Rakousko - Norsko | ONLINE | 17.5.2019 16:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Norsko - 17. května 2019   16:15

Ukončeno
Rakousko
Rakousko
22:08' Schneider (Heinrich, Komarek) • 49:37' Komarek (Pallestrang, Schneider) • 59:10' Heinrich (Schneider, Zwerger)
3:5
(0:1, 1:1, 2:3)
Norsko
Norsko
02:01' Bull  (Lindström) • 36:42' Johannesen  (Valkvae Olsen, Martinsen) • 50:33' Reichenberg  (Haga) • 53:22' Bull  (M. Olimb, Reichenberg) • 59:17' Bull  
Rakousko
Sestavy:
Starkbaum (Herzog) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Peter – Schneider, T. Raffl (C), Herburger – M. Raffl, Hofer, Komarek – Rauchenwald, Zwerger, Haudum – Obrist, Ganahl (A), Hundertpfund (A) – Baumgartner.
Rozhodčí
Hribik (CZE), Rantala (FIN) – Goljak (BLR), McCrank (CAN)
Ondrej Nepela Arena
8 196 diváků
Norsko
Sestavy:
Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, K. Forsberg, Roest.
Přenos se aktualizuje automaticky

Od nás to bude pro tento moment všechno. Děkujeme za pozornost, hrací den pokračuje večerními duely. V Bratislavě hrají Češi s Itálií. Košická skupina nabídne konfrontaci Finska a Velké Británie. Na počtěnou!
Norsko nakonec v roli favorita zvládá boj o důležité body a poráží Rakousko ve vyrovnaném duelu 5:3! Hattrickem se blýskl obránce Christian Bull, který nejspíše lepší utkání v reprezentačním dresu nezažil. O zbytek branky se postarali Johannes Johannesen a Alexander Reichenberg. Radost rakouským fanouškům dnes udělala trojice Peter Schneider, Konstantin Komarek a Dominique Heinrich. Rakousko tak musí nadále bojovat o udržení.
Statistické okénko

Střely: 33:30 (11:11, 11:8, 11:11).
Vyloučení: 2:4.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Vhazování: 31:45.
Nejlepší hráči zápasu:

Christian Bull (Norsko)
Konstantin Komarek (Rakousko)
Konec zápasu.
59:55'
Rakousko ale už nic nevymyslelo a nevypadalo to, že by Rakušané měli zájem něco vymýšlet. Nakonec z toho je ofsajd. Je jasné, že si to německy mluvící země rozdá s Itálií o udržení.
59:27'
Norové ještě ke konci utkání jednou vyhodili na zakázané uvolnění. Bernhard Starkbaum je opět na střídačce a Rakousko to ještě zkouší...
59:17'
Norsko právě vstřelilo branku!
Druhá power-play ale Rakušanům nevyšla podle představ, místo toho Norové opět odskakují. A není to jen tak ledajaký gól, tahle branka totiž završuje hattrick! CHRISTIAN BULL se coby obránce potřetí v duelu dostal na kotouč a počínal si s ním tak šikovně, že ho poslal za brankovou lajnu. Tentokrát měl situaci o něco ulehčenou, že rakouská svatyně zela prázdnotou. Bez asistence.
59:15'
Starkbaum je opět na střídačce, rakouská power-play pokračuje!
59:10'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rýsuje se nám tu pořádné drama v poslední minutě! DOMINIQUE HEINRICH zakončoval aktivní kombinaci svého celku. Přihrávku dostal na modrou čáru, kde si kotouč zpracoval a čistým průstřel snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Peter Schneider a Dominic Zwerger.
58:42'
Thomas Raffl dobře čekal v mezikruží na střílenou nahrávku, která také přišla, puk ale poté narazil na Holmovy betony.
58:32'
Konstantin Komarek střílel z pravého kruhu do vzdálenější šibenice. Puk se ještě otře o hokejku spoluhráče, ale do branky se nakonec nedostal.
58:11'
Rakušané se sice drží v pásmu, zatím se ale pohybují jen kolem mantinelů, chybí střelba.
57:52'
Je to tak, Bernhard Starkbaum zůstává na střídačce a Rakušané budou hrát v power-play!
57:52'
Rakouský trenér si vyžádal oddechový čas, je pravděpodobné, že záhy také sáhne k odvolání gólmana.
57:52'
Henrik Holm nyní kontroloval nahození ze střední třetiny do jeho branky a před dotírajícími hráči ukryl puk ve své lapačce. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
57:37'
Raphael Herburger se ocitl v těsné blízkosti Henrika Holma, místo procezení puku mezi betony ale narazil na gólmanovu výstroj!
57:27'
Christian Bull se nejdříve dostal do protiakce v oslabení, ale zakončil jen vedle branky. Rakousko pokračovalo rychlou odvetou, ale rána z pravého kruhu do vzdálenější šibenice skončila na zadním mantinelu. Norsko se mezitím dostalo do plného počtu.
57:13'
Dominic Zwerger vystřelil z levého kruhu, rána se ale zastavila o brusle prvního bránícího hráče.
56:44'
Krásná akce Rakouska nekončí brankou naděje! Peter Schneider našel skvělou křižnou přihrávkou hůl Konstantina Komarka, který střílel z první. Puk skončil mezi betony Holma a do branky se nakonec nedostal!
56:10'
Dominique Heinrich v další přesilovkové akci. Nyní rakouský bek nahazoval od modré čáry, ale jeho slabší pokus byl nakonec sražen do ochranné sítě nad brankou.
56:05'
Peter Schneider střílel z levého kruhu a u bližší tyče bylo místo, rakouský hráč však poslal kotouč mimo tři tyče.
Dnešní mač sleduje přímo v Ondrej Nepela Areně 8 196 diváků.
55:29'
Před Rakušany se otevřel volný prostor a Dominique Heinrich posílal puk do odkryté branky u levé tyčky. Michael Raffl zde měl zasouvat do branky, ale přišel o hokejku!
55:22'
Kristian Forsberg se před svým brankářem dopustil nedovoleného bránění, Rakušané si tak zahrají přesilovku. A mají šanci v ní vstřelit kontaktní branku!
55:14'
Alexander Rauchenwald napálil puk na bránu z vrcholu pravého kruhu, Henrik Holm si poradil s tímto pokusem i s následnou dorážkou.
54:57'
Lukas Haudum dalším rakouským střelcem. Nyní to jednadvacítka zkoušela na první tyčku, ale Henrik Holm v brance Norska byl pozorný.
54:39'
Rakousko stále chce něco s utkáním dělat, člověk by jim ty body i přál! Nyní se německy mluvící země dostala do zakončení, ale zblízka se nikdo neprosadil a branka byla posunuta.
53:46'
Mathias Trettenes v další nebezpečné akci svého celku. Mezi kruhy udělal obránci kličku a zakončoval. Jeho pokus ale šel jen do hrudi připraveného Starkbauma v brance!
53:22'
Norsko právě vstřelilo branku!
A ponechaná výhoda je bleskově využita. Norsko odskakuje na rozdíl dvou branek a šest a půl minuty před sirénou získává důležitý náskok! Mathis Olimb narýsoval luxusní nahrávku skrz celou šíři kluziště, když kotouč proletěl kolem všech soupeřových holí a přistál u CHRISTIANA BULLA. Ten už měl na levé straně vcelku snadnou práci, stačilo totiž jen uklidit touš do napůl prázdné klece. Asistence: Mathis Olimb, Alexander Reichenberg.
53:15'
Jeden z rakouských hráčů fauloval, Norové hrají power-play!
53:05'
Alexander Reichenberg následně na levé straně připravil střeleckou situaci pro Tobiase Lindströma. Ten zakončoval na vzdálenější tyčku, ale puk skončil na bránícím hráči.
52:12'
Thomas Hundertpfund šikovně prokličkoval mezi protihráči ve středním pásmu, dál se ale nedostal. Pod norským tlakem byl donucen odevzdat puk.
51:52'
Rakušané se ovšem nechtějí vzdát a o body bojují! Manuel Ganahl si nyní najel do pásma a zpoza branky dával kotouč do ohně. Thomas Hundertpfund se zde ale neprosadil.
51:02'
Z boje o kotouč v rohu norského obranného pásma vyšli vítězně Rakušané, nedokázali ale situaci proměnit ve střelu.
50:33'
Norsko právě vstřelilo branku!
ALEXANDER REICHENBERG ale po necelé minutě kazí radost rakouskému publiku! Bývalý hráč české extraligy vybojoval kotouč na pravém kruhu a naprosto přesným zakončením do bližší šibenice vrací Norsku vedení. Asistence: Michael Haga.
49:56'
Vstřelená branka probudila také fanoušky, kteří teď sledovali pokus Christiana Bulla. S ním si poradil Bernhard Starkbaum.
49:37'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Bratislava je na nohou a téměr celý stadion se raduje z branky Rakouska! Peter Schneider objel branku a dal kotouč mezi kruhy. Tam byl jeden z hráčů v červeném lehce držen, ale kotouč se dostal k pravé tyčce. Zde puk do branky dostal KONSTANTIN KOMAREK! Asistence: Alexander Pallestrang a Peter Schneider.
49:04'
Patrick Thoresen vracel zpoza branky puk do varu, tam ale nebyl ani jeden ze spoluhráčů v bílém.
48:50'
Rakušané se pokoušeli dostat do útoku. Ze střední třetiny šla přihrávku na pravou stranu, kde ale borec v červeném kotouč nedojel. Icing se ovšem nepíská.
47:49'
Bernhard Starkbaum vyjel z branky, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Na druhé straně tento útok vyústil nepřesnou střelou na zadní mantinel.
47:23'
Po levé straně si najel do otevřené obrany Mathias Trettenes. Ten se nakonec dostal i ke střeleckému pokusu, ale Bernhard Starkbaum předvádí další zákrok.
46:20'
Alexander Bonsaksen nyní poslal od modré čáry nebezpečné nahození na branku, kde se ještě spoluhráč pokoušel o teč. Ta nepřišla a Starkbaum vyrazil betony, Rakousko jde do útoku.
45:57'
Kotouč se promenáduje ve středním pásmu, příliš se mu nechce zabrousit před branku. Ani jeden z týmů mu nyní navíc příliš nepomáhá.
45:07'
Rakousko je v plném počtu, přesilovku zvládlo ubránit.
45:00'
V závěru přesilové hry vyslal dělovou ránu od levého kruhu Erlend Lesund. Jeho rána šla na první tyčku, ale Bernhard Starkbaum tělem parádně vyrazil kotouč!
44:51'
Johannes Johannesen si vybruslil na střed modré čáry a zpozoroval clonu před gólmanem. Tu využil ke své skryté střele, kterou ale Bernhard Starkbaum přeci jen dokázal odhalit a schoval puk v náručí.
44:33'
Michael Haga to nyní zkusil individuálně. Projel až do pásma, ale před posledním obráncem již kotouč neudržel. Puk se dostal ke Starkbaumovi, jenž hokejkou rozehrává.
44:20'
Další vyhození Rakouska na sebe nenechalo dlouho čekat, Norové nenašli zatím recept, jak se udržet v pásmu.
44:10'
Norům přesilovka příliš nevychází. Teď se jim nepovedl přechod modré čáry a přerušuje se pro ofsajd.
43:40'
Norové se v přesilovce pokoušeli něco vymyslet, ale nezadařilo se jim ideálně kombinovat. Alexander Rauchenwald se dostal ke kotouči a vyhodil jej.
43:07'
Steven Strong dostál svému jménu a silně přidržel protihráče, jenž se poroučel k ledu. Rakušan vyfasoval dvě minuty a Norové budou hrát v početní výhodě.
42:58'
Patrick Thoresen je dnes zatím neviditelný, ale nyní mohl svůj celek poslat do důležitého dvoubrankového vedení. Před brankou dostal přihrávku a po stahovačce mířil k levé tyči. Bernhard Starkbaum ale vytáhl skvělý zákrok!
42:42'
Dominic Zwerger přebral puk na útočné modré a posunul jej doprostřed na Alexandera Rauchenwalda, jenž disponoval větší rychlostí. Rakouská devítka poté vystřelila z osy hřiště Henrik Holm jen tak tak sklapl betony.
42:18'
Rakušané vybojovali ve střední třetině kotouč a chtěli jít ve větším počtu do pásma. Do třetiny ovšem najeli poněkud zbrkle a píská se ofsajd.
41:54'
Pokus Andrease Martinsena byl nepřesný a rakouský brankář proti němu nemusel zasahovat. Pouze puk zkontroloval očima na jeho cestě do rohu.
41:26'
Norsko se poté dostalo do pásma, kde se ale nemůže dostat do nějaké kombinace. Seveřané jen nahazují kotouč po mantinelu...
40:35'
Clements Unterweger se na modré čáře otočil s pukem o 360 stupňů a bez míření vypálil, kotouč o fous minul tyčku norské brány.
40:12'
Alexander Pallestrang se hned na startu třetiny dostal individuálně do parádní šance! Obránce Rakouska projel obranou a zakončoval do horní části branky, Henrik Holm byl ale pozorný.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je u konce a Norové ji zakončují opět jednobrankovým náskokem. Rakušané do druhé části naskočili parádně a ve dvojnásobné přesilovce se prosadili z hokejky Petera Schneidera. Norsko se poté dostalo do aktivní hry a nakonec vymyslelo vedoucí branku. Johannes Johannesen se z pozice obránce parádně prosadil a díky němu jsou Seveřané blíže k zisku tří bodů.

Třetí třetina začne v 17:59.
Statistické okénko

Střely: 22:19 (11:11, 11:8).
Vyloučení: 1:3.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Vhazování: 20:35.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:27'
Do jedné z posledních šancí druhé třetiny si najel Raphael Herburger. Útočník Rakouska střílel po ledě na vzdálenější tyčku, ale jeho ráně chybělo snad všechno a puk skončil několik centimetrů vedle branky.
39:17'
Thomas Raffl zavezl kotouč do útoku a poté se jej z pravého kruhu snažil nahrát na vzdálenější konec modré čáry. Jenže puk se odrazil do několika žabek a vyletěl ze třetiny.
38:18'
Thomas Hundertpfund se nyní zachoval lehce sobecky. Norsko mělo díru v obraně a hostující útočník šel po levé straně do zakončení a střílel jen do Holma! Po pravé ruce měl ovšem čekajícího spoluhráče, který by zakončoval do prázdné klece...
38:11'
Nor Alexander Reichenberg a Rakušan Alexander Pallestrang se srazili ve střední třetině a oba se poroučeli k ledu, několik vteřin se tak místo pět na pět hrálo v podstatě čtyři na čtyři.
37:38'
Do útoku se posléze opět dostali aktivní Norové. Jejich snaha ale byla následně přerušena hvizdem sudího a hra bude pokračovat ve střední třetině vhazováním.
37:10'
Fabio Hofer dostal po kombinační hře nabito mezi kruhy, kde se dostal do komfortní situace. Útočník Rakouska ale trestuhodně promáchl a kotouč se dostává na hole norských hráčů.
36:42'
Norsko právě vstřelilo branku!
Takhle akce ze začátku nevypadala příliš nebezpečně, to ale Norům vůbec nevadilo. Dovezli ji totiž až do brány a podruhé v duelu jdou do vedení! Thomas Valkvae Olsen viděl na levé straně najíždějícího spoluhráče, kterému také adresoval nahrávku. Ta proskákala přes rakouskou hůl až na místo určení a JOHANNES JOHANNESEN bekhendem nachytal brankáře prostrčením puku pod levým betonem. Asistence: Thomas Valkvae Olsen, Andreas Martinsen.
36:12'
Po delší době se do útoku dostali Rakušané. Peter Schneider dojížděl kotouč u pravého mantinelu a hned do něj plácl. Po ledě se ale jeho rána do branky nedostala.
35:48'
Mathias Trettenes se po pravé straně dostal do pásma a zakončoval na první tyčku. Bernhard Starkbaum byl ale pozorný a lapačkou šanci zlikvidoval.
35:37'
Norové se nedohodli na přechodu modré čáry a Mathias Trettenes se do pásma dostal o dobrý metr dříve než puk. Píská se tedy ofsajd.
35:27'
Poslední minutky jsou takové slabší a celky si nedokáží moc dobře přihrát. Nejspíše nechce ani jeden tým navíc chybovat, hraje se o důležité body.
34:51'
Alexander Rauchenwald vlétl rychle na levý kruh a odražený puk hned vracel na bližší tyč. Tam se musel švihem pravým betonem vyznamenat Henrik Holm.
34:17'
Na vrcholku kruhů udělal otočku Michael Raffl, jenž následně poslal nahození do ohně. Puk se ale nedostal ani k brankáři Holmovi, jenž tak mohl být v klidu.
33:52'
Tenhle kotouč vystřelil od norské brány tak rychle, jako by se mu tam absolutně nelíbilo. To se ale pro změnu nelíbilo rozhodčím, a tak tu máme norský icing.
33:39'
Andreas Martinsen dalším střelcem na branku Rakouska. Po vhazování se dostal ke kotouči u levé tyčky a mířil do vzdálenější šibenice. Branku ale netrefil.
33:24'
Hned po vhazování poslal od levého mantinelu svižné nahození do brankoviště Johannes Johannesen. Bernhard Starkbaum ale nemusel ani do postoje a kotouč tělem vyrazil.
33:15'
Po dlouhé norské útočné kombinaci se nakonec musel Bernhard Starkbaum přesunout k levé tyči a schovat letící touš v náruči.
32:55'
Opět Erlend Lesund v akci. Nyní se otočil u levého mantinelu a na hranici modré čáry nahazoval z otočky. Bernhard Starkbaum ale ani nyní nemusel zasahovat.
32:50'
Mathis Olimb si vzal kotouč na hůl a obstojně s ním kličkoval mezi soupeřovými hráči, na způsob, jak dostat puk do brány, ale nepřišel.
32:06'
Volný puk se dostal před kruhy na hůl Erlenda Lesunda, který hned nahazoval na branku. Před Starkbaumem přišla teč, ale puk se do branky nakonec nedostal.
31:53'
Hráči si teď mezi sebou předávají puk trochu jako horký brambor. Ani jedno z mužstev se o něj nechce spálit.
30:45'
Steven Strong vybruslil od mantinelu na pravý kruh a chtěl poslat puk na norskou klec, trefil však jenom brusle prvního bránícího hokejisty.
30:27'
Patrick Peter se na modré čáře dostal k odraženému kotouči a hned jej posílal na branku. Rána to ale nebezpečná nebyla a puk se od zad obránce dostal na zadní mantinel.
29:54'
Christian Bull dal do střely velkou sílu, bohužel pro něj ale ne přesnost. A tak jeho pokus skončil pouze na zadním hrazení.
29:49'
Další norský pokus. Thomas Valkvae Olsen se po levé straně dostal do pásma a následně zakončoval. Jeho rána byla ovšem sražena do ochranné sítě.
29:16'
Stefan Espeland to zkusil podobně na druhé straně. Na modré čáře měl volno, tak to od pravého mantinelu zkusil. Bernhard Starkbaum ale viděl celou dráhu kotouče a pohotově zasáhl.
28:58'
Odražený kotouč sebral u pravé tyčky Peter Schneider, který se nerozpakoval a chtěl jej okamžitě uklidit do sítě. Jenže nepočítal s tím, že Henrik Holm se stihne přesunout tak hbitě, jak se přesunul.
28:52'
Štiplavou ránu od modré čáry posílal na branku Markus Schlacher. Z pravé strany to zkoušel k levé tyčce, ale puk se do branky nedostal. Holmovi každopádně vypadl z lapačky.
28:24'
Bernhard Starkbaum měl teď na pilno. Krátce po buly totiž musel rychlým švihem betonem likvidovat přízemní ránu.
28:04'
Mathis Olimb rychle otočil zpět na rakouskou branku a v situaci jeden na jednoho vystřelil, touš se ale od soupeřovy hole odrazil jenom do ochranné sítě.
27:40'
Martin Röymark od modré čáry poslal takovou ukrytou a nebezpečnou ránu. Kristian Forsberg touš ještě dokázal tečovat, puk se ale do branky nakonec nedostal.
27:27'
Rakousko se pokoušelo nyní dostat po pravé straně do útoku, ale nahození podél pravého mantinelu nevyšlo. Puk skončil na hrazení a hra se vrací před Bernharda Starkbauma.
27:10'
Po dlouhé době se do útoku dostal tým Norska, který se pokoušel dostat do nějakého zakončení. Rakousko ale obětavě bránilo a Seveřané se do ničeho nedostali.
26:38'
Rakouští fanoušci jsou na nohou a povzbuzují svůj tým. Teď přihlíželi smršti dorážek na brankovišti, Henrik Holm ale útoku odolal.
25:54'
Michael Raffl zavezl kotouč do pásma a zkušeně si počkal. Konstantin Komarek nakonec dostal přihrávku na hokejku a na pravém kruhu zakončoval bekhendově. Holm byl ale i nyní připraven!
25:35'
Rakouská nahrávka nebyla načasována vůbec přesně. Odrazila se o boční mantinel a nasměřovala si to na zakázané uvolnění.
25:21'
Na ledě je nyní vidět pouze a jen jeden celek. Rakousko hraje hodně aktivně a Norsko se nemůže do ničeho dostat. Další průnik zastavilo ofsajdové postavení.
24:54'
Ztečovaný touš vyskočil do hlediště mezi diváky, jeden z fanoušků si tak odveze cenný suvenýr. Pro hráče to ale znamená, že je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:34'
Od modré čáry posílal pořádnou ránu na branku Patrick Peter. Obránce Rakouska trefil bránící hráče před brankou, ale do branky se jeho pokus nedostal. Slušně zaplněná aréna nyní dosti podporuje Rakousko.
24:13'
Rakousko je po vstřelené brance aktivnější a snaží se zahajovat další útočné akce. Norové musejí pozorně bránit.
23:46'
Michael Raffl ukázal své zkušenosti z NHL a parádně se nacpal před branku. Od pravého mantinelu šel do kličky na zadní tyčku, ale Holma se mu překonat nepovedlo! Právě Holmovi při zákroku upadla helma a je ošetřován norským lékařem.
23:32'
Nyní se již hraje v plném počtu na obou stranách. Norové se hned hnali do branky, ale tam se jim nic vymyslet nakonec nepovedlo. Starkbaum má puk pod rukavicí a přerušuje hru.
22:59'
Rakušané pokračují v přesilovce a nyní to sehráli parádně. Na konci akce byl Markus Schlacher, ale jeho rána od modré čáry se do branky nakonec nedostala.
22:08'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Teď už je ale dvojnásobná přesilovka využita a začínáme od nuly. Rakousko totiž vyrovnalo skóre a s Norskem hraje nerozhodně 1:1! Kombinace putovala od Dominique Heinricha na Konstantina Komarka, jenž posunul touš PETERU SCHNEIDEROVI. Ten využil své pozice na levém kruhu, kde nebyl nikým obtěžován, a z první procedil hrací předmět do sítě. Asistence: Dominique Heinrich, Konstantin Komarek.
21:52'
Puk mezi kruhy dostával do dobré pozice Thomas Raffl. Tomu se ale nakonec nepovedlo zakončit a domácí přišli o útočnou třetinu.
21:30'
Rakouská akce směřovala do mezikruží na Thomase Raffla, který si srovnal puk na hůl a poslal touš kolem tyče!
21:18'
Dlouho se v tomto počtu ovšem nehrálo a je tu další vyloučení, Rakousko bude mít dlouhou dvojnásobnou výhodu! Erlend Lesund dostává dvě minuty za pozdní dohrání!
20:54'
A právě Rakušané si zahrají přesilovou hru. Mathis Olimb inkasuje dvě minuty za držení hole, kterého se dopustil za brankou Holma.
20:40'
Norům se nepovedla rozehrávka a musejí se vrátit před svého brankáře – zakázané uvolnění.
20:28'
Rakousko hned na startu třetiny rozjelo útočný kolotoč a Raphael Herburger se dostal ke střeleckému pokusu. Mířil do levé šibenice, ale kotouč se do branky nakonec nedostal.
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou svižnou první třetinu, která nabídla jedinou branku. Hned na startu duelu se prosadil Christian Bull. V celé třetině jsme ovšem viděli rychlý a útočný hokej na obě strany. Oba celky se dostaly do několika velkých šancí, ale brankáři se ukazují ve velmi dobrém světle a své týmy drží. Doufejme ve stejné pokračování i ve druhé třetině.

Druhá třetina začne v 17:05.
Statistické okénko

Střely: 11-11.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Vhazování: 8:15.
20:00'
První třetina skončila.
19:44'
Manuel Ganahl se v útočném pásmu lehce dotkl puku rukavicí, načež kotouč vzal pod svou kontrolu hokejkou další rakouský hráč. A tak je hra přerušena pro přihrávku rukou.
19:37'
V posledních sekundách první třetiny přišel další střelecký pokus. Alexander Rauchenwald si najel individuálně do třetiny a poslal takové spíše nahození na branku. Pokračuje se po pravici Holma.
19:28'
Ani teď nepřešli rakouští hokejisté do pásma, nahrávku totiž vystihl Andreas Martinsen.
18:52'
Norové vytáhli forčekink hluboko do útočného pásma a Rakušané mají problémy s rozehrávkou. Vůbec se nemohou dostat za obrannou modrou.
18:05'
Rakousko rozehrálo špatně a Niklas Roest vystihl rozehrávku. Následně posunul kotouč před levý kruh, kde z voleje pálil Kristian Forsberg. Jeho rána šla ovšem vedle branky.
17:52'
Raphael Herburger byl příliš nedočkavý, a tak přejel modrou čáru o chvilku dřív. Je z toho rakouský ofsajd.
17:15'
Sledujeme zajímavější hokej, než se asi mohlo čekat! Raphael Herburger se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a zakončoval. Jeho rána ale šla nakonec jen do prsou Holma!
17:09'
Norové vyhodili kotouč ze svého pásma příliš daleko, jejich úprk na střídačku je tak zastaven. A to kvůli icingu.
16:47'
Rakousko dlouho kombinovalo v útoku a nakonec vymyslelo nebezpečnou akci. Clements Unterweger objel branku a u pravé tyčky posílal kotouč brankovištěm. Ten se ale do branky u levé tyče nedostal, spoluhráč nenastavil hokejku ideálně.
15:56'
Dlouho se soupeři prali o kotouč v rohu hřiště, nakonec ho pro sebe ukořistili Rakušané. Z kombinací ale střelu nakonec nevytěžili.
15:33'
Norové to tady ale neskutečně pálí! Erlend Lesund dostal přihrávku před branku, kde byl naprosto sám a mohl si vše připravit. Nakonec ale zakončil jen do Starkbauma!
15:15'
Rakušané už jsou na ledě v plném počtu a hraje se opět pět na pět.
15:06'
Kristian Forsberg zavezl touš za modrou lajnu a z vrcholu pravého kruhu střílel na bránu. Henrik Holm disponoval dobrým výhledem a pokus bez problémů zlikvidoval.
14:56'
Nakonec i jeden z českých sousedů zahrozil. Raphael Herburger zakončoval akci v útoku, ale po přihrávce zpoza branky se u pravé tyčky nakonec neprosadil.
14:38'
A teď si s hokejkou zahrál i rakouský strážce svatyně, když si v klidu přiťukl se spoluhráči a napomohl dalšímu vyhození.
14:14'
Další skvělý zákrok rakouského brankáře po střele z levé strany. Sondre Olden si nyní před něj najel, ale ani on z menšího úhlu nevstřelil druhou branku svého celku!
13:57'
Manuel Ganahl zadržel u pravého mantinelu puk a obloučkem ho poslal na druhý konec hřiště. S rozehrávkou pomáhal spoluhráčům gólman Holm.
13:24'
Mathis Olimb využil špatného postavení rakouské defenzívy a dostal se s pukem až před branku. U levé tyčky ale zakončoval jen do ramena brankáře Starkbauma!
13:15'
Rakušanům se krátce po vhazování povedlo dostat puk z pásma a Norové musejí začít znovu.
13:09'
Následně se právě Norsko chtělo dostat po pravé straně do útoku, ale jejich snaha byla ukončena hvizdem sudího. Patrick Obrist inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.
12:59'
Manuel Ganahl obdržel kotouč do tandemu tak, že udělal lehkou kličku a ocitl se v mezikruží. Z palebné pozice zamířil do horní části brány, tam měl ale Henrik Holm lapačku.
12:38'
Po delší době také pokus na straně severského státu. Mathias Trettenes dostal přihrávku na levý kruh a zakončoval na první tyčku. Bernhard Starkbaum v brance Rakouska ovšem pohotově vyráží.
11:54'
Mathis Olimb zůstal po střetu ve vlastním obranném pásmu ležet na ledě v bolestech, zvedal se poměrně dlouho. Nakonec ale odbruslil na střídačku po svých a rozhodčí nikoho vylučovat nebudou.
11:34'
Konstantin Komarek se dostal do další velké rakouské šance! Sedmašedesátka v týmu Rakouska si najela až před branku, kde na zadní tyčce chtěla přehodit rameno Holma, ten ovšem skvěle zasáhl.
11:17'
Hra je v této fázi plná nepřesností. Ani jeden z týmů už delší dobu nepřešel modrou lajnu tak, aby se mu povedlo vystřelit. Povede se to teď Rakušanům?
10:55'
Ve střední třetině se ke kotouči dostal Niklas Roest, jenž takovou svižnou ránou po ledě pokoušel pozornost Starkbauma. Ten byl ale připraven a jeho ránu vyráží.
10:08'
Thomas Hundertpfund si najel po levé straně do pásma a s pukem zajel až za branku. Poté přihrával na modrou čáru, ale odtud střelecký pokus nakonec nepřišel.
09:38'
K vidění teď bylo několik střetnutí u mantinelu a kotouč putoval rychle z rakouských holí na norské a zpátky, žádnou střeleckou příležitost ale tato přetahovaná zatím nepřinesla.
09:01'
Norům se nepovedlo ideálně načasovat přechod útočné modré čáry, a tak rozhodčí odpískali ofsajdové postavení.
08:24'
Obrovská šance Rakouska! Fabio Hofer dostal od Michaela Raffla přihrávku mezi kruhy. Rakouská třiadvacítka pak přihrávala do brankoviště, kde ale Konstantin Komarek nedostal puk za záda Holma!
07:50'
Nadějná akce Rakouska, která zvedla fanoušky ze sedadel. Patrick Obrist projel do útočné třetiny a zakončoval do pravé šibenice. Henrik Holm ale vyrážečkou srazil kotouč do ochranné sítě.
07:34'
Erlend Lesund se dostal ke kotouči na levém kruhu a zkoušel překvapit Starkbauma z poměrně velkého úhlu, rakouský gólman však nepovolil.
07:17'
Přihrávku před branku od zadního mantinelu dostával Lukas Haudum. Ten ale puk do branky na první tyčce nedostal, následně byl lehce zpracován norskými beky.
07:04'
Peter Schneider pronikl do útoku po pravém mantinelu a rozhodl se, že nebude nic vymýšlet. Jednoduše tedy napálil puk rovnou na brankáře, ten si na černou pryž počíhal s lapačkou.
06:44'
Po nepovedené přihrávce zpoza branky se ke kotouči dostal norský Sondre Olden. Ten ale odraz tohoto rázu moc nečekal a nepovedlo se mu ideálně zakončit.
05:58'
Norové jsou na ledě kompletní, rakouského soupeře nenechali v přesilovce vymyslet gólovou situaci.
05:42'
Do první zajímavější akce v přesilovce se dostali domácí. Fabio Hofer najel do útočné třetiny a Raphael Herburger přijal jeho přihrávku u pravé tyčky. Branku ovšem nakonec jen minul!
05:13'
Martin Röymark si počíhal s hokejkou těsně za modrou lajnou a vyrazil rakouskou nahrávku ven z pásma.
04:54'
V oslabení se po levé straně dostal až do zakončení hostující Niklas Roest. Ten byl na hranici faulu zastavován, ale nakonec vypálil. Bernhard Starkbaum ale předvedl dobrý zákrok!
04:27'
Sondre Olden nabral u mantinelu puk na hůl a prudkým výhozem ho poslal přes celé hřiště.
04:07'
Konstantin Komarek byl v přesilovce pořádně naremplován na mantinel, což se fanouškům Rakouska moc nelíbilo. Norům se nicméně hned povedlo vyhodit.
03:56'
Norů bylo v jednu chvíli na ledě příliš a přichází menší trest – Rakousko má tak nyní možnost srovnat stav z početní výhody.
03:30'
Rakouský tým se nyní jen brání a Norsko hraje. Německy mluvící země byla opět pod tlakem, ale nyní z toho nic nebezpečného nakonec nebylo.
02:37'
Norský celek chtěl přidat hned druhou branku. Jonas Holös poslal do útoku přihrávku na Sondre Oldena, ale tomu se přes obranu nakonec projít nepovedlo.
02:01'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tomuhle se říká akce sehraná přímo z buly. Norsko využilo nacvičený signál a ujímá se vedení! Tobias Lindström vyhrál vhazování za sebe na CHRISTIANA BULLE, který si všiml, že mezi ním a bránou stojí clona hráčů. Tu využil ve svůj prospěch, napřáhl hůl a vypálil, rakouskému gólmanovi nezbylo, než vytáhnout touš ze sítě. Na jeho obranu je ale třeba říci, že kotouč byl cestou pravděpodobně ještě tečován. Asistence: Tobias Lindström.
01:59'
Další přerušení situace rukavicí Bernharda Starkbauma. Thomas Valkvae Olsen totiž přejel útočnou modrou a nahazoval na branku. Rakouská jednička kryje a vhazuje se po její pravici.
01:32'
Markus Schlacher se obtočil s pukem na holi kolem norské brány a snažil se najít místo mezi betonem a tyčí, Henrik Haukeland ale zareagoval včas. A pohlídal si také hrozící dorážky.
01:11'
Nebezpeční byli také Rakušané. Martin Schumnig byl na konci aktivní kombinace, ale Holm jeho ránu po ledě vyrazil svým levým betonem.
00:35'
Erlend Lesund hned po vhazování na levé straně poslal na branku pokus, který byl lehce nebezpečný. Bernhard Starkbaum nic neviděl, ale nakonec puk skryl v lapačce.
00:29'
Houževnatí Norové se hned dostali do útoku, kde se pokoušeli držet. Rakušané se nakonec osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Jedním z hlavních sudí je také český rozhodčí Jan Hribik! Oba celky jsou již připraveny na úvodní vhazování, utkání mezi Norskem a Rakouskem o důležité body startuje!
Na ledovou plochu bratislavské arény vjeli jako první Norové, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Pár sekund na to je následovali Rakušané v červené kombinaci.
Krásný den z Bratislavy! Právě skončilo rozbruslení před odpoledním duelem, které bude sledovat slušně zaplněná aréna. Mimo skupinek Norů a Rakušanů zde totiž vidíme i velký počet fanoušků z Česka.
Úvodní sestavy:

Rakousko: Starkbaum (Herzog) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Peter – Schneider, T. Raffl (C), Herburger – M. Raffl, Hofer, Komarek – Rauchenwald, Zwerger, Haudum – Obrist, Ganahl (A), Hundertpfund (A) – Baumgartner.

Norsko: Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, K. Forsberg, Roest.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Rantala (FIN) – Goljak (BLR), McCrank (CAN).
RAKOUSKO – 0 bodů, skóre 3:23, 0-0-0-4

O Rakušanech by se dalo takřka napsat podobné. Německy mluvící stát je na předposledním místě s podobným skóre i výsledky. Jedinou změnou ve výkonnosti je fakt, že Rakousko vstřelilo jen tři branky. I Rakušané ovšem měřily síly s celky Švédska, Švýcarska či Ruska. Velké a důležité zápasy teprve přijdou.

Umístění v tabulce: 7.
Nejproduktivnější hráč: Michael Raffl (2+0)

Poslední tři duely na MS
Švédsko 9:1 Rakousko
Švýcarsko 4:0 Rakousko
Rusko 5:0 Rakousko
NORSKO – 0 bodů, skóre 6:25, 0-0-0-4

Norové jsou zatím na světovém šampionátu za jedni z otloukánků. A to možná překvapivě, protože Seveřané v posledních letech uměli pořádně potrápit. Tým Pettera Thoresena zatím prohrál všechny své duely, ale nastoupil proti celků, které pravděpodobně postoupí do čtvrtfinále. Od Čechů schytali Norové sedm branek, od Švédska dokonce devět. Naposledy pak nestačili na Švýcarsko v poměru 1:4.

Umístění v tabulce: 6.
Nejproduktivnější hráč: Tobias Lindström (2+0)

Poslední tři duely v rámci MS
Švýcarsko 4:1 Norsko
Norsko 1:9 Švédsko
Norsko 2:7 Česko
Krásný den všem fanouškům mezinárodního hokeje! Boj o první body svedou hokejisté Rakouska a Norska. Vítěz utkání se velice významně přiblíží udržení v elitní skupině mistrovství světa. V bratislavské aréně Ondreje Nepely začínáme v 16 hodin a 15 minut!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud