MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Švýcarsko - 21. dubna 2023   20:00

Norsko
Norsko
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
07:58' Kaderli  (Gredig, Muggli) • 12:50' R. Meier  (Braillard, S. Meier) • 27:30' Dorthe  (Reber, Ustinkov) • 31:04' Schneller  (Reber, Gredig) • 59:14' Wagner  (E. Meier)
Norsko
Björnsgaard (32. Lundberg) – Lafton, Solberg, Amundsen, Hagen, Semmerud-Garcia, Stöen, Översveen – Bah, Evensen, Sjöthun – Karlsen, Granath, Vatne – Klungtveit, Sandnes, Indergaard – Myhre, Langland, Sätre.
Brander, Kika – Nordlander, Rampír
2126 diváků
Švýcarsko

Třetí třetina je za námi, nic překvapivého se nestalo. Norové utkání prohráli jasně 0:5. Střelecky na tom sice nebyli špatně, avšak Švýcaři byli hokejově lepší, kvalitnější. Ve třetí periodě přidali v poslední minutě pátý gól a dnes tak berou tři body. Pokud však hodlají hosté pokračovat v takové nedisciplíně, mohou dopadnout na turnaji ještě dost špatně. Proti silnějším soupeřům se toto nesmí stávat. Norové to nebyli schopni potrestat, jiný soupeř by mohl.
Dnešní utkání sledovalo 2126 diváků.
Střely na branku: 20:23
Hráči utkání:

Norsko: Stian Solberg

Švýcarsko: Ewan Huet (20 úspěšných zákroků)
59:14'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! I tak je to 5:0. Švýcaři se dostali lehce do třetiny protivníka, tam MATTEO WAGNER vypálil přes obránce hezky ke vzdálenější tyči lehce nad ledem a Lundberg tak přijde o čisté konto, jež mohl vychytat, kdyby vydržel bez inkasované branky ještě 46 sekund. Asistence: Endo Meier.
58:35'
Obránci mu pomohli a zažehnali tuto nepříjemnou situaci.
58:35'
Lundberg ale udělal obrovskou hrubku, to mohlo skončit neslavně a v jeho bráně.
58:18'
Utkání se v poklidu dohrává.
56:33'
Domácí kontrolovaně vstoupili do útoku a vybojovali pásmo.
55:57'
Švýcaři chytře napadají rozehru, a ta soupeři vůbec nejde.
55:29'
Norové sice nesměle, ale vstoupili do útočného pásma.
55:18'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Alain Graf – 2 min., nedovolené bránění.
54:43'
Nájezd Švýcarů skončil na útočné modré, obrana je nepustila dále.
54:17'
Pedrazzini a jeho pokus, nevyzrál na zatím vynikajícího Lundberga. To byl povedený tah kouče, vyměnit brankáře.
52:39'
Bude to 5:0? Ne, Lundberg nemusel zakročit proti soupeři, obránci mu pomohli.
52:17'
Švýcaři pod trvalým tlakem.
51:50'
Domácí ukazují, že nejsou špatní hokejisté, ale něco tomu chybí.
51:09'
Opakovaná buly, úspěšnější Norové, ti se vydali na zteč a nyní vytvářejí šance.
50:44'
Eversen vyzkoušel Hueta, ten se nenechal ošálit střelou zápěstím.
50:26'
Dobrá rozehrávka Norů, tak přecejen to jde.
50:14'
Icing Švýcarska.
48:54'
Domácí napadají a úspěch se dostavil, při hře 4 na 4 jsou zatím lepší.
48:34'
Švýcaři kontrolují utkání.
47:04'
Vyloučení v týmu Norsko:
Casper Evensen – 2 min., podrážení.
46:59'
Eric Schneller – 2 min., nedovolené bránění.
46:45'
Braillard má puk, ten ukazuje, jaké má dovednosti, je velmi šikovný.
46:26'
Švýcarsku se nedaří udržet v pásmu soka.
45:50'
Domácí vyhodili, po prohrané buly se stejně dostali na kotouč.
45:44'
Amandus Klungtveit – 2 min., podrážení.
45:06'
Pozor na Švýcary!! Krásně to udělal obránce, nebál se vyjet si až před Lundberga, ten jeho ránu vyrazil.
44:42'
Norové odhodláni něco s výsledkem udělat, další jejich nápor.
42:28'
Domácí vypadají, že se ještě nevzdali, naopak, ohrožují branku svého dnešního protivníka.
41:46'
Norové byli na nějakou chvíli v pásmu soupeře.
40:01'
Za chvíli začínáme, mezitím norští kouči diskutují s rozhodčími nejspíš o uznané brance Švýcarska, na kterou si brali výzvu.
Další třetina začne přibližně v 21:57.
Druhá třetina je u konce. Domácí byli ještě horší než v té první. Švýcaři dominovali na puku, jediné, co je trápí je disciplína. Kdyby proti nim dnes stál těžší soupeř, nemyslím si, že by vedli 4:0, je to opravdu problém, tolik oslabení. Místo toho se však opět dvakrát trefili, na 3:0 dával Dorthe z protiútoku a na 4:0 zvyšoval Schneller chytrou střelou od modré, ta sice nebyla nijak tvrdá, razantní či do dobrého místa, nicméně Bjornsgaard jí neviděl a to byla hlavní příčina inkasované branky.
40:00'
39:45'
Karlsen měl na konci třetiny pěknou šanci po pasu zpoza branky v přesilovce. Dobrou šanci z dobré pozice ale zahodil.
38:42'
Opět starý známý problém hostů v dnešním zápase, disciplína.
38:42'
Simon Meier – 2 min., hrubost.
38:21'
Braillard efektně otočkou vrátil puk do pásma.
37:45'
Ustinkov a jeho spoluhráči kombinují v útočné třetině, zase dobyli toto území a zkouší Norům naložit, co to jde.
37:18'
Po dlouhé době tlak Norů, ti jakoby se teprve probudili.
36:44'
Domácí za brankou, přihrávka na Watneho, ten se neprosadil.
36:11'
Švýcaři úspěšnější na buly a díky tomu vyvezli kotouč pryč.
35:57'
35:23'
Haugen mohl ohrozit Hueta v oslabení, nebyl vpuštěn před brankáře.
35:01'
Až nyní unavení Norové vyvezli.
34:32'
Tým helvétského kříže nadále kombinuje, to je nekonečné.
34:03'
Hosté kombinují v útočné třetině, zatím bez momentu překvapení.
33:57'
Ludvig Lafton – 2 min., držení.
33:04'
32:17'
Švýcaři viditelně ubrali a nebo soupeř přidal, přesilovka se jim nedaří.
31:04'
2 min..
Gól je uznán, s ofsajdem není problém a bylo to krásně vidět na obrázku, který si rozhodčí vyžádali.
Gól je zkoumán rozhodčími pro ofsajd.
31:04'
Střídání v týmu Norsko:
ze hřiště odchází Marius Björnsgaard, přichází Martin Lundberg.
31:04'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Střela od modré, která se ujala. Autorem branky je ERIC SCHNELLER. Schneller zamíchal s kotoučem, vyslal ho směr brána a díky clonícím spoluhráčům skóroval počtvrté. Asistence: Jamiro Reber, Rico Gredig.
30:26'
Hosté stále lepší v poli i před brankou, navíc jsou mnohem efektivnější.
28:12'
Hosté nadále tlačí soupeře, ten je v úzkých z toho, že prohrává a i z toho, že ho sok ždíme.
27:30'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Krásný brejk Švýcarů. Ti se v situaci 5 na 5 vydali na zteč a přečíslili soupeře dva na jednoho. JAN DORTHE prostřelil brankáře mezi betony. Asistence: Jamiro Reber, Danijl Ustinkov.
27:09'
27:05'
Watne pálil na konec přesilovky, přestřelil o dost.
26:30'
Muggli to dělá skvěle, šetří vteřinky.
25:44'
Braillard šlapal do brejku v oslabení, zakončení bylo takové nemastné, neslané, zakročil trochu brankář a trochu vracející se obránce.
25:21'
Huet nemusel zasahovat a hosté vyhodili.
25:09'
Hosté jsou velmi nedisciplinovaní a to by se jim dnes mohlo vymstít.
25:09'
Gioele Pedrazzini – 2 min., držení.
24:30'
Švýcaři a jejich střela, poté svedli tvrdý souboj u mantinelu se soupeřem.
23:58'
Norové zázračně a se štěstím udrželi pásmo, nadále se tak zdržují v útoku a poměrně zatápějí hostům.
23:43'
Haugen prověřil pozornost Hueta, ten ale jeho střelu viděl a neměl problém jí pokrýt.
23:29'
22:38'
Švýcarům se přesilovka vůbec nedaří, Norové několikrát vyhodili. Naopak víc nebezpeční jsou kupodivu domácí.
22:14'
Domácí se zase osvobodili.
21:44'
Norové forčekují ve dvou lidech v oslabení, nevídané.
21:29'
Axel Sandnes – 2 min., vražení na hrazení.
21:03'
Švýcaři kují útočné pikle.
20:35'
Björnsgaard si připsal úspěšný zákrok po vyjetí soupeře zpoza branky.
20:10'
Ti založili první útok v této třetině, moc nebezpeční ale nebyli.
20:01'
Úvodní buly pro Nory.
20:01'
Za chvíli začínáme.
Fanoušci vítají své miláčky.
Třetina plná zajímavého hokeje. Jde o sedmnáctileté kluky, většinou, a hokej je to mimořádně vyspělý, možná ne tak taktikou, jako bruslením, pohybem, kombinací, nebojácností a houževnatostí. DO vedení šli hokejisté Švýcarska a to i přesto, že domácí vedený tým měl dobré šance ke skórování, jenže je neproměnil a tak hosté trestali a ne jednou. Poprvé se trefil Kaderli, podruhé nezaváhal Rafael Meier a skóre je tak po první třetině 2:0 pro hostující Švýcarsko.
Další třetina začne přibližně v 21:00.
20:00'
19:40'
Norové málem chybovali v rozehrávce, Švýcaři, ale chybu nečekali a sami se připravili o možnost.
17:52'
V útoku Norové, ti se nebojí a hrají s poměrně vysokým sebevědomím.
17:36'
Icing Norů.
17:14'
Tým helvétského kříže vyzkoušel dvakrát domácího gólmana, ten potřetí neinkasoval.
16:03'
Krásně to provedli Norové, absolutně zavařili hostující čtyřku, ještě pálili, ale Huet úspěšný ve všech zákrocích.
16:02'
15:32'
Karlsen pěknou střelou vyděsil Hueta.
14:32'
Domácí tým udělal pěknou akci v pásmu soupeře, Solberg přihrával do gólové šance, ta nebyla proměněna.
14:02'
Thibault Martin – 2 min., podrážení.
13:47'
Norové měli příležitost, ale nevyužili jí příliš dobře.
13:11'
Natlačení před bránu, jako od Kanaďanů, Švýcaři ukázali, že hrají světový hokej a ne nadarmo už patří mezi užší špičku.
12:50'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Využitá přesilovka, Autorem branky je RAFAEL MEIER. Ten si vzal kotouč v rohu, vyjel s ním až do slotu a vypálil přesně na první tyč, překonal Bjorngaarda.
12:20'
Norové ukazují, že to dnes nedají zadarmo.
10:10'
Krásný pas přes osu a střela jako od Ovečkina, ale z druhé strany pásma, míří vedle.
09:52'
Nyní ho ždímou ve vlastní šťávě.
09:37'
Norové v útoku, nastěhováni v pásmu soupeře.
09:25'
Leo Braillard – 2 min., nedovolené bránění.
09:09'
Norové hrají sympaticky, i přesto, že inkasovali branku.
07:58'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je ANDRO KADERLI. Asistence: Rico Gredig, Leon Muggli.
07:36'
Omlouvám se, máme technické potíže s přenosem.
05:39'
Stian Solberg – 2 min., podrážení.
05:16'
Hraje se ve vysokém tempu, a to i přesto, že jde o "horší" týmy.
04:38'
Pěkná akce Švýcarů, kontrolovaný vstup do pásma a přihrávka doprava a střela. Tu likviduje Bjornsgaard.
04:16'
Huet si poměrně zachytal.
03:50'
Norové zkouší brankáře HUeta z levé strany, z velkého úhlu.
03:20'
Huet zase pomohl svým spoluhráčům, teď to však byla cenná pomoc, NOrové se nedostali na kotouč.
03:01'
02:22'
Norům se podařilo zavařit hostujícímu gólmanovi, přestože, začátek početní převahy nevyšel.
01:12'
Norové zakládají přesilovkový útok velmi rozpačitě.
01:01'
Nic Balestra – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
00:43'
Huet rozehrál hokejkou, pomohl tak svým kolegům.