Za USA se třemi nejlepšími hráči na šampionátu stali: Auston Matthews, Connor Murphy a Jake McCabe.

Kanadský kouč ohodnotil jako tři nejlepší hráče následující: Connor McDavid, Brad Marchand a Morgan Rielly.
Divoká zámořská bitva je za námi. Viděli jsme skutečně pestré utkání, které nabídlo hodně hokejové krásy i soubojů. Kanada vedla po první dvacetiminutovce 2:0, vývoj skóre ovšem hráči USA ve druhé části dokázali otočit. Javorové listy ale ukázali svou sílu a zkušenost, když opět obrátily skóre a vedení 4:3 nakonec ubránili.

Kanada se tak znovu i letos podívá do finále, kde svede souboj s týmem Finska! Na přenosy z utkání o třetí místo mezi USA a Ruskem, stejně jako na finálový mač se samozřejmě můžete těšit i na onlajnech.
59:50
USA je v útoku, ale na gól už to nevypadá...
59:33
Amerika už ztratila pásmo a Matthewse málem obral o puk Kanaďan.
59:17
USA si logicky bere oddechový čas a bude pokračovat se šesti muži, tedy s prázdnou klecí.
59:17
Hra už se přelila na druhou stranu a po střele Franka Vatrana je hra přerušena.
58:57
Hraje se na jiné straně, než by se dalo očekávat. Místo tlaku Američanů teď pálil nebezpečně Mark Stone.
57:52
To už ale neplatí. Connor Murphy výborně našel u tyče osamoceného Jakea McCabea, který ale nedokázal trefit odkrytou klec! Gól by ale stejně neplatil, sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
57:17
USA ze svého tlaku hodně polevilo. Talbot je teď delší dobu nezaměstnaný.
56:03
Ameriky se teď dlouho nemohla dostat z vlastního pásma. Kanaďané ukazují, že se znovu chtějí podívat do finále.
54:57
Moskevská aréna si užívá dnešní vypjatý duel. Publikem koluje mexická vlna.
54:12
Do konce 60. minuty zbývá necelých šest minut a USA vede v této třetině na střely propastným rozdílem – 10:2.
53:34
Tlak Američanů pokračuje. Nyní měli pár pěkných příležitostí a vyrovnání viselo ve vzduchu!
52:43
Vatranova střela z první z dobré pozice znamenala velkou šanci USA. Talbot instinktivně máchl lapačkou a vyrazil její pomocí puk!
51:48
Wideman výborně viděl na vzdálenější tyči osamoceného Patricka Maroona a poslal mu prudkou střílenou přihrávku. Mohutný forvard ji ale nedokázal nasměrovat na branku.
51:07
Dylan Larkin už nevěděl co v útočném pásmu s pukem, a tak ho hodil Talbotovi od modré čáry do lapačky.
50:14
Obránce Connor Murphy už může po uplynutí osobního trestu znovu hrát. To může být pro Američany důležité, protože obránce Arizony je nejlépe střílejícím bekem šampionátu.
49:50
Jordan Schroeder v situaci dva na jednoho vypálil, ale Talbot ramenem vyráží puk mimo nebezpečí.
49:15
Tvrdě vystřelil Chris Tanev od modré čáry, ale puk letěl kousek mimo a zaduněl o zadní mantinel.
48:21
Američané začínají tlačit. Teď znovu zaměstnali Talbota.
47:34
Brendan Gallagher se šikovně prodral do útočné třetiny, ale finální přihrávka na spoluhráče před brankou už se mu nepovedla.
46:11
Tyler Motte prozkoušel lapačku gólmana Kanady. Následuje komerční pauza.
45:42
Teď se hraje bez šancí. Ani jeden týmů se nemůže dostat do pásma.
44:28
Obrovský závar na brankovišti Talbota! Hráči USA byli velice blízko vyrovnání, především pak Kyle Wood, který měl puk na hokejce v bezprostřední blízkosti, ale naprosto nepochopitelně netrefil odkrytou část branky.
43:53
USA nevyužilo možnost na vyrovnání. Trest Kanaďana Scheifeleho vypršel.
43:17
Američané mají pásmo, ale Talbot se zatím do hry zapojovat nemusí.
41:53
Kanada bude ale vzápětí hrát v nevýhodě o jednoho muže. Mark Scheifele (CAN) dostává menší trest za nedovolené bránění brankáři.
41:34
Kanada právě vstřelila branku!
Začátek třetí části byl navzdory předpokladům trochu ospalý, jiskru zápasu ovšem jistě vrátí rozdílová branka Kanady. Obránce RYAN ELLIS dostal puk na červené čáře, sjel si až na vchol pravého kruhu a poslal neuvěřitelnou dělovku nad lapačku Kinkaida. Ten sice na puk dobře viděl, ale vůbec nestačil zareagovat. Asistence: Ryan Murray a Connor McDavid.
40:23
Brassard blokoval Nelsonovu střelu a hodně ho to teď bolí. Rozhodčí naštěstí pro něj přerušil hru.
40:01
STŘELY NA BRANKU: 23 – 22 (12:12, 11:10)
V Moskvě sledujeme opravdovou divočinu! Souboj zámořských celků je bohatý na pohledné akce, góly i ostré střety. Američanům se ve druhé části podařil senzační obrat z 0:2 na 3:2. Kanada zkrátka úvod periody zaspala a musela jej později napravovat.

Povedlo se jí alespoň vyrovnat a třetí třetina tak bude hodně zajímavá. Ještě několik minut nemohou Američané počítat s důležitým obráncem Connorem Murphym, který obdržel desetiminutový trest. Třetí část začně přibližně ve 21:04.
40:00
39:43
USA hraje v plném počtu.
39:31
Obránce Dumba při střele zlomil hůl, Kanada ale pokračuje v tlaku.
38:52
Přihrávku do úniku dostal Taylor Hall, který se tváří v tvář Kinkaidovi neprosadil. Jeho střelu vyrazil americký gólman ramenem do ochranné sítě.
38:37
Kanada byla dlouho v útoku, ale nepodařilo se jí překonat Kinkaida.
37:43
Trest pro USA, tak to bude ještě zajímavé. Obránce Connor Murphy (USA) tvrdě dohrál Marka Stonea, který po jeho zákroku míří s bolestivou grimasou do kabiny. Murphy dostává 2+10 minut za naražení zezadu.
35:30
Využitá početní výhoda Kanada znamená vyrovnání! Byla to ale docela kuriózní branka. Duchene vypálil z vrcholu pravého kruhu, kotouč nejspíše schytal Perry a od jeho hrudi se odrazil před branku na hůl O'Reillyho. Ten byl ale tísněn a tak tak posunul puk doleva, kde už na DERICKA BRASSARDA zívala odkrytá branka. Asistence: Ryan O'Reilly a Corey Perry.
35:16
Velký závar před brankou USA! Kinkaid už byl položený a Corey Perry se snažil procpat puk kolem tyče za jeho záda. To se mu ale nepovedlo, sudí kotouč ztratil z dohledu a přerušil hru.
34:58
Derick Brassard mířil z levého kruhu těsně vedle.
34:40
Kanada bude mít dobrou možnost vyrovnat. Za podražení je vyloučen Frank Vatrano (USA).
34:14
Střelu Brada Marchanda tečoval těsně před bránou Matt Duchene. Kotouč letěl těsně nad klec.
33:34
Kanada je v útočné třetině a snaží se o vyrovnání. Má co dohánět, druhá třetina je zatím na střely 6:10.
32:28
První lajna Kanady mohla vyrovnat! Corey Perry měl puk na bekhendu za brankou a viděl dobře postaveného spoluhráče. Sice mu to chvíli trvalo, nakonec ale přihrál dobře a Derick Brassard mohl z první překonat Kinkaida. Lapačka amerického gólmana ale zaúřadovala.
31:40
Tvrdý projektil od modré čáry v podání Ryana Ellise. Kinkaid ale dobře vykryl úhel a vyrazil puk do rohu.
30:38
Kanada se ubránila, už je v plném počtu.
30:19
USA se povedl skvělý obrat a nyní může v přesilovce skóre ještě navýšit. Zatím ale Kanaďané dobře brání.
28:38
Kanada navíc bude hrát v oslabení. Za sekání se vyfauloval Brendan Gallagher (CAN).
28:25
USA právě vstřelilo branku!
To je tedy něco, Američané jdou do vedení! Skvělou práci odvedl Larkin, který si se dvěma členy "CCM Line" evidentně sednul. Forvard Detroitu si vzal puk na pravé straně a ideální přihrávkou našel v mezikruží postaveného TYLERA MOTTEHO. Ten z první zamířil přesně nad rameno Talbota. USA vede 3:2! Asistence: Dylan Larkin a J. T. Compher.
27:49
Hra se přiostřuje. Především Kanada to teď u mantinelů hodně brousí.
26:28
Výborná šance USA! Auston Matthews se šikovně prosadil přes obránce Riellyho, přebruslil ho, ale jeho blafák při nájezdu úspěšný nebyl. Talbot včas sklapnul betony a poradil si i s následnou dorážkou Foligna.
25:02
Brassard přihrával do brankoviště kapitánovi Perrymu, který se pokoušel trefit puk z první, ale nemířil přesně!
23:57
Ale pozor, puk byl skutečně v brance a USA tedy vyrovnává! Střela DAVIDA WARSOFSKYHO se odrazila od zadní brankové konstrukce a čas se tedy posune trochu zpět. Asistence: Brock Nelson a Hudson Fasching.
23:57
Tak toto se vidí málokdy! Obránce David Warsofsky prolétl po pravém mantinelu až před Talbota a svou střelou trefil spojnici tyče a břevna. Puk se bleskurychle odrazil před branku, kde jej zmatený Američan nedopravil do branky možná v domnění, že se jednalo o gól. Hra přerušena nebyla, přesto jsme na světelné kostce viděli nápis "Goal". Rozhodčí budou situaci ověřovat.
23:22
Ducheneova rána od modré čáry prolétla těsně kolem Kinkaida a skončila za bránou. Následně si kotouč vzala znovu Amerika a útočí.
22:35
USA gól hodně pomohl. Nyní mohlo být dokonce vyrovanáno, když se Noah Hanifin vytočil zpoza branky a nahazoval puk před ni. Nikdo za Američanů tam ale nebyl připravený.
21:14
Američané využívají přesilovou hru a snižují. Wideman posunul na modré čáře puk na druhou stranu, kde napřáhl supertalentovaný AUSTON MATTHEWS, a ten přesnou ranou do horního růžku překonal bezmocného Talbota. Asistence: Chris Wideman a Dylan Larkin.
20:15
Pěkný rána obránce Chrise Widemana od modré čáry. Cam Talbot měl co dělat, aby ji zkrotil.
20:09
Hned po buly zahrozili hráči Spojených států amerických. Dylan Larkin trefil Talbota do masky.
20:01
STŘELY NA BRANKU: 12 – 12
První třetina byla hodně útočná a viděli jsme v ní hodně střel i dva góly. Oba padly do sítě USA a zvláště ten druhý byl obzvláště vypečený. Kanada má skvěle nakročeno do finále, povede se mladému výběru USA utkání zdramatizovat? Počkejme si na druhou třetinu, která začne přibližně ve 20:03.
20:00
19:28
Derick Brasard (CAN) je prvním potrestaným hráčem zápasu. Vyhodil totiž puk mimo hřiště z vlastního obranného pásma a bude za to pykat.
19:09
Běží poslední minuta z první třetiny a puk je ve střední třetině.
18:02
Tak to byla opravdová paráda! Kanaďané si svého soupeře doslova namazali na chleba, když se nejprve BRAD MARCHAND proháčkoval přes posledního obránce USA, poté si narazil o Ceciho, aby mohl uklidit puk do odkryté klece. Javorové listy vedou o dva góly! Asistence: Cody Ceci.
17:20
Mark Scheifele střílel dokonce dvakrát z levého kruhu. Napoprvé trefil protihráče, další pokus mířil mimo tři tyče.
16:16
Zadák Ryan Murray si výborně vybruslil s pukem až mezi kruhy a zamířil mezi beton a vyrážečku Kinkaida. Ten sice neviděl, ale se štěstím odvrátil hrozbu!
15:23
Frank Vatrano měl vynikající možnost vyrovnat, ale ani nadvakrát nedokázal Talbota překonat z mezikruží.
14:32
Connor Murphy vypálil od levého mantinelu a puk z jeho hole skončil v síti. Ale v té boční.
13:18
Spojené státy se brání, Kanada lační po dalším gólu a točí soupeře v jeho pásmu.
12:42
Američané začínají být trochu nervózní. Nyní měli hodně času na rozehrávku, ta se jim ale nepovedla a končí zakázaným uvolněním.
11:53
Vatranovu střelu tečoval kanadský obránce Ellis mimo nebezpečí.
10:58
Další šance nevidíme. Kanada je o něco lepší, zřejmě ji branka nakopnula.
08:59
Javorové listy svůj tlak přetavily v úvodní gól. Jenner vybruslil s pukem zpoza branky a nahodil jej "do ohně" před Kinkaida. Puk následně po odrazu od brusle amerického obránce a brankáře zůstal v brankovišti, odkud ho do sítě dopravil důrazný útočník Montrealu BRENDAN GALLAGHER. Asistence: Boone Jenner a Sam Reinhart.
07:39
Spojené státy jsou pod tlakem. Do šance se tlačil Mark Stone, po něm ještě pálil Morgan Rielly. O vyložené příležitosti se ale nejednalo.
07:23
Nevěděl co s pukem, a tak Cody Ceci nahodil na Kinkaida od červené čáry. Buly znovu před brankou USA.
07:06
Nepřesná rozehrávka Spojených států amerických míří na icing. Nebezpečí pro USA trvá.
06:28
Střela obránce Ryana Murraye od modré jen tak bez povšimnutí prolétla těsně kolem tyče Kinkaidovy svatyně.
06:07
Američané kombinovali v útočném pásmu a puk se nakonec dostal k Franku Vatranovi, který zvolil střelu z nápřahu. Talbot puk ukryl do své výstroje.
05:16
Teď už ale ano. Puku se zmocil na vrcholu pravého kruhu Sam Reinhart a střelou na vzdálenější tyč nadělal Kinkaidovi hodně starostí.
04:44
Kotouč stále v obranné třetině USA, ale Kanada ho nemá pod kontrolou. Kinkaid zatím nemusí být ve střehu.
03:44
První útok Kanady dobře napadal, ale i když se dokázal udržet dlouho ve třetině, střela z toho nebyla.
02:51
Obránce Warsofsky nahazoval od modré čáry puk na Talbota, ale ten se zastavil ještě v hloučku těl před ní.
02:22
Hra se na chvíli přesunula do obranného pásma USA. Reinhartův útok vyzkoušel Kinkaidovu pozornost, ale je z toho jen vhazování po levici amerického brankáře.
01:42
Skvělá šance Ameriky, když Nick Foligno vracel šikovně puk na Jordana Schroedera, jehož pokus Talbot v poslední chvíli vytěsnil.
00:50
Duo z nekompletní "CCM Line" Compher a Motte předvedlo pěknou kombinaci. Přihrávka prvně jmenovaného před bránu na Tylera Motteho ale nakonec neprošla, protože do ní vložil hůl obránce Kanady.
00:22
Jako první vypálil na Talbota útočník Islanders Brock Nelson. Střelu mladého forvarda USA vyrazil gólman betonem do ochranné sítě.
00:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše, brzy začínáme!
Po ledě už bruslí maskot Lajka, který se snaží nabudit fanoušky. Těch zatím na stadion moc nedorazilo.

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ellis, Murray, Ceci, Matheson, Dumba – Perry, Brassard, Hall – Gallagher, Reinhart, Jenner – Duchene, McDavid, Marchand – Stone, Scheifele, O´Reilly – Domi

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks, Maroon – Hinostroza

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Gofman – Otmakhov (oba RUS), Lhotský (CZE).
USA
Američané mají nezkušený výběr a do čtvrtfinále se prokousali ze čtvrtého místa ve skupině B. V prvním vyřazovacím souboji se střetly Spojené státy americké s Českou republikou a neměly to vůbec jednoduché. Navzdory dobré bilanci z posledních let museli hráči USA rozhodnout o svém vítězství až v nájezdech – 2:1.
KANADA
Javorové listy hrají vynikající hokej a velmi hladce přešli ve čtvrtfinále přes Švédy. Ti sice nehráli špatně, ale výsledek 6:0 pro Kanadu mluví jasně. Svěřenci Billa Peterse byli suverénní i ve skupině, klopýtli jen s Finskem, které bylo nad jejich síly.
Přeji příjemný večer! Dnes vám přímo z místa dění zprostředkujeme semifinálové utkání ruského šampionátu, do něhož se probojovaly týmy Kanady a USA. Sledujte atraktivní souboj zámořských celků od 19:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.