MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Rakousko - 14. května 2022   11:20

Ukončeno
Švédsko
Švédsko
02:08' Kellman (Klingberg, Bengtsson) • 16:37' Friberg (Kellman) • 32:07' Nordström (Bromé, Gustafsson)
3:1
(2:1, 1:0, 0:0)
Rakousko
Rakousko
19:30' Schneider  (Heinrich)
Švédsko
Sestavy:
Högberg (Hellberg) – Larsson (A), Dahlin, Ekman-Larsson (C), Gustafsson, Tömmernes, Lindholm – Wallmark, Bemström, Bromé – Friberg, Kellman, Asplund – Bengtsson, Nordström (A), Klingberg.
Rozhodčí
Frandsen (DEN), Rohatsch (GER) – Kroyer (DEN), Obwegeser (SUI)
6 993 diváků
Rakousko
Sestavy:
Starkbaum (Kickert) – Hackl, Maier, Zündel, Heinrich (A), Wolf, Kirchschläger, Wimmer, Brunner – Ganahl (A), Haudum, Kasper – Schneider, Raffl (C), Nissner – Lebler, Feldner, Baumgartner – Wukowits, Achermann, Huber.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek sobotní hokejové nálože. Těšíme se zase příště, na počtenou!
Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku – 29:20
Zákroky brankářů – 19:26
Trestné minuty – 8:8
Je dobojováno!

Závěrečná dvacetiminutovka žádný další gól nepřinesla, favorité ze Skandinávie tak za výhru 3:1 nad Rakouskem berou cennou tříbodovou výhru.

Nejlepší hráči utkání:
Joel Kellman (SWE)
Peter Schneider (AUT)
Konec zápasu.
59:33'
Hosté v plném počtu.
59:32'
Oliver Ekman-Larsson vystřelil z kruhu, jeho pokus zablokoval hned první pránící hráč Marco Kasper.
59:00'
Běží poslední minuta dnešního zápasu.
58:12'
Hráči Tre Kronor si ještě hodlají zvednout sebevědomí přesilovkovým gólem, Rakušané však celkem dobře brání a drží plamínek naděje.
57:52'
Emil Bemström mířil z vrcholku levého kruhu, v předbrankovém prostoru se k dorážce dostali ještě dva švédští útočníci. Bernhard Starkbaum měl obrovské štěstí, protože mu kotouč z náruče vypadl a dostal se do hry.
57:33'
Zřejmě je rozhodnuto. Švédsko velkou část zbývajícího času odehraje v přesilové hře, Rakousko už dnes na body velmi pravděpodobně nedosáhne.
57:33'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Brian Lebler – 2 min., podrážení.
56:57'
Ujíždějící Lucas Wallmark to nyní vzal na sebe a od spodní části pravého kruhu vypálil na bližší tyč. Rakouský gólman nakonec zasahovat nemusel.
56:22'
Rasmus Asplund se několika kličkami zbavil beka, po něm kombinoval hvězdný Oliver Ekman-Larsson. Nakonec z toho ale nic nebylo: jak příznačné pro ospalou třetí třetinu.
55:26'
Erik Kirchschläger dostal křižnou přihrávku, s pukem si sjel až k pravému kruhu, odkud vystřelil. Letící touš zablokoval připravený obránce Adam Larsson.
54:20'
Jak rychlé nohy má, teď musel ukázat gólman Starkbaum. Druhý zářez na pažbu své pušky si mohl připsat Friberg, u bližší tyče však byl maskovaný muž Rakouska včas.
53:49'
Švédský útok zastavuje postavení mimo hru.
53:07'
Až teď se hosty pokusil nabudit jejich jediný střelec Peter Schneider, z levé strany však asi nevystřelil tak, jak by si představoval. Brankář Högberg přízemní projektil bez problému vyrazil.
52:16'
Nico Brunner poslal žabičku na Marca Kaspera, který z předbrankového prostoru zakončoval. Marcus Högberg zůstal klidný.
52:03'
Účelná hra Švédska sice oku nelahodí, záměr ale splní na sto procent. Rakousko se ve třetí třetině do útočné zóny téměř nepodívalo.
51:14'
Komerční přestávka. Buly proběhne po levé ruce Bernharda Starkbauma.
50:52'
Arénou běží improvizovaná mexická vlna, kterou iniciovali švédští fanoušci. Té ze včerejšího střetnutí Finska s Norskem se nicméně ani zdaleka nemůže rovnat.
50:21'
Joel Kellman chtěl rakouského brankáře překvapit, když si najel zpoza brány a vystřelil. Bernhard Starkbaum vyrazil puk před sebe, černá pryž se dostala k Rasmusu Asplundovi, který ale nevystřelil.
49:42'
Do závěrečné sirény zbývá něco přes deset minut a Tre Kronor míří za prvními body na šampionátu. Aktuálně to opravdu nevypadá, že by se hosté zmohli na nějaké drama.
49:10'
Gustafssonova střela zprava zasvištěla kolem vzdálenější tyče rakouské klece. Švédové pokračují v tlaku.
48:13'
Nádhernou individuální akci teď vytáhl Rasmus Dahlin! Švédská hvězdička si pohrála s obránci Rakouska, prokličkovala se až před brankáře Starkbauma a zakončila, senzační trefu každopádně zhatil zásah betonem.
47:25'
Tohle vůbec nebyl lehký zákrok pro Starkbauma. Na bližší tyč to z celkem nenápadné pozice zkusil Mathias Bromé, gólman hostů kotouč udržel ve výstroji a nedovolil nikomu dorážku.
Dnešní utkání sleduje 6 993 diváků.
46:56'
Od levého kruhu zakončoval Manuel Ganahl. Maskovaný muž domácích akci viděl a zakročil.
46:40'
Rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění, rakouský forvard ovšem kotouč dobruslil a může zahrozit před brankou Švédska.
46:22'
Komerční přestávka. Vhazování proběhne po levici Marcus Högberg.
45:49'
Další souboj v rohu o kotouč. Úspěšnější byli Švédi, kteří následně obsadili pásmo.
45:17'
Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž utkání. Švédsko si poctivě hlídá svůj náskok a čeká na možnost zaútočit, hrát nyní musí spíš Rakousko.
44:35'
Hra se nyní rychle přelévá ze strany na stranu. Týmy bojují o kotouč ve středním pásmu.
43:17'
Oproti předchozí třetině vstoupili teď hráči Tre Kronor do hry mnohem aktivněji. Houževnaté Rakouskou nepředvádí špatný výkon, favorit by jistě rád viděl větší rozdíl ve skóre.
42:58'
Ve středu modré čáry si poklepl na přihrávku Adam Larsson a po zpracování vypálil. Jeho střelu rakouský brankář přivítal v náruči.
42:06'
Benjamin Baumgartner si našel sražený puk a po krátkém váhání ho poslal na švédskou branku. Gólman Högberg však nemusel do akce, sražená střela skončila hodně mimo.
41:55'
Švédský tlak ukončil Brian Lebler, který zachytil puk u modré a vydal se do útoku.
41:15'
Hraje se rychle nahoru dolů, ani na jedné straně jsme se nicméně ve třetí třetině zatím nedočkali větší příležitosti. Kdy se to změní?
40:39'
Před Starkbaumem se objevil Rasmus Asplund, který otestoval pozornost rakouského gólmana střelou z otočky. Ten puk nohou vyerazil.
40:28'
Hosté se pokusili vnést zmatek do obranného pásma Švédů. Znovu ovšem zafungovaly precizní vazby z NHL, Adam Larsson za pomoci útočníků dostal kotouč z dosahu domácí branky.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku – 20:15
Zákroky brankářů – 14:17
Trestné minuty – 8:6
Prostřední dvacetiminutovka je za námi.

Na jejím začátku se Rakousku dařilo přebruslovat Švédy a dostávat domácí celek pod tlak. Nakonec ale nedokázali své šance zužitkovat a smolně inkasovali. O třetí branku Seveřanů se postaral Joakim Nordström, který tak navýšil na 3:1.

Zdramatizují ještě hosté zápas?
Třetí perioda začne cca v 13:03.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:49'
Peter Schneider střelou z otočky brankáře Seveřanů nezaskočil.
39:34'
Hosté se ještě snažili skórovat podobně jako v závěru úvodní periody, tentokrát se jim to ale asi nepovede. Švédové dobře brání, do kabiny si odnesou dvougólový náskok.
39:11'
Brankář Högberg přikryl kotouč lapačkou a zastavil časomíru. Puk se do hry vrátí po jeho pravici, kdo ovládne buly?
38:50'
Rasmus Asplund znovu vystřelil z levého kruhu, jeho ránu se snažil za rakouského gólmana protečovat Max Friberg.
38:02'
Další akci Švédska zakládá obranná dvojice z NHL: Rasmus Dahlin a Adam Larsson. Tři korunky do Tampere přivezly opravdu zajímavé defenzivní hráče.
37:20'
Rakušanům se podařilo vymanit se z pásma, ale pouze na chvíli. Tři korunky znovu krouží kolem Bernharda Starkbauma.
37:06'
Momentum je nyní jasně na straně Švédska. Borci ve žlutém nebezpečně krouží v ofenzivní zóně a hledají si pozice, rána Henrika Tömmernese jen zaduněla o beton maskovaného muže hostů.
36:21'
Vhazovat se bude před rakouskou brankou. Střelecký pokus si připsal také obránce Erik Gustafsson, tohle ovšem byla jednoduchá práce pro gólmana Starkbauma.
36:08'
Po delším tlaku Švédů se kotouče v mezikruží ujal Rasmus Asplund a slibně vypálil. Šance byla rakouskou obranou zblokována.
35:07'
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Starkbauma. Do konce prostřední části zbývá necelých pět minut.
34:57'
Domácí v plném počtu.
34:38'
Hra pokračuje ve stejném počtu jako před vyloučením.
34:38'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Švédsko:
Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Rakousko:
Brian Lebler – 2 min., hrubost.
34:38'
Rakouský hráč pálil z pravého kruhu, gólman Högberg puk raději schoval ve výstroji. Následovala menší potyčka, po které se bude vylučovat.
33:56'
Až tváří v tvář švédskému brankáři se málem zjevil Lukas Haudum, na poslední chvíli však jeho příležitost zneškodnil domácí obránce.
33:37'
Od modré čáry nebezpečně vypálil Dominique Heinrich, jeho pokus těsně před Högbergem tečoval Thomas Raffl. Švédský muž v masce ale akci Rakouska zastavil včas.
33:07'
Švédsko se rychle osvobodilo, Rakušané budou muset dobývat jeho pásmo od vlastní klece.
32:57'
Hosty v rychlém sledu čeká další přesilová hra. Podaří se jim vstřelit kontaktní zásah?
32:57'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Carl Klingberg – 2 min., podrážení.
32:22'
Pro rakouské hráče je to po celkem povedené pasáži poněkud studená sprcha. Opět se potvrdilo, že Tři korunky zkrátka umí udeřit ve správnou chvíli.
32:07'
Švédsko právě vstřelilo branku! Z levé strany si najížděl Mathias Bromé, který poslal jedovku na bránu. Rakouskému gólmanovi nepříjemná střela mezi betony propadla a těsně před brankovou čárou zasunul puk JOAKIM NORDSTRÖM za jeho záda. Asistence: Mathias Bromé a Erik Gustafsson.
31:44'
Halou se začíná ozývat nesmělé fandění švédských fanoušků. Severští příznivci asi vycítili, že by jejich oblíbenci potřebovali nakopnout.
31:17'
Domácí v plném počtu.
30:46'
Druhá přesilovka hostů nevypadá až tak dobře. Dopředu naopak dvakrát zamířili hráči Tre Kronor, ani jednou se jim však nepodařilo výrazněji ohrozit Starkbauma.
29:29'
Rakouská kombinace velký úspěch neměla, Marco Kasper nakonec o puk přišel a Švédové vyhodili.
29:23'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Oliver Ekman-Larsson – 2 min., vysoká hůl.
Benjamin Nissner po střetu s Oliverem Ekman-Larssonem padá, hosté znovu okusí s hráčem navíc.
29:01'
Hra se částečně vyrovnala: otázka je, jak velký vliv na to měla přesilová hra hostů. I po jejím skončení každopádně Rakušané tvoří před brankou svého soka a pokukují po srovnání.
28:28'
Na opačné straně teď nehlídaně vystřelil Rasmus Asplund. Ránu od levého kruhu Bernhard Starkbaum pokryl.
28:20'
Mohlo být vyrovnáno. Brian Lebler okamžitě vystřelil a jeho rána brankáři Högbergovi propadla těsně kolem levé tyče. O pár okamžiků později se Švédsko vymanilo ze sevření a samo zaútočilo, akci ale zastavili rozhodčí.
27:48'
Početní výhoda Rakousko nabudila, po jeho další šanci hala zahučela údivem. Oklepe se z nečekaného tlaku severský obr?
27:02'
Ve vlastním oslabení mohl zahrozit Joel Kellman, na dlouhou přihrávku Rasmuse Asplunda ale nedosáhl a puku se zmocnil soupeř.
26:24'
Nyní se Tři korunky bleskově osvobozují, defenzivní specialista Adam Larsson poslal kotouč až ke Starkbaumovi.
26:19'
Z vrcholku pravého kruhu tvrdě pálil Lukas Haudum. Jeho střela se opřela o brankovou konstrukci. Puk následně kolem Högberga poskakoval, ale švédský gólman si situaci pohlídal.
25:58'
Zvoní horní tyč! Borci v červeném hezky zakombinovali v přesilové hře, Lukas Haudum následně z pravého kruhu orazítkoval břevno švédské klece.
25:38'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Henrik Tömmernes – 2 min., sekání.
24:38'
Erik Gustafsson přihrával před bránou na Rasmuse Asplunda. Ten se snažil nasměrovat kotouč do odkryté části rakouské klece, avšak pokus mu nevyšel. Následně se kotouče chopil jeden ze švédských útočníků, který nebezpečně mířil z mezikruží.
23:58'
Ojedinělý kontr hostujícího týmu měl na svědomí Paul Huber, tohle ale byla lahůdka pro gólmana Högberga. Rakousko opět rychle přichází o útočnou třetinu.
23:00'
Hráči ve žlutých dresech trochu překombinovali situaci před brankou Rakouska a musí spěchat dozadu. Jejich obrana plná hráčů z NHL každopádně působí velmi jistým dojmem.
22:47'
Rakušanům se vůbec nedaří vymanit se ze švédského sevření. Osvobozují se pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:13'
Tým Tre Kronor se nyní během střídání neshodli a mále přišli o pásmo. Na poslední chvíli zachytil kotouč na modré Henrik Tömmernes.
21:40'
Anton Lindholm teď neustál situaci na útočné modré, Švédové se přesto udrželi vepředu. Ve vzduchu visí jejich třetí gól.
21:01'
Nyní se zakázané uvolnění píská na opačné straně. Seveřané střídají, Rakušané nemohou.
20:19'
Marcus Högberg si připsal další zákrok. Jeho pozornost otestoval Dominique Heinrich, asistent u první rakouské branky, který z první vypálil od modré čáry.
20:13'
Zakázané uvolnění Švédska.
20:01'
Začala druhá třetina.
Oba celky už krouží po ledě. Za několik vteřin začne druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku – 12:9
Zákroky brankářů – 8:10
Trestné minuty – 0:4
Úvodní perioda je minulostí.

Seveřané vedou po gólech Joela Kellmana a Maxe Friberga se ujali dvoubrankového vedení. Hosté ale v závěru zásluhou exbrněnského Peter Schneider snížili na 2:1. Švédové měli k dispozici dvě přesilové hry, avšak ani jedna nezapůsobila.

Podaří se Rakušanům zaskočit favorita?

Druhé dějství začíná přibližně ve 12:10.
20:00'
První třetina skončila.
19:30'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic se poprvé prosazují také rakouští hokejisté. Rychlý výpad vedl českým fanouškům dobře známý PETER SCHNEIDER, který se vůbec nerozpakoval a tvrdou ránou z pravého kruhu propálil brankáře Högberga. Asistence: Dominique Heinrich.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodního dějství.
18:51'
Marco Kasper na modré zachytil puk a schovanou střelou prověřil Högbergovu pozornost. Švédský gólman na poslední chvíli zasáhl.
17:52'
Delší pasáž švédského týmu v ofenzivní zóně utnul jeden z rakouských obránců. Výsledkem je nicméně pouze vyhození někam ke středovému kruhu.
17:21'
Rakousko se snažilo rozehrát, ale přihrávka z obranného pásma byla nepřesná. Sudí píská zakázané uvolnění, vhazování po pravé straně Starkbauma.
16:37'
Švédsko právě vstřelilo branku! Chybná rozehrávka Rakouska a je to o dva góly. Zaváhání hostující defenzivy rychle využil Kellman: nabídl puk před branku MAXI FRIBERGOVI, a ten ho pohotově uklidil za záda Starkbauma. Asistence: Joel Kellman.
16:15'
Následně opět kombinují Tři korunky: hodně při chuti do této chvíle vypadá Rasmus Asplund, útočník Buffala nebezpečně dorážel bekhendem.
15:44'
Mathias Bromé se v mezikruží pokoušel tečovat nahození jeho spoluhráče od modré. Jeho pokus ale v rakouské bráně neskončil.
14:59'
Po delší době rozruch před brankou Seveřanů. Na konci rakouské akce byl Benjamin Nissner, brankář Högberg však dobře viděl a jeho střelu z mezikruží vyrazil mimo.
14:28'
Oba týmy nyní svádí boj o kotouč v rohu za rakouskou klecí. Úspěšnější jsou hosté, kteří následně vyjíždí dopředu.
13:43'
Favorit zatím všechny potenciální akce svého soka zastavuje hned v zárodku, ani tentokrát nemělo útočné snažení Rakouska dlouhé trvání. Dopředu mohou jít Švédi, kteří jasně diktují tempo hry a vyhlíží další trefu.
13:09'
David Maier posílal dlouhou pasovku na Lukase Hauduma, který číhal připravený na útočné modré. Do přihrávky skočil žabičku Henrik Tömmernes a celou akci Rakouska zastavil.
12:49'
Vědět o sobě nyní dal obránce Oliver Ekman-Larsson, z levé strany pouze otestoval vyrážečku Starkbauma.
11:52'
Hosté v plném počtu.
10:59'
Emil Bemström přihrál z levého kruhu na modrou, odkud tvrdě pálil Rasmus Dahlin. Jeho pokus minul levou tyč rakouské svatyně.
10:27'
Nyní jsou domácí během přesilovky o poznání nebezpečnější. Druhý gól měl na holi Emil Bemström, jeho bekhendové zakončení ale gólman Starkbaum stihl zlikvidovat betonem.
09:59'
Švédy dnes trápí nepřesnost přihrávek. Ani tuto početní výhodu nezahájili podle představ a hned v jejím úvodu přišli o útočném pásmo.
09:52'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Benjamin Nissner – 2 min., hákování.
09:14'
Erik Gustafsson vyslal dělovku od modré, jeden z jeho spoluhráčů ji těsně před Starkbaumem tečoval. Rakouský maskovaný muž měl s kotoučem plné ruce práce, nakonec švédskou šanci zalehl.
08:45'
Rychlý přechod Švédska do útočného pásma dělá soupeři problémy. V tomto případě hosté odolali a dokázali vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.
08:12'
I papírový outsider každopádně dokáže zahrozit v útoku. Tentokrát byla v centru dění čtvrtá formace Rakouska, defenzivní val Seveřanů si situaci pohlídal.
07:03'
Carl Klingberg si prohodil kotouč a z ostrého úhlu otestoval pozornost Starkbauma. Ten nakonec zasahovat nemusel, kotouč se pouze otřel o horní část brankové konstrukce.
06:50'
Zajímavá šance pro Švédsko. Ránu Rasmuse Asplunda sice zablokoval jeden z bránících hráčů, následnou dorážku ovšem musel s obtížemi řešit maskovaný muž Rakouska.
06:22'
Hosté v plném počtu.
05:47'
Rakušané se znovu osvobozují. Početní výhoda Tre Kronor se zdá být bezzubá.
05:06'
Borci ve žlutých dresech se na malou chvíli probojovali do útočného pásma, vzápětí z něj však byli vyhnáni. Ali Wukowits posílá kotouč až na druhou stranu k brankáři Högbergovi.
04:48'
Švédům se zatím přesilová hra nedaří. Ani jednou nevystřelili, pouze kombinují a následně se Rakušané osvobozují.
04:22'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Benjamin Baumgartner – 2 min., hákování.
04:06'
Střelec úvodní branky Joel Kellman nahodil kotouč na rakouskou branku a získal pásmo. Vhazovat se bude po levici gólmana Starkbauma.
03:32'
Thomas Raffl vyslal nepřesnou přihrávku na levý kruh, Rakušané vzápětí o kotouč přišli. Nadále ale napadají v útočném pásmu.
03:09'
Poprvé se ke slušnější příležitosti dostali hosté. Manuel Ganahl se s trochou štěstí proháčkoval až mezi kruhy, jeho táhlý pokus ovšem brankáři Högbergovi nenadělal velké vrásky.
02:38'
Paul Huber uháněl ve středním pásmu za kotoučem, ten mu ale z hokejky utekl. Kotouč si berou Švédové.
02:08'
Švédsko právě vstřelilo branku! Tým Tre Kronor udeřil jako první. Souvislejší nápor severského celku vyústil v hezkou přihrávku zpoza klece od Klingberga, jeho nabídku pak z první přesně do pravého horního růžku usměrnil JOEL KELLMAN. Asistence: Carl Klingberg a Anton Bengtsson.
01:35'
Joakim Nordström vypálil od pravého kruhu, jeho pokus těsně před gólmanem vytěsnil rakouský obránce.
01:18'
Rozvířit vody v obranném pásmu Rakouska se pokusila formace Joakima Nordströma, hráči v červených dresech jsou zatím v defenzivě pozorní.
00:34'
Na opačné straně se Švédové nedohodli a po nepřesné přihrávce přišli o pásmo.
00:24'
Rakušané se hned pustili na zteč: Lukas Haudum hledal před brankou Marco Kaspera, švédská obrana ale jejich akci zastavila.
00:09'
Rakušané vyhráli buly a hned se přesunuli do útoku.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy už jsou na ledě, utkání za několik okamžiků vypukne.
Švédové dnes do zápasu nastoupí pouze se třemi pětkami. Do hry se každopádně dostane obranné kvarteto z NHL – Ekman-Larsson, Larsson, Dahlin a Gustafsson.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Högberg (Hellberg) – Larsson (A), Dahlin, Ekman-Larsson (C), Gustafsson, Tömmernes, Lindholm – Wallmark, Bemström, Bromé – Friberg, Kellman, Asplund – Bengtsson, Nordström (A), Klingberg.
Trenér: Johan Garpenloev

Rakousko: Starkbaum (Kickert) – Hackl, Maier, Zündel, Heinrich (A), Wolf, Kirchschläger, Wimmer, Brunner – Ganahl (A), Haudum, Kasper – Schneider, Raffl (C), Nissner – Lebler, Feldner, Baumgartner – Wukowits, Achermann, Huber.
Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Frandsen (DEN), Rohatsch (GER) – Kroyer (DEN), Obwegeser (SUI).
Vzájemné zápasy na MS:

Švédsko – Rakousko 9:1 (2019)
Švédsko – Rakousko 7:0 (2018)
Rakousko – Švédsko 1:6 (2015)
Švédsko - Rakousko 3:0 (2011)
Rakousko

Tým Rogera Badera neměl na letošním mistrovství figurovat. Po sestupu v roce 2019 se zpět mezi elitní šestnáctku dostal po vyloučení Ruska a Běloruska kvůli agresi vůči Ukrajině.

Rakušané v rámci dubnové Euro Hockey Challenge sehráli s českou reprezentací dva přípravné duely. Nejprve národnímu týmu podlehli 1:5, ve druhém vzájemném střetnutí padli 1:4. O necelý měsíc později se představili na Českých hokejových hrách, ty ale pro ně také nedopadly podle představ. Všechna tři utkání prohráli a s nulovým bodovým ziskem skončili poslední.

Rakouskou reprezentaci tvoří hlavně hráči z mezinárodní EHIL, dále pak hráči působící ve Švédsku či Švýcarsku.

Zajímavou postavou reprezentace je jednatřicetiletý křídelník Peter Schneider, který v sezoně 2020/2021 oblékal dres brněnské Komety. Neměl by se opomenout ani 36letý gólman Bernhard Starkbaum, jenž strávil čtyři sezony ve Švédsku.
Nominace Rakouska:

Brankáři: David Kickert, Bernhard Starkbaum (oba Vídeň Capitals/ICEHL), David Madlener (Dornbirn/ICEHL).

Obránci: Dominique Heinrich, Philipp Wimmer, Kilian Zündel (všichni Salcburk/ICEHL), David Maier, Clemens Unterweger (oba Klagenfurt/ICEHL), Nico Brunner (Villach/ICEHL), Dominic Hackl (Vídeň Capitals/ICEHL), Erik Kirchschläger (Štýrský Hradec/ICEHL), Bernd Wolf (Lugano/Švýcarsko)

Útočníci: Paul Huber, Brian Lebler, Benjamin Nissner, Thomas Raffl, Peter Schneider, Ali Wukovits (všichni Salcburk/ICEHL), Manuel Ganahl, Lukas Haudum (oba Klagenfurt/ICEHL), Simeon Schwinger (Vídeň/ICEHL), Oliver Achermann (La Chaux-de-Fonds/Švýcarsko), Benjamin Baumgartner, (Lausanne/Švýcarsko), Nico Feldner (Sheffield Steelers/EIHL), Marco Kasper (Rögle/Švédsko)
Švédsko

Švédové se rozhodně budou snažit odčinit loňský neúspěch na MS v Rize, kde se nedokázali probojovat do čtvrtfinále. Na pekingských olympijských hrách šahali po medaili, avšak v rozhodujícím zápase podlehli slovenskému výběru 0:4 a skončili čtvrtí.

Před mistrovstvím ladili kádr v rámci Euro Hockey Tour. Na Českých hokejových hrách i na domácím Beijer Hockey Games skončili druzí, v obou případech se před výběr tří korunek dostala česká výprava.

Švédskou soupisku tvoří šest hráčů ze zámořské NHL, tři z KHL a nechybí ani hráči z domácí nejvyšší soutěže, která skončila teprve ve čtvrtek.

Tre Kronor spoléhá na silnou čtveřici obránců Rasmus Dahlin (Buffalo), Oliver Ekman-Larsson (Vancouver), Adam Larsson (Seattle) a Erik Gustafsson (Chicago).
Nominace Švédska:

Brankáři: Marcus Högberg (Linköping), Oscar Dansk (Spartak Moskva/KHL), Magnus Hellberg (Detroit/NHL)

Obránci: Christian Folin (Frölunda), Jonathan Pudas (Skelleftea AIK), Rasmus Dahlin (Buffalo/NHL), Erik Gustafsson (Chicago/NHL), Adam Larsson (Seattle/NHL), Oliver Ekman Larsson (Vancouver/NHL), Anton Lindholm (Dinamo Minsk/KHL), Henrik Tömmernes (Ženeva/Švýcarsko)

Útočníci: Nils Aman, Oskar Lang (oba Leksand), Max Friberg, Elmer Söderblom (oba Frölunda), Joakim Nordström, Lucas Wallmark (oba CSKA Moskva/KHL), Anton Bengtsson (Rögle), Linus Karlsson (Skelleftea AIK), Joel Kellman (Växjö), Rasmus Asplund (Buffalo/NHL), Emil Bemström (Columbus/NHL), Mathias Bromé (Davos/Švýcarsko), Carl Klingberg (Zug/Švýcarsko)
Krásný den z finského Tampere! Druhý hrací den je hokejově nabitý, těsně před sobotním polednem se střetnou týmy Švédska a Rakouska.
Jasným favoritem utkání jsou Seveřané, ale i Rakušané mohou překvapit. Jak první představení obou týmu na mistrovství světa 2022 dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.
Play off
Články odjinud