MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Švédsko - 13. dubna 2023   23:00

Kanada
Kanada
08:20' Turnbullová (Fastová) • 33:01' Nurseová (Ambroseová, Jennerová) • 64:26' Nurseová (Fillierová, Larocqueová)
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Švédsko
Švédsko
38:37' Ljungblomová  (Svenssonová, Nylén-Perssonová) • 59:51' Svenssonová  (Nylén-Perssonová, Jungäkerová)
Kanada
Haacková, Tassoniová – Greenenová, Smetková
CAA Centre, Brampton, Kanada
4019 diváků
Švédsko

Čtvrtfinále mezi Kanadou a Švédskem stálo za to. Během dnešních zápasů se zatím mažou papírové předpoklady. Němky potrápily USA a Švédky si v utkání s domácím výběrem vynutily prodloužení. A i když Kanaďanky nakoenc přece jen do semifinále postoupily, Švédky se nemají vůbec za co stydět, od velkého překvapení byly opravdu jen kousek.

Za Švédky je zcela právem nejlepší hráčkou vyhlášena brankářka Emma Söderbergová. Za Kanadu je to pak autorka vítězného gólu z prodloužení Sarah Nurseová.
64:26'
Kanada právě vstřelila branku!
Senzace se nekoná, Švédky byly velmi blízko velkému překvapení, ale domácí Kanada nakonec čtvrtfinálový zápas urvala v prodloužení. Sarah Fillierová měla nejprve problém s udržením kotouče u mantinelu, následně ale přesnou přihrávkou našla na pravém kruhu SARAH NURSEOVOU, která se přesně trefila ke vzdálenější tyči. Asistence: Sarah Fillierová, Jocelyne Larocqueová.
64:01'
Lina Ljungblomová vypíchla puk z kanadské kombinace, ale domácí hráčky zůstávají v pásmu.
63:34'
Těsný icing Švédek. Hra se stěhuje před Emmu Söderbergovou.
63:03'
Sara Hjalmarssonová s pukem na holi neprošla do útočného pásma. Narazila na jednu z bránících hráček Kanady, a tak jen nahazuje.
62:45'
Kanada se drží v útočném pásmu, Švédky ovšem soupeřky do ničeho nepouští.
62:00'
S šancemi na obou stranách se roztrhl pytel. Vidíe nervydrásající prodloužení, v kterém zatím vynikají obě gólmanky.
60:36'
Marie-Philip Poulinová nejprve v předbrakovém prostoru nezakončila a následně se trefial těsně vedle pravé tyče.
60:18'
Brianne Jennerová z pravého křídla zakončila přečíslení dvě na jednu. Emma Söderbergová u protější tyře zasahuje.
60:01'
Prodloužení by ve čtvrtfinále mezi Kanadou a Švédskem čekal málokdo. Ale je to tady. Švédky devět sekund před koncem třetí třetiny srovnaly a všechno je otevřené.
60:00'
59:51'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je něco! Devět sekund před koncem zíkladní hrací doby je vyrovnáno! HILDA SVENSSONOVÁ nejprve vybojovala puk v rohu kluziště a rozehrála na modrou čáru. Odtud Maja Nylén-Perssonová vystřelila a od zadního mantinelu se puk odrazil k pravé tyči, kde byla nejrychleji Svenssonová a poslala jej za záda kanadské gólmanky. Branka se ještě zkoumala u videa, ale gól platí. Třetí čtvrtfinále ještě nekončí! Asistence: Maja Nylén-Perssonová, Mira Jungäkerová.
59:37'
Švédky jsou na puku v blízkosti kanadské branky.
59:23'
Kanaďanky míjí prázdnou švédskou bránu. Je odpískáno zakázané uvolnění.
59:07'
Hra je za kandskou brankou, ale domácí hráčky mají hru pod kontrolou. Emma Söderbergová už je nicméně na střídačce.
58:42'
Do konce třetí třetiny zbývá minuta a osmnáct sekund. Sara Hjalmarssonová rozehrává zpoza vlastní branky.
58:16'
Blayre Turnbullová v brejku trefila lapačku švédské brankářky.
57:53'
Seveřanky vyhrály buly, ale dlouho se na puku neudržely. Laura Staceyová v situaci jedna na jednu proti Jungäkerové nezakončila.
57:39'
Po švédskem ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:39'
Oddechový čas pro tým Švédska.
57:24'
Sarah Nurseová je velmi silná na puku, její přihrávka zpoza branky ale skončila v hloučku tří Švédek, které se vydávají dopředu.
57:13'
Píská se zakázané uvolnění Švédek.
56:49'
Kanada je na kotouči, pouze nahazuje. Tohle domácím v posledních minutách stačí, potřebují totiž udržet hubený náskok.
56:30'
Švédky vyhrály vhazování před svou gólmankou a dostaly puk do středního pásma.
56:26'
Emma Söderbergová pokryla střelu od modré čáry, i když kotouč nebezpečně pokračoval na hranici brankoviště. Nakonec byla švédská brankářka rychlejší než Marie-Philip Poulinová, která se po puku natahovala. Hra je přerušena. Do konce třetí třetiny zbývá tři a půl minuty, Kanada drží proti Švédkám jednobrankové vedení.
55:54'
Kanada i po komerční přestávce pokračuje ve svém tlaku do brankoviště a chce, aby se její fanoušci mohli tentokrát už oprávněně radovat.
55:22'
Asi nikdo nechápe, co se právě teď stalo. Sarah Fillierová se po pravém křídle dostala před branku a zvedla kotouč nad levé rameno švédské gólmanky. Ta vůbec neveděla, kde má kotouč a ohlížela se za sebe. Hlavně proto, že se celá aréna začala radovat a zazněl také gólový signál. Jenže kotouč v brance není! Od spojnice levé tyče a břevna se odrazil na brankovou čáru, odkud jej Annie Silénová dostala do bezpečí.
54:32'
Rebecca Johnstonová se neprodrala mezi dvěma Švédkami. Hraje se za švédskou brankou.
53:52'
Švédky si dobře hlídají prostor v mezikruží. Pokud právě tam směřuje některá z kanadských přihrávek, velmi brzy ji dostanou z pásma.
53:19'
Dannielle Serdachnyová nezachytila přihrávku z rohu kluziště a na pravém kruhu promáchla, následuje souboj o kotouč u mantinelu.
52:46'
Kanada má problém s přechodem přes útočnou modrou čáru. Sarah Fillierová a Renata Fastová po spolupráci pouze nahazují.
51:46'
Švédky vybojovaly útočnou třetinu, ale Kanaďanky mají lepší pohyb a jsou rychlejší, čímž soupeřky velmi pohotově odstavujá od puku.
50:18'
Netrvalo dlouho a Kanada je opět před brankou Emmy Söderbergové. Laura Staceyová dlouho podržela kotouč v rohu kluziště, dvakrát naznačila přihrávku, ale nakonec se natlačila k pravé tyči, odkud zkusila zakončit na levý beton. Na dorážku ještě čekala Claire Thompsonová, ta už však kotouč nezasáhla.
49:16'
Kanadská přesilovka skoničla a Švédky mají puk ve středním pásmu pod kontrolou.
48:40'
Hanna Thuviková to zkusila ve vlastním oslabení. Do útoku se vydala po levém křídle a z kruhu také zakončila. Měla kolem sebe tři Kanaďanky, ale ty se k bránění příliš neměly. Emerance Maschmeyerová proti pokusu k bližší tyči zasahuje.
48:18'
Další kanadský pokus přišel z druhé strany. Tentokrát ale nebyl vůbec přesný.
47:53'
Po přihrávce Erin Ambroseové od modré čáry vypálila z levého kruhu Sarah Fillierová. Švédská gólmanka posílá kotouč vyrážečkou do ochranné sítě.
47:16'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Nathalie Lidmanová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).
46:24'
Švédkám se nedaří dostat puk z pásma. Jako poslední se o to pokusila Anna Kjellbinová, jejíž vyhození podél mantinelu zachytila na pravém kruhu Marie-Philip Poulinová. Domácí kapitánka si vylepšila pozici a vystřelila k levé tyči.
45:24'
Renata Fastová obešla po pravém křídle všechny bránící hráčky Švédska, v předbrankovém prostoru se jí ovšem nepovedla stahovačka a gólmanka jí kotouč vypíchla.
44:46'
Laura Staceyová objela branku a pokusila se zakončit k tyči. Všimla si toho i jedna z jejích spoluhráček, která byla na hranici brankoviště okamžitě připravena na dorážku. Emma Söderbergová si s pokusem poradila.
43:49'
Jaime Bourbonnaisová pálila z větší vzálenosti. Emma Söderbergová přes bránící a clonící hráčku vůbec neviděla a měla štěstí, že právě jedna z nich tečovala puk vedle pravé tyče.
42:49'
Na druhé straně to nejprve Jamie Lee Rattrayová zkusila z levého kruhu sama, vykopnutý puk se k ní dostal ještě jednou, to ale raději zvolila přihrávku k modré čáře, kde čekala Dannielle Serdachnyová. Ta si najela na vrchol levého kruhu a nadělala Emmě Söderbergové problémy.
42:15'
Švédky vybojovaly kotouč ve středním pásmu, ale Jungäkerové se nepodařilo protečovat kotouč blíže k Emerance Maschmeyerové.
41:16'
Kanaďanky předvely rychlou a přesnou souhru, do útočného pásma se ale nehrnou. Blayre Turnbullová volí na modré čáře nahození.
40:27'
Renata Fastová vypálila ihned po vhazování, její rána z ostrého úhlu trefila boční síť švédské brány.
40:11'
Rebecca Johnstonová se uvolnila na pravém kruhu útočného pásma, obhodila si poslední bránící hráčku a vystřelila k levé tyči. Emma Söderbergová zasahuje betonem.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí, domácí Kanada zatím vede, avšak nad Švédkami pouze 2:1. Sarah Nurseová nejprve dokázala domácí vedení zdvojnásobit, jenomže poslední slovo měly Švédky, konkrétně Lina Ljungblomová, která dokázal vstřelit v přesilové hře kontaktní branku. Třetí třetina tak slibuje ještě zajímavou podívanou.

Střely na bránu: 32 – 10.
40:00'
39:28'
Při další akci je domácímu pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:54'
Odpověď Kanady mohla být blesková, avšak rychlý brejk nevyřešily domácí hráčky dle představ.
38:37'
Seveřanky využívají početní výhodu a jsou zpátky ve hře. LINA LJUNGBLOMOVÁ dostala puk mezi kruhy a přesnou ranou k tyči nedala Emerance Maschmeyerové šanci zasáhnout. Asistence: Hilda Svenssonová, Maja Nylén-Perssonová.
37:53'
Vyloučení v týmu Kanada:
Blayre Turnbullová – 2 min., pozdní dohrání.
37:49'
Záhy domácím hráčkám nevyšla rozehrávka, mezi kruhy byla volná Sara Hjalmarssonová, ta ovšem jen nechala vyniknout brankářku Kanady.
37:40'
Kanada je v plném počtu.
37:09'
Nyní toho Emma Söderbergová moc neviděla, Maja Nylén-Perssonová toho využila a vystřelila puk od modré čáry, švédská brankářka měla nyní štěstí, že ji kotouč spíše trefil.
36:43'
Hezká akce Kanady, na konci ní byla před brankou zcela volná Sarah Fillierová, ta v obtížné situaci ale poslala puk nad branku Švédska.
36:12'
Kanaďanky drží kotouč v útočném pásmu, zatím se domácí hráčky ale ke střele nedostávají.
35:40'
Mira Jungäkerová – 2 min., podrážení.
35:25'
Krásná individuální akce domácí hráčky Claire Thompsonové, která se přes dvě protihráčky dostala až mezi kruhy. Z osy hřiště záhy zkoušela střílet k pravé tyči, tu si však brankářka Švédska pohlídala.
34:46'
Ba navíc Švédky se stále musí spíše bránit, nejprve se tlačila před bránu Claire Thompsonová, avšak domácí hráčky neuspěly ani následnou ránou z pravého kruhu.
34:05'
Švédky by se také chtěly prosadit, přes důslednou obranu Kanaďanek to mají ale hodně složité.
33:01'
Domácí tým už byl v pěti a krátkou početní výhodu dokázal využít. SARAH NURSEOVÁ si najela od pravého mantinelu až do výhodné pozice, odkud vykouzlila fantastický švih ke vzdálenější tyči. Asistence: Erin Ambroseová, Brianne Jennerová.
32:12'
Stále více mají ze hry domácí Kanaďanky, dvakrát teď domácí hráčky dorážely kotouč u levé tyče, obě střely si ale brankářka Švédska pohlídala.
31:30'
Při hře ve čtyřech napřáhl ke své střele Renata Fastová, avšak její střelu dokázala švédská obrana zablokovat vedle brány.
31:03'
Hanna Olssonová – 2 min., pozdní dohrání.
30:48'
Sarah Nurseová – 2 min., podrážení.
25:59'
Kanada hraje v plném počtu.
25:16'
Kanada hrozí i ve vlastním oslabení. Po levém křídle nejprve unikla Laura Staceyová a pak i Jamie Lee Rattrayová. První jmenovanou zastavila vracející se Švédka, Jamie Lee Rattrayovou pak vychytala gólmanka Emma Söderbergová.
24:05'
Lina Ljungblomová vystřelila ihned po vhazování a Hilda Svenssonová ještě předvedla dorážku na pravý beton. Švédky byly velmi blízko vyrovnání.
23:59'
Marie-Philip Poulinová – 2 min., hákování.
23:25'
22:40'
Kristin O'Neillová se znovu dostala ke kotouči a ten o mantinel poslala až k brance Švédska. Emerance Maschmeyerová si v tomto oslabení nadále vůbec nesáhla na kotouč.
22:00'
Švédky se stále nemohou dostat do útočné třtiny, javorové listy se nadále velmi dobře brání.
21:31'
Kanaďanky vyhrály buly v obranném pásmu a záhy domácí hráčky vyhodily puk přes všechny čáry.
21:25'
Claire Thompsonová – 2 min., pozdní dohrání.
20:55'
Kanada se hned v úvodu druhé třetiny natlačila před branku Švédska, Sarah Fillierová ale upadla a poté její spoluhráčka mířila vedle brány.
20:01'
Kanada po první třetině drží jednobrankové vedení. Domácí výběr byl během úvodních dvaceti minut jasně lepší, jen občas měl problém s přechodem středního pásma, ale žádného většího zaváhání se nedopustil. O zatím jedinou branku se v individuální akci postarala Blayre Turnbullová, jejíž zakončení zapadlo přesně mezi betony švédské gólmanky. V poslednícg minutách první třetiny ovšem nechybělo mnoho k tomu, aby Švédsko vyrovnalo, protože se dostalo ke dvěma nebezpečným příležitostem.
Druhá třetina začne cca v 23:55.
20:00'
19:29'
Švédky jsou na kotouči a nechybělo mnoho, aby jej Sara Hjalmarssonová zametla k odkryté levé tyči. Emerance Maschmeyerová do střely na poslední chvíli vložila levý beton.
18:28'
Hanna Thuviková už se chystala ke střele z levého kruhu, na poslední chvíli ji v tom zamezila Claire Thompsonová. Švédský hráčka nyní měla na křídle dost prostoru, do takové šance se asi Švédsko v tomto utkání ještě nedostalo.
18:05'
Lina Ljungblomová zachytila rozehrávku Emmy Maltaisové a okmažitě přesměrovala hru na druhou stranu. První dvě přihrávky se Švédkám podařily, pak ale jejich ofenzivu zastavilo postavení mimo hru.
17:09'
Kanada je jasně lepší a téměř nepřetržitě operuje v předbrankovém prostoru. Zatím poslední velkou šanci měla Marie-Philip Poulinová.
16:20'
Z vrcholu kruhů střílela Micah Zandee-Hartová. Její pokus chtěla ještě jedna ze spoluhráček trefila, letící kotouč ale trefit nestihla.
15:20'
Rozehrávka se Kanaďankám vůbec nedařila. Jsou sice na kotouči, ale projít napřed ze svého pásma a potom skrz střední, byl docela oříšek. Nakonec se to povedlo Renatě Fastové, která se ale do zakončení nedostala.
14:24'
Blayre Turnbullová se k zakončení od pravé tyče nedostala. Po švédském vyhození musí pro puk mezi modré čáry.
13:28'
Nahrávka zpoza branky na zcela volnou Jocelyne Larocqueové na hranici brankoviště nevyšla, a tak zakončovala až o chvíli později Dannielle Serdachnyová. Střela jí ovšem nesedla a Emma Söderbergová neměla s ránou z vrcholu levého kruhu sebemenší problémy.
12:43'
Sara Hjalmarssonová chtěla najít ve středním pásmu Hannu Thuvikovou, ale přihrávka nebyla přesná. Kotouč končí za kanadskou brankou.
12:23'
Dannielle Serdachnyová se hnala za nahozeným kotoučem, ale vlemi dobře ji stínovala Annie Silénová, která ji nakonec také v zisku puku zabránila. Odražený kotouč se dostal do předbrankového prostoru k Jocelyne Larocqueové, která zakončila na betony. Hra je přerušena.
11:01'
Švédsko hraje v plném počtu.
10:57'
Natalie Spoonerová i Jamie Lee Rattrayová od pravé tyče přestřelily. Rebecca Johnstonová z vrcholu pravého kruhu minula branku. Kanaďanky drží soupeřky pod tlakem, ale střelecky se jim vůbec nedaří.
09:55'
Brianne Jennerová z ostrého úhlu na levém křídle přestřelila ležící gólmanku a volnou horní část branky.
09:01'
Olivia Carlssonová – 2 min., hákování.
08:20'
Kanada otevírá skóre utkání. Už předtím se některé hráčky ukázaly v individuálních šaních, nakonec to ale byla BLAYRE TURNBULLOVÁ, kdo si najel z pravého křídla a zakončil mezi betony. Asistence: Renata Fastová.
06:46'
Švédky se mohly dostat do přečíslení, ale ve středním pásmu zaváhaly. Hanna Thuviková pouze nahazuje do útočného pásma.
05:43'
Střelu Erin Ambroseové od modré čáry dorážela u levé tyče Emma Maltaisová. Kanada zatím ve svých střeleckých pokusech spoléhá právě na pokus z větší vzdálenosti a následně teče a dorážky.
04:51'
Sofie Lundinová našla volný kotouč na levém křídle útočného pásma a okamžitě vystřelila. Rána přeletěla nad levým horním rohem kanadské brány a Emerance Maschmeyerová zasahovat nemusela.
03:34'
Claire Thompsonová udržela kotouč za švédskou brankou, a i když byla těsně bráněna, poslala jej na modrou čáru. Odtud pak kotouč putoval do mezikruží k Marii-Philip Poulinové, následně střelu ještě tečovala Rebecca Johnstonová. Souhra jen těsně minula pravou tyč švédské branky.
02:33'
Kanaďanky s rozehrávkou zpoza vlastní branky příliš dlouho otálely a o puk nakonec přišly. Ani Švédky ovšem nic nevymyslely a celá akce končí zakázaným uvolněním Švédska.
01:24'
Sofie Lundinová se natáhla po přihrávce zpoza branky a na hranici brankoviště puk tečovala. Kanadská brankářka zvládla včas zareagovat.
01:09'
Josefin Bouvengová se po pravém křídle nacpala až před kanadskou gólmanku a zakončila bekhendem mezi betony. Emerance Maschmeyerová zasahuje.
00:28'
První útočná akce se Kanadě příliš nepovedla a počínání domácích zastavil ofsajd. Nyní už jsou Kanaďanky v útočném pásmu a kombinují.
00:01'

Kanada: Maschmeyerová (Campbellová) – Larocqueová, Fastová, Thompsonová, Ambroseová, Zandee-Hartová, Sheltonová, Bourbonnaisová – Johnstonová, Poulinová (C), Jennerová (A) – Nurseová, Fillierová, Spoonerová – Clarková, Turnbullová (A), Staceyová – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Rattrayová.
Trenér: Troy Ryan

Švédsko: Söderbergová (Grahnová) – Jungäkerová, Nylén-Perssonová (A), Silénová, Kjellbinová (C), Holmgrenová, Anderssonová, Lidmanová – Ljungblomová, Olssonová, Svenssonová – Lis. Johanssonová, Hjalmarssonová, Thuviková – Lundinová, Blomová, Bouvengová – Carlssonová (A), Hedqvistová, Rasková – Wikner-Zienkiewiczová.
Trenér: Ulf Lundberg

Rozhodčí: Haacková, Tassoniová – Greenenová, Smetková.
Domácí Kanada vstupuje do play-off z prvního místa skupiny A. Vyhrála totiž všechny své zápasy a ztratila jen jeden bod, když remizovala s USA a zvítězila až v samotstaných nájezdech. To Švédsko je naopak nejhře nasazeným týmem, jelikož ve skupině B obsadilo třetí místo.
Švédky si připsaly výhru nad Maďarkami a Francouzkami, v obou utkáních byly velice produktivní a vstřelily šest, respektive osm branek. V dalších zápasech už se jim ale tolik nedařilo. Ve svém úvodním duelu podlehly Němkám o čtyři branky. Naopak dobře měly rozehraný zápas proti Finsku, v severském derby ovšem nezvládly třetí třetinu a z dvoubrankového náskoku se stala dvoubranková ztráta.
Favorit utkání je více než jasný, uvidíme, zda dokáží Švédky domácí celek potrápit.
Ve třetím čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa žen se proti sobě postaví týmy Kanady a Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.