MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Japonsko - 14. dubna 2023   02:30

Švýcarsko
Švýcarsko
18:12' Christenová (Müllerová, Stalderová) • 20:29' Müllerová (Stalderová) • 24:26' Stalderová (Enzlerová) • 26:10' Enzlerová (Stalderová, Christenová) • 48:29' Enzlerová (Müllerová, Stalderová)
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)
Japonsko
Japonsko
08:17' Tokoová  (Ukitaová, Sekiová)
Švýcarsko
Braendliová (Maurerová) – Baechlerová, Christenová, Vallarioová, Hauserová, Wetliová, Sigristová, Forsterová, Hofstetterová – Enzlerová, Müllerová, Stalderová – Leemannová, Martiová, Zimmermannová – Lutzová, Ingoldová, Quennecová – Jorayová, Rosselová.
Kainbergerová, Nurmiová – Cameronová, Zachová
CAA Centre, Brampton, Kanada
Japonsko
Masuharaová (27. Kawagučiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Š. Jamašitaová, Sekiová, Satoová – Ukitaová, Tokoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová, Enomotoová, Kojamaová – Rir. Norová, Mijazakiová, Wadžimaová – Rio Norová.

Je dobojováno. Švýcarky po přesvědčivém výkonu porazily Japonky 5:1 a v boji o finále se utkají s domácí Kanadou. Japonky v dnešním zápase šly sice jako první do vedení, jenomže Švýcarky pěti brankami skóre dokonale otočily.

Střely na bránu: 29 – 27.

Nejlepší hráčky: Lara Stalderová – Šiori Koikeová.
59:30'
Utkání už se jen dohrává, o všem je totiž již jasno. Švýcarky se mohou těšit na boje o medaile.
58:45'
Alena Lynn Rosselová se dočkala zpětné přihrávky od své spoluhráčky, švýcarská útočnice poté byla sama mezi kruhy, Riko Kawagučiová ale vytáhla ze své sbírky skvělý zákrok.
58:01'
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Na začátku nich mohla snížit Akane Šigaová, ta po opuštění trestné lavice ale trefila z levého kruhu jen prostředek brány.
57:49'
Japonky jsou opět v plném počtu.
57:33'
Remi Kojamaová se zmocnila kotouče, poté nic složitého nevymýšlela a hned ho hodila za branku Švýcarska.
57:03'
Nakonec vystřelila od modré čáry kapitánka Lara Stalderová, ta ovšem trefila jen připravený beton japonské gólmanky.
56:32'
Švýcarky drží kotouč, ale zatím nestřílí. Přihrávky nicméně jdou z hokejky na hokejku ve velké rychlosti.
55:49'
Vyloučení v týmu Japonsko:
Akane Šigaová – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
55:11'
Hikaru Jamašitaová měla na hokejce snížení na 2:5. Japonská hráčka dostala pas mezi kruhy, poté ale rychlým švihem brankářku Švýcarska nepřekonala, Andrea Braendliová včas zasáhla svou vyrážečkou.
54:38'
Haruka Tokoová zahodila se svou soupeřkou, tento zákrok ale nyní u hlavní rozhodčí prošel a hra může plynout z vesela dále.
53:57'
Japonky jsou v plném počtu, tentokrát se Švýcarkám nepovedlo přesilovou hru zužitkovat dle svých představ.
53:05'
Japonky se konečně dostaly ke kotouči a ten poslaly na opačnou stranu ledové plochy.
52:20'
Hezká akce Švýcarek téměř do prázdné brány. Lara Stalderová našla na levém kruhu Alinu Müllerovou, ta se podívala, oslovila záhy na hraně brankoviště jeětě Kaleigh Quennecovou, ta ovšem poslala puk jen do připravené lapačky.
51:57'
Akane Hosojamadaová – 2 min., krosček.
50:49'
Lara Stalderová zavezla puk do pásma, následně se mezi kruhy uvolnila Alina Müllerová, přesné přihrávky se ale švýcarská útočnice nedočkala.
50:02'
Poslední perioda se nám přehoupla do své druhé poloviny. Japonky se pokouší alespoň mírně zkorigovat stav, zatím k tomu mají ale hodně daleko.
48:29'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarky využívají početní výhodu a o postupujícím do semifinále je zřejmě definitivně rozhodnuto. RAHEL ENZLEROVÁ vystřelila z vrcholu pravého kruhu a její rána zapadla přesně k tyči. Asistence: Alina Müllerová, Lara Stalderová.
47:49'
Japonky se zatím brání celkem v poklidu, Švýcarky nepodržely kotouč a Japonky ho dokázaly vyhodit přes všechny čáry.
47:07'
Aoj Šigaová – 2 min., podrážení.
46:38'
Jenom to v hledišti zahučelo. Andrea Braendliová pouze vyrazila střelu z pravé strany, poté se pokoušela u protější tyče dorážet Ruj Ukitaová, skrz beton ale puk do sítě nedostala.
45:20'
Makoto Itoová se přes dvě hráčky dostala na levý kruh, následně tlačila puk na brankoviště, což se jí povedlo, tam ovšem puk nikdo nezasáhl.
44:26'
Rahel Enzlerová dostala přihrávku mezi kruhy, švýcarská hráčka následně pálila v záklonu a podle toho také její zakončení vypadalo.
43:27'
Akane Šigaová nyní předvedla hezkou individuální akci. Japonská hráčka se dostala z křídla až na hranu brankoviště, poté ale gólmanku Švýcarka překonat nedokázala.
42:28'
Japonky by rády se zápasem ještě něco provedly, avšak přes konsolidovanou obranu Švýcarek to mají opravdu složité.
41:22'
Japonky vyhodily kotouč přes všechny čáry, avšak zakázané uvolnění se tentokrát nepíská.
40:45'
Třetí třetina začala podle zajetých kolejí, Švýcarky si vzaly kotouč a kombinují.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí. V prostředním dějství se prosadily pouze Švýcarky a po zásluze vedou již 4:1. Japonky tempu Švýcarek vůbec nestíhají, blíží do semifinále tak mají po zásluze Švýcarky.

Střely na bránu: 22 – 18.
40:00'
39:39'
Japonky se chtěly vrátit do pásma, nicméně přechod přes modrou čáru jim vůbec nevyšel – ofsajd.
39:01'
Začala poslední minuta druhé periody a to hned velkou šancí Švýcarska ve vlastním oslabení. Alina Müllerová se dostala přes obránkyně až před brankářku, tu už měla položenou, avšak poté branku netrefila.
38:10'
Ruj Ukitaová se dostala ke střele od modré čáry, japonská hráčka svou ránu nicméně poslala hodně vedle brány. Švýcarky se posléze dostaly k puku a ten bez problémů vyhodily přes všechny čáry.
37:47'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Lara Stalderová – 2 min., podrážení.
37:33'
Alena Lynn Rosselová dostala puk mezi kruhy, švýcarská hráčka ale posléze branku Japonek vůbec netrefila.
36:25'
Jumeka Wadžimaová nabrala velkou rychlost ve středním pásmu, následně se ale japonská hráčka pouštěla do zbytečné kličkované.
35:41'
Japonky svou nabídnutou situací pohrdly a Švýcarky jsou znovu v plném počtu. Puk mají aktuálně Švýcarky, které se snaží něco vymyslet.
34:30'
Andrea Braendliová si pohlídala svou bližší tyčku, k odraženému kotouči se posléze dostala Lara Christenová, která kotouč hned vyhodila přes všechny čáry.
33:52'
Haruka Tokoová měla spoustu volného místa na pravém kruhu, japonská hvězda si více popojela k bráně, její následnou ránu ale ukryla do své lapačky Andrea Braendliová.
33:41'
Nicole Vallarioová – 2 min., podrážení.
33:05'
Švýcarky kombinují za brankou Japonek, ty ale své soupeřky zatím do žádné vyložené šance nepouští.
32:23'
Utkání se nadále velice čisté, zatím byly k vidění pouhé dva tresty.
31:20'
Hikaru Jamašitaová si vybruslila na osu hřiště, poté ale trefila jen soupeřku, která blokovala střelu před ní.
30:21'
Japonky se dostaly do rychlého brejku, avšak situaci dvou na jednu nevyřešily dobře, Andrea Braendliová tak zasahovat vůbec nemusela.
29:17'
Švýcarky nadále bojují u branky Japonska. Riko Kawagučiová ale žádný puk za svá záda zatím nepustila.
28:03'
Zakázané uvolnění Japonek. Švýcarky nadále zůstanou v tlaku před brankou Japonek.
27:34'
Alessia Baechlerová dostala přihrávku na modrou čáru, švýcarská hráčka se dokázala rychlou kličkou ještě více uvolnit, její následná rána byla ovšem sražená vedle brány.
27:01'
Nepovedená švýcarská rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Avšak nakonec rozhodčí uznali svou chybu, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
26:10'
Střídání v týmu Japonsko:
ze hřiště odchází Mijuu Masuharaová, přichází Riko Kawagučiová.
26:10'
Velmi povedená třetina švýcarského celku. Lara Christenová poslala puk zpoza branky do mezukruží, kde proběhla výměna mezi Larou Stalderovou a RAHEL ENZLEROVOU, která kotouč poslala mezi betony japonské gólmanky. Asistence: Lara Stalderová, Lara Christenová.
24:51'
Akane Šigaová z levého kruhu přestřelila vzálenější tyč švýcarské branky, na kterou mířika. Andrea Braendliová se po puku nemusela ani natáhnout.
24:26'
Švýcarsko odskakuje na rozdíl dvou branek. Kapitána LARA STALDEROVÁ zakočnila přečíslení tří na dvě přesnou střelou pod horní tyč. Asistence: Rahel Enzlerová.
23:58'
Japonky založily útok z hloubi vlastního pásma, příčemž Jošino Enomotoová z pravého křídla nahodila puk na švýcarskou branku. Andrea Braendliová opět neměla s kotoučem problém a u bližší tyče zakročila.
22:56'
Hikaru Jamašitaová pouze nahodila na švýcarskou branku. Pro Andreu Braendliovou se nejednalo o žádnou složitou situaci a puk betonem odklidila.
22:25'
Alina Müllerová trefuje tyč japonské branky.
20:29'
Švýcarky zkraje druhé třetiny otáčí vývoj zápasu. Lara Stalderová zavezla puk po křídle do pásma a nahodila jej na branku, kde už ho pak ALINA MÜLLEROVÁ protlačila pod betony japonské gólmanky. Asistence: Lara Stalderová.
20:01'
Je za námi vyrovnaná první třetina, která také skončila vyrovnaným výsledkem. Nejprve se prosadila Haruka Tokoová, za Švýcarsko vyrovnala v přesilové hře Lara Christenová.
Třetí třetina začne cca v 3:24.
20:00'
19:44'
Mej Miuraová s Aoj Šigaovou nikam nespěchaly, ale přesto se chtěli dostat do pásma. Jejich široký přechod přes střední třetinu končí nahozením podél mantinelu. Zdá se, že se první třetina dohraje za švýcarskou brankou, ale nic víc už se nestane.
18:12'
Švýcarky využily přesilovou hru k tomu, aby se po delší doba usadily v útočném pásmu. A podařilo se. O vyrovnávací trefu se postarala LARA CHRISTENOVÁ, která z levého kruhu zamířila nad gólmančin vzdlánejěší beton. Asisetnce: Alina Müllerová, Lara Stalderová.
17:52'
Akane Hosojamadaová – 2 min., podrážení.
17:06'
Ruj Ukitaová to vzala na vrcholcích kruhů na sebe a vypálila k levé tyči. Její pokus proletěl nad horním rohem švýcarské branky.
16:46'
Japonské přečíslení dvě na jednu končí střelou vedle pravé tyče.
15:12'
Hraje se bez výraznějších šancí a především ve středním pásmu. Ani jednomu celku se nedaří udržet před brankovištěm soupeřek delší dobu.
12:17'
Švýcarky jsou i přes jednogólové manko aktivnější. Stejně jako v úvodu třetiny se jim ovšem nedaří v útočném pásmu udržet na delší dobu a zahájit kombinaci.
08:17'
Japonsko právě vstřelilo branku!
A tři sekundy po návratu vyloučené Itoové na led skóruje HARUKA TOKOOVÁ, která se nejlépe zorientovala v proszoru mezi kruhy. Asistence: Ruj Ukitaová, Kanami Sekiová.
08:14'
Přesilovka Švýcarek nakonec nebyla příliš nebezpečná. Japonky se bez problmů ubránily, teď už hrají v plném počtu.
06:14'
Makoto Itoová – 2 min., hákování.
06:14'
Švýcarky mohly otevřít skóre přesným pokusem k levé tyči, ale Mijuu Masuharaová se stihla přemístit. Pro Švýcarsko tu bude ale ještě další možnost. Bude totiž hrát přesilovou hru.
03:18'
Nahození Aoj Šigaová posílá švýcarská brankářka do rohu kluziště. Už se ke slovu dostaly také Japonky, které v úvodu první třetiny jen bránily.
02:05'
Přirhávka Rahel Enzlerové neprošla přes Akane Hosojamadaovou. Japonky se ujímají kotouče a chystají se zpoza vlastní branky rozehrát.
01:39'
Hraje se především kolem mantinelu. Japonky nepouští své soupeřky k rozestavení formace v útočném pásmu.
01:10'
Švýcarky obsadily útočné pásmo. Lara Stalderová drží kotouč za brankou, je však těsně bráněna a nedostává se ke střele ani přihrávce.
00:01'
Obě mužstva jsou již na ledové ploše, samotné utkání začne za malou chvíli.

Švýcarsko: Braendliová (Maurerová) – Baechlerová, Christenová, Vallarioová, Hauserová, Wetliová, Sigristová, Forsterová – Enzlerová, Müllerová, Stalderová – Leemannová, Martiová, Zimmermannová – Lutzová, Ingoldová, Quennecová – Jorayová, Rosselová, Hofstetterová.
Trenér: Colin Muller.

Japonsko: Masuharaová (Kawagučiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Š. Jamašitaová, Sekiová, Satoová – Ukitaová, Tokoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová, Enomotoová, Kojamaová – Rir. Norová, Mijazakiová, Wadžimaová – Rio Norová.
Trenér: Yuji Lizuka.

Rozhodčí: Kainbergerová, Nurmiová – Cameronová, Zachová.
Krásný den z kanadského Bramptomu!

Společně se budeme věnovat poslednímu čtvrtfinále, kde se mezi sebou utkají hokejistky Švýcarska a Japonska.

Obě mužstva už se mezi sebou jednou utkala, v základní skupině se vedlo lépe Švýcarsku, které v dramatickém utkání přetlačilo svého soupeře 4:3.

V semifinále už jsou celky Kanady, USA a České republiky. V tomto zápase půjde o to, kdo vyzve v boji o finále domácí Kanadu.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, zápas začíná o půl třetí českého času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.