Tak tedy z utkání mezi Dánskem a Českem, které překvapivě končí výhrou Dánů 4:3 po samostatných nájezdech. Za zhruba hodinu se opět přihlásím ze zdejší haly, kde budeme sledovat duel mezi Itálií a Slovenskem. Prozatím hezký podvečer.
Dnešní utkání sledovalo 6892 diváků.
Co se dá dělat, takový je někdy hokej. Český tým vedl v čase 55:31 3:1, jenže v závěru dvakrát inkasoval a šlo se do prodloužení, respektive nájezdů. V této činnosti nám to v poslední době nejde, opět se netrefil ani jeden český hráč, zatímco dánský útočník Boedker mířil jako jediný přesně. Dánsko má dva body, český tým vydoloval z tohoto zápasu pouze bod. Vzhledem k průběhu je to přeci jen málo.
Střely na bránu celkem:

27:32.
Nejlepší hráči zápasu:

Jannik Hansen (Dánsko) – Jakub Klepiš (Česko)
» Rozhodující nájezd.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
Jágr trefil jen v životní formě chytajího Nielsena a Dánsko překvapivě v tomto zápase vítězí. Rozhodující nájezd proměnil MIKKEL BOEDKER a připisuje svému týmu dva body.
Vyrovnat se pokusí Jaromír Jágr.
Nicklas Jensen nedokázal zakončit, Salák nemusel zasahovat, stále je stav 1:0.
Vyrovnat se pokusil Jiří Hudler, zkusil zakončil nad beton Nielsena, ale neuspěl.
Za Dánsko jede Mikkel Boedker a ukázkovým zakončením prostřeluje Saláka. Bekhend jako z učebnice – 1:0.
Jako první jel Jakub Klepiš, který zkusil blafák, ale Nielsen jeho úmysl vystihl.
Samostatné nájezdy začínají.
I ve druhém dnešním zápase se dočkáme v hale Čižovka samostatných nájezdů. Nyní musí proběhnout úprava ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:23
Vhazování v dánském útočném pásmu.
63:45
Dánsko je hladové po úspěchu a cítí šanci. Další tutovku měl Staal, který sám před Salákem těsně přestřeluje jeho klec.
62:26
Stadion bouří po velké šanci Vitáska, který v pádu trefuje roztáhnutého brankáře Nielsona. Ten v rychlém sledu chytá i ránu Kindla.
61:40
Niclas Jensen mohl rozhodnout, byl dobře najetý na pravém kruhu a Salák musel fantasticky zasáhnout.
61:19
Další dobrá šance, tentokrát pálil obránce Kolář, ale Nielsen vyráží puk nad bránu.
60:15
Když už to nebude za tři body, tak aspoň ten druhý by se hodil. Jágrova formace si ihned vynutila velký tlak a Sobotka pálil hodně nebezpeřně.
60:01
Český tým vedl čtyři minuty před koncem 3:1, přesto toto vedení neudržel a bojovně naladění Dánové se dočkali odměny. Nejprve snížil Jesper Jensen, aby necelou minutu před koncem vyrovnal Bjorkstrand. Potřetí v turnaji si tak zahrajeme prodloužení.
60:00
59:06
Dánsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Dánové se dočkali vyrovnání čtyřiapadesát vteřin před koncem základní hrací doby. Velká škoda, že před malou chvíli zlomil v dobré pozici hůl obránce Kindl. Poté se soupeř dostal do přečíslení a Hansenova přihrávka skončila u levé Salákovy tyče. Tam byl připraven PATRICK BJORKSTRAND, který vyrovnává na 3:3. Takřka totožná situace, jako při druhém gólu a opět nikým neobsazený hráč. Asistence: Jannik Hansen, Morten Madsen.
58:05
Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny a Roman Červenka promáchl těsně před Nielsonovou bránou. To nebyla vůbec špatná pozice, chyběl větší v klid v koncovce.
57:27
Velká škoda, z utkání je ještě drama. Dánové jsou v pásmu a mají tlak.
57:08
Bjorkstrandova nebezpečná střela mířila na Salákovo rameno, český brankář nás opět drží výtečnými zákroky.
56:42
Necelé čtyři minuty před koncem bojujeme o tři důležité body. Houževnatý soupeř však zlobí dál a Salák musel krýt pokus Storma.
55:31
Bohužel je sníženo, Dánové dokázali využít přesilovku a jsou zpátky v utkání. JESPER JENSEN dostal přesnou přihrávku na levé křídlo a v plné rychlosti prostřelil Saláka mezi betony. Obrana mu nechala příliš prostoru, s takovou šancí se nedalo pohrdnout. Každopádně český tým reklamoval postavení hráče v brankovišti, Hansen totiž dohrál Saláka, ale nepíská se. Asistence: Kim Staal, Jannik Hansen.
54:50
Dánové však pokračují v přesilovce.
54:00
Novotný prohrál buly a Dánové se ihned usadili v pásmu. Bjorkstrandova střela skončila na masce českého brankáře Saláka, který se dožadoval přerušení hry. Dobrých patnáct vteřin se hrálo dál a náš strážce se hodně zlobil na sudí. Dokonce praštil hokejkou o svou bránu.
53:45
Obránce Ševc zahákoval pronikajícího Staala a Dánové mají šest minut před koncem šanci na zvrat, zahrají si přesilovku.
53:01
Divákům se moc a moc líbí výsledek zápasu mezi Běloruskem a Německem, který náležitě ocenili bouřlivým potleskem.
52:33
Komerční přestávka a po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:28
Naštěstí ani Dánové nejsou nijak efektivní v koncovce, což dokázal Christensen. Střela z pravého křídla končí mimo Salákovu klec.
50:52
Český tým má další šance a momentálně utkání jasně dominuje, jenže ta produktivita.
50:21
Následně ukázal šikovné ruce Martin Zaťovič, který se kličkoval před dánské obránce. Nakonec však nedokázal zakončit přesně.
49:19
Velká šance Jaromíra Jágra, který chtěl svou dvoubodovou sbírku ještě rozšířit a vylepšit. Útočník českého týmu vypálil z levého kruhu a Nielsen se stihl přesunout k bližší tyči.
49:00
Jedenáct minut před koncem třetí třetiny odchází do kabiny kapitán Dánska Green. Těžko říct, co se tomuto zkušenému útočníkovi přihodilo.
48:46
Salák po delší době v plné polní. Hansenova jedovatá střela končí v jeho výstroji.
48:26
Hlavně nechybovat a zkusit nějaký rychlý výpad do otřevřené obrany.
48:05
Kindlova branka je nesmírně důležitá, už bychom mohli zlomit odpor jinak bojovně naladěného soupeře.
47:38
Český tým je kompletní.
47:26
Dánsku se přesilovka vůbec nedaří, naše obrana v těchto chvílích působí velice jistě.
45:20
Martin Ševc vyloučen za nedovolené bránění, Dánsko si zahraje přesilovku.
45:04
Česko právě vstřelilo branku!
Českému týmu se povedla vstřelit hodně důležitá branka a konečně ze hry. JAKUB KINDL napřáhl od modré čáry a kotouč doplachtil přesně do dánské klece. Výbornou práci odvedl na brankovišti Jiří Hudler, který clonil Nielsenovi ve výhledu. Asistence: Roman Červenka, Jakub Klepiš.
44:27
Buly u dánského brankáře.
43:16
A také hráči, konkrétně Petružálek vypálil z pravé strany a Nielsen si nebyl vůbec jistý, kde má puk. Nakonec se došoural těsně mimo brankovou čáru. K němu se ještě pokoušel dostat karlovarský forvard Martin Zaťovič, nezadařilo se.
42:56
Pro větší klid bychom potřebovali odskočit soupeři o nějaký ten gól, vycítilili to i fanoušci.
41:41
Od modré to zkusil obránce Ševc, ale těsně minul. Poté si najel před bránu útočník Jan Kovář, ale letošní vítěz KHL nemířil vůbec dobře.
41:26
Kotouč mimo hřiště, přesilovka českého týmu je tak stále hodně rozháraná.
40:49
Český tým samozřejmě pokračuje v přesilovce, tedy hned co se Nielsen zapojí do hry. Nakonec to chtělo utáhnout šroubky a už se hraje.
40:49
Následně dostává Nilsen pukem do masky a odchází na svou střídačku. Možná bude muset proběhnout výměna nebo úprava.
40:26
Třetí část odstartovala střelou Sobotky, která trefila Nielsenovo rameno.
40:01
Druhá třetina je již minulostí, sledovali jsme opět vyrovnaný hokej, ale tentokrát žádný gól v síti jednoho z brankářů. Dánsko hrálo znovu velmi dobře a před Salákem dokázalo vyprodukovat několik nebezpečných pokusů. To samé platí i o českém výběru, který měl dobré pasáže, především tyč obránce Zámorského nebo dorážka Červenky stojí určitě za zmínku. Stav se však neměnil, do třetího dějství půjdeme za stavu 2:1 pro Česko.
Střely na bránu po druhé třetině:

15:18 (12:11, 3:7)
Třetí třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
39:59
Ještě se bude vylučovat a český tým bude hrát od začátku druhé třetiny přesilovku. Na trestnou usedne Green – dvě minuty za zdržování hy.
39:39
V závěru třetiny střílel Jágr a také obránce Němec, brankář Nielsen byl na svém místě.
38:36
Druhá třetina se pozvolna dohrává, u kotouče jsou čeští hráči.
37:17
Pokud bylo před zápasem řečeno, že hala není příliš plná, tak to není zcela pravda. Postupem času se Čižovka zaplnila a mnoho volných míst k sezení nevidíme. Samozřejmě jsou tu i slovenští fanoušči, kteří čekají na večerní zápas s Itálií.
36:42
Salák pro jistotu kryje nahození Greena, bude se vhazovat v našem obranném pásmu.
36:21
Dánsko je v pěti, další střelu vyslal Michal Vondrka a Nielsen byl připraven.
35:30
Česko má přesilovku, i když zkrácenou. A hned jsou z toho šance, Němcova rána proletěla těsně vedle levé tyče. Stále jsme usazeni v pásmu.
34:49
Sekáč je zpět na ledě, ale musel se dívat na nepříjemný pokus Niclase Jensena, který dnes hraje velice dobrý zápas.
34:34
Dánsko má po přesilovce, Boedker odchází za katr – podražení.
33:59
Salák vůbec nic neviděl, Boedker pálil do chumlu těl a nemyslel to vůbec špatně.
33:15
Dánsko má k dispozici další přesilovku, Sekáč byl vyloučen za hákování.
32:26
Komerční přestávka, vhazovat se bude u Saláka.
31:42
Obrovské příležitosti českého týmu, nejprve Petr Zámorský napřáhl od modré čáry a orazítkoval tyč Nielsenovy brány. Posléze dorážel mezi kruhy najetý Červenka, ale zamířil jen do betonů. Národní tým si vypracoval v posledních vteřinách velký tlak, který ještě umocnila třetí šance po bombě Vondrky, leč dánský gólman předvedl sérii parádních zákroků.
30:56
Rovnou od modré střílel Lauridsen, Salák teď vůbec nic neviděl, naštěstí je puk mimo jeho stanoviště.
30:27
Hra se mailnko uklidnila, ale Dánové stále nemají dost. Jsou dotěrní a dobře se pohybují.
29:16
V končící početní výhodě pálil Roman Červenka, rana z mezikruží končí na zadním mantinelu.
28:37
Až Jágrovo zakončení bekhendem nevypadalo špatně. Český útočník se prokličkoval před bránu a těsně minul Nielsenovu svatyni.
28:07
Dánové vyhazují co nejdál od své brány. První minutu přežili bez větších starostí.
27:45
Česko hraje přesilovku. Hansen vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.
27:19
Tlak Dánska končí po zbytečném faulu Hansena. Než k němu došlo, tak si protivník vytvořil další dvě výborné šance, které však Salák dokázal pochytat.
26:10
A aby toho nebylo málo, tak Philip Larsen byl v končící přesilovce Dánska zaparkovaný u pravé Salákovy tyče a jen rozštěp českého gólmana zachránil náš tým od druhé inkasované branky.
25:36
Obrovská šance Dánska, které bylo blízko vyrovnání. Staalova střela z pravého kruhu prosvištěla těsně vedle Salákovy tyče. Český brankář se jen nevěřícně ohlédl.
24:49
Dánsko hraje přesilovku a brnká na nervy českým fanouškům. Nakonec se čeští hráči dokázali ubránit a vyhazují Kindlem přes všechny čáry.
24:04
Dánové si zahrají přesilovku. Sobotka v poslední chvíli sekl pronikajícího Greena, který se chystal sám před Salákem zakončit. Dvě minuty pro český tým.
23:50
Hra se ve druhé třetině kouskuje častými technickými přestupky, nyní je z toho ofsajd českého týmu.
23:38
Tvrdý náraz na mantinel inkasoval obránce Němec a nějakou dobu mu trvalo, než se otřepal a mohl následně odcestovat na střídačku.
23:23
Zakázané uvolnění Česka, hrát se bude před Salákem.
22:48
Sami se ženou kupředu, protože cítí šanci. Česká defenziva není rozhodně pevná jako žula.
22:16
Novotného střela byla z kategorie propagačních, Dánové se v pohodě ubránili.
21:56
Dánsko v této třetině poprvé nebezpečně zahrozilo. Hansen přihrával před bránu, kde se zjevil volný Nicklas Jensen a máme opět štěstí, protože útočník soupeře v klíčový moment promáchl poskakující kotouč.
21:12
Druhá formace zůstala v útočném pásmu a Klepišovu střelu musel Nielsen ukrýt do své výstroje.
20:47
České hvězdě utekl kotouč a odchází střídat.
20:17
Teď už však zpátky ke hře, na ledě Jágrova formace, která musí začít s útokem od vlastního brankáře.
20:01
Na ledě Jaromír Jágr, který odehrál v první třetině pět minut a čtyřiatřicet vteřin. Za tuto dobu stihl jeden gól a jednu asistenci.
Hráči se vrací na led, za pár okamžiků bude zahájena druhá třetina.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla vcelku vyrovnaný hokej. I když se zdálo, že se český tým po přesilovkových brankách Klepiše a Jágra uklidní, opak byl pravdou. O snížení se postaral v desáté minutě Lassen a od té doby byli Dánové mimořádně nebezpeční. Jen díky výbornému Salákovi se stav neměnil. Do druhé části máme rozhodně co zlepšovat.
Střely na bránu po první třetině:

12:11
Druhá třetina začne přibližně v 16:36.
20:00
19:38
Poslední minuty patří Dánsku, které chce do konce úvodní periody vyrovnat.
19:12
Má slova dokumentuje i střelecký pokus Lauridsena, který chtěl překonat Saláka mezi betony, naštěstí mu k tomu kousek chyběl.
18:56
Puk v ochranné síti, buly minutu před koncem u českého brankáře, který předvádí v první třetině výborný výkon.
18:51
Opět si musel český brankář připsat zákrok, jeho pozornost prověřil Larsen.
18:21
Zajímavá šance Sobotky, který střílel od modré na tečujícího Jágra, tentokrát tato spolupráce nevyšla.
18:11
Okének je v české obraně skutečně mnoho, český kouč tak nemůže mít radost.
17:10
Kapitán Dánska Morten Green prošel českou obranou čistě jako Ondřej Bank brankami na olympiádě v Soči, stopku mu musel vystavit až perfektní zákrok Saláka. To byla další obrovská šance Dánska na vyrovnání.
16:49
I když to bylo 2:0, tak se soupeř dostal do hry a měl několik tutovek. Vyrovnání se naštěstí nekoná.
16:11
První třetina je rozhodně zajímavá, na obou stranách vidíme mnoho šancí a bohužel nepříjemného soupeře, který v první třetině kouše, škrábe a pořádně štípe.
15:16
Musíme zabrat, což si asi říká Jaromír Jágr, který zavezl kotouč před Nielsena. Místo střely nakonec pustil puk na Němce, jehož rána končí na betonech dánského strážce.
14:26
Jágr se vrací na led, ale přežili jsme hodně krušné chvíle. Další dobrý pokus měl Storm a Salák musel podržet české barvy.
13:10
Nebezpečná akce Dánska, která volala po gólu. Nejprve střílel od modré Boedker a kotouč tečoval těsně mimo Christensen. Poté měl Salák obrovské štěstí, jeho brána byla zcela prázdná, zpoza jeho klece chtěl zakončit Green, v hodině dvanácté odklidil puk do bezpečí jeden z našich obránců. Puk totiž poskakoval po brankovišti a mnoho nechybělo.
12:39
Přesilovku si zahrají také Dánové. Na trestnou míří Jaromír Jágr – menší trest držení.
11:16
Dánsko hraje na rychlé brejky, další nebezpečný pokus vyslal Madsen a jen to v hale Čižovka zahučelo. Kotouč proletěl těsně vedle Salákovy tyče.
10:38
Vzápětí jsme mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Jakub Petružálek se šikovně cpal do brankoviště a dvakrát nebezpečně dorážel střelu Ševce. U Nielsena se strhla mela, ale není z toho ani gól nebo případné vyloučení.
09:56
Dánsko je zpátky v zápase. Zmatky v české obraně využívá STEFAN LASSEN, který uviděl volné místo na levém křídle a svižnou ranou prostřelil Saláka. Před ním ještě padal Rolinek, který chtěl puk zachytit, ale nepovedlo se. Asistence: Mads Christensen.
09:28
První česká formace zase zatopila dánské obraně, po Rolinkově nahození pro jistotu chytá puk do lapačky Nielsen. Díval se zda má rozehrát, raději si to rozmyslel.
09:06
Postavení mimo hru Dánska, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:31
Chybná česká rozehrávka, bude se vhazovat u Salákovy brány.
07:15
Dánsko se s výsledkem snažilo něco udělat, rána Hansena nevypadala vůbec špatně, ale Saša Salák vykryl prostor u své levé tyče.
06:55
Tohle se nám líbí. Druhá přesilovka byla využita za dvacet vteřin. Z pravého křídla nacentroval před bránu útočník Sobotka a pozorný JAROMÍR JÁGR kotouč lehce nadzvedl a protečoval do sítě. Nielsen si na puk lehce sáhl, ale přes záda mu doplachtil za záda. Asistence: Vladimír Sobotka.
06:35
Na trestnou usedá Lassen (hákování) a Česko čeká druhá přesilovka. První byla zhodnocena.
06:25
Český tým je při chuti a vytváří si další šance. Nejprve střílel Novotný, o chvíli později jej vystřídal Sekáč, teď se zase vyznamenal dobrými zákroky gólman Nielsen. Každopádně Dánsko bylo pod tlakem a opět bylo nuceno faulovat.
05:38
České mužstvo tak rázem vede, když využilo přesilovku, na druhé straně při kompletním počtu hráčů na ledě střílel Bruggisser a Salák musel vytáhnout perfektní zákrok.
04:26
Přesilovka je zhodnocena úvodní brankou českého týmu. Nejprve si svým typickým způsobem najel před bránu Jágr, jehož střelu zápěstím ještě Nielsen vyrazil, ná následný pokus JAKUBA KLEPIŠE už neměl šanci reagovat. Útočník pražského Lva napřáhl z pravého kruhu a jeho pumelice propadla přesně k pravé tyči. Asistence: Jaromír Jágr, Ondřej Němec.
03:50
...protože je vyloučen Nicklas Jensen za podražení. Český tým si zahraje první přesilovku zápasu.
03:15
Zatím je to opatrné utkání, žádné větší šance jsme neviděli. Možná se jich dočkáme za chvíli...
02:05
Další střelecký pokus Dánska, postaral se o něj kapitán Green, ale z dobré pozice minul Salákovu bránu.
01:49
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:29
Vysoký jalovec zní Čižovka Arenou, zatímco od modré střílel na Saláka obránce Lassen. První úspěšný zákrok českého brankáře v tomto utkání.
00:41
Jágr z pravého křídla nahazoval na dánskou bránu, ale nebylo to nic vážného. Soupeř vyhazuje co nejdál od své svatyně.
00:15
Jdeme na to, první formace na ledě nahazuje kotouč před Nielsenovu bránu.
00:01
Hráči nastupují za bouřlivého potlesku na led, čeští borci budou mít hlasitou diváckou kulisu a podporu. Budou ji potřebovat, protože vítězství by se nám v rámci "A" skupiny nesmírně hodilo.
V hledišti registrujeme české vlajky. Jsou zde například diváci ze Šumperka, Vyškova, Olomouce, Brna, Benešova, Vsetína, Kralovic, Oder a dalších měst.
Hala se pozvolna zaplňuje, čeští fanoušci hlásí: "Už jsme tady, už jste tady". Čižovka není bohužel nějak zvlášť zaplněná, ale i tak jsou zde hloučky našich diváků, kteří jsou slyšet. Atmosféra by tak měla být dobrá.
Pozvolna se blížíme ke druhému zápasu dnešního programu v hale Čižovka. V prvním fantastickém mači porazila Francie soupeře z Norska 5:4 po nájezdech a bylo se rozhodně nač koukat. Za chvíli se do vzájemného souboje pustí český tým s Dánskem.

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen, Kristensen, M. Lauridsen – Green (C), Christensen, Boedker – Niclas Jensen, Madsen, Hansen – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Staal, A. Poulsen, M. Poulsen – Spelling. Trenér: Jan Karlsson.

Česko: Salák (Kovář) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Sobotka, Rolinek (C), Jágr – Červenka, Klepiš, Hudler – Novotný, Sekáč, Vondrka – Zaťovič, Kovář, Petružálek. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Kaval (USA), Patafie (USA) – Carlson (CAN), Semjonov (EST).
Předpokládaná sestava:

Navrátilec Vladimír Sobotka naskočí zpátky do první formace k Jágrovi s Rolinkem, Hudler bude hrát ve druhé formaci na levém křídle s Klepišem a Červenkou. Do sestavy by se měl poprvé na turnaji dostat i Michal Vondrka, který dostane šanci ve třetím útoku s Novotným a Sekáčem. Čtvrtá pětka trénovala ve složení Petružálek, Kovář, Zaťovič.
Sestava českého týmu nebude ani dnes kompletní. Na marodce zůstává útočník Tomáš Hertl, jehož zdravotní stav se stále nezlepšil. Jednak má střevní chřipku a nyní i virózu. Hudlera se Sobotkou trápila v posledních dnech chřipka, ale oba hráči by měli nastoupit.
Dánsko:
Dánové již hráli s oběma nejlepšími celky ve skupině A a podle očekávání nestačili na Švédy ani na Kanadu. Severskému soupeři podlehli 0:3, zámořský tým je rozprášil poměrem 6:1. Dánové nezvládli ani souboj s Norskem, proti němuž sice rychle vedli 2:0, ale nakonec odešli s porážkou 3:4. Jediné tři body tak získali po výhře 4:1 nad Itálií.

Svěřenci švédského trenéra Karlssona nejsou příliš produktivní, nejlepší hráči získali dva kanadské body. Mezi nimi je jediný dvougólový střelec a hráč Vancouveru Canucks Jannik Hansen nebo jeho klubový spoluhráč Nicklas Jensen. Nejvíce prostoru na ledě dostává obránce Edmontonu Oilers Philip Larsen.
Česká republika:
Naši reprezentanti se připravují na celkově páté utkání ve skupině. Proti Dánsku mají jednoznačný cíl – zvítězit. K jistotě postupu do play-off je to totiž nezbytné. Po vítězství nad jihovýchodními sousedy ze Slovenska po prodloužení, dvou prohrách proti Švédsku a Kanadě, přišlo konečně vítězství. Proti Itálii sice splnil tým trenéra Vladimíra Růžičky povinnost a zvítězil 2:0, ale herně příliš nepřesvědčil. Omluvou pro české hráče budiž celotýmová střevní viróza. Ta by měla být ovšem pryč, takže se těšíme opět na krásný český hokej se spoustou přihrávek, chytrosti a pohledných akcí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.