Za zvuku švédské hymny se s vámi z Minsk Areny loučíme a těšíme se u sobotních semifinálových zápasů, které vám přineseme on-line přímo z hlavního města Běloruska.
A protože dnes v červeném hrající výběr domácích na turnaji končí, budou se vyhlašovat tři nejlepší hráči v průběhu šampionátu. Jsou jimi Sergej Kosticyn, Michail Grabovskij a Alexej Kaljužnyj. Ano, přesně tito hráči táhli domácí na vynikajícím šampionátu, uznání jim patří právem.
Nejlepší hráči utkání: Gustav Nyquist – Geoff Platt.
Je to jasné. Rozesmutnělá Minsk Arena značí, že domácí Bělorusko končí svůj sen o medaili. Dále jdou díky trefě Mattiase Ekholma z 54. minuty Švédové. Těsně předtím totiž neproměnil trestné střílení kapitán domácího celku Kaljužnyj. Hokejisté Tre Kronor se postaví v sobotním semifinále ruské sborné.
60:00
59:55
Švédové vyhráli buly a posílají puk ven z obranné třetiny.
59:53
Domácí se v šesti mužích rozestavují v pásmu.
59:53
Nakonec se jim to přeci jen povedlo, vybojovali vhazování před Nilssonem a trenér Hanlon si bere oddechový čas.
59:42
Bělorusové se nemohou dostat do útoku.
59:18
Nyquist hledal najíždějícího Axelssona, tomu utekl puk.
58:41
Na domácích hokejistech je patrná nervozita, teď se ale dostali do pásma a Lalande spěchá na střídačku. Bělorusko v šesti.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, Kovyršinovu střelu z vrcholu kruhů vyrazil Nilsson nad sebe.
57:41
Minsk Arena žene hromovým "šajbu" domácí hokejisty za vyrovnáním.
57:22
Střelu Korobova od modré zblokoval Hjalmarsson, následně sudí vykazují Bělorusy do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
56:54
Bělorusové by se potřebovali dostat do pásma, Švédové je nepouštějí.
56:21
Nepovedená rozehrávka Švédů, puk skončil na zakázaném uvolnění.
56:03
Stasovo nahození protečoval na modré Platt, puk ovšem skončil až v ochranné síti za Nilssonem a hra se stěhuje do středního pásma.
55:27
Möller našel v rozhozené běloruské obraně Backlunda, který mohl zakončovat do odkryté branky, ale nestihl se zorientovat a z první poslal puk hodně mimo.
54:59
Nyquist zavezl puk do pásma a nahazoval na Lalanda, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
54:01
Švédové jsou při chuti, střelu Gustafssona domácí obránci zblokovali.
53:38
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš. Pravidlo neúprosně platí i na domácí Bělorusy. Po hrubé chybě Graborenka, který zazmatkoval ve svém pásmu, se k puku dostal MATTIAS EKHOLM. Švédský obránce poté projel napříč útočným pásmem, objel branku a zasunul za velmi pomalu se přesunujícím Lalandem. Velká škoda. Seveřané totiž nijak nevyčnívali. Bez asistence.
53:02
Möllerovu střelu vyrazil Lalande, následně ještě od modré pálil Gustafsson, ovšem branku přestřelil.
52:41
Běloruský kapitán sehrál svou roli velmi špatně. Po pomalém rozjezdu zakončil bekhenový blafák pouze do nastaveného Nilssonova betonu.
52:41
Bělorusové pojedou trestné střílení! Ekholm udělal obrovskou chybu, puk mu sebral Kaljužnyj a švédský bek se po něm ohnal a zastavil ho jen za cenu faulu.
51:51
Tlak první formace vrcholí nahozením Andersena na Lalanda, které běloruský brankář přikrývá pod svou lapačku.
51:37
Teď bylo před Lalandem pořádně rušno, běloruský brankář se dobře přemístil proti dorážce Möllera.
51:07
Alexej Ugarov nechtěně vyhodil na zakázané uvolnění. Chtěl si totiž prohodit švédského obránce, leč přecenil své síly a puk končí až za brankovou čarou.
50:44
Andersen už se vrací na led, Švédové jsou kompletní.
50:26
Domácím se početní výhoda nedaří, po dalším nepřesné rozehrávce vyhazuje Järnkrok přes všechny čáry.
50:05
Stas zasáhl puk vysokou holí, rozhodčí vykazuje Bělorusy do středního pásma.
49:50
Šajbu, šajbu zní Minsk Arenou, dočká se jí v této přesilovce? Nyní se Bělorusové pokusí založit akci od Lalanda.
49:42
Bělorusové nezvládli rozehrávku a puk skončil na zakázaném uvolnění. Švédové si mohou chvíli oddechnout.
49:23
Po dlouhé rozehrávce v pásmu Švédů vypálil těsně vedle Nilssonovy branky kapitán Alexej Kaljužnyj.
48:44
Bělorusové si zahrají přesilovou hru. Niclas Andersen (SWE) je potrestán dvěma minutami za podražení.
47:51
Po kroužení obhájců titulu mistra světa z minulého šampionátu se kotouč podařilo dostat ven dvojici Sergej Kosticyn a Alexej Graborenko.
47:17
Oscar Möller se už protahoval mezi Denisova a Jevenka, ale v poslední chvíli mu šanci sebral z hole první jmenovaný běloruský bek.
46:31
Pokus Graborenka likviduje Nilsson, následuje komerční pauza.
45:55
Alexej Ugarov v protiútoku počkal na Sergeje Kosticyna, kterému posunul kotouč kousek za modrou, odkud domácí hvězda vypálila do betonu Anderse Nilssona, jenž předvedl výborný rozklek.
45:26
Dick Axelsson tak dlouho váhal se střelou v útočném pásmu, až promeškal vhodnou pozici a domácí ho o kotouč připravili.
44:30
Po další švédské šanci v podání Hjalmarssona se děly věci na opačné straně kluziště. Kaljužnyj si zkušeně počkal na vrcholu kruhu s kotoučem až do té doby, než všichni nepřejedou. Poté se běloruský kapitán rozhodl ke střele golfovým úderem. Nilsson vyrazil do plexiskla.
44:09
Střelu Johana Franssona zablokoval Kirill Gotovec.
43:33
Andrej Stas je vykázán za předčasný start z vhazování. Nahradí ho Kaljužnyj.
43:26
Čárový rozhodčí dostal pukem do obličeje a nyní je u běloruské střídačky ošetřován.
42:41
Nicklas Danielsson se na modré čáře natahoval po dlouhé přihrávce od Joela Lundqvista. K radosti všech běloruských fanoušků v plné rychlosti na kotouč nedosáhl.
42:10
Střelu Sergeje Kosticyna z levého kruhu vyráží Nilsson betonem.
41:17
Andrej Stěpanov po vyjetí zpoza zadního hrazení zakončoval v mezikruží zcela sám, ovšem Anders Nilsson předvedl vynikající zákrok. Roztáhl se v brankovišti a zamezil běloruskému střednímu útočníkovi ve skórování.
40:29
O švédské šance se stará především první formace. Po ose Lindström – Möller pálil druhý jmenovaný. Vedle.
40:01
Druhá třetina byla na rozdíl od té první v režii domácího týmu. Ten nechce přerušit své zatím velmi dobré výkony na MS a chce potěšit své fanoušky senzačním postupem. Jejich převaha se promítla i do poměru střel. Prostřední dějství vyhrál tým trenéra Hanlona na pokusy 9:6. Celkově je to pak 16:12 pro hokejisty Tre Kronor.
Kdo by po první třetině čekal, že se tak dramaticky změní obraz hry. Zatímco v úvodních dvaceti minutách byli domácí naprosto neškodní, ve druhé části dostali Minsk Arenu do varu a svého soupeře pořádně zmáčkli. Díky trefám Platta a Jefimenka dokonce otočili skóre na svojí stranu, ale Švédové v závěru svým druhým přesilovkovým gólem srovnali. Postaral se o to Nygren.
Třetí třetina začne přibližně ve 21:32.
40:00
39:45
Domácí jdou za svým snem a stále snaží. Nyní na modré vybídl ke střele Osipova Andrej Stas. Pumelici běloruského forvarda se ještě snažil dorážet Kaljužnyj. Neúspěšně.
39:03
Únik bratrské dvojice Kosticynů vypadal hodně slibně, Sergejovu přihrávku ovšem srazil Gustafsson holí do bezpečí.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:19
Ekholm projel celé hřiště a nahodil do útočného pásma, tam ale běloruská obranná dvojice Korobov Graborenko nepustila soupeře k puku.
37:27
Tým Tre Kronor nabídnutou přesilovku využívá. Po kombinaci v útočném pásmu se na modré ke kotouči dostal Magnus Nygren a jeho ránu tečoval za nic netušícího Lalanda JIMMIE ERICSSON. Běloruský brankář měl opět skvěle zakrytý výhled. Asistence: Mikael Backlund, Joakim Lindström.
37:08
Švédsko bude mít v závěru prostřední části možnost srovnat. Alexander Kitarov (BLR) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
36:05
Graborenkovu ránu od modré tečoval opravdu o chloupek vedle Andrej Stas. Nilsson musí mít teď velmi zamlženo před očima. Je v ohni střel.
35:32
Závar před běloruskou brankou, Backlund nebezpečně dorážel, ale Lalande situaci ustál.
35:13
Andrej Kosticyn pálil po přihrávce svého bratra jen těsně vedle Nilssonovy branky!
34:52
Bělorusové jsou u vytržení! Po dalším kroužení domácí formace vjel před Nilssona Oleg Jevenko, který kotouč za záda švédského brankáře nyní nedostal.
34:14
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, domácí jdou do vedení! Platt pálil od pravého mantinelu těsně nad ledem, jeho střelu tečoval před Nilssonem ALEXEJ JEFIMENKO a puk prošel švédskému gólmanovi mezi betony do branky. V Minsk Areně je teď pořádně veselo. Asistence: Geoff Platt.
33:47
Andrej Kosticyn se hnal ihned po spálené švédské šanci do úniku, který zakončil zablokovanou ranou mimo švédskou branku.
32:54
Pokus navrátivšího se Jevenka z trestné lavice končí pouze na zadním hrazení.
32:33
Jevenko se vrací do hry, domácí jsou v plném počtu.
32:21
Alexej Ugarov agilně vyvezl kotouč až za Nilssona.
31:55
Vyhozený puk dojížděl Sergej Kosticyn, ale Nilsson si vyjel z branky a rozehrává na spoluhráče.
31:42
Mattias Ekholm ukončil švédskou kombinaci v přesilovce prudkou ranou švihem. Před Lalandem se ovšem nenacházel ani jeden z jeho spoluhráčů a běloruský brankář tak nechal vyniknout svou lapačku.
31:26
Znovu pálil Klasen, tentokrát od modré čáry. Lalande se v oslabení rozhodně nenudí.
31:04
Jefimenko vyvezl po vyhraném buly kotouč až za Nilssona.
30:55
Linus Klasen prověřil z levého kruhu Lalanda, gólman Běloruska našel puk v lapačce.
30:45
Denisov rychlým a prudkým vyhozením z pásma osvobozuje svůj tým.
30:33
Möller si vyjel na kruhy a tvrdě vypálil, branku ale těsně minul. Následně rozhodčí vylučují domácího Olega Jevenka (BLR), který poslal puk mimo hrací plochu a Švédskou bude hrát přesilovku.
30:02
Backlund zakládá útok, přičemž jeho kolegové z útoku teprve doskakují na led.
29:42
Gustafssonův pokus od modré proletěl vedle levé Lalandovi tyče, Švédové jsou nastěhováni před běloruským gólmanem.
29:21
Kitarov najel do pásma a vypálil tvrdě zápěstím, Nilsson se musel pořádně natáhnout, aby nakonec předvedl efektní zákrok lapačkou.
28:41
Krásná kombinace bratří Kosticynů, kteří se při absenci Grabovského opět sešli v jedné formaci. Andrej přistrčil na Sergeje, který rychlým vyjetím zpoza branky málem přehodil Anderse Nilssona v brance Švédů!
28:08
Platt se Stasem a Kaljužným kombinovali v útočném pásmu, po sérii nahrávek jim ale Fransson odebral puk.
27:37
Šikovné prostrčení Osipova zastavil rychlým vypíchnutím hole švédský obránce.
26:57
Nahození Linuse Klasena od modré bylo před Lalandem několikrát tečováno a běloruský gólman měl problémy zkrotit skákavý puk.
26:13
Bělorusové jsou při chuti, hala bouří, Graborenkovu střelu ovšem Švédi zblokovali.
25:39
To je rachot, vážení přátelé! Minsk Arena je v extázi. Poté, co Möller netrefil prázdnou branku, se dostali do úniku dva Bělorusové. Kapitán Kaljužnyj si počkal, až obránce Tre Kronor lehne a pak naservíroval kotouč před poloodkrytou branku GEOFFU PLATTOVI, který přehodil Nilssonův beton. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Andrej Stas.
25:10
Bělorusové mají v posledních minutách navrch, teď ale špatně rozehráli a puk končí na zakázaném uvolnění.
24:55
Denisovovu prudkou střelu od modré tečuje do vytrčeného betonu Nilssona Andrej Stas. Tohle bylo o fous!
24:49
Nahození Stěpanova končí v náruči Nilssona, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
24:07
Na druhé straně pálil tvrdě Linus Klasen zpoza obránce, puk jen zaduněl o zadní mantinel.
23:40
Velké šance domácích! Korobov nejprve trefil z voleje betony Nilssona a poté se z dorážky snažil prosadit kapitán Kaljužnyj. Ten obkroužil branku a zasouval za švédského brankáře, což se mu nepovedlo a jen o píď minul odkrytou klec!
23:09
Běloruský kapitán Kaljužnyj se protáhl mezi dvěma Švédy a vypálil z prostoru mezi kruhy, Nilsson jeho pokus ztlumil na hrudi.
22:19
Švédové jsou v plném počtu, oslabení přežili bez úhony a navíc ve velké pohodě.
21:14
Sergej Kosticyn přišel za vlastní brankou o puk a Švédové se málem dostali do nebezpečného zakončení i v početní nevýhodě.
20:46
Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
20:31
Švédové okamžitě vyvážejí puk z pásma.
20:19
Bělorusové zvýšili pohyb. Odměnou je jim přesilová hra hned v úvodu druhé třetiny, vyloučen je Mattias Ekholm (SWE) na dvě minuty za podražení.
20:01
Převaha Seveřanů je dokumentována i poměrem střel. Hokejisté ve žlutých dresech vypálili na Lalanda celkem desetkrát, zatímco domácí Bělorusové počastovali Anderse Nilssona v brance Tre Kronor pouze třemi ránami. I když nutno dodat, že jedna z nich, ta Stěpanovova v přesilovce, opravdu křičela po gólu.
Švédové byli v první třetině jasně lepším týmem a svého soupeře k ničemu nepustili. Domácím hokejistům v sestavě citelně chybí Michail Grabovskij a dopředu se jim během dvaceti minut nepovedlo v podstatě vůbec nic vymyslet, jedinou šanci měl Stěpanov v přesilovce. Naopak hokejisté Tre Kronor dominují a díky gólu Danielssona vedou nejtěsnějším možným rozdílem.
Další třetina začne přibližně ve 20:43.
20:00
19:41
Oleg Jevenko zamezil v průchodu do útočného pásma Mattiasi Sjögrenovi.
19:01
Začala poslední minuta úvodní třetiny, povzbuzování běloruského publika zatím domácímu týmu nepomáhá a hraje se stále v jejich obranném pásmu.
18:50
Gotovec drží kotouč za brankou a čeká na své spoluhráče, až vystřídají.
17:39
Joel Lundqvist po překřížení na levou stranu vybídl k ráně Mattiase Ekholma. Jeho dělovku zablokoval holí Denisov do plexiskla.
17:12
Švédská třetí lajna byla nastěhována před Lalandem, běloruský brankář tentokrát neměl se střelou Gustafssona od modré žádný problém.
16:21
Geoff Platt se dostal ke kotouči ve středním pásmu a uháněl po levém křídle, odkud poté vypálil do připravené výstroje Anderse Nilssona.
15:41
Švédy zastavuje v přechodu do útočného pásma offside.
15:26
Bělorusové se snaží, o tom netřeba diskutovat, leč chybí jim větší kvalita. Stěpanov se nyní utopil v rohu ve vlastních kličkách.
15:01
Mikael Backlund přinutil Lalanda k dalšímu zákroku, domácí gólman si v první třetině neměl šanci oddechnout.
14:28
Švédové jsou opět nastěhování v běloruském obranném pásmu.
13:41
Po velkém tlaku švédských hráčů v přesilové hře přichází vytoužená a zasloužená branka. O tu se postaral hbitou dorážkou NICKLAS DANIELSSON, který doklepl Ekholmovu střelu za záda bezmocného Lalanda. Před ním udělal kus dobré práce Mattias Sjögren, jenž mu zamezil ve výhledu. Asistence: Mattias Ekholm, Linus Klasen.
12:58
Bělorusové opět posílají puk až k Nilssonovi.
12:16
Nygren pálil nebezpečně od modré, Lalande jeho pokus vyrazil a následně Graborenko vyhodil puk.
12:05
Tuto variantu mají Švédové evidentně nacvičenou. Lindström hledá na vrcholu kruhu stojícího Möllera, který využívá svou tvrdou ránu z voleje. Lalande prozatím vždy chytil jeho projektil rychle vyšvihnutým betonem.
11:53
Nikolaj Stasenko si počínal nedovoleně proti Järnkrokovi a je odeslán na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:01
Andrej Kosticyn po tuhém boji za brankou vybruslil s kotoučem zpoza branky, odkud ihned zasouval za Nilssona, který se včas stačil přesunout s betonem.
10:12
Danielsson hledal před brankou najíždějícího Lundqvista, tomu ale puk přeskočil hokejku.
09:51
Kovyršin si na švédské obránce nepřišel a vyhození z vlastního obranného pásma střídá. Hokejisté Tre Kronor mají jasnou převahu.
09:07
Backlund našel na levém kruhu volného Oscara Möllera, který vypálil z voleje, ale Lalande se skvěle přemístil a schoval puk do lapačky.
08:45
Švédové založí útok až zpoza Nilssona.
08:20
Komerční přestávka číslo jedna. Prostor dostávají bruslaři s lopatami.
08:20
Střelu Järnkroka od pravého mantinelu likviduje bez větších problémů Lalande.
08:03
Zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat po Lalandově pravici.
07:41
Bělorusové jsou v plném počtu.
07:11
Oscar Möller střílí z voleje poté, co ho k tomu vybídl Lindström. Lalande zasahuje hbitě betonem.
06:43
Hra čtyři na čtyři nepřinesla žádnou zajímavou situaci, Ericsson se nyní vrací na led a Švédům začíná krátká přesilovka.
05:41
Ovšem po chybě Sergeje Kosticyna (BLR) na modré čáře končí běloruská početní výhoda, který musel zastavit unikajícího Backlunda pouze za cenu nedovoleného bránění.
05:02
Stěpanov se dostal mezi kruhy do výborné střelecké pozice, ale nedokázal ani nadvakrát propálit Nilssona. Teď byli domácí blízko vedoucí brance.
04:43
Bělorusové budou mít možnost vystřelit poprvé na branku. Na trestnou lavici míří za faul v útočném pásmu Jimmie Ericsson (SWE). Dvě minuty za podražení.
04:05
Hjalmarsson vjel do pásma dřív než kotouč, rozhodčí viděli postavení mimo hru.
03:53
Gustav Nyquist se ocitl v samostatném úniku. Svou střelu bekhendem namířil těsně vedle pravé tyče!
03:01
Po delším obléhání Lalanda kotouč vyvezl do bezpečí Andrej Stas, který míří napadat švédskou rozehrávku.
02:12
Lundqvist pálil z prostoru mezi kruhy do tyčky, puk se pak odrazil k Axelssonovi před prázdnou branku, ale nedokázal ho zkrotit na svojí hokejce a utekl mu.
01:33
Hokejisté Tre Kronor víří kolem Lalanda, nyní pálil od modré do jeho betonů Burström.
01:16
Švédové začali velmi aktivně a jsou stále nastěhováni v útočném pásmu, Gustav Nyquist dostával přihrávku na pravý kruh, ale netrefil puk.
00:33
Švédové se vydali ihned po buly do pásma domácích, kde je počastovali salvou střel. Tu nejvíce nebezpečnou vyslal z mezikruží po přihrávce Lindströma Oscar Moller. Lalande vyráží.
00:01
Týmy jsou ve středovém kruhu. Jdeme na to!
Povyk, šílenství a euforie. Domácí jsou po pěti letech ve čtvrtfinále. Na domácí půdě. Dočkáme se dnes vytoužené vyprodané haly?!
První formace tak nastoupí ve složení Platt – Kaljužnyj – Stas. Budou to mít domácí velmi těžké...
V sestavě Běloruska dnes chybí Michail Grabovskij, což je pro Bělorusko obrovská ztráta. Uvidíme, jak se s absencí své největší hvězdy svěřenci kanadského kouče Glena Hanlona dnes vypořádají.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Burnstrom, Andersen, Erixon, Gustafsson, Nygren – Lindstrom, Moller, Backlund – Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Hjalmarsson, Sjogren, Ericsson – Lundqvist, Axelsson, Rasmussen – Danielsson.

Bělorusko: Lalande (Mezin) – Denisov, Jevenko, Korobov, Graborenko, Stasenko, Gotovec, Karev – Platt, Kaljužnyj, Stas – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kitarov – Ugarov, Osipov, Stěpanov – Jefimenko, Volkov, Kovyršin.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Dehaen (FRA), Semjonov (EST).
Švédové už jednou ve čtvrtfinále s Běloruskem vyhořeli. Bylo to v rámci olympijského turnaje v roce 2002, kdy hokejisté Tre Kronor senzačně prohráli 3:4. Legendární gólman Tommy Salo tehdy pustil v 58. minutě střelu Kopata ze středního pásma a běloruský hokej získal tehdejším postupem do semifinále historický úspěch. Pohádku ze Salt Lake City prožili dva hráči, kteří nechybí v aktuálním výběru pro MS – Mezin a kapitán Kaljužnyj.
Nutno dodat, že z tehdejšího týmu je na současné soupisce hned devět hráčů: Andrej Stas, Konstantin Kolcov, Vladimir Denisov, Alexej Ugarov, Alexej Kaljužnyj, Michail Grabovskij, Dmitrij Korobov, Ivan Usenko a Jevgenij Kovyršin.
Bělorusové se představí v play-off elitní skupiny mistrovství světa po pěti letech, naposledy hráli čtvrtfinále v roce 2009 ve švýcarských městech Bernu a Klotenu. Tehdy země na rozvodí Černého a Baltského moře potrápila Rusko. Tým vedený tragicky zesnulým obráncem Ruslanem Salejem, který byl na palubě havarovaného letadla ze 7. září 2011 v Jaroslavli, držel s Rusy krok po celý zápas a dokonce i vedl. Ilja Kovalčuk nakonec však v poslední třetině rozhodl o vítězství sborné. Bělorusy mohlo utěšit alespoň to, že podlehli budoucímu mistru světa.
Bělorusové se prosazují i individuálně. Jedenáctý v produktivitě je Michail Grabovskij, miláček domácích fanoušků a největší hvězda výběru posbírala v šesti utkáních osm bodů za čtyři branky a stejný počet nahrávek. Stejně si vede Sergej Kosticyn, ten má úplně stejné statistiky, leč odehrál o zápas více, a tak mu patří třináctá pozice. Mezi třemi tyčemi vede statistiky celého turnaje Kevin Lalande, původní trojka výběru trenéra Hanlona má procentuální úspěšnost zákroků 96,36 %, průměr branek na zápas pak 0,66 %. Úctyhodný počin na brankáře Dinama Minsk.
Bělorusko:
Domácí hokejisté se těší na historický okamžik. Poprvé na domácí půdě a hned ve čtvrtfinále. Poté, co ve skupině získali 12 bodů, skončili celkově třetí. To znamená švédského soupeře. Velmi těžkou úlohu mají Grabovskij a spol., leč ne neřešitelnou, jak už jsme mohli mnohokrát na tomto šampionátu vidět.

Rusko – Bělorusko 2:1
Nejproduktivnějším švédským hokejistou byl v základní skupině Joakim Lindstrom, který nasbíral osm bodů za čtyři góly a stejný počet přihrávek. Shodný bodový příspěvek týmu měl i Linus Klasen, jenž se dvakrát trefil a na šest branek přihrál.

V brance je jasnou jedničkou severského výběru Anders Nilsson, který si drží úspěšnost zásahů přes 93% a na turnaji je v této statistice pátým nejlepším gólmanem.
Švédsko:
Hokejisté Tre Kronor získali ve skupině A 18 bodů stejně jako první Kanada, ale vzhledem k porážce právě od javorových listů skončili v tabulce až za nimi. Svěřenci Pera Mårtse v průběhu turnaje ztratili ještě jeden bod, když Čechy udolali až po nájezdech.

Švédsko – Dánsko 3:0
Dobrý den z hlavního města Běloruska, posledním čtvrtfinálovým utkáním bude v Minsk Areně souboj domácího Běloruska se Švédskem. Dovede vyprodaná hala outsidera k vítězství nebo bude zápas jasnou záležitostí favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.