MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Japonsko - 10. dubna 2023   21:00

Švýcarsko
Švýcarsko
26:32' Christenová (Müllerová, Stalderová) • 26:53' Vallarioová  • 47:57' Müllerová (Enzlerová, Baechlerová) • 50:54' Stalderová (Müllerová, Vallarioová)
4:3
(0:2, 2:1, 2:0)
Japonsko
Japonsko
06:08' Kojamaová  (Tokoová, Hitosatová) • 11:21' Enomotoová  (Itoová, Ukitaová) • 34:25' Ao. Šigaová  (Ak. Šigaová, Rio Norová)
Švýcarsko
Kainbergerová (AUT), Tassoniová (USA) – Hammarová (SWE), Saarimäkiová (FIN)
CAA Centre, Brampton, Kanada
Japonsko

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a mějte se fajn.
Švýcarky nakonec ve třetí třetině dvěma brankami otočily skóre ve svůj prospěch. Nejprve ve 48. minutě skórovala Müllerová, ke které se tři minuty poté přidala kapitánka Stalderová, která díky šikovné teči zajistila Švýcarkám první vítězství na turnaji. Japonky své soupeřky hodně potrápily a i přes závěrečnou hru bez brankářky vyrovnat nedokázaly. Japonky ve skupině obsadí už jistě pátou pozici, což znamená, že ve čtvrtfinále se střetnou s vítězkami skupiny B Finkami. Švýcarky jsou zatím třetí, ale o tuhle pozici je mohou obrat české hráčky, pokud je ve středečním zápase porazí.
Nejlepší hráčky utkání: Aoj Šigaová (JPN), Nicole Vallarioová (SUI)
59:00'
Kawagučiová odjíždí na střídačku a Japonky to zkusí v šesti!
58:34'
Icing Japonska. Vhazování před Kawagučiovou.
58:16'
Japonkám odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:35'
Švýcarky vyhodily kotouč na icing. Vhazuje se před gólmankou Brändliovou.
55:51'
Švýcarky v plném počtu.
54:20'
Japonky vyhazují až ke své brankářce.
53:51'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Laura Zimmermannová – 2 min., podrážení.
53:04'
Icing Japonek. Buly před Kawagučiovou.
52:02'
Proběhne ještě poslední komerční pauza tohoto duelu.
50:54'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarky otáčí skóre. Střelu Müllerové z pravé strany před brankou šikovně tečovala kapitánka LARA STALDEROVÁ, která posunula kotouč za záda Kawagučiové. Asistence: Alina Müllerová a Nicole Vallarioová.
50:04'
Třetí část se přehoupla do své druhé poloviny. O puk se momentálně bojuje za japonskou brankou u mantinelu. Švýcarky jsou vyrovnáním nabuzeny a snaží se otočit skóre ve svůj prospěch.
47:57'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! A máme znovu srovnáno! Enzlerová poslala puk do jízdy ALINĚ MÜLLEROVÉ, která mohla ještě nahrávat své spoluhráče, která s ní šla do přečíslení. Müllerová se ale rozhodla zakončení vzít na sebe a střelou mezi betony Kawagučiové srovnává skóre zápasu na 3:3. Asistence: Rahel Enzlerová a Alessia Bächlerová.
47:49'
Zimmermannová schytala nějaký nepříjemný úder a odjíždí na střídačku tuhle situaci rozdýchat.
46:50'
Icing Švýcarek. Buly před Brändliovou.
46:45'
Švýcarkám při zakládání akce utekl puk za japonskou branku.
46:19'
Kawagučiová po delší době svým zásahem přerušuje hru a po komerční přestávce se bude vhazovat před její bránou.
46:13'
Souboj o puk v rohu u mantinelu vyhrály Švýcarky, které se snaží založit další akci.
45:29'
Znovu puk v lapačce švýcarské brankářky. Další vhazování před její brankou.
45:01'
Brändliová má na kontě další zásah a vhazuje se před její brankou.
43:39'
Forsterová dostala puk na pravou stranu a tvrdě vypálila. Kawagučiová ukryla puk mezi betony.
42:30'
Švýcarky musí s další akcí začít za vlastní brankou.
41:30'
Po zásahu Kawagučiové se vhazuje před její brankou.
40:28'
Stalderová se tlačila do zakončení, ale japonské obránkyně jí dokázaly odebrat puk.
40:01'
Druhá třetina je za námi a nabídla tři góly. Švýcarky dvěma góly v rozmezí 21 sekund ve 27. minutě srovnaly na 2:2, ale Japonsku vrátila vedení Šigaová, jejíž střela ve 35. minutě smolně zapadla s odrazem od břevna a brusle švýcarské brankářky do branky. Švýcarky se budou snažit v poslední třetině ještě zvrátit stav zápasu ve svůj prospěch. Třetí třetina začne zhruba ve 22:47.
40:00'
39:51'
Icing Japonek. Vhazování před Kawagučiovou.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:13'
Kawagučiová sebrala puk do rukavice a bude se vhazovat před její brankou.
37:54'
Švýcarky musí rozjet další akci ze svého obranného pásma.
Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonky z ničeho nic skórují! AOJ ŠIGAOVÁ vypálila kousek za modrou čarou a její rána se odrazila od zad a od brusle brankářky Br§andliové. Trochu smolný gól pro Švýcarky.. Asistence: Akane Šigaová a Rio Norová.
32:45'
Stalderová vypálila, ale branku minula a puk narazil do mantinelu za brankou.
32:43'
Další zakázané uvolnění Japonska. Vhazování před Kawagučiovou.
31:39'
Puk dojel až k japonské gólmance Kawagučiové, která na nic nečekala a přikryla ho pod svou lapačku. Vhazuje se před japonskou brankou.
31:22'
Hra přerušena. Po komerční přestávce se bude pokračovat. Švýcarky jsou po vyrovnání najednou lepším týmem a Japonky jsou lehce zaskočené.
30:12'
Zakázané uvolnění Japonska vrací hru před Kawagučiovou, kde proběhne buly.
26:53'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarky bleskově přidávají další gól a máme vyrovnáno. Jedna z japonských hráček ztratila kotouč, čehož využila NICOLE VALLARIOOVÁ, která z pozice obránkyně projela s pukem až na pravý kruh, odkud přesně mířila do vzdálenějšího horního růžku. Bez asistence.
26:32'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarky ale nakonec početní výhodu využívají! Do mezikruží dostala kotouč LARA CHRISTENOVÁ, jejíž střela se od horní tyčky odrazila a skončila v síti. Asistence: Alina Müllerová a Lara Stalderová.
26:19'
Stalderová hledala svým pasem Christenovou, ale ta přihrávku netrefila.
25:39'
Japonky ihned vyhazují.
25:18'
Akane Šigaová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).
24:02'
Ingoldová dostala hezkou nahrávku do prostoru před brankou, ale s jejím následným střeleckým pokusem si poradila Kawagučiová, která schovala puk ve své výstroji.
23:22'
Müllerová znovu střílela, Kawagučiová tentokrát musela zasahovat a dokázala ránu vytěsnit ramenem.
22:54'
Po icingu Japonek proběhne buly před Kawagučiovou.
22:32'
Jedna z japonských hráček nahodila puk za švýcarskou branku a míří střídat.
21:50'
Zakázané uvolnění Švýcarek. Buly před Brändliovou.
20:46'
Müllerová pálila na japonskou branku, ale rána skončila vedle.
20:01'
Oba týmy se už vrací zpět na ledovou plochu arény v Bramptonu.
První třetina je za námi a nabídla hned dvě branky. Švýcarky měly lepší vstup do zápasu, jenže poté přebraly otěže Japonky, které jako první skórovaly, když se v 7. minutě prosadila Kojamaová. Následně se ve 12. minutě prosadila Enomotoová, která využila přesilovku. V 18. minutě pak trefila Kojamaová tyčku švýcarské brány. Švýcarky měly v úvodu pár šancí, které ale nevyužily. Japonky zatím dobře drží brankářka Kawagučiová. Uvidíme, co přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba ve 21:58.
20:00'
19:06'
Zakázané uvolnění Japonek. Buly před Kawagučiovou.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:50'
Kojamaová nastřelila tyčku za Brändliovou. Teď měly Švýcarky štěstí.
17:35'
Z pravé strany pálila Müllerová a Kawagučiová musela vytáhnout svůj pravý beton, aby ránu vyrazila.
16:44'
16:35'
Ve vlastním oslabení zahrozila Christenová. Její rána od modré čáry ale Kawagučiové problémy nenadělala a sebrala ji do lapačky.
15:52'
Švýcarky vyhazují kotouč až za branku Kawagučiové.
15:05'
Hitosatová pálila od modré, ale Brändliová vyrazila střelu betonem do rohu.
14:44'
Lara Stalderová – 2 min., hrubost.
14:39'
Puk znovu se dostal před Brändliovou, která ho opět schovala pod svou rukavici, a tak se bude vhazovat před její brankou.
14:21'
Ofsajd Švýcarek. Buly ve středním pásmu.
14:01'
Brändliová musela předvést další zásah, když srazila betonem střelu do rohu.
13:19'
Švýcarky se nyní nedokázaly udržet v útočném pásmu a musí začít akci z obranného pásma.
11:21'
Japonsko právě vstřelilo branku! Japonky ale nakonec přesilovku využívají po pěkné kombinaci! Ukitaová naservírovala kotouč Itoové, která ještě pšknou zadovkou našla před brankou stojící JOŠINO ENOMOTOOVOU, která i v pádu dokázala překonat Brändliovou. Asistence: Makoto Itoová a Ruj Ukitaová.
10:24'
Stalderová drží puk na své holi a šetří cenné vteřinky ze švýcarského oslabení. Japonky zatím v přesilovce nic moc nepředvedly. Švýcarky se dobře brání.
09:34'
Sinja Leemannová – 2 min., hákování.
09:10'
Kousek za modrou čarou se do puku opřela Vallariová, ovšem rána proletěla vedle branky.
08:07'
Osamocený puk zůstal před Brändliovou, která ho raději přikryla pod svou lapačku, čímž si vynutila vhazování před svou brankou.
06:54'
Stalderová se chystala střílet, ale Japonky k ní rychle přistoupily a dokázaly jí odebrat puk.
06:08'
Japonsko právě vstřelilo branku! Japonky z první větší příležitostí odskakují do vedení. V souboji za brankou se Japonky dostaly ke kotouči. Hitosatová následně od modré našla Tokoovou, která předložila puk ke druhé tyčce REMI KOJAMAOVÉ, která se trefila nad beton Brändliové. Asistence: Haruka Tokoová a Ajaka Hitosatová.
05:46'
Sekiová vystřelila od modré, jenže Brändliová její ránu bez problémů viděla a svým zásahem přerušuje hru.
04:57'
Brändliová si připisuje první zásah a přerušuje hru. Vhazování před švýcarskou brankářkou.
04:39'
Puk za švýcarskou brankou, kde s rozehrávkou pomohla také gólmanka Brändliová.
04:34'
Japonkám odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:06'
Švýcarsky se nedohodly a vyhnaly se do středního pásma, odkud se snaží pokračovat v akci.
02:59'
Leemannová dostala pěknou nahrávku do mezikruží, jenže puk jí sjel z hole, a tak ho nemohla trefit ideálně.
02:01'
Od modré střílela Šigaová, ale před brankou její pokus dobře zablokovala Forsterová.
01:25'
Suzukiová nahazuje puk za švýcarskou branku.
00:19'
První šanci si vytvořila Zimmermannová, která to z levé strany zkoušela na Kawagučiovou, ale japonská brankářka ukryla puk do lapačky.
00:01'
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Japonky budou hrát v bílých dresech, Švýcarky v červených.

Švýcarsko: Braendliová (Spiesová) – Hauserová, Vallarioová, Baechlerová, Christenová, Wetliová, Sigristová, Forsterová, Hofstetterová – Leemannová, Martiová, Zimmermannová – Enzlerová, Müllerová, Stalderová – Lutzová, Rüediová, Quennecová – Jorayová, Ingoldová, Rosselová.
Trenér: Colin Müller

Japonsko: Kawagučiová (Kobajašiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Sekiová, Š. Jamašitaová, Satoová – Ukitaová, Tokoová, Kojamaová – Rir. Norová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová, Enomotoová, Wadžimaová – Rio Norová, Mijazakiová.
Trenér: Juji Izuka

Rozhodčí: Kainbergerová, Tassoniová – Hammarová, Saarimäkiová.
Švýcarky jsou zatím bez bodu. Zatím od nich ale ani žádný nečekal, protože mají za sebou zápasy s oběma zámořskými molochy. S Kanadou hrály velmi slušně do obrany, v ofenzívě to ale už tak slavné nebylo, nakonec z toho byla prohra 0:4. Američankám pak hráčky z alpské země poprvé od roku 2008 daly gól, ten ale pouze mírnil vysokou porážku 1:9.

Japonky ve svém první vystoupení na turnaji narazily na USA, od kterých dostaly menší výprask než jejích dnešní soupeř – 1:7. V dalším zápase dokonce získaly překvapivý bod proti českému týmu, proti kterému kapitulovaly až v prodloužení. S Kanadou to pak byla jednoznačná záležitost a výsledek 0:5 plně neodpovídá průběhu utkání, mohlo to být mnohem více.
Zdravíme všechny fanoušky ženského hokeje. Na Mistrovství světa v Bramptonu se dnes v rámci skupiny A utkají Švýcarsko a Japonsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.