Tolik tedy dnešní hokejový večer z O2 areny, díky za pozornost a mějte se fajn. Český tým dokázal po sedmi letech v soutěžním zápase porazit Švýcarsko.
Český tým se ve čtvrtfinále utká ve čtvrtek od 20:15 s Finskem, které porazilo Rusy po samostatných nájezdech!
Jinak to byl vyrovnaný zápas, v němž Švýcaři využili přesilovku 5 na 3 Kevinem Fialou, za český tým srovnal ve třetí třetině Martin Zaťovič. V nájezdech se trefili Voráček a Vondrka, Švýcary poslal do vedení v první sérii Kevin Fiala.
Viděli jsme utkání, které bylo spíše bojem než hokejem a ukázalo se, jak moc chyběla českému týmu absence lídra Jaromíra Jágra. Ten se údajně potýká s problémy se stehenním svalem a čeští fanoušci si mohou jen přát, aby se dal před čtvrtfinále do kupy.
Češi stále čekají na soupeře pro čtvrtfinále. Souboj mezi Ruskem a Finskem spěje do nájezdů.
Na straně českého týmu náleží toto ocenění po zásluze Jakubu Voráčkovi.
Nejlepším hráčem Švýcarska v zápase vyhlášen Reto Berra.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.

Rozhodující nájezd proměnil ve třetí sérii MICHAL VONDRKA.
Vondrka zvolil překvapivou rychlou střelu a rozhoduje zápas.
Podobné zakončení volil i Löffel, Pavelec se vycukat nenechal.
Kovář také osvědčil šikovné ruce, ale puk mezi betony Berry neprocpal.
Na střelu Ambühla nad beton si Pavelec počíhal a Češi mají drobnou výhodu.
Voráček jel hodně pomalu, ale bekhendovým zakončením pod víko rozjásal arenu.
Fiala rychle zamíchal kotoučem a prostřelil Pavelce.
Samostatné nájezdy začínají.
Úpravy ledu doběhly konce, za malý moment začínáme.
Švýcaři už tady na nájezdy podlehli Rakušanům, Češi nestačili na Švédy.
Střely na branku po prodloužení:
Česko – Švýcarsko 28:27
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Puk je daleko od Pavelce, uvidíme nájezdy.
64:42
Pavelcovi málem vypadl puk po střele Brunnera. Glen Hanlon si bere oddechový čas.
64:33
Hertl se vytáčel kolem branky, ale drobounkou skulinou mezi betonem Berry a tyčí puk neprorval.
64:11
Suri najížděl v protiakci proti Jordánovi, ten jeho pokus přizdvihl nad branku.
63:54
Jordánovi střela nesedla, Švýcaři jsou kompletní. Příšerná přesilovka.
63:27
Krejčíkovu střelu schytal Geering, Berra je v této těžké situaci úplně bez práce.
62:50
Kovář našel zpětnou přihrávkou pouze Geeringa, který prověřil Pavelce z pravého křídla!
62:27
Sobotka nezkrotil puk, Helbling ho vyhodil.
61:53
Voráček v jasné šanci vystřelil nad Berrovu branku, ale byl přitom faulován a je tu česká přesilovka. Na trestné lavici sedí Mark Streit. Hraje se 4 na 3. Na ledě Sobotka, Voráček, Kovář a Nakládal.
61:37
Češi krouží v útočném pásmu, ale bez efektu. Alespoň to mají blízko ke střídačce a mohou měnit hráče.
61:00
Jordánovo nahození na druhé straně prolétlo vedle branky.
60:40
Přesto měl šanci Bodenmann, ale Pavelec byl pozorný.
60:25
Josi hledal Bluma, tomu sebral puk Nakládal.
60:01
Češi se zlepšili ve třetí třetině a zaslouženě vyrovnali. Přesná střela Zaťoviče stanovila remízový stav. Finové hrají v souběžně hraném utkání s Ruskem 2:2, vítěz se utká ve čtvrtfinále s Českem.
Střely na branku po třetí třetině:
Česko – Švýcarsko 28:25
60:00
59:55
Kombinace Erata s Hertlem už úspěšná nebyla, Češi soupeře po 60 minutách neporazí.
59:35
Ještě jedno buly v českém útočném pásmu.
59:30
Češi jsou zase nastěhování v útoční třetině, Sobotka v nadějné pozici připisuje Berrovi další zákrok.
59:07
Po přihrávce Vondrky si Simon sklepával kotouč bruslemi, prvně jmenovaný pak stahoval kotouč ze vzduchu ve středním pásmu a píská se ofsajd.
58:35
Hertl dobře pokryt Streitem, zkušenému obránci pak pomohl také Geering.
58:15
Češi drží soupeře v obranné třetině, šance ale nemají.
57:58
Další buly ve švýcarském obranném pásmu. Červenka nahazoval z podobné pozice, po kotouči chňapla Berrova lapačka.
57:35
Červenkovo nahození od modré viděl Berra na poslední chvíli, přesto zasáhl.
630 727 diváků už sledovalo zápasy na letošním mistrovství světa!
57:20
Čáslava vypíchl Švýcarům puk a zkoušel nastartoval Hertla, poslal mu ale mizernou přihrávku.
56:59
Blum za brankou přišel o puk, Vondrka ho vyváží.
56:22
Zaťoviče za brankou jednoznačně fauloval Streit, ale nepíská se, ani nevylučuje. Švýcaři jsou kompletní.
55:44
Před Zaťovičem se nečekaně otevřel prostor, autor vyrovnávací branky místo přihrávky na Červenku raději vystřelil, ale jen do lapačky Berry.
55:36
Také dnešní zápas je vyprodaný, O2 arena hlásí 17 383 diváků.
55:35
Čáslavova žabička skončila v rukavici Berry.
55:08
Češi drželi soupeře v pásmu, ale hrát se bude ve čtyřech. Za vysokou hůl při souboji před brankou si jde odpočinout Tomáš Hertl.
54:36
Sobotka si vyměňoval puk s Červenkou, ještě než došlo ke střele bylo ale Hertlovi pískáno jeho postavení v brankovišti.
54:21
Domácí mají šanci rozhodnout. Na trestnou lavici už zamířil Kevin Fiala.
54:00
Zaťovič předal puk Smoleňákovi, ten ho posunul jen do útočného pásma.
53:36
Hejda výborně udržel pásmo, Vondrka nabil Kovářovi, na jehož tvrdé střele mířící k bližší tyč si smlsnul Berra.
53:25
Je tu komerční přestávka, Češi se chystají na závěrečný nápor.
53:16
Červenkova střela skončila na betonu Berry, pak měl šanci Simon a po nabídce Vondrky málem také Kovář, ale švýcarský gólman udržel všechny pokusy.
52:48
Švýcaři napadají českou rozehrávku hodně vysoko.
52:20
Oba týmy posílají na led čerstvé síly.
51:50
Češi tlačí soupeře, ale Sobotka se do palebné pozice nedostal.
50:44
Česko právě vstřelilo branku!
Nebesa se smilovala a na led O2 areny snesl hokejový Zeus vyrovnání. Z marného obléhání švýcarské branky přišla zničehonic skvostná nahrávka Kováře přes celé pásmo, kterou do branky zatloukl ranou z voleje MARTIN ZAŤOVIČ. Fanoušci si žádají další gól. Asistence: Jan Kovář a Jan Kolář.
49:57
Simonovu střelu dorážel Vondrka, dva úspěšné zásahy si připsal Berra.
49:27
Eratovo nahození málem dostal do branky Červenka, Hollensteinův bekhend kryje Pavelec.
49:02
Krejčíkova střela příklepem prolétla hodně vedle Berrovy branky.
48:39
Kolář se proháčkoval v útočním pásmu až ke střele, ale trefil jen Berru. Neuspěl ani Nakládal. Švýcaři jsou pod mírným tlakem, ale vyložené šance nepřichází.
48:11
Bomba Nakládala se po teči Erata před brakou odrazila těsně vedle.
47:40
Švýcaři operují s pukem v útočném pásmu a moc nechybělo, aby se Walker dostal do šance. Střela mu nakonec umožněna nebyla.
46:50
Blum si položil Vondrku, Pavelec podržel tým výborným zákrokem lapačkou!
46:11
Brunnerovu nabídku zkoušel před Pavelcem usměrnit Hollenstein, ale na puk nedosáhl.
45:43
Jinak to nebyla dechberoucí přesilovka, Švýcaři jsou kompletní.
45:19
Po průniku Voráčka se kotouč dostal ke Kolářovi, který se do něj opřel, ale jeho střela byla sražená těsně vedle!
44:48
Krejčíkova rána skončila jen na zadním mantinelu.
44:33
Eratova střela šla nad branku.
44:05
Erat pálil jen do Berrových betonů, dorážka Hertla z bekhendu šla mimo.
43:45
Voráček je při absenci Jágra jasným lídrem týmu. Maká, bruslí, střílí, a teď navíc vybojoval faul. Za hákování je na trestné Patrick Geering.
43:23
Čáslavovo špatné nahození v pohodě sebral Geering a Češi se zase pakují z útočného pásma.
43:11
Zaťovičovu střelu přizdvihl do ochranné sítě Blum.
42:38
Fiala objel Koláře a vystřelil, Pavelec si jen pohlídal bližší tyč.
42:25
Kovář hraje se Simonem a s Vondrkou.
42:00
Vondrkovu střelu vyrazil ramenem Berra.
41:25
Opět to asi bude marné zdolávání útočné modré čáry.
40:55
Erat kroužil v útočném pásmu, puk už na Koláře nedostal.
40:26
Bieber si pohrál s Jordánem, jeho slabý bekhend Pavelec dokázal vyrazit.
40:01
Češi opět na ledě, na odvrácení blamáže mají ještě dvacet minut.
Češi na velkých akcích nedali Švýcarům branku už celých pět třetin!
Střely na branku po 2. třetině:
Česko – Švýcarsko 18:19
Viděli jsme třetinu, v níž se český tým nepatrně zlepšil, ale efekt to nepřineslo žádný. Propagační střely ze střední vzdálenosti nemohly švýcarského brankáře nějak výrazněji vyrušit z klidu. Halou se po zaznění sirény nesl opatrný pískot. Tohle rozhodně není výkon, který by zvedal ze sedadel.
40:00
39:32
Voráček se vytáčel kolem branky Berry, ale v rozhodujícím okamžiku mu puk sjel z čepele.
39:16
Smoleňák při přechodu útočné modré v ofsajdu, to už jsou Češi kompletní.
38:50
Střelu Streita ztečoval Červenka tak, že se kotouč po zemi došoural těsně vedle Pavelcovy branky.
38:30
Koukal vyhazuje puk pryč z obranné třetiny.
38:05
Brunner uvolňoval lépe postaveného Fialu, ale ten trefil jen prostředek branky, kde byl Pavelec.
37:50
Sobotka šetří čas za švýcarskou brankou.
37:23
Brunner mohl do odkryté branky dorážet střelu Josiho od modré, ale trefil jen jednoho z obětavých českých hráčů.
37:10
Švýcaři se rozestavují v útočném pásmu.
36:57
Je tu přesilovka pro Švýcarsko. V útočné třetině fauloval právě Kovář a Češi jdou do čtyř.
36:51
Kovář ze vzduchu zpracovával těžký kotouč, ale Josi mu ho vypíchl.
36:20
Střelu Streita zkoušel před brankou tečovat Bieber, ale Pavelec betonem vyrazil puk.
35:53
Červenka zkoušel šikovně uvolnit Smoleňáka, ale přihrávka skončila na bruslích Schappiho.
35:25
Hra malinko ztratila na tempu, Češi tlačí vesměs jen v přesilovkách.
35:01
S nápřahem Walkera si poradil Pavelec.
34:37
Za volným kotoučem se hnal Koukal, byl několikrát osekáván Löffelem, Simonova střela skončila sražená v ochranné síti.
34:08
Je tu komerční přestávka, český výkon se nepatrně zlepšil, stále však hře domácích chybí moment překvapení.
34:08
Koukal si vybruslil na vrchol pravého kruhu a pošimral Berrovu lapačku, další jednodušší zákrok švýcarského gólmana.
33:34
Nakládal zkoušel obejít Streita, ale byl to marný pokus. Hosté jsou kompletní.
33:15
Ambühlovi se povedlo vyhodit kotouč.
33:09
Nápřah Kováře taktéž skončil u švýcarského brankáře. Ten si ve druhé třetině pořádně zachytá, jsou to však střely ze střední vzdálenosti.
32:53
Teď se dobře povedlo uvolnit Jordána, proti němu zasáhl skvěle ramenem Berra.
32:30
Nakládalovu střelu vyrazil Berra, po další Voráčkově ráně opustil kotouč útočné pásmo.
32:10
Teď Voráček hledal před brankou Erata, ale adresoval mu přihrávku na brusle.
31:47
Voráček zkoušel schovat svůj nához, ale ten proletěl vedle Berrovy branky.
31:25
Nahození Josiho Pavelec neviděl, ale kotouč se zastavil na bruslích před brankou stojících hráčů. Následně byl Josim tvrdě faulován Smoleňák a švýcarský bek jde sedět.
30:57
Se střelou Biebera si Pavelec snadno poradil, pouze proti letícímu kotouči nastavil lapačku.
30:35
Jordánův pomalý nápřah paseku ve švýcarské obranné třetině nenadělal.
30:27
Hosté jsou kompletní, puk ale Berra přidržel v lapačce a je tu buly po jeho pravici.
30:10
Nevyšla ani křížná přihrávka na sjíždějícího Kováře, trápení českého týmu ani v přesilovce neskončilo.
29:55
Tentokrát schytal Voráčkovu bombu Helbling.
29:34
Další Voráčkův nához od modré zastavil Romy, Švýcaři jsou ve středním pásmu.
29:15
Voráčkova střela prolétla nad brankou.
28:49
V rychlém přechodu do útoku nenašel Hertl najíždějícího Vondrku, puk šel do hlediště.
28:33
Krejčík neudržel útočné pásmo a Češi se dokonce museli bránit šanci Ambühla.
28:22
Češi si ale zahrají přesilovku. Brunner se v souboji před brankou provinil nedovoleným zákrokem a už zamířil za katr.
28:10
Nakládal při pokusu o střelu zlomil hůl, ale Brunnera v samostatném úniku vychytal Pavelec!
27:59
Jágr má natažený sval a v zápase pokračovat nejspíš už nebude.
27:58
Po střele Krejčíka dorážel na brankovišti Koukal, ani jemu ani Simonovi se ale nepovedlo dostat kotouč za brankovou čáru. Mírné zlepšení českého týmu se dostavuje opět v polovině zápasu.
27:25
Už několik střídání se navíc na ledě neobjevil Jaromír Jágr.
27:04
Sledujeme hodně dlouhý úsek hry bez přerušení.
26:30
Pak se konečně dostali ke slovo i Češi. Erat správně načasoval přihrávku pro Sobotku, který se chystal dokončit bekhendový blafák, ale ztroskotal na Berrovi.
26:10
Trachsler nenápadnou střelou zaměstnal Pavelce, Schappi dorážel těsně vedle.
25:28
Grossmann nahazoval kotouč před branku Almondovi, ten na něj těsně nedosáhl.
25:09
Brunner za českou brankou dohrál Koláře, ale nepíská se.
24:18
Vondrka předával puk Nakládalovi, který vystřelil, ale puk se o tři hole Švýcarů odrazil pouze do rohu hřiště. Následná střela českého obránce letěla mimo branku.
23:36
Tísněný Ambühl vystřelil po zemi, Pavelec v pohodě vyráží.
23:10
Přihrávka Červenky na Simona byla hodně nepřesná, úspěchem ale neskončil ani protiútok hostů.
22:55
Na druhé straně před rozjetým Fialou raději přikryl puk Pavelec.
22:46
Sobotka byl naražený na mantinel, nepíská se.
22:29
Střela Koláře zaplachtila do lapačky připraveného Berry.
22:10
Až teď vzal na sebe zodpovědnost Hertl, nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil tak, že Berra musel poprvé ve druhé části hry zasahovat.
21:24
Němec nepřesnou rozehrávkou naservíroval gólovku pro Ambühla, který sám před Pavelcem netrefil svou střelu!
20:53
Kovář táhl rychlý protiútok, zkoušel vystřelit, ale trefil jen brusle Červenky.
20:38
Český tým je v plném počtu.
20:24
Brunner hledal Almonda, ale nenašel ho.
20:01
Ještě 38 sekund bude hrát český tým v oslabení.
Oba týmy už jsou na ledové ploše.
Nezbývá než doufat. Doufat v to, že to co jsme viděli v prvních dvaceti minutách byl jen výpadek při práci, a Češi se dokáží v dalším průběhu hry výrazně zlepšit. Švýcary totiž ničím nepřekvapili a nechali je dostat se do snadného vedení.
Střely na branku v 1. třetině:
Česko – Švýcarsko 7:4
Druhá třetina začne zhruba ve 21:02.
Český tým má za sebou další hodně špatnou první třetinu. Nevýrazní Švýcaři přehráli domácí tým po všech stránkách a po zásluze se dostali do vedení, když Kevin Fiala proměnil přesilovku 5 na 3. Češi nebyli ve hře směrem dopředu téměř vůbec nebezpeční a jen díky horší švýcarské koncovce drží přijatelné skóre 0:1.
20:00
19:54
Na druhé straně vyvážel puk Vondrka a byl přitom faulován, píšťalky rozhodčích ale mlčely.
19:33
Střela Brunnera po nedůsledném českém vyhození letěla jen těsně vedle!
19:17
Švýcaři opět v útočném pásmu.
18:57
Po střele Brunnera dorážel Almond, ani nadvakrát puk za Pavelce nedopíchl.
18:38
Zmar českého týmu pokračuje, po špatném střídání jdou domácí opět do čtyř. Trest odpyká Jan Kovář.
18:30
Čáslava je na ledě, hraje se pět na pět.
18:15
Josi od modré čáry nabízel puk před branku, Almond tečoval nad břevno. Kotouč navíc skončil až v ochranné síti.
17:48
Češi jsou ve zbytku oslabení aktivní a drží kotouč daleko od Berry.
17:06
Pokračuje klasická švýcarská přesilovka.
16:56
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Ten, který to celé zpunktoval se také prosadil. KEVIN FIALA si na vzdálenější tyči počíhal na křížnou přihrávku od Brunnera a prostřelil Pavelce. Nutno však podotknout, že Švýcaři si vedoucí branku zasloužili o poznání více než Češi.. Asistence: Damien Brunner a Mark Streit.
16:40
Hosté jsou rozestaveni kolem Pavelcovy branky.
16:27
A Češi jdou do tří. Čáslava zbytečně fauloval Romyho a je tu další faul. Dvě minuty za podražení pro zkušeného obránce.
16:16
Hosté sice vyhráli buly, ale sami se přitom vyhodili z pásma.
16:12
Na trestnou lavici jde Koukal, Švýcaři mohou trestat pomalý český výkon v přesilové hře.
15:58
Fiala nejprve ustál souboj s Koukalem a vybojoval si jeho faul, následně netrefil úplně prázdnou branku Ambühl!
15:35
Jordán uvolňoval Zaťoviče, ten jeho nabídku nezpracoval, puk končí v hledišti.
15:30
Další akce Čechů je přerušena kvůli ofsajdu, druhá komerční přestávka první třetiny je tady.
15:10
Největší šance první třetiny. Smoleňák na sebe nalákal dva soupeře a posunul kotouč Voráčkovi, kterého zblízka vychytal Berra.
14:45
Ještě něco přes půl minuty zbývá z přesilovky, která se také moc nedaří.
14:25
Moc nebezpečné nebylo ani nahození Krejčíka, Švýcaři vyhazují puk.
14:11
Červenka nabíjel Němcovi, jeho rána šla hodně vedle.
13:55
Krejčík si po vyhraném buly rozmyslel nápřah, Češi kombinují v útočném pásmu.
13:44
Střela Němce letěla nad branku, následně Švýcaři vyhazují puk nad z pásma, ale tak, aby to nebylo na dvě minuty.
13:25
Tentokrát Češi rozehrávají přesilovku s druhou formací.
13:18
Šikovný Hertl alespoň vybojoval faul Almonda, který jde sedět za podražení. Čáslava pak ve výhodě pouze odevzdal kotouč na hole soupeře.
12:50
Třetí formace Růžičkova týmu se drží v útočném pásmu, střely ale nepřichází.
12:35
Je tu komerční přestávka, český výkon je opět v první třetině slušně řečeno matný.
12:35
Po hodně dlouhé době nebezpečná situace před Berrou. Po nabídce Hertla před branku zkoušel dorážet Červenka, ale švýcarský gólman si s jeho pokusem poradil.
12:20
Hertl je v útočném pásmu.
11:38
Čas plyne a na ledě se neděje téměř nic zajímavého. Aktivnější jsou přece jen Švýcaři, kteří Blumem opět ohrozili Pavelce.
11:11
Simon sice vyšťouchl puk z obranného pásma, ale Čechům se teď nedaří rozehrávka.
10:50
Sobotka si při přechodu útočné modré nerozuměl s Eratem, hra plyne dál.
10:22
Sobotka nyní ve třetí lajně s Eratem a Hertlem.
09:50
Navíc jsou nebezpeční i směrem dopředu, Almond provětral Pavelcův beton.
09:30
Hraje se dlouho bez přerušení, Švýcaři vyrovnali hru a účinně narušují české útoky.
09:07
Pavelec zkoušel před Hollensteinem rychle rozehrát, ale pouze tím švýcarskému útočníkovi namazal. Větší nebezpečí z celé akce ale nebylo.
08:36
Domácí nyní obtížně zdolávají střední pásmo.
08:22
Jordánův útočný výpad zastavil na modré Suri. Pěkný zákrok.
07:48
Zakázané uvolnění českého týmu.
07:34
Ne na dlouho, v rychlém přečíslení hledal Streit před brankou Pavelce Löffela, ale ten nedokázal zkrotit puk.
07:11
Brunnerovi vypíchl v útočném pásmu puk Nakládal a hrají Češi.
06:38
Simon najížděl s Koukalem do přečíslení dva na jednoho, druhému jmenovanému ale zablokoval hůl Blum.
06:08
Koukal zkoušel při prvním střídání čtvrté formace uvolnit Simona, ale do jeho přihrávky Švýcaři sáhli.
05:50
Střelu Němce vykopl Berra, k dorážce se již Hertl nedostal. Také soupeř přežil první přesilovou hru svého rivala.
05:14
Krejčíkovu riskantní rozehrávku vypíchl Walker. Češi začínají opět od píky.
04:47
Následně se hosté osvobozují.
04:32
Kovářova tečovaná střela se odrazila od zadního mantinelu ven.
04:10
Nakládal měl nabito, ale Berra betony vyráží do bezpečí.
03:55
Češi začínají přesilovou hru s elitní přesilovkovou formací.
03:50
Jágr v protiakci přepouštěl puk za sebe Kovářovi, který přitom byl faulován. Na trestné lavici už sedí Bodenmann.
03:15
Walker nabíjel Josimu, ten vylepšoval pozici pro Bluma, kterého vychytal Pavelec. Češi jsou v pěti.
02:54
Hosté si dlouze vyměňovali puk, až o něj přišli.
02:30
Švýcaři mají pásmo, na ledě je Fialova řada.
02:12
Další úspěšný český výhoz přes všechny čáry.
01:55
Hejdovo nahození schoval do lapačky Berra, ihned ale puk vytřepal a rozehrál.
01:47
Löffelovi rozehrávka nevyšla, po icingu se vhazuje po pravici Berry.
01:36
Streit se štěstím udržel modrou čáru, pak příklepem vypálil vedle brány.
01:18
Po vyhraném buly Jordán nevyhodil puk z pásma.
01:13
Je tady první faul zápasu. Menší trest dostává Nakládal za nedovolené bránění.
00:56
Jágr se před buly ve středním pásmu pošťuchuje se Schappim.
00:56
Další postup českého týmu směrem dopředu byl kvůli ofsajdu zastavený.
00:21
Češi ihned po buly nastěhováni v útočném pásmu, Voráčka v první šanci vychytal Berra.
00:01
Za nimi Švýcaři, utkání za malý moment začne.
Český tým nastupuje za rámusu O2 areny na hrací plochu.
Na ledě již krouží maskoti šampionátu Bob a Bobek.
Místo v sestavě si vybojoval Michal Vondrka, který se dnes zařadí do třetí formace po boku Jana Kováře a Tomáše Hertla. Jágr bude hrát s Červenkou a Nakládalem. V brance opět dostává přednost Pavelec před Salákem.
Češi mají opět po sedmi letech šanci porazit Švýcarsko. Věřme, že se to tentokrát povede a český tým si před čtvrtfinálovým soubojem proti Rusku nebo Finsku zvýší tolik potřebné sebevědomí.

Česko: Pavelec (Salák) – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík – Sobotka, Erat, Voráček – Červenka, Novotný, Jágr – Kovář, Hertl, Vondrka – Zaťovič, Koukal, Smoleňák – Simon

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Blum, Josi, Geering, Streit, Helbling, Grossmann, Loeffel – Ambuhl, Bodenmann, Bieber – Suri, Almond, Walker – Schappi, Fiala, Trachsler – Wieser, Hollenstein, Romy – Brunner

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Olenin (RUS) – Pihlblad (SWE), MC Intyre (USA).
Už teď je ovšem jisté, že české čtvrtfinále se bude hrát od 20:15.
Jak pro Švýcarsko, tak pro Česko platí, že čtvrtfinálový soupeř vzejde s trojice USA, Rusko, Finsko. Český tým má jistotu, že pokud USA porazí Slovensko za tři body, bude to lepší ze vzdájemného duelu Rusko – Finsko. Kombinací je však pro oba týmy ještě několik.
Švýcaři zůstávají letos malinko za svým standardem, po výkonnostní stránce zatím jsou výrazně za očekáváním.V týmu zatím nenašli žádného tahouna, který by dokázal pravidelně rozhodovat zápas. Na patnáctém místě kanadského bodování je naopak Jakub Voráček s bilancí (3+4). Čtyři góly už má na svém kontě letos Jaromír Jágr.
Vladimír Růžička zatím stále hledá spoluhráče k Jaromíru Jágrovi. Po experimentech s Dominikem Simonem, Janem Kovářem, Martinem Eratem a Jiřím Novotným to vypadá, že se vedle Jágra natrvalo uchytil jeho tradiční parťák Roman Červenka. Nechme se překvapit, zda dostane vedle "68" důvěru také pro tento závěrečný zápas ve skupině.
Český tým ovšem na velké světové akci porazil Švýcarsko naposledy v roce 2008. Tehdy ještě tým trenéra Aloise Hadamczika zvítězil v osmifinálové skupině 5:0. Se Švýcarskem naopak prohrál v letech 2010, dvakrát v roce 2013 a taktéž v roce 2014.
Čeští hokejisté už skončí ve skupině A na mistrovství světa třetí, Švýcarsko čtvrté. Tento zápas tak bude zejména o sebedůvěru před blížícím se čtvrtečním čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.