To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Statistiky po utkání

Střely na branku: 20:35
Trestné minuty: 45:10
Využití: 1:1
Je dobojováno. Švýcaři nakonec porážejí Francii 3:1 a bylo to pro ně velmi důležité vítězství, které by je mohlo posunout blíže k postupu do čtvrtfinále. Pro Francii je to naopak druhá prohra na šampionátu.
60:00
59:25
Zápas se už pouze dohrává s pukem na švýcarských holích.
59:06
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. RETO SURI si sklepl kotouč a ocitl se úplně sám před opuštěnou francouzskou brankou. Nebyl poté pro něho problém puk do ní zavézt a pojistit tak vedení svého celku. Asistence: Damien Brunner.
58:55
Francie je už nyní bez brankáře a se šesti bruslaři v poli.
58:35
Švýcaři drží puk na svých hokejkách a snaží se nepustit Francii k powerplay.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37
A překonat Hueta se nepodařilo ani Surimu, jenž dostal pěknou přihrávku od Almonda.
57:02
Po delší době pěkná akce na straně Švýcarů. Ambühl našel volného Biebera, druhý jmenovaný svou prudkou střelou Hueta nepřekonal. Ten naopak podržel kvalitním zákrokem svůj tým.
56:34
Nicméně před Genonim je stále velmi rušno a ten ve svém brankovišti musí být hodně pozorný. Těsné vedení svého týmu však nadále drží.
56:02
Přihrávka Meuniera na Yoricka Treilleho nebyla přesná, a tak se Francouzi připravili o další šanci.
55:20
Švýcaři přišli o puk v obranném pásmu a Fleury se tak mohl dostat do úniku. Nic z toho však nakonec nebylo.
54:16
Francouzi se snaží držet puk daleko od své branky a opět se ženou do útoku. Kýžené vyrovnání však zatím nepřichází.
53:13
Další akce Francie a v ní Yorick Treille. Genoni se musel znovu hodně otáčet ve svém brankovišti, aby neinkasoval.
52:38
Fleury se dostal ke střele z levého kruhu. Puk prosvištěl až před Genoniho, ale ten příložníkem šanci Francie likviduje.
51:53
Nahození puku před branku Francie chtěl Almond tečovat, ale nakonec se mu to nepodařilo.
51:03
Francouzi pochopitelně ještě více ožili a nyní se snaží o srovnání nepříznivého stavu skóre. Tlačí se před Genoniho, ale ten je zatím znovu pozorný.
50:07
Začala poslední desetiminutovka základní hrací doby. Podaří se Francii utkání dorovnat nebo naopak Švýcaři udeří a vedení si pojistí? Sledujte nás i nadále.
49:28
Treille s Desrosiersem operovali před Genonim a málem ho znovu ohrozili. Opuštěný kotouč ale převzal Fiala a zavezl ho do středního pásma.
48:31
Francie právě vstřelila branku!
Obrovská skrumáž před švýcarskou brankou znamenala snížení Francie na rozdíl jediného gólu. DAMIEN RAUX se nejlépe zorientoval ve zmatku před Genonim a svou přesnou střelou dává svému týmu naději na úspěch v dnešním utkání. Drama je tedy na světě. Bez asistence.
47:50
Meunier dotíral před švýcarskou brankou, odražený puk ještě chtěl tečovat Yorick Treille, ale bez úspěchu.
47:08
Teddy Da Costa chtěl akci Francie ještě vyšperkovat přihrávkou na Besche, ale akce byla už přetažená. Besch se poté ke střele ani nedostal.
46:34
Další šance Švýcarska před brankou Hueta. Ten však znovu drží svůj tým.
46:05
Nyní byla k vidění série nepřesností, a to na obou stranách.
45:26
Fiala šikovnou kličkou zakončoval, puk však skončil pouze na boční síti francouzské branky.
44:29
Francouzi zakládají svou akci z hloubi svého obranného pásma, ale zatím se jim přechod na útočnou modrou čáru nedaří.
43:53
Po střele Walkera zazvonila tyč francouzské branky!
43:33
Ano je to tak, Švýcaři jsou kompletní.
43:07
Početní výhoda se Francouzům zatím vůbec nejde, Švýcaři se dobře brání a vypadá to, že se také ubrání.
42:23
Jeden z čárových sudích dostal pukem do obličeje a hra je tak na chvíli přerušena. Ale vypadá to, že nakonec bude v pořádku a zápas tak bude během chvilky pokračovat.
41:33
Schäppi (SUI) dostává dvě minuty za podražení a zbytečně tak oslabuje svůj tým.
40:54
Suri poté viděl dobře postaveného Almonda, který však byl také před francouzskou brankou neúspěšný.
40:16
Streit obral o puk Manaviana a poslal ho Bodenmannovi, který se ale ke střele nedostal.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 12:28
Trestné minuty: 45:8
Využití: 0:1
I druhá třetina je už minulostí. V ní Švýcaři přidali ještě jednu branku z hole Romana Josiho a jsou tak zatím blíže k vítězství v dnešním utkání. Francouzi přišli o dva vyloučené hráče už v první třetině, když musel do sprch putovat Sacha Treille a po něm také Damien Fleury. Navíc se jim zranil Stéphane Da Costa, který už taktéž od prvního dějství do hry nezasáhl. Pro hokejisty ze země galského kohouta jsou to tak těžké ztráty, které jistě průběh dalšího dějství ovlivnily. Třetí třetina začne přibližně ve 22:10.
40:00
39:22
Francouzi se ubránili přesilovce Švýcarska a nyní jsou už v plném počtu.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:44
Grossmann šikovně střílel ze střední vzdálenosti, ale Huet si připisuje další důležitý a hlavně úspěšný zákrok.
37:22
I Francouzi hráli v šesti a inkasují trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odsedí Desrosiers.
37:12
Další akce Francie a v ní Meunier, jenž vyzkoušel znovu pozornost Genoniho. Ten i podruhé uspěl.
36:34
Claireaux se po chybě obrany Švýcarska dostal do zakončení v blízkosti švýcarské branky, ale Genoni svým zákrokem svůj tým podržel.
35:46
Z hlediště se ozývá populární "Hopp Schwiiz" z úst švýcarských fanoušků, kteří neustále ženou dopředu svůj tým.
35:13
Walker tečoval před francouzským brankovištěm střelu Schäpiho, ale Huet si dokázal poradit.
34:17
Damien Fleury číhal před švýcarskou brankou, kam také později mířila přihrávka na jeho hůl. Svou následnou střelu poslal ale jen vedle švýcarské branky.
33:15
Ambühl s Bieberem jeli dva na jednoho, ale prvně jmenovaný nakonec musel střílet, protože celou akci přetáhl. Huet puk vyrazil před sebe, ale Bieber nedokázal kotouč dorazit za jeho záda.
32:14
Švýcaři zakládali akci z vlastního pásma, ale o puk nakonec přišli už ve střední třetině. Do protiútoku tak mohou zamířit Francouzi.
31:39
Jenže nic za tak krátkou dobu Švýcaři nevymysleli a i Francie je už v plném počtu.
31:16
Švýcarsko je kompletní a začíná jeho kratičká přesilová hra.
31:03
Až nyní pálil Streit od modré čáry, Huet si s jeho projektilem poradil.
30:21
Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím nesvědčí ani jednomu týmu. Hraje se převážně ve středním pásmu.
29:39
Ambühl se dostal ve vlastním oslabení do šance, ale Huet byl připraven. Švýcarský hokejista byl ale faulován a Hecquefeuille dostává dvě minuty za podražení. Síly na ledě se tak srovnají.
29:16
Jenže opět ne na dlouho. Další trest přichází pro Švýcarsko, které inkasuje trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Blum.
29:03
Švýcarsko je v plném počtu.
28:57
Besch střílel od modré čáry, ale před švýcarskou brankou nebyl nikdo připraven na dorážku. Švýcaři se už zřejmě ubrání.
28:17
Další vyhození kotouče švýcarskými hokejisty až před branku Hueta a jejich oslabení se znovu zkracuje.
27:44
Obránce Francie Hecquefeuille se dostal ke dvěma nebezpečným střelám, ale vždy pálil jen do náruče Genoniho. Následně se Švýcaři osvobozují.
27:03
Wieser (SUI) podrazil svého soupeře a dostává za to dvě minuty. Nyní si přesilovou hru zahrají reprezentanti ze země galského kohouta.
26:34
Komerční přestávka.
26:34
Po střele Almonda se snažil dorážet jeho střelu Bodenmann, ale Huet byl opět na svém místě.
26:16
Francie se ubránila. Fleury skáče na led a jeho tým je kompletní.
25:33
Za modrou čárou střílel Du Bois. Huet však jeho projektil vychytal. A poradil si i s další střelou stejného hráče.
24:59
Romy našel svou přihrávkou Brunnera, který už se napřahoval ke střele, ale nakonec puk minul.
24:17
Fleury (FRA) dostává dvě minuty za hrubost. Další přesilovka pro Švýcary.
23:57
Fiala dobře našel najíždějícího Grossmanna podél levého mantinelu, ale druhý jmenovaný se poté do zakončení nedostal.
22:57
Josi byl znovu aktivní. Tentokráte pálil od modré čáry, ale pouze a jen do připraveného Hueta.
22:12
Wieser s Trachslerem kombinovali před francouzskou brankou, ale Huet byl pozorný.
21:23
To byla krásná akce Švýcarů. ROMAN JOSI, vytáhlý švýcarský obránce se dostal to blízkosti Hueta, nabruslil si ještě o pár kroků dopředu a poté bez problémů zasunul puk takřka do odkryté sítě. Huet tak v dnešním utkání inkasuje podruhé a Švýcaři se dostávají do dvoubrankového náskoku. Asistence: Kevin Fiala a Eric Blum.
20:13
Francie dlouhou přesilovku nakonec přečkala a inkasovala jedinou branku. Nyní už je v plném počtu.
20:01
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 5:15
Trestné minuty: 27:6
První třetina je minulostí. Byla v ní k vidění pouze jediná branka, o kterou se postaral Denis Hollenstein, který využil přesilovou hru svého celku. Jinak ale hokej příliš krásy nepobral. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Sledujte tedy náš online přenos i nadále. Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.
20:00
19:50
Ještě se o táhlou střelu pokusil Ambühl, ale puk zamířil pouze do náruče Hueta.
19:19
Švýcaři rozehrávají puk za svou brankou, ale příliš nikam nespěchají. První dějství se tak zřejmě pouze dohrává.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:11
Brunner přišel o puk a je tu další vyhození kotouče Francouzi do bezpečí.
17:50
V další části přesilové hry se Švýcarům rozehrávka příliš nedaří. Francouzi toho využili a znovu se osvobozují.
17:19
Brunnerovu nebezpečnou střelu pokryl Huet a podržel Francouze ve hře. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
16:50
Francouzi se ale dostali ve svém pásmu k puku a vyhazují ho až před Genoniho.
16:04
Švýcaři jsou znovu v útočném pásmu a roztahují přesilovkové rozestavení. Jejich početní výhoda samozřejmě pokračuje.
15:36
Antoine Roussel inkasuje trest do konce utkání. Nejprve dostal 10 minut za nesportovní chování a když na trestné lavici ještě seknul hokejkou o zem, dostal dalších 20 minut a tedy i do konce utkání.
15:35
Švýcaři okamžitě přesilovou hru využívají. DENIS HOLLENSTEIN vystřelil na Hueta v pádu lehčí střelu, která nakonec propadla za Huetova záda. Hollenstein tak napravil předchozí dvě vyloučení a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Damien Brunner a Roman Josi.
15:14
Sacha Treille (FRA) dostává pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Síly na ledě se tedy srovnají a poté budou hrát Švýcaři přesilovou hru více než 4 minuty.
14:46
Genoni se musel natáhnout proti střele Meuniera, ale kotouč v rozkleku chytá. Poté se jeho tým opět osvobozuje.
14:11
Švýcaři se následně osvobozují.
13:46
Yorick Treille střílel z pravé strany, ale Genoni se dobře po jeho střele postavil ve svém brankovišti a puk má ve své moci.
13:23
Jenže moc dlouho jim to nevydrželo. Hollenstein (SUI) naskočil na led, dostal se i do šance, ale poté se dopustil hákování a putuje si na dvě minuty znovu odpočinout.
12:49
Také Švýcaři jsou kompletní.
12:20
Helbling se dostal za vlastní brankou k puku, který hned posílá do bezpečí, konkrétně až před Hueta.
12:01
Francouzi jsou kompletní a nyní následuje jejich přesilová hra.
11:02
Švýcaři udělali chybu v rozehrávce, ale naštěstí pro ně Francouzi toto zaváhání nepotrestali.
10:49
Je tu další vyloučení. Síly na ledě se srovnají. Hollenstein (SUI) inkasoval dvě minuty za krosček.
10:01
Teddy Da Costa (FRA) dostává dvě minuty za sekání. První přesilovka pro Švýcarsko.
09:46
Fleury se dostal k puku a okamžitě vyslal na švýcarskou branku další jedovatou střelu. Genoni byl pozorný.
09:12
Švýcaři se ubránili. Streit skáče na led a jeho tým je kompletní.
08:17
Teddy Da Costa vyslal na Genoniho prudkou střelu, kterou švýcarský gólman vyrazil před sebe. Tam se snažil dorazit puk za jeho záda Yorick Treille, ale bez úspěchu.
07:41
Švýcaři se okamžitě osvobozují a posílají puk až před Hueta. Francouzi tak musí začínat útočnou akci z hloubi svého obranného pásma.
07:12
Streit (SUI) dostává dvě minuty za držení.
06:27
Nyní se vhazovalo ve francouzském pásmu, ale Romy buly nevyhrál a Meunier tak mohl s pukem na své holi projít do středního pásma.
06:24
Nyní následuje komerční přestávka.
05:56
Z druhé vlny to na opačném konci kluziště zkoušel Ambühl, ale ani ten Hueta překonat nedokázal. Hra se pomalu začíná zrychlovat a je k vidění i více šancí.
05:28
Stéphane Da Costa našel volného Roussela, který ale nezpracoval dobře puk a akce tímto končí.
05:02
Obránce Auvitu se dostal podél levého mantinelu do blízkosti Genoniho a okamžitě vystřelil. Jeho projektil ale končí vysoko nad. Nicméně Francouzi udrželi pásmo.
04:20
Hokejisté v modrých dresech znovu zahráli icing a opět se jeho soupeř ocitne v jejich pásmu.
03:50
Kotouč ale mají ve své moci znovu hokejisté Švýcarska, kteří míří do útoku. A v něm také zůstanou, neboť se Francouzi dopustili zakázaného uvolnění.
02:44
Asi první vážnější akce Francie, Stéphane Da Costa se nerozpakoval a střílel na Genoniho. Jenže ten střelu pokryl. Následná střela Hecquefeuilleho skončila v náruči Genoniho.
01:52
Zatím ale není k vidění příliš oslnivý hokej, který by se divákům líbil.
01:24
Hokejisté s helvétským křížem na prsou jsou znovu aktivní v útočném pásmu, ale žádnou pořádnou akci před Huetem nevymysleli.
01:10
Reto Suri se dostal do dobré šance, ale Huet jeho lehkou střelu následně vyrazil do bezpečí.
00:56
Do ofsajdové pasti se dostali Švýcaři, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:06
U puku od úvodního vhazování byli Francouzi, ale následně se do útoku dostali Švýcaři, když jeli tři na jednoho. Bodenmann však svou střelu poslal hodně vedle.
00:01
Ledová plocha v O2 aréně je již připravena a za malou chvilku se na ní budou prohánět hokejisté obou zemí. Za necelých deset minut začínáme.

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille "A", Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – S. Da Costa, Roussel, Desrosiers – Meunier "C", S. Treille, Bertrand – Y. Treille "A", Fleury, T. Da Costa – Claireaux, Guttig, Lamperier – Raux

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Streit "C", Du Bois, Blum, Josi "A", Helbling, Grossmann, Geering – Hollenstein, Romy, Brunner – Fiala, Suri, Almond – Ambühl "A", Bodenmann, Bieber – Schäppi, Trachsler, Wieser – Walker

Rozhodčí: Hodek (CZE), Rantala (FIN) – Pihlblad (SWE), Puolakka (FIN).
Dnešní zápas bude mít i českou stopu, neboť utkání bude jako jeden z hlavních rozhodčích řídit Pavel Hodek.
Z utkání je pro Vás připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou u utkání z Mistrovství světa.
Dnes tedy budou mít oba celky touhu své včerejší neúspěchy napravit a pokusí se o první vítězství na právě probíhajícím šampionátu. Kdo se nakonec bude radovat z vítězství ať už v základní hrací době nebo po prodloužení či samostatných nájezdech, nám napoví až samotný průběh hry, jejíž výsledek se dozvíme v pozdních večerních hodinách.
První utkání obou týmů na MS

Oba reprezentační výběry zasáhly do hry v sobotu 2.5.2015. Francie nestačila na Německo, když prohrála těsně 1:2. Ani Švýcaři ve svém prvním duelu neuspěli. Připsali si ale alespoň jeden bod za prohru 3:4 po samostatných nájezdech, ve kterých padli v alpském derby s Rakouskem.
Soupiska Švýcarska

Brankáři: Reto Berra (Colorado/NHL), Daniel Manzato (Lugano), Leonardo Genoni (Davos)

Obránci: Roman Josi (Nashville/NHL), Mark Streit (Philadelphia/NHL), Dean Kukan (Lulea/Švéd.), Timo Helbling (Fribourg-Gottéron), Robin Grossmann (Zug), Patrick Geering (Curych), Felicien Du Bois (Davos), Eric Blum (Bern)

Útočníci: Kevin Fiala (Nashville/NHL), Julian Walker (Lugano), Reto Suri (Zug), Tristan Scherwey (Bern), Damien Brunner (Lugano), Morris Trachsler (Curych), Reto Schäppi (Curych), Dino Wieser (Davos), Andres Ambühl (Davos), Kevin Romy (Ženeva), Cody Almond (Ženeva), Denis Hollenstein (Kloten), Simon Bodenmann (Kloten), Matthias Bieber (Kloten)
Soupiska Francie

Brankáři: Florian Hardy (Red Bull Mnichov/Něm.), Cristobal Huet (Lausanne/Švýc.), Ronan Quemener (Jukurit/Fin.)

Obránci: Florian Chakiachvili (Briancon), Jonathan Janil (Rouen), Antonin Manavian (Rouen), Teddy Trabichet (Gap), Yohann Auvitu (IFK Helsinky/Fin.), Nicolas Besch (Tychy/Pol), Benjamin Dieude-Fauvel (Quad City/ECHL), Kévin Hecquefeuille (Langnau/Švýc.)

Útočníci: Julien Desrosiers, Loic Lamperier (oba Rouen), Laurent Meunier, Sacha Treille (oba Straubing/Něm.), Damien Raux (Briancon), Anthony Rech (Dijon), Yorick Treille (Grenoble), Charles Bertrand (Vaasa Sport/Fin.), Valentin Claireaux (LeKi/Fin.), Stéphane Da Costa (CSKA Moskva/KHL), Teddy Da Costa (Pelicans Lahti/Fin.), Damien Fleury (Djurgaarden/Švéd.), Anthony Guttig (Jukurit/Fin.), Antoine Roussel (Dallas/NHL)
Švýcarsko

Švýcaři už delší dobu patří k těm lepším týmům na vrcholných akcích. Tím největším úspěchem pro ně byl rok 2013, kdy se šampionát konal ve Švédsku a Finsku. Tam doslova zářili, když ve skupině A skončili na prvním místě a nechali za sebou týmy jako je Kanada, Švédsko a Česko. Švýcaři se nakonec stali katem českého týmu, kdy mu vystavili stopku už ve čtvrtfinále výsledkem 2:1. Ani postup do semifinále jim nestačil. Tam vyřadili USA poměrem 3:0 a na ledě tak mohla propuknout velká oslava postupu do historického finále. V něm pak padli se silnými Švédy 1:5, ale v očích všech aktérů švýcarského týmu nebylo cítit žádné zklamání, protože i stříbrná medaile měla pro Švýcary příchuť zlata. Loni jim šampionát příliš nevyšel, když skončili až desátí. Letos se ale znovu pokusí navázat na úspěch starý dva roky a běloruský neúspěšný šampionát tak budou chtít odčinit.
Francie

Hokejisté Francie už rozhodně nepatří mezi úplné outsidery. Na loňském šampionátu se postarali o šok, když po samostatných nájezdech porazili Kanadu 3:2. O oba góly v základní hrací době se postaral Stéphane Da Costa, jenž nebude chybět ani na letošním MS. A nechybí ani bratři Treillové, kteří jsou v České republice fanouškům velmi dobře známí. Yorick před časem působil v dresu Vítkovic, pražské Sparty a také v severočeském Chomutově. Jeho bratr Sasha zanechal stopu taktéž ve Vítkovicích a ve Spartě, ale dobře si ho pamatují také na Kladně. Hokejisté ze země galského kohouta mají ve svých řadách i jednoho zástupce zámořské NHL, a sice Antoina Roussela, jenž hraje za Dallas Stars. Tým Francie se v elitní skupině MS drží už sedm let a v roce 2013 a 2014 nechyběl ve čtvrtfinále. Tento úspěch se pokusí letos zopakovat, aby se potřetí v řadě probojoval mezi osm nejlepších týmů.
Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. V pátek začalo tolik očekávané Mistrovství světa v ledním hokeji, které se po jedenácti letech koná znovu v České republice, konkrétně v Praze a v Ostravě. Zápasy ve skupině A i B jsou už v plném proudu a vyjímkou nebude ani nedělní program. V jeho rámci budeme sledovat zápas skupiny A mezi reprezentacemi Francie a Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.