Já Vám děkuji za pozornost a přeji co nejpříjemnější zbytek dne.
První dvě třetiny byli hosté horším týmem. Ve třetí třetině Slovinci svou hru zlepšili, pomohla k tomu také změna v sestavě, dokázali snížit na rozdíl jediné branky. V úplném závěru však špatnou přihrávku využil Kitarov, který v brejku trefil prázdnou branku. Bělorusko tak vítězí 4:2 nad Slovinskem.
Nejlepší hráči utkání:
Rok Tičar (Slovinsko)
Andrej Kosticyn (Bělorusko)
60:00
59:41
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Dvě těžké přihrávky Slovinců. Kopitar nedokázal zpracovat přihrávku Robara. Puk vybojoval ALEXANDER KITAROV, který ujel svému soupeři, a tak střelou do prázdné branky stanovil konečný výsledek na 4:2. Bez Asistence.
59:21
Slovinci vyhráli buly, jsou v útoku, udrželi pásmo.
59:21
Anže Kopitar vybojoval faul, jeho tým bude hrát přesilovku. Kevin Lalande vyloučen za podražení. Uvidíme přesilovku šest na čtyři.
58:58
Hosté v šesti, zkouší to bez brankáře.
58:40
Oddechový čas pro hosty. Buly ve středním pásmu, Kristan hodně vyjetý z branky. Slovinci volí pět útočníků do hry.
58:21
Hosté v šesti. Zkouší to bez brankáře.
58:00
Posledních 120 sekund třetí třetiny.
57:55
Domácí hráči vyvážejí puk z obranného pásma do bezpečné vzdálenosti.
57:25
Lalade se pokoušel chytit kotouč mířící vysoko nad jeho branku, byly z toho akorát problémy před jeho brankou. S nepříjemnou situací si obránci poradili.
57:20
Oddechový čas pro domácí.
57:15
Na hře Slovinska je vidět, že jsou hráči hodně unavení, ten tlak je stál hodně sil, které by mohly chybět.
57:00
Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.
56:01
Slovinsko se nemůže dostat přes střední pásmo, závěrečný tlak se tak odkládá na dobu neurčitou.
55:00
Čas hostů na vyrovnání se zase o něco zmenšil, navíc Bělorusové nyní hrají aktivněji, operují v útočném pásmu soupeře, což také Slovinsku nepomůže.
54:06
Šinkevič ujížděl po křídle, tvrdou střelu však branku minul, gólman Kristan se jen ohlédl za kotoučem letícím mimo tři tyče.
53:10
Hosté jsou výrazně aktivnější v této třetině na střely 10:2 vedou, celkově pak hodně smazali ztrátu na 20:23.
51:30
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Úplně nepokrytý zůstal ŽIGA PANCE, který měl po přihrávce Razingara dostatek prostoru na trefení horní části branky. Lalande byl na tohle už krátký. Slovinci se dostávají na dostřel. Asistence: Tomaz Razingar, Anže Kopitar.
50:50
Stasenko a Jevenko, tito dva beci Běloruska se dostali do střeleckých pozic, které získaly přívlastek nevyužity.
50:01
Třetí třetina se nedostává do své druhé poloviny, Sabolič dostal dobrý pas, ujížděl na branku Lalanda, kterého nepřekonal ve slibné pozici.
48:49
Slovinsko se velmi dobře dostalo do šance, Kopitar ani Muršak nedokázali překonat Lalanda, který s velkou porcí štěstí kryje i tento střelecký pokus. Změny v sestavě se opravdu promítly do obrazu hry. Běloruská třetina má na sobě silnou vrstvu sněhu, na druhé straně kluziště je led čistý.
48:01
Čas vyhrazený pro třetí třetinu neúprosně se krátí, domácí stále drží dvoubrankový náskok, který si vybudovali v první respektive druhé třetině.
46:53
Bělorusko se ubránili, to nejhorší má pravděpodobně zatím za sebou. Kosticynové se pokoušeli něco vymyslet před brankou Kristana, ten ovšem proti jejich ani žádné jiné střele zasahovat nemusel.
46:18
Tým vedený jako domácí se nemůže přizpůsobit hře Slovinska, a tak je nucen se bránit s vypětím všech sil.
45:35
Razingar čekal před brankou na přihrávku, dostal ji, ovšem nepřekonal brankáře. Slovinci začali bruslit, hrají aktivně a na hře se to podepisuje jen pozitivně.
45:20
Saboličova pumelenice od modré čáry neskončila v brance, hosté střídají za hry, Bělorusko se tak tak brání.
43:45
Hosté změnili sestavu, což se pozitivně podepsalo na obrazu hry. Verlič byl ve formaci s Kopitarem nahrazen Razingarem. Syn hlavního kouše Slovinska dostal nového spoluhráče do formace a rázem vzniklo spojení, které znamená nebezpečí pro branku Lalanda.
43:40
Kevin Lalande si poradil se střelou Pretnara, který měl dostatek času na střelu.
42:35
Slovinci potřebují co nejrychleji vstřelit kontaktní branku, proto hrají velmi aktivněji už ve středním pásmu, které bylo dříve dominantním územím domácích.
41:03
Drozd zůstává velmi otřesený po zásahu Zazingara. Nechtěný zásah do slabin vedl k tomu, že se Drozd poroučel k zemi. Nakonec je v pořádku, ale do zpěvu mu opravdu není a muži to moc dobře pochopí.
40:30
A už jsou to zase domácí kteří se snažili vyzkoušel pozornost brankáře Kristana, který nakonec zasahovat nemusel. Střela byla zblokovaná obráncem.
40:01
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří okamžitě nahazují puk do útočného pásma. Jejich akce však neměla dlouhého trvání.
40:01
Rolba i ledaři opouštějí prostor mezi mantinely, utkání bude brzy pokračovat třetí třetinou.
Statistiku střel na branku vedou s přehledem domácí – 21:10.
Ve druhé třetině se dostali Bělorusové do vedení 3:1, když se prosadil Kaljužnyj. Dlouhou dobu se Slovinci nemohli dostat k nějaké konstruktivní rozehrávce, v závěru periody se jim podařilo několik dobrých akcí, vygradovalo to brejkem, který skončil nepřesnou přihrávkou.
40:00
39:30
Hostující hráči mají puk pod kontrolou, třetina se v klidu dohrává. Tičar se pokoušel vystřelit, k tomu se nedostal.
39:00
Posledních šedesát sekund. Bělorusové kontrolují hru, o puk ovšem přicházejí, a tak hraje jejich sok.
38:20
Buly před brankou Kristana, který střelu Korobova od modré viděl, nikdo před ním nestál, a tak mohl gólman v pohodě zasáhnout.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v prostřední dvacetiminutovce.
37:50
Goličič a Vidmar jeli dva na jednoho, přečíslení nevyřešili vůbec dobře, chtěli si puk vyměnit, k tomu nedošlo.
37:01
Jeglič se snažil najít Tyčara, tento pas neprošel, dostal červenou od beků Běloruska. V závěru druhého dějství se do tempa dostávají hosté.
36:10
Anže Kopitar a Aleš Muršak pořádné problémy udělali obraně domácího týmu a rovněž brankáři Lalandovi, který si se střelami obou hráčů poradil. Oživení hry Slovinska.
35:33
Hra je přerušena pro přihrávku rukou. To se hodí hostům, kteří se bránili silnému tlaku Běloruska. To se dostalo ke střele z prostoru kruhu, ovšem Kristan zasahovat nemusel.
34:08
Hostující celek udržel kotouč před brankou svého soka, zdá se, že výběr Matjaze Kopitara získal druhý nádech. Střeleckou pozici si Slovinci vypracovat nedokázali, snahu jim upřít opravdu nelze.
32:40
Slovinci se po dlouhé době dostali do útočného pásma, je u toho – světe div se- Anže Kopitar, který se snažil střílenou přihrávkou po prostoru před brankou vyzvat ke skórování spoluhráče. Ti ovšem s díky odmítli.
32:11
Častěji střílejícím týmem jsou domácí, v tomto ohledu vedou 18:7 celkově, v této části hry pak 9:2. Následuje komerční přestávka.
31:52
Bělorusové jednak hrají aktivně, druhak jim to soupeř výrazně ulehčuje, protože hostující celek jim nechává dostatek prostoru pro kombinace.
31:10
Robert Kristan kryje další střelu na svou branku. Od inkasované branky podává výrazně lepší výkon. To se nedá říct o ostatních hokejistech Slovinska, na kterých je jakási "deka".
30:44
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku, na ledě opět Anže Kopitar a jeho formace.
30:15
Slovinci se snaží něco s výsledkem udělat, přes dobře hrající obránce Běloruska to příliš nejde.
29:03
Buly v neutrální zóně v době, kdy se zápas dostává do své poloviny. Bělorusko vede o dvě branky, na hře jeho soupeře lze vyčíst jistou unavenost, znechucení z průběhu utkání.
29:01
Sledujeme pasáž utkání, ve které jsou aktivnější domácí, mají tlak obvyklý zejména v přesilových hrách. Poměr sil na ledě je však vyrovnaný.
27:51
Zdá se, že hosté příliš hodně spoléhali na přítomnost Anže Kopitara. On má poměrně vysoký ice time, ale nemůže hrát pořád. I jeho spoluhráči ve formaci nezakončují, ale směřují přihrávky právě na tohoto hráče.
26:40
Bělorusové velmi dobře brání, navíc poměrně snadno přecházejí střední pásmo. Jejich soupeř jaksi neví, který styl hry hrát, protože zatím Slovincům v tomto utkání,úvodním pro oba celky, nevychází vůbec nic.
25:00
Během pěti minut jsme viděli přesně pět střel. Jednu na straně hostů, zbytek vypálili domácí hráči na brankáře soupeře.
24:48
Slovinský brankář si zlepšuje sebevědomí, každou střelu, která na něho letí, drží ve své výstroji. Trenér Kopitar stále důvěřuje Kristanovi.
23:51
Brankář Robert Kristan dnes není vůbec jistý. Špatně odhadl střelu Kosticyna, kterou rychle rozehrál přímo na hůl ALEXEJE KALJUŽNÉHO, který ránou z první trefil odkrytou branku. Gólman Slovinska se nestihl vrátit na své místo. A tak se nerodilo vedení domácích v poměru 3:1. Asistence: Andrej Kosticyn, Sergej Kosticyn.
23:30
Sledujeme utkání, které momentálně gólové šance nenabízí.
22:29
Gólman Lalande si poradil další střelou soupeře. Lehké nahození od modré čáry opravdu za tu brankovou nedoklouzalo.
21:54
Slovinci se také dostali před branku soupeře, výraznější střeleckou pozici si zatím nevytvořili. Utkání nechybí tvrdé osobní souboje, které se odehrávají v rámci pravidel střela v pořádku.
21:30
Bělorusové se nikam neženou, hrají to, co potřebují, tedy mají puk pod kontrolou daleko od vlastní branky.
20:52
20:30
Kosticynové kombinovali před brankou Lalanda, který zatím vážnější situaci řešit nemusel.
20:01
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se musí bránit zbytku přesilové hry soupeře. Slovinci se nemohou osvobodit.
20:01
Kvarteto sudích už krouží po ledové ploše, brzy se k nim připojí i další aktéři tohoto utkání.
Střelecky je zatím aktivnější lídr ve skóre, Bělorusko vede 9:5 v tomto ohledu.
Bělorusové rychle vedli, z protiútoku se prosadilo Slovinsko. Vyrovnané skóre netrvalo dlouho, neboť již ve 13 minutě využil velkého prostoru Kosticyn, jehož gól zatím určuje vedení domácích.
20:00
19:55
Už se nic nestane, třetina v klidu končí.
19:05
Zakázané uvolnění hostů, buly před brankářem Slovinska.
18:52
Andrej Tavželj vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovou hru si tedy zahrají na závěr první třetiny Bělorusové.
18:45
Domácí borci se snaží něco vymyslet, ale nedaří se jim dostat se do pozice, odkud by mohli ohrozit branku Kristana.
17:37
Z hlediště se ozývají fanoušci domácího celku, kteří si přejí, aby jejich oblíbenci více stříleli.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Bělorusové vedou o jednu branku.
16:19
Slovinci se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, nicméně domácí zatím velmi dobře bruslí se soupeřem.
15:55
Domácí v plném počtu. Bělorusové se obránili, že by jim to dělalo nějaké vyložené potíže, to se napsat nedá. Zodpovědná hra už ve středním pásmu zamezila tlaku soupeře.
15:14
Slovinsko se nemůže stabilně dostat do útočného pásma, Anže Kopitar míří na střídačku. Neodehrál špatné střídání.
14:59
Hráč, jehož práva patří LA Kings, zůstává na ledě i s druhou přesilovkovou formací, hodně slušnou porci času na ledě získá Kopitar v přesilových hrách.
14:19
Anže Kopitar se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, nicméně neuspěl. A tak se domácí osvobozují.
13:55
Vyloučen Artyom Volkov na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovou hru si zahrají Slovinci.
12:51
Domácí se dostávají do vedení, ale vděčí za to zejména obraně Slovinska, která předchozí situaci nesehrála vůbec dobře.
12:16
Hodně prostoru dostali domácí hráči k tomu, aby kotouč propasírovali za brankovou čáru. Slovinci situaci před vlastní brankou absolutně nezvládli. Gavrus prodloužil na Stase, který vystřelil, brankář puk neměl pod kontrolou, a tak mohl ANDREJ KOSTICYN dorazit černý kus gumy na místo určení. Asistence: Andrej Stas, Artur Gavrus.
11:21
Dvě rychlé branky pomohly zápasu, hraje se aktivněji na obou stranách. Navíc se probudili i fanoušci na obou stranách.
10:42
A to se jim podařilo. Rok Tičar dobře vystřelil, brankář Lalande kotouč odrazil před sebe a ZIGA JEGLIČ ze vzduchu trefil puk přesně, mezi betony brankáře projel až za branku. Rychlé vyrovnání vrací zápas tam, kde jsme byli. Asistence: Rok Tičar.
10:30
Slovinci se snaží vyrovnat, hned po buly míří do útočného pásma.
10:08
Bělorusko jde do vedení. ANDREJ STAS střelou z otočky chtěl vyzvat spoluhráče k teči. Brankář Kristan toho mnoho neviděl, nicméně čisté svědomí pravděpodobně mít nemůže. Andre Stas spíše šťastnou brankou posílá svůj tým do vedení o jednu branku.
08:51
Slovinsko hraje v plném počtu, Zásluhu na tom má i Anže Kopitar, který kotouč dokázal několikrát vyhodit z obranného pásma.
07:53
Kaljužnyj toho měl v tomto střídání opravdu hodně, několikrát se musel vracet do neutrálního pásma. Jde střídat
07:15
Hra je přerušena, protože útočící hráč stál v brankovišti. Vhazování se tak uskuteční ve středním pásmu.
07:00
Tým vedený jako domácí kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal.
06:51
Vyloučen Klement Pretnar na dvě minuty za sekání. Přesilovou hru si zahrají Bělorusové, kteří by se díky početní výhodě mohli dostat do vedení.
06:14
Anze Kopitar a jeho snahy v útočném pásmu jsou vždy nebezpečné. V National Hockey League a zde. Při mezinárodním hokeji stále tento hráč patří mezi nejlepší borce ve svém týmu.
05:11
Ales Musič se dostal do brejku díky dlouhé přihrávce spoluhráče. Tváří v tvář proti brankáři Lalandovi neuspěl. Velmi dobré čtení hry pomohlo maskovanému muži v této situaci.
04:45
Bělorusové se dostali do útočného pásma, střela Drozda nebyla přesná.
02:53
Robert Sabolič, člen první formace hostů, se dostal k dobré střele od modré čáry. Jeho pokud ovšem brankář Kevin Lalande našel vyrážečkou, a tak se kotouč dostává do rohu kluziště.
02:10
Nějakou střelu s možnými gólovými parametry jsme zatím neviděli, hraje se poněkud opatrněji, než se možná očekávalo.
01:45
Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se zatím dostat nemohou. Hrají podél mantinelů.
01:01
Vhazování v obranném pásmu Slovinska, které se dokázalo ubránit, jeho brankář zasahovat proti střele Běloruska nemusel.
00:25
První střelu na branku si připsal domácí celek, který vstoupil do utkání aktivněji.
00:01
Největší hvězdou tohoto utkání je Anže Kopitar, který v NHL hraje za Los Angeles Kings.
Mužstva nastupují na led. Nejprve tým vedený jako domácí, tedy Bělorusko. Po nich velmi rychle také Slovinci.
Na ledové ploše se prohánějí maskoti, nálada v hledišti je dobrá. Na tvářích fanoušků obou soupeřů lze vyčíst touhu a odhodlání právě svůj celek mohutným fanděním dovést k výhře.
Ostravská ČEŽ ARENA je zatím temná, začátek utkání se mílovými kroky blíží.

Bělorusko: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko, Demkov – Kaljužnyj, Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmagin, Kitarov, Volkov

Slovinsko: Kristan (Gračnar) – Gregorc, Robar, Kranjc, Kovačevič, Tavželj, Pretnar, Štebih, Vidmar – Jeglič, Tičar, Sabolič – Kopitar, Muršak, Verlič – Razingar, Pance, Rodman – Mušič, Ograjenšek, Goličič

Rozhodčí: Nord, Wehrli – Carnathan, Semjonov.
Nominace Běloruska pro MS:

Brankáři: Igor Brikun (HK Gomel), Kevin Lalande (Dinamo Minsk/KHL), Vitalij Koval (Ufa/KHL),

Obránci: Oleg Goroško, Jevgenij Lisovec, Ilja Šinkevič (všichni Dinamo Minsk/KHL), Ivan Usenko (Soligorsk), Nikita Ustiněnko (HK Gomel), Nikolaj Stasenko (Čerepovec/KHL), Dmitrij Korobov (Atlant Mytišči/KHL), Oleg Jevenko (Adirondack/AHL),

Útočníci: Artur Gavrus, Alexandr Kulakov, Alexej Kaljužnyj, Sergej Drozd, Andrej Stěpanov, Arťom Děmkov, Alexandr Kitarov (všichni Dinamo Minsk/KHL), Arťom Volkov (Omsk/KHL), Andrej Kosticyn (Soči/KHL), Sergej Kosticyn (Kazaň/KHL), Sergen Děmagin (Nižnij Novgorod/KHL), Andrej Stas (CSKA Moskva/KHL), Alexej Jefimenko (Novosibirsk/KHL), Michail Grabovskij (NY Islanders/NHL).
Nominace Slovinska pro MS:

Brankáři: Robert Kristan (Pardubice, Luka Gračnar (Salcburk/EBEL), Gašper Krošelj (Oskarshamn/SWE)

Obránci: Mitja Robar, Luka Vidmar (oba Mladá Boleslav), Blaž Gregorc (Pardubice), Žiga Pavlin (AIK Stockholm/SWE), Klemen Pretnar (Villach/EBEL), Miha Štebih (Jihlava), Sabahudin Kovačevič (Štýrský Hradec/EBEL), Aleš Kranjc (Södertälje/SWE), Andrej Tavželj (Neftěkamsk/VHL)

Útočníci: Žiga Jeglič, Rok Tičar (oba Slovan Bratislava/KHL), Anže Kopitar (Los Angeles Kings), Jan Muršak (CSKA Moskva/KHL), Robert Sabolič (Sparta Praha), Jan Urbas (Västeras/SWE), Tomaž Razingar (Trenčín), Marcel Rodman (Klagenfurt/EBEL), Žiga Pance (Bolzano/EBEL), Boštjan Goličič (Gap/FRA), Ken Ograjenšek (Epinal/FRA), Miha Verlič (Štýrský Hradec/EBEL), Aleš Mušič (Olimpija Lublaň/INL)
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího mezinárodního hokeje. V tomto utkání skupiny B proti sobě nastoupí Bělorusko a Slovinsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.