Dánsko - USA | ONLINE | 18.5.2019 12:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : USA - 18. května 2019   12:15

Ukončeno
Dánsko
Dánsko
24:50' Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen)
1:7
(0:4, 1:2, 0:1)
USA
USA
10:34' Vatrano  (D. Ryan, Hanifin) • 11:03' DeBrincat  (P. Kane, Suter) • 14:24' Keller  (J. van Riemsdyk, Suter) • 18:49' Kreider  (J. Hughes, Eichel) • 31:55' DeBrincat  (P. Kane, White) • 33:17' D. Larkin  (D. Ryan) • 51:19' Eichel  (DeBrincat, Suter)
Dánsko
Sestavy:
Nielsen (21. Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen (A), Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.
Rozhodčí
Martin Fraňo (CZE), Mikko Kaukokari (FIN) – Dmitrij Šišlo (RUS), Nathan Vanoosten (CAN)
Steel Arena
USA
Sestavy:
Schneider (Demko) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Třetí třetina už příliš vzrušení nenabídla. Dočkali jsme se už pouze jediné branky, o kterou se v přesilové hře postaral Jack Eichel. Slováci tak kromě svých zápasů budou upírat své zraky k zítřejšímu utkání, ve kterém s ohledem na své postupové naděje potřebují, aby Spojené státy získaly maximálně jeden bod s Německem. Cokoliv jiného znamená konec postupovým nadějím Slovenska.

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Peter Regin (DEN) a Dylan Larkin (USA).

Střely na bránu po konci zápasu: 22:26
Konec zápasu.
59:26'
Celá Steel Arena teď sborově tleská výkonu obou mužstev, především pak zřejmě tomu americkému, přestože bylo cítit, že publikum více přeje outsiderovi z Dánska.
58:39'
Nicklas Jensen v nezáživné pasáži nahazoval puk na bránu od pravého mantinelu, obránce Američanů ale srazil puk za vlastní svatyni.
57:42'
Dánové jsou smíření s osudem a už se ani nikam neženou. Matias Lassen jenom posunul puk do středního pásma, kde si ho vzali znovu hosté.
56:35'
Frank Vatrano svedl sprinterský souboj s Oliverem Larsenem. Americký útočník byl sice rychlejší, obránce z Dánska ale využil svůj náskok a kotouč stihl odehrát dřív.
55:52'
Dánové sice získali útočné pásmu, nedařilo se jim ale dostat od mantinelu do nebezpečnějšího prostoru. Jejich snažení nakonec přeťal Christian Wolanin.
55:06'
Christian Wolanin hledal z levé strany cestu před brankoviště. Jeho přihrávku ale zastavila obrana Dánska, a mužstvo v červeném může zaútočit.
54:53'
Jack Hughes ukázal obráncům na pravém křídle záda. Cítil, že je ale pod tlakem, a tak mu střela nevyšla úplně podle představ. Patrick Galbraith ukryl puk do výstroje a hra je přerušena.
53:57'
Američané rotovali v útočném pásmu a Dánové nevěděli, kam dřív skočit. Puk nakonec vyplaval mezi kruhy na Alexe DeBrincata, ten ale z dobré pozice bránu netrefil.
52:46'
Brady Skjei dlouhou přihrávku adresoval nepřesně, puk byl ale tečovaný a zakázané uvolnění se pískat nebude. Američané pak kotouč v pásmu soupeře vybojovali zpět.
51:19'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Mnozí experti by hudrovali, jak je americká přesilovka statická. Jenže celku ze zámoří to bohatě stačí. JACK EICHEL chvilku míchal s pukem v levém kruhu, pak najednou vystřelil, a jeho jedovatá rána ze zápěstí skončila až v síti! Asistence: Alex DeBrincat, Ryan Suter.
50:29'
Alex DeBrincat uvolnil na pravém kruhu Patricka Kanea. Ten nevystřelil a ještě chtěl najít někoho u protější tyče, jeho přihrávka ale do cíle nedorazila.
50:01'
Vyloučení v týmu Dánsko (Jesper Jensen – 2 min., podrážení).
49:52'
Dánové v přesilové hře zamkli svého soupeře, vyloženou šanci si ale nevytvořili. Teď už jsou Spojené státy kompletní a ženou se dopředu.
49:14'
Dánové se dostali zpátky a Nicklas Jensen chtěl vystřelit z okraje pravého kruhu, jeho pokus byl ale v poslední chvíli zablokovaný.
48:36'
Dánové se po úvodním vyhození Američanů rychle usadili zpátky v útoku a postupně svírali svého soupeře čím dál blíže jeho brankovišti, jedinou střelu ale Cory Schneider vyrazil. Pak se hosté osvobodili.
47:48'
Když jsem před zápasem mluvil o tom, že Američané jsou nejslušnější tým, dnes to příliš nepotvrzují. Toto je již páté vyloučení celku ze zámoří.
47:48'
Vyloučení v týmu USA (Dylan Larkin – 2 min., sekání).
47:40'
Mathias Bau Hansen natlačil své obrovské tělo za bránícího hráče Spojených států, zakončit mohl ale pouze jednou rukou, navíc bekhendem, s tím Cory Schneider problémy neměl.
47:07'
James van Riemsdyk prošel sám přes modrou čáru a z úrovně pravého kruhu mířil zápěstím do horního rohu dánské svatyně, Patrick Galbraith ovšem máchl lapačkou a puk v ní ukryl.
46:27'
Stefan Lassen jen lehce nahodil puk od modré čáry, jenže Cory Schneider toho zřejmě příliš neviděl. Puk vyrazil jenom před sebe, k dorážce se ale nikdo nedostal.
46:13'
Dánové se tlačí dopředu. Když to nešlo zprava, zkusili to zleva. Střela zápěstím ale zamířila do hbité lapačky Coryho Schneidera.
45:50'
Peter Regin dostal pobídku do pravého kruhu, bez přípravy ale bránu vůbec netrefil. Po jeho nepřesné ráně zůstal chvíli stát na místě s nevěřícným pohledem do vzduchu.
45:06'
Dánové získali puk z buly a krátce před návratem potrestaného Nicholase Jensena se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
44:26'
Po nabídce Claytona Kellera zůstal u pravé tyče dánské svatyně volný Jack Hughes, před kterým byl kousek odkryté brány, mladičký útočník ale nezkrotil poskakující kotouč.
43:39'
Obě mužstva v plném počtu příliš dlouho nevydržela, Američané hrají další přesilovou hru. Ryan Suter vystřelil z osy hřiště, Patrick Galbraith ale zakročil vyrážečkou.
43:11'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicholas Jensen – 2 min., hákování).
43:01'
Na led už se ale vrátil i Frederik Storm, Američané se nedostali ani ke střele na bránu.
42:42'
Američané se drží v útočném pásmu a teď jim začíná kratičká přesilová hra, protože Alex DeBrincat se vrací do hry.
41:54'
Patrick Kane z vrcholku levého kruhu přihrával prudký pas před brankoviště a moc nechybělo, aby si dánský obránce srazil puk do vlastní brány!
41:13'
Quinn Hughes vybojoval puk u hrazení a chtěl kombinovat s Jackem Eichelem, od něj ale přihrávku zpět před brankoviště už nedostal.
41:01'
Vyloučení v týmu Dánsko (Frederik Storm – 2 min., nedovolené bránění).
40:42'
Vyloučení v týmu USA (Alex DeBrincat – 2 min., podrážení).
40:28'
Ryan Suter šikovným obloučkem vyslal po pravém křídle dopředu Claytona Kellera. Ten přihrál na modrou čáru a střela Alece Martineze skončila v brankářově lapačce.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhou dvacetiminutovku na rozdíl od té první začali tlakem Američané, skórovali ale naopak Dáni. Gól Nicka Olesena musela potvrdit až kontrola u videa, všem bylo ovšem v pořádku. Jenže jestli si začali domácí dělat nějakou naději, ta se rozplynula krátce po polovině zápasu, kdy Spojené státy vstřelily dva góly v krátkém sledu. Nejprve svůj druhý gól zaznamenal Alex DeBrincat, po něm se do listiny střelců zapsal ještě Dylan Larkin. Třetí dějství začne přibližně v 13:56.

Střely na bránu po druhé třetině: 17:17
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:24'
Na pravém kruhu stál Patrick Kane, řekl si o přihrávku a také ji dostal. Kapitán Američanů bez přípravy mířil do horního rohu, Patrick Galbraith ale dokázal zakročit lapačkou.
39:01'
Ryan Suter se vrací na led, Američané se ubránili naprosto bez potíží. Teď dokonce dojeli vyhozený kotouč a plynule se přesunuli do útočné činnosti.
38:40'
Teď už se hokejisté v červeném dostali do útoku, dlouho tam ale nepobyli. U pravého hrazení je zastavil Adam Fox, který vyhodil puk znovu až do pásma Dánů.
38:11'
Američané se brání velice úspěšně. Vytáhli napadání hodně vysoko a Dánům se nedaří opustit ani vlastní pásmo.
37:37'
Dánové byli na vhazování úspěšnější a mohli kombinovat, Spojené státy jejich akci ale brzy zastavily a vyhodily puk na druhou stranu kluziště.
37:01'
Vyloučení v týmu USA (Ryan Suter – 2 min., krosček).
37:01'
Frederik Storm nabral rychlost a po pravém křídle se dral dopředu. Snažil se natlačit před brankoviště, v tu chvíli ale Ryan Suter zatáhl za záchrannou brzdu.
36:24'
Peter Regin už ovšem přes americkou obranu prošel a připravil si střelu z prostoru mezi kruhy, jeho pokusu ale chyběla přesnost, Cory Schneider zasahovat nemusel.
35:35'
Morten Poulsen se snažil na levém křídle prosmýknout kolem amerického obránce, Quinn Hughes se ale nenechal opít rohlíkem a dánského útočníka zastavil.
34:39'
Jack Hughes ztratil kotouč v útočném pásmu a Dánové vyrazili do protiútoku! Jesper Jensen si na zakončení netroufl, scházela mu rychlost, tak bekhendem před kotouč Frederiku Stormovi, ten ale zblízka ztroskotal na zákroku Coryho Schneidera!
33:17'
Spojené státy právě vstřelily branku!
A Američané rázem vedou o pět branek. Derek Ryan uvolnil na pravém křídle rozjetého DYLANA LARKINA, který ujížděl do přečíslení dvou na jednoho. Situaci vzal ale na sebe a trefil se ke vzdálenější tyči! Asistence: Derek Ryan.
31:55'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Dánskému brankáři posílám omluvu, znovu jsem to zakřikl. Na tohle ale neměl nárok. Američané vyhráli buly a Patrick Kane okamžitě přihrál před brankoviště, kde byl úplně volný ALEX DEBRINCAT, jenž zametl puk do odkryté klece! Asistence: Patrick Kane, Colin White.
31:50'
Z levé strany se před brankoviště individuálně tlačil Jack Eichel, zblízka ale dánského brankáře neprostřelil. Patrick Galbraith je tak zatím stoprocentní.
31:06'
Dylan Larkin na levé straně zadovkou přenechal kotouč Claytonu Kellerovi, který se snažil trefit horní roh dánské svatyně, zamířil ale příliš vysoko.
30:14'
Derek Ryan po přechodu modré čáry hledal přes šířku pásma Patricka Kanea, který už se napřahoval, v poslední chvíli ale Dánové stačili do této přihrávky vložit hůl.
29:18'
James van Riemsdyk zůstal na modré čáře místo Adama Foxe a golfovým úderem vystřelil, puk ale srazili dánští bránicí hráči do rohu kluziště.
28:19'
Dánsko se usadilo v pásmu soupeře a při hře pěti na pět si vytvořilo větší tlak, než v přesilové hře, jenže cestu do nebezpečného prostoru před brankoviště hráči v bílém pečlivě hlídali.
27:04'
No a teď už jsou Američané kompletní a sami se naopak usadili v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostali.
26:44'
Teď už je puk zase v pásmu Dánska. Domácí tak místo hledání cesty puku do brány, hledají, jak se vůbec dostat do útoku.
26:17'
Teď už se ale Dánové v útočném pásmu usadili. Nicklas Jensen vystřelil od pravého mantinelu. Mířil do horního rohu, tam se ale mihla lapačka Coryho Schneidera.
25:54'
To se jim zatím nedaří. Naopak Dylan Larkin se dostal ve vlastním oslabení ke střele z levé strany, kterou Patrick Galbraith jenom vyrazil.
25:18'
Američané vybojovali kotouč a dostali jej až za dánskou bránu. Hráči v červeném se tak nejprve budou muset znovu dostat do útočného pásma.
24:56'
Vyloučení v týmu USA (Chris Kreider – 2 min., hrubost).
24:50'
Rozhodčí si celou akci prohlíželi docela dlouho, ale nakonec dospěli k závěru, že k nedovolenému bránění brankáři nedošlo, a gól platí! Dánové se tak mohou ze svého prvního gólu radovat podruhé!
24:50'
Ale pozor, všechno může být jinak. Gólová akce se bude ještě prohlížet na videu. Bude se zkoumat, zda Nick Olesen nevrazil do brankáře a neznemožnil mu zakročit proti dorážce.
24:50'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak jsem to právě zakřikl! NICK OLESEN dostal přihrávku před brankoviště. S první střelou sice ještě neuspěl, puk se ale odrazil znovu k němu a dánský útočník zády k bráně doklepl puk do sítě bekhendem! Asistence: Mathias Bau Hansen, Oliver Lauridsen.
24:39'
V tuto chvíli sledujeme hlušší část zápasu. Ani jeden tým se nedostává do útoku, neprosadil se přes obranu soupeře ani Dylan Larkin.
23:41'
Dánsko zastavilo rodící se akci Američanů už v jejím počátku a nahodilo puk dopředu, Cory Schneider jej ale zastavil za svojí bránou, a hrát tak mohou znovu hosté.
22:57'
Jesper Jensen Aabo napřáhl na modré čáře a z první vyslal jedovatou ránu. Tam mu sedla parádně a rána tak byla opravdu prudká, jenom mířila těsně vedle pravé tyče.
22:14'
Dánové se usadili v pásmu soupeře na delší dobu a pálí na bránu jeden kotouč za druhým, Cory Schneider je ale pozorný a všechny pokusy zatím vyráží.
21:30'
Nick Olesen dostal přihrávku k levé tyči americké brány, kde bylo místo pro zakončení, Cory Schneider ale mezírku u své tyče nakonec utěsnil.
20:16'
Američané vletěli do druhé periody aktivně. Alex DeBrincat byl v dobré pozici na okraji levého kruhu, střídající Patrick Galbraith si ovšem připisuje první úspěšný zákrok.
20:01'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Simon Nielsen, přichází Patrick Galbraith.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodní minuta zápasu patřila překvapivě Dánsku, které neproměnilo hned dvě obrovské šance. Pak už ale podle předpokladů přebírali iniciativu Američané a v polovině prví dvacetiminutovky otevřeli skóre zásluhou Franka Vatrana.

Neuběhly ani čtyři minuty a Spojené státy přidaly další dvě branky. V přesilové hře se nejprve trefil Alex DeBrincat, po něm přidal další branku Clayton Keller. To ale od zámořských hokejistů stále nebylo vše, těsně před koncem první periody upravil skóre ještě Chris Kreider. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 13:04.

Střely na bránu po první třetině: 8:11
20:00'
První třetina skončila.
19:28'
Dánové mohli krátce před přestávkou zapsat čestný úspěch, jeden z útočníků mohl na okraji pravého kruhu zakončovat do odkryté části klece, americký obránce mu ale zakončit znemožnil.
18:49'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Eichla ale neproměněná šance mrzet nemusí. Američané pokračovali v akci a po nabídce Jacka Hughese byl sám před brankovištěm CHRIS KREIDER, který zblízka propasíroval kotouč skrz brankářovy betony! Asistence: Jack Hughes, Jack Eichel.
18:25'
Blesková kombinace druhého útoku Američanů. Jack Eichel dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl úplně sám, trefil ale tyč!
17:21'
Když se ovšem Dánsko dostane do útočné třetiny, v americké obraně zní poplach nejvyššího stupně. Po střele Jespera Jensena Aaba semusel vytáhnout Cory Schneider.
16:30'
Američané kombinačně prošli přes střední pásmo a zaútočit mohl Alex DeBrincat. Do pásma soupeře vlétl po pravém křídle, jeho následná rána zápěstím ale letěla daleko za zadní tyč.
15:54'
Spojené státy mají navrch a znovu sevřely Dány v jejich pásmu. Patrick Kane přihrál do druhé vlny na modrou čáru, kam ze střídačky naskočil Noah Hanifin, jeho ránu z dobré pozici ale Simon Nielsen udržel ve výstroji.
14:24'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané svého soupeře vyučují z efektivity. Ryan Suter nahodil puk od modré čáry, dánský brankář nemohl nic vidět. Navíc kotouč byl dvakrát tečovaný, jako poslední se jej dotkl CLAYTON KELLER, a Američané se díky tomu dostávají do tříbrankového trháku! Asistence: James van Riemsdyk, Ryan Suter.
13:42'
Teď už se zase osmělili i Dánové! Peter Regin nebezpečně vypálil z levé strany! Odraženého puku se zmocnil Morten Poulsen, který bleskově objel bránu a chtěl zasunout puk k tyči, Cory Schneider se ale přemístil včas!
12:48'
Američané se teď těžko dostávají do útočného pásma. Individuálně to zkusil Alex DeBrincat, mezi čtveřicí bránících hráčů ale moc šancí na úspěch neměl.
11:03'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanům netrvalo dlouho, aby přesilovou hru využili. Puk od Patricka Kanea mířil mezi kruhy, kde operoval ALEX DEBRINCAT. Ten pohotově vypálil na bránu a procedil puk do brány mezi rukou a tělem dánského brankáře! Asistence: Patrick Kane, Ryan Suter.
10:48'
Vyloučení v týmu Dánsko (Julian Jakobsen – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
10:34'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Teď už jdou ale hosté do vedení! Dánové totálně propadli a hokejisté ze zámoří mířili sami dva na bránu! Derek Ryan předal kotouč doleva a FRANK VATRANO jej z první o tyč usměrnil do sítě! Asistence: Derek Ryan, Noah Hanifin.
09:32'
Tím ale práce dánského brankáře neskončila. James van Riemsdyk se snažil dotlačit puk do brány kolem tyče, následně ještě Američané stříleli od modré čáry, skóre se však zatím nemění.
09:03'
Colin White se stahovačkou uvolnil na pravém křídle a vypálil z okraje kruhu, Simon Nielsen proti jeho ráně pohotově vytasil pravý beton.
07:58'
Jack Eichel při kličkování uklouzl, i na kolenou ale ještě dokázal přihrát spoluhráči. James van Riemsdyk díky tomu mohl vystřelit z levé strany, Simon Nielsen ale předvedl úspěšný zákrok betony.
07:10'
Američané už hrají v plném počtu a dostali svého soupeře pod tlak. Dánové si ale v úzkých poradili a posunuli puk ven z pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
06:13'
Fanoušci se zlobili, že rozhodčí přerušili hru během probíhající kombinace Dánska, jenže americká brána byla mimo svoji pozici a případný gól by tak stejně nemohl platit.
06:10'
Další rána, kterou vyslal Jesper Jensen Aabo od modré čáry. Puk byl před brankovištěm tečovaný a skončil těsně vedle pravé tyče Coryho Schneidera.
05:26'
Jesper Jensen Aabo se snažil schovat střelu za chumel hráčů před brankovištěm, jeho rána ale mířila vysoko nad bránu. Američané se následně osvobodili.
04:47'
Luke Glendening vybojoval kotouč a vyhodil ho ven z pásma. Pak podstoupil ještě dlouhý sprint, ke kotouči měl ale blíže obránce Dánska. Americký útočník tak po úspěšném střídání pustil do hry čerstvého spoluhráče.
04:31'
Vyloučení v týmu USA (Alex DeBrincat – 2 min., krosček).
04:11'
Patrick Kane a Alex DeBrincat se snažili udržet kotouč v rohu kluziště ve své moci, to se jim ale nepodařilo. Dánové vyhodili puk do středního pásma.
03:14'
Tak teď si zase naopak Američané vytvořili velký tlak, ale nedostali se do takových šancí, jako před tím Dánové. James van Riemsdyk střílel ze zajímavé pozice, bekhendem a zády k bráně ale uspět nemohl.
02:30'
Spojené státy za ohlušujícího pískotu kombinují v pásmu soupeře. Ryan Suter vystřelil od modré čáry, jeho rána byla ale zablokována.
01:42'
Arénou se okamžitě začalo ozývat hlasité skandování "Denmark", ke kterému se připojili i fanoušci Slovenska, kterých už je tu opravdu hodně.
01:05'
Tohle je neuvěřitelný start zápasu! Dánové zatlačili svého soupeře a ocitli se v další gólové šanci! konkrétně to byl Nicklas Jensen, který zblízka trefil jenom připravenou výstroj amerického brankáře!
00:13'
Dánové hned z prvního útoku málem otevřeli skóre! Peter Regin dorážel z bezprostřední blízkosti po střele z levé strany, Cory Schneider si ovšem hned na úvod připisuje výborný zákrok!
00:01'
Utkání právě začalo.
Teď už ale na ledovou plochu naskakují obě mužstva. Nejprve Dánové, kteří jsou vedeni jako domácí tým, v červených dresech, po nich Cory Schneider přivádí na led Američany v bílých dresech.
Ještě jednou přeji hezké dopoledne z Košic! Ze sestavy Američanů pro dnešní zápas vypadl Johnny Gaudreau, trenér Blashill tak musel provést drobné změny v útočných řadách. Elitní první formace však zůstává beze změn. Ta o dnes nastoupí ve složení DeBrincat – Larkin – Kane.
Úvodní sestavy:

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen (A), Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.

USA: Schneider (Demko) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan.

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Mikko Kaukokari (FIN) – Dmitrij Šišlo (RUS), Nathan Vanoosten (CAN).
Průběžná tabulka skupiny A:

1. Finsko – 13 bodů, skóre 17:7, 5 zápasy
2. Německo – 12 bodů, skóre 12:5, 4 zápasy
3. Kanada – 9 bodů, skóre 20:10, 4 zápasy
4. USA – 8 bodů, skóre 17:10, 4 zápasy
5. Slovensko – 6 bodů, skóre 19:17, 5 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 16:9, 4 zápasy
7. Francie – 1 bod, skóre 11:27, 5 zápasů
8. Velká Británie – 0 bodů, skóre 4:31, 5 zápasů
Poslední zápas:

 USA – Velká Británie 6:3

Branky a nahrávky: 13. J. van Riemsdyk (P. Kane, Suter), 30. Keller (Q. Hughes, Demko), 32. Kreider (Eichel, Suter), 38. DeBrincat (D. Ryan, P. Kane), 41. P. Kane (Kreider, Hanifin), 50. D. Ryan (Glendening, Hanifin) – 16. Hammond (D. Phillips), 40. Perlini, 57. Davies (Lachowicz, Billingsley)

USA: Demko (Schneider) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips (C).
 USA

Američané jsou v tabulce před svým dnešním soupeřem jenom o dvě příčky výše. Jejich výkony budou zajímat především slovenský tým a jeho fanoušky. Přes zámořský celek se totiž právě Slovensko může dostat do čtvrtfinále, to by ale hokejisté USA museli získat maximálně čtyři body. Kromě Dánska je čekají ještě zápasy s Německem a Kanadou.

Američané jsou ve skupině A střelecky nejaktivnějším celkem. Průměrně vyšlou na soupeřova brankáře 40 střel. Trápí se ale v oslabeních. Jsou sice nejslušnějším týmem, v početní nevýhodě hráli pouze pětkrát, ale ve dvou z nich inkasovali, což z nich dělá třetí nejhorší tým šampionátu v této herní činnosti. Hůř jsou na tom už jen Slovensko a Velká Británie.

Umístění v tabulce: 4.
Počet bodů: 8
Skóre: 17:10
Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane (2+4)
Poslední zápas:

 Finsko – Dánsko 3:1

Branky a nahrávky: 26. Kakko (Lehtonen), 35. Manninen (Rajala, Lehtonen), 52. Pesonen (Kakko, Ohtamaa) – 22. Madsen (Nicklas Jensen, M. Lauridsen)

Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Madsen, Storm – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – From, Poulsen, Jakobsen – Olesen.
 Dánsko

Seveřané, kteří okupují šestou pozici skupiny A, ztrácí na čtvrté místo zaručující účast ve čtvrtfinále tři body a mají osud ve svých rukou. Jejich postup by byl ale obrovským překvapením. Kromě dnešního utkání s USA se ještě utkají s Kanadou a Slovenskem. Čekají je tak těžké zápasy. Navíc si musí poradit bez Larse Ellera, který tým po třetím zápase opustil.

Při pohledu na tabulku překvapí, jak jsou Dánové produktivní. Vstřelili o čtyři branky víc než Finsko a jenom jednu méně, než USA. Tato statistika je ale výrazně zkreslena střetnutím Dánska s Velkou Británií, které skončila 9:0 ve prospěch seveřanů.

Umístění v tabulce: 6.
Počet bodů: 5
Skóre: 16:9
Nejproduktivnější hráč: Lars Eller (2+3)
Hezké dopoledne z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu zápasu mezi Dánskem a USA. Utkání začíná v 12:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud