Bělorusko - USA | ONLINE | 9.5.2014 19:45 | MS v hokeji Bělorusko 2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše a zítra se těším napočtenou.
První den 78. mistrovství světa v ledním hokeji je tedy u konce. Zítra nás čeká hned šest chodů, tři v Minsk aréně a stejný počet utkání v hale Čižovka. Program ve větší z obou hal začne v 11:45 utkání Německa s Kazachstánem.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: za domácí Bělorusko to byl Michail Grabovskij (BLR) a za americký výběr Jimmy Hayes (USA). Nyní zazní americká hymna na počest dnešnímu vítězi.
Je za námi historicky první domácí utkání Běloruska na mistrovství světa. Skóre 6:1 je pro domácí velmi krutým výsledkem. Už jen proto, že na střely prohrál celek v červených dresech pouze 25:21. Lekce z produktivity od USA ale nebude tak příliš bolet. Bělorusové budou chtít brát body proti papírově stejně silným soupeřům.
60:00
Konec zápasu.
59:30
V poslední půlminutě měla ještě šanci na korekci stavu dvojice Kitarov, Kolcov. 2K ale akci dva na jednoho nevyřešili správně a kotouč skončil pod Thomasem.
59:10
Probíhá poslední minuta utkání.
58:42
Zápas se již pouze dohrává. Američané s klidem kombinují v obranném pásmu Bělorusů.
57:39
Andrej Kosticyn (BLR) taktéž nedrží nervy na uzdě a je opět vyloučen. Tentokrát za vysokou hůl.
56:57
USA právě vstřelilo branku!
Hořký závěr utkání pro domácí, kteří obdrželi velmi smolnou šestou branku. Od modré vypálil JAKE GARDINER, jehož pokus si nechtě srazil do vlastní branky obránce Graborenko. Asistence: Johnny Gaudreau, Kevin Hayes.
56:36
Bělorusko se osvobozuje zásluhou Jefimenka.
56:15
Domácí nezvládají nervově závěr utkání, zejména Vladimir Denisov (BLR), jenž je vyloučen podruhé během krátké chvíle. Tentokrát jsou dvě minuty za nedovolené bránění.
55:49
Oba dva týmy jsou již v plném počtu. Když se podíváme do ochozů, několik diváků se rozhodlo opustit Minsk arénu před koncem utkání.
54:58
USA právě vstřelilo branku!
Američané v přesilové hře čtyři proti třem ztvrzují prostřednictvím tvrdé rány z voleje JACOBA TROUBY své vítězství. Jeho rána doputovala za záda Mezina odrazem od brankářova ramena. Asistence: Johnny Gaudreau, Tyler Johnson.
54:20
Ihned po skončené akci Andrej Kosticyn (BLR) neudržel nervy a je vyloučen na dvě minuty za krosček.
54:07
Andrej Kosticyn kombinoval s Kaljužným, ale jejich pohledná přihrávaná skončila pouze na hokejce jednoho z amerických zadáků.
53:35
Grabovskij se pokoušel po průniku do pásma najít Stěpanova, což mu ovšem nevyšlo.
53:03
Za domácí Bělorusko to bude Vladimir Denisov (BLR), za USA pak střelec úvodní branky Brock Nelson (USA). Oba dvě minuty za hrubost.
53:03
Ihned poté se před Mezinem strhla krátká šarvátka, k radosti domácího publika. Teď už se ale bude vylučovat.
52:54
Obrovské šance elitního amerického útoku. Prázdnou branku před sebou měli jak Johnson, tak Smith ale ani jeden nedokázal gumovou pryž nasměrovat za Mezina!
52:42
Před komerční pauzou se v krátkém časovém sledu událo několik šancích domácího týmu. Při té poslední unikal obráncům USA Stas, ale jeho následná střela neměla ani zdaleka na to, aby skončila za Thomasem.
52:02
Kaljužnyj krásně pozdržel rozehrávku a našel z druhé vlny najíždějícího Stěpanova, jenž tvrdě pálil. leč neúspěšně.
51:29
Američané dobře brání střední pásmo, Bělorusům se těžko dostává přes tvrdě bránící severoamerické hráče.
50:52
Oleg Jevenko se vydal na útočný výlet, který neskončil ani zakončením.
50:06
Johny Gaudreau mohl svůj brankový účet rozšířit na číslici dvě. Poté, co se proháčkoval mezi obránci, mu nezbyl čas na zakončení.
49:49
Před brankou Tima Thomase se strhla krátká šarvátka, ve které se ujali slova především Stasenko a Petry. Vylučovat se nebude.
49:41
Geoff Platt se mohl dostat do úniku. Nezabránil mu ovšem hráč, nýbrž u modré stojící čárový sudí.
49:02
Na druhé straně se pokoušel o další ránu dnes pilný střelec a zatím jediný úspěšný zakončovatel Andrej Stěpanov. Neuspěl.
48:50
Střela Tommyho Wingelse skončila na betonu Andreje Mezina.
48:41
Zakázané uvolnění domácích.
48:34
Historicky první domácí utkání Běloruska na mistrovství světa sleduje 13 600 diváků. Není sice vyprodáno, ovšem atmosféra v hale je elektrizující.
47:48
Dan Dekeyser se zjevil před prázdnou brankou, kterou překvapivě míjí! Pravděpodobně jej zaskočilo, že přihrávka prošla až k němu.
47:51
Domácí v plném počtu.
47:30
Opět je kotouč ve středním pásmu a Denisov se již chystá za málo okamžiků zpět na led.
46:50
Jefimenko vyvezl kotouč až za americkou bránu, odkud hráči USA znova zakládají akci.
46:24
Tým v bílém kombinuje prozatím bez úspěchu a také bez střelby.
45:51
Američané dlouho kombinovali v signalizované výhodě, ovšem nakonec se hráči ze západní části světa neprosadili. Na trestné lavici sedí Vladimir Denisov (BLR), dvě minuty za krosček.
44:51
Stejná situace se opakuje na druhé straně. Denisovova přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.
44:37
Domácí jsou od začátku z velké většiny usazeni před Thomasem. Nyní je to icing Američanů.
44:25
Běloruské publikum si žádá "šajbu".
44:07
Stěpanov měl na hokejce snížení a také svou druhou branku v zápase. Jeho prostoj mezi zpracováním a střelou však byl příliš dlouhý, aby jej obrana USA nezaznamenala a nezablokovala.
43:08
Andrej Kosticyn opět úřadoval. Dostal přihrávku na modrou čáru, odkud naznačil ránu a střílenou nahrávkou hledal svého bratra Sergeje. Americký obránce Jeff Petry zakročil.
42:33
Jefimenko se snažil prohodit mezi hokejkou a bruslí obránce USA, což se mu nezdařilo.
41:43
Obránce Jevenko svým nezdařilým průjezdem napříč pásmem zavařil svým spoluhráčům natolik, že Tommy Wingels mohl zakončovat zcela sám před Mezinem. Neuspěl.
40:51
Ihned po vhazování pálil překvapivě Michail Grabovskij. Tim Thomas svůj tým opět podržel.
40:49
Vhazování po Thomasově pravici.
40:25
Třetí dějství začalo šancí Sergeje Kosticyna, který se prohnal po pravém křídle a nebezpečně vypálil. Thomasův beton byl na místě.
40:01
Začala třetí třetina.
Rozhodčí třímá v ruce kotouč, oba týmy jsou ve středovém kruhu, třetí třetina může začít.
Tak co, pomůže Bělorusům branka do šatny a pokusí se ještě o zdramatizování duelu?
Američané jsou již nachystáni v průchodu, aby mohli vstoupit na led a zahájit třetí dějství.
Když budeme komentovat poslední branku podrobně, zjistíme obrovskou práci útočníka Washingtonu Capitals. Michail Grabovskij dostal přihrávku od Kaljužného, kterou okamžitě posunul na Stěpanova a ten měl jasnou úlohu. Trefit branku, povedlo se, Minsk aréna vešla do extáze a ve třetí třetině se tedy máme snad na co těšit.
Třetí třetina začne přibližně ve 21:27.
Velmi zvláštní pocit musí zažívat hráči amerického celku, kteří nejprve během krátkého časového sledu stihli navýšit svůj náskok na čtyřbrankový. Ovšem čtyři vteřiny před koncem druhého dějství snížil a doslova rozpálil Minsk arénu svou trefou Andrej Stěpanov. Uvidíme, co se bude dít v poslední třetině. Každopádně tato nečekaná branka jí dává nálepku zajímavá.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:56
Bělorusko právě vstřelilo branku!
No a nakonec se to přece jen povedlo! Přál bych vám slyšet ten bujarý jásot v hale. Minsk aréna bouří. A bouří právem. Krásnou přesilovkovou akci zakončil ANDREJ STĚPANOV. Asistence: Michail Grabovskij, Alexej Kaljužnyj.
39:22
Bělorusové budou mít šanci na korekci výsledku, na trestnou lavici míří Craig Smith (USA). Dvě minuty za vysokou hůl.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:40
Další tak říkajíc střela z nouze v podání domácích. Na Thomase jí namířil Kitarov.
37:42
USA právě vstřelilo branku!
Hráči v bílém po třetí brance ještě více pookřáli a v podstatě píší klíčové okamžiky utkání. Nutno dodat, že běloruská obětavost velmi polevila a hráči USA mají mnoho místa na kombinace. Jimmy Hayes objel branku a přihrávkou do prázdné branky našel COLINA MCDONALDA, jenž měl úlohu jednoduchou. Asistence: Jimmy Hayes.
35:54
USA právě vstřelilo branku!
USA zasazuje velmi krutou ránu. Velmi krutou, ovšem velmi pohlednou. Ke kotouči se dostal JOHNY GAUDREAU a namířil krásnou nad lapačku pouze přihlížejícího Andreje Mezina. Hosté vedou již o tři branky. Asistence: Jeff Petry.
34:59
USA právě vstřelilo branku!
Američané běloruskou nemohoucnost trestají druhým gólem. Dan Dekeyser se projel útočným pásmem, našel na modré čáře Jacoba Troubu, jehož následný projektil tečoval JIMMY HAYES za záda bezmocného Mezina. Asistence: Jacob Trouba, Dan Dekeyser
34:34
...a ten málem své šance využil. Michail Grabovskij lehce tečoval střelu Denisova, ovšem Tim Thomas, stejně jako v minulém utkání Bobrovskij, chytá neuvěřitelně.
33:53
Chvilka poezie pro americkou čtvrtou útočnou formaci, která navedla zakončení na Drewa Shorea. Ten minul kotouč a do šance může mířit domácí tým...
33:08
Bratři Kosticynové, ano, opět oni. Andrej podržel kotouč a hledal Sergeje, jenž nešťastně upadl, čímž připravil svůj tým o velkou šanci.
32:45
Po rychlé kombinaci amerického celku zakončoval prozatím jediný hříšník týmu USA, Vince Trocheck, ale Mezin v domácí brance pozorně zakročil.
32:14
Komerční přestávka.
32:02
Na druhé straně se o ránu pokoušel Geoff Platt, ale jeho pokus ani zdaleka neměl gólové parametry.
31:37
Další velká příležitost USA a další malinké ustoupení českých rozhodčí. Drew Shore našel Jimmyho Hayese, který byl dle mého názoru hákován a nemohl tak naplno zakončovat. I přesto se mu málem povedlo přehodit Mezinův beton.
31:23
Ofsajd Američanů.
30:43
Hned po skončení početní výhody byl před brankou ve velké šanci Kevin Hayes, ale svůj pokus namířil pouze do Andreje Mezina!
30:40
Domácí jsou v plném počtu.
29:41
Domácí se statečně brání, Seth Jones nyní vypálil a do jeho rány se vrhl Alexej Jefimenko. Na hranici osobní statečnosti, jedině tak mají Bělorusové šanci na případný zvrat.
28:40
Běloruský tlak je otupen. Domácí lavička je vyloučena za příliš mnoho hráčů na ledě.
28:26
Blesk z čistého nebe! Tak by se dala ve zkratce popsat další šance na běloruské vyrovnání. Američtí obránce zapomněli na Geoffa Platta, který dostal kotouč přímo za jejich záda a hnal se v podstatě sám na Thomase. Zkušený brankář si poradil a střelu na lapačku vyrazil do rohu.
27:54
Další nahození, ihned po buly se před americkou třicítku tlačil Konstantin Kolcov.
27:47
Bratři Kosticynové jsou na ledě velmi cítit, Andrej nyní velmi překvapivě nahodil kotouč od mantinelu na Thomase. To značí jasné pokyny kanadského trenéra Glena Hanlona, vše tlačit do předbrankového prostoru.
27:15
Domácí tým v červeném ve druhé třetině velmi dobře brání střední pásmo a snaží se získaný puk okamžitě zužitkovat k rychlému přechodu do útoku. Nyní je však zastavil ofsajd.
26:48
USA zakládá akci po pravém křídle.
26:31
Ugarov vystihl nepřesnou rozehrávku Američanů a předložil Jefimenkovi. Ten měl před nic netušícím Thomasem na holi srovnání, což se bohužel pro domácí nepovedlo. Zkušený brankář si poradil.
26:18
Stas posunul kotouč na modrou, odkud velmi nebezpečně pálil Andrej Karev. Minul.
25:48
Arénou nyní běží mexická vlna, přičemž domácí kombinují u branky USA.
25:12
Bělorusové měli šanci přejít do přečíslení, ovšem zastavil je odpískaný ofsajd.
24:56
Na druhé straně vyřešil Mezin ošemetnou situaci. Z hranice kruhů pálil Vince Trocheck. Domácí jednička mezi třemi tyčemi kryje.
24:48
Michail Grabovskij si našel kotouč uvnitř pásma USA a od modré jej poté nahazoval na branku. Chytrý pokus málem tečoval Stěpanov za pozorného Thomase, někdejšího brankáře Bostonu Bruins.
24:10
Bělorusové nyní svírají svého soupeře před brankářem Thomasem, který musel řešit střelu Stasenko s níž však neměl větší problém.
23:10
Dvě velké šance Bělorusů, nejprve skvěle před brankou tečoval střelu Denisova Kolcov a poté byl po přihrávce od jednoho z bratří Kosticynů sám před svatyní Kitarov. Ve velké příležitosti selhal.
22:45
Bělorusové kombinují v útočném pásmu, bude z toho něco více než tohle?
22:12
Ugarovovi nyní čeští sudí odpustili jasný faul. McCabe byl zcela jistě hákován, rozhodčího píšťalka zůstala v klidu.
21:45
Bělorusko bude zakládat útočnou akci od vlastní branky.
21:35
Icing USA.
21:05
Sergej Kosticyn mohl vyjet do protiútoku, nezbyly mu už ovšem síly a tak jej obrana USA zastavila.
20:27
Kaljužnyj se dostal po pravém křídle do pásma, odkud směřoval svůj pas na Stěpanova, jehož střela netrefila branku.
20:01
Začala druhá třetina.
Druhá třetina co nevidět začne, hráči jsou již ve středovém kruhu.
První třetinu vyhráli na střely hráči USA poměrem 9:5. Co se týče času na ledě, tak je obdivuhodný výkon obránce domácích Vladimira Denisova, který má po první třetině odehráno celkem osm minut a dvaačtyřicet sekund. Na americké straně je nejvíce využíván obránce Seth Jones – 7:30.
Druhá perioda začne přibližně ve 20:35.
První dvacetiminutovka by se dala rozdělit do dvou částí. Tu první překvapivě ovládli domácí. Jejich příležitosti vrcholily obrovskou šancí Stěpanova v přesilové hře. Centr prvního útoku po přihrávce Michaila Grabovského jen o kousíček minul. Poté se iniciativa přesunula do otěží USA, která taktéž vrcholila početní výhodou. Na rozdíl od červeno-bílého týmu jí však hráči z třetí největší země světa využili. Trefil se Nelson, který tak určil, že po první třetině vede velký favorit tohoto utkání.
20:00
První třetina skončila.
19:38
V posledních vteřinách se ještě chtěl blýsknout svým průnikem obránce Jones. Korobov zasáhl za pět minut dvanáct.
19:05
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:57
Michail Grabovskij tvoří hru, Kitarov zakončuje. Ovšem opět neměl Tim Thomas větší práci s vypáleným kotoučem.
18:35
Abdelkader, kapitán USA, pálil těsně vedle Mezinovy branky.
17:50
První útočná formace dělá největší problémy jak domácí obraně, tak brankáři Andreji Mezinovi. Nyní se kolotoč přihrávek dostal ke střílejícímu Johnsonovi, jehož pokus vypadl někdejšímu brankář Českých Budějovic z lapačky. Následnou skrumáž vyřešili obránci domácích ukrytím kotouče pod ležícího Mezina.
17:05
Jako bych to málem zakřikl, červeno-bílý celek se dostal až před brankáře Tima Thomase, odkud pálil obránce Stasenko. Jeho ránu zablokoval Jeff Petry.
16:23
Bělorusům chybí rychlost. Úvodní tempo opadlo a na domácích je vidět, že potřebují malinkou pauzu.
16:01
Američané započnou útok od vlastní branky.
15:19
Na ledě nyní vymýšlí bratři Kosticynové, Andrej však těžký kotouč od svého bratra Sergeje nezpracoval.
14:41
První formace, která zařídila zatím jediný gól utkání, nyní opět pohledně kombinovala na pravém křídle. Nelson prostrčil Smithovi, ale americká patnáctka si na obránce nepřišel.
14:17
Mezin pokryl střelu Stapletona a hned poté propukla komerční přestávka.
13:38
Domácí fanoušky sice obdržená branka malinko ztišila, i tak je stále Minsk aréna stále velmi hlučná.
13:01
Bělorusové se ihned po obdržené brance snažili o srovnání, což se nepovedlo ani jednomu z dvojice Kitarov, Andrej Kosticyn.
12:22
USA právě vstřelilo branku!
Američané na rozdíl od domácích svou první početní výhodu využili. Johnson posunul na Smithe a ten kombinaci vyšperkoval přihrávkou na BROCKA NELSONA, jenž se střelou podél Mezinových betonů nemýlil. Asistence: Craig Smith, Tyler Johnson.
11:52
Bělorusové byli nyní pod salvou střel, neboť český rozhodčí Fraňo signalizoval trest a USA výhodu využili k permanentní palbě. Mezin byl pozorný. Vyloučen domácí kapitán Alexej Kaljužnyj (BLR).
11:11
Tribuny Minsk arény skýtají v jednom z rohů místo pro domácí fanklub, který vytrvale fandí.
10:59
Běloruský protiútok zakončil Andrej Stas střelou do výstroje zkušeného brankáře Tima Thomase. Zároveň tím určil čas ke komerční pauze.
10:30
Bělorusové doposud velmi dobře brání předbrankový prostor. Ovšem nyní se do výhodné pozice dostal Tommy Wingels, který místo střely volil přihrávku, což nebylo správné rozhodnutí.
10:05
Velmi dobrou ránou nyní vyslal z voleje Ivan Usenko, jen o kousíček minul Thomasovu branku.
08:50
Do úniku se po krásné žabičce od Kolcova tlačil Platt, ale nedokázal přejít přes tvrdého obránce McCabea.
08:09
Bratři Kosticynové navedli souhru na zakončujícího Kitarova, ale toho zradilo na poslední chvíli zpracování kotouče.
07:40
Hra se nyní odehrává především po rozích či ve středním pásmu.
06:59
Američané kombinovali za Mezinovou brankou, ovšem nic vážného z toho nebylo. Dokonce ani střela na branku.
06:10
USA hraje v plném počtu, Trocheck je na ledě.
05:39
Američané se nyní dobře brání a zamezují domácím postavit přesilovkový vzorec.
05:21
Přerušená hra. Vhazovat se bude po Thomasově levici.
04:36
Obrovská šance Bělorusů! Grabovskij již podruhé dnes předložil na hůl Stěpanovova, jenž byl zcela sám před Thomasem. Běloruský forvard zkoušel kličku do bekhendu a branku netrefil o pár centimetrů!
04:10
Bělorusové mají první velkou šanci na otevření skóre. Vyloučen Vince Trocheck (USA) na dvě minuty za sekání.
03:45
Andrej Kosticyn se dostal k odraženému kotouči, který málem dopravil za Thomase. Brankář USA si opět poradil.
03:38
Icing USA.
03:27
Největší hvězda domácího celku Michail Grabovskij překřížil na levou stranu a poté přenechal kotouč Stěpanovovi, který pálil do připraveného Thomase.
02:57
Smith nyní nechal po své střele vyniknout lapačku Andreje Mezina, která chytila kotouč do síťky a vysloužila si tím mohutný aplaus od domácích fanoušků.
02:26
Američané si taktéž chvíli pohověli před Mezinem, ale se stejným výsledkem jako před chvílí domácí celek.
01:50
Útočné snažení třetí formace Bělorusů zůstalo pouze u kroužení kolem Thomasovy svatyně. Nejblíže měl k zakončení Geoff Platt.
01:17
Po další šanci se vhazuje po Thomasově levici.
00:55
Domácí tým se nebojí a na americký celek s významnou podporou publika vletěl, nyní se o zakončení pokoušel Alexander Kitarov.
00:27
Bělorusové vyhráli úvodní vhazování a ženou se před Thomase.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou nastoupeny u středového kruhu, historický moment začíná.
René Fasel a Alexander Grigorjevič Lukašenko při společném proslovu na ledě Minsk arény.

Malinká odbočka. Na tomto historickém momentu budou mít podíl také dva čeští zástupci. Jako hlavní rozhodčí řídí utkání dvojice Martin Fraňo a Vladimír Šindler – dlouhodobě nejlepší sudí v českých luzích a hájích.
Nyní budou mít společně s předsedou IIHF René Faselem u řečnických pultů úvodní proslov k historicky prvnímu mistrovství světa na území Běloruska.
Velká chvíle. Na led právě vstupuje prezident Běloruska – Alexandr Grigorjevič Lukašenko a současně zní hymna domácí země.
Nyní probíhá představení všech zúčastněných zemí.
Ano, těžko se to bude popisovat, je to skutečně skvělé grafické představení, jenž běží na ledově ploše a již skoro zaplněné tribuny obohatily tuto světelnou parádu přisvícením z dostupných prostředků.
Nyní jsme svědky velkolepé světelné show, která znamená oficiální zahájení 78. mistrovství světa v ledním hokeji.
Úvodní sestavy:

Bělorusko: Mezin (Koval) – Stasenko, Korobov, Denisov, Jevenko, Karev, Graborenko, Usenko, Ugarov – Kaljužnyj, Stěpanov, Grabovskij – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kitarov – Platt, Stas, Kolcov – Jefimenko, Volkov, Kovyršin.

USA: Thomas – Trouba, Dekeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Donovan, Hayes J. – Johnson, Nelson, Smith – Trocheck, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – Hayes K., McDonald, Shore.

Rozhodčí: Martin Fraňo, Vladimír Šindler (oba CZE) – Jon Kilian (NOR), Sakari Suominen (FIN)..
Hala, která pojme celkem 15 086 fanoušků, byla oficiálně otevřena 30. ledna 2010. K příležitosti oslav otevření se zde odehrálo celkově druhé utkání hvězd KHL. Ovšem první utkání Dinama Minsk bylo odehráno již od šestnáct dní dříve, domácí celek hostil 14. ledna Magnitogorsk. Hala je multifunkční, tudíž se v prostorách konají nejrůznější akce. Koncertovala zde například francouzská zpěvačka Mylène Farmer či belgický DJ Armin van Buuren.
Oba týmy jsou nyní na ledě a absolvují rozbruslení, hala se již pomalu plní. Pořadatelé mluví jasně, je vyprodáno, nemělo by tedy zůstat ani jedno volné místečko – zde v Minsk aréně.
Národní tým Běloruska má před sebou velká očekávání. Zápasy domácího týmu jsou (stejně jako většina ostatních duelů) beznadějně vyprodány a fanoušci doufají v dobrý výsledek. Rozhodně lepší než loni. Tehdy Bělorusové jen o bod unikli bojům o záchranu.

Koučem Běloruska je dobře známý Glen Hanlon, největšími hvězdami týmu Alexej Kaljužnyj, Sergej Kosticyn nebo Michael Grabovskij, jediný hráč týmu z NHL. Bude zajímavé sledovat, zda a jakým způsobem dokáže běloruský tým ovlivnit domácí prostředí.
Spojené státy již tradičně na mistrovství světa přivezly tým částečně tvořený hráči z Evropy, zámořských univerzit i nižších soutěží. Letos však ve výběru trenéra Petera Laviolletta poměrně výrazně dominují zástupci nejslavnější ligy na světě NHL včetně elitních jmen jako Jeff Petry nebo Seth Jones.

Zřejmě se také nedočkáme pohádkové story z loňského turnaje v Helsinkách, kdy Američany táhl za úspěchem devatenáctiletý tehdy ještě univerzitní brankář John Gibson. Letos by jasnou jedničkou mezi tyčemi měl být zkušený Tim Thomas.
Krásný páteční podvečer z Minsku! Běloruská metropole je téměř dokonale připravena na start letošního hokejového mistrovství světa. Ulice a bulváry zdobí nesčetné vlajky, billboardy a další reklamní poutače upozorňující na začínající hokejový svátek.

A ten pro domácí národní tým i jeho fanoušky odstartuje skutečně ve velkém stylu. V den největšího státního svátku, Dne vítězství, budou v Areně Minsk hostit pikantního soupeře – Spojené státy americké.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.
Aktuální zápasy
Články odjinud