Švédsko - Finsko | ONLINE | 20.5.2017 19:15 | MS v hokeji 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Tolik z tohoto utkání. Těším se znovu někdy na počtenou a pro tuto chvíli přeji z Německa dobrý večer.
Diváci z LANXESS arény pomalu odcházejí, moderátoři mezitím zvou diváky na zítřejší důležité zápasy. Ani my u nich nebudeme chybět a vše budeme monitorovat on-line přímo z místa dění, kterým je německý Kolín nad Rýnem.
Zazněla švédská hymna, diváci tleskají oběma týmům a hráči si podávají ruce. Finy čeká zítra zápas o třetí místo a pozdě večer se střetnou ve finále Švédové s Kanadou.
Nejlepší hráči obou týmů v turnaji
Tři nejlepší hráče z každého týmu vyhlašuje zástupce českého pivovaru Krušovice. Tyto hráče vybírají trenéři týmu.

Finsko:
Sebastian Aho
Julius Honka
Veli-Matti Savinainen

Švédsko:
Victor Hedman
William Nylander
Gabriel Landeskog
Druhé semifinálové klání tohoto šampionátu je minulostí. Po vyrovnané první třetině se utkání překlopilo v prospěch švédského národního týmu, který nakonec zvítězil 4:1. Finům se podařilo po nepovedené základní části dostat poměrně daleko, ale v semifinále jejich cesta skončila. Švédsko naopak postupuje do finále, které odehraje proti Kanadě.
Nejlepší hráči zápasu:
Joonas Kemppainen (FIN)
Nicklas Bäckström (SWE)
Konec zápasu.
59:45
Ještě jednou byla přerušena hra, nejspíš bude následovat poslední vhazování tohoto zápasu. Finové hrají stále bez gólmana, ačkoliv o jejich neúspěchu v tomto duelu je již rozhodnuto.
59:42
Utkání sleduje 11 242 diváků.
59:30
Série několika šancí ze strany Suomi neskončila gólem. Ačkoliv zakončení z hole dorážejícího Veli-Matti Savinaina vypadalo nadějně, finský útočník narazil na dobře bránící Švédy.
59:01
Power-play Finska působí neslaně nemastně, Finové málo střílejí a nedostatečně se tlačí do brány.
58:32
Finové drží soupeře pod zámkem, ale většina střel na branku jde zatím z dálky a nebo je zblokována.
57:53
Finsko hraje bez brankáře.
57:53
Dvě minuty před koncem utkání probíhá poslední komerční přestávka sobotního hracího dne.
57:36
Velká šance Victora Raska, jehož tvrdou střelu z kruhu zneškodnil Harri Säteri betonem.
57:21
Po nepřesnostech ze strany švédských hráčů bylo odpískáno zakázané uvolnění. Švédsko tedy nemůže vystřídat.
56:53
Aktuálně vedou na střely Švédové, a to v poměru 39:19.
55:56
Finové se snaží ještě bojovat a utkání alespoň trochu zdramatizovat, jenže hráči Tre Konor zápas kontrolují prozatím bez problémů.
54:37
Švédové postupovali dva na jednoho, ale finální zakončení jim nevyšlo. Trápit je to však moc nemusí, na soupeře totiž mají tříbrankový náskok.
53:52
Švédsko právě vstřelilo branku!
JOAKIM NORDSTRÖM nejspíš definitivně pohřbil finské naděje na zlato z turnaje. Poté, co se Finům nešťastně odrazil puk ke švédskému hráči, dostal se k němu právě Nordström a nekompromisně se značnou přesností zakončil k levé tyči. Asistence: Marcus Krüger.
52:12
Gabriel Landeskog zakončoval u levé tyče, jenže tam nebylo dost místa k tomu, aby puk zaplul do brány.
50:22
Sebastian Aho pobavil několik diváků, když přišel o hokejku a do puku kopal jako na fotbale. Později se k hokejce dostal a pokračuje ve hře.
49:54
Zatímco organizátoři vyhlašují výsledek zdejší hokejové loterie, schyluje se ke vhazování po pravé ruce Henrika Lundqvista.
49:28
Pokud by Miro Aaltonen na modré čáře zachytil dlouhou přihrávku a zpracoval puk, mohl jet sám na švédského brankáře. To mu však nevyšlo, kotouč mu utekl, a tak z této situace nic nebylo.
48:44
Švédští hokejisté zatím hrají to, co potřebují. Velice dobře brání, hlídají si modrou čáru, a Finové se tedy neúspěšně tlačí před švédského gólmana Lundqvista.
47:53
U pravé tyče vystřelil Joakim Nordström a Harri Säteri nezasáhl zrovna přesvědčivě. Puk následně ještě nebezpečně poskakoval kolem brankoviště, jenže žádný ze Švédů jej nedostrkal mezi tři tyče. Po komerční přestávce bude semifinálový duel opět pokračovat.
47:26
V mezikruží se dostal do dobré střelecké pozice Ville Lajunen, jenže Henrik Lundqvist měl dobrý výhled. Proto bez problémů zasáhl.
47:06
Zakázané uvolnění finského celku. Finům se zatím nedaří dostat soupeře pod tlak a snížit. Čas se navíc neúprosně krátí.
45:53
Před švédskou brankou bylo pořádné rušno. Ale ani několik finských střel nebylo úspěšných. Tre Konor navíc drží solidními zákroky brankář.
45:26
Následovalo zakázané uvolnění Tre Konor.
45:24
Jenže těm se nepodařilo dostat před brankáře Henrika Lundqvista.
45:01
Poté, co hlavní rozhodčí signalizoval hru vysokou holí, museli Švédové přenechat puk finským protihráčům.
44:00
Antti Pihlström se dral vší silou před švédskou bránu, ale jeho brejk neskončil úspěšně. Švédové ho natolik utiskovali, že upadl a nedotáhl svou šanci do zdárného konce. O faul se nejednalo, hra bude za několik sekund pokračovat dál.
43:41
Švédové jsou i na začátku třetí třetiny oproti soupeři aktivnější.
42:00
Oba týmy hrají v plném počtu.
40:56
Třetí třetina začala hrou čtyři na čtyři. Sebastian Aho chtěl sklepnout puk z kruhu do švédské brány, ale to velkému talentu finského hokeje nevyšlo.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku po dvou třetinách: 26:11.
Druhá dvacetiminutovka patřila švédským hráčům, kteří měli víc ze hry, soupeře přestříleli a dokonce to vyjádřili dvěma brankami. Pokud Finsko nezabere ve třetí třetině, podobně jako v předchozím utkání Kanada, hrozí mu, že se bude muset připravovat na souboj o třetí místo.
Se skončením třetiny byli vyloučeni dva hráči, protože se u finské brány strhla menší bitva. Joonas Kemppainen (FIN) a Victor Hedman (SWE) dostali po dvou minutách za hrubost.
Se skončením třetiny byli vyloučeni dva hráči, protože se u finské brány strhla menší bitva. Joonas Kemppainen (FIN) a Victor Hedman (SWE) dostali po dvou minutách za hrubost.
Další třetina začne přibližně ve 20:51.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:01
59 sekund před koncem druhého dějství se bude vhazovat ve středním pásmu.
38:42
V závěru druhý třetiny mají stále více ze hry švédští hráči, kteří ostřelují finskou bránu. Aktuálně vedou na střely 24:11.
37:42
Finsko hraje v plném počtu.
37:10
Po sérii několika prudkých švédských střel vytasil Harri Säteri jeden z obtížnějších zákroků a byla přerušena hra.
36:45
Z levého kruhu opět udeřil John Klinberg, tentokrát se však kotouč odrazil od bránícího finského hokejisty.
36:20
Znovu důrazný obránce John Klinberg a jeho střela z hranice kruhu. Brankář Finska kotouč jen stěží vyrazil.
35:42
Další dvouminutový trest na straně Finů. Za nedovolené bránění byl vyloučen Julius Honka (FIN).
35:29
Finové cítí, že mohou utkání definitivně ztratit, proto se snaží dostat do útočného pásma. To se jim však nedaří. Ve druhé třetině Finové za Švédy poměrně zaostávají.
34:52
Švédsko právě vstřelilo branku!
Další důležitý gól, který dost možná nasměroval Švédy blíž do finále mistrovství světa. Z mezikruží vypálil přesně WILLIAM NYLANDER, přičemž puk propadl brankáři někudy kolem vyrážečky. Švédsko využilo další přesilovou hru. Asistence: Nicklas Bäckström.
34:44
Teprve druhá přesilovková střela vzešla od Johna Klinberga od modré. Puk se odrazil od brankářovy masky.
34:16
Edler Alexander si nepočínal na modré čáře důrazně, a tak Finové jeho rozehrávku vystihli.
33:47
Švédové krouží kolem finské brány, zatím jsou však s pukem poměrně daleko a málo střílejí.
33:35
Výhoda toho moc nenabídla. Po komerční přestávce uvidí diváci dvouminutovou přesilovku Švédska. Menší trest za hákování byl udělen Jessemu Puljujärvimu (FIN).
33:22
Švédové si zatím jen přihrávají, ke střele na branku ještě nedošlo.
33:00
Švédsko má výhodu, brankář Lundqvist je na střídačce.
32:15
Stadionem to zahučelo po rázné střele Victora Hedmana od modré čáry. Harri Säteri vykopl puk až na poslední chvíli. Švédští hokejisté totiž brankáři poměrně dobře stíní, a ten díky tomu má značně stíženou orientaci.
31:10
Aktuálně je to na střely 17:10 pro tým Švédska.
30:44
V polovině zápasu jsou Švédové aktivnější než jejich finský soupeř. Častěji se drží na puku a mají více ze hry.
29:47
Švédsko hraje v plném počtu.
29:45
Slibná šance Gabriela Landeskoga na sklonku švédského oslabení. Útočník Tre Konor se dostal do brejku a Hari Säteri zvládl puk jen tak tak špičkou betonu vykopnout.
29:20
Hokejisté Suomi jsou usazení před švédským brankářem. Z levého kruhu vypálil Jesse Puljujärvi, gólman však pohotově kotouč vykopl pryč. Ani následné dorážky nebyly úspěšné.
28:49
Švédové dostali kotouč z vlastního obranného pásma a zatím se Finům nedaří moc dobře využívat přesilovou hru.
28:16
Ville Lajunen se napřáhl na modré čáře a nejprve se zdálo, že Henrik Lundqvist má puk pevně ve své moci. Jenže ten mu nakonec spadl, a tak hra plyne dál.
27:47
Finsko si zahraje přesilovou hru. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Joel Eriksson Ek (SWE).
27:36
Znovu zahrozil William Nylander, který se napřáhl na modré čáře. Puk těsně minul finskou bránu.
26:47
Po komerční přestávce pokračuje hra dál.
26:47
Oscar Lindberg dostal v mezikruží poměrně dost prostoru a vystřelil, jenže Harri Säteri předvedl naprosto ukázkový semafor.
26:06
Finové byli v útočném pásmu v situaci dva na dva. Z levého kruhu vystřelil Veli-Matti Savinainen, ale finský útočník přestřelil a trefil plexisklo.
25:51
Po další švédské střele byla přerušena hra. Bude se vhazovat po pravé ruce finského gólmana.
24:36
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédští hokejisté se radují z vedoucího gólu. Od modré čáry vystřelil JOHN KLINGBERG a ačkoliv hned dva Finové chtěli střelu zblokovat, nepovedlo se jim to. Další hráč v modrém dresu výborně stínil brankáři, jenž nic neviděl. Švédsko tedy bleskově využilo přesilovou hru. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, William Nylander.
24:29
Z pravého kruhu vystřelil Elias Lindholm, který ukončil výhodu Švédska. Na dvě minuty za podražení obdržel Valtteri Filppula (FIN).
24:10
Švédsko hraje ve výhodě, brankář je na střídačce.
24:00
Na modré čáře se napřáhl Mikko Lehtonen, přičemž následně nechybělo mnoho, aby finští hokejisté dorazili puk mezi tři tyče. To se jim ale nepovedlo.
23:53
Lundqvistovu střelu v kruhu zblokoval Oskar Osala.
22:51
William Nylander neudržel na modré čáře puk, takže se švédští hráči připravili o útočné pásmo.
22:11
Zatím se hraje častěji před finským gólmanem, ale bez četnějších střel na branku. Diváci jsou svědky poměrně defenzivní podívané.
21:02
Švédové zaujali pozice v útočném pásmu, ale k pořádné střele na branku prozatím nedošlo.
20:31
Kapitán Lasse Kukkonen vystřelil od modré čáry, jenže do puku vložil hůl jeden z bránících hráčů.
20:01
Začala druhá třetina.
Hokejisté jsou už připraveni na zahájení druhé třetiny.
Střely na branku: 11:5
Z mikrofonů v hale zní: "eins zu eins," což znamená poměrně jasnou skutečnost, že po první třetině je skóre vyrovnané. A poměrně vyrovnaná je i hra, kterou předvádějí oba týmy. Chvílemi jsou k vidění šance na jedné straně kluziště, chvílemi na druhé. Zápas může nabídnout ještě další velkou spoustu zajímavých momentů a my u nich budeme s vámi.
Další třetina začne přibližně ve 20:03.
20:00
První třetina skončila.
19:20
Osalova střela nebyla úspěšná. Třetina se chýlí ke konci.
18:19
Dennis Everberg byl sice v brankovišti, ale sudí si toho nejspíš nevšimli, takže hra pokračuje dál.
17:31
Z kruhu zkusil uspět Sebastian Aho, brankář však bez problémů puk vyrazil. Následně se Švédové snaží také zahrozit u druhé branky.
17:11
Po střele z blízka se Finsku nepodařilo změnit skóre zápasu.
16:20
V závěru první třetiny se toho na ledě zatím moc neděje. Finové vymýšlejí, jak by se mohli dostat do útočného pásma, jenže to se jim ne a ne podařit.
14:55
Gabriel Landeskog měl slušnou příležitost u pravé tyče, avšak švédský hráč neměl moc prostoru k přesnému zakončení.
13:52
Finové se přesouvali do útočného pásma povzbuzováni svými fanoušky. V mezikruží se odhodlal ke střele Matti-Veli Savinainen, ta mu však moc nesedla. Postrádala razanci, a tak Finové nebyli úspěšní.
13:22
William Nylander byl u levé tyče ve slibné pozici, zakončení však nebylo úspěšné, protože trefil připraveného finského brankáře. Po komerční přestávce bude hra pokračovat.
12:10
Antti Pihlström promarnil jednu z větších příležitostí. Odražený puk stačilo tečovat do brány, avšak finský útočník jej netrefil.
11:40
Finská rozehrávka neskončila úspěšně. Hráčům Suomi byl odpískán icing.
10:48
Finové mají tlak a drží soupeře v pásmu před jeho brankou. Většina střel je však zblokovaná.
09:43
Finští hráči se usadili v útočném pásmu a po chvíli se ke střele dostal Sebastian Aho. Jeho střela z kruhu však skončila v lapačce Henrika Lundqvista.
08:45
Joel Ek Eriksson se na modré čáře napřáhl, následně Švédové ještě puk doráželi, jejich snažení bylo ale neúspěšné, protože brankář udržel kotouč mezi betony. Po chvilce strkanic se tedy bude pokračovat vhazováním v pravém kruhu.
08:32
Hokejisté obou týmů střídají, puk mají na hokejkách Švédové, kteří následně zakládají útok.
07:51
O kotouč se bojuje u mantinelu podél finské střídačky.
07:20
Švédští hráči vyhráli vhazování a po chvíli kroužení kolem soupeřovy branky se odhodlali ke střele. Tu se podařilo Finům zblokovat a následně otáčejí hru.
07:15
Probíhá komerční přestávka a během ní mají hráči obou týmů prostor k občerstvení a odpočinku. Utkání sledují poloprázdné tribuny, což je škoda, už jen vzhledem k tomu, že jinak zde v Kolíně nad Rýnem MS v hokeji skutečně táhne a je o něj ze strany diváků zájem.
07:08
Oba týmy hrají v plném počtu.
06:28
Gabriel Landeskog byl velice blízko druhé brance pro svůj tým. Brankáře už měl poměrně dostatečně rozhýbaného, ale švédskému útočníkovi z první formace se nepovedlo dostat kotouč mezi tři tyče.
05:47
Arénou se ozývá "Suomi", což znamená, že finští fanoušci ženou svůj národní tým kupředu. Mezitím se na ledě přelévá hra z jedné strany na druhou.
05:06
Joel Ek Eriksson (SWE) a Jani Lajunen (FIN) dostali shodně dvouminutové tresty za hrubost.
05:06
Joel Ek Eriksson (SWE) a Jani Lajunen (FIN) dostali shodně dvouminutové tresty za hrubost.
05:06
Valná hromada před švédskou bránou. Finové se natolik tlačili k Henriku Lundqvistovi, což se samozřejmě švédské obraně nelíbilo. Bude se vylučovat.
04:45
Finsko právě vstřelilo branku!
Finům se podařilo vyrovnat. V mezikruží se puk odrazil k volnému JOONASU KEMPPAINENOVI, který vystřelil přesně na švédskou branku. Asistence: Juhamatti Aaltonen.
04:17
Finové si moc nerozuměli v obranných řadách, čehož mohl využít Marcus Kruger, který dorážel puk. K jeho smůle však trefil jen výstroj Harriho Säteriho.
03:55
Finové mohli do přečíslení, ale dlouhá přihrávka jim nevyšla. U kotouče jsou znovu Švédové.
03:14
Jenže ti nebyli po buly úspěšní, a tak se na několik sekund museli stáhnout na druhou stranu ledové plochy.
03:04
Vhazuje se znovu v útočném pásmu švédských hokejistů.
02:45
Valtteri Filppula zachytil přímo před vlastním brankářem puk a bleskově s ním zajel za branku.
02:27
Stále sledujeme aktivnější švédské hokejisty, kteří se snaží podruhé udeřit.
01:49
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové vyhráli buly a po přesné přihrávce se na modré čáře napřáhl ALEXANDER EDLER a kotouč skončil až v horní části Säteriho brány. Asistence: Nicklas Bäckström.
01:45
I Švédové zaútočili. Z levého kruhu vystřelil jeden z hokejistů ve žlutomodrém dresu, jenže kotouč skončil nahoře v ochranné síti.
01:20
Hra byla přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:56
Neškodné nahození Mikka Rantanena z levého kruhu Henrik Lundqvist zneškodnil máchnutím lapačkou.
00:09
Finové se hned zkraje zápasu nastěhovali do útočného pásma. Markus Hannikainen se však cpal do brány až příliš horlivě, a tak si vysloužil menší fyzickou potyčku se švédskými protihráči.
00:01
Utkání právě začalo.
Hokejisté i rozhodčí jsou na ledě, zápas za několik sekund začne.
Pěkný večer z Kolína nad Rýnem, kam se před sobotním dnem přestěhovalo konání světového hokejového šampionátu i z Paříže. Zde v Německu panuje mnohem lepší hokejovější atmosféra a hokej je zde propagován a brán naprosto jinak než ve Francii. Město hokejem žije. Jelikož ale už vypadli z play-off Němci, nesleduje tento semifinálový duel zaplněná aréna. Je zde jen několik jednotek tisíc diváků.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Lundqvist (Fasth) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Lindberg, Bäckström, W. Nylander – Everberg, Nordström, W. Karlsson – Krüger, J. Lundqvist (C), Eriksson Ek – Söderberg.

Finsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A) – Savinainen, Filppula (A), Rantanen – Aho, Pyörälä, Puljujärvi – Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek (oba CZE) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN).
Delegace na zápas
Hlavními rozhodčími jsou dva čeští sudí – Hribik s Jeřábkem. Na čarách budou Otmachov z Ruska a Vanoosten z Kanady. Náhradní hlavní sudí je Iverson z Kanady a náhradní čárový Ritter z USA. Videorozhodčím bude Schurr z Německa. Jako delegáti budou zápasu přihlížet Aljančič ze Slovinska a Poljakov z Ruska.
Čtvrtfinálový zápas Švédska

Čtvrtek 18.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž

Švýcarsko – Švédsko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Haas – 5. Bäckström (Lindberg, W. Nylander), 34. W. Nylander (Ekman-Larsson), 44. Edler (J. Lundqvist)

Sestava Švédska: Lundqvist (Fasth) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Lindberg, Bäckström, W. Nylander – Everberg, Söderberg, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Eriksson Ek, Nordström – Krüger.
Švédsko

Země Kronor má na šmapionátu poté, co ji doplnily další posily z NHL jedno z nejsilnějších, ne-li nejsilnější mužstvo na šampionátu. 19 hráčů ze zámoří mluví za vše, nicméně jména na soupisce nejsou vše. Švédové na úvod skupiny A padli s Ruskem, navíc poté prohráli i s USA, a tak se museli smířit až s 3. místem. Čtvrtfinále však zvládli bravurně a po výhře 3:1 si po dvouleté pauze zahrají o medaile.

Zápasy Švédska ve skupině

Švédsko – Rusko 1:2 sn.
Německo – Švédsko 2:7
USA – Švédsko 4:3
Švédsko – Lotyšsko 2:0
Švédsko – Itálie 8:1
Dánsko – Švédsko 2:4
Švédsko – Slovensko 4:2

Nejproduktivnější hráči Švédska

William Nylander – 12 bodů (6+6)
Elias Lindholm – 7 bodů (5+2)
Victor Rask – 7 bodů (2+5)
Čtvrtfinálový zápas Finska

Čtvrtek 18.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem

USA – Finsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Rantanen (Savinainen, Aho), 47. Kemppainen (J. Aaltonen)

Sestava Finska: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A) – Savinainen, Filppula (A), Rantanen – Aho, Pyörälä, Puljujärvi – Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen – M. Aaltonen, Hännikäinen, J. Lajunen – Osala.
Finsko

Celek ze země tisíce jezer neprožil nikterak povedenou skupinovou fázi, v níž například padl vysoko 1:5 s domácím Francií, nicméně na čtvrtfinále, do nějž šel ze čtvrté příčky proti vítězi skupiny A, se připravil skvěle a USA prakticky k ničemu nepustil. Suomi zaslouženě vyhráli 2:0 a znovu po roce mají šanci bojovat ve finálovém víkendu o medaile.

Zápasy Finska v základní skupině

Finsko – Bělorusko 3:2
Finsko – Francie 1:5
Finsko – Česko 3:4sn
Finsko – Slovinsko 5:2
Norsko – Finsko 2:3p
Švýcarsko – Finsko 2:3p
Kanada – Finsko 5:2

Nejproduktivnější hráči

Sebastian Aho – 9 bodů (2+7)
Mikko Rantanen – 8 bodů (3+5)
Veli-Matti Savinainen – 6 bodů (2+4)
Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v Paříži a Kolíně nad Rýnem, vrcholí a dnes začíná finálový víkend, na konci nějž se rozhodne o držitelích cenných kovů. Ve druhém semifinále se v severském derby utkají Finsko, jež překvapivě přešlo přes USA, a Švédsko, které naopak ve svém čtvrtfinále splnilo roli favorita. Utkáním vás provede Vojtěch Drbohlav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud