MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Rusko - 21. května 2019   20:15

Ukončeno
Švédsko
Švédsko
07:32' Landeskog (M. Pettersson, E. Pettersson) • 52:02' W. Nylander (Wennberg) • 56:22' Ekman-Larsson (E. Pettersson) • 58:49' J. Klingberg (Ekman-Larsson, W. Nylander)
4:7
(1:0, 0:6, 3:1)
Rusko
Rusko
20:57' Anisimov  (N. Gusev, Kučerov) • 24:10' Dadonov  (Sergačjov, Kuzněcov) • 28:52' Ovečkin  (Malkin, Chafizullin) • 34:39' Kaprizov  (Kuzněcov) • 37:17' Grigorenko   • 37:47' Malkin  (Zadorov, Dadonov) • 52:57' Orlov  (Barabanov, Tělegin)
Švédsko
Sestavy:
Markström (H. Lundqvist) – J. Klingberg, Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg, Krüger – Hörnqvist (A), Wennberg, W. Nylander – E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog – A. Kempe, Lander, Eriksson – Lindblom, Bratt, Rasmussen.
Rozhodčí
Gouin (CAN), Hribik (CZE) – McCrank (CAN), Ondráček (CZE)
Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava
9 085 diváků
Rusko
Sestavy:
Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk (C).
Přenos se aktualizuje automaticky

Tento textový přenos byl navíc tím posledním, který jsme vám ze základní skupiny B v Bratislavě mohli přinést. Z hlavního města Slovenska se vám přihlásíme až ve čtvrtek, neboť zítra je volný den mistrovství. Doufáme, že jsme vás dokázali pobavit a potěšit. Dobrou noc a příjemný zbytek pracovního týdne vám přejí Tomáš Kalas a Jonáš Majtyka!
Nasazení pro čtvrtfinále:

Rusko vs. USA (Bratislava)
ČESKO vs. Německo (Bratislava)
Finsko vs. Švédsko (Košice)
Kanada vs. Švýcarsko (Košice)

Česko může být po dnešním výsledku spokojeno, neboť se nemusí stěhovat do Košic. Tam naopak pojedou Švédové, kteří v severském derby vyzvou Finsko. Přesun čeká také Švýcary, na něž čeká vítěz základní skupiny A z Kanady. Rusové ovládli skupinu B a ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek postaví hráčům USA. Naše reprezentace se poté utká s Německem.
Rusové rozebrali švédský tým poměrem 7:4 a zajistili si první místo ve skupině!

Skupina B je v Bratislavě dohrána a diváci mohli v jejím vyvrcholení vidět celkem 11 gólů! V poměru 4 ku 7 byli lepší ruští hráči, kteří turnajem tak jedou stále bez jediné porážky. Švédové si naopak druhou prohrou na turnaji zpečetili pětihodinovou cestu na východ Slovenska.

Přitom to tak v úvodu nevypadalo. Aktivnější Švédové jednak svého soupeře přestříleli, ale také trávili hodně času u něj v pásmu. Z jedné méně nápadné šance se povedlo skórovat, v osmé minutě totiž Gabriel Landeskog tečováním nahození od Marcuse Petterssona poslal Švédy do vedení.

Ve druhé třetině to však bylo zcela něco jiného. Švédsko v ní vyhořelo, neboť ji prohrálo hrozivě 0:6. Leccos už naznačila první pětiminutovka, ve které dostali Švédové dvě branky z hole Arťoma Anisimova a Jevgenije Dadonova. To ale zcela nebylo vše, svůj druhý zásah na turnaji přidal Alexandr Ovečkin a bylo to již 1:3. Suverénně nejhorší pasáž pro Švédy přišla ale v rozmezí 34:39 – 37:47. Za tři minuty sborná nastřílela tři góly, nejprve z buly propálil Markströma Kirill Kaprizov, z předbrankového prostoru se pak během půl minuty prosadili Michail Grigorenko a Jevgenij Malkin.

Třetí třetina nabídla sice nezáživný hokej, ale celkově čtyři góly, které navíc padly během posledních osmi minut hry. Za Švédy v čase 52:02 snížil William Nylander, během 55 sekund ale zařídil zpět pětigólové vedení pro Rusko Dmitrij Orlov. Švédové pak ještě dvakrát snížili, nejprve dotloukl puk do kasy v polovině 57. minuty Oliver Ekman-Larsson, přesilovou hru během pěti sekund bleskově využil pak i John Klingberg. I posedmé tak zní stadionem ruská hymna.
Nejlepšími hráči byli zvoleni Gabriel Landeskog (SWE) Andrej Vasilevskij (RUS).
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Švédsko: 14 (37)
Rusko: 9 (34)
Konec zápasu.
59:37'
Švédové ale vyvezli puk jako nějaký nebezpečný odpad a je jasné, že skóre se již dnes měnit nebude.
59:03'
Jak poznamenal jeden nedaleko sedící novinář: „Aspoň padají góly.“ Zápas se již skutečně dohrává a Rusové chtějí přidat osmý gól.
58:49'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové snižují na rozdíl tří branek! Oliver Ekman-Larsson přihrál podél modré čáry JOHNU KLINGBERGOVI, který si sjel na pravý kruh a poslal kotouč za záda Andreje Vasilevského, který nic neviděl přes jednoho z ruských hráčů. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, William Nylander.
58:42'
78 sekund před koncem přichází další vyloučení. Ledové království Bratislavy opouští Ilja Kovalčuk, který byl vykázán na lavici hanby za držení protihráče.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého zápasu.
57:36'
Malkin si převzal puk od Guseva a trochu na krásu chtěl nahrávat pro Kovalčuka, jenže přes pozorného Wennberga puk neprošel.
56:42'
Sergačjov prohodil jednoduše kotouč do útočného pásma a odjel střídat. Zajímavější byly momenty následující, když kotouč opustil přes mantinel ledovou plochu a jeden z fanoušků jej chytil přímo ze vzduchu.
56:22'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A máme tu ještě jednu snižující branku Švédska. Rusové trestuhodně nechali OLIVERA EKMANA-LARSSONA dojet až do brankoviště. Napoprvé sice Andreje Vasilevského nepřekonal, jenže puk zůstal ležet těsně před brankovou čarou, a tak jej obránce Arizony Coyotes dorazil do brány. Asistence: Elias Pettersson.
55:53'
Oliver Ekman-Larsson se vzápětí dostal do vlastní šance, jenže si vylámal zuby na Andreji Vasilevském.
55:24'
Malkin se přes Ekmana-Larssona lehce se štěstím protlačil až do koncovky, z ostrého úhlu hledal prostor na delší tyči, tam ale otevřeno nebylo.
54:49'
Nikita Kučerov se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, neměl už ale moc sil, a tak ze své bekhendové kličky zamířil mimo tři tyče.
54:34'
Wennberg na modré nezvládl odehrát kotouč a Rusové toho využili na šetření času v rámci pomalého protiútoku.
53:14'
U švédské branky se rýsuje další akce v rámci tažení za třetím švédským gólem. První část, tedy dostat se do útočného pásma Ruska vyšel. Druhá část ale nevyšla a sborná vytlačuje invazivní švédský druh do vlastního území.
52:57'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové si však vzápětí berou zpět pětibrankový náskok! Alexandr Barabanov přihrál na modrou čáru DMITRIJI ORLOVOVI, který vybruslil na levý kruh a ranou zpoza obránce posedmé rozvlnil síť švédské kasy. Asistence: Alexandr Barabanov, Ivan Tělegin.
52:02'
Švédsko právě vstřelilo branku!
„En för alla, alla för en!“ Zřejmě jeden z nejlepších goal-hornů na mistrovství světa zní dnes stadionem podruhé. Švédové se nakonec přes obranu Ruska prosadili a bylo to poměrně jednoduché. Wennberg využil práce Erika Gustafssona u mantinelu a přenesl hru na WILLIAMA NYLANDERA. Jeho střela z oblasti levého kruhu byla přesná a máme kosmeticky upraveno – 2:6! Asistence: Alexander Wennberg
50:48'
Opravdu v tuto chvíli nesledujeme pohledný hokej. Rusové hrají tak akorát, aby si udrželi náskok a Švédsko se marně prokousává jejich pevnou obranou. Ani divácká kulisa není moc dobrá.
50:34'
Klingberg na modré napřáhl a snažil se prostřelit změt těl před brankou Ruska, tam bylo ale plno a kotouč na branku tak nedoletěl.
49:42'
Markström zasáhl zcela přesně proti střele z poměrně velké dálky a přerušil hru. Oba týmy posílají do hry nové pětky.
48:25'
Adrian Kempe zabruslil za branku. Z této pozice rozjel další akci Švédska, ze které se ale vyklubala šance Ruska! Dadonov zleva našel před brankou najetého Malkina, zblízka ale ruský hráč ve službách Pittsburghu nepropálil Markströma!
48:18'
Rusové se dostali do přečíslení dva na jednoho! Nikita Kučerov nejdříve naznačil přihrávku a poté sám vypálil. Mířil mezi Markströmovy nohy, jenže ten sklapl betony včas k sobě.
47:51'
Ofsajd zastavuje tažení Ruska za sedmým gólem. Na obou týmech je vidět, že se moc hrát nechce. Spíše je to o tom se nezranit a v klidu dohrát.
47:38'
Podél levého mantinelu pláchl Rusům Elias Pettersson, jenž svým zakončením z vrcholu kruhu prověřil lapačku Andreje Vasilevského.
47:23'
Puk načíná svůj 25. kilometr v útočném pásmu Švédska. Metry mu rychle nažene Klingberg prudkým nahozením švihem do středního pásma. Hra se nakonec dostala až před branku Ruska.
47:01'
Dnešní utkání sleduje 9 085 diváků.
46:55'
Zakázané uvolnění severského celku. Hra se přestěhuje zpět před Jacoba Markströma.
46:25'
Švédsko už je kompletní.
46:25'
Jevgenij Malkin obešel pěknou stahovačkou bránícího hráče a poté naservíroval kotouč před bránu Jevgeniji Dadonovi, který z hranice brankoviště trefil betony Jacoba Markströma.
45:54'
Zpoza branky nahrával Malkin, Erik Gustafsson ale stál před brankou lépe a po zisku kotouče okamžitě vyhazuje na druhou stranu.
45:21'
Švédové opět vyhazují a ruská přesilovka není v tomto ohledu moc povedená.
44:55'
Zajcev trefil pouze brusle bránícího Landera, od nich se touš odrazil do středního pásma.
44:24'
V signalizované výhodě se toho moc nestalo, každopádně bude moci sborná rozbalit své umění v následujících dvou minutách. Za faul na Kaprizova si jde odpočinout na dvě minuty obránce Nashvillu Mattias Ekholm. Klasifikace: nedovolené bránění.
43:30'
Marcus Krüger se dostal do poměrně slušné pozice k zakončení. Andrej Vasilevskij byl ovšem velmi dobře postavený a Krügerův pokus mu nenadělal v podstatě žádné problémy.
42:48'
Barabanov táhl akci sám po levé straně, postupně ale ztrácel rychlost a na zádech sbíral švédské obránce. Nakonec ho položila na zem gravitace a Švédové na to konto vyhazují.
42:08'
Loui Eriksson se rozhoupal ke střele z pravého kruhu, jenže ta byla blokována obráncem Ruska.
41:52'
Alexandr Ovečkin se po levé straně prohnal do útočné třetiny a zkusil vystřelit. Do jeho rány ale vložil hůl jeden ze švédských obránců.
41:50'
Ovečkin se vymotal s kotoučem od vlastní branky a posunul hru před branku Švédska. Během chvíle to bylo ale všechno jinak a zatím je to boj o střední pásmo.
41:10'
Alexander Wennberg posílal puk do brankoviště, kam si sjížděl Jesper Bratt. Ten však netrefil puk a navíc ještě posunul ruskou svatyni.
40:18'
Malkin se přes Ekmana-Larssona k puku nedostal a musel ho zastoupit Grigorenko. Tomu se to již povedlo, jenže sborná dlouho v útoku nevydržela.
40:01'
Začala třetí třetina.
Rusové si zatím rozměňují tři korunky na drobné a vedou po 40 minutách s luxusním náskokem 6:1!

Zajímavá by byla jistě kamera ve švédské kabině. Po nadějné první třetině, po které Švédsko vedlo 1:0, přišla ta druhá, kde za 20 minut dostala severská země šest zásahů do svého srdce a dá se prakticky říci, že o čtvrtfinálových dvojicích je rozhodnuto. Leccos už naznačila první pětiminutovka, ve které dostali Švédové dvě branky z hole Arťoma Anisimova a Jevgenije Dadonova. To ale zcela nebylo vše, svůj druhý zásah na turnaji přidal Alexandr Ovečkin a bylo to již 1:3. Suverénně nejhorší pasáž pro Švédy přišla ale v rozmezí 34:39 – 37:47. Za tři minuty sborná nastřílela tři góly, nejprve z buly propálil Markströma Kirill Kaprizov, z předbrankového prostoru se pak během půl minuty prosadili Michail Grigorenko a Jevgenij Malkin.
Třetí třetina začne přibližně v 21:56.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Švédsko: 13 (23)
Rusko: 20 (25)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:56'
Švédům se to sesypalo jako domeček z karet. Celou nepovedenou třetinu „potvrdil“ Patric Hörnqvist, který si u sudího Hribika vysloužil osobní trest v podobě deseti minut za nesportovní chování.
39:28'
Po další chybě Švédů vybídl Alexandr Ovečkin k zakončení Dmitrije Orlova, který měl před sebou napůl odkrytou klec. Jacob Markström se ale na brankové čáře roztáhl jako šňůra na prádlo a podržel své mužstvo.
39:12'
Švédové se snaží a bojují v útočném pásmu. Ale je to spíše taková křeč a zoufalý pokus.
37:59'
Arťom Anisimov našel na modré čáře Nikitu Nestěrova, jehož střelu Jacob Markström ukryl do své náruče. Pro seveřany bude nyní nejdůležitější přežít zbytek třetiny bez další úhony.
37:47'
Rusko právě vstřelilo branku!
Švédské hloučky fanoušků na tribunách odcházejí do útrob či sedí naprosto nehybně. Další chyba v obranném pásmu má cenu šestého gólu Ruska. Dadonov u pravého mantinelu vyhrál souboj a přistrčil jednoduše pro Zadorova. Ruský bek z Tampy celou akci vyšperkoval nahrávkou na JEVGENIJE MALKINA, který z otočky a navíc se štěstím propálil švédského gólmana. Na Markströmovu zdecimovanou psychiku tak přidal šestý zásah – 1:6! Asistence: Nikita Zadorov, Jevgenij Dadonov.
37:17'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak tohle už je debakl! Švédové chybovali při rozehrávce v rohu kluziště, načež jim touš sebral MICHAIL GRIGORENKO, který si najel před bránu a procedil puk za Markströmova záda. Bez asistence.
36:42'
Po vyhraném buly v ruském útočném pásmu střílel bez rozmyslu Elias Lindholm, jeho střelu museli Vasilevskij vykopnout špičkou betonu. Jednoduchý zákrok to vůbec nebyl.
36:37'
John Klingberg se pokusil prosadit od modré čáry, jenže jistého Andreje Vasilevského nepropálil.
36:11'
Puk má za sebou již 19 kilometrů a 200 metrů navrch. Průměrně to tedy vychází na 500 metrů za jednu minutu hry.
35:54'
Vzápětí si švédský maskovaný muž poradil i s ranou Jevgenije Kuzněcova z mezikruží.
35:46'
Ovečkin si v rychlosti nabruslil do pásma a střílel z levého kruhu. Ale Markström vyrazil puk včas levým betonem.
35:30'
Kotouč se ocitl na ruské střídačce, vhazovat se bude v neutrální zóně.
35:02'
Sborná je při chuti, její další postup však zastavil ofsajd.
34:39'
Rusko právě vstřelilo branku!
Švédsko brutálně hoří ve druhé třetině a během patnácti minut dostává čtvrtý gól! Tohle se ale vidí málokdy. Buly v útočném pásmu vyhrál Kuzněcov a kotouč se dostal na KIRILLA KAPRIZOVA. Ten spoustu diváků udivil pokusem střílet přímo na branku, navíc přes dva obránce. O betony Markströma se ale puk srazil a doputoval přímo do švédské branky – 1:4! Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
34:39'
Nahození od Chafizullina došlo pouze na tělo Markströma, který kotouč bleskově přikryl a přerušil hru. Další minuta času je věnována úklidu ledu.
34:17'
Na druhé straně se nyní musel blýsknout Jacob Markström, který vyrazil jedovatou střelu Dmitrije Orlova.
33:56'
S blížícím se koncem třetiny to začíná před Vasilevskim houstnout jako odpolední doprava v Bratislavě. Tentokrát střílel od modré Oliver Ekman-Larsson, ruský gólman ale vytáhl lapačku.
33:36'
Gabriel Landeskog našel parádním křížným pasem na levém křídle číhajícího Eliase Lindholma, jenž zakončoval ranou z voleje. Trefil se ovšem pouze do přesouvajícího se Vasilevského.
33:07'
Nyní se jim to však povedlo. Ruská obrana trochu zaspala, a tak se ke střele z pravého kruhu dostal Erik Gustafsson. Andrej Vasilevskij si však i přes vydatnou clonu v jeho brankovišti našel dobrý výhled a zasáhl lapačkou.
32:33'
Dělovku Mattiase Ekholma od levého mantinelu přizvedl bránící hráč do ochranné sítě. Seveřanům se moc nedaří dostat se do zakončení.
32:11'
Lander byl vyslán dopředu, avšak po převzetí puku měl proti sobě dva hráče v červeném a přes to se prosazuje těžce. Rusové vrací rychle hru před branku Markströma.
31:47'
Puk opustil hrací plochu po menším závaru před brankou Švédska. Za místo vhazování je určen pravý kruh, přesněji se bude házet buly po levici Markströma.
31:13'
Landeskog bruslil za vyhozeným kotoučem zcela marně, čárový sudí píská zakázané uvolnění Švédska. To teď trochu působí, že je smířeno s cestou na východ Slovenska.
30:50'
Sergej Andronov přihrál zpoza brány na vrcholu kruhu číhajícímu Michailu Grigorenkovi, jenž ale mířil pouze do hrudního Jacoba Markströma.
30:30'
Nahození Erika Gustafssona od modré lajny lapil do své rukavice Andrej Vasilevskij, který se raději rozhodl nerozehrávat. Po reklamní pauze se bude vhazovat po jeho levici.
29:03'
Na nepřesné přihrávky plnou pasáž završilo zakázané uvolnění sborné. Vhazovat se bude před ruským gólmanem.
28:52'
Rusko právě vstřelilo branku!
Sborná po zásluze odskakuje na dvě branky rozdílu a novináři v mixzóně možná budou svědky toho, že jim ALEXANDR OVEČKIN dá rozhovor! Nahození Švédů do útočného pásma se seveřanům totiž vrátilo jako bumerang zpět, akorát v podobě gólu. Chafizullin podél mantinelu našel Malkina, který elegatní zpětnou nahrávkou mezi nohy uvolnil za ním najíždějícího Ovečkina. Ruský bohatýr si stáhl puk zleva na osu kluziště a přesnou střelou k levé tyči dává Rusům gólový polštářek – 1:3! Asistence: Jevgenij Malkin, Dinar Chafizullin.
28:21'
Marcus Krüger se vydal do útoku po pravém křídle a protlačil se až do brankoviště. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ovšem pokryl Jacob Markström, jenž si poradil i s následujícími dorážkami.
27:50'
Švédové následně získali kotouč zpět, jejich postup směrem dopředu ale zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
27:43'
Nylander vrátil puk hned pod sebe v předbrankovém prostoru, jenže ho dobře pokryl Zadorov a kotouč přebral.
27:04'
Zakázané uvolnění Ruska bylo nyní lehce podřadné, mnohem zajímavější byl tvrdý hit u boxu trestoměřičů, po kterém končí ruský hráč na zemi. Že by se chtěl zvedat, to se taky říci nedá...
26:25'
Rusové vyřešili nepříjemné momenty ve svém pásmu po svém, vyhozením na zakázané uvolnění. Po odpískání se do sebe ještě u ruské branky pustili Zajcev s Klingbergem, sudí jim domlouvá, že takto ne.
25:51'
Anton Lander sice vyhrál souboj o puk v rohu, ale nepřesná nahrávka veškeré plány švédské šance hatí hned v zárodku.
25:23'
Švédové absolutně vypadli z tempa a přestali hrát. Rusko je jednoznačně aktivnější a za třemi body si jednoduše jde.
24:40'
Za potvrzeného stavu 2:1 pro Rusko pokračujeme dále a sborná nebyla moc daleko od třetího gólu, ale švédská obrana těžké momenty zvládla.
24:10'
Rusko právě vstřelilo branku!
Branka je nakonec uznána a Rusko otáčí skóre! Po zmatcích ve švédské obraně vystřelil od modré Michail Sergačjov, jehož střelu v pádu tečoval hokejkou do sítě JEVGENIJ DADONOV. Gól ještě musel zkontrolovat videorozhodčí, který potvrdil, že se nejednalo o vysokou hůl. Asistence: Michail Sergačjov a Jevgenij Kuzněcov.
23:49'
Kuzněcov přihrál na druhou stranu volnému Ovečkinovi. Přihrávka ale byla notně přizvednuta a Ovečkin si zpracoval puk ze vzduchu rukou. Jeho následná střela zamířila pouze jenom do připraveného gólmana.
23:33'
Dalekonosnou střelu Olivera Ekmana-Larssona od modré čáry vyrazil Andrej Vasilevskij do rohu kluziště.
23:22'
Zápasu dnes z VIP lóže přihlíží i slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. Jako další celebrita v Bratislavě si vysloužila potlesk zaplněné arény.
23:22'
Zatím jsou to opravdu spíše šachy než hokej, týmy spolu hrají taktickou bitvu a k vidění není moc šancí. Zápas navíc postrádá náboj.
22:45'
Anisimov nezvládl vyhodit z pásma, Švédové toho nicméně nevyužili a sborná do druhé třetiny vstoupila o dost aktivněji.
22:03'
Erik Gustafsson hledal u mantinelu Kempeho, jenže Kempe v rámci překvapení ani puk netečoval a máme tu zakázané uvolnění švédského nároďáku.
21:10'
Michail Sergačjov objel bránu soupeře a naservíroval touš nikým neobsazenému Ilju Kovalčukovi, jehož tvrdou ránu z první stačil Jacob Markström jen tak tak vytěsnit mimo brankovou konstrukci.
20:57'
Rusko právě vstřelilo branku!
Po 57 sekundách od zahájení druhé třetiny Rusko srovnává! Byla to práce už ve středním pásmu. Nejprve získal puk Kučerov a posunul ho na levé křídlo pro Guseva. Švédská obrana při bránění navíc zcela propadla, a proto vznikla situace 2 na 1. Gusev ji vyřešil zkušeně, našel na druhé straně volného ARŤOMA ANISIMOVA, který fakticky trefil prázdnou branku – 1:1! Asistence: Nikita Gusev, Nikita Kučerov.
20:11'
Zajcev vydoloval puk ve středním pásmu zpod bruslí švédského kapitána a udržel tím prakticky sbornou v útoku. Ale její pobyt v této části je velice neslaný.
20:08'
Dmitrij Orlov se proháčkoval do útočného pásma a vystřelil z hodně velké dálky. Puk ale zamířil nad břevno a Jacob Markström nemusel zasahovat.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina dnešního utkání je za námi. Zápas zatím nemá takovou šťávu, ale rozhodně se je na co dívat. Aktivnější Švédové jednak svého soupeře přestříleli, ale také trávili hodně času u něj v pásmu. Z jedné méně nápadné šance se povedlo skórovat, v osmé minutě totiž Gabriel Landeskog tečováním nahození od Marcuse Petterssona poslal Švédy do vedení. To jim vydrželo až do konce třetiny, Rusové nicméně ukázali, že nic nebalí. Povede se jim zápas srovnat?
Druhá třetina začne přibližně v 20:58.
Střely na bránu v první třetině:

Švédsko: 10
Rusko: 5

Nejaktivnějším střelcem je zatím Elias Pettersson (SWE), jenž má na svědomí hned tři pokusy svého mužstva.
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
Arťom Anisimov poslal puk do chumlu před bránou, kde mimo jiné operoval Nikita Kučerov. Nejproduktivnější hráč základní části NHL se probojoval k dorážce, kterou však trefil Jacoba Markströma.
18:53'
Hned po vhazování střílel od modré čáry Mattias Ekholm, jenž ale trefil prvního blokujícího soupeře.
18:41'
Gabriel Landeskog byl tím, kdo od mantinelu vypálil na branku a Elias Pettersson byl připraven na tečování v předbrankovém prostoru, nakonec si Andrej Vasilevskij poradil bez problémů.
18:12'
Alexander Wennberg dostal puk bez problémů do ruského území a Švédové se dostali až k vhazování. Důraz Hörnqvista před brankou se nelíbil Malkinovi, který dal na zemi svému spoluhráči od Tučňáků pár krosčeků navrch. Nakonec to sudí vyřešili domluvou.
17:53'
Alexandr Ovečkin zavezl kotouč do útočného pásma a nakonec se rozhodl pro individuální zakončení, které úspěšně zlikvidoval Jacob Markström.
17:35'
Marcus Krüger se před brankou uvolnil, zatímco Dennis Rasmussen u mantinelu obral o kotouč ruského hráče. Právě Rasmussen pak nahrál před branku pro švédského obránce, jehož doklepnutí zblízka mířilo pouze do gólmana.
17:08'
Ekholm si klepl o přihrávku na vrcholku pravého kruhu a vystřelil. Jenže tohle všechno bylo zbytečné, neboť bylo signalizováno postavení útočícího hráče v brankovišti.
16:29'
Následně z vrcholu kruhu pálil Elias Pettersson, jehož střelu pokryl svým ramenem Andrej Vasilevskij.
16:23'
Od levého mantinelu přišla střela Eliase Petterssona a Loui Eriksson zkusil tečovat, na puk nicméně těsně holí nedosáhl.
16:05'
Hokejistům tří korunek se nyní nedaří dostat do útočné třetiny.
15:23'
Nylander si vyměňoval na pravém kruhu puk dlouho s Wennbergem, ale nakonec to byl ruský tým, kdo měl poslední šanci sáhnout si na kotouč. Situaci vyřešil čistým výhozem na druhou stranu ledové plochy.
15:08'
Švédové vyhráli buly a rozjíždí přesilovkový kolotoč.
14:55'
Další útočný faul Ruska. Před Kirilla Kaprizova se dostal Mattias Ekholm a Kaprizov ho zezadu opět podrazil. I druhý přestupek Ruska se tak týká podrážení.
14:20'
Mattias Ekholm se dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy, jeho bekhend však do sítě nezamířil.
13:42'
Situaci dva na jednoho řešil Dadonov zprava přihrávkou na druhou stranu, dojíždějící Ekman-Larsson ale přihrávku pokryl holí a bleskově otočil hru.
12:46'
Marcus Pettersson spolu s Erikem Gustafssonem kombinuje za vlastní brankou a spíše čeká, co mu nabídnou spoluhráči. Jenže ti odmítli něco nabídnout, proto se musela švédská střídačka spokojit s nahozením do útočného pásma.
12:43'
Dmitrij Orlov našel krásným křížným pasem na levé straně volného Nikitu Kučerova, jenž vypálil z voleje. Jacob Markström se ale přesunul ke své druhé tyči a parádním zákrokem podržel svůj tým.
12:07'
Orlov vzal puk na vidle a vyhodil jej ze středního pásma do útočného. Jenže sborná tam neměla vůbec nikoho a Švédsko vyhazuje.
11:38'
Rusové první oslabení přečkali a mohou se vrhnout do švédské defenzivy v plném počtu, tedy pět hráčů.
11:34'
Erik Gustafsson přihrál napřahujícímu se Eliasi Petterssonovi, který svým nekompromisním projektilem trefil Andreje Vasilevského. Tomu sice puk vypadl, stihl jej však ukrýt před dotírajícími protihráči.
11:24'
Přesilová hra pomalu Švédům končí a zatím to není nic, z čeho by se museli diváci postavit.
10:27'
William Nylander to zkusil od pravého mantinelu, jenže Andrej Vasilevskij měl dobrý výhled a jeho ránu vyrazil. Následně jeho spoluhráči odpálili touš na druhou stranu kluziště.
10:17'
Přihrávka od modré na Nylandera kamsi na pravý kruh nebyla vůbec přesná a Nestěrov jakožto první hráč u kotouče nekompromisně vyhazuje ke švédské brance.
10:01'
Rusko se osvobozuje a střídá.
09:37'
Tři korunky si zahrají první přesilovku. Andronov se v útočném pásmu dopustil v rohu kluziště podrážení a je odesílán sudím Hribikem na trestnou.
09:21'
Hokejisté sborné nyní nechali hodně prostoru Oliveru Ekmanu-Larssonovi, jenž si mohl od modré sjet až na vrchol kruhu. Odtud však mířil přímo do připraveného Andreje Vasilevského.
08:50'
Rusové se nehodlají s nepříznivým stavem smířit a zatlačili soupeře v jeho obranném pásmu. Švédsko však situaci ustálo.
07:32'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové se v polovině osmé minuty ujímají vedení! Marcus Pettersson od modré lehounce nahodil na branku Ruska, nicméně těsně před gólmanem Vasilevskim tečoval puk GABRIEL LANDESKOG a tahle posila z Colorada se Švédům skutečně vyplácí – 1:0! Asistence: Marcus Pettersson, Elias Pettersson.
06:54'
Mattias Ekholm obdržel puk na modrou čáru a vystřelil. Jeho dělovku však Rusové úspěšně zblokovali a Andrej Vasilevskij nemusel zasahovat.
06:40'
John Klingberg dostal krosovou přihrávku na pravý kruh a jal se střílet, jeho pokus přes clonu šel vedle pravé tyče a skončil na zadním plexi.
06:24'
Švédská obranná dvojka první formace se moc nedohodla a jela od kotouče. Tím pádem se sborné naskytla šance, jak hrát co nejdále od své branky.
06:16'
Přihrávka rukou zastavuje Švédům zajímavou akci v útoku. Navíc je tu hned i úklid ledu a emoce alespoň lehce opadnou.
05:57'
Jevgenij Malkin vypálil od modré čáry, jenže jeho pokus byl tečován vedle švédské svatyně.
05:23'
Nepřesná švédská rozehra v útočném pásmu rezultovala v zisk puku Grigorenkem, hráč ve službách moskevského CSKA si podržel kotouč, počkal na spoluhráče a až poté přenesl hru.
04:42'
Markström podél prken vyslal kotouč na Ekmana-Larssona, jehož aktivní pojetí hry bylo Švédům spíše na škodu, neboť je tu první ofsajd zápasu. Odpískán právě švédskému celku.
04:41'
Jevgenij Kuzněcov chtěl přihrát před bránu najíždějícímu Nikitu Kučerovovi, jenže ten se po jeho pasu natahoval marně.
03:40'
Kučerov podél pravého mantinelu vklouzl do útoku a hledal kohokoliv jednoduchou přihrávkou před brankou, tam se ale pohybovali hráči výlučně švédského dresu.
03:38'
Zatím se hraje spíše v poklidném tempu, ani jedno mužstvo se nikam nežene.
02:46'
Před brankou se dostal ke střele Jesper Bratt, zblízka nedokázal ruského gólmana prostřelit. Od něj se dostal kotouč do rohu kluziště, sborná ale soupeře vytlačuje až před jeho vlastní branku.
02:10'
Anton Lander se zmocnil ve vlastním pásmu kotouče a vyjel na útočnou cestu. Ta mu skončila brzo ve středním pásmu a Rusové opět mají puk na své holi.
02:08'
Jevgenij Kuzněcov nahodil od modré čáry puk na bránu a málem mohl slavit. Letící projektil totiž kdosi tečoval, Jacob Markström ale stihl na poslední chvíli zareagovat.
01:25'
Rusové se z menšího tlaku dostali vyhozením kotouče bez nutnosti pískat icing.
01:09'
Nikita Nestěrov to zkusil od modré čáry, mířil ale mimo tři tyče.
00:46'
Na Anisimova mířila dlouhá přihrávka z obrany, kterou si ruský hráč zpracoval, před střelou byl ale natlačen k mantinelu a potenciální střela na švédskou branku ani nepřišla.
00:06'
Švédové nahodili puk do pásma a první sekundy tohoto utkání se odehrávají v jejich držení hracího předmětu.
00:01'
Švédové vyhráli úvodní vhazování a zakládají první útok.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy už nastoupily na ledovou plochu. Za chvíli jdeme na to!
Tradiční videomapping právě probíhá, hala se postupně plní a dá se očekávat, že návštěva přesáhne 8500 diváků.
Příjemný večer z Bratislavy! Je mnoho možností, co dělat v úterní večer. Část maturantů drtí do svých mozkových závitů poslední informace před tím, než půjdou na věc, pokud to již nemají za sebou. Úterní večer bývá také signálem pro sledování televizních pořadů, v některých případech se jedná i o návštěvu hospody. Pak je tu ještě jedna možnost, a to sledování textového onlajnu ze šlágru skupiny B Švédsko – Rusko. V tom případě vám děkujeme a za 15 minut začínáme!
Utkání mezi Ruskem a Švédskem budou bedlivě sledovat i čeští hokejisté. Stále totiž není jasné, kolikátí ve skupině skončí a zda se budou muset na čtvrtfinále stěhovat do Košic.

V Bratislavě naše reprezentace zůstane, pokud sborná uhraje aspoň bod. Přesun by jí hrozil pouze pokud by Švédové vyhráli o tři branky a minimálně 5:2 (dále například 6:3).
Úvodní sestavy:

Švédsko: Markström (H. Lundqvist) – J. Klingberg, Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg, Krüger – Hörnqvist (A), Wennberg, W. Nylander – E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog – A. Kempe, Lander, Eriksson – Lindblom, Bratt, Rasmussen.

Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk (C).

Rozhodčí: Gouin (CAN), Hribik (CZE) – McCrank (CAN), Ondráček (CZE).
Švédsko

Umístění v tabulce: 3.
Počet bodů: 15
Skóre: 37:14
Poslední utkání: Švédsko vs. Lotyšsko 5:4
Nejproduktivnější hráč: William Nylander (4+11)

Švédům se v samotném úvodu turnaje nepovedl zápas s českou reprezentací. Poté však nabrali pořádné obrátky a rozdrtili několik slabších soupeřů. Jejich poslední dva protivníci jim však pořádně zavařili. Lotyšsko a Švýcarsko totiž porazili hokejisté tří korunek pouze o gól. Pokud se obhájci titulu nechtějí stěhovat na čtvrtfinále do Košic, budou dnes muset zvítězit.
Švédsko vs. Lotyšsko 5:4

Branky a nahrávky: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev)

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Fiala, Hischier, S. Moser (A) – Andrighetto, Kurashev, Ambühl – Martschini, Haas, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Barabanov – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk (C).

Lotyšsko muselo proti Švédsku vyhrát, jestli si chtělo zachovat naději na postup mezi nejlepších osm, a bylo to na nich vidět. Se Švédy sehráli vyrovnanou partii, která za stavu 4:4 směřovala do prodloužení. Tým z Pobaltí však potřeboval tři body, a tak odvolal gólmana. Seveřané však trefili opuštěnou klec a brali plný bodový zisk.
Rusko

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 18
Skóre: 34:10
Poslední utkání: Švýcarsko vs. Rusko 3:0
Nejproduktivnější hráč: Nikita Kučerov (6+8)

Rusové jsou na turnaji zatím suverénní a míří za vítězstvím ve skupině. K naprosté jistotě jim proti Švédům stačí bodovat. V základní části Sborná zatím dominuje a ani v jednom utkání nezaváhala, nejtěžší soupeře, Česko a Švýcarsko, dokonce vynulovala, když oba porazila 3:0. Potvrdí dnes svou dominanci i proti hokejistům tří korunek?
Přejeme pěkný úterní večer a vítáme vás u textového přenosu z Mistrovství světa 2019. Poslední den základních skupin vyvrcholí v Bratislavě šlágrem Švédska s Ruskem, které budou kvůli postavení v konečné tabulce sledovat i čeští reprezentanti. Celým zápase vás provedou Jonáš Majtyka a Tomáš Kalas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Play off
Články odjinud