Puk se po vyhození Slováků znovu ve střední třetině, oba celky velmi rychle střídaí a Němci otáčejí hru.
42:13
Další akcie už vypadala nadějněji, jenže Vlado Dravecký si při přechodu nerozuměl se svými spoluhráči, a akci Slováků zastavuje ofsajd.
41:45
Svěřenci Zdeno Cígera se opět usadili v pásmu, ale nikterak vehementně se ke střele nedrali, a taky se k ní nakonec nedostali.
41:05
Třetí třetina zatím začíná hodně opatrně, oba celky jsou si vědomy, oč jim jde, a tak nikdo nechce udělat chybu, který by dost možná mohla být tou rozhodující.
40:33
Cingel projel po pravém mantinelu a bekhendem za brankové čáry posílal kotouč do předbrankového prostoru, ale tam se nikdo v modrém nepohyboval.
40:06
Slováci vyhráli buly a ihned se vydali do pásma, ale domácí výběr jejich útok pohodlně zneutralizoval.
40:01
Oba celky jsou zpět na ledě, třetí třetina za malou chvílu začne.
Střely na branku – 19:19
Druhá třetina je za námi a zatím sledujeme velmi dobré utkání. Slováci se dostal zkraje druhé části do dvoubrankového vedení, když Libor Hudáček nahodil z pravé strany a jeden z domácích borců si srazil jeho střelu do vlastní sítě. Domácí však stupňovali svůj tlak a s koncem třetiny během půlminuty vyrovnali. Nejprve se přesnou ranou z voleje na vrcholku kruhu prosadil Patrick Reimer a srovnání měl na svědomí Yasin Ehliz, jenž propálil Hudáčka bekhendovou střelou po ledě mezi betony. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 22:13.
40:00
39:55
A domácí se ze závěrečného tlaku soupeře dokázali vymanit, vyhodili a druhou třetinu tak skončí za stavu 2:2.
39:28
Po úspěšném vhazování vypálil na vcholku kruhů z první nejlepší slovenský střelec na MS Michel Miklík, ale trefil jen náruč připraveného Aus den Birkena.
39:07
Nakonec se Slováci málem dočkali opětovného vedení, když Aus den Birkenovi vypadl kotouč z náručí, ale Kudrna jej nedokázal v chumlu těl dorazit do sítě!
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:59
Němci v plném počtu.
38:10
Slováci poté z tlaku ni nevytěžili, Němci za mohutného potlesku tribun dokázali vyhodit.
37:31
Domácí v oslabení ujeli do dalšího brejku, který zakončoval střelou z pravé strany Gerrit Fauser, ale branku těsně minul!
36:59
Vyloučení v týmu Německo (Justin Krueger – 2 min., vysoká hůl).
36:38
Německo právě vstřelilo branku!
Stadión v Kolíně nad Rýnem se otřásá v základech, máme vyrovnáno! Na modré čáře se do prudké ráně opřel Siedenberg, ale jeden ze Slováků jeho pokus obětavě v pádu zablokoval. K odraženému kotouči se v mezikruží dostal YASIN EHLIZ, který si najel zprava a bekhendovou střelou po ledě nachytal Hudáčka v nedbalkách. Kotouč slovenskému gólmanovi prošel mezi nohama do sítě – 2:2! Asistence: Dennis Seidenberg, Moritz Müller.
36:11
Domácí snižují a německé tribuny dnes poprvé jásají naplno! Obránce Ehrhoff dobře podržel kotouč na modré čáře a pravou chvíli nabil na vrcholek levého kruhu volnému PATRICKU REIMEROVI, jenž z první příklepem povedenou střelou na bližší tyč rozvlnil síť – 2:1! Asistence: Christian Ehrhoff, Dominik Kahun.
35:59
Nyní už tu ale velká šance byla! Frank Hördler zůstal sám na brankovišti u odraženého kotouče, ale nedokázal jej bekhendem zasunout za ležícího Hudáčka!
35:35
Nakonec z něj ale domácí hokejisté nic nevytěžili, Hudáček po ne příliš výrazné střele ukryl kotouč v rukavici a hra je přerušena.
35:09
Po rychlé kombinaci hledal Felix Schütz křižně Plachtu, ten však nedosáhl, ale tlak Německa se stupňuje.
34:37
Na Němce čeká početní převaha. Na trestnou lavici usedá Andrej Šťastný (Slovensko), který si odpyká menší trest za hru vysokou holí.
34:10
Němci znovu podnikli brejku, ale opět celou akci zbytečně přehráli a při nerozumění s hráči najíždějícími z druhé vlny a hrací předmět přišli.
33:33
Na opačné straně kluziště Slováci po závaru nechtěně zalehli brankáře Aus den Birkena, který už měl kotouč dávno pod sebou.
33:04
Hudáček za brankou ztratil kotouč, o nějž jej obral Gerrit Fauser, ale nedokázal přesně nahrát na brankoviště, kde už se sjízděli jeho spoluhráči.
32:38
Andrej Kudrna se spoluhráčem ujížděl do brejku 2 na 1, celou akci vzal na sebe a vypálil ze stahovačky, ovšem vzdálenější šibenici branky soupeře minul!
32:13
V pokračování akce už Hudáček musel zasahovat, ale kotouč pohodlně skryl v rukavici. Následuje druhý komerční brejk v prostřední dvacetiminutovce.
31:52
Ale přeci jen mohli inkasovat! Na pravé straně zůstal úplně osamocen Philip Gogulla, který dostal křižný pas, nicméně z první zamířil těsně vedle levé tyče!
31:22
Nyní jsou to naopak Němci, kdo se usadil v pásmu, jenže Slováci se brání více než obstojně.
30:55
Velmi rychle však mohli inkasovat potřetí, jenže Slováci si na brankovišti nerozuměli a ze závaru nic kloudného nevytěžili.
30:38
Němci hrají v plném počtu.
30:16
Kotouč je v rukavici brankáře Aus den Birkena, do konce slovenské přesilovky chybí necelá půlminutka.
29:59
Po úspěsném buly pálil Cingel, ale obrannou hráz neprostřelil, vzápětí zkoušel dorážet Andrej Kudrna, nicméně ani on neuspěl.
29:38
Němci opět rychle vyhodili, ale Slováci ještě rychleji přešli zpět do pásma. Mário Bližňák pálil vedle branky, a ta se poté vychýlila ze svého postavení.
29:01
Domácí mužstvo se bleskově osvobodili vyhozením a navíc mohlo po nedorozumění soupeře sami zahrozit, ale ke střele se nedostalo.
28:38
Navíc si Slováci zahrají v početní převaze. Vyloučen je Marcus Kink, a sice na dvě minuty za držení hole.
28:27
Svěřenci Zdeno Cígera ihned po buly vyrazili dopředu, Hudáček našel Čajkovského, ale jeho střela tahem byl zblokována.
28:00
Další střela přistála v rukavici slovenského muže s maskou, který udržel kotouč ve své lapačce, a vhazovat se bude po jeho pravici.
27:30
Němci mají nyní neskutečný tlak a svírají svého soupeře v hodně ostrých kleštích, nicméně Slováci i díky skvělému Hudáčkovi odolávají.
27:05
Domácí tribuny jen nevěřícně koukají, co že to jejich oblíbenci neproměňují! Frauser s Plachtou jeli úplně sami na branku, druhý jmenovaný dostal pas před odkrytou síť, ale trestuhodně přestřelil!
26:40
Dominik Kahun zůstal po krásné křižné přihrávce úplně sám u levé tyče, ale místo střely ještě nabízel kotouč spoluhráči před prázdnou branku, ten však nedosáhl na pas svého kolegy!
25:58
Neskutečný tlak Němců pokračoval a gólman slovenské reprezentace musel předvést dva dobré zákroky u své levé tyče, ovšem celou situaci ustál.
25:23
Senzační Július Hudáček! Střelu jednoho z domácích hokejistů nechtěně tečoval směrem na branku Reimer, Hudáček už šel na opačnou stranu, ale hokejkou vytáhl kotouč z brankové čáry!
24:48
Brooks Macek dostal pěkný kotouč do jízdy na pravou stranu, ale strašně dlouho si jej připravoval, a ten mu tak utekl. Němci pokračují v pásmu.
24:05
Další sražený kotouč na střídačce, opět uvidíme buly ve střední třetině. Současné kouskování hry vyhovuje především Slovensku.
23:44
A navíc Slováci ihned po vyhraném vhazování zahrozili, když přihrávku zpoza branky dostal mezi čárky Lukáš Cingel, ale útočník, který bude nově působit v hradeckém Mountfieldu, trefil jen náruč připraveného gólmana Němců.
23:31
A Němcům následně při založení rozehrávky stála v cestě nepřenost, kotouč skončil na střídačce domácí družiny. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:53
Svěřenci Marco Sturma pokračovali v tlaku, ale k další střele se dostali. Július Hudáček zůstal ve svém brankovišti bez práce a jeho spoluhráči pohodlně vyhodili.
22:33
Němci mohli okamžitě snížit, když se do akce proti poslednímu obránci dostal Yannic Seidenberg, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
21:58
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci vedou o dvě branky a jejich fanoušci se mohou znovu radovat. LIBOR HUDÁČEK se protáhl po přihrávce Čajkovského po pravé straně, kde se zbavil svého strážce, a poté kousek nad ledem nahodil kotouč prude před branku a jeden z domácích beků si jeho střelu nešťastně srazil do vlastní sítě. Kotouč prošel bezmocnému Aus den Birkenovi mezi betony – 2:0! Asistence: Michal Čajkovský.
21:16
Následně Slovákům nevyšel brejk a na druhé straně zůstal volný Gerrit Fauser, ovšem branku vůbec netrefil.
20:58
Domácí Němco vstoupili do druhé třetiny aktivně a Július Hudáček musel dokonce zasahovat, ale se skrytou střelou si poradil a jeho spoluhráči nedovolil žádnou dorážku.
20:34
Zahrozit však mohl Konrad Abeltshauser, který se k volnému kotouči dostal na pravé straně, jeho střela švihem však byla zablokována.
20:05
Úvodní buly druhé třetiny pro Němce. Ti se okamžitě vydali do útoku, ale Miklík dobře četl hru u levého hrazení a nepustil soupeře do šance.
20:01
Rolba si odkroužila dvě "trestná" kola navíc a po zhruba čtvrthodině je vše připraveno tak, jak jak má být. Rozhodčí jsou nyní spokojeni, oba celky jsou na ledě a můžeme pokračovat druhou třetinou.
Druhá třetina začne o něco později. Oba celky už byly na ledě, ale rozhodčím se kvalita ledové plochy příliš nepozdávala, a tak oba týmy poslali do kabin a na hřiště vyjíždí znovu rolba.
Střely na branku – 5:5
Úvodní třetina je za námi a zatím jedinou branky vstřelili Slováci. Do vedení je poslal v 10. minutě Tomáš Matoušek, který ze vzduchu umě sklepl kotouč mezi betony Greisse, jenž poté vystřídal. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 21:04.
20:00
19:33
Na druhé straně dostal prostor předvést svůj útočný um na pravém křídle Kudrna, ze zápěstí vyslal rychlou střelu švihem, Aus den Birkenovi kotouč nejprve vypadl, ale poté jej odpálil do rohu hřiště.
19:19
Felix Schütz mohl vyrovnat! Německý útočník projel obranou jako nůž máslem, ale sám před brankou posla kotouč střelou na ledem jen do levéh betonu Hudáčka!
18:57
Svěřenci Zdeno Cígera po vyhraném buly rychle vyrazili dopředu, Aus den Birken si však se střelou poradil a ukryl ji v lapačce.
18:22
A z té mohl pramenit opět brejk Němců, jenže ti hrají zatím hodně uspěchaně, a opět je při přechodu zastavil ofsajd.
17:58
Nyní se oba celky přetahují o každý metr ledové plochy, nicméně ani jednomu se nedaří přesně rozehrát, a tak sledujeme neurovnanou hru především ve střední třetině.
17:16
A bleskový brejk Německa zastavuje další z mnoha ofsajdů v první třetině.
17:09
Opačným směrem vyrazili opět Slováci, ale ani oni se ke střele nedostal, protože Dravceký netrefil prudký pas.
16:36
Yasin Ehliz povedenou zadovkou zpoza branky posílal kotouč nebezpečně do ohně, na tribunách to jen zahučelo, ale nikdo v bílém se ke střele nedostal.
16:15
Michel Miklík si troufl na drzou kličku ve vlastním obranné pásmu, ta mu vyšla, ale soupeř mu nastavil tělo a útočník finského Jyvaskyle už se k němu zpět nedostal.
15:47
Slováci hrají v plném počtu, tohle oslabení zvládli znamenitě.
15:10
Němci se rychle usadili a kombinovali v pravém rohu, ale Kinkovi přihrávka nevyšla, puk poslal jen k Bližňákovi, jenž znovu splnil svůj úkol a dostal puk do střední třetiny.
14:42
A znovu útočník libereckých Bílých Tygrů vyvezl puk ze třetiny podél levého mantinelu, ale znovu byl čistě zastaven.
14:20
Úvod přesilovky patřil Slovákům, kteří nepustili soupeře dopředu, dvakrát vyhodili, navíc z druhé akce mohli jít dopředu, ale Bližňák byl na levé straně zastaven.
13:47
Vyloučen je Peter Čerešňák (Slovensko), a to na dvě minuty za podražení soupeře v rohu hřiště.
13:39
Němci znovu v útočné třetině, tentokrát už si tlak vytvořili a uvidíme první přesilovku utkání. Aus den Birken míří z branky a Slováci budou hrát v oslabení.
13:06
Hudáček nyní zůstal trochu dezorientovaný ve svém brankovišti a nevěděl, kde že vlastně puk je, nicméně Tomáš Zigo mu pomohl a vyvezl jej zpoza branky.
12:30
Po vyhraném buly skončil kotouč na střídačce Slovenska, vhazovat se bude ve střední třetině.
12:16
Navíc naši východní sousedé hodně špatně rozehráli a třetí pětka musí zůstat na ledě, neboť bylo odpískáno zakázané uvolnění.
11:42
Opět se domácí hokejisté vymanili z tlaku Slováků, který je nyní plný led, nicméně víc, než vyhodit do střední třetiny, nedokázali.
11:05
Ovšem Cígerovi hráči vyrazili opět jako blesk dopředu a z pravého křídla vypálil Dravecký, Aus den Birken však jeho ránu pokryl. Následuje komerční brejk.
10:29
Němci se nakonec z velkého tlaku soupeře s velkým štěstím dostali a vyčerpaná pětka týmu Marco Sturma odjíždí střídat.
09:59
Slováci po brance ožili a připravili si další neskutečnou šanci! Haščák dostal puk na brankoviště, kde byl úplně sám, střídají aus den Birken už ležel, ale útočník brněnské Komety trefil jen brankovovou konstrukci!
09:23
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Danny Aus den Birken.
09:23
Vše je potvrzeno, Slováci jsou odměněni za svou aktivitu a jdou do vedení! Nejprve z pravé strany pálil Zigo, nicméně jeho pokus byl jedním ze soupeřů zblokován. V šermovačce hokejek na brankovišti se zorientoval nejrychleji TOMÁŠ MATOUŠEK, jenže ze vzduchu baseballově sklepl puk mezi betony Greisse. Kotouč se sotva došoural za čáru, nicméně za ni celým objemem podle videa byl – 1:0! Asistence: Tomáš Zigo, Eduard Šedivý.
09:23
Slováci vstřelili branku, nicméně celou situaci ještě prověří videorozhodčí!
09:01
Slováci se ubránili i dalším šancím, kotouč opět odehráli po mantinelu do středního pásma.
08:36
Jenže ani svěřencům Zdeno Cígera se útok nepovedl, a tak hrozili opět Němci. Nejprve to zkoušel z mezikruží Plachta, ale Hudáček byl připraven, následně Frank Hördler zleva přestřelil branku.
08:08
Němci zvládli opět buly lépe, ale do útoku se nedostali. K puku se prodral Michal Čajkovský a spolu se svými spoluhráči rozjíždí útok.
07:44
A za další čtvrtminutu opět, tentokrát se rozehrávka nepovedla obránci Seidenbergovi, který nenašel na útočné modré čáře volného spoluhráče.
07:29
Konrad Abeltshauser si vůbec nerozuměl na pravé straně střední třetiny se spoluhráčem, a tak jeho přihrávka zamířila do země nikoho – je odpískáno zakázané uvolnění.
06:55
Přesto mohli jít o do vedení! Hudáčkovi vypadlo skryté nahození z náruče a k dorážce se už tlačil Yasin Ehliz, nicméně na skákavý kotouč nedosáhl!
06:27
Slováci zatím hrají velmi aktivně a z brejků se tlačí do útoku. Němci směrem dozadu trochu strádají.
05:51
Následně už šance Slováků vypadala mnohem lépe, když nabito mezi kruhy dostal Šťastný, nicméně z první si prudkou ranou na Greisse nepřišel.
05:34
Tomáš Matoušek se dnes vrátil do sestavy Slováků a po pěti minutách zahrozil z akce po pravém křídle, když vypálil rychle švihem, jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě.
04:56
Při další akci vyrazil Július Hudáček opět za svou branku, kde jeho hokejka zůstala zaklíněna v těle jednoho ze soupeřů, nicméně nakonec ji vydoloval a stihl se vrátit do své svatyně.
04:23
Dominik Kahun si najel do třetiny z levé strany a prudce nahrával před brankoviště, ovšem Jánošik jeho pokus odvrátil a Slováci se opět velmi snadno osvobodili.
03:58
Slováci po buly vyhodili po mantinelu a odjeli střídat, čehož Němci chtěli využít k rychlé rozehrávce, ale ta skončila pouze zakázaným uvolněním.
03:36
Navíc velmi rychle přešli do útoku a nebezpečné nahození Hudáček raději ukryl v rukavici u své pravé tyče. Vhazování v obranné třetině Slovenska.
03:15
Marcel Haščák se snažil v tísni rozehrát ve středním pásmu, ovšem kotouč k Miklíkovi nedoputoval a Němci rozehrávají od vlastní branky.
02:50
Následně se Němci osvobodili vyhozením do střední třetiny, čímž zamezili dalšímu tlaku soupeře, a oba celky střídají.
02:12
Dravecký z otočky nabil bekhendem Trškovi, ten vypálil po ledě příklepem, ale Greiss jeho pokus zastavil.
01:40
Naši východní sousedé se od úvodních minut prezentují aktivní hrou a napadají hodně vysoko rozehrávku soupeře, nicméně Němci zatím celou situaci zvládají.
01:07
Dopředu se vydali Slováci, jenže o kotouč přišli a opačným směrem se rozjel Kink, jehož však zastavil Gernát, nicméně kotouč odpálil s přílišnou vervou a je pískáno zakázané uvolnění.
00:46
Matthias Plachta předvedl na pravé straně rychlou stahovačku a bekhendem dával puk před branku, ale Slováci se ubránili, a navíc je hra přerušena, protože branka Júliuse Hudáčka opustila své vymezené postavení.
00:09
Němci vyhráli úvodní vhazování a ihned rozehráli za branku Hudáčka, ten však zastavil kotouč a pomohl svým spoluhráčům.
00:01

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.

Trenér: Zdeno Cíger.

Německo: Greiss (A) (Aus den Birken) – D. Seidenberg, Müller (C), Reul, Ehrhoff, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Reimer, Ehliz, Tiffels – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Plachta, Fauser (A), Wolf – Kink, Schütz, Gogulla.

Trenér: Marco Sturm.

Rozhodčí: Stefan Fonselius (FIN), Brett Iverson (CAN) – Rene Jensen (DEN), Judson Ritter (USA).
Slovensko

Naši východní sousedi jsou zatím na turnaji ve velmi špatné formě. Ze svých úvodních tří duelů s papírově slabšími soupeři vytěžili jen tři body, navíc poslední dva duely, proti Lotyšsku a Dánsku, ztratili a dnes je čeká doslova peklo před domácím publikem.

Utkání na turnaji

Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
SlovenskoItálie 3:2pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
LotyšskoSlovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Sprukts (Rihards Bukarts), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Sestava Slovenska: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký, Zigo – Miklík, Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – A. Šťastný, Hrnka, Skalický.
Německo

To naši západní sousedé vstoupili do domácího šampionátu vítězně, ale stejně jako Slováci následně své dvě utkání prohráli. U nich je však rozdíl v tom, že svá první třetí utkání odehráli proti největší favoritům ve skupině, zatímco nyní je čekají duely proti papírově slabším soupeřům.

Pátek 05.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USA – Německo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. C. Murphy (D. Larkin) – 11. Rieder (Reimer, Kahun), 54. Hager (D. Seidenberg)

Sestava Neměcka: Greiss (Aus den Birken) – Müller (A), D. Seidenberg (C), Abeltshauser, Krueger, Hördler, Reul – Kahun, Macek, Rieder – Tiffels, Ehliz, Reimer – Gogulla, Schütz, Hager – Y. Seidenberg, Plachta, Kink (A).

Sobota 06.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Hager (D. Seidenberg, Ehliz), 26. Gogulla (Plachta, Schütz) – 7. Ekman-Larsson (Landeskog), 21. V. Rask (Hedman, Strålman), 36. Omark (Krüger), 40. Brodin (W. Nylander, Eriksson Ek), 50. Landeskog (V. Rask, Söderberg), 51. W. Nylander (W. Karlsson), 52. W. Nylander (Landeskog).

Sestava Německa: Greiss (52. Aus den Birken) – Krueger, Abeltshauser, D. Seidenberg (C), Müller (A), Reul, Hördler – Reimer, Ehliz, Tiffels – Rieder, Macek, Kahun – Hager, Schütz, Gogulla – Kink (A), Plachta, Y. Seidenberg – Fauser.

Pondělí 08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Sestava Německa: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A).
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hoeke! Mistrovství světa, které se letos koná v Paříži a Kolíně, napíše v ve středu svou šestou kapitolu a boje ve skupině A uzavře večerní duel mezi domácím Německem a Slovenskem, jež čeká druhé utkání ve dvou dnech. Utkáním vás přímo z kolínské LANXESS Areny provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.