Jelikož je v Minsku již 23 hodin, tedy o hodinu více než v České republice, je čas se odebrat na zdejší hotel. Tolik tedy z Čižovka Areny, zítra se odsud znovu přihlásíme.
Dnešní utkání sledovalo 6920 diváků.
33:16 vítězí český tým v počtu střel, nicméně dlouho to trvalo, aby se tato produktivita přetavila i do výsledku. Klíčový moment přišel za stavu 1:2, kdy si jako hladový tygr došel pro kotouč Jaromír Jágr a poslal svůj pozdrav brankáři Lacovi. Prodloužení trvalo sotva dvě minuty a dlouhý večer v Minsku ukončil Jakub Klepiš. Česko tak bere dva body, Slovensko se musí spokojit s bodem.
Hráči zápasu:

Ján Laco (Slovensko) – Ondřej Němec (Česko, 1+1).
61:50
Česko právě vstřelilo branku!
Hotovo, vymalováno, ale bylo to velká dřina. Hrdinou večera se však stává JAKUB KLEPIŠ, který do toho prostě práskl a český tým díky jeho přesné trefě vydoloval z tohoto těžkého zápasu důležité dva body. Puk trefil k pravé tyči, kam se Laco nedokázal natáhnout. Asistence: Ondřej Vitásek, Martin Ševc.
61:17
Nicméně Tomáš Hertl chtěl udělat v obraně Slováků pořádný průvan a také se mu to povedlo. Laco musel protahovat už tak zahřáté tělo.
61:06
Začalo se opatrně, nikdo nechce udělat chybu.
60:05
Prodloužení začalo ofsajdem českého týmu. Hraje se samozřejmě ve čtyřech na obou stranách a pět minut. Pokud se v nich nerozhodne, uvidíme nájezdy.
60:01
Střely na bránu po třetí třetině: 16:32 (5:17. 4:10, 7:5)
Dvacet let neprohrál český tým zahajovací zápas šampionátu. Už se tato bilance málem zhroutila, až musel zaúřadovat Jaromír Jágr, který dvě minuty před koncem základní hrací doby překonal výtečně chytajícího Laca. Tak tedy výsledek prozatím 2:2, kdo získá bod navíc, to se dozvíme za pár chvil.
60:00
59:45
Už se hrají poslední vteřiny základní hrací doby a skutečně to vypadá, že se budou dělit body.
58:57
Tak to vypadá, že se dnes podruhé v této hale dočkáme prodloužení. Večer to bude v Minsku dlouhý, ale můžeme být rádi. Už to s námi nevypadalo vůbec růžově.
57:53
Je to tu. Česko vytáhl z nepříznivého stavu až sám pán veliký, tedy JAROMÍR JÁGR. Nutno však pochválit perfektně načasovanou přihrávku od obránce Němce, který si počkal až český útočník najede před Lacovu bránu a Jágr takovou jemnou tečí poslal kotouč nejprve do tyče a odrazem od betonu doputoval smolně za záda brankáře. Asistence: Ondřej Němec, Tomáš Hertl.
57:18
Sobotka se nedohodl s Jágrem a je z toho postavení mimo hru. Slováci opět kouskují hru, což jim vyhovuje.
56:26
Kovářova špatná přihrávka mezi kruhy nás připravila o pásmu, musíme to zkusit znovu.
56:00
Čtyři minuty do konce základní části a bojuje se v útočném pásmu českého mužstva.
55:36
Čas navíc letí a stále nemůžeme najít cestu, kudy se dostat před Laca.
54:48
Slovensko zlobí dál a v přesilovce bylo nebezpečné. Každopádně Vitásek je zpět a už jsme v pěti. Jenže vymanit se ze slovenských kleští není vůbec jednoduché.
53:36
Karol Sloboda si řekl o přihrávku na modrou a Salák měl teď obrovské štěstí. Jen reflexivně natáhl svůj beton, kam puk nakonec dopadl. Bylo vidět, že si český gólman hodně oddechl.
53:07
Soupeř má tak přesilovku a hned to zkoušel z dobré pozice Nagy, Salák byl připraven.
52:55
Slovensko si zahraje přesilovku, dvě minuty za hákování vyfasoval český obránce Ondřej Vitásek.
52:41
Slovensko opět vyhazuje puk přes všechny čáry, nějak zbytečně se nikam nehrne.
51:38
Puk se zase na chvíli ocitl před Lacem, nic vážného z toho nebylo.
50:51
Mohlo být 3:1. Miklík přihrál na pravou stranu hřiště, kde byl osamocený Réway a jen výborný zákrok Saláka neznamená, že se stav mění potřetí. Slovenský útočník si jej však dobře položil, ovšem naše akcie v tomto zápase Salák udržel. To byl parádní zákrok.
50:08
Jágrova formace si vytvořila dobrý tlak, vznikla z toho dokonce nebezpečná střela Zámorského, který má tvrdou ránu zápěstím a Laco se jen ohlédl za sebe.
49:33
Novotný bojoval u mantinelu o kotouč, nakonec je hra přerušena a bude se hrát ve středním pásmu.
49:07
Třetí dějství se hodně kouskuje, Slováci hrají výborně v obraně a jen trpělivě čekají na chyby.
48:28
Vitásek chtěl potrestat drobnou chybu Laca, který měl původně v úmyslu zachytit puk do lapačky, ale nechal pokračovat hru dál. Vrátit se však do své brány stihl v pravý moment.
47:26
Aktuálně vedeme na střely 31:11, ale stále čekáme na gól ze hry. Pouze v přesilovce se o vedení postaral Němec, další hráči se k němu nepřidali.
47:19
Nepovedená rozehrávka českého týmu znamená zakázané uvolnění a hrát se bude před Salákem.
46:52
Slovensko tak přežilo velkou šanci českého výběru. V hale probíhá komerční přestávka, která svěřencům kouče Vůjtka přijde jistě vhod.
46:10
Obrovská šance českého týmu. Petružálek si dobře počkal až mu najede před bránu Novotný, ale ten v klíčový moment míjí poskakující kotouč. Pokud by ho trefil, puk byl šel do poloprázdné klece.
45:25
Laco chytá výborně, platí to i v případě střely Hudlera, který si dobře najel na pravý kruh. Chyběla tomu větší přesnost.
44:48
Hertl se sám připravil o pásmo špatnou rozehrávkou, soupeř zase honem rychle odklidil puk ze svého území.
43:37
Slováci přepnuli na úspornější režim a v posledních minutách jen brání a vyhazují kotouče takovými žabkami.
43:26
Jágr kličkoval, hledal prostor pro sebe nebo své spoluhráče, bohužel nikdo nikde.
42:17
Česko se potřebuje dostat do tempa, vytvořit si nějaký soustavnější tlak. Zatím sice střely naskakují na český účet, ale Laco všechno v pohodě pokrývá.
41:39
Střela Jana Kováře nemohla projít za Laca, to Sekáčova svižná rána byla daleko lepší. Slovenský brankář musel zakročit špičkou svého betonu. Akce vypadala poměrně nenápadně, ale byla z toho slušná šance.
40:49
Na druhé straně poslal spíše přátelský pozdrav Roman Červenka dalšímu hráči z KHL Lacovi.
40:19
Jubilejní desátá střela v zápase šla na Saláka, postaral se o to Hrivík, ale nebylo to nic složitého pro českého brankáře.
40:01
Jdeme do třetí třetiny, všichni aktéři jsou na svých místech.
A konečně ještě jedna informace ze druhé třetiny. Tu nedohrál Roman Polák, kterého momentálně nahradil další bek Vitásek.
Pokud se podíváme na statistiku střel, tak stále je převaha na naší straně. Jenže je to platné jak hadovi polobotky. Laco musel krýt už šestadvacet střel, zatímco Salák si z devíti střeleckých pokusů Slovenska připsal sedm zákroků.

Tak tedy střely na bránu po druhé třetině: 9:27 (5:17, 4:10)
Druhá třetina je již minulostí a přinesla neméně zajimavý hokej, který jsme zde v Minsku mohli sledovat v prvním dějství. Jen se výrazně změnilo rozložení sil a především Slováci překlopili stav na svou stranu. Nejprve vyrovnal ranou švihem Michel Miklík, aby o deset minut později uštědřil svěřencům Vladimíra Růžičky druhý direkt pumelicí z voleje Viedenský. Trefil to přesně a soupeř má rázem daleko lepší pozici. České mužstvo má rozhodně co zlepšovat.
Další třetina začne přibližně ve 21:22.
40:00
38:28
Hraje se ve středním pásmu, Slováci nechtějí připustit nějakou komplikaci a hlavně udržet tento slibný výsledek.
38:00
Zhruba dvě minuty konce druhé třetiny a už jsem chtěl poznament, že Slovensko hraje v pohodě. Nicméně Ďaloga udělal při rozehrávce velkou chybu a málem toho využil Petružálek, ale trefil jen Lacovu výstroj.
36:17
Teď je na řadě český tým, který musí dotahovat. Nicméně v posledních minutách výrazně vypadl z role. Slováci jsou daleko pohyblivější a žene je takřka zaplněná hala tvořena fanoušky právě ze Slovenska.
35:45
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci překlápí skóre na svou stranu a teď to byla skutečně smrtelná akce s gólovým puncem na závěr. Perfektní přihrávku předvedl na pravé straně hřiště Miklík, který poslal rychle puk na volej pro MARKA VIEDENSKÉHO, jehož bomba z pravého kruhu skončila v síti Saláka. Český brankář se nestačil přesunout. Asistence: Michel Miklík, Martin Réway.
34:35
Česko je v pěti a Vladimír Sobotka si po dlouhé době vytvořil tutovku. To byla šance na skórování a náš útočník to moc dobře ví. Jen se tak po své nepříjemné jedovce z mezikruží podíval na strop haly. To úsměv na tváří lze vyloudit na Lacovi, který předvedl další skvělý zákrok.
33:11
Podařilo se to i po akci Juraje Mikúše, který cpal kotouč pod levý Salákův beton. Jistota v naší bráně, to je Alexandr. Zatím působí velice jistým dojmem, to samé však platí i o Lacovi.
32:37
Kapitán Sparty a českého výběru Tomáš Rolinek posílá kotouč co nejdál od Salákovy svatyně. Zatím se nám daří přečkávat slovenský nápor.
32:14
Teraz to príde slyšíme ve zdejší hale Čižovka. A nebude to možná úplně od věci, protože na trestné už sedí Jakub Kindl – hrubost.
31:47
Vladimír Růžička hecuje své svěřence, na střídačce je jako vždy živelný. Ví moc dobře, že se jeho tým potřebuje zvednout. Slováci jsou totiž při chuti.
30:26
Začíná se nám pořádně přitvrzovat a tento duel dostává čím dál tím větší grády. Jak v hledišti i na hřišti je to ohromná bitva o každý metr ledu.
29:59
Už se hraje v pěti na obou stranách, přesilovka Česka nebyla upřímně řečeno vůbec nebezpečná. Musíme však bojovat dál i v pětici.
28:39
"Domácí" se osvobozují a česká pětice se stále nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu. Navíc se dostal do rychlého brejku Tomáš Tatar a prověřil pevnost pravého Salákova betonu. To byla slibná šance Slovenska na obrat ve skóre.
27:48
Vyloučen je dnes podruhé obránce Brejčák, nyní za krosček.
27:48
Bude se vylučovat na slovenské straně a budeme hrát přesilovku. Nás však zajímá situace okolo Romana Poláka, který zůstal po jednom ze soubojů delší dobu ležet na ledě a lékař českého týmu musel vyrazit ze svého stanoviště.
27:12
Pro české mužstvo je to značná komplikace, musí začít zase od znovu. Zlepšit pohyb a také důraz.
25:17
Už se hrálo v pěti, ale přeci jen se náš soupeř dočkal vyrovnání. MICHEL MIKLÍK si nabruslil na modrou a jen tak lehce švihem nahodil puk na Salákovu bránu, ovšem trefil to parádně. Kotouč zaplaval přesně do pravé šibenice a celá hala je nohou. Slovenští fanoušci dávají o sobě zase pořádně vědět. Asistence: Tomáš Tatar.
24:56
Tohle už by mohlo dobře dopadnout, Slováci se dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude logicky před Lacem.
24:38
V závěru oslabení ještě pálil obránce Sloboda a teč Hrivíka nebyla vůbec špatná. Naštěstí pro Saláka a celý český tým šel puk do ochranné sítě.
23:31
Český tým byl chvíli pod tlakem, Slováci nebezpečně kombinovali, žádná střela se však nekoná. Tedy prozatím, Salák musí být ve střehu.
23:04
Je to přesně naopak, Viedenského fauloval u mantinelu Petružálek a jeho přestupek byl kvalifikován jako nedovolené bránění.
22:49
Chvíli to vypadalo, že český tým hraje další přesilovku, ale z tlaku nic nedokázalo vytěžit. Zámek to přitom nebyl vůbec špatný.
22:24
Slovensko pokazilo rozehrávku a bude se vhazovat před Jánem Lacem.
21:27
Slovensko už hraje v pěti a vypadá to, že do této třetiny pořádně přitvrdí. Něco už naznačilo důrazné dohrání Miklíka, jenž narazil na mantinel Červenku.
20:17
Na krátkou chvíli jsme se usadili v pásmu, až naše případné šance utnul obránce Sloboda. To je další jméno, které znají především ve Vítkovicích.
20:01
Nejsme v extralize, ale na MS, kde přestávka trvá vždy jen patnáct minut. Za pár okamžiků budeme vstupovat do druhé třetiny, navíc pokračuje přesilovka českého týmu. Na trestné sedí stále obránce Brejčák. Možná si ho vybavíte v dresu Litvínova, kde nějaký čas působil.
Slovensko si v první třetině připsalo několik ošemetných závarů před gólmanem Salákem, na něj však šlo dle oficiálních statistik pouze pět střel. To Laco byl pod daleko větší palbou, ze sedmnácti střel jednou musel lovit puk ze své klece.
Máme za sebou první třetinu, která nebyla z českého pohledu vůbec špatná. Již v sedmé minutě otevřel skóre obránce Ondřej Němec a využil tak přesilovou hru. Je to i souboj brankářů, jak Laco, tak i Salák předvádí výborné výkony. Nebýt těchto borců v brankovištích, výsledek mohl být jiný. Co se týče početní výhody v poslední minutě periody, především Zámorský měl střeleckou chuť a dvěma pumelicemi zaměstnal Laca, ten ale potvrdil má slova o tom, že je na tento turnaj velice kvalitně připraven.
Další třetina začne přibližně ve 20:33.
20:00
19:24
V závěru periody si české mužstvo zahraje přesilovku. Ján Brejčák už sedí na trestné – držení.
18:20
Ovšem, není všem dnům konec. Juraj Mikúš nebezpečně pálil a Salák měl plné ruce práce, aby uhájil čisté konto. Platí to i v případě dorážejícího Tatara, který naštěstí pro Česko promáchl.
17:26
Český tým je kompletní, krom velké šance Nagyho se před Salákem nic zvláštního nestalo.
16:36
Česká čtveřice oslabení zatím zvládá, do dalších možností svého dnešního soka nepouští.
15:48
Málem jej zastoupil Ladislav Nagy, který měl na hokejce vyrovnání. To byla obrovská šance hráče finského Jokeritu Helsinky. Pěkně si najel před Saláka, ale trefil ho pouze do hrudi.
15:26
Nutno dodat, že Tybor nebyl ve vůbec špatné pozici, nakonec se ke střele nedostal. Možná se ke své disciplíně dostane později.
15:12
Teď už ovšem ano, Kanonýr Radoslav Tybor byl zahákován obráncem Zámorským a český hokejista putuje za katr.
14:57
Na ledě sledujeme řadu nepřesných přihrávek, žádná zajímavá šance k vidění prozatím není.
14:05
To se často nevidí, již v první třetině tady nikdo nesedí a neustále halou obíhá vlna spokojených fanoušků. To klobouk dolů.
13:20
Vhazování ve středním pásmu, na ledě bylo přibližně dvacet "dělníků" ledu, kteří zde mají na starosti úklid různých nerovností v rámci komerčních pauz.
13:17
Stále jsme na přijatelném výsledku 1:0 pro Česko a oba celky je třeba pochválit za parádní hokej ve svižném tempu. Pochvalu zaslouží i publikum, které zde dělá bouřlivou kulisu. Dokonce vidíme legendární a věhlasnou mexickou vlnu.
12:15
Tak to nebylo od Slováků vůbec špatné, právě naopak. Dnes oficiálně psaní domácí měli několik výtečných pozic na zakončení, česká obrana zapracovala výborně a nepustila před Saláka vůbec nic. Největší hrozba byla z dílny obránce Marinčina, který měl napřaženo, neuspěl.
11:06
Sobotkova formace s Jaromírem Jágrem je na ledě hodně cítit. Ihned hrozí našemu soupeři nebezpečí. Sám velikán světového hokeje to zkusil švihem, Lacovu klec minul přeci jen o nějaký ten kousek.
10:39
Zlínský mistr Petr Zámorský vyzkoušel pozornost Laca střelou z pravého kruhu. Nebylo to ovšem nic vážného, spíše tak na protažení levé ruky a samozřejmě lapačky.
10:06
Opět výborný Salák, který musí v poslední době čelit nebezpečným výpadu Slováků, všechny střely však vidí a dokáže je zlikvidovat do bezpečných míst.
08:18
Fanoušci si přejí gól, jedná se ale o publikum převážně ze Slovenska. Každopádně je před Salákem hodně rušno až nezdravo, Největší nebezpečí bylo ze strany Miroslava Šatana, který je nesmírně silný na puku a snažil se prostrčit kotouč pod pravý Salákův beton, leč nepovedlo se.
07:46
Nyní měl Laco zase plné ruce práce, když se kolem něj nebezpečně pohyboval Jaromír Jágr, a to je vždy potřeba vyhlásit stav nebezpečí, ale česká hvězda se zatím střelecky neprosadila.
06:46
Další obrovská šance pro Česko. Novotný si najel na pravý kruh a vypálil nad rameno brankáře Laca. Mnoho nechybělo, slovenský strážce vůbec nic neviděl.
06:24
Přesilovka je využítá. ONDŘEJ NĚMEC nakonec přeci jen ukázal, že by to v těchto standardnich situacích mohlo jít. I když to moc dobře na začátku nevypadalo, přišla parádní rána českého obránce, která zapadla přesně za Laca. Gólman KHL hající barvy Donbassu Doněck měl navíc zakrytý výhled a neměl šanci reagovat. Asistence: Jiří Hudler, Roman Červenka.
05:17
Zámorského střela propadla až před Laca, kde ji chtěl zasunout Jaromír Jágr, nedokázal však zvednout kotouč nad beton slovenského zkušeného brankáře.
04:49
Soupeř vyhrál buly a na chvíli se dokázal osvobodit. Posléze znovu vyhazuje co nejdál od svého gólmana.
04:34
Místo tlaku Slovenska přichází další faul, tentokrát Marinčina za sekání.. Dvacet vteřin bude hrát český tým přesilovku 4/3.
04:15
Slovensko cítí šanci, tato velice dobrá akce jej výrazně povzbudila, stejně tak fanoušky v hledišti.
02:49
Za hákování je vyloučen český obránce Ondřej Němec.
02:49
Slovensko výborně bránilo, hned třikrát vyhodilo puk až k Salákovi, v jednom případě jel dokonce Viedenský sám na českého gólmana, ale přestřelil. Nicméně jej lehce zahákoval Němec a bude se hrát ve čtyřech.
02:17
Nástup českého týmu je velice svižný a dobrým pohybem jsme si nyní vykoledovali faul Slováků. Na trestné už sedí Juraj Mikúš – hra vysokou holí.
01:16
Začalo se velice svižně a v tempu, nyní kroužil kolem brankoviště Hertl, který se posléze dostal i k zakončení. Laco ovšem výborně betonem ucpal prostor ve své kleci.
00:57
Každopádně vhazovat se bude po levici brankáře Saláka.
00:57
Réway skončil v Salákově bráně, hra je přerušena a už je zde údržba zdejší haly, protože česká svatyně bude potřebovat opravit.
00:40
Klepiš nahazoval kotouč před Laca, ale žádná práce pro slovenského brankáře.
00:07
Úvodní buly pro český tým, který jde ihned do útoku. Je tam Sobotkova formace, která na chvíli uzavřela slovenskou pětici v pásmu.
00:01
Jaromír Jágr na ledě, jdeme na to.
Je to tu, oba celky jsou na hrací ploše a duel může pomaličku polehoučku začít.
Zhruba pět minut do začátku zápasu a nervozita by se dala krájet. Vstup českého týmu do šampionátu na MS v Bělorusku se blíží. Fanoušci pod novým trenérem Růžičkou jsou plni očekávání.
V hale panuje bouřlivá atmosféra a při pohledu do hlediště registrujeme značnou převahu fanoušků ze Slovenska. Jsou zde samozřejmě i fanoušci z Česka, nutno však říci, že ve velké menšině.
Kouč Růžička zatím nezapsal na soupisku několik hráčů. Na svou šanci tak bude ještě nějakou chvíli čekat obránce Jordán, útočníci Lukáš Kašpar, Martin Růžička a Milan Gulaš, trojkou je samozřejmě Pavel Francouz. O něm to však bylo známo již před nějakým časem. Dá se však očekávat, že se do turnaje postupně zapojí.
Na rozdíl od loňského šampionátu se letos nehrají před zápasem obě hymny a hraje se pouze hymna vítězného týmu po utkání. Díky tomu si mohli francouzští hokejisté po historickém vítězství nad Kanadou z plna hrdla Marseillaisu a doufejme, že si českou hymnu zazpívají dneska i naši hokejisté.
Na předchozím duelu mezi Francií a Kanadou bylo zhruba kolem sedmi tisíc diváků, což není vůbec špatná návštěva. A rozhodně bylo na co koukat. Teď už jen můžeme doufat, že nás čeká ještě lepší zápas a do zdejší běloruské haly pořadatelé po velmi důkladných prohlídkách vpustí ještě o něco víc fanoušků.
Halou zní 28 let stará písnička od skupiny Europe Final Countdown a do začátku zápasu chybí necelých 20 minut. Hráči pomalu opouštějí ledovou plochu, naopak se hala začíná zaplňovat diváky, kteří se již rozehřívají skandováním.
V hale Čižovka probíhá rozbruslení obou týmů, česká legenda a veterán Jaromír Jágr se na ledě lehce protáhl a po krátké chvíli zamířil jako první do kabiny, kam jej pozvolna následují jeho spoluhráči.
Zatím se zdá, že v hledišti mají výraznou převahu slovenští fanoušci. Jsou tu i Češi, ale zatím odhaduji, že mají Slováci nejméně trojnásobnou převahu. Uvidíme, jak to bude vypadat na ledě...

Slovensko: Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga, Čerešňák, Marinčin, Švárny, Valach, Brejčák – Šatan (C), Hrivík, Nagy – Miklík, Marcinko, Réway – Pánik, Mikúš, Tatar – Skokan, Viedenský, Tybor. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Kindl, Polák, Ševc, Zámorský, Kolář, (Vitásek) – Jágr, Sobotka, Klepiš – Hertl, Červenka, Rolinek (C) – Sekáč, Jan Kovář, Hudler – Petružálek, Novotný, Zaťovič. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Piechaczek (Německo) – Dedioulia (Bělorusko), Raming (Rusko).
Prodloužíme sérii zase o jeden rok?

Taková otázka se přímo nabízí. Český tým drží jeden zajímavý primát, který bude jistě chtít prodloužit zase o minimálně rok. Dvacet let totiž neprohrál úvodní zápas šampionátu. V cestě stojí slovenský tým, který je složen i z hráčů české extraligy. Mimo jiné kanonýr Pardubic Radoslav Tybor, obránce téhož týmu Marek Ďaloga a v neposlední řadě gólman Julius Hudáček. Dále ze Slavie Juraj Valach a teď už bývalý hráč Dávid Skokan. Hvězdou týmu není nikdo jiný, než veterán Miroslav Šatan.
Vladimír Vůjtek: Slovenský trenér chválí dobře složený český tým

"I když se hodně hráčů soupeře před mistrovstvím omluví, vždy se sestaví dobrý tým. Pro nás je to však běžný zápas, který chceme samozřejmě vyhrát. Na turnaj jsme přijeli hned z dvanácti nováčky, uvidíme, jaká bude jejich síla," říká s odhodláním český kouč hájící momentálně třetí sezónu slovenské barvy.
Vladimír Růžička: Chceme se dostat do pohody

Český trenér si moc dobře uvědomuje, že je potřeba zachytit začátek především pro pohodu českého týmu. Jako psychická vzpruha by mohla být dnešní výhra se Slovenskem. "Je to silný soupeř, který se bude chtít ukázat v co nejlepším světle. Slováci tyto derby zápasy berou více prestižně než my," prohlásil Růžička, který do brány pošle dle všeho Alexandra Saláka.
Ostrý start, těžký los, nicméně český tým jde do boje!

Staronového kouče Vladimíra Růžičku nečeká hned v úvodu rozhodně nic lehkého. A los mistrovství světa v Bělorusku je přímo vražedný. Dnes nás čeká Slovensko, v nedělí Švédsko a v pondělí pro změnu Kanada. V těchto zápasech by se mohla ukázat síla a kvalita nově složeného českého týmu.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký večer přeji z běloruského Minsku, kde se koná letošní mistrovství světa v ledním hokeji. České hokejisty hned na úvod čeká pikantní souboj se Slovenskem. A jak už jsme měli během čtvrtečního a pátečního dne možnost přímo na místě sledovat, oba fanouškovské tábory jsou v hojném počtu připraveny přímo zde a budou chtít jistě podpořit své oblíbené hráče.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.