MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Švýcarsko - 12. května 2019   20:15

1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Švýcarsko
Švýcarsko
33:44' Hofmann  (Kurashev, Martschini) • 56:21' Hischier  (Praplan, Josi) • 59:20' S. Moser
Lotyšsko
Iverson (CAN), Kaukokari (FIN) – Hancoock (USA), Lhotský (CZE)
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
7773 diváků
Švýcarsko

Z dnešního textového přenosu je to z naší strany vše. Přejeme příjemný zbytek neděle u dalších zápasů mistrovství světa se těšíme na shledanou!
Díky bodovému přísunu a lepšímu celkovému skóre se švýcarský tým posunul na průběžně první příčku skupiny B, čímž odsunul Česko na místo druhé. Uvidíme ale, jak dlouho tento stav vydrží. Po třech hracích dnech je totiž tabulka poměrně vyrovnaná!
Zpočátku vypadal duel lehce nervózně z obou stran, jak se ale hráči dostali do tempa, přišly na řadu slibné šance. Ty se dočkaly proměnění v prostřední dvacetiminutovce. Nejprve si vystřelili náskok Švýcaři, dvě minuty nato ale Lotyši využili přesilovky a srovnali se soupeřem znovu krok.

Jako rozhodující se tedy ukázala závěrečná třetina. V té zůstaly bez využití dvojnásobné přesilovky na obou stranách a dlouhou dobu to vypadalo, že by zápas přeci jen mohl jít do prodloužení. Jenže Švýcaři se vzedmuli k velkému náporu a střelecká převaha vyvrcholila v 57. minutě. Kouzlo Elvise Merzlikinse odčaroval Nico Hischier, který dorazil puk na 2:1 a postavil Lotyše do pozice dotahujícího celku. Baltským hokejistům tak nezbylo, než vsadit na hru bez gólmana, jenže ta přinesla opačný účinek. Švýcaři trefili prázdnou bránu a za výhru 3:1 zapsali do tabulky tři body!
Nejlepšími hráči byli zvoleni Nico Hischier (SUI) a Elvis Merzlikins (LAT).
Střely na bránu ve 3. třetině (celkem):

Lotyšsko – 7 (21)
Švýcarsko – 15 (37)
Jak se třetí třetina chýlila ke konci, už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení. Ale nestalo se tak, Švýcaři totiž šlápli na plyn a dvěma góly rozhodli o tom, že plnohodnotná výhra je jejich!
59:50'
Lotyši se snaží, ale tohle už Švýcarsko zvládne.
59:20'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Dámy a pánové, vypadá to, že o vítězi dnešního mače je rozhodnuto! Hokejisté Švýcarska se totiž vymanili z obranné třetiny, ke kotouči se dostal SIMON MOSER a z velkého úhlu trefil přesně prázdnou bránu. Švýcaři vedou o dvě branky! Bez asistence.
58:52'
Další střelu si připsal Oskars Cibulskis, mířil ale hodně mimo.
58:46'
Rihards Bukarts pálil od modré, trefil ale pouze jednoho z blokujících spoluhráčů.
58:20'
Lotyši jsou bez gólmana a vsadili na závěrečný tlak v power-play!
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Lotyšsku moc času na vyrovnání nezbývá.
58:00'
A Švýcaři mohli vést o dvě branky! Vincent Praplan totiž napřáhl na střelu z voleje a z mezikruží mu branka jen těsně unikla!
57:53'
Kevin Fiala se zkoušel kličkami dostat až před bránu, jenže posledního beka soupeře už neobešel.
57:26'
Teď se dopředu probojovával Miks Indrašis, ani on ale nebyl úspěšný.
56:53'
Švýcaři nechtějí dát soupeři příliš šancí k vyrovnání. Lotyši jsou drženi v obranném pásmu a nemohou se dostat dopředu.
56:21'
Roman Josi poslal od modré touš do brankoviště, kde ještě Vincent Praplan se svou dorážkou neuspěl, jenže poté se k puku dostal NICO HISCHIER a procedil jej za brankovou čáru! Asistence: Vincent Praplan, Roman Josi.
56:21'
A branka je potvrzena, Švýcaři jsou ve vedení a Lotyši přišli o oddechový čas!
56:21'
Tak pozor, švýcarský gól, kterého dosáhl z dorážky Nico Hischier, se bude přezkoumávat na základě trenérské výzvy!
56:05'
Romain Loeffel chtěl vsadit na šťastný odraz, když střílel zpoza úrovně brankové čáry. Merzlikins byl na tuto možnost připraven.
55:07'
Vypadá to, že Švýcaři by neradi hráli prodloužení. Snaží se totiž chodit aktivně dopředu, naopak Lotyši především brání.
54:33'
Švýcarsko se nyní nedostalo přes lotyšskou obranu a kotouč zamířil zpět k Genonimu.
Dnešní duel si přímo na stadionu v Bratislavě užívá 7773 diváků, kteří vytvářejí Lotyšsku i Švýcarsku vskutku bouřlivou atmosféru, v níž se hokejistům musí hrát náramně.
54:09'
Švýcarsko je v plném počtu, stav se ani během dlouhé přesilovky nezměnil.
53:41'
Rihards Bukarts pálil z první, jeho rána jen proletěla nad horní tyčí.
52:52'
Balcars našel zpoza brány Oskarse Cibulskise, který okamžitě poslal puk na bránu. Genoni jej nejprve jen vyrazil před sebe a pak se na kotouč vrhl mohutným skokem.
52:17'
Cibulskisovu pumelici od modré Genoni vyrazil, následná dorážka byla zblokována.
52:10'
Švýcarsko hraje ve čtyřech, Philipp Kurashev opustil trestnou lavici.
52:06'
Raphael Diaz (SUI) bolestivě sekl soupeře a odsedí si za to dvě minuty. Lotyši budou hrát chvíli v pěti proti třem a poté budou pokračovat v klasické početní výhodě.
51:51'
Rána Uvise Balinskise změnila neočekávaně směr a Leonardo Genoni si vybral porci štěstí, že puk zamířil mimo tři tyče a ne do brány!
50:45'
Lauris Darzinš krásně vymíchal gólmana a z úrovně brankové lajny poslal za jeho betonem puk spoluhráči na doklepnutí do prázdné brány. Jenže kotouč na poslední chvíli odklidili do bezpečí Švýcaři!
50:28'
Rudolfs Balcers přihrával před bránu Teodorsu Blugersovi, který neměl mezi obránci klid na zakončení a jeho pokus tak mohl Elvis Merzlikins vyrazit bez potíží.
50:10'
Tohle je tedy hodně přísné vyloučení. Philipp Kurashev se lehce dotkl jednoho ze soupeřů, který skončil na ledě. A rozhodčí ho vyloučili na dvě minuty, Lotyši mají další přesilovku.
50:06'
Čeká nás krátká pauza, je tu totiž přestávka vyhrazená komerčním účelům.
50:00'
Oskars Cibulskis se jal průniku po levém mantinelu, tvrdě ale narazil na bránícího hráče a jen tak ta k neskončil na ledě.
49:43'
Vincent Praplan se málem proháčkoval až do zakončení, jenže nakonec ho obrana soupeře odstavila od puku.
49:22'
Švýcaři jsou kompletní, Lotyšku se tedy přesilovku v gól nepovedlo přetavit.
49:04'
Roberts Bukarts chvíli uvažoval, že bude nahrávat, nakonec ale vzal střelu na sebe. Z levého kruhu se přiblížil k brankáři a prudce vypálil, Leonardu Genoni byl připravený.
48:21'
Švýcaři se opět osvobozují, Lotyšsku se zatím početná výhoda moc nedaří.
48:05'
Rudolf Balcers přijal v mezikruží nahrávku od levého mantinelu a bez vzhlédnutí na brány střílel, jenže si o několik stupňů spletl kurz.
47:49'
Lotyši se vlastní nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.
47:22'
Hned po vhazování dostal puk na hůl Gaetan Haas a vypálil ho přes všechny čáry pryč.
47:20'
Christoph Bertschy (SUI) inkasoval menší trest za hákování. Lotyšsko si po delší době vyzkouší přesilovou hru.
46:57'
Gregory Hofmann je dnes hodně aktivní. Teď se švýcarský útočník probíjel dvojicí protihráčů, na modré čáře ale přeci jen zjistil, že to na něj bylo příliš velké sousto.
46:14'
Švýcaři jsou v této fázi zápasu jednoznačně aktivnější. Každý puk se snaží procpat na lotyšskou branku a naopak sami soupeře příliš do pásma nepouštějí.
45:32'
Tentokrát lotyšský strážce svatyně zasáhl proti Genazziho ráně od modré, která mířila do betonů.
45:11'
Simon Moser objel bránu a zkusil rychle zasunout kotouč bekhendem za brankovou čáru. Elvis Merzlikins se ovšem od jedné tyče k druhé přesunul včas.
44:52'
Simon Moser najel na levý kruh a hledal místo u bližší tyče. Tam se nepropustně nalepil Elvis Merzlikins.
44:16'
Michael Fora zkusil vypálit od modré čáry, dráha letu puku ale nebyla vypočítána dle gólového vzorce.
43:20'
Rudolfs Balcers se svižně obtočil kolem brány a chtěl zasunout puk mezi tyč a beton, Leonardo Genoni však zasáhl na poslední chvíli!
43:04'
Roman Josi si od modré najel do střelecké pozice, mířil ale přímo do připraveného Elvise Merzlikinse.
42:48'
Gregory Hofmann neseřídil dobře mířidla. Jeho dělovka byla prudká, jenže zaduněla jen o zadní mantinel.
42:35'
A znovu ten samý lotyšský prohřešek. Švýcaři rychle střídají a jde se na další buly před Merzlikinsem.
42:18'
Znovu se ale hra vrátí před lotyšského brankáře, může za to zakázané uvolnění.
42:00'
Lotyši už jsou kompletní! Švýcarsko dlouhou přesilovku, v níž hrálo i dvě minuty v pěti proti třem, nevyužilo.
41:46'
Gregory Hofmann si vybruslil z pravého kruhu až do těsné blízkosti gólmana, na bližší tyčce ale prostor pro puk nenašel.
41:36'
Dělovka Grégoryho Hofmanna byla tečována až na ochrannou síť. Jeden z fanoušků si tak odnese suvenýr v podobě kotouče.
41:14'
Až teď se lotyšským hráčům povedlo vyhodit a mohli jít vystřídat.
40:45'
Švýcaři stále pokračují v přesilovce, Lotyši se musejí bránit v obranném pásmu.
40:37'
Lotyšsko už je vy čtyřech.
40:21'
Kevin Fiala mohl krátce po startu třetiny využít přesilovku. U pravé tyčky se otočil s pukem, nacpal ho však jenom do Elvise Merzlikinse.
40:01'
Druhá perioda se vlažněji rozjížděla, o to zajímavější ale byla. K vidění bylo několik přesilovek na obou stranách, jedna vedla dokonce k vyrovnávací brance. Ale pěkně po pořádku. Deset minut jsme sledovali aktivní hru s šancemi na obou stranách, stále však chybělo gólové koření. To přinesla pohotová dorážka do prázdné brány v podání Gregoryho Hofmanna, který poslal Švýcary do vedení. Jenže Lotyši se velmi rychle oklepali, předvedli precizní přesilovkový signál a Miks Indrašis ránou z první srovnal na 1:1. V závěru periody se švýcarští hokejisté dočkali dvojnásobné přesilovky, v prostřední části ji ale nezužitkovali. Další šanci však budou mít už za několik minut, 35 vteřin mají totiž stále k dispozici.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Lotyšsko – 8 (14)
Švýcarsko – 13 (22)

Třetí třetina začne přibližně v 21:56.
40:00'
39:59'
Švýcarský signál dobře přečetl Kristaps Sotnieks, který zablokoval křižnou nahrávku a zabránil ráně do odkryté brány.
39:49'
Švýcaři si jedenáct vteřin před sirénou vyžádali oddechový čas. Zřejmě se pokusí využít útočné buly v nacvičenou akci!
39:44'
Roman Josi chtěl černou gumu poslat do chumlu před bránou, jenže jeden z bránicích hráčů jeho nahození zblokoval.
39:10'
První pokus Nico Hischiera skončil mimo, ten druhý lapil Merzlikins. A ustál také dorážku z úrovně brankové lajny!
38:45'
Roman Josi vybídl ke střele Linoa Martschiniho, jehož jedovatou střelu z vrcholu kruhu vyrazil Elvis Merzlikins vyrážečkou do rohu.
38:34'
Je tu přesilovka pět na tři! Lauris Darzinš totiž vyhodil puk mimo hřiště a Švýcaři mají šanci ujmout se vedení.
38:13'
Teodors Blugers se dostal k puku a vyvezl jej až do útočného pásma svého celku. Ušetřil tak několik cenných vteřin.
38:07'
K dorážce střely od modré se dostal Philipp Kurashev. Byl ale zády k bráně a jeho bekhend zamířil mimo.
37:58'
Přesilovka se ještě chvíli pozdrží, ledaři musí z ledu seškrábat krev.
37:58'
V závěru třetiny tu máme další vyloučení. Za katr zamířil Lotyš Miks Indrašis, který se dopustil útočného faulu, když zasáhl protihráče vysokou holí. A vyfasoval trest 2+2 minuty, způsobil totiž krvavý šrám.
37:35'
Švýcaři jsou v plném počtu, Miks Indrašis se ale i tak dostal ke střele z levého kruhu.
36:58'
Uvis Balinskis si sjel na levý kruh a chtěl překvapit Genoniho střelou na bližší tyč, to se mu ale nepovedlo.
36:24'
Ani teď se Lotyšům nedaří projít do pásma, Švýcaři si jejich nahrávky hlídají.
35:45'
Tentokrát začali Švýcaři oslabení lépe. Ujali se kotouče a vyvezli ho až k Merzlikinsovi.
35:29'
Yannick Weber (SUI) putuje na trestnou lavici za hákování. Tým z Pobaltí bude hrát další početní výhodu.
34:46'
Vincent Praplan vjel v plné rychlosti do útočného pásma a zkusil gólmana Lotyšů překvapit ranou zpoza obránce. Touš však zamířil mimo brankovou konstrukci.
34:15'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tomu se říká bleskově využitá přesilovka, máme srovnáno a začíná se zase od nuly! MIKS INDRAŠIS si najel na levý kruh, přiťukl si s Rudolfsem Balcersem a obdržel kotouč zpět. Akce byla natolik rychlá, že Švýcaři nedokázali pohlídat dělovku z první a Indrašis pohlednou ranou vyrovnává. Asistence: Rudolfs Balcers.
34:02'
A posunutí brány bylo posouzeno jako úmyslné, Lotyši si tedy zahrají přesilovku! Dvě minuty si odpyká Gaetan Haas.
34:02'
Lotyši ale mohli záhy srovnat! K dorážce se totiž dostal na pravé straně Roberts Bukarts, místo do odkrytého místečka mu však puk sjel z hole! A hned poté se hra přerušuje pro posunutí brány.
33:44'
Švýcaři otevírají skóre! Philipp Kurashev se po zmatcích v obraně soupeře objevil nikým nepokrytý před Merzlikinsem, chvíli váhal se zakončením a poté vypálil. Jeho střela sice v síti neskončila, jenže puk se od blokujícího hráče odrazil k GREGÓRYMU FOMANNOVI, jenž jej dorazil za brankovou čáru. Asistence: Philipp Kurashev, Lino Martschini.
32:54'
Kevin Fiala objel lotyšskou klec a vzápětí to zkusil z otočky. Mířil ale hodně vedle.
32:44'
Už to vypadalo, že Ralfs Freibergs napálí z levého kruhu puk na bránu, nedokázal ho ale na holi zkrotit.
32:11'
Rozhodčí zapískal a zuřivě ukazoval na modrou lajnu. A to znamená co? Že Lotyši nepřešli do útoku dle pravidel.
31:32'
Merzlikins si v práci s holí evidentně věří. Už poněkolikáté dnes vyjel z brány a rozehrál.
31:10'
Stav je po uplynutí poloviny zápasu stále bezbrankový, oba týmy ovšem hrají skvěle a rozhodně je na co koukat.
30:54'
V posledních minutách je hra trochu neučesaná. Oba celky bruslí sem a tam, gólmani ale příliš práce nemají. Pouze sledují hru.
30:01'
Ani Lotyši se nedostali do útoku. Nezastavil je sice technický prohřešek, proti byl však švýcarský forčekink.
29:34'
Švýcarům nevyšel přechod modré lajny. Ofsajdové postavení tedy zastavuje hru a vykazuje ji do neutrální zóny.
29:24'
Romain Loeffel si sjel od modré až na pravý kruh, naznačil střelu a poté adresoval svůj pas na pravou stranu Nico Hischierovi. Talentovanému mladíkovi z týmu New Jersey Devils však zakončení úplně nesedlo a Elvis Merzlikins se tak stačil přesunout. Při zákroku se mu podařilo posunout svou svatyni, takže hra je přerušena.
29:15'
Kevin Fiala se dostal za bránou do kontaktu s Elvisem Merzlikinsem a oba hráči skončili na ledě. To se pochopitelně nelíbilo lotyšským fanouškům, rozhodčí ale zůstali v klidu.
28:43'
Lukas Frick převzal akci načatou Christophem Bertschym a nebyl daleko vstřelení branky. Brankář totiž chvilku nevěděl, kde je puk, vylétl ale vedle tyčky.
27:54'
Roman Josi trefil brusle lotyšského hokejisty a hraje se v plném počtu!
27:34'
Nico Hischier přihrál přes celou šíři pásma Gaëtanu Haasovi, jenž vypálil z první. Jeho dělovku těsně před bránou tečoval Philipp Kurashev, od jehož hole se puk odrazil těsně vedle tyče!
26:40'
Lotyši jsou v oslabení aktivní, Emils Gegeris totiž ujel do střelecké šance! Neměl však příliš času na přípravu, a tak se Genoni přesunul.
26:16'
Lotyši vyhazují touš až k Leonardu Genonimu a prchají na střídačku.
25:54'
Uvidíme další přesilovku a zahrají si jí Švýcaři. Ralfs Freibergs se totiž dopustil podrážení a už míří na trestnou lavici.
25:39'
Philipp Kurashev vystřelil z modré čáry, Elvis Merzlikins ale jeho projektil velmi dobře viděl a vyrazil jej do ochranné sítě.
25:04'
Gregory Hofmann měl slušnou rychlost, přesnost ale ne. Puk se zastavil o brusle bránícího hráče.
24:39'
Nico Hischier měl na holi otevírací branku! Z mezikruží mířil Švýcar mezi ruku a tělo lotyšského gólmana, Elvis Merzlikins se ale vytáhl dobrým zákrokem.
24:11'
Brána Elvise Merzlikinse se ocitla mimo své působiště, hra je přerušena.
23:52'
Kevin Fiala je zpět na ledě a hraje se v plném počtu na obou stranách.
23:21'
Leonardo Genoni vyjel z brány, rozhlédl se a poslal puk přes celé kluziště.
23:08'
Pokus Mikse Indrašise se vznesl vysoko do vzduchu, než ale stihli Lotyši pokračovat, píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:37'
Rudolfs Balcers mohl pálit z vrcholu mezikruží z první, netrefil ale kotouč.
22:10'
Švýcaři se vzápětí osvobozují. Hráči ve vínových dresech musí začít ve svém obranném pásmu.
22:07'
Lauris Darzinš si vyměnil na modré puk se spoluhráči, vybruslil na pravý kruh a vypálil k bližší tyči. Tam se přesunul Genoni.
21:45'
Kevin Fiala (SUI) putuje na trestnou lavici za krosček. Početní výhodu si poprvé v zápase vyzkouší i Lotyšsko.
21:36'
Kevin Fiala vypálil z pravého kruhu, mířil ale mimo.
21:06'
Roman Josi mohl dle sudích hrát, a tak se tentokrát icing Lotyšů nepíská.
20:53'
Lotyši si nerozuměli při rozehrávce a puk se doklouzal až na icing.
20:47'
Vstup do druhé části trochu připomíná vstup do té první. Je vlažnější a po příchodu z kabiny se týmy musejí dostat znovu do tempa.
20:12'
Tristanu Scherweymu mířil puk příliš na nohy, nedokázal tak zpracovat nahrávku a pokračovat směrem na bránu.
20:01'
Úvodní perioda už je minulostí a je třeba říci, že přinesla vyrovnaný hokej. Zpočátku jsme viděli spíše vzájemné oťukávání, po pěti minutách hry už ale hokej nabral na tempu. A to i přes to, že obě mužstva se snažila vycházet především ze zabezpečené obrany. Lotyšskému i švýcarskému forčekinku ovšem i tak uniklo několik slibně vyhlížejících šancí, ve všech případech však dokázali zakročit gólmani. Bez využití zůstala také přesilovka hráčů ze země helvétského kříže a po dvaceti minutách je tak stav stále počáteční, tedy 0:0.
Střely na branku v 1. třetině:

Lotyšsko – 6
Švýcarsko – 9

Druhá třetina začne přibližně v 21:02.
20:00'
19:48'
A na druhé straně mají také Švýcaři problém s najitím té správné cesty k bráně.
19:26'
Zatím to tak nevypadá. Lotyši se totiž v útočném pásmu dostali jen do souboje u mantinelu.
19:00'
Z úvodní třetiny zbývá poslední minuta. Dočkáme se v ní gólu?
18:40'
A hra je teď znovu přerušena, může za to technický přestupek. Lotyši totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
18:33'
Po zákroku Merzlikinse se k sobě oba týmy sjely do menší šarvátky, ta se ale obešla bez udílení trestů.
18:04'
Rodrigo Abols vystavil Kevinu Fialovi bodyček na modré čáře a nenechal švýcarského útočníka proniknout do pásma.
17:40'
Simon Moser přihrál zpoza brány sjíždějícímu Andresi Ambühlovi jenž se napřáhl a z první poslal kotouč na bránu. Elvis Merzlikins byl ale na svém místě a bez větších problémů zasáhl. K dorážce už jeho spoluhráči Švýcary nepustili.
17:21'
Andres Ambühl si rychle přiťukl se spoluhráčem a poté vystřelil z levého kruhu. Jeho pokus na delší tyč lotyšský gólman přečetl.
17:03'
Nastává čas na druhou komerční pauzu zápasu.
17:01'
Ronalds Keninš se mezi kruhy nenápadně postavil do pozice, ze které mohl tečovat. A jeho spoluhráč na modré na něj také poslal střílenou nahrávku, ze vzduchu se ale lotyšskému forvardovi nepovedlo sklepnout puk.
16:36'
Jeden z obránců Lotyšska využil střídání Švýcarů a vyslal pěkným pasem do útoku Rudolfse Balcerse, který se uvolnil parádní kličkou a vypálil bekhendem. Leonardo Genoni ale jeho pokus pokryl.
16:20'
Lotyši ukázali Švýcarům důrazný forčekink. V pásmu je naháněli od jednoho mantinelu k druhému a nakonec sami získali puk a vyrazili na druhou stranu.
15:55'
A od Genoniho také zahájili útok, který ale velmi rychle skončil. V náruči Elvise Merzlikinse.
15:42'
Ze souboje u mantinelu vyjeli vítězně Švýcaři, místo do útok use ale museli nejprve vydat ke svému brankáři.
15:10'
První přesilovku Švýcaři nevyužili, Lotyši jsou v plném počtu.
14:52'
První pokus Gregoryho Hofmanna se zastavila o bránícího hráče, druhou už musel do rohu vyrazit Merzlikins.
14:31'
Gaëtan Haas se po nahrávce od Romana Josiho ocitl sám před bránou, Elvis Merzlikins však jeho bekhendové zakončení stihl na poslední chvíli vyrazit mimo tři tyče.
14:13'
Teď zkusil z otočky štěstí Gregory Hofmann, netrefil ale prostor mezi třemi tyčemi.
13:40'
Švýcaři jsou usazeni v pásmu, Lotyši ale zatím dobře brání a soupeře ke střele nepouštějí.
13:19'
Hráčům s křížem na dresech se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
12:54'
Lotyši vyhráli vhazování v obranné třetině a vyhazují.
12:51'
Dvě minuty za hrubost si nakonec odsedí pouze Teodors Blugers (LAT). Tým Švýcarska si zahraje přesilovku.
12:43'
Rihards Bukarts dosprintoval letící puk, nahrál si o mantinel a prověřil Genoniho lapačku. Po jeho ráně se před bránou Švýcarů strhla mela, sudí budou poprvé v zápase vylučovat.
12:33'
Gaëtan Haas to zkusil v podstatě z minusového úhlu a pořádně Lotyšského brankáře vylekal. Ten však nakonec situaci s vypětím všech sil zvládl.
12:19'
Nahrávka Lotyšů byla příliš dlouhá, rozhodčí museli zvednout píšťalku k ústům. Jednalo se totiž o icing.
11:35'
Vincent Praplan pronikl do pásma po pravém křídle a ze střední vzdálenosti vystřelil, jeho pokus vykryl Merzlikins do rohu.
11:05'
Oba týmy zatím předvádí skvělý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu a fanoušci se určitě nenudí.
11:02'
Rudolf Balcers měl teď dvě velké šance po sobě! Nejprve nebezpečně vypálil z mezikruží, odražený puk si poté vzal zpět na hokejku. A proti jeho ráně z úhlu musel Genoni předvést tygří skok!
10:14'
Raphael Diaz vypálil od modré z první, jenže před ním bylo příliš protihráčů. Trefil jen brusle bránícího hokejisty.
09:54'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
08:54'
Nebezpečné šance soupeře Švýcarsko zvládlo a chtělo rychle zaútočit. Průniková nahrávka ale byla dlouhá a je z toho icing.
08:28'
Ronalds Keninš objel bránu soupeře a poté adresoval přihrávku na pravém kruhu napřahujícímu Rudolfsi Balcersovi, jehož betonem úspěšně vychytal Leonardo Genoni. Vzápětí se Lotyši dostali ještě k dorážce, jenže švýcarský brankář zasáhl i tentokrát.
07:50'
Švýcaři se nyní probudili k ofenzivnímu hokeji, jako by si vzpomněli na včerejší devítigólové představení. Lotyši se museli dlouho bránit v pásmu.
07:32'
Tým z Pobaltí se nyní jen z obtížemi dostává z vlastního obranného pásma, opět vyhazuje na zakázané uvolnění.
07:14'
Gaetan Haas se snažil u levé tyčky tečovat puk na branku, jenže nezamířil přesně a puk proletěl notný kus před brankovištěm.
07:01'
Lotyši se následně osvobozují pouze za cenu icingu.
06:47'
Elvis Merzlikins musel předvést zákrok proti svižné střele z pravé strany, svou úlohu ale zvládl.
06:06'
Philipp Kurashev dostal trochu více prostoru na levém kruhu pro vhazování, svou ranou ale mířil pouze do připraveného Elvise Merzlikinse.
05:47'
Lotyši se sice dlouho drželi v útočném pásmu, Švýcaři však zahájili aktivní forčekink a znemožnili soupeři akci.
05:01'
Oba celky se zatím snaží hrát především ze zabezpečené obrany. Z toho důvodu nevidíme příliš nebezpečných střel ani gólových šancí.
04:36'
Další slibně se rozvíjející akci Švýcarů zastavilo postavení mimo hru.
04:26'
Po vyhraném buly nahrával mezi kruhy Raphael Diaz, jeho spoluhráčovi ale nesedla nahrávka a nevystřelil.
04:07'
Kristaps Zile získal kousek volného prostoru na pravém kruhu a vypálil k bližší tyči, na poslední chvíli ale do dráhy letu puku vložil hůl jeden ze Švýcarů a ztečoval touš do ochranné sítě.
03:35'
Ralfs Freibergs obdržel puk do tandemu a ocitl se sám mezi kruhy, jeho dělovku ale zlikvidoval pozorný Leonardo Genoni!
03:15'
Pro postavení švýcarského hráče v brankovišti je hra vykázána do neutrální zóny.
02:48'
Tristan Scherwey se dostal k pokusu od levé tyče, Elvis Merzlikins se však přesunul včas a puk vyrazil.
02:17'
Švýcaři se snažili vymyslet útočnou akci, dostali se ale jen do signalizovaného ofsajdu.
01:43'
Lotyši vyhodili pouze na zakázané uvolnění, bude se tedy vhazovat před jejich gólmanem.
01:20'
Romain Loeffel dobře zapracoval za svou bránou a obral o puk Rihardse Bukartse, který se místo nahrávky před bránu musel rychle přesunout do obrany.
00:41'
Elvis Merzlikins vyjel z brány a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, Švýcaři se tak ještě ke střele nedostali.
00:19'
A další lotyšskou akci zmařil ofsajd, je tu v pořadí druhé buly zápasu.
00:06'
Lotyši okamžitě po buly nahodili do útočného pásma a získaný kotouč vyslali na bránu, střela ale byla hodně nepřesná.
00:01'
Tradiční pozdravení na modrých čarách si hráči také odbyli, stejně tak potřesení pravicí s rozhodčími.
Do úvodního buly zbývá už jen několik posledních minut, hráči Lotyška i Švýcarska právě nastupují na led za bouřlivého doprovodu fanoušků!
Oba celky udělaly oproti prvnímu zápasu změnu na postu gólmana. Zatímco v lotyšské bráně se dnes představí Elvis Merzlikins, na druhé straně se proti němu v barvách Švýcarska postaví Leonardo Genoni.

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Cibulskis, Galvinš, Sotnieks (A), Freibergs, Balinskis, A. Kulda, Zile – Darzinš (C), Blugers, Indrašis – Abols, Balcers, Keninš – Rihards Bukarts, Roberts Bukarts (A), Meija – Marenis, Dzierkals, Gegeris – Batna.

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Diaz (C), Moser, Loeffel, Genazzi, Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Ambühl, S. Moser (A), Haas – Hofmann, Kurashev, Martschini – Rod, Scherwey, Bertschy.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Kaukokari (FIN) – Hancoock (USA), Lhotský (CZE).

Švýcarsko – 9:0 s Italy a jeden hattrick

Jestliže Lotyši si svou úvodní výhru vysloužili především díky závěrečné části, Švýcaři předvedli suverénní výkon od startu až do konce. V jednotlivých třetinách nastříleli Italům postupně čtyři, dvě a tři branky, neinkasovali ani jednou a deklasovali Italy 9:0! Ústřední postavou se stal především Kevin Fiala. Švýcar s českými kořeny totiž v prvním klání turnaje vstřelil hattrick a navrch přidal také asistenci.

Švýcarsko 9:0 Itálie
Branky a nahrávky: 2. Fiala (Josi), 8. Hofmann (Genazzi, Kurashev), 11. Martschini (Frick), 20. Ambühl (Fiala), 22. S. Moser (Ambühl, Moser), 24. Fiala (Hischier), 42. Fiala (Hischier, Praplan), 47. Loeffel (Rod), 50. Hischier (Praplan).

Sestava Švýcarska: Berra (Genoni) – Josi (A), Y. Weber, Moser, Diaz (C), Genazzi, Loeffel, Frick, Fora – Fiala, Hischier, Praplan – S. Moser (A), Haas, Ambühl – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Bertschy, Rod.
Lotyšsko – s Rakouskem rozhodla třetí třetina

Lotyši na Rakušany doslova vlétli, v první třetiny měli ze třinácti pokusů hned několik vyloženě gólových. Jenže se jim nedařilo proměnit střely v góly a ve vlastní pětiminutové přesilovce jako první inkasovali. Zaváhání ale velmi rychle napravili, v té samé početní výhodě dokázali srovnat a díky parádní poslední části si odnesli tři body. Svému soupeři odskočilo Lotyšsko na rozdíl tří gólů a nakonec zvítězilo 5:2.

Lotyšsko 5:2 Rakousko
Branky a nahrávky: 16. Balcers (Darzinš, Freibergs), 41. Darzinš (Balcers, Blugers), 45. Abols (Balcers, Keninš), 48. Meija (Cibulskis, Blugers), 56. Keninš (Balcers) – 15. M. Raffl (Pallestrang, Herburger), 56. Heinrich (Hofer, Zwerger).

Sestava Lotyšska: Gudlevskis (Merzlikins) – Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Sotnieks (A), A. Kulda, Balinskis, Zile – Roberts Bukarts, Abols, Dzierkals – Darzinš (C), Blugers, Balcers – Keninš, Meija, Gegeris – Marenis, Rihards Bukarts (A), Batna – Indrašis.
Oba dnešní soupeři za sebou mají úspěšný vstup do turnaje, po jednom klání mají Lotyši i Švýcaři v tabulce plný počet tří bodů. Dosavadní neporazitelnost však zcela jistě dnes vezme u jednoho z mužstev za své, to vítězné se naopak bude pyšnit další výhrou.
Dámy a pánové, vítám vás u třetího hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2019! V bratislavské skupině dnes nabitý program zakončí duel Lotyšska se Švýcarskem, sledovat ho můžete skrze náš on-line textový přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.